Maciej Jabłoński - trener emisji głosu. Rezonatory.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 июн 2022
  • Zapraszam do zapoznania się z podstawowymi ćwiczeniami uruchamiającymi rezonatory. Czyli komory powietrzne wpływające na brzmienie głosu. Rezonatory pogłębiają barwę i dodają możliwości ekspresyjnych. To ważny temat dla osób, które pracują lub zamierzają zawodowo pracować głosem.

Комментарии • 35

  • @jerzypiskorowski3836
    @jerzypiskorowski3836 Год назад +2

    Ma Pan świetny Głos który słucha się z przyjemnością i lekkością

  • @zenek2091
    @zenek2091 10 месяцев назад +1

    Cały odcinek przemruczany. Genialny film. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Mruczę dalej. M...

  • @labirynt4022
    @labirynt4022 Год назад +4

    Panie Macieju, dzięki powyższemu materiałowi o rezonatorach i filmikowi dotyczącemu otwarciu kanału głosowego, dość istotnie obniżył mi się głos. Dziękuję!

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  Год назад +1

      Bardzo się cieszę :) Po kilku dniach - gratulacje. Proszę tylko Broń Boże nie obniżać krtani. Pozdrowienia :)

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  10 месяцев назад +1

      Ja również bardzo dziękuję za zaangażowanie i komplementy Serdecznie pozdrawiam.

  • @bluetank1111
    @bluetank1111 2 года назад +5

    Normalnie nigdy nie zostawiam komentarzy, ale w tym przypadku muszę wspomnieć, że bardzo długo szukałem porządnych materiałów do ćwiczeń nad głosem i ten kanał jest nr 1 największym odkryciem w tym temacie. Wielkie dzięki za te filmiki. Wcześniej widziałem wiele materiałów o języku, przeponie itp. ale o takich rzeczach jak np. korzeń języka pierwszy raz dopiero tutaj usłyszałem. Podobnie też z wieloma innymi niesamowicie pomocnymi zagadnieniami dopiero tutaj się spotkałem. Jeszcze raz wielkie dzięki za dzielenie się tą całą wiedzą, którą ciężko gdziekolwiek indziej znaleźć.

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  2 года назад +2

      Ja natomiast mogę się zrewanżować podziękowaniem za jeden z najbardziej wylewnych i przyjemnych komentarzy jakie przeczytałem bądź usłyszałem. Wielkie dzięki. Zdaję sobie sprawę, że niełatwo znaleźć wideo poradniki związane z pracą nad głosem mówionym. Powodów jest kilka, ale ajważniejsze to chyba internet i technologia. Trenerzy, których sam podziwiam i szanuję nie są miłośnikami mediów społecznościowych i z tego co się orientuję, nie inwestują w sprzęt audio-wideo. Możliwość nagrania samemu jest w tym wypadku bardzo ważna. Serdecznie pozdrawiam.

    • @zofiamecina1109
      @zofiamecina1109 Год назад

      @@glosiwystapienia że

  • @jerzypiskorowski3836
    @jerzypiskorowski3836 Год назад +1

    Jak się cieszę ze Pana filmy odkryłem - posyłam wdzięczność 👍👏

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  Год назад +1

      Ja również posyłam wdzięczność za ciepłe słowa :)

  • @WideMixSoundworx2626
    @WideMixSoundworx2626 2 года назад +2

    Pańskie Poradniki to czyste złoto! Dziękuję :)

  • @adixin2614
    @adixin2614 2 года назад +2

    Świetny film, zresztą jak zawsze. W swoich filmach udziela Pan cennych lekcji, czekam na więcej. Pozdrawiam serdecznie

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  2 года назад

      Bardzo mi miło. Sukcesywnie coś się pojawiać będzie. Serdecznie pozdrawiam

  • @gniewomirsito4573
    @gniewomirsito4573 2 года назад +2

    Lubię twój głos w serialu dzenikarak i wyfilmie my name ja teszbende lektorem

  • @viktores6806
    @viktores6806 2 года назад +1

    Mega fajny kanał ciężko będzie o drugi taki w polsce bo na razie to bieda w tym temacie:) mnie bardzo ciekawi jedna kwestia ponieważ bardziej jaram się dubbingiem i w tym kierunku chciałbym iść a przynajmniej próbować bo wkręcenie się tam wydaje mi się trudniejsze może niesłusznie, nie wiem. Czy w takim razie warto przerabiać Pana materiały z kanału yt czy któreś powinienem unikać? Coś czytałem że w dubbingu cenna jest większa swoboda, więcej ekspresji. Zastanawiam się czy te ćwiczenia mi tego nie zaburzą :D prawda to że dubbing jest bardzo obsadzony znanymi nazwiskami aktorów i nie ma miejsc?

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  2 года назад

      Dziękuję za miły komentarz. Ćwiczenia, które prezentuję rozwijają głos holistycznie. Emisja jest skuteczniejsza, poprawiają się możliwości ekspresyjne. Nie tylko nie zaszkodzą w dubbingu, ale rozwiną. Wykonują je aktorzy, lektorzy, mówcy publiczni; oczywiście tacy, którzy chcą się doskonalić. Sam zresztą nagrywam role dubbingowe i robię to dzięki pracy nad głosem dużo swobodniej. Reszta to wyobraźnia. Odnośnie samego dubbingu, ostatnie, preferowani są wykształceni aktorzy, ale determinacja góry przenosi. Osoby spoza branży też nagrywają, choć w mniejszości. Pozdrowienia.

  • @_adix_4670
    @_adix_4670 2 года назад +1

    Nie bardzo rozumiem jakie mają być efekty tych ćwiczeń. Czy po prostu liczymy na samoczynne obniżanie się głosu podczas mówienia dzięki tym oto ćwiczeniom?

  • @michaantonifijaek8312
    @michaantonifijaek8312 2 года назад +1

    Panie Maćku, mógłby Pan nagrać filmik albo odpowiedzieć tutaj w komentarzu jak zacząć swoją przygodę jako lektor, można liczyć na jakieś rady, wskazówki? :)
    Nie ukrywam, że jest to dla mnie dziedzina, która od dłuższego czasu mnie interesuje i chciałbym spróbować tam swoich sił. Obecnie jestem na etapie tworzenia jakiegoś demo w studiu nagrań , a potem planuje wysyłać je do banków głosów.
    Czy uważa Pan że jest to dobra droga , czy jednak istnieje duże ryzyko odbicia się od ściany i trafienia do kosza?
    Pozdrawiam serdecznie

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  2 года назад +1

      Dzień dobry. Wszystko robi Pan tak jak trzeba i we właściwej kolejności. Demo, potem telefony, mail z plikami i przypominanie się. Im więcej studiów obdzwonimy, tym większa szansa na pierwsze zlecenie. Duże znaczenie ma też szczęście (jak wszędzie). Można trafić akurat na moment, gdy studio wysyła na casting głosy i nasza barwa pasuje. Wtedy z miejsca możemy być dołączeni i gdzieś już w pamięci zostajemy. Tylko przy produkcji dema warto zastanowić się co nagrywać i co wysyłać. Jeśli mamy trzy pliki z reklamami, nie ma sensu wysyłać ich do studiów filmowych lub audiobookowych. I odwrotnie. Ważną sprawą, pomagającą zacząć jest własna "kabina" lektorska. Zleceń zdalnych jest całe mnóstwo. Można współpracować na odległość i niemal nie wychodzić z domu. Życzę powodzenia.

    • @michaantonifijaek8312
      @michaantonifijaek8312 2 года назад

      @@glosiwystapienia właśnie na taki, nomen omen, głos liczyłem :) Dziękuje!!
      a proszę powiedzieć, czyli na początku stworzyć jakieś różne formy ( na dobrą sprawę jeszcze nie wiem, w której czułbym sie najlepiej) np. reklamę kilkunastusekundową, jakąś zapowiedź, dobrze rozumiem ? I potem wysyłać do róznych studiów nagrań, żeby być dostrzezonym ??

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  2 года назад +1

      @@michaantonifijaek8312 Najpierw warto właśnie sprawdzić w jakiej formie czujemy się i brzmimy najlepiej. Działaność możemy rozszerzać później, gdy już zaczniemy regularnie nagrywać. Aczkolwiek bywają głosy, które czytają np tylko filmy, bo w tym brzmią najlepiej i taka narracja najlepiej im wychodzi. Lub reklamy. Zacząłbym od reklam, bo tego nagrywa się najwięcej i najwięcej jest takich właśnie studiów. Reklama, filmy korporacyjne, centrale tel, e-learningi. To wszystko produkcje reklamowe i okołoreklamowe.

    • @michaantonifijaek8312
      @michaantonifijaek8312 2 года назад

      @@glosiwystapienia jestem wdzięczny za te cenne wskazówki.
      Do zobaczenia,najlepiej w realu, ale najprędzej w Sportowym Wieczorze 😅

  • @lucywoman
    @lucywoman Год назад

    Panie Macieju, czego to może być oznaka, jeśli przy takim mruczeniu powietrze można powiedzieć za szybko uchodzi, jak z przysłowiowej dętki i dźwięk jakby leci w dół, słabnie 😀? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za cenne wskazówki, którymi Pan się dzieli.

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  Год назад

      Może mimo wszystko jest za mocne parcie powietrza? Proszę spróbować to samo, ale na zzzzzzzzzzz. Jeśli faza wydechowa kończy się za szybko, istnieje ryzyko napiętych mięśni brzucha. Serdecznie pozdrawiam.

    • @lucywoman
      @lucywoman Год назад

      @@glosiwystapienia Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź ❤️. Coś może być na rzeczy z tym nadmiernym napięciem brzucha bo faktycznie jest jakieś uczucie przygniecenia i sztywności w okolicy przepony.

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  Год назад +1

      @@lucywoman czyli prawdopodobnie mamy to. Trzeba spokojnie poleżeć na karimacie, pooddychać ustami i nie kontrolować ciała. Luźno. To wcale nie takie proste.

    • @lucywoman
      @lucywoman Год назад

      @@glosiwystapienia Bardzo dziękuję. Nie wiem czemu ustami oddychać ale biorę się do ćwiczeń 🙂.

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  Год назад

      @@lucywoman dlatego, że nos służy do ćwiczenia oddechu spoczynkowego. Może Pani i samym nosem. Ale jeśli chce Pani ćwiczyć oddech dynamiczny do nagrań lektorskich, śpiewu, wystąpień publicznych, polecam usta. I nos, bo on i tak bierze udział. Chyba, że zatka się go palcami.

  • @piotrpalichleb1099
    @piotrpalichleb1099 2 года назад +1

    Panie Macieju rezonatory to pewnie jeden z ważnych kroków, ale czy mógłby Pan nagrać jakieś ćwiczenia które pozwolą uzyskać niski męski głos który kochają kobiety? 🙂

    • @glosiwystapienia
      @glosiwystapienia  2 года назад +2

      Kiedy zacznie Pan oddychać nawykowo z wykorzystaniem przepony, poszerzy kanał głosowy, wzmocni struny, wyeliminuje napięcia w obrębie gardła, szyi oraz dołoży właśnie rezonatory, wówczas..... zaręczam, że Pański głos pokochają wszyscy :)

    • @piotrpalichleb1099
      @piotrpalichleb1099 2 года назад +1

      @@glosiwystapienia sporo pracy, ale na szczęście ta cała wiedzą już jest na Pana kanale. Dziękuję 🙂

  • @funthomas-nh8ci
    @funthomas-nh8ci 6 месяцев назад

    Panie ekspercie, aplikacja pano tuner
    a nie żaden keyboard.
    nie ma za co