Переглянувши лекцію оновила знання щодо субʼєктів та предмету звернення до КСУ,закріпила знання щодо видів конституційного контролю.Дуже змістовно викладений матеріал,дякую!
Дуже цікавий та змістовний виклад матеріалу, особливо цікаво було почути історичну справку, аналіз рішення Верховного суду США про проголошення федеральну конституцію вищим законом, можна зробити висновок, що це рішення вплинуло на подальший хід історії та змінило світ. Доступно розкрито відмінності між двома основними моделями конституційного контролю (американською та австрійською) та особливості інших моделей конституційного контролю.
Щиро дякую за лекцію! Особливо за структуровану інформацію, пояснення відмінностей між превентивним та наступним конституційним контролем - це допомогло розібратися, чому деякі країни обирають різні підходи до перевірки конституційності актів. Цікаво було дізнатися, що в Україні немає консультативного контролю, в усіх випадках конституційний суд здійснює постановний конституційний контроль. Також сподобалось, що Ви звернули увагу на розмежування понять «конституційне подання», «конституційна скарга» та конституційне звернення». Особливо було цікаво послухати про судовий прецедент Мербері проти Медісона. Також хочу подякувати за наголошення під час лекції, на що потрібно звернути увагу протягом підготовки до ЄДКІ. Дякую за глибину аналізу!
Дуже інформативне відео! Зокрема, мені сподобалося, як автор пояснює процедуру подання конституційної скарги. Важливо усвідомлювати, що це не лише формальність, а реальна можливість для громадян захистити свої права. Приємно бачити, як українське право рухається в напрямку європейських стандартів!"
Дякую за лекцію! Як завжди дуже цікаво і інформативно, дякую за те, що даєте можливість перед підготовкою до ЕДКІ неодноразово проглянути, якщо виникли якісь питання.
Доброго вечора ! Дуже вдячна за вашу лекцію, оскільки це чудова підготовка до ЄДКІ. Інформація викладена дуже чітко та лаконічно, все саме найголовніше про конституційну скаргу. Оскільки важко зрозуміти механізми конституційної скарги коли не працюєш з нею в професійному середовищі. Особливо було цікаво про види конституційного контролю, не зовсім розумілась в цій частині, але завдяки цій табличці та вашому поясненню все стало на свої місця.
Дякую за цінну лекцію про підготовку до ЄДКІ та місце конституційної скарги в захисті прав людини. Особливо мені сподобалось розгляд таких питань, як: Види конституційної скарги, що є повна та нормативна, суб"єктів конституційної скарги, форм звернення до конституційного суду, та особливо про строки звернення. Ця лекція була дуже пізнавальною та інформативною. Особлива подяка Вам за чіткі та зрозумілі таблички, в яких зрозуміло викладено матеріал.
Дякую за лекцію. Корисна інформація стосовно того, що питання конституційної юстиції стосуються також інших дисциплін. Стало більш зрозуміло щодо конституційної скарги, подання та звернення (до цього було взагалі не зрозуміло). Також цікава інформація щодо інших країн, де що застосовується і відмінність від нашої моделі.
Доброго вечора! Юрій Дмитрович, хочу подякувати вам за лекцію-нововведення з питань ЄДКІ З питань історичного становлення по сьогоднішній день взагалі конституційного права, конституційної скарги та масштаби її могутності. Для себе я на 100% зрозуміла яку правову природа має конституційна скарга в демократичному суспільстві. Адже завдяки їй в даній галузі ми можемо захистити свої права та інтереси та запобігти правопорушенням. Мені максимально сподобався формат лекції у вигляді таблиці де все прописано до дрібниць аби була чітка та послідовна лінія ходу думок. Щиро дякую!
Дякую Вам велике за пророблену роботу. Дуже цікава і корисна інформація для підготовки до ЄДКІ. Все зрозуміло та просто розповідаєте. Дуже сподобалось.
Добрий день! Дякую за таке корисне відео! Ця лекція містить дуже корисну інформацію, хочу виділити увагу щодо роз'яснення повного переліку повноважень КСУ. На мою думку, ця інформаційна таблиця допоможе багатьом при складанні ЄДКІ.
Дякую автору за чудову підготовку до ЄДКІ,вперше бачу такий чітко викладений матеріал предмету, особливо сподобалась інформація про Справу «Марбері проти Медісона». Також, більш детально стало зрозуміло про зупинення дії та скасування актів!
Дуже лаконічна та інформативна лекція. Було цікаво прослухати матеріал щодо форм звернень (конституційна скарга, конституційне звернення та конституційне подання) і також дуже спрощується процес сприйняття, коли матеріал подається через таблиці. Також відновила в пам’яті інформацію щодо конституційної скарги, бо вона є важливим інструментом захисту прав людини в Україні. Вона дозволяє громадянам оскаржити дії державних органів, які порушують їх права. Конституційна скарга є ефективним засобом захисту прав людини, особливо в тих випадках, коли інші засоби захисту вичерпані. Також дуже круто, коли є посилання на практику, а саме на справу"Марбері проти Медісона», бо рішення по цій справі мало далекосяжні наслідки.
Дякую за змістовну лекцію, особливо за її подання у вигляді таблички, як на мене так набагато краще запам’ятовується та легко знайти необхідну інформацію.Занотувала та винесла для себе , що Україна відноситься до європейської (авсітрійська,концентрована) моделі конституційного контролю.Також завдяки лекції, я змогла зрозуміти поняття конституційної скарги, основні її розмежування між, конституційним зверненням та констуційним поданням, та хто має право їх подавати та протягом якого терміну. Особливо було цікаво послухати просудовий прецедент Мербері проти Медісона. Також хочу подякувати за наголошення під час лекції, на що потрібно звернути увагу для підготовди до ЄДКІ.
Звучить цікаво! Ваша лекція про конституційне право та місце конституційної скарги в механізмі захисту прав людини точно та цілковито висвітлює важливу тему. Ви прекрасно пояснили значення цього механізму для громадян та демократії загалом. Розуміння того, як громадяни можуть захищати свої права шляхом конституційної скарги, є фундаментальним для будь-якої справедливої правової системи. Інформація про механізм конституційної скарги відкриває нові можливості для захисту прав людини та встановлення правосуддя. Ваша лекція стала чудовим стимулом для глибшого вивчення цієї теми. Дякую за інформативну та пізнавальну лекцію!
Добрий день, за пояснення проходження єдкі, окремий респект, все чітко і по ділу. Далі, ще з років навчання на бакалавра, часто стикалася з проблемами щодо конституційного контролю і нарешті , завдяки поданому матеріалу в таблиці, я змогла чітко зромуміти, нагадати собі про види конституційного контролю, його розмежування та правові наслідки; занотувала про постановний конституційний контроль, тепер плутанини не буде⚡️. Краще згадала про конституційні звернення та скарги. Найбільше, що припало до душі, справді, дякую за іноземні приклади та практику, це не тільки корисно для підготовки до ЄДКІ, а й особистого розвитку.
Дякую Вам, за дуже лаконічно викладений матеріал. Дізналась багато цікавої та змістовної інформації стосовно місця конституційної скарги в механізмі захисту прав людини. Було дуже цікаво послухати про справу "Мербері проти Медісона", завдяки якій Верховний суд США виявив, що може здійснювати конституційний контроль. Також цікавим був матеріал щодо моделей конституційного контролю (концентрована, дифузна, європейська модель, ще вона називається "австрійською" - характерна для нашої країни та змішані моделі). Було цікаво дізнатись, що окрім конституційної скарги, яка є найпростішою з 3-ьох форм звернення, є і інші: конституційне подання та конституційне звернення. Також в лекції Ви приділили достатньо часу різновидам конституційного контролю та різновидам конституційної скарги. Буду знати, що скарга буває повною (визнання неконституційною певної норми та перевірка відповідного рішення суду); нормативною, яка поділяється на два підвиди: повна нормативна та обмежена.
Лекція сподобалась! Дуже добре запам’ятовувати інформацію в форматі таблиць, особливо я виділив для себе види конституційного контролю та їх моделі. Роз’яснили мені стосовно конституційної скарги, подання та конституційного звернення. З однієї лекції дізнався більше ніж за весь час самопідготовки, адже ЄДКІ в цьому році проводиться перший раз і не всі можуть дати таку змістовну інформацію.
Дуже цікава лекція . Дізналась про моделі конституційного контролю : американська (дифузна, північноамериканська) , австрійська (концентрована, континентальна, кельзенівська,єврепойська), французька, іберійська, ісламська, національні моделі. Україна належить до австрійської/концентрованої моделі конституційного контролю. Змістовна інформація щодо видів конституційного контролю, конституційної скарги та трьох інституційних гарантій. Дізналась , що в Україні існує обов’язковий та факультативний контроль ( за обов’язковістю) , постановний (за правовими наслідками). Дякую за чудовий , корисний матеріал , за допомогою якого можна підготуватись до ЄДКІ.
Чудовий формат викладення лекції. Після перегляду лекції розмежувала для себе такі поняття як «конституційне подання», «конституційна скарга» та конституційне зверенння». Корисною стала таблиця про «Види конституційного контролю» , занотувала, що в Україні не існує консультативного конституційного контролю і його необхідно відрізняти від Факультативного. Також було цікаво почути аналіз рішення Верховного суду США про проголошення федеральної конституцію вищим законом. Змістовною була табличка про «Три інституційні гарантії» , строки подання та виняткові обставини, за якими строки продовжуються( поновлюються).
Дякую за змістовну лекцію. Дуже зручно розібратись у видах конституційного контролю завдяки таблицям і структурній інформації, прикладам, тепер легко запам’ятати види і не плутатись у деяких моментах, наприклад щодо факультативного і консультативного видів, зазначила для себе, що завжди застосовується постановний в Україні, тобто рішення КСУ мають обов’язковий характер. Складною, але важливою є тема суб’єктів та предмету звернення до КСУ, занотувала , що форма акта залежить від форми звернення: конституційне подання і скарга це рішення, конституційне звернення - висновок; також те, що для кожного об’єкта контролю за конституційним звернення є свої суб’єкти звернення, на відміну від конституційного подання Цікаво було почути про те, що в КСУ секретаріат здійснює попередню перевірку за формою і може повернути конституційну скаргу навіть без участі судді і до нього може навіть не дійти скарга, що неможливо для звичайних судів.
Дякую! Підхід до подання інформації дуже зрозумілий питання щодо Конституційного контролю (консультативного, факультативного , абстрактного...), повноважень Конституційного суду щодо подання, скарги, звернення.
Дякуємо що доступно пояснюєте суть теми. Чітко і розмежовано пояснюєте суть і механізм конституційної скарги, не тільки в Україні, а також в світі. Зрозуміло роз'яснено за Американську, Європейську і Східну системи подання конституційної скарги. Також ясність вніс приклад подання В США.
Дуже Вам вдячна за грунтовну та змістовну лекцію про дуже потрібні для подальшої юридичноі практики теми. Зокрема, щодо конституційного контролю, форми звернення до КСУ, акти КСУ. Для себе дізналась про такий вид акту як забезпечувальний наказ. 1:14:01
Дякую за матеріал! Завдяки Вашій лекції розібралась з темою конституційного контролю, а також із зверненням до КСУ. Доступно викладена тема скарг і звернень до КСУ, особливо те, що стосується суб'єкта та предмета звернення. Дуже легко розібратись з матеріалом, коли він викладений у формі таблиці
Доброго дня! Матеріал, який міститься у таблицях, швидко сприймається. Дуже цікавий був виклад обставин справи "Марбері проти Медісона" Для гарної підготовки до ЄДКІ, лекції є дуже інформативні. Дякую Вам за цікаву лекцію🔥
Дякую Вам величезне за таку чудову лекцію, дуже багато матеріалу треба охопити за один раз, але Ваша лекція розкладає все по поличках в голові, таблиці дуже змістовні в них нічого зайвого, все по суті. Мене найбільш вразило та внесло ясність в такі поняття, моделі Конституційного контролю, види Конституційного контролю, суб'єкт та предмет звернення до КСУ.
Чудова лекція, подобається спосіб викладу матеріалу у формі таблиць, що дуже полегшує сприйняття матеріалу у кого більше розвинена візуальна памʼять. Також хочу сказати завдяки такому способу нарешті розібралась і запамʼятала про моделі конституційного контролю. Дякую за такий матеріал👍
Подяка лектору за кропітку роботу. Дійсно стало зрозуміліше місце і роль Конституційного Суду в нашій державі і чому його розглядають окремо від загальної системи судоустрою України. Корисно було дізнатись більше про різновиди конституційної скарги та існуючі умови подання такої скарги. Після лекції в голові створилось уявлення про різницю між конституційною скаргою, поданням та зверненням. Матеріал у формі таблиць - це взагалі чудова ідея, є можливість просто зробити знімок екрану і час від часу перечитувати для відтворення інформації👌
Дякую за чергову цікаву, зрозумілу і доступну для всіх лекцію! Захоплююсь Вашими роботами та підходом до подання інформації. Кожна лекція це потік нової інформації і джерело знань. В цій лекції досить зрозуміло, що Конституційна скарга відіграє важливу роль у механізмі захисту прав людини, особливо в контексті конституційної демократії. Для себе зробила висновок, що конституційна скарга є важливим механізмом захисту прав людини та забезпечення дотримання конституційних норм і принципів у демократичних суспільствах. Вона допомагає забезпечити рівність перед законом та захист від можливих правопорушень. Ще раз дякую за Вашу роботу!
Сподобався такий зміст лекції, набагато змістовніший і доступніший для розуміння. Було детально розглянуто підпункт про види конституційної скарги, що допомогло вникнути та розібратись з приводу цього питання, тепер є чітке уявлення, які нормативні акти підлягають оскарженню, а які ні. Сподобалось як лектор акцентує увагу на основних питаннях, які можуть бути поставлені на ЄДКІ. Та окреме дякую щодо роз'яснення формату правових дисциплін до складання ЄДКІ.
Дуже дякую,за таку чудову лекцію,все дуже просто та зрозуміло, сподобалась тема Суб‘єкти та предмет звернення до Конституційного суду України Дякую!!!!
Дякую за лекцію! Сподобалось що інформація була викладена у вигляді таблиці, так сприймається набагато краще. Також стало зрозуміліше щодо конституційної скарги, подання та звернення ) Цікаво було послухати судовий прецедент про Марбері проти Медісона. Готовий аналіз полегшує ознайомлення з цією справою.
Дякую за цікавий виклад матеріалу. Дуже сподобалось роз'яснення інформації щодо ЄДКІ. Для мене особливо пізнавальним було питання про конституційну скаргу та порядок звернення з нею до КСУ.
Хочу подякувати автора за доступно викладену інформацію щодо підготовки до ЄДКІ. Саме для мене було корисно послухати про різні моделі та види конституційного контролю та відмінності між цими моделями. Через зручний формат інформація легше засвоюється. Також цікаво було дізнатись більше про зупинення дії актів чи скасування. Йду дивитись наступні лекції!
Дякую за роз'яснення теми. Дуже цікавий перетин конституційного права з іншими галузями права. Цікаво щодо конституційного контролю. Всі види були згадані у порядку такого "більш жорстокого контролю". Добре, що згадали коли звернення до конституційного суду несе обов'язковий та факультативний характер, бо завжди про це забуваю) Дуже сподобалось про моделі конституційного контролю у різних країнах та справу "Марбері проти Медісона". Як матеріал для підготовки до ЄДКІ дуже гарний, бо працюють всі ограничений сприйняття (зор та слух). Буду й далі готуватися по Вашим лекціям)
Дякую велике за таку інформаційну лекцію! Дуже сподобалось, що матеріал подається у вигляді таблиці, так все набагато зрозуміліше. Дякую за те, що пояснили роль і місце Конституційного Суду в нашійдержаві і чому саме його розглядають окремо від загальної системи судоустрою України.
Дякую за поданий матеріал у такому форматі! Окремо хочу звернути увагу на таблиці. Зручно, що завжди можна зробити скрін даних таблиць та періодично повертатися до них для підготовки до тесту.
З кожним новим відео все більше дивуюсь професійності автора. Подача інформації просто вражає, доступно і зрозуміло. Цей канал просто знахідка для мене.
Дякую за чудову лекцію! По-перше, було чітке пояснення з чого складається ЄДКІ, вагому масу кожного предмету. Ознайомилась із різними моделями конституційного контролю, сподобалась, що Ви зупинялись на моментах створення, історичних подіях, що є у майбутньому фундаментом у цих моделях. Зʼясувала, що в Україні обмежена конституційна скарга, виражається це в перевірці положення ЗАКОНУ, а не інших НПА. Дізналась, які види конституційного контролю існують. Сподобалась таблиця із формами конституційного звернення, їх обʼєктами та субʼєктами, що стане у нагоді при підготовці до іспиту, та вивчення наступних тем.
Дякую за чудову лекцію,дуже змістовно та зрозуміло все викладено. Дуже сподобалось що моделі конституційного контролю ви порівняли в таблиці,так набагато краще сприймається. Також вдячна за розʼяснення щодо звернення до КСУ.
Добрий день! дуже корисна лекція, «без води». Винесла для себе таблицю «субʼєкти та предмет звернення до КСУ». Ще хочу додати, що наразі дуже мало інформації для підготовки до ЄДКІ,але в цієї лекції усе максимально чітко та зрозуміло!
Доброго дня. Лекція, незважаючи, на важкість матеріалу є дуже доступною. Весь матеріал систематизований в табличках, що дуже полегшує вивчення та дає змогу занотувати . Також великим плюсом є те, що її можна прослухати в любий час. Окрема подяка за судовий прецедент Мербері проти Медісона. Уже готовий аналіз дуже полегшує ознайомлення з цією справою. Проте найціннішою інформацією стали строки. Для мене це найважчий момент, так як потрібно самому все шукати, а завдяки таблиці є час , щоб послухати інші лекції
Дякую за лекцію. Дізналась вперше поо такі основні дві моделі конституційного контролю, як австрійську та американську. Цікаво було послухати про розбір справи «Марбері проти Медісона». Сподобалось розʼяснення щодо таких термінів як «конституційна скарга», «конституційне звернення», «конституційне подання».
Дуже цікаво і корисно! Лекція детально розкриває механізм конституційної скарги як важливого інструменту захисту прав людини. Коротко про головне: конституційна скарга відноситись до спеціальної юридичної гарантії, яка може бути в матеріальному, інституційному і процесуальному вияві, вона є внутрішньодержавною та конституційною. До 1803 року конституційного контролю не існувало ніде у світі. Лише у 1803 Верховний Суд США виділив, що він може здійснювати конституційний контроль. Є дві основні моделі конституційного контролю американська і австрійська, окрім них є ще змішані моделі(наприклад французька модель- здійснюється передусім превентивний контроль). Важливо запамʼятати, що Україна належить до європейської моделі конституційного контролю. Є три форми звернень до КСУ: конституційне подання, конституційне звернення та конституційна скарга. Важливо не плутати конституційне звернення і звернення до КСУ. Звернення до КСУ може бути в будь-якій із цих трьох форм, а конституційне звернення тільки в цій формі.
Дуже дякую за цікаво викладений матеріал, дізналась важливу інформацію про ЄДКІ, які розділи туди входять, та яка їх питома вага. В цій лекції на мою думку було вдало розкрито за допомогою табличок саме поняття конституційних гарантій, і які права туди входять. Також мені сподобалось за запам’яталась коротко викладена судова практика, яка дала поштовх до контролю щодо відповідності певних актів конституцій різних держав. Влучно було зазначено про дві основні моделі конституційного контролю, чим вони відрізняються, і те, що більшість країн все ж таки застосовують саме концентровану модель, однак не було забуто і про змішані моделі конституційного контролю. Після цієї лекції я запам’ятала до якої моделі конституційного контролю належить Україна, і який різновид конституційної скарги вона використовує. І наостанок надважливим є зазначення 3 форм звернення до КСУ, серед яких прям детально було розкрито конституційну скаргу, яка і була саме темою лекції.
Дякую за змістовну лекцію! Порівняння щодо прав людини, котрі повинні бути підкріпленні засобами захисту, а якщо ні, то це декорації - запамʼятаю надовго. Чітко все розʼяснено, пояснено, Ваші таблиці - заслуговують поваги/ Після Ваших відео тепер хочеться, щоб кожен викладач так робив, адже це допомагає студенту набагато швидке засвоювати інформацію та запамʼятовувати. Також цікаво було послухати про «Мербері проти Медісона». Дякую! Ви - топ!
Дякую за пізнавальну лекцію😎 З даної лекції, розглянули таблицю щодо місця конституційної скарги в механізмі захисту прав людини в Україні, підпунктом даної таблиці є гарантії прав людини. Гарантії - це система норм, принципів, умов, засобів, що разом забезпечують реалізацію та захист прав людини, а також це умови і засоби, що забезпечують можливість їхньої реалізації та захисту. Щодо значення "прав". Права - це певні блага, а гарантії - це засоби їхнього забезпечення, і якщо права не підкріплені засобами реалізації та захисту, то це НЕ права , а декларації❗ Щодо місця конституйної скарги за територією дії, виділяють : міжнародно - правові, внутрішньодержавні гарантії . За формою закріплення : конституційні, законодавчі та підзаконні гарантії, та за сферою суспільних відносин : загальні, спеціально - юридичні ( матеріальні, інституційні та процесуальні) гарантії. Цікаво було послухати , щодо справи " Марбері проти Медісона, 1803 р"👍 За даною таблицею, існує шість моделей конституційного контролю(нагляду) : американська(дифузна, північноамериканська), та австрійська ( концентрована, континентальна, кельзенівська та європейська), французька, іберійська, ісламська та національна, щодо характеристики даних моделей, все чітко розписано в таблиці 👍 Наприкінці лекції, розглянули таблицю щодо загальної характеристики звернення приватних осіб до (квазі) судових юрисдикційних органів, та характеристику конституційної скарги в Україні. Лекція дуже змістовна, наповнена багатьма цікавими схематичними таблицями 😉 Дякую Вам, за гарно поданий матеріал, даної лекції 👍😎
Добрий день! По перше хочу відзначити що в жодному вебінарі який я дивилася не було сказано про те що до однієї фабули будуть різні тести. Тому тепер буду готова до цього на ЄДКІ. Дякую! В цілому таблички це вогонь зрозуміло сказано конституційні моделі контролю, про звернення. Також про верховенство зрозуміло. Звернула увагу на те де ви кажете про тести і що їх плутають. Іду дивитися далі)
Дуже змістовна лекція, коротко та про головне. Плутанини між поняттями "конституційне подання", "конституційне звернення" та "конституційна скарга" більше не буде. Виклад матеріалу у вигляді таблиць дозволяє краще його засвоїти, та звертає увагу виключно на головні моменти. Особисто мені було цікаво дізнатися про різновиди моделі конституційної скарги та відмінність моделі нашої країни в порівнянні з іншими.
Завжди подобалось як Юрій Дмитрович викладає лекції , і завжди хотілось їх записувати на диктофон)) Та тепер можна не лише прослухати ще раз лекцію, а і переглядати в будь який час, коли є якість непорозумілі питання стосовно єдкі. Окремо хочу подякувати Вам за таблиці, респект від студентів!!!Ваші лекції вміщають дуже корисний матеріал стосовно конституційних скарг,звернень та іних дисціплин. А також за міні-документальний фільм стосовно справи Марбері проти Медісона. Я задоволена, дякую Вам!
В цій лекції ви докладно розповіли про форми звернення до КСУ та суб'єктів звернення. Як і інші лекції докладно,структуровано і доступно.Дуже цікаво слухати та легко запам'ятовувати.
Дякую за цю лекцію! Весь матеріал поданий дуже коротко, але вичерпно до найменших деталей. Цікаво було подивитися приклад справи «Марбері проти Медісона», це мені дуже сподобалося, бо на фактичному прикладі значно легше розібратися з матеріалом. Дізналася багато нового про моделі конституційного контролю. І взагалі дуже зручно розглядати весь матеріал у таблицях, все зрозуміло та видно.
Дякую Вам за лекцію! Як завжди, все чітко та зрозуміло. Дуже змістовна лекція, дякую що розповіли про справу «Мербері проти Медісона». Взагалі то, дуже класна подача матеріалу ( в таблицях) та ще велика вдячність за наведені приклади в таблиці 1.1.4. Види конституційного контролю так простіше запамʼятати. Корисною стала інформація щодо«конституційного подання», «конституційної скарги», «конституційного зверенння» (занотувала собі важливі моменти). За строки для звернення та винятки окрема вдячність (на пробному було запитання). Дякую велике , що на початку лекції розповіли про програму ЄДКІ. При підготовці до ЄДКІ, ще не раз буду переглядати ваші лекції.
Дуже цікава та змістовна лекція! Пояснення зрозумілі, особливо з таблицями. Широко розкрито таке поняття, як гарантії конституційних прав, конституційна скарга та її різновиди. Гарантії прав і свобод людини і громадянина - це об’єктивні умови і засоби, які забезпечують фактичну реалізацію та всебічну охорону прав і свобод особи. Також були розібрані моделі конституційного контрою, а саме: 1) американська (дифузна); 2) європейська (австрійська, концентрована); 3) французька; 4) іберійська; 5) ісламська; 6) національні моделі. Крім цього, було розглянуто питання щодо звернення приватних осіб до квазі судових юрисдикційних органів, та детально пояснено питання щодо суб'єктів подання конституційної скарги. Завдяки таблицям все було зрозуміло та додаткових питань не з'явилось! В завершенні хочу сказати, що мені було дуже цікаво, чекаю з нетерпінням на нові лекції!😊
Дякую за змістовну лекцію. Стало більш зрозуміло про те, що конституційну скаргу особа може подати і не лише визнати конституційною ту чи іншу норму, а ще й перевірити відповідне рішення суду. Також детальніше дізналась про конституційне звернення, що воно на відмінну від подання що до кожного з обʼєктів з контролю за конституційним зверненням є свої субʼєкти для звернень. А точніше про трьох субʼєктів які можуть здійснити конституційне звернення. Дуже інформативна таблиця для вивчення субʼєктів та предмету звернення до КСУ. Також є доступною інформація що до попередньої перевірки та повернення в Конституційному судді, що дані дії проводить секретаріат, що відрізняється від звичайного суду та ЄСПЛ.
Дякую за файну лекцію! Допоможе в підготовці до ЄДКІ, тепер моє уявлення про конституційну скаргу стало ширше) До речі, цікаво було почути про моделі конституційного нагляду, ніколи раніше не стикалася з цим. Навіть немогла уявити що релігія може впливати на конституційніть певних норм!
Дякую за чітку та зрозумілу інформацію . Особисто мені лекція у вигляді таблиць набагато краще запам‘ятовується . Після прослуховування цієї лекції можу сказати наступне : стосовно ЄДКІ , дізналась багато нової для себе інформації . Цікаво було про справу « Марбері проти Медісона» . Засвоїла основні аспекти лекції , особливо ті , на які ви наголошували , що можуть бути на ЄДКІ .
Дуже дякую за лекцію. До цього відео зовсім не було зрозуміло як буде проходити іспит ЄДКІ. Зараз вже маю чітке розуміння та знаю який потрібно готувати матеріал. Велике дякую!
Велике дякую за можливість безліч разів переглядати та засвоювати необхідну інформацію в режимі відео лекцій, враховуючи що єдкі вже так близько! Готуючись сама не звертала увагу на деякі аспекти, дякуючи Вашій лекції можу підкреслити найважливіше. Зараз дуже складно знайти чіткий змістовний матеріал, а особливо безпосередньо від викладача)) Завжди плуталась в засвоєнні інформації щодо подання конституційної скарги, тільки зараз усвідомила той важливий момент, що взагалі то треба спочатку пройти всі інстанції. Але питання таке, якщо ВСУ направив справу на розгляд до першої інстанції, то чи рахується строк на подання конституційної скарги від рішення ВСУ, як вищої інстанції? Чи ми вже не маємо права її подати, поки не дійде до кінця новий розгляд суду з 1 інстанції?
Дякую за роз’яснення про конституційний контроль, а саме його час здійснення, як проводиться, правові наслідки.Лекції в таблицях дуже інформативно та доступно як для студентів. Сподобалось як ви згрунтовано описали звернення приватних осіб.
Дуже вдалий формат лекції - все чітко по поличкам, так найкраще запамʼятовується матеріал. Для мене корисною стала таблиця «Субʼєкти та предмет звернення до КСУ», адже при самостійній підготовці виникали труднощі щодо конкретного розуміння різниці між формами звернення до КСУ. Особливо, було складно запамʼятати який субʼєкт у якому випадку (щодо якого предмету) має право подати конституційне звернення до КСУ. Але, завдяки вашому поясненню у цій таблиці, все стало на свої місця. Також сподобалось, що під час лекції звертаєте увагу на універсальні питання, які стосуються й інших предметів. Окреме дякую за докладне розʼяснення загальної програми ЄДКІ по всім представленим дисциплінам та їхньому відсотковому співвідношенню щодо кількості очікуваних завдань на іспиті.
Дякую за лаконічну та цікаву лекцію. Дуже зручна подача матеріалу через таблиці. Особисто для мене це супер,адже запам`ятати в рази легше) Також сліж зауважити, що. завдяки ваші лекції змогла конкретніше розглянути інформацію щодо подачі конституційного звернення, подання і скарги, тому що при самостійному вивчення законодавствв, не завжди звертаєш увагу, на деякі моменти)
Дякую Вам за таку змістовну лекцію! Мені дуже сподобалось,як Ви надаєте інформацію,а саме у формі таблиці,в якій все чітко викладено та зрозуміло! Я для себе винесла з цієї лекції те ,що виявляється я багато чого не знала про конституційну скаргу. Для мене було відкриттям,що існує різновидність конституційної скарги. А саме те,що існує ще один вид(окрім повного) це-нормативна скарга. У нормативному виді є підвиди (повна та обмежена ).Різновидність між повною та обмеженою скаргою існує в тому,що в повній скарзі обʼєктом контролю є лише нормативно правовий акт без конституційного контролю над судовим рішенням, а в обмеженій закріплюється те,що обʼєктом контролю є лише положення закону без оскаржування дій чи бездіяльності органів державної влади та рішення судів у системі судоустрою України. Можу впевнено сказати,що я і далі буду готуватись до ЄДКІ за матеріалами Ваших лекцій!
Дуже змістовні лекціії . Єкономія часу та максимум фактичного навантаженння .Питання різниці між моделями особливо якісно розкрито. У більшость посібників менш зручний і конкретний виклад матеріалу.
Дякую за лекцію, дуже сподобалось, що вся інформація представлена в таблицях для легшого порівняння. Дуже змістовно та цікаво було послухати щодо моделей конституційного контролю. Також сподобалось, що змогли асоціювати та допомогли запамʼятати інформацію щодо конституційного звернення!
Дякую вам за дуже цікаву лекцію. Інформація в таблицях набагато легше сприймається, збережу собі на майбутнє, думаю в роботі також знадобиться. Дуже чітке роз‘яснення щодо повноважень КСУ а також конституційної скарги, зрозуміла що багато моментів просто забулось за 2 роки, а завдяки вашій лекції за годинку можна все повторити і запам’ятати)
Дякую за лекцію .Зрозуміло пояснено.Особливо запам'ятовуються таблиці. Одна з яких про три форми звернення до конституційного суду ,які суб'єкти можуть звертатися, і що є об'єктом звернення.А також про сроки звернення до ЄСПЛ,КСУ, У ВРУ з ПЛ.
Дякую за пояснення різниці між американською та австрійською моделю конституційного контролю,та змішані і ісламські . Та види конституційних скраг, дуже корисна інформація
Реально , завжди плуталась між поняттями конституційне подання, конституційне звернення та конституційна скарга. Не знаю чому але все ніяк не могла запамʼятати порівняння та різницю між ними. Таблиця , зроблена Вами, дуже легка та проста для розуміння 🙂 Дуже вдячна за цю ініціативу! Відео дійсно полегшує підготовку до екзамену та розуміння правових аспектів. Спочатку слухала Вашу лекцію, яка у нас за розкладом в університеті, потім ще раз зайшла сюди на Ваш канал щоб так сказати «закріпити матеріал».
Доброго дня! По-перше, дякую Вам за чітке роз'яснення програми ЄДКІ. По-друге, лекція зрозуміла, грунтовна, без "води". Було не скучно слухати, а цікаво і легко запам'ятовувалось завдяки Вашим унікальним табличкам!! За таблички окреме дякую! Для мене важко було "в'їхати" у види конституційного контролю. Дуже цінно, що Ви звертаєте нашу увагу на судову практику. Браво!!!
Дякую автору за відео, цікаві таблиці😍 Щодо конституційного контролю, то він зʼявився у 1803 році, на разі нам відомі дві моделі такого контролю: американська і австрійська. Також ще є французька модель, грецька, латино-амириканська, ісламська. Щодо видів конституційного контролю, то є привентивний, наступний, консультативний, постановний, факультативний, абстрактний й інші. За обсягом- повний і частковий конституційний контроль🤘🏻 Дякую за інформацію❣️
Дякую за викладений матеріал. Занотувала для себе важливі моменти щодо конституційних подань, звернень та скарг, і саме те, що конституційна скарга відіграє важливу роль в механізмі захисту прав та інтересів людини. Дуже цікаво було почути про різницю між американською та австрійськими моделями конституційного нагляду. Приклад із справою "Марбері проти Медінсона" допоміг зрозуміти матеріал краще. До лекції мало знала щодо змішаних та ісламських моделей конституційного контролю.
Дякую за змістовну лекцію! Надзвичайно зручно, можна передивитись у будь-який момент. А таблички - це взагалі знахідка і окрема Вам за це вдячність! Лекцію слухати не нудно, все чітко та по суті) Сподобалось як ви розповіли про справу «Марбері проти Медісона», готовий аналіз дуже полегшив сприйняття та ознайомлення з цією справою. Сподіваюсь, що більшість викладачів, дивлячись на вас, будуть так само круто подавати матеріал!)
Дуже дякую за лекцію. До цього відео зовсім не було зрозуміло як буде проходити іспит ЄДКІ. Зараз вже маю чітке розуміння та знаю який потрібно готувати матеріал. Цікаво було дізнатись про подання, скарги, та консутційне звернення та цікаво було дізнатись про те, що Україна належить до австрійської/концентрованої моделі конституційного контролю.
Дякую, що ви пояснили відмінність між ЄДКІ і ЄФВВ, бо думала готуватися за принципами ЄФВВ, тепер зміню свою тактику. Сподобалось, що ви даєте корисну змістовну інформацію без води. Інформація подана не в сухому вигляді, а розбавлена прикладами та історіями, як, наприклад, з президентом Джефферсоном. Так легше сприймати інформацію 🤗 Дуже доступно пояснили про форми конституційного контролю. Заскрінила табличку, буду повторювати матеріали. Дякую 🔥
Гарна лекція, приємна подача інформації. Особисто для мене питання моделей конституційного контролю було досить важким, після перегляду лекції багато деталей прояснилося. Трохи мала плутанину з дифузною моделлю, тож таблиця-порівняння, без перебільшень, врятувала ситуацію. Також хочу відмітити, що було цікаво дізнатись про справу Марбері проти Медісона. На подібних зразках завжди цікавіше та простіше зрозуміти суть питання, особливо коли для слухача окремо виноситься вся мотивація прийнятого рішення ))
Дякую за інформативну лекцію.Корисною при підготовці стане табличка «Субʼєкти та предмет звернення до КСУ» (інформація в формі таблиць краща для сприйняття і запам'ятовування ).Також цікаво було послухати про справу "Марбері проти Медісона ".
Дуже круто, що можна аналізувати таку складну для запамʼятовування інформацію методом порівняння. Сподобалось, що інформація в лекції змістовна, структурована і по суті. Було цікаво дізнатися про знаковий для історії конституційного контролю кейс «Марбері проти Медісона». Після перегляду лекції я зрозуміла на що слід більше звернути увагу при підготовці до іспиту. Дякую Вам!
Хороша та пізнавальна лекція, цікаво було дізнатись за місце конституційної скарги в механізмі захисту прав людини в Україні. Також щодо місця конституційної скарги за територією дії, виділяють : міжнародно - правові, внутрішньодержавні гарантії . За формою закріплення : конституційні, законодавчі та підзаконні гарантії, та за сферою суспільних відносин : загальні, спеціально - юридичні ( матеріальні, інституційні та процесуальні) гарантії. Формат подання лекції та матеріалу через таблиці мені дуже симпатизує, а саме інформація без води, все чітко і по факту. Дякую нашому викладачу за таку працю і ставлення до студентів. СУПЕР
Дякую за таку цікаву лекцію та її формат. Хочу виділити плюси та мінуси. Плюси: 1)зручно, коли інформація в табличках та все чітко і зрозуміло; 2) дякую за строки та за чітке пояснення щодо подачі конституційного звернення, подання і скарги, бо коли читаєш законодавство, не завжди звертаєш увагу, на такі моменти на які Ви загострили увагу; 3) для мене була пізнавальна інформація, щодо конституційного контролю; 4) взагалі можна виділити багато плюсів і я впевнена,що після перегляду ваших лекцій, буде можливість набрати більше балів на ЄДКІ. Щодо мінусів, їх звичайно немає, але хотілося би, щоб після перегляду лекцій, можно було проходити тести, щоб закріпити пройдений матеріал. 😊
Добрий день. Дякую за чітку, цікаву, інформаційну лекцію без «води». За таблиці окремий респект! Собі я занотувала таке: 1. Україна належить до австрійської/ концентрованої моделі конституційного контролю. Її здійснюють спеціальні органи судового конституційного контролю, що не входять до традиційної системи судів загальної юрисдикції. Ця модель має абсолютний х-р, тобто НПА втрачає чинність, внаслідок неконституційності. 2. Конституційна скарга є повна та нормативна. Остання в свою чергу поділяється на повну та обмежену. Саме Україні притаманна обмежена конст.скарга , тому що оскаржуються до КС лише положення закону, а не інші нпа. Також конст.скарга належить до наступного(репресивного) виду конст.контролю, де головною ознакою є перевірка чинних актів або вчинених дій, а саме перевіряється конституційність чинних законів, а не проєктів. За обовʼязковістю проведення в Україні існує обовʼязковий та факультативний контроль. За правовими наслідками - постановний(в Україні немає консультативного). Також мені цікаво було послухати про справу «Марбері проти Медісона».
Переглянувши лекцію оновила знання щодо субʼєктів та предмету звернення до КСУ,закріпила знання щодо видів конституційного контролю.Дуже змістовно викладений матеріал,дякую!
Дуже цікавий та змістовний виклад матеріалу, особливо цікаво було почути історичну справку, аналіз рішення Верховного суду США про проголошення федеральну конституцію вищим законом, можна зробити висновок, що це рішення вплинуло на подальший хід історії та змінило світ. Доступно розкрито відмінності між двома основними моделями конституційного контролю (американською та австрійською) та особливості інших моделей конституційного контролю.
Щиро дякую за лекцію! Особливо за структуровану інформацію, пояснення відмінностей між превентивним та наступним конституційним контролем - це допомогло розібратися, чому деякі країни обирають різні підходи до перевірки конституційності актів. Цікаво було дізнатися, що в Україні немає консультативного контролю, в усіх випадках конституційний суд здійснює постановний конституційний контроль. Також сподобалось, що Ви звернули увагу на розмежування понять «конституційне подання», «конституційна скарга» та конституційне звернення». Особливо було цікаво послухати про судовий прецедент Мербері проти Медісона. Також хочу подякувати за наголошення під час лекції, на що потрібно звернути увагу протягом підготовки до ЄДКІ.
Дякую за глибину аналізу!
Дякую за лекцію!
Нарешті знайшов дійсно гідний контент з підготовки до ЄДКІ👍
Дуже інформативне відео! Зокрема, мені сподобалося, як автор пояснює процедуру подання конституційної скарги. Важливо усвідомлювати, що це не лише формальність, а реальна можливість для громадян захистити свої права. Приємно бачити, як українське право рухається в напрямку європейських стандартів!"
Дякую за лекцію! Як завжди дуже цікаво і інформативно, дякую за те, що даєте можливість перед підготовкою до ЕДКІ неодноразово проглянути, якщо виникли якісь питання.
Доброго вечора ! Дуже вдячна за вашу лекцію, оскільки це чудова підготовка до ЄДКІ. Інформація викладена дуже чітко та лаконічно, все саме найголовніше про конституційну скаргу. Оскільки важко зрозуміти механізми конституційної скарги коли не працюєш з нею в професійному середовищі.
Особливо було цікаво про види конституційного контролю, не зовсім розумілась в цій частині, але завдяки цій табличці та вашому поясненню все стало на свої місця.
Дякую за цінну лекцію про підготовку до ЄДКІ та місце конституційної скарги в захисті прав людини. Особливо мені сподобалось розгляд таких питань, як:
Види конституційної скарги, що є повна та нормативна, суб"єктів конституційної скарги, форм звернення до конституційного суду, та особливо про строки звернення. Ця лекція була дуже пізнавальною та інформативною. Особлива подяка Вам за чіткі та зрозумілі таблички, в яких зрозуміло викладено матеріал.
Дякую за лекцію. Корисна інформація стосовно того, що питання конституційної юстиції стосуються також інших дисциплін.
Стало більш зрозуміло щодо конституційної скарги, подання та звернення (до цього було взагалі не зрозуміло). Також цікава інформація щодо інших країн, де що застосовується і відмінність від нашої моделі.
Чудова лекція! Дуже корисна інформація, яка допомогла розібратися в складних питаннях.
Доброго вечора! Юрій Дмитрович, хочу подякувати вам за лекцію-нововведення з питань ЄДКІ
З питань історичного становлення по сьогоднішній день взагалі конституційного права, конституційної скарги та масштаби її могутності.
Для себе я на 100% зрозуміла яку правову природа має конституційна скарга в демократичному суспільстві. Адже завдяки їй в даній галузі ми можемо захистити свої права та інтереси та запобігти правопорушенням.
Мені максимально сподобався формат лекції у вигляді таблиці де все прописано до дрібниць аби була чітка та послідовна лінія ходу думок. Щиро дякую!
Дякую Вам велике за пророблену роботу. Дуже цікава і корисна інформація для підготовки до ЄДКІ. Все зрозуміло та просто розповідаєте. Дуже сподобалось.
Добрий день! Дякую за таке корисне відео! Ця лекція містить дуже корисну інформацію, хочу виділити увагу щодо роз'яснення
повного переліку повноважень КСУ. На мою думку, ця інформаційна таблиця допоможе багатьом при складанні ЄДКІ.
Дякую автору за чудову підготовку до ЄДКІ,вперше бачу такий чітко викладений матеріал предмету, особливо сподобалась інформація про Справу «Марбері проти Медісона». Також, більш детально стало зрозуміло про зупинення дії та скасування актів!
Дякую, дуже інформативно та доступно.
Дуже лаконічна та інформативна лекція. Було цікаво прослухати матеріал щодо форм звернень (конституційна скарга, конституційне звернення та конституційне подання) і також дуже спрощується процес сприйняття, коли матеріал подається через таблиці. Також відновила в пам’яті інформацію щодо конституційної скарги, бо вона є важливим інструментом захисту прав людини в Україні. Вона дозволяє громадянам оскаржити дії державних органів, які порушують їх права. Конституційна скарга є ефективним засобом захисту прав людини, особливо в тих випадках, коли інші засоби захисту вичерпані. Також дуже круто, коли є посилання на практику, а саме на справу"Марбері проти Медісона», бо рішення по цій справі мало далекосяжні наслідки.
Дякую, що в цьому відео розглянули таку тему, як форми звернення до КСУ. Дана тема, здається, не дуже важка але постійно викликає труднощі
Дякую за лекцію!
Все, як завжди на високому рівні, доступно та зрозуміло викладений матеріал, дякую за Вашу працю
Дякую за змістовну лекцію, особливо за її подання у вигляді таблички, як на мене так набагато краще запам’ятовується та легко знайти необхідну інформацію.Занотувала та винесла для себе , що Україна відноситься до європейської (авсітрійська,концентрована) моделі конституційного контролю.Також завдяки лекції, я змогла зрозуміти поняття конституційної скарги, основні її розмежування між, конституційним зверненням та констуційним поданням, та хто має право їх подавати та протягом якого терміну. Особливо було цікаво послухати просудовий прецедент Мербері проти Медісона. Також хочу подякувати за наголошення під час лекції, на що потрібно звернути увагу для підготовди до ЄДКІ.
Дякую за лекції! Інформація дуже корисна для використання!
Звучить цікаво! Ваша лекція про конституційне право та місце конституційної скарги в механізмі захисту прав людини точно та цілковито висвітлює важливу тему. Ви прекрасно пояснили значення цього механізму для громадян та демократії загалом. Розуміння того, як громадяни можуть захищати свої права шляхом конституційної скарги, є фундаментальним для будь-якої справедливої правової системи.
Інформація про механізм конституційної скарги відкриває нові можливості для захисту прав людини та встановлення правосуддя. Ваша лекція стала чудовим стимулом для глибшого вивчення цієї теми.
Дякую за інформативну та пізнавальну лекцію!
Добрий день, за пояснення проходження єдкі, окремий респект, все чітко і по ділу.
Далі, ще з років навчання на бакалавра, часто стикалася з проблемами щодо конституційного контролю і нарешті , завдяки поданому матеріалу в таблиці, я змогла чітко зромуміти, нагадати собі про види конституційного контролю, його розмежування та правові наслідки; занотувала про постановний конституційний контроль, тепер плутанини не буде⚡️. Краще згадала про конституційні звернення та скарги. Найбільше, що припало до душі, справді, дякую за іноземні приклади та практику, це не тільки корисно для підготовки до ЄДКІ, а й особистого розвитку.
Чудова лекція! Як завжди змістовно та інформативно.
Дякую Вам, за дуже лаконічно викладений матеріал. Дізналась багато цікавої та змістовної інформації стосовно місця конституційної скарги в механізмі захисту прав людини. Було дуже цікаво послухати про справу "Мербері проти Медісона", завдяки якій Верховний суд США виявив, що може здійснювати конституційний контроль. Також цікавим був матеріал щодо моделей конституційного контролю (концентрована, дифузна, європейська модель, ще вона називається "австрійською" - характерна для нашої країни та змішані моделі). Було цікаво дізнатись, що окрім конституційної скарги, яка є найпростішою з 3-ьох форм звернення, є і інші: конституційне подання та конституційне звернення. Також в лекції Ви приділили достатньо часу різновидам конституційного контролю та різновидам конституційної скарги. Буду знати, що скарга буває повною (визнання неконституційною певної норми та перевірка відповідного рішення суду); нормативною, яка поділяється на два підвиди: повна нормативна та обмежена.
Лекція сподобалась! Дуже добре запам’ятовувати інформацію в форматі таблиць, особливо я виділив для себе види конституційного контролю та їх моделі. Роз’яснили мені стосовно конституційної скарги, подання та конституційного звернення. З однієї лекції дізнався більше ніж за весь час самопідготовки, адже ЄДКІ в цьому році проводиться перший раз і не всі можуть дати таку змістовну інформацію.
Дуже цікава лекція . Дізналась про моделі конституційного контролю : американська (дифузна, північноамериканська) , австрійська (концентрована, континентальна, кельзенівська,єврепойська), французька, іберійська, ісламська, національні моделі. Україна належить до австрійської/концентрованої моделі конституційного контролю.
Змістовна інформація щодо видів конституційного контролю, конституційної скарги та трьох інституційних гарантій.
Дізналась , що в Україні існує обов’язковий та факультативний контроль ( за обов’язковістю) , постановний (за правовими наслідками).
Дякую за чудовий , корисний матеріал , за допомогою якого можна підготуватись до ЄДКІ.
Дякую за лекції! Інформація дуже корисна для підготовці. Зміст стисли і зрозумілий 😊
Чудовий формат викладення лекції. Після перегляду лекції розмежувала для себе такі поняття як «конституційне подання», «конституційна скарга» та конституційне зверенння». Корисною стала таблиця про «Види конституційного контролю» , занотувала, що в Україні не існує консультативного конституційного контролю і його необхідно відрізняти від Факультативного.
Також було цікаво почути аналіз рішення
Верховного суду США про проголошення
федеральної конституцію вищим законом.
Змістовною була табличка про «Три інституційні гарантії» , строки подання та виняткові обставини, за якими строки продовжуються( поновлюються).
Дякую за змістовну лекцію. Дуже зручно розібратись у видах конституційного контролю завдяки таблицям і структурній інформації, прикладам, тепер легко запам’ятати види і не плутатись у деяких моментах, наприклад щодо факультативного і консультативного видів, зазначила для себе, що завжди застосовується постановний в Україні, тобто рішення КСУ мають обов’язковий характер.
Складною, але важливою є тема суб’єктів та предмету звернення до КСУ, занотувала , що форма акта залежить від форми звернення: конституційне подання і скарга це рішення, конституційне звернення - висновок; також те, що для кожного об’єкта контролю за конституційним звернення є свої суб’єкти звернення, на відміну від конституційного подання
Цікаво було почути про те, що в КСУ секретаріат здійснює попередню перевірку за формою і може повернути конституційну скаргу навіть без участі судді і до нього може навіть не дійти скарга, що неможливо для звичайних судів.
Дякую! Підхід до подання інформації дуже зрозумілий питання щодо Конституційного контролю (консультативного, факультативного , абстрактного...), повноважень Конституційного суду щодо подання, скарги, звернення.
Дякуємо що доступно пояснюєте суть теми. Чітко і розмежовано пояснюєте суть і механізм конституційної скарги, не тільки в Україні, а також в світі.
Зрозуміло роз'яснено за Американську, Європейську і Східну системи подання конституційної скарги. Також ясність вніс приклад подання В США.
Дуже Вам вдячна за грунтовну та змістовну лекцію про дуже потрібні для подальшої юридичноі практики теми. Зокрема, щодо конституційного контролю, форми звернення до КСУ, акти КСУ. Для себе дізналась про такий вид акту як забезпечувальний наказ. 1:14:01
Дякую за матеріал! Завдяки Вашій лекції розібралась з темою конституційного контролю, а також із зверненням до КСУ. Доступно викладена тема скарг і звернень до КСУ, особливо те, що стосується суб'єкта та предмета звернення. Дуже легко розібратись з матеріалом, коли він викладений у формі таблиці
Доброго дня!
Матеріал, який міститься у таблицях, швидко сприймається.
Дуже цікавий був виклад обставин справи "Марбері проти Медісона"
Для гарної підготовки до ЄДКІ, лекції є дуже інформативні.
Дякую Вам за цікаву лекцію🔥
Дякую Вам величезне за таку чудову лекцію, дуже багато матеріалу треба охопити за один раз, але Ваша лекція розкладає все по поличках в голові, таблиці дуже змістовні в них нічого зайвого, все по суті. Мене найбільш вразило та внесло ясність в такі поняття, моделі Конституційного контролю, види Конституційного контролю, суб'єкт та предмет звернення до КСУ.
Чудова лекція, подобається спосіб викладу матеріалу у формі таблиць, що дуже полегшує сприйняття матеріалу у кого більше розвинена візуальна памʼять.
Також хочу сказати завдяки такому способу нарешті розібралась і запамʼятала про моделі конституційного контролю. Дякую за такий матеріал👍
Подяка лектору за кропітку роботу. Дійсно стало зрозуміліше місце і роль Конституційного Суду в нашій державі і чому його розглядають окремо від загальної системи судоустрою України.
Корисно було дізнатись більше про різновиди конституційної скарги та існуючі умови подання такої скарги. Після лекції в голові створилось уявлення про різницю між конституційною скаргою, поданням та зверненням.
Матеріал у формі таблиць - це взагалі чудова ідея, є можливість просто зробити знімок екрану і час від часу перечитувати для відтворення інформації👌
Дякую за чергову цікаву, зрозумілу і доступну для всіх лекцію!
Захоплююсь Вашими роботами та підходом до подання інформації.
Кожна лекція це потік нової інформації і джерело знань. В цій лекції досить зрозуміло, що Конституційна скарга відіграє важливу роль у механізмі захисту прав людини, особливо в контексті конституційної демократії. Для себе зробила висновок, що конституційна скарга є важливим механізмом захисту прав людини та забезпечення дотримання конституційних норм і принципів у демократичних суспільствах. Вона допомагає забезпечити рівність перед законом та захист від можливих правопорушень. Ще раз дякую за Вашу роботу!
Сподобався такий зміст лекції, набагато змістовніший і доступніший для розуміння. Було детально розглянуто підпункт про види конституційної скарги, що допомогло вникнути та розібратись з приводу цього питання, тепер є чітке уявлення, які нормативні акти підлягають оскарженню, а які ні.
Сподобалось як лектор акцентує увагу на основних питаннях, які можуть бути поставлені на ЄДКІ. Та окреме дякую щодо роз'яснення формату правових дисциплін до складання ЄДКІ.
дякую за інформацію в табличках,дійсно легше сприймається
Дякую за відгук!😊
Дуже крутий вклад матеріалу, зручно, що все в табличках. Особливо сподобалось інформація щодо різновидів конституційних скарг. Все дуже доступно
Дуже дякую,за таку чудову лекцію,все дуже просто та зрозуміло, сподобалась тема Суб‘єкти та предмет звернення до Конституційного суду України
Дякую!!!!
Навіть і не сподівалась на доступну інформацію хоча б з одного предмету з программи ЄДКІ. Поки не знайшла Вас. Дякую за вашу роботу, Ви - чудо :)
Дякую за лекцію! Сподобалось що інформація була викладена у вигляді таблиці, так сприймається набагато краще. Також стало зрозуміліше щодо конституційної скарги, подання та звернення ) Цікаво було послухати судовий прецедент про Марбері проти Медісона. Готовий аналіз полегшує ознайомлення з цією справою.
Дякую за цікавий виклад матеріалу. Дуже сподобалось роз'яснення інформації щодо ЄДКІ. Для мене особливо пізнавальним було питання про конституційну скаргу та порядок звернення з нею до КСУ.
Хочу подякувати автора за доступно викладену інформацію щодо підготовки до ЄДКІ.
Саме для мене було корисно послухати про різні моделі та види конституційного контролю та відмінності між цими моделями. Через зручний формат інформація легше засвоюється.
Також цікаво було дізнатись більше про зупинення дії актів чи скасування.
Йду дивитись наступні лекції!
Дякую за роз'яснення теми. Дуже цікавий перетин конституційного права з іншими галузями права. Цікаво щодо конституційного контролю. Всі види були згадані у порядку такого "більш жорстокого контролю". Добре, що згадали коли звернення до конституційного суду несе обов'язковий та факультативний характер, бо завжди про це забуваю)
Дуже сподобалось про моделі конституційного контролю у різних країнах та справу "Марбері проти Медісона". Як матеріал для підготовки до ЄДКІ дуже гарний, бо працюють всі ограничений сприйняття (зор та слух). Буду й далі готуватися по Вашим лекціям)
Дякую за лекцію! Чудова табличка про субʼєкти та предмет звернення до КСУ, стане у нагоді при підготовці 😊
Дякую велике за таку інформаційну лекцію! Дуже сподобалось, що матеріал подається у вигляді таблиці, так все набагато зрозуміліше. Дякую за те, що пояснили роль і місце Конституційного Суду в нашійдержаві і чому саме його розглядають окремо від загальної системи судоустрою України.
Дякую за поданий матеріал у такому форматі! Окремо хочу звернути увагу на таблиці. Зручно, що завжди можна зробити скрін даних таблиць та періодично повертатися до них для підготовки до тесту.
З кожним новим відео все більше дивуюсь професійності автора. Подача інформації просто вражає, доступно і зрозуміло. Цей канал просто знахідка для мене.
Дякую за чудову лекцію! По-перше, було чітке пояснення з чого складається ЄДКІ, вагому масу кожного предмету. Ознайомилась із різними моделями конституційного контролю, сподобалась, що Ви зупинялись на моментах створення, історичних подіях, що є у майбутньому фундаментом у цих моделях.
Зʼясувала, що в Україні обмежена конституційна скарга, виражається це в перевірці положення ЗАКОНУ, а не інших НПА.
Дізналась, які види конституційного контролю існують. Сподобалась таблиця із формами конституційного звернення, їх обʼєктами та субʼєктами, що стане у нагоді при підготовці до іспиту, та вивчення наступних тем.
Дякую за чудову лекцію,дуже змістовно та зрозуміло все викладено.
Дуже сподобалось що моделі конституційного контролю ви порівняли в таблиці,так набагато краще сприймається.
Також вдячна за розʼяснення щодо звернення до КСУ.
Добрий день! дуже корисна лекція, «без води». Винесла для себе таблицю «субʼєкти та предмет звернення до КСУ». Ще хочу додати, що наразі дуже мало інформації для підготовки до ЄДКІ,але в цієї лекції усе максимально чітко та зрозуміло!
Доброго дня. Лекція, незважаючи, на важкість матеріалу є дуже доступною. Весь матеріал систематизований в табличках, що дуже полегшує вивчення та дає змогу занотувати . Також великим плюсом є те, що її можна прослухати в любий час. Окрема подяка за судовий прецедент Мербері проти Медісона. Уже готовий аналіз дуже полегшує ознайомлення з цією справою.
Проте найціннішою інформацією стали строки. Для мене це найважчий момент, так як потрібно самому все шукати, а завдяки таблиці є час , щоб послухати інші лекції
Дякую за лекцію. Дізналась вперше поо такі основні дві моделі конституційного контролю, як австрійську та американську. Цікаво було послухати про розбір справи «Марбері проти Медісона». Сподобалось розʼяснення щодо таких термінів як «конституційна скарга», «конституційне звернення», «конституційне подання».
Дуже цікаво і корисно! Лекція детально розкриває механізм конституційної скарги як важливого інструменту захисту прав людини. Коротко про головне: конституційна скарга відноситись до спеціальної юридичної гарантії, яка може бути в матеріальному, інституційному і процесуальному вияві, вона є внутрішньодержавною та конституційною.
До 1803 року конституційного контролю не існувало ніде у світі. Лише у 1803 Верховний Суд США виділив, що він може здійснювати конституційний контроль.
Є дві основні моделі конституційного контролю американська і австрійська, окрім них є ще змішані моделі(наприклад французька модель- здійснюється передусім превентивний контроль).
Важливо запамʼятати, що Україна належить до європейської моделі конституційного контролю.
Є три форми звернень до КСУ: конституційне подання, конституційне звернення та конституційна скарга. Важливо не плутати конституційне звернення і звернення до КСУ. Звернення до КСУ може бути в будь-якій із цих трьох форм, а конституційне звернення тільки в цій формі.
Дуже дякую за цікаво викладений матеріал, дізналась важливу інформацію про ЄДКІ, які розділи туди входять, та яка їх питома вага. В цій лекції на мою думку було вдало розкрито за допомогою табличок саме поняття конституційних гарантій, і які права туди входять. Також мені сподобалось за запам’яталась коротко викладена судова практика, яка дала поштовх до контролю щодо відповідності певних актів конституцій різних держав. Влучно було зазначено про дві основні моделі конституційного контролю, чим вони відрізняються, і те, що більшість країн все ж таки застосовують саме концентровану модель, однак не було забуто і про змішані моделі конституційного контролю. Після цієї лекції я запам’ятала до якої моделі конституційного контролю належить Україна, і який різновид конституційної скарги вона використовує.
І наостанок надважливим є зазначення 3 форм звернення до КСУ, серед яких прям детально було розкрито конституційну скаргу, яка і була саме темою лекції.
Дякую за високопрофесійний підхід до проведення лекції.
Спасибо за лекцию, очень удобные таблицы. Сама лекция очень удобна для понимания, отдельная благодарность за разъяснение различия между ЄВФВ и ЄДКАІ
Дякую за змістовну лекцію! Порівняння щодо прав людини, котрі повинні бути підкріпленні засобами захисту, а якщо ні, то це декорації - запамʼятаю надовго. Чітко все розʼяснено, пояснено, Ваші таблиці - заслуговують поваги/ Після Ваших відео тепер хочеться, щоб кожен викладач так робив, адже це допомагає студенту набагато швидке засвоювати інформацію та запамʼятовувати. Також цікаво було послухати про «Мербері проти Медісона».
Дякую! Ви - топ!
Дякую за пізнавальну лекцію😎
З даної лекції, розглянули таблицю щодо місця конституційної скарги в механізмі захисту прав людини в Україні, підпунктом даної таблиці є гарантії прав людини.
Гарантії - це система норм, принципів, умов, засобів, що разом забезпечують реалізацію та захист прав людини, а також це умови і засоби, що забезпечують можливість їхньої реалізації та захисту.
Щодо значення "прав". Права - це певні блага, а гарантії - це засоби їхнього забезпечення, і якщо права не підкріплені засобами реалізації та захисту, то це НЕ права , а декларації❗
Щодо місця конституйної скарги за територією дії, виділяють : міжнародно - правові, внутрішньодержавні гарантії .
За формою закріплення : конституційні, законодавчі та підзаконні гарантії, та за сферою суспільних відносин : загальні, спеціально - юридичні ( матеріальні, інституційні та процесуальні) гарантії.
Цікаво було послухати , щодо справи " Марбері проти Медісона, 1803 р"👍
За даною таблицею, існує шість моделей конституційного контролю(нагляду) :
американська(дифузна, північноамериканська), та австрійська ( концентрована, континентальна, кельзенівська та європейська), французька, іберійська, ісламська та національна, щодо характеристики даних моделей, все чітко розписано в таблиці 👍
Наприкінці лекції, розглянули таблицю щодо загальної характеристики звернення приватних осіб до (квазі) судових юрисдикційних органів, та характеристику конституційної скарги в Україні.
Лекція дуже змістовна, наповнена багатьма цікавими схематичними таблицями 😉
Дякую Вам, за гарно поданий матеріал, даної лекції 👍😎
Добрий день! По перше хочу відзначити що в жодному вебінарі який я дивилася не було сказано про те що до однієї фабули будуть різні тести. Тому тепер буду готова до цього на ЄДКІ. Дякую!
В цілому таблички це вогонь зрозуміло сказано конституційні моделі контролю, про звернення.
Також про верховенство зрозуміло. Звернула увагу на те де ви кажете про тести і що їх плутають.
Іду дивитися далі)
Дуже змістовна лекція, коротко та про головне. Плутанини між поняттями "конституційне подання", "конституційне звернення" та "конституційна скарга" більше не буде. Виклад матеріалу у вигляді таблиць дозволяє краще його засвоїти, та звертає увагу виключно на головні моменти. Особисто мені було цікаво дізнатися про різновиди моделі конституційної скарги та відмінність моделі нашої країни в порівнянні з іншими.
Завжди подобалось як Юрій Дмитрович викладає лекції , і завжди хотілось їх записувати на диктофон))
Та тепер можна не лише прослухати ще раз лекцію, а і переглядати в будь який час, коли є якість непорозумілі питання стосовно єдкі. Окремо хочу подякувати Вам за таблиці, респект від студентів!!!Ваші лекції вміщають дуже корисний матеріал стосовно конституційних скарг,звернень та іних дисціплин. А також за міні-документальний фільм стосовно справи Марбері проти Медісона. Я задоволена, дякую Вам!
В цій лекції ви докладно розповіли про форми звернення до КСУ та суб'єктів звернення. Як і інші лекції докладно,структуровано і доступно.Дуже цікаво слухати та легко запам'ятовувати.
Дуже дякую!
Дякую за цю лекцію! Весь матеріал поданий дуже коротко, але вичерпно до найменших деталей. Цікаво було подивитися приклад справи «Марбері проти Медісона», це мені дуже сподобалося, бо на фактичному прикладі значно легше розібратися з матеріалом. Дізналася багато нового про моделі конституційного контролю. І взагалі дуже зручно розглядати весь матеріал у таблицях, все зрозуміло та видно.
Дякую Вам за лекцію! Як завжди, все чітко та зрозуміло.
Дуже змістовна лекція, дякую що розповіли про справу «Мербері проти Медісона». Взагалі то, дуже класна подача матеріалу ( в таблицях) та ще велика вдячність за наведені приклади в таблиці 1.1.4. Види конституційного контролю так простіше запамʼятати. Корисною стала інформація щодо«конституційного подання», «конституційної скарги», «конституційного зверенння» (занотувала собі важливі моменти). За строки для звернення та винятки окрема вдячність (на пробному було запитання). Дякую велике , що на початку лекції розповіли про програму ЄДКІ. При підготовці до ЄДКІ, ще не раз буду переглядати ваші лекції.
Дуже цікава та змістовна лекція!
Пояснення зрозумілі, особливо з таблицями. Широко розкрито таке поняття, як гарантії конституційних прав, конституційна скарга та її різновиди.
Гарантії прав і свобод людини і громадянина - це об’єктивні умови і засоби, які забезпечують фактичну реалізацію та всебічну охорону прав і свобод особи.
Також були розібрані моделі конституційного контрою, а саме:
1) американська (дифузна);
2) європейська (австрійська, концентрована);
3) французька;
4) іберійська;
5) ісламська;
6) національні моделі.
Крім цього, було розглянуто питання щодо звернення приватних осіб до квазі судових юрисдикційних органів, та детально пояснено питання щодо суб'єктів подання конституційної скарги. Завдяки таблицям все було зрозуміло та додаткових питань не з'явилось!
В завершенні хочу сказати, що мені було дуже цікаво, чекаю з нетерпінням на нові лекції!😊
Дякую за змістовну лекцію. Стало більш зрозуміло про те, що конституційну скаргу особа може подати і не лише визнати конституційною ту чи іншу норму, а ще й перевірити відповідне рішення суду. Також детальніше дізналась про конституційне звернення, що воно на відмінну від подання що до кожного з обʼєктів з контролю за конституційним зверненням є свої субʼєкти для звернень. А точніше про трьох субʼєктів які можуть здійснити конституційне звернення. Дуже інформативна таблиця для вивчення субʼєктів та предмету звернення до КСУ. Також є доступною інформація що до попередньої перевірки та повернення в Конституційному судді, що дані дії проводить секретаріат, що відрізняється від звичайного суду та ЄСПЛ.
Дякую за файну лекцію! Допоможе в підготовці до ЄДКІ, тепер моє уявлення про конституційну скаргу стало ширше) До речі, цікаво було почути про моделі конституційного нагляду, ніколи раніше не стикалася з цим. Навіть немогла уявити що релігія може впливати на конституційніть певних норм!
Дякую за чітку та зрозумілу інформацію . Особисто мені лекція у вигляді таблиць набагато краще запам‘ятовується . Після прослуховування цієї лекції можу сказати наступне : стосовно ЄДКІ , дізналась багато нової для себе інформації . Цікаво було про справу « Марбері проти Медісона» . Засвоїла основні аспекти лекції , особливо ті , на які ви наголошували , що можуть бути на ЄДКІ .
Дуже дякую за чудовий матеріал та вашу працю,дуже актуально для підготовки до ЄДКІ.
Дуже дякую за лекцію. До цього відео зовсім не було зрозуміло як буде проходити іспит ЄДКІ. Зараз вже маю чітке розуміння та знаю який потрібно готувати матеріал. Велике дякую!
Велике дякую за можливість безліч разів переглядати та засвоювати необхідну інформацію в режимі відео лекцій, враховуючи що єдкі вже так близько! Готуючись сама не звертала увагу на деякі аспекти, дякуючи Вашій лекції можу підкреслити найважливіше. Зараз дуже складно знайти чіткий змістовний матеріал, а особливо безпосередньо від викладача)) Завжди плуталась в засвоєнні інформації щодо подання конституційної скарги, тільки зараз усвідомила той важливий момент, що взагалі то треба спочатку пройти всі інстанції. Але питання таке, якщо ВСУ направив справу на розгляд до першої інстанції, то чи рахується строк на подання конституційної скарги від рішення ВСУ, як вищої інстанції? Чи ми вже не маємо права її подати, поки не дійде до кінця новий розгляд суду з 1 інстанції?
Дякую за роз’яснення про конституційний контроль, а саме його час здійснення, як проводиться, правові наслідки.Лекції в таблицях дуже інформативно та доступно як для студентів. Сподобалось як ви згрунтовано описали звернення приватних осіб.
Дуже вдалий формат лекції - все чітко по поличкам, так найкраще запамʼятовується матеріал.
Для мене корисною стала таблиця «Субʼєкти та предмет звернення до КСУ», адже при самостійній підготовці виникали труднощі щодо конкретного розуміння різниці між формами звернення до КСУ. Особливо, було складно запамʼятати який субʼєкт у якому випадку (щодо якого предмету) має право подати конституційне звернення до КСУ. Але, завдяки вашому поясненню у цій таблиці, все стало на свої місця.
Також сподобалось, що під час лекції звертаєте увагу на універсальні питання, які стосуються й інших предметів.
Окреме дякую за докладне розʼяснення загальної програми ЄДКІ по всім представленим дисциплінам та їхньому відсотковому співвідношенню щодо кількості очікуваних завдань на іспиті.
Дякую за лаконічну та цікаву лекцію. Дуже зручна подача матеріалу через таблиці. Особисто для мене це супер,адже запам`ятати в рази легше)
Також сліж зауважити, що. завдяки ваші лекції змогла конкретніше розглянути інформацію щодо подачі конституційного звернення, подання і скарги, тому що при самостійному вивчення законодавствв, не завжди звертаєш увагу, на деякі моменти)
Дякую Вам за таку змістовну лекцію!
Мені дуже сподобалось,як Ви надаєте інформацію,а саме у формі таблиці,в якій все чітко викладено та зрозуміло!
Я для себе винесла з цієї лекції те ,що виявляється я багато чого не знала про конституційну скаргу.
Для мене було відкриттям,що існує різновидність конституційної скарги. А саме те,що існує ще один вид(окрім повного) це-нормативна скарга. У нормативному виді є підвиди (повна та обмежена ).Різновидність між повною та обмеженою скаргою існує в тому,що в повній скарзі обʼєктом контролю є лише нормативно правовий акт без конституційного контролю над судовим рішенням, а в обмеженій закріплюється те,що обʼєктом контролю є лише положення закону без оскаржування дій чи бездіяльності органів державної влади та рішення судів у системі судоустрою України.
Можу впевнено сказати,що я і далі буду готуватись до ЄДКІ за матеріалами Ваших лекцій!
Дуже змістовні лекціії . Єкономія часу та максимум фактичного навантаженння .Питання різниці між моделями особливо якісно розкрито. У більшость посібників менш зручний і конкретний виклад матеріалу.
Дуже інформативно , а головне доступно
Дякую за лекцію, дуже сподобалось, що вся інформація представлена в таблицях для легшого порівняння. Дуже змістовно та цікаво було послухати щодо моделей конституційного контролю. Також сподобалось, що змогли асоціювати та допомогли запамʼятати інформацію щодо конституційного звернення!
Дуже вдячний вам за цілий семестр, протягом якого ви були за нами❤
Дякую вам за дуже цікаву лекцію. Інформація в таблицях набагато легше сприймається, збережу собі на майбутнє, думаю в роботі також знадобиться.
Дуже чітке роз‘яснення щодо повноважень КСУ а також конституційної скарги, зрозуміла що багато моментів просто забулось за 2 роки, а завдяки вашій лекції за годинку можна все повторити і запам’ятати)
Дякую за лекцію .Зрозуміло пояснено.Особливо запам'ятовуються таблиці. Одна з яких про три форми звернення до конституційного суду ,які суб'єкти можуть звертатися, і що є об'єктом звернення.А також про сроки звернення до ЄСПЛ,КСУ, У ВРУ з ПЛ.
Дякую за пояснення різниці між американською та австрійською моделю конституційного контролю,та змішані і ісламські .
Та види конституційних скраг, дуже корисна інформація
Реально , завжди плуталась між поняттями конституційне подання, конституційне звернення та конституційна скарга. Не знаю чому але все ніяк не могла запамʼятати порівняння та різницю між ними. Таблиця , зроблена Вами, дуже легка та проста для розуміння 🙂
Дуже вдячна за цю ініціативу! Відео дійсно полегшує підготовку до екзамену та розуміння правових аспектів. Спочатку слухала Вашу лекцію, яка у нас за розкладом в університеті, потім ще раз зайшла сюди на Ваш канал щоб так сказати «закріпити матеріал».
Доброго дня! По-перше, дякую Вам за чітке роз'яснення програми ЄДКІ. По-друге, лекція зрозуміла, грунтовна, без "води". Було не скучно слухати, а цікаво і легко запам'ятовувалось завдяки Вашим унікальним табличкам!! За таблички окреме дякую! Для мене важко було "в'їхати" у види конституційного контролю. Дуже цінно, що Ви звертаєте нашу увагу на судову практику. Браво!!!
Дякую автору за відео, цікаві таблиці😍
Щодо конституційного контролю, то він зʼявився у 1803 році, на разі нам відомі дві моделі такого контролю: американська і австрійська. Також ще є французька модель, грецька, латино-амириканська, ісламська.
Щодо видів конституційного контролю, то є привентивний, наступний, консультативний, постановний, факультативний, абстрактний й інші. За обсягом- повний і частковий конституційний контроль🤘🏻
Дякую за інформацію❣️
Дякую за викладений матеріал. Занотувала для себе важливі моменти щодо конституційних подань, звернень та скарг, і саме те, що конституційна скарга відіграє важливу роль в механізмі захисту прав та інтересів людини. Дуже цікаво було почути про різницю між американською та австрійськими моделями конституційного нагляду. Приклад із справою "Марбері проти Медінсона" допоміг зрозуміти матеріал краще. До лекції мало знала щодо змішаних та ісламських моделей конституційного контролю.
Дякую за змістовну лекцію! Надзвичайно зручно, можна передивитись у будь-який момент. А таблички - це взагалі знахідка і окрема Вам за це вдячність! Лекцію слухати не нудно, все чітко та по суті)
Сподобалось як ви розповіли про справу «Марбері проти Медісона», готовий аналіз дуже полегшив сприйняття та ознайомлення з цією справою. Сподіваюсь, що більшість викладачів, дивлячись на вас, будуть так само круто подавати матеріал!)
Дуже дякую за лекцію. До цього відео зовсім не було зрозуміло як буде проходити іспит ЄДКІ. Зараз вже маю чітке розуміння та знаю який потрібно готувати матеріал. Цікаво було дізнатись про подання, скарги, та консутційне звернення та цікаво було дізнатись про те, що Україна належить до австрійської/концентрованої моделі конституційного контролю.
Дякую, що ви пояснили відмінність між ЄДКІ і ЄФВВ, бо думала готуватися за принципами ЄФВВ, тепер зміню свою тактику.
Сподобалось, що ви даєте корисну змістовну інформацію без води. Інформація подана не в сухому вигляді, а розбавлена прикладами та історіями, як, наприклад, з президентом Джефферсоном. Так легше сприймати інформацію 🤗
Дуже доступно пояснили про форми конституційного контролю. Заскрінила табличку, буду повторювати матеріали. Дякую 🔥
Гарна лекція, приємна подача інформації. Особисто для мене питання моделей конституційного контролю було досить важким, після перегляду лекції багато деталей прояснилося. Трохи мала плутанину з дифузною моделлю, тож таблиця-порівняння, без перебільшень, врятувала ситуацію. Також хочу відмітити, що було цікаво дізнатись про справу Марбері проти Медісона. На подібних зразках завжди цікавіше та простіше зрозуміти суть питання, особливо коли для слухача окремо виноситься вся мотивація прийнятого рішення ))
Дякую за інформативну лекцію.Корисною при підготовці стане табличка «Субʼєкти та предмет звернення до КСУ» (інформація в формі таблиць краща для сприйняття і запам'ятовування ).Також цікаво було послухати про справу "Марбері проти Медісона ".
Дуже круто, що можна аналізувати таку складну для запамʼятовування інформацію методом порівняння. Сподобалось, що інформація в лекції змістовна, структурована і по суті. Було цікаво дізнатися про знаковий для історії конституційного контролю кейс «Марбері проти Медісона». Після перегляду лекції я зрозуміла на що слід більше звернути увагу при підготовці до іспиту.
Дякую Вам!
Хороша та пізнавальна лекція, цікаво було дізнатись за місце конституційної скарги в механізмі захисту прав людини в Україні. Також щодо місця конституційної скарги за територією дії, виділяють : міжнародно - правові, внутрішньодержавні гарантії .
За формою закріплення : конституційні, законодавчі та підзаконні гарантії, та за сферою суспільних відносин : загальні, спеціально - юридичні ( матеріальні, інституційні та процесуальні) гарантії.
Формат подання лекції та матеріалу через таблиці мені дуже симпатизує, а саме інформація без води, все чітко і по факту.
Дякую нашому викладачу за таку працю і ставлення до студентів. СУПЕР
Дякую за таку цікаву лекцію та її формат. Хочу виділити плюси та мінуси. Плюси: 1)зручно, коли інформація в табличках та все чітко і зрозуміло;
2) дякую за строки та за чітке пояснення щодо подачі конституційного звернення, подання і скарги, бо коли читаєш законодавство, не завжди звертаєш увагу, на такі моменти на які Ви загострили увагу;
3) для мене була пізнавальна інформація, щодо конституційного контролю;
4) взагалі можна виділити багато плюсів і я впевнена,що після перегляду ваших лекцій, буде можливість набрати більше балів на ЄДКІ.
Щодо мінусів, їх звичайно немає, але хотілося би, щоб після перегляду лекцій, можно було проходити тести, щоб закріпити пройдений матеріал. 😊
Добрий день. Дякую за чітку, цікаву, інформаційну лекцію без «води».
За таблиці окремий респект!
Собі я занотувала таке:
1. Україна належить до австрійської/ концентрованої моделі конституційного контролю. Її здійснюють спеціальні органи судового конституційного контролю, що не входять до традиційної системи судів загальної юрисдикції. Ця модель має абсолютний х-р, тобто НПА втрачає чинність, внаслідок неконституційності.
2. Конституційна скарга є повна та нормативна. Остання в свою чергу поділяється на повну та обмежену. Саме Україні притаманна обмежена конст.скарга , тому що оскаржуються до КС лише положення закону, а не інші нпа. Також конст.скарга належить до наступного(репресивного) виду конст.контролю, де головною ознакою є перевірка чинних актів або вчинених дій, а саме перевіряється конституційність чинних законів, а не проєктів. За обовʼязковістю проведення в Україні існує обовʼязковий та факультативний контроль. За правовими наслідками - постановний(в Україні немає консультативного).
Також мені цікаво було послухати про справу «Марбері проти Медісона».