Jak sie ma swój las sprzet do lupania, ciecia, traktor do zwiezienia sporo miejsca w ogrodku na ciecie, łupanie i przechowywanie to moze ten kocioł to jest całkiem niezłe rozwiazanie. Jak masz kupic już sezonowane drewno to ekogroszek wychodzi taniej lub zwykly kopciuch z buforem i paradoksalnie mniej roboty
Bardzo fajny film. Obejrzałam juz kilka razy. Dobrze obrazuje uzytkowanie takiego kotła. Mozna sobie porownac do swojej instalacji i przemyslec czy wszystko gra. Dzieki!
Dzien dobry . Tak na moje oko kociol ladny, schludny lecz jak ja widze tyle poboru pradu dookola ( pompy , dmuchawy , steownik na piecu ) ludzie ,przeciez mozna i prosciej i taniej.
@@Brzcastas No i pieknie popieram :) Niedlugo ludzie dla swej ,,wygody " zachoruja na bezruch . Elektryczne ,rowery ,auta,hulajnogi i wszystko co mozliwe ,po co sie zmeczyc jak mozna duzo lzej -komfortowo . Wszystko idzie w zla strone a ludzie sa juz przekonani ze to odpowiedni kierunek . Ludzie ktorzy maja stare kotlownie sa be ,dziwaki , nienormalni - tak im media glownego nurtu programuja umysly.Niedlugo wmowia ludziom ze te cholerne ETS-y to jest cos normalnego a prawda jest taka jak to dojdzie do skutku to Polski juz nie bedzie , Polacy w wiekszosci biedny narod nie udzwignie tego -nowoczesne niewolnictwo za judaszowe szekle...
Byłem zainteresowany takim piecem, ale jeśli po 12 godzinach znów trzeba lecieć do pieca dokładać czy na nowo rozpalać, to nie jest to wygodne, jednak piec z podajnikiem wystarczy raz na kilka dni odwiedzić, żeby dosypać towaru i spokój, a tutaj podobnie jak w kopiuchu trzeba niestety chodzić do tego pieca dość często i myśleć o tym, jak ktoś jest na miejscu to ok, ale jak się pracuje i dużo czasu poza domem spędza to nie jest to dobre rozwiązanie , dzięki temu upewniłem się, że nie ma sobie co zawracać głowy tego typu piecami.
Do kotła należy dokładać w takiej częstotliwości, na jaką pozwala energia zgromadzona w buforze ciepła. Jeżeli budynek ma 300m2 i jest słabo docieplony, dokładnia drewna będzie z pewnością 1x 12/24h w przypadku budynków z lepszą termoizolacyjnością rzadziej. Oczywiście ma Pan racje kocioł z podajnikiem jest mniej obsługowy - ale jak ja to zawsze powtarzam, coś za coś. Pozdrawiam.
Już ten filmik pokazuje istotny mankament kotła (pomimo jego ewidentnych zalet). Pan dysponuje dużą ilością "darmowych" drewnianych "śmieci" które w przypadku kotła ładowanego od przodu sprawiają problem przy rozpalaniu.
@@justynnowakowski Pewnie, że zawsze się da, ale jednak kocioł ładowany od góry byłby idealny w tym wypadku i o wiele praktyczniejszy w obsłudze. W przypadku palenia trocinami, szyszkami, gałęziami z rębaka itp. tylko kocioł zasypywany od góry gwarantuje porządek i łatwą obsługę.
@@justynnowakowski Szczerze mówiąc dziwię się, że na rynku jest stosunkowo mało ofert kotłów ładowanych od góry, co de facto nie jest żadnym problemem jeżeli chodzi o proces produkcji takiego kotła.
Fajny kocioł! Az dziwne że pan takowy zamontował, ponieważ trzeba rozpalać raz na dobę. Dziś młodzi ludzie nie chcą się brudzić przy ogrzewaniu, tylko klikać przyciski. Co do wilgoci drewna to najlepsze kilkanaście % Wieksze wilgotności tylko w postaci zrębki dobrze się spalają.
Bardzo podobna mi się instalacja i kocioł. Właśnie jestem na kupnie w tych okolicach. Czy mogę prosić o namiary na instalatora/firmę która wykonała montaż?
Tak widać po zdjęciach sterownikami temperatury na buforze na dole i górze, że podnoszą sie one prawie lineranie obie. Nie ma tu ladowania warstowego. Moze pompa za szybko pompuje? Antak przy okazji, jaka jest maksymalna temperatura ustawiana na sterowniku? Czy bedzie film z stadler TR?
1Pytanko ile mniej wiecej kosztuje taki montaż bez kotła i buforu? 2Czy jak mam ogrzewanie gazowe moge je zostawić tak aby korzystać z gazu lub kotła na drewno. Czy połaczanie jest mocno skomplikowane? 3 Dom około 250m docieplony ile kw ?
1. Kocioł ok. 22 000 zł netto 2. Oczywiście może Pan zostawić, połączenie może byś skomplikowane lub nie :) 3. 25-30 kW - po wizycie oszacujemy. W razie pytań jestem do dyspozycji. jnowakowski@bado.com.pl
Bardzo fajnie pokazany kocioł na zgazowywanie drewna no i widać że sterowanie automatyczne powietrzem wtórnym i pierwotnym robi robotę(sam mam kocioł bez tego i ustawienie ręczne tego jest takie umowne). Tylko nie rozumie dlaczego Pan właściciel wysyła wodę nie gorącą na bufor (np. 80 stopni) żeby ładnie warstwowo się układała w buforze ? Sam to przechodziłem i u mnie najlepiej się sprawdza włączenie pompki co ustawione na 80 stopni i histereza 3 lub 5 stopni. Szybko się ładuje od góry i nie ma ciągłego mieszania a pobór wody mam połączony u góry bufora do tego mieszacze na grzejniki żeby szło 45-47 na grzejniki.
Panowie, cudów nie ma. Jeden kilogram drewna ma podobną ilość kalorii. To, że obecnie pali się rzadziej to efekt większej komory zasypowej i bufora. Reszta jest marketingiem. Wybudowanie kotłowni też kosztuje, szczególnie takiej jak obecne apartamenty w Krakowie.
@@justynnowakowski Juź w 15-tej sekundzie, pan Jerzy mówi: "względem tamtych innych". Każdy piec to potrafii, a w zasadzie bufor. Gdyby do starego pieca dostawił odpowiednio duży bufor też by palił raz dziennie. Cudów nie ma. Spalając 25 kg drewna w starym i w nowym piecu produkuje się tyle samo energii, choćby nie wiem co o nowym powiedzieć.
@@justynnowakowski Oczywiście, że nie, ale nawet zwykły kopciuch z buforem, palony od góry pozwoli palić raz dziennie i do tego bez dymu. Gdyby inwestor to rozumiał a stary piec miał przed sobą lata pracy to ta kotłownia jest bez sensu. Fizyki się nie oszuka, można poprawić wydajność ale dalej, żeby uzyskać jednakową ilość energii trzeba spalić praktycznie tyle samo paliwa w każdym z piecu. Jeżeli na dodatek drewno przygotowuje się samemu, to wyśrubowane elektroniką parametry pieca są niepotrzebne bo są na rynku polskim piece robiące praktycznie jednakową robotę bez grama elektroniki a do tego za fragment ceny. Dalej twierdzę, że to, że teraz ten pan pali raz dziennie to nie dlatego, że piec jest super duper, a bufor. Ale handlowiec zrobił dobrą robotę bo właściciel myśli, że to wymiana pieca poprawiła komfort użytkowania instalacji.
Czy musi być koniecznie taki bufor na 2000L ?, u mnie taki by nie wszedł, chyba że mniejszy i w innym pomieszczeniu sam nie wiem. Jaka jest cena ostateczna ze wszystkim ?., czy jest też dotacja ?.
@@Mrcin-pv8ys kocioł ma za zadanie zagrzać wodę + zrobić zapas a nie sobie ciurkać na pól gwizdka i zapychać komin, nadmiar wykorzystuje się na "potem" np. zagrzewasz wszystko rano + puszczasz na dom + nadmiar ciepła idzie do bufora które to ciepło później korzystasz do północy co najmniej, a jak jest podłogówka i dobrze zrobiony dom (ocieplony i szczelny) pod względem energetycznym to może chodzić 24/7 rozpalając raz na 2 dni.
Ja nie miałem możliwości wrzucić bufor do domu to postawiłem go na szczycie i zabudowałem 😊 Nie ma co się zastanawiać. Mam zwykłego kopciucha, a od miesiąca użytkuję go z buforem 1500l. Narazie nie było dużych mrozów, ale zawsze trzeba było rozpalać 2 razy dziennie a teraz wystarczy raz i tak szczerze to drewna nie idzie 2 razy tyle. Spalanie przebiega dużo sprawniej, bufor ładnie odbiera temp. Pod koniec października bufor wystarczał na 2 dni, było co prawda cieplej na zewnatrz a wodę do kąpania dogrzewało się grzałką z fotowoltaiki. Narazie jestem zadowolony, czekam na większe mrozy. Bufor polecam każdemu, ponieważ jest to wielozadaniowe urządzenie. Można podłączyć kilka różnych źródeł ciepła. Pompa ciepła, grzałka...Nie będę wymieniał wszystkiego. Ja u siebie mam grzałki, kocioł a jeszcze dorzucę pompę ciepła i w miarę możliwości jak będzie ładna produkcja to będzie pracowała pompa a kocioł na większe mrozy. Oczywiście każdy ma inną sytuację i trzeba sobie wszystko przeliczyć i przekalkulować. To co u mnie się sprawdza, niekoniecznie będzie dobre u kogoś innego a za rok będę mógł coś więcej powiedzieć 🙂
Kurde jednak sie kopci z komina. Mam piec na ekogroszek i nie widać nic z komina. Nie wiadomo czy się pali czy nie a chodzi cały sezon bez przerwy( No może z jedna przerwa na dokładne czyszczenie pieca). Cały tydzień do niego nie zaglądam. Raz w tygodniu opróżniam popielnik doładuje podajnik i znowu spokój. Piec na drewno to dla mnie totalny powrót do przeszłości a ten bufor to tez za bardzo nie trzyma temperatury. Jak wygasze w piecu to też mam ciepło w domu przez dobę i to bez żadnego bufora.
@@justynnowakowski Coś za coś. Drewnem taniej. Kocioł gazowy zupełnie nie wymaga obsługi, ale medium drogie i brak niezależności. Jak ktoś ma las to tylko kocioł na zgazowanie drewna.
Instalator, powiedział, że woli kontakt przez moja skromną osobę. Jeżeli jest Pan zainteresowany takim kotłem lub taka usługą, zapraszam do kontaktu e-mailowego: jnowakowski@bado.com.pl Pozdrawiam.
@@czesawwojciechowski47 czyli nie słuchał Pan uważnie. Powiedziałem, że zgazowanie to od czasów II wojny jest izolowane było wykorzystywane w motoryzacji. Ale oczywiście jak ktoś chce się do czegoś doczepić to się doczepi. Pan chyba nie ma pojęcia jak wyglądają reklamy, wszystko wychuchane i wylalane + aktorzy lub ludzie którzy dostają pieniądze za to że się wypowiadają do kamery. Więc proszę nie pisać głupot.
@@justynnowakowski Do niczego się nie czepiam tylko stwierdziłem, że taki pięć użytkuje od ponad 20 lat i jestem z niego zadowolony. Przed zakupem czytałem rozbd bzdury np: że szybko się przepala itl. Do tej pory chodzi beż remontu. Także nie jest to żadna nowość. Widm o tym że ta metoda stosowana była do zasilania samo hodow w czasie wojny I po wojnie z niemieckiego "holcgas ".
Inwestor wykazuje sie dużą wiedzą o kotle, podziwiać 👍 świetny film❗
Jak sie ma swój las sprzet do lupania, ciecia, traktor do zwiezienia sporo miejsca w ogrodku na ciecie, łupanie i przechowywanie to moze ten kocioł to jest całkiem niezłe rozwiazanie. Jak masz kupic już sezonowane drewno to ekogroszek wychodzi taniej lub zwykly kopciuch z buforem i paradoksalnie mniej roboty
Bardzo fajny film. Obejrzałam juz kilka razy. Dobrze obrazuje uzytkowanie takiego kotła. Mozna sobie porownac do swojej instalacji i przemyslec czy wszystko gra. Dzieki!
Super. Dziękuję za komentarz. Zachęcam do subskrypcji.
Dzien dobry . Tak na moje oko kociol ladny, schludny lecz jak ja widze tyle poboru pradu dookola ( pompy , dmuchawy , steownik na piecu ) ludzie ,przeciez mozna i prosciej i taniej.
Wszystko można prościej-tylko czy na tym nam zależy, czy na komforcie? Ile jest Pan w stanie zaoszczędzić?
Kuzniecow akumulacyjny,bez pomp i prądu. Palę co 24-48 h,piec 3 tony cegła
@@Brzcastas No i pieknie popieram :) Niedlugo ludzie dla swej ,,wygody " zachoruja na bezruch . Elektryczne ,rowery ,auta,hulajnogi i wszystko co mozliwe ,po co sie zmeczyc jak mozna duzo lzej -komfortowo . Wszystko idzie w zla strone a ludzie sa juz przekonani ze to odpowiedni kierunek . Ludzie ktorzy maja stare kotlownie sa be ,dziwaki , nienormalni - tak im media glownego nurtu programuja umysly.Niedlugo wmowia ludziom ze te cholerne ETS-y to jest cos normalnego a prawda jest taka jak to dojdzie do skutku to Polski juz nie bedzie , Polacy w wiekszosci biedny narod nie udzwignie tego -nowoczesne niewolnictwo za judaszowe szekle...
@@Dejv1704 tak jest,teraz tylko przysłowiowy "guzik" i kanapa po robocie, skisnąć można...
Byłem zainteresowany takim piecem, ale jeśli po 12 godzinach znów trzeba lecieć do pieca dokładać czy na nowo rozpalać, to nie jest to wygodne, jednak piec z podajnikiem wystarczy raz na kilka dni odwiedzić, żeby dosypać towaru i spokój, a tutaj podobnie jak w kopiuchu trzeba niestety chodzić do tego pieca dość często i myśleć o tym, jak ktoś jest na miejscu to ok, ale jak się pracuje i dużo czasu poza domem spędza to nie jest to dobre rozwiązanie , dzięki temu upewniłem się, że nie ma sobie co zawracać głowy tego typu piecami.
Do kotła należy dokładać w takiej częstotliwości, na jaką pozwala energia zgromadzona w buforze ciepła.
Jeżeli budynek ma 300m2 i jest słabo docieplony, dokładnia drewna będzie z pewnością 1x 12/24h w przypadku budynków z lepszą termoizolacyjnością rzadziej.
Oczywiście ma Pan racje kocioł z podajnikiem jest mniej obsługowy - ale jak ja to zawsze powtarzam, coś za coś.
Pozdrawiam.
Już ten filmik pokazuje istotny mankament kotła (pomimo jego ewidentnych zalet). Pan dysponuje dużą ilością "darmowych" drewnianych "śmieci" które w przypadku kotła ładowanego od przodu sprawiają problem przy rozpalaniu.
Nie, żaden problem.
Odpalamy i koniec.
@@justynnowakowski Pewnie, że zawsze się da, ale jednak kocioł ładowany od góry byłby idealny w tym wypadku i o wiele praktyczniejszy w obsłudze. W przypadku palenia trocinami, szyszkami, gałęziami z rębaka itp. tylko kocioł zasypywany od góry gwarantuje porządek i łatwą obsługę.
Są różne zdania na ten temat;)
@@justynnowakowski Szczerze mówiąc dziwię się, że na rynku jest stosunkowo mało ofert kotłów ładowanych od góry, co de facto nie jest żadnym problemem jeżeli chodzi o proces produkcji takiego kotła.
Fajny kocioł!
Az dziwne że pan takowy zamontował, ponieważ trzeba rozpalać raz na dobę.
Dziś młodzi ludzie nie chcą się brudzić przy ogrzewaniu, tylko klikać przyciski.
Co do wilgoci drewna to najlepsze kilkanaście %
Wieksze wilgotności tylko w postaci zrębki dobrze się spalają.
Jeden z nielicznych filmów gdzie inwestor zadbał o porządne podejście do przeczyszczenia komina ! Instalacja pierwsza liga.
Dziękujemy! 👍
Bardzo podobna mi się instalacja i kocioł. Właśnie jestem na kupnie w tych okolicach. Czy mogę prosić o namiary na instalatora/firmę która wykonała montaż?
Dziękuję za komentarz.
Proszę napisać do mnie email ( jnowakowski@bado.com.pl ) podeślę namiary.
Zachęcam do subskrypcji kanału.
Pozdrawiam.
super film
Dzieki!
Tak widać po zdjęciach sterownikami temperatury na buforze na dole i górze, że podnoszą sie one prawie lineranie obie. Nie ma tu ladowania warstowego. Moze pompa za szybko pompuje? Antak przy okazji, jaka jest maksymalna temperatura ustawiana na sterowniku?
Czy bedzie film z stadler TR?
Dzień dobry,
będzie film z kotłem Stadler model TR - muszę go złożyć :)
Ps. zachęcam do subskrypcji kanału.
1Pytanko ile mniej wiecej kosztuje taki montaż bez kotła i buforu?
2Czy jak mam ogrzewanie gazowe moge je zostawić tak aby korzystać z gazu lub kotła na drewno.
Czy połaczanie jest mocno skomplikowane?
3 Dom około 250m docieplony ile kw ?
1. Kocioł ok. 22 000 zł netto
2. Oczywiście może Pan zostawić, połączenie może byś skomplikowane lub nie :)
3. 25-30 kW - po wizycie oszacujemy.
W razie pytań jestem do dyspozycji.
jnowakowski@bado.com.pl
W windhagerze też można dokładać po rozpaleniu,,fajna sprawa,wtym roku zakładam, pozdrawiam,
Świetna decyzja! 🔝💪
Bardzo fajnie pokazany kocioł na zgazowywanie drewna no i widać że sterowanie automatyczne powietrzem wtórnym i pierwotnym robi robotę(sam mam kocioł bez tego i ustawienie ręczne tego jest takie umowne). Tylko nie rozumie dlaczego Pan właściciel wysyła wodę nie gorącą na bufor (np. 80 stopni) żeby ładnie warstwowo się układała w buforze ? Sam to przechodziłem i u mnie najlepiej się sprawdza włączenie pompki co ustawione na 80 stopni i histereza 3 lub 5 stopni. Szybko się ładuje od góry i nie ma ciągłego mieszania a pobór wody mam połączony u góry bufora do tego mieszacze na grzejniki żeby szło 45-47 na grzejniki.
Jeszcze grzeję mniejszy bufor więc ładuje 88-90 góra i dół 88 (ograniczenia sterownika).
Dzieki za komentarz.
Temp. wysyłana na bufor była wyższa, jednocześnie grzaliśmy dom.
Pozdrawiam 💪
Panowie, cudów nie ma. Jeden kilogram drewna ma podobną ilość kalorii. To, że obecnie pali się rzadziej to efekt większej komory zasypowej i bufora. Reszta jest marketingiem. Wybudowanie kotłowni też kosztuje, szczególnie takiej jak obecne apartamenty w Krakowie.
Reszta jest marketingiem? Co dokładnie?
@@justynnowakowski Juź w 15-tej sekundzie, pan Jerzy mówi: "względem tamtych innych". Każdy piec to potrafii, a w zasadzie bufor. Gdyby do starego pieca dostawił odpowiednio duży bufor też by palił raz dziennie. Cudów nie ma. Spalając 25 kg drewna w starym i w nowym piecu produkuje się tyle samo energii, choćby nie wiem co o nowym powiedzieć.
@@Marian-k1c czyli według Pana efektywność cieplna jest taka sama? W starych kopciuchach i kotle na zgazowanie drewna tak?
@@justynnowakowski Oczywiście, że nie, ale nawet zwykły kopciuch z buforem, palony od góry pozwoli palić raz dziennie i do tego bez dymu. Gdyby inwestor to rozumiał a stary piec miał przed sobą lata pracy to ta kotłownia jest bez sensu. Fizyki się nie oszuka, można poprawić wydajność ale dalej, żeby uzyskać jednakową ilość energii trzeba spalić praktycznie tyle samo paliwa w każdym z piecu. Jeżeli na dodatek drewno przygotowuje się samemu, to wyśrubowane elektroniką parametry pieca są niepotrzebne bo są na rynku polskim piece robiące praktycznie jednakową robotę bez grama elektroniki a do tego za fragment ceny.
Dalej twierdzę, że to, że teraz ten pan pali raz dziennie to nie dlatego, że piec jest super duper, a bufor. Ale handlowiec zrobił dobrą robotę bo właściciel myśli, że to wymiana pieca poprawiła komfort użytkowania instalacji.
@@Marian-k1c Pan sobie sam zaprzecza.
Swoje drewno i wszystko jasne
Czy musi być koniecznie taki bufor na 2000L ?, u mnie taki by nie wszedł, chyba że mniejszy i w innym pomieszczeniu sam nie wiem. Jaka jest cena ostateczna ze wszystkim ?., czy jest też dotacja ?.
Może być mniejszy. Ale takie min. to 1500 litrów.
Sam kocioł kosztuje 22 000 zł + osprzęt.
@ Dziękuję, do czego jest tak duży kocioł?, jaka jest jego rola?.
@@Mrcin-pv8ys kocioł ma za zadanie zagrzać wodę + zrobić zapas a nie sobie ciurkać na pól gwizdka i zapychać komin, nadmiar wykorzystuje się na "potem" np. zagrzewasz wszystko rano + puszczasz na dom + nadmiar ciepła idzie do bufora które to ciepło później korzystasz do północy co najmniej, a jak jest podłogówka i dobrze zrobiony dom (ocieplony i szczelny) pod względem energetycznym to może chodzić 24/7 rozpalając raz na 2 dni.
@@geomancero5406Dziękuję, czy jest dotacja na taki piec?.
Ja nie miałem możliwości wrzucić bufor do domu to postawiłem go na szczycie i zabudowałem 😊
Nie ma co się zastanawiać. Mam zwykłego kopciucha, a od miesiąca użytkuję go z buforem 1500l. Narazie nie było dużych mrozów, ale zawsze trzeba było rozpalać 2 razy dziennie a teraz wystarczy raz i tak szczerze to drewna nie idzie 2 razy tyle. Spalanie przebiega dużo sprawniej, bufor ładnie odbiera temp.
Pod koniec października bufor wystarczał na 2 dni, było co prawda cieplej na zewnatrz a wodę do kąpania dogrzewało się grzałką z fotowoltaiki. Narazie jestem zadowolony, czekam na większe mrozy. Bufor polecam każdemu, ponieważ jest to wielozadaniowe urządzenie. Można podłączyć kilka różnych źródeł ciepła. Pompa ciepła, grzałka...Nie będę wymieniał wszystkiego. Ja u siebie mam grzałki, kocioł a jeszcze dorzucę pompę ciepła i w miarę możliwości jak będzie ładna produkcja to będzie pracowała pompa a kocioł na większe mrozy.
Oczywiście każdy ma inną sytuację i trzeba sobie wszystko przeliczyć i przekalkulować. To co u mnie się sprawdza, niekoniecznie będzie dobre u kogoś innego a za rok będę mógł coś więcej powiedzieć 🙂
Kurde jednak sie kopci z komina. Mam piec na ekogroszek i nie widać nic z komina. Nie wiadomo czy się pali czy nie a chodzi cały sezon bez przerwy( No może z jedna przerwa na dokładne czyszczenie pieca). Cały tydzień do niego nie zaglądam. Raz w tygodniu opróżniam popielnik doładuje podajnik i znowu spokój. Piec na drewno to dla mnie totalny powrót do przeszłości a ten bufor to tez za bardzo nie trzyma temperatury. Jak wygasze w piecu to też mam ciepło w domu przez dobę i to bez żadnego bufora.
Delikatny dymek przy odpalaniu-poźniej w większości to już para wodna.
@@justynnowakowski Coś za coś. Drewnem taniej. Kocioł gazowy zupełnie nie wymaga obsługi, ale medium drogie i brak niezależności. Jak ktoś ma las to tylko kocioł na zgazowanie drewna.
@@pawetomaszewski1652 dokładnie. Coś za coś.
Dobe masz ciepło bez ogrzewania? To po co palisz tydzień, pal co drugi dzień 🤣
@@cromus88to wtedy trzeba chodzić do pieca co drugi dzień No raczej bez sensu i więcej weźmie groszku na rozpał niż jak chodzi cały czas
Świetny film reklamowy
Dziękuję.
Pokazujemy jak to wygląda.
Pozdrawiam.
Najważniejsza sprawa,
jaka jest emisja tlenku węgla?
Na tyle mała że kocioł kwalifikuje się do dotacji.
Chce Pan znać wartość dokładną? Zapraszam na listę ZUM, tam znajdzie Pan wszystkie dane.
@justynnowakowski Nie wiem co to ten ZUM. Podaj jak wiesz i twierdzisz, że mała.
Ten instalator to jakis artysta 😮 gdzie ten numer do niego ?
Instalator, powiedział, że woli kontakt przez moja skromną osobę.
Jeżeli jest Pan zainteresowany takim kotłem lub taka usługą, zapraszam do kontaktu e-mailowego: jnowakowski@bado.com.pl
Pozdrawiam.
Wszystko spoko tylko dlaczego to jest tak niewiarygodne drogie?
Chyba nie do mnie to pytanie ;)
No ponad 20 tysięcy za taki kocioł to ostre przegięcie.
@@mariuszdyczkowski8600 to zawsze subiektywna ocena. Znam droższe które nie posiadają takiego wyposażenia jak ten kocioł.
na emeryture tak dla sprawnych emertyów .
Tak. Dla sprawnych.
To ile kg drewna da się naładować? Jeden wsad nagrzeje bufor od 35 stopni do 80? I to 2000l,??
Tak. Naładuje.
@justynnowakowski odpowiedź bez konkretu taka do zbycia...
Nie wiemy ile ma kw ten kocioł.
@@pawetrzaskowski8115 25 kW
@@pawetrzaskowski8115 komora ma 105 litrów.
Tak jakby ten kocioł miał za mały wymiennik. Wentylator 20-30 procent a na czopuchu 170 s.C. Blazy na filmach ma niższą temperaturę.
Wymiennik jest super.
Bardzo dużo energii daje.
2:41 Brzydko Pan to powiedział nowoczesne sie mówi " jest wpisane w krajobraz" 🤣🤣
Oj tam, nie uważam tak.
Witam ,ile kw ma piec .
25 kW
Niewolniczy piec.
Tak bym tego nie nazwał. Ale prawda jest to co mówię zawsze.
Coś za coś.
Tez mam "niewolniczy piec" i nie narzekam bo troche ruchu nikomu nie zaszkodzi😊
@@JulianIrzemski Jak się jest młodym i zdrowym
A pompa ciepła czy inne paliwo to wolność i taniocha?
@@wonder3623 Nie wiem ,ja palę weglem ,ekogroszek.
Ciekawe jak wyglada komin po tym uwnianym drewnie, rozpalać raz na dobę juz dyskwalifikuje ten kocioł
Mam pięć odgazowujacy od 20 lat. Nie mówcie więc że to nowość.
Brawo ty!
A słyszał Pan co powiedziałem?
@justynnowakowski Słyszałem że yo cudo najnowszej generacji itp itd. Rozumie reklamę ale trochę dla inteligencji oglądających.
@@czesawwojciechowski47 czyli nie słuchał Pan uważnie. Powiedziałem, że zgazowanie to od czasów II wojny jest izolowane było wykorzystywane w motoryzacji. Ale oczywiście jak ktoś chce się do czegoś doczepić to się doczepi.
Pan chyba nie ma pojęcia jak wyglądają reklamy, wszystko wychuchane i wylalane + aktorzy lub ludzie którzy dostają pieniądze za to że się wypowiadają do kamery.
Więc proszę nie pisać głupot.
@@justynnowakowski Do niczego się nie czepiam tylko stwierdziłem, że taki pięć użytkuje od ponad 20 lat i jestem z niego zadowolony. Przed zakupem czytałem rozbd bzdury np: że szybko się przepala itl. Do tej pory chodzi beż remontu. Także nie jest to żadna nowość. Widm o tym że ta metoda stosowana była do zasilania samo hodow w czasie wojny I po wojnie z niemieckiego "holcgas ".
@@czesawwojciechowski47 dokładnie. Ja też to wiem.