Найбліше друкую Petg, і різними flex-ами. 3DBRO - ні в якому разі не варто брати. Друкує або дуже погано або взагалі не дркує. 3DPLAST - ок, буває брак але рідко LBL - друкувава не багато, але все добре MONOFILAMENT - все файно, пару разів були нюанси з "заплутаним" пластиком PLEXIWIRE - файно, але дорогувато.
Дуже корисно, дякую! Зробить, будь ласка, відео для початківців як вперше налаштувати 3Д-принтер. Звідці взяти та які тести потрібно надрукувати, на що звертати увагу та т.п
Надо не быть таким ахуевшим и не зазнаваться.Вспомни себя, сам ведь тоже был когда-то "початківцем"@@Ivan_Pomidoroff, а щас корона жмёт.Добрее нужно быть и попроще.Ведь большинство людей который хотят или уже занимаются этим, работают на армию!
Мега корисний і цікавий огляд, дякую за просування і збільшення інтересу до 3D друку, аж здивувався наскільки стало доступно і зручно цим займатися в Україні
Уявіть моє здивування, коли я побачив скільки у нас виробників пластику. Не очікував такого. А з врахуванням того, що ця техніка стає доступнішою кожного дня, то скоро в кожній хаті буде принтер. І АК!
@@bootuseua В каждой хате точно не будет... Вот вчера с соседом базарил, к примеру, говорю - у тебя ж принтер был, как успехи? Говорит - не включаю, его жужжание в малогабаритной квартире всех бесит.
Як у людини, що відносилася до виробництва пластику, склалося враження що "файний" це ще один клон 3д пласту. Зараз їх виробництво робить ще й lbl/3dfilament, а тепер видно вирішили ще більше розмити ринок. Доречі реально клони 3dfilament і lbl з'явилися у 2019-2020 році (як продавці пластику). Тому купуючи LBL або 3DPLAST або 3DFILAMENT, а тепер ще й ФАЙНИЙ, ви реально купуєте пластик, що вирбляє 3DPLAST, тільки у різний упаковці. Подібна ситуація у броварського: 3dplastic і 3dbro - це один і той же виробник лайна з вторинної сировини низької якості.
@@deviantstudio100% пруфи можуть бути тільки якщо б 3д пласт зробив екскурсію по виробництву і окреме виробництво показав би lbl. А так в 2019 зявилися протягом року два клони старого сайту від 3д пласт (3дфіламент і лбл), що продавали ті ж кольори і відтінки що й 3д пласт і до того ж наклейки на катушки ще були з різаної бумаги й друкувалися одним і тим же принтером (однакові артефакти). Зразки також вони ще з одного села за Вишгородом відправляли на початку. Окремо про кольори та відтінки - вони не просто однакові - вони 100% ідентичні. А це значить що виготовляються на одному ж обладнанні з одних і тих же барвників. Що до стану речей зараз, то 3д пласт намагаєтся максимально урізноманітнити канали збуту і зробити вигляд що це окремі виробники, адже, як вони писали, можуть виготовляти до 2000 кг за добу, які потрібно реалізовувати.
@@vladimir.7457 чому тоді на 3дпласт стільки нарікань, а лбл - всенародний улюбленець? різні сорти пластику? думаю і ті і ті просто замовляють в китайців нитку. це дешевше ніж ліпити власне виробництво. а тут вже мотають хто як може. у лбл виходить краще судячи з усього :)
@@maxlangrise з моменту першого мого коментаря пройшло більше року і за цей час дійсно вони завезли обладнання. Змінили кольорову гаму та замість клону старого дизайну сайту 3д пласту, що був на базі прому, запустили повноцінний магазин. Так що зауваження на сьогодні не доречне.
Вже другий рік друкую пластиками від MonoFilament PLA, PLA+, PCTG. Друкую технічку, нарікань на пластик не було. Приходить все в картонних коробках і кожна котушка в своєму зіп-пакеті, також в комплекті йде брошурка з рекомендаціями по режимам друку одразу на весь асортимент. Відповідають оперативно, бувало сьогодні замовив і вже завтра забрав з пошти. І цей виробник приймає назад пусті використані котушки з під пластику, тому як назбирається кількість можна за бонуси відправити, приймає тільки свої.
Хм, о катушках это интересно. Я как раз разглядывал пустые, и думал, куда бы их выкинуть... Главное, чтоб цена трейд-ина хотя бы покрывала почтовые расходы.
11:20 Це помилка означає що щось не так з температурою яку отримував принтер. І це не означає що треба одразу міняти термістор. Як сказано далі, навідь термістори з однієї партії можуть брехати на -+10 градусів. Я кожний термістор калібрую в прошивці за допомогою термопари, це не просто і довго, але я отримую точну однакову температуру на всіх принтерах. Тож заміна термістора це тільки коли він точно зламаний, зазвичай це пошкоджений провід. Але ця помилка може виникати з багатьох причин, треба розслідування робити. Може бути ще: погано зафіксований нагрівач/термістор, пошкоджений провід в місцях частого згинання, занизька потужність нагрівача, сильний обдув через що не встигає нагріватися, відсутність силіконового захисту хотєнда, неправильно налаштований PID (іноді автокалібровка PID погано підбирає значення, треба через компьютер підключати і дивитись)
Вітання! Друкував PLA i PETG від Monofilament і все було ок після підбору параметрів. Цього виробника рекомендую. Також пробував PETG від 3DBro. Довго підбирав параметри і добився до більш-менш задовільного результату, але все одно лишаються "капельки" на стінках і "павутинка". При чому найкращий (з можливих) результат вийшов при T = 205 град на Reborn 2. І сам пластик на вигляд дивний, бо дає завжди матову поверхню. Хоча у PETG повинен бути глянцевим. До покупки 3DBro не рекомендую.
@@wallkar139цікаво, бо дехто пропонує частину корпусу друквати з нейлону підсиленому вуглецевим волокном, а іншу частину ТПУ. От тому й запитав бо інформації багато, і вся вона різна.
Дякую за дуже інформативне відео. Друкую пластиком PETg від LBL. Пластик ДУЖЕ подобається! Якісний, відповідає заявленим характеристикам. Крім того виробник робить реальні знижки і додатково робить знижки для ДрукАрмії. Кожна шпуля у вакуумірованому пакеті та з селікогелем, і все це додатково у паперовій коробці. Температура вказана на кожній шпулі. Шпулі на 3 кг лише у пакеті. Наскільки я можу зробити висновок після друку кількох котушок цей PETg не дуже тягне вологу. Може бути при довгостроковому зберіганні у відкритому вигляді, але так щоб його використати за кілька днів або тиждень, то все ок.
Величезне дякую за відео! Зіштовхнувся з проблемою, ніде неможу купити/замовити пластик. Натрапив на ваше відео і здивований, що в Україні стільки виробників.. Завтра почну обдзвонювати. Дякую!
3DPLAST - Користуюся дуже давно. Вони одні з перших з'явилися на ринку Українському (на картонних котушках з синім АБС-ом). Тоді ще 3д принтери за-часту були із фанери, ДСП та будівельних шпильок (Mndel-90, Prusa I2/I3) і у людей в уяві було - це друк папером )). Буває брак але не часто. MONOFILAMENT - теж нормально. PLEXIWIRE - дорого. Пробував лише ПЕТ-Г, наче все +/- як і в вищезгаданих. U3DF - непоганий пластик. Правда мені частенько присилали мокрий... іншими не користувався (деяких навіть не чув). Варто спробувати. Дякую за підбірку!
Кстати, если сравнивать разный ABS, то наименее вонючий у Моно. Раньше вообще без запаха делали, щас пованивает; у Плексов вонючка конкретная, остальных местных не пробовал, предпочитаю для ответственных деталей забугорный пластик.
Друкую в основному petg. Виділив для себе Plexiwire як дуже хороший пластик, завжди стабільна висока якість, правда ціна трохи вища ніж в конкурентів. Ще вважаю дуже хорошим плюсом картонні котушки. Їх PLA теж дуже достойний, можливо трохи гірший за Creality, але точно не скажу, бо коли пластики реально дуже хороші, треба порівнювати на одній моделі і на одному принтері. Також брав у них tpu (років 2 тому), тільки недавно дійшли до нього руки і він мені не дуже зайшов, потік не дуже стабільний і поверхня деталі виходила шорсткою. Перед друком просушував. Можливо погано підібрав налаштування, та всетаки кабельні перегини вийшли міцними і оскільки вони при збірці виходять прихованими всередині конструкції то пішли в діло
Monofilament. Оскільки я ще новачок, використовував тільки PLA цього виробника. Кольори - сірий графіт та індіго. Фізичні якості цих пластиків трохи відрізняються (індіго більш крихкий, графіт трохи білш гнучкий). Обидва пластики дуже добре себе показали при стандартних налаштуваннях 220 градусів сопло, 60 градусів стіл. Друкую на bambu lab a1 mini. Далі планую продовжити використання пластику від цього виробника, у майбутньому хочу спробувати щось із групи TPU. P.S.: колір виробів з пластику індіго просто шикардос
Monofilament одна проблема - вічно немає в наявності. Pochatok - нерівномірна прозорість напросвіт білого пластику (явно негарна ознака), забивається сопло 0.2 неможливо щось велике надрукувати - обов'язково заб'ється через кожні 20-50 грам. І навіть сопло 0.4 разок забилося. 3dplast нерівномірна прозорість напросвіт. lbl здається гарним, мало друкував. DevilDesign silk - дуже примхливий, зміна параметрів друку приводить до зміни кольору, ніяких уповільнень на нависаннях, ніякої адаптивної товщини шару не можна виставляти.
@@bootuseua Извините, но нет. У хороших производителей есть приёмка и лаборатория, и косяков НЕ бывает. Найдите мне пачку бракованного Polymaker-а. Вручу денежный приз. ;)
З власного досвіду можу сказати хіба що про цих виробників: Creality (PLA) - це найкраще чим я друкував LBL (PLA, PETG) - в основному друкую цим; подобається, що PETG майже не набирає вологи; чудовий пластик SUNLU (PLA) - друкував раніше, якісь така собі
Дякую за публікацію інформації. Скажіть будь ласка щоб друкувати молди силіконові ,який потрібен матеріал купувати у постачальника? Чи для цього окремий режим іде?
Сьогодні теж з PLA від 3DPlast проблеми виникли через товщину 2мм. Виробник/продавець правда швидко відповів, вибачившись, але виглядає що випадок дійсно не одиничний. Цікаво яка партія у автора була(в мене від 12.09.23)
Купляю зазвичай монофілемент: ABS+ - в принципі норм, якщо давати правильну температуру і обдув там де треба. COPET (petg) - не сподобався. Соплить, деламінується, усадка гірше ніж абс. Пів катушки пішло в смітник. PLA - наче норм, але в мене періодично починається загибання кутків великих деталей... на пла інших виробників такого не було. Ну і ще один мінус, це катушки. Чогось китайці докумекали, що на катушці має бути купа отворів, щоб закріпити філамент. А тут всього два місця :(
@@Ivan_Pomidoroff ну так само як на абс, коли друкуєш якусь велику тонкостінну деталь, наприклад коробку, то через те ще верхні шари охолоджуються швидше, вони усаджуються і створюють напругу. Через що краї коробки починають відриватись від столу. Власне для абс це відома проблема і є 10ток способів з нею боротись. У pla ж коефіцієнт усадки значно менший, а тому такої проблеми майже нема. Окрім пластику, що мені попався (мо партія така)
Насчет дырок в катушке! Не згоден!! На thingiverse ищете filament clip - выпечатываете все, какие только найдёте, подбираете под катушки подходящий. Это гораздо удобней дырок, в которых пластик ломается. Сам юзаю модельку Hatchbox_1kg_Filament_Clip.stl - она подходит и для Моно, и для Плекси.
Дякую контент супер друкую я з 2018 року зклав прінтер сам ,потім купив в 2021 році ще Flsun QQS за 199$ та TTS - 1 , філамент використовуваю PLA Pochatok, LBL недавно купив результатом задоволений , PETG 3DF не очень соплівет, зібрав ще прінтер хочу попробувати друкавати FLex філаментом , прінтер розробка місто Харьків вместо пасків трапеціїдальние вали на осях X,Y ,зробить ще огляд на Flex,TPU,Nelon філамент
Ну здрасьте! "Силк"-и наоборот, дают яркую блестяющую поверхность, уж никак не матовую. Строго говоря, мне попадался ещё давным давно у Плексов какой-то халтурный PLA, который давал гадкую матовую поверхность, не удивляюсь, если они этот брак решили оформить как "фичу".
@@Ivan_Pomidoroff з приводу сілк, не спорю, я ж написав мабуть, а от з приводу халтурного пла не попадався, той що у мене матовий був, то там і пруток сам по собі матовий з вираженою текстурою, по якості друку і міцності до нього нарікань не було.
3DBRO купив 3kg. Намотка жахлива. Потратив весь вечір щоб розплутати ту катушку. По якості друку все нормально. Таке як на відео спричинене тим, що пластик дуже "мокрий". ±20год сушки при 60-65 градусах і друк став нормальним.
3DBRO досить не поганий пластик зважаючи на ціну але треба сушити сушити і сушити бо дуже гігроскопічний ПетГ. Пропоную добре його висушити і ще раз провести тест.
Дякую за інформацію. Будемо підтримувати вітчизняного виробника. Роздивляюсь для своєї першої покупки Creality Ender 3 pro 3D або Anycubic Vyper . може хтось підкаже с чого почати?
Ender 3 pro друкує чудово, не примхливий, але повільний. Якщо є гроші, подивіться в сторону Bambu lab P1P або P1S по ціні як 2-3 (залежно де купувати Ender 3) але друкує майже в 3-4 рази швидше.
Маю досвід друку PLA філаментом FAINYI. Заявлені температури екструдера: 210-230С. По факту фрукується найкраще при температурі 205-210 при 100% обдуву. Також маю досвід друку PET-G філаментом 3D BRO з заявленною температурою екструдела: 210-230С. По факту добре друкує на температурах 225-230 без обдуву.
Дякую за корисний контент! Теж починаю свій шлях в цій справі. По пропозиціях філаменту таке враження що вигрібли все і всюди! Жодного варіанту(( Можна якось попросити виробників збільшити виробництво раз є такий попит?
@@bootuseuaЦе питання варто піднімати у верхи. Адже відомощозцього друкується і головне не за кошти Держави, то може Державі варто посприяти хоча б організаційно? Бо ринок виглядає зараз як випалене поле.
3D filament, не раз стикався що через декілька катушек в хотенді накопичується якийсь слиз. І в результаті це унеможливлює проходження філаменту. Відчистити цей сліз доволі важко.
Придбав PET-G PLEXWIRE = діаметр філаменту 1.8 мм. Задовбався налаштовувати потік, бо це значення дуже коливається. Ще й придбав його як найпершу котушку, адже принтером користуюся лише 3 місяць. Можливо це все критично, бо я новачок у 3д друці й порівнюю лише з пластиком з комплекту який був 1.74 у діаметрі. Принтер GHOST 6. Зараз думаю придбати філамент в іншого виробника.
Віддрукував багато котушок PLEXIWIRE, з вашою проблемою не зустрічався. Можу вам порадити відкалібрувати мотор екструдера на пластику який є для вас основним. Це буде ваша база від якої можете відштовхуватись. Налаштовуєте друк так щоб була задовільна поверхня і спекаємість шарів.Тільки після цього можете налаштовувати потік, не знаю як ви це робили, ось вам швидкий дієвий спосіб. Друкуєте куб 30*30-40*40. Потік на 100%, кількість стінок 1, нижнє перекриття - 1, верхнє -0, заповнення -0, ширина лінії 0.4 (для сопла 0.4), висота шару 0,2 мм, обов'язково вимикайте ретракт при зміні шару. Заміряєте товщину стінок, виводите середню з 4-0х. Міряти потрібно точним штангелем, ціна поділки хоча б дві сотки, найбільш поширені на 5 соток не підійдуть. Якщо такого немає, раджу купити мікрометр, він забезпечить точність і буде значно дешевшим ніж хороший штангель. Припустімо товщина стінки у вас мала бути 0.4, а вийшло 0.43. Складаєте пропорцію: 100% - 0.43 mm X% - 0.4 mm X= 100×0,4÷0.43 X= 93% Такий потік і ставите в слайсері. Така процедура налаштування потоку займає 20 хвилин і її можна робити для кожної нової котушки, якщо забажаєте
@@bootuseua на 190 погана адгезія, вироби розвалювалися у руках, з обдувом таже історія, хоча візуально вироби непогано виглядали. Нажаль філамент кращої якості коштує +40-50% та і в загалі дефіцит наразі, там хоч завжди у наявності
Вже тиждень мудохаюсь з 3dbro, котушку майже вимотав. І сушив, і систему подачі перебрав, і режими всі які бувають... Викинуті гроші. З виробником зв'язувався, їх рекомендації по друку до одного місця. Розвалюється друк по слоях і все(
@@slavakucher8895 Я сушу і друкую ним, температура 260 і нічого не розвалюється, правда залежить від кольору, різний колір потребує різної температури і ретракта
Головне питання про стандартизацію філамену. Усі оті танці з бубном, нитка якого виробника краще за іншого, нагадують присказку про фломастери, які усі різні за кольором та смаком. Я так розумію, що стандарту нема, виробляється все "на око". Тому нема впевненості у якості філамену, один той самий виробник сьогодні ПЕТГ червоного кольору випускає з якимись одними властивостями, а через тиждень з іншими. Чи може є якийсь стандарт ?
Я пробую придбати першу друкарку і всі комплектуючі до неї.Наразі вибираю між SE i KE. Трохи каша в голові з потрібними і не дуже комплектуючуми. Можете просвітити мене що потрібно обовʼязково брати а що по бажанню? Що маю купити щоб повноцінно друкувати для нашої Перемоги ? До друкарки SE і до KE? Просвітіть раді Бога😉
Переважно купую PLA від 3dfilament або 3dplast, нарікань ніяких не було. Один раз взяв petg від 3dplastic( вони ж 3DBRO, так як на обох сайтах вказані тіж самі контакти), то він виявився вологим і до друку не був придатний взагалі, після просушки ніяких покращень, щей хотенд загадив, так що не рекомендую
3dplast в принципі непоганий виробник, беру в них petg та abs. Якість petg нормальна, abs теж норм + я помітив що їх abs не дуже сильно абсорбуе вологу з повітря, десь місяць в мене стояла катушка їх abs пластику, а от abs пластик від plexiwire не могла і двох днів на повітрі простояти
У 3Д пласт не тільки в котушках з відбраковкиитакі проблеми)) а тупо у всіх є такий ризик, тому ми відмовилися. Бо якщо друк 24+ години - його майже неможливо закінчити було з пластиком від 3д пласту. 😅
По 3dbro нить ужасной формы толщина сильно гуляет, часто застряет в экструдере, печать то им удалось и на температуре повыше, но задолбало разберать экструдер для очистки (экструдер biqu h2)
Всім привіт. Хтось замовляв вже Creality 3D Ender-3 V3 SE з аліекспрес? Його треба розмитнювати? Чи яка ціна на аліекспрес, таку платиш і більше нічого?
Після замовлення треба писати продавцю щоб вказав в інвойсі ціну менше 150$, мій продавець по ходу був прошарений і сказав що вкаже 120$. Отримав, мито не платив
Plexiwie. До війни багато ним друкував, ABS. Дуже приємне враження. Pla ніколи не друкував DasPlast - в огляді нема. Не знаю чи зараз працюють. Намотка просто нитка в нитку, рівненько, як трансформатор, АБС чудовий
Да нет же, ни разу не шикарный. Обычный дерьмовый китайский пластик, неравномерно размешанный и иногда с очень странными свойствами. Моно- в этом смысле стабильней.
Якщо розбиратися по факту, то проблем з Монофіламентом в мене було набагато більше. І так само гуляє намотка, і дивні властивості температур PLA. В одній катушці взагалі температура друку була 240 градусів. PLA. Навіть китайський Sunlux себе так не поводив. Це не стабільність, а халтура на виробництві. Про періодично сирий пластик я взагалі мовчу. Мені є з чим порівнювати, бо здруковано вже кілометрів 20)
@@MoNoMaXP Судя по событиям последних недель, нет никакого «отечественного пластика» вообще. Перерабатывают все хлопцы какое-то китайское сырьё, ну ок, вот китайцы закобенились, и у всех сразу пластик резко кончился. А что до странного пластика - вон вчера бобину Плексов распечатал старую, де-то 2-х летней давности, так та же самая картинка, это ПЛА, который ниже 240 расслаивается.
Ви мабуть не відчуваєте різницю між - купити новий пластик і відкрити стару катушку якій два роки. Просушіть і все буде гаразд. Пластики абсолютно всіх виробників через пару років набирають вологу. Той пакет в якому знаходиться катушка, до одного місця на такий термін) Не даремно термін зберіганя вказаний 1 рік.
@@bootuseua О, якщо буде наступний відос на цю тему, то попробуйте PLA від 3DTech - доволі дешевий, і, на мою думку майже тотального новачка, доволі непоганий пластик.
А можна взнати параметри друку по petg 3d filament. Яка температура стола і головне який обдув ставите. Бо я шото вже заплутався. Одні без обдуву кліпають, інші 100% ставлять, треті говорять 40-80% типу шукай в цих параметрах шо підходить. Таки шо ви виставляєте.??
Дивлюся на відео, там же кажуть про 2 однакові принтери і різницю в 10 градусів, дивлюся на свої 3 ender 3 v3 KE, думаю, мдаааааа, погано бути наївним, я то мріяв про те щоб однаковий жкод розкидати на всі 3 і іти пити чай)))
@@edikxp _вертикальні полоси_ то свідчть про те, що чинна механічна жорсткість принтеру є недостаньою до встановленого параметру пришвидшення (acceleration), що, в свою чергу, викликає резонансні коливання під час друку. Спочатку, треба перевірити натяжіння зубчатих пасок трансмісії принтера. Якщо паски ОК, але осциляція присутня, то треба вже переходити до налаштувань параметру пришвидшення та придушення резонансів за допомогою програмної фільтрації. Причому, вимірювання фундаментальних резонансних частот лише за допомогою акселерометра є недостантнім, як показала практика, і найкращім методом є вимірювання періоду хвиль артефактів за допомогою штангенциркуля/лінійки/мікрометра etc.
11:25 Не завжди. Спочатку попробуйте капнути туди капельку термопласти. На моєму ендер 3 це помогло(через конструкцію дачика він погано доторкався до корпусу)
Вітаю. Прастик Creality дійсно гарний, друкує на великих швидкостях норм, але в одній із 5 катушек піймав переплутані вітки, нитку зажало і принтер друкував в холосту ((( майже 50 грам деталей зі столу - в смітник (((
@@bootuseuacушив у сушарці, трохи стало краще, але всеодно дуже далеко до бажаного результату. Навіть враховуючи ціну. Жоден пластик, навіть знаходячись на принтері пару місяців, так фігово не друкував.
Взяв у них PETG. Друкує добре, на стандартних налаштуваннях принтера друкує краще, ніж 3Dplast і Mono. Але я тільки вчусь, тому використовував тільки автоматичне калібрування.
Дякую за відео і особливо всім хто ставить відгук зописом свого досвіду. Це дуже важливо для мене особисто і думаю решти друкарів.
Найбліше друкую Petg, і різними flex-ами.
3DBRO - ні в якому разі не варто брати. Друкує або дуже погано або взагалі не дркує.
3DPLAST - ок, буває брак але рідко
LBL - друкувава не багато, але все добре
MONOFILAMENT - все файно, пару разів були нюанси з "заплутаним" пластиком
PLEXIWIRE - файно, але дорогувато.
Приєдналися, друкуємо. Разом до перемоги!
Дуже корисно, дякую! Зробить, будь ласка, відео для початківців як вперше налаштувати 3Д-принтер. Звідці взяти та які тести потрібно надрукувати, на що звертати увагу та т.п
Для початкывцив надо обратиться к мастеру и не ебать мозги людям.
Мастеру нехер тут делать
Надо не быть таким ахуевшим и не зазнаваться.Вспомни себя, сам ведь тоже был когда-то "початківцем"@@Ivan_Pomidoroff, а щас корона жмёт.Добрее нужно быть и попроще.Ведь большинство людей который хотят или уже занимаются этим, работают на армию!
Тільки починаю занурюватись в тему 3D друку і така інформація для мене дуже корисна. Дякую)
Мега корисний і цікавий огляд, дякую за просування і збільшення інтересу до 3D друку, аж здивувався наскільки стало доступно і зручно цим займатися в Україні
Уявіть моє здивування, коли я побачив скільки у нас виробників пластику. Не очікував такого. А з врахуванням того, що ця техніка стає доступнішою кожного дня, то скоро в кожній хаті буде принтер. І АК!
@@bootuseuaтре пластик з польщі?
@@bootuseua В каждой хате точно не будет... Вот вчера с соседом базарил, к примеру, говорю - у тебя ж принтер был, как успехи? Говорит - не включаю, его жужжание в малогабаритной квартире всех бесит.
Дуже хороший польский виробник 3d active
@@Ivan_Pomidoroff бокс для нього треба робити і на віброніжки.
Як у людини, що відносилася до виробництва пластику, склалося враження що "файний" це ще один клон 3д пласту. Зараз їх виробництво робить ще й lbl/3dfilament, а тепер видно вирішили ще більше розмити ринок.
Доречі реально клони 3dfilament і lbl з'явилися у 2019-2020 році (як продавці пластику).
Тому купуючи LBL або 3DPLAST або 3DFILAMENT, а тепер ще й ФАЙНИЙ, ви реально купуєте пластик, що вирбляє 3DPLAST, тільки у різний упаковці.
Подібна ситуація у броварського: 3dplastic і 3dbro - це один і той же виробник лайна з вторинної сировини низької якості.
пруфи будуть? бо судячи з відгуків lbl і 3dplast - це м'яко кажучи різні ліги
@@deviantstudio100% пруфи можуть бути тільки якщо б 3д пласт зробив екскурсію по виробництву і окреме виробництво показав би lbl. А так в 2019 зявилися протягом року два клони старого сайту від 3д пласт (3дфіламент і лбл), що продавали ті ж кольори і відтінки що й 3д пласт і до того ж наклейки на катушки ще були з різаної бумаги й друкувалися одним і тим же принтером (однакові артефакти). Зразки також вони ще з одного села за Вишгородом відправляли на початку. Окремо про кольори та відтінки - вони не просто однакові - вони 100% ідентичні. А це значить що виготовляються на одному ж обладнанні з одних і тих же барвників. Що до стану речей зараз, то 3д пласт намагаєтся максимально урізноманітнити канали збуту і зробити вигляд що це окремі виробники, адже, як вони писали, можуть виготовляти до 2000 кг за добу, які потрібно реалізовувати.
@@vladimir.7457 чому тоді на 3дпласт стільки нарікань, а лбл - всенародний улюбленець? різні сорти пластику? думаю і ті і ті просто замовляють в китайців нитку. це дешевше ніж ліпити власне виробництво. а тут вже мотають хто як може. у лбл виходить краще судячи з усього :)
я був на виробництві лбл, питання?
@@maxlangrise з моменту першого мого коментаря пройшло більше року і за цей час дійсно вони завезли обладнання. Змінили кольорову гаму та замість клону старого дизайну сайту 3д пласту, що був на базі прому, запустили повноцінний магазин. Так що зауваження на сьогодні не доречне.
Дякую! Замовив і чекаю Ender-3 V3 SE. Це відео додав в закладки - найкорисніше з того що бачив, дуже круто що є купа корисної інфи!
Вже другий рік друкую пластиками від MonoFilament PLA, PLA+, PCTG. Друкую технічку, нарікань на пластик не було. Приходить все в картонних коробках і кожна котушка в своєму зіп-пакеті, також в комплекті йде брошурка з рекомендаціями по режимам друку одразу на весь асортимент.
Відповідають оперативно, бувало сьогодні замовив і вже завтра забрав з пошти.
І цей виробник приймає назад пусті використані котушки з під пластику, тому як назбирається кількість можна за бонуси відправити, приймає тільки свої.
А вони всі котушки свої приймають. Тільки кількість просять щоб була.
Хм, о катушках это интересно. Я как раз разглядывал пустые, и думал, куда бы их выкинуть... Главное, чтоб цена трейд-ина хотя бы покрывала почтовые расходы.
@@Ivan_Pomidoroff Якщо є повна коробка 30 об.кг тоді доставку сплачує компанія і нараховує по 7 грн бонусів в особистий кабінет за кожну котушку.
Бімба. Дякую за відео. Планую починати
11:20 Це помилка означає що щось не так з температурою яку отримував принтер. І це не означає що треба одразу міняти термістор. Як сказано далі, навідь термістори з однієї партії можуть брехати на -+10 градусів. Я кожний термістор калібрую в прошивці за допомогою термопари, це не просто і довго, але я отримую точну однакову температуру на всіх принтерах. Тож заміна термістора це тільки коли він точно зламаний, зазвичай це пошкоджений провід. Але ця помилка може виникати з багатьох причин, треба розслідування робити. Може бути ще: погано зафіксований нагрівач/термістор, пошкоджений провід в місцях частого згинання, занизька потужність нагрівача, сильний обдув через що не встигає нагріватися, відсутність силіконового захисту хотєнда, неправильно налаштований PID (іноді автокалібровка PID погано підбирає значення, треба через компьютер підключати і дивитись)
Дякую за контент і розяснення по пластику якого не вистачало.
Чітко. Цікаво. Доступно!
Автору подяка за розвиток українського youtube та роботу в загальному
Вітання! Друкував PLA i PETG від Monofilament і все було ок після підбору параметрів. Цього виробника рекомендую.
Також пробував PETG від 3DBro. Довго підбирав параметри і добився до більш-менш задовільного результату, але все одно лишаються "капельки" на стінках і "павутинка". При чому найкращий (з можливих) результат вийшов при T = 205 град на Reborn 2. І сам пластик на вигляд дивний, бо дає завжди матову поверхню. Хоча у PETG повинен бути глянцевим. До покупки 3DBro не рекомендую.
Дякую за огдяд та рекомендації, єдине так і не зрозумів з якого матеріалу краще друквати деталі дрону.
PLA цілком нормально
@@wallkar139цікаво, бо дехто пропонує частину корпусу друквати з нейлону підсиленому вуглецевим волокном, а іншу частину ТПУ. От тому й запитав бо інформації багато, і вся вона різна.
Дякую за інфо, дуже вчасно! Бажаю стрімкого розвитку каналу
Чудовий огляд українських виробників. Хотілось би ще побачити рейтинг за ціною/якістю
Нажаль з рейтингами не вийде, тому що у кожного виробника бувають факапи. Але почитайте коментарі, там є реальні відгуки.
топова інформація, дякую за огляд!
Дякую за дуже інформативне відео. Друкую пластиком PETg від LBL. Пластик ДУЖЕ подобається! Якісний, відповідає заявленим характеристикам. Крім того виробник робить реальні знижки і додатково робить знижки для ДрукАрмії. Кожна шпуля у вакуумірованому пакеті та з селікогелем, і все це додатково у паперовій коробці. Температура вказана на кожній шпулі. Шпулі на 3 кг лише у пакеті. Наскільки я можу зробити висновок після друку кількох котушок цей PETg не дуже тягне вологу. Може бути при довгостроковому зберіганні у відкритому вигляді, але так щоб його використати за кілька днів або тиждень, то все ок.
Величезне дякую за відео! Зіштовхнувся з проблемою, ніде неможу купити/замовити пластик. Натрапив на ваше відео і здивований, що в Україні стільки виробників..
Завтра почну обдзвонювати.
Дякую!
Зараз в Європі замовляю - bootuse.com/2023/10/27/filament-3d-print/
Добре, гарна проробленна праця !
дужий підхід, дякуємо за таку роботу
Корисна інформація! Дякую
Дуже дякую за огляд. Дуже корисно
Бомбічний огляд!
3DPLAST - Користуюся дуже давно. Вони одні з перших з'явилися на ринку Українському (на картонних котушках з синім АБС-ом). Тоді ще 3д принтери за-часту були із фанери, ДСП та будівельних шпильок (Mndel-90, Prusa I2/I3) і у людей в уяві було - це друк папером )). Буває брак але не часто.
MONOFILAMENT - теж нормально.
PLEXIWIRE - дорого. Пробував лише ПЕТ-Г, наче все +/- як і в вищезгаданих.
U3DF - непоганий пластик. Правда мені частенько присилали мокрий...
іншими не користувався (деяких навіть не чув). Варто спробувати. Дякую за підбірку!
Кстати, если сравнивать разный ABS, то наименее вонючий у Моно. Раньше вообще без запаха делали, щас пованивает; у Плексов вонючка конкретная, остальных местных не пробовал, предпочитаю для ответственных деталей забугорный пластик.
Plexiwire в принципі кращий по своїй ціні
Друкую в основному petg. Виділив для себе Plexiwire як дуже хороший пластик, завжди стабільна висока якість, правда ціна трохи вища ніж в конкурентів. Ще вважаю дуже хорошим плюсом картонні котушки. Їх PLA теж дуже достойний, можливо трохи гірший за Creality, але точно не скажу, бо коли пластики реально дуже хороші, треба порівнювати на одній моделі і на одному принтері. Також брав у них tpu (років 2 тому), тільки недавно дійшли до нього руки і він мені не дуже зайшов, потік не дуже стабільний і поверхня деталі виходила шорсткою. Перед друком просушував. Можливо погано підібрав налаштування, та всетаки кабельні перегини вийшли міцними і оскільки вони при збірці виходять прихованими всередині конструкції то пішли в діло
Забув додати що plexiwire зараз дужу важко зловити в наявності. Сидиш обновляєш сторінку ніби не пластик купуєш, а колекційну монету на сайті НБУ.
Plexiwire хороші і pla та petg, хоч і дорогувато, але достойні.
Гарний огляд,зробіть ще огляд на 3dplastic з Броварів,дякую.
Monofilament. Оскільки я ще новачок, використовував тільки PLA цього виробника. Кольори - сірий графіт та індіго. Фізичні якості цих пластиків трохи відрізняються (індіго більш крихкий, графіт трохи білш гнучкий). Обидва пластики дуже добре себе показали при стандартних налаштуваннях 220 градусів сопло, 60 градусів стіл. Друкую на bambu lab a1 mini. Далі планую продовжити використання пластику від цього виробника, у майбутньому хочу спробувати щось із групи TPU.
P.S.: колір виробів з пластику індіго просто шикардос
Дякую за мега якісний контент українською мовою 💙💛
Дякую за відко тільки придбав Bambu Lab A1 Mini починаю розбиратися з пластиками і де їх крвще купляти.
Monofilament одна проблема - вічно немає в наявності. Pochatok - нерівномірна прозорість напросвіт білого пластику (явно негарна ознака), забивається сопло 0.2 неможливо щось велике надрукувати - обов'язково заб'ється через кожні 20-50 грам. І навіть сопло 0.4 разок забилося. 3dplast нерівномірна прозорість напросвіт. lbl здається гарним, мало друкував. DevilDesign silk - дуже примхливий, зміна параметрів друку приводить до зміни кольору, ніяких уповільнень на нависаннях, ніякої адаптивної товщини шару не можна виставляти.
Дякую за розгорнутий коментар.
Топ Обзор! Спасибо - Подписка!
Топ, бажано б ще якусь табличку в кінці з балами було додати
Не можу. Точніше можу, але вона може в будь-який момент стати не актуальною. Бо у хороших виробників теж бувають косяки.
@@bootuseua ну хоча б в межах тестів одного відео на конкретний момент))
@@bootuseua Извините, но нет. У хороших производителей есть приёмка и лаборатория, и косяков НЕ бывает. Найдите мне пачку бракованного Polymaker-а. Вручу денежный приз. ;)
Дякую за огляд!
4:10 3DACTIVE рекомендую для покупки на алегро. 1100г за 550грн. Хороша якість, але любить 220 градусів
я тоже был приятно удивлен этим пластиком. хоть на аллегро его и ругают, но по сравненю с нашими просто супер.
З власного досвіду можу сказати хіба що про цих виробників:
Creality (PLA) - це найкраще чим я друкував
LBL (PLA, PETG) - в основному друкую цим; подобається, що PETG майже не набирає вологи; чудовий пластик
SUNLU (PLA) - друкував раніше, якісь така собі
Дякую.
Друкую lbl petg, гарний філамент але petg добре набирає вологу, тому просушую
Так "Сунлу" он же вроде больше для художки. Он красивый (при правильном подборе скорости/температуры), но не прочный. Imho.
!!! Які пластики витримують ультрофіолет та не розвалюються з часом?
Дякую за публікацію інформації. Скажіть будь ласка щоб друкувати молди силіконові ,який потрібен матеріал купувати у постачальника? Чи для цього окремий режим іде?
ЦЕ вам до TPU та FLEX матеріалів. Ще сам не знайомий з ними.
Дякую
Який обдув порекомендуєте для РЛА LBL пластику? Принтер бамбу P1S/
Сьогодні теж з PLA від 3DPlast проблеми виникли через товщину 2мм. Виробник/продавець правда швидко відповів, вибачившись, але виглядає що випадок дійсно не одиничний. Цікаво яка партія у автора була(в мене від 12.09.23)
Ну у автора була відбраковка. Мене про це попередили.
на алі креаліті пла пластик, купував на розпродажі по 550 грн кг. Так що є сенс купувати на алі
купив 6 кг
Так, на розпродажах інколи можна взяти за цікавими цінами.
мені так не пощастило, довелося брати по 650, хоча за ці грощі вже можна на ДД дивитись
В PlexiWire топові коробочки. Висока якість намотки нитки і немає жодних нарікань до якості самого пластику. Друкував PLA та якимось з PETів
*facepalm* Ну да, ну да. Нет претензий. Ну да. ))))
пла вонючий
Лайк за Plexiwire !
Купляю зазвичай монофілемент:
ABS+ - в принципі норм, якщо давати правильну температуру і обдув там де треба.
COPET (petg) - не сподобався. Соплить, деламінується, усадка гірше ніж абс. Пів катушки пішло в смітник.
PLA - наче норм, але в мене періодично починається загибання кутків великих деталей... на пла інших виробників такого не було.
Ну і ще один мінус, це катушки. Чогось китайці докумекали, що на катушці має бути купа отворів, щоб закріпити філамент. А тут всього два місця :(
"загибание углов" - извините, а это как?
@@Ivan_Pomidoroff ну так само як на абс, коли друкуєш якусь велику тонкостінну деталь, наприклад коробку, то через те ще верхні шари охолоджуються швидше, вони усаджуються і створюють напругу. Через що краї коробки починають відриватись від столу. Власне для абс це відома проблема і є 10ток способів з нею боротись.
У pla ж коефіцієнт усадки значно менший, а тому такої проблеми майже нема. Окрім пластику, що мені попався (мо партія така)
Насчет дырок в катушке! Не згоден!! На thingiverse ищете filament clip - выпечатываете все, какие только найдёте, подбираете под катушки подходящий. Это гораздо удобней дырок, в которых пластик ломается.
Сам юзаю модельку Hatchbox_1kg_Filament_Clip.stl - она подходит и для Моно, и для Плекси.
класний відос
Дякую контент супер друкую я з 2018 року зклав прінтер сам ,потім купив в 2021 році ще Flsun QQS за 199$ та TTS - 1 , філамент використовуваю PLA Pochatok, LBL недавно купив результатом задоволений , PETG 3DF не очень соплівет, зібрав ще прінтер хочу попробувати друкавати FLex філаментом , прінтер розробка місто Харьків вместо пасків трапеціїдальние вали на осях X,Y ,зробить ще огляд на Flex,TPU,Nelon філамент
А як вам Початок по якості?
Добрий
дякую за контент! друкую на ДрукАрмію, маю питання як в Мішці 6 зробити ПІД калібровку штатною прошивкою, чи це не можливо і потрібно кліпер ставити?
google > marlin PID. если в меню нет, то нужно подключить к компу и установить Pronterface для отправки команд
Давно кліпер стоїть. Так що не подивлюся. Є кастомні марліни для нього.
У Plexiwire чудовий Petg, еластичний і не ламається. І перед війною були матовий ПЛА (це сілк мабуть) теж дуже цікава річ.
Ну здрасьте! "Силк"-и наоборот, дают яркую блестяющую поверхность, уж никак не матовую. Строго говоря, мне попадался ещё давным давно у Плексов какой-то халтурный PLA, который давал гадкую матовую поверхность, не удивляюсь, если они этот брак решили оформить как "фичу".
@@Ivan_Pomidoroff з приводу сілк, не спорю, я ж написав мабуть, а от з приводу халтурного пла не попадався, той що у мене матовий був, то там і пруток сам по собі матовий з вираженою текстурою, по якості друку і міцності до нього нарікань не було.
3DBRO купив 3kg. Намотка жахлива. Потратив весь вечір щоб розплутати ту катушку.
По якості друку все нормально. Таке як на відео спричинене тим, що пластик дуже "мокрий". ±20год сушки при 60-65 градусах і друк став нормальним.
3DBRO досить не поганий пластик зважаючи на ціну але треба сушити сушити і сушити бо дуже гігроскопічний ПетГ. Пропоную добре його висушити і ще раз провести тест.
Найгірший з усіх українських пластиків. І китайських.
Дякую за інформацію. Будемо підтримувати вітчизняного виробника. Роздивляюсь для своєї першої покупки Creality
Ender 3 pro 3D або Anycubic Vyper . може хтось підкаже с чого почати?
Ender 3 pro друкує чудово, не примхливий, але повільний. Якщо є гроші, подивіться в сторону Bambu lab P1P або P1S по ціні як 2-3 (залежно де купувати Ender 3) але друкує майже в 3-4 рази швидше.
Є оновлення по виробниках?
Занадто багато інформації для новачка😂 просто дайте посилання, де дешевше купити пластик для друку в ДрукАрмії)
Забагато, замало. А відео і популярне, і подобається.
@@bootuseua а хіба я кажу, що ні? І лайк поставила, і підписка, і дзвіночок, і довгий коментар, а ви все одно не задоволені) ну що ти будеш робити…
Вау.. Оце було красиво. Щиро дякую, пані.
Маю досвід друку PLA філаментом FAINYI. Заявлені температури екструдера: 210-230С. По факту фрукується найкраще при температурі 205-210 при 100% обдуву. Також маю досвід друку PET-G філаментом 3D BRO з заявленною температурою екструдела: 210-230С. По факту добре друкує на температурах 225-230 без обдуву.
Друже а як бамбулаб??? Бо якраз А1 маю купувати
Plexiwire это лучшее что сейчас можно купить в Украине. и самые удобные катушки по 1.2кг
Дякую за корисний контент! Теж починаю свій шлях в цій справі. По пропозиціях філаменту таке враження що вигрібли все і всюди! Жодного варіанту(( Можна якось попросити виробників збільшити виробництво раз є такий попит?
Сировини не вистачає.
@@bootuseuaЦе питання варто піднімати у верхи. Адже відомощозцього друкується і головне не за кошти Держави, то може Державі варто посприяти хоча б організаційно? Бо ринок виглядає зараз як випалене поле.
@@DAYchick ви ще не зрозуміли, що державі пох?
3D filament, не раз стикався що через декілька катушек в хотенді накопичується якийсь слиз. І в результаті це унеможливлює проходження філаменту. Відчистити цей сліз доволі важко.
Друкую виключно цим пластиком (pla, petg). Жодних нарікань. Сопло 0.5
Придбав PET-G PLEXWIRE = діаметр філаменту 1.8 мм. Задовбався налаштовувати потік, бо це значення дуже коливається. Ще й придбав його як найпершу котушку, адже принтером користуюся лише 3 місяць. Можливо це все критично, бо я новачок у 3д друці й порівнюю лише з пластиком з комплекту який був 1.74 у діаметрі. Принтер GHOST 6. Зараз думаю придбати філамент в іншого виробника.
Віддрукував багато котушок PLEXIWIRE, з вашою проблемою не зустрічався. Можу вам порадити відкалібрувати мотор екструдера на пластику який є для вас основним. Це буде ваша база від якої можете відштовхуватись. Налаштовуєте друк так щоб була задовільна поверхня і спекаємість шарів.Тільки після цього можете налаштовувати потік, не знаю як ви це робили, ось вам швидкий дієвий спосіб. Друкуєте куб 30*30-40*40. Потік на 100%, кількість стінок 1, нижнє перекриття - 1, верхнє -0, заповнення -0, ширина лінії 0.4 (для сопла 0.4), висота шару 0,2 мм, обов'язково вимикайте ретракт при зміні шару. Заміряєте товщину стінок, виводите середню з 4-0х. Міряти потрібно точним штангелем, ціна поділки хоча б дві сотки, найбільш поширені на 5 соток не підійдуть. Якщо такого немає, раджу купити мікрометр, він забезпечить точність і буде значно дешевшим ніж хороший штангель. Припустімо товщина стінки у вас мала бути 0.4, а вийшло 0.43. Складаєте пропорцію:
100% - 0.43 mm
X% - 0.4 mm
X= 100×0,4÷0.43
X= 93%
Такий потік і ставите в слайсері.
Така процедура налаштування потоку займає 20 хвилин і її можна робити для кожної нової котушки, якщо забажаєте
@@doctorbrown2169
Мотор екструдеру кроки налаштував, а за інше дякую. Буду знати.
брав у файних кілька котушок ПЛА - топовий, мені дуже сподобався. друк чистий, ніяких проблем. шкода, що з ДА не співпрацюють
5:56 Це треба зменшити параметр flow в курі
О, хороша ідея. Для наступного відео.
Побачимо, така намотка у DASPlast, купив 2 катушки abs дуже здивувався
3DBRO самий захейтчений пластик України. Витратив катушку на тести і зараз друкую цим пластиком. Результат мене влаштовує. друкую на 220 - 225*
Друкував ним більш менш непогано на 190. Але після пластиків хорошої якості нема бажання брати його в руки.
@@bootuseua на 190 погана адгезія, вироби розвалювалися у руках, з обдувом таже історія, хоча візуально вироби непогано виглядали. Нажаль філамент кращої якості коштує +40-50% та і в загалі дефіцит наразі, там хоч завжди у наявності
Вже тиждень мудохаюсь з 3dbro, котушку майже вимотав. І сушив, і систему подачі перебрав, і режими всі які бувають...
Викинуті гроші.
З виробником зв'язувався, їх рекомендації по друку до одного місця. Розвалюється друк по слоях і все(
@@slavakucher8895 Я сушу і друкую ним, температура 260 і нічого не розвалюється, правда залежить від кольору, різний колір потребує різної температури і ретракта
Головне питання про стандартизацію філамену. Усі оті танці з бубном, нитка якого виробника краще за іншого, нагадують присказку про фломастери, які усі різні за кольором та смаком. Я так розумію, що стандарту нема, виробляється все "на око". Тому нема впевненості у якості філамену, один той самий виробник сьогодні ПЕТГ червоного кольору випускає з якимись одними властивостями, а через тиждень з іншими. Чи може є якийсь стандарт ?
Я пробую придбати першу друкарку і всі комплектуючі до неї.Наразі вибираю між SE i KE.
Трохи каша в голові з потрібними і не дуже комплектуючуми.
Можете просвітити мене що потрібно обовʼязково брати а що по бажанню?
Що маю купити щоб повноцінно друкувати для нашої Перемоги ?
До друкарки SE і до KE?
Просвітіть раді Бога😉
Вибрав KE на ці ж потреби, чекаю прибуття.
Переважно купую PLA від 3dfilament або 3dplast, нарікань ніяких не було. Один раз взяв petg від 3dplastic( вони ж 3DBRO, так як на обох сайтах вказані тіж самі контакти), то він виявився вологим і до друку не був придатний взагалі, після просушки ніяких покращень, щей хотенд загадив, так що не рекомендую
Хотент гадить, правда
3dplast в принципі непоганий виробник, беру в них petg та abs. Якість petg нормальна, abs теж норм + я помітив що їх abs не дуже сильно абсорбуе вологу з повітря, десь місяць в мене стояла катушка їх abs пластику, а от abs пластик від plexiwire не могла і двох днів на повітрі простояти
Поділіться будь ласка STL по температурного тесту башти? Чи де її скачати, дякую!?
В Курі знайдете
У 3Д пласт не тільки в котушках з відбраковкиитакі проблеми)) а тупо у всіх є такий ризик, тому ми відмовилися. Бо якщо друк 24+ години - його майже неможливо закінчити було з пластиком від 3д пласту. 😅
По 3dbro нить ужасной формы толщина сильно гуляет, часто застряет в экструдере, печать то им удалось и на температуре повыше, но задолбало разберать экструдер для очистки (экструдер biqu h2)
3д бро petg дуже важко друкувати. Якість того що в комплекті з принтером краща)
Всім привіт. Хтось замовляв вже Creality 3D Ender-3 V3 SE з аліекспрес? Його треба розмитнювати? Чи яка ціна на аліекспрес, таку платиш і більше нічого?
ruclips.net/video/S7Q8k6aBeY4/видео.html Мені мито не начислили.
Вітаю. В мене запросили підтвердження вартості принтера, а потім нарахували мито 630 грн. Оплата на пошті, затримка по часу десь тиждень.
Після замовлення треба писати продавцю щоб вказав в інвойсі ціну менше 150$, мій продавець по ходу був прошарений і сказав що вкаже 120$. Отримав, мито не платив
Plexiwire замовляю pla, хороший пластик, температуру виставляю 200-215°
Вітаю, можете детальніше розказати як роботи башти для температури і по них визначати оптимальну температуру. Дякую
Є для слайсерів плагіни. Наче ж розповідав. В Кура Маркетплейс AutoTowers Generator. Але опис до ньго прочитайте.
Вітаю, є відео про швідкість друку перших шарів?
Нема, як і нема сенсу робити таке відео. Виставляйте в слайсері 50-60 мм/с для перших шарів.
Pochatok - TOP
PETG LBL отпечатал 0,8кг (это мой первый пластик). Нареканий нет. Заказал еще катушку.
Зараз друкую тільки Devil Design. Дуже крутий пластик. Беру в посередника в Одессі. Можу поділитися контактами, він офіційний представник в Україні
так в видео есть про DD и про поставщика
3D4U - це якраз офіційний постачальник з Одеси. Прикро, що ви відео не дивились. :-)
@@bootuseuaпоправка для Вас - devil design вказує температуру на язичках коробки всередині, коли відкрити коробку.
Та вже постачальники виписали мені окуляри. Але дякую.
Спробуйте ще DASplast харківський. Вони є на промі. Переважно ABS, катушки від 0,5 до 2,5 кг. На відкритому ендері - обдув 20-30%
Це теж виробник? У них на сайті написано, що все під замовлення. То є варіант, що зараз не працюють, тощо.
@@bootuseua працювали ще тиждень тому. Спробуйте зателефонувати, або через чат в промі
Підтримую. Брав у них багато АБС пластику, якісний. З наявністю пластику у них бувають проблеми...
Plexiwie. До війни багато ним друкував, ABS. Дуже приємне враження. Pla ніколи не друкував
DasPlast - в огляді нема. Не знаю чи зараз працюють. Намотка просто нитка в нитку, рівненько, як трансформатор, АБС чудовий
Plexiwire шикарний пластик. З нетерпінням чекаю відновлення постачання PLA
Обіцяли прислати на тест.
Да нет же, ни разу не шикарный. Обычный дерьмовый китайский пластик, неравномерно размешанный и иногда с очень странными свойствами. Моно- в этом смысле стабильней.
Якщо розбиратися по факту, то проблем з Монофіламентом в мене було набагато більше. І так само гуляє намотка, і дивні властивості температур PLA. В одній катушці взагалі температура друку була 240 градусів. PLA. Навіть китайський Sunlux себе так не поводив. Це не стабільність, а халтура на виробництві. Про періодично сирий пластик я взагалі мовчу. Мені є з чим порівнювати, бо здруковано вже кілометрів 20)
@@MoNoMaXP Судя по событиям последних недель, нет никакого «отечественного пластика» вообще. Перерабатывают все хлопцы какое-то китайское сырьё, ну ок, вот китайцы закобенились, и у всех сразу пластик резко кончился. А что до странного пластика - вон вчера бобину Плексов распечатал старую, де-то 2-х летней давности, так та же самая картинка, это ПЛА, который ниже 240 расслаивается.
Ви мабуть не відчуваєте різницю між - купити новий пластик і відкрити стару катушку якій два роки. Просушіть і все буде гаразд. Пластики абсолютно всіх виробників через пару років набирають вологу. Той пакет в якому знаходиться катушка, до одного місця на такий термін) Не даремно термін зберіганя вказаний 1 рік.
Devil Design - на коробці є напис про температуру на "вухах" там де відкривається
Та бачив при розпаковці коробки, але забув. Згадаю про це в наступному відосі.
@@bootuseua О, якщо буде наступний відос на цю тему, то попробуйте PLA від 3DTech - доволі дешевий, і, на мою думку майже тотального новачка, доволі непоганий пластик.
Чи є якісь адекватні телеграм канали, де можна попитати про 3д друк та вибір пластику?
Друкармія
@@bootuseua канал знайшов. А група якась є?
А можна взнати параметри друку по petg 3d filament. Яка температура стола і головне який обдув ставите. Бо я шото вже заплутався. Одні без обдуву кліпають, інші 100% ставлять, треті говорять 40-80% типу шукай в цих параметрах шо підходить.
Таки шо ви виставляєте.??
Я друкував 240 градусів, обдув 50%, стіл не пам'ятаю, але більш за все, що 70. Але краще побудувати свою температурну башту. Яке і башту обдуву.
Дивлюся на відео, там же кажуть про 2 однакові принтери і різницю в 10 градусів, дивлюся на свої 3 ender 3 v3 KE, думаю, мдаааааа, погано бути наївним, я то мріяв про те щоб однаковий жкод розкидати на всі 3 і іти пити чай)))
Також зіштовхнувся з великими відхиленнями діаметру нитки PLA від 3Dplast. Так і валяється в шафі не перший рік
До 3ДБРО потрібно звикнути, швидко сиріє, але на температурі 210-215 без обдуву - працює, на більших швидкостях 230-235 з обдувом 20-25%
Хочу купити принтер для допомозі зсу можете допомогти
Чим?
Якщо мало вільного часу і руки з жопи, бери ender 3 v3 se
Моно та LBL - ванлав!
Купую в дастпласт в Харкові вже не перший рік абс пластик, мене все влаштовує і ціна і те як там відносяться до клієнта...
а шоце за ряб така на кожній деталі?
Яка ряб? полоси горизонтальні чи воблінг?
вертикальні полоси такі с однаковою періодичністю @@bootuseua
@@edikxp _вертикальні полоси_
то свідчть про те, що чинна механічна жорсткість принтеру є недостаньою до встановленого параметру пришвидшення (acceleration), що, в свою чергу, викликає резонансні коливання під час друку. Спочатку, треба перевірити натяжіння зубчатих пасок трансмісії принтера. Якщо паски ОК, але осциляція присутня, то треба вже переходити до налаштувань параметру пришвидшення та придушення резонансів за допомогою програмної фільтрації. Причому, вимірювання фундаментальних резонансних частот лише за допомогою акселерометра є недостантнім, як показала практика, і найкращім методом є вимірювання періоду хвиль артефактів за допомогою штангенциркуля/лінійки/мікрометра etc.
Fayni придбав на пробу декілька різних PLA оливковий ще непоганий був, а от прозорий дуже погано пішов.
11:25 Не завжди. Спочатку попробуйте капнути туди капельку термопласти. На моєму ендер 3 це помогло(через конструкцію дачика він погано доторкався до корпусу)
LBL найкращий по якості
Вітаю. Прастик Creality дійсно гарний, друкує на великих швидкостях норм, але в одній із 5 катушек піймав переплутані вітки, нитку зажало і принтер друкував в холосту ((( майже 50 грам деталей зі столу - в смітник (((
Нема безгрішних в цьому грішному світі. Я так дружині і кажу.
@@bootuseua це, мабуть, більше про те, що за процесом друку потрібен нагляд
16к ендер 3в3 коли з Китаю за місяць прийшов за 7700, моя повага постачальникам
А ви коли-небудь завозили щось офіційно в Україну, і продавали в роздріб?
Якраз планую купувати пластик. Добиваю третю катушку petJ (3DPLAST). Якість хороша, мабуть, ще куплю.
3dbro я не користувався, але виглядає як проблема із вологістю.
Приїде сушарка, ще раз спробую ним надрукувати.
@@bootuseuacушив у сушарці, трохи стало краще, але всеодно дуже далеко до бажаного результату. Навіть враховуючи ціну. Жоден пластик, навіть знаходячись на принтері пару місяців, так фігово не друкував.
Не помогло
Знайшов ще такий Тірапласт, хтось знає шось про якість їх продукції?
Взяв у них PETG. Друкує добре, на стандартних налаштуваннях принтера друкує краще, ніж 3Dplast і Mono. Але я тільки вчусь, тому використовував тільки автоматичне калібрування.