Panie Marcinie, to sa super wyklady, wszsystko staje sie jasne i zrozumiale a to nie jest prosty temat... Co jest nie do przecenienia to fakt, ze mobilizuja one mnie do siadania z gitara i cwiczenia... a zawsze jak popracuje to jest progres.
Dziękuje za całą serię i mam nadzieję, że będzie trwać jak najdłużej. Dzięki Panu nauka teorii muzyki stała się całkiem prosta i co najważniejsze bardzo przyjemna :)
Apeluję, by ludzie dobrej woli, zadali ostateczny cios temu nieszczęsnemu "B" używanemu chyba tylko w Polsce i Niemczech na określenie dźwięku Bb (A#). Niech "B" będzie "B"!! To tak dla zasięgu i bez spiny. :D
Wiem, że bez spiny ale się odniosę :D Ten system (tj. niemiecki) jest używany: w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Finlandii, Estonii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech, w Czechach i Słowacji (i w Polsce oczywiście). Ale to nie znaczy, że wszędzie indziej używa się angielskiego. Istnieją jeszcze systemy: francuski, włoski i hiszpański, które przypominają solmizację (też u nas używaną, tylko w czasie czytania solfeża). No i jeszcze istnieją azjatyckie warianty tych systemów. Moim zdaniem różnice między systemem angielskim i niemieckim są tak nieznaczne, że używanie niemieckiego i angielskiego zamiennie nie sprawia mi żadnego problemu. Wydaje się raczej, że najpierw należałoby rozwiązać "problemy" niemetrycznych miar i wag albo ruchu lewostronnego w innych krajach :) Niemieckie H i B to angielskie B i Bb. To nie jest jakoś szczególnie trudne. Nazewnictwo z końcówkami -as -es wydaje się o wiele bardziej praktyczne niż dodawanie "flat" i "sharp". Jakby co to podsumowanie systemów jest tutaj: en.wikipedia.org/wiki/Key_signature_names_and_translations
Panie Marcinie, to sa super wyklady, wszsystko staje sie jasne i zrozumiale a to nie jest prosty temat... Co jest nie do przecenienia to fakt, ze mobilizuja one mnie do siadania z gitara i cwiczenia... a zawsze jak popracuje to jest progres.
Miło to wiedzieć. Bardzo dzięki za wsparcie.
Caly kanal to kawal swietnej roboty!!!
Świetna seria. Oglądam od początku. Wiem dużo więcej niż wcześniej. Dziękuję za kawał wiedzy podanej w przystępny sposób.
Świetny film. Super podsumowanie 🫡😊 więcej ❗️ pozdrawiam
Thanks!
Teoria Muzyki Dla Inżynierów, taki przedmiot nauczania powinien istnieć w każdej szkole technicznej do samej matury. Ja jestem tym kanałem
zachwycony.
Dziękuje za całą serię i mam nadzieję, że będzie trwać jak najdłużej. Dzięki Panu nauka teorii muzyki stała się całkiem prosta i co najważniejsze bardzo przyjemna :)
Hej! Dzięki za wyraz uznania. Kolejny odcinek jest na etapie kręcenia. Potem montaż i będzie.
Obejrzę na spokojnie jak wrócę do domu, mistrzowski kanał, dzięki
Super ze następny odcinek. Życzę zdrowia. Dziękuję za kolejną lekcję.
@@Milten090 niebawem urlop, a potem kolejny odcinek :)
Thank you very much! With you, music theory has become my guilty pleasure.
Konkret, dziękuję.
👌👍
Apeluję, by ludzie dobrej woli, zadali ostateczny cios temu nieszczęsnemu "B" używanemu chyba tylko w Polsce i Niemczech na określenie dźwięku Bb (A#). Niech "B" będzie "B"!!
To tak dla zasięgu i bez spiny. :D
Wiem, że bez spiny ale się odniosę :D
Ten system (tj. niemiecki) jest używany: w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Finlandii, Estonii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech, w Czechach i Słowacji (i w Polsce oczywiście).
Ale to nie znaczy, że wszędzie indziej używa się angielskiego. Istnieją jeszcze systemy: francuski, włoski i hiszpański, które przypominają solmizację (też u nas używaną, tylko w czasie czytania solfeża).
No i jeszcze istnieją azjatyckie warianty tych systemów.
Moim zdaniem różnice między systemem angielskim i niemieckim są tak nieznaczne, że używanie niemieckiego i angielskiego zamiennie nie sprawia mi żadnego problemu. Wydaje się raczej, że najpierw należałoby rozwiązać "problemy" niemetrycznych miar i wag albo ruchu lewostronnego w innych krajach :)
Niemieckie H i B to angielskie B i Bb. To nie jest jakoś szczególnie trudne. Nazewnictwo z końcówkami -as -es wydaje się o wiele bardziej praktyczne niż dodawanie "flat" i "sharp".
Jakby co to podsumowanie systemów jest tutaj:
en.wikipedia.org/wiki/Key_signature_names_and_translations
Ha, masz rację!
Więcej wstawek basowych 😂 japitoole ale fajna seria!! Czy mogę wyczekiwać praktycznych przykładów jak już przerobimy teorie?
Jasne. Będą.
sprawdz proszę wiadomości na msg, napisalem co poprawic w tabece akordow, dziękuję!
Dzięki bardzo, poprawione :)
Dziekuje ❤
Nie ma sprawy. Kolejny odcinek jest na ostatnim etapie montażu :)