Zbudowałem sam dom z silki 24 parter plus garaż, 18 poddasze plus sciany działowe 8 cm. Materiał solidny. Drugi raz też bym z niego budował. Pozdrawiam Kamil
ta cegla nie jest trudna do obrobki ,poprostu tak jak pan mowi trzeba miec wprawe i robic troche z tym materialem,super kanal proponuje i prosze o dalsze opinie pana na inne temty niz budowlanka ,jak komus sie nie podoba to moze ominac odcinek
Bardzo mi się podobają filmy Twojej produkcji. Cenne uwagi, fajne podejście do tematu i na koniec elegancko podsumowane. Podejście do spraw ludzi niekompetentnych na wysokich stanowiskach również mamy takie samo. Oglądam filmiki z zaciekawieniem i sporo informacji użytecznych udaje mi się wychwycić. Pozdrawiam.
Planujemy z żoną budowę domu parterowego z podpiwniczeniem. Ściany piwnic z lanego betonu (rozważam pół wysokości lany beton, druga część silikaty), a wszystkie pozostałe ściany piwnicy, i parteru z silikatów, do tego izolacja styropianem 30cm. Wszyscy mi go odmawiają, że u nas w okolicy nikt z tego nie buduje. Teściu pracuje w Niemczech, mówi, że tam 90% tylko silikaty. Sam chciałbym zastosować Silka Tempo czyli duże bloczki, produkt jest ciężki w murowaniu i obróbce, jednak mini dźwig, piłę z duża tarczą diamentową itp zawsze można wypożyczyć. Bruzdy na przewody i rurki zrobić. Trochę więcej pracy jednak robi się je tylko podczas budowy a później mamy cicho i bardzo dużą akumulację ciepła. To jest jak z opowiadaniem o trzech świnkach. Można mieć szybko i łatwo ale czy o to chodzi. Dodatkowo dużo jak widzę ceramikę po elektrykach i hydraulikach to połowę ścian czasami jest zalepione zaprawą. PS. Fajnie opowiadasz, i nie owijasz w bawełnę.
Jasne, że może Pan nagrywać co Pan chce. Chętnie obejrzałbym test samochodu, albo omówienie jakiejś teorii spiskowej 🙂 Serdecznie pozdrawiam Szefa i Szanownych Widzów 🙂 Oczywiście daję łapkę w górę i bardzo dziękuję za fajną wstawkę.
Tez chce budować z silikatów. Podpowie Pan co Pana przekonało? Pozostałe materiały nie do końca mnie przekonują a lokalni „znawcy” jak np mój tata 😂 mówi ze tylko ceramika. Będę wdzięczny za odpowiedz
Brawo . Bardzo dobry kanał . Robisz dobrą robotę. Z pozycji normalnego obywatela oceniasz system, w którym przeszło ci żyć. Myślę, że twoimi ustami mówisz to, co większość rozumnych ludzi pojmuje z tego życia. Nie można oddzielić życia codziennego od systemu politycznego. Nasze życie jest zależne od ludzi, stwarzającymi nam warunki do tego życia. Jestem chyba taki sam, i bulwersują mnie ludzie fanatyczni, i dla wiary w gusła są w stanie spalić otaczających ich innych ludzi, którzy są realistami, i oceniają życie, takie jak ono jest. Niestety, obecnie rządzą ludzie wybrani przez margines społeczny, wierzących w gusła, rzeczy absurdalne. Rozkradają i niszczą nasze państwo w imię swojej wiary, a tolerancja dla inaczej wierzących wpisana jest w naszą konstytucję.
Dzień dobry! Miło mi się Pana słucha. Cieszę się z tego, że zachowuje Pan dystans w życiu (w stosunku do materiałów budowlanych, jak i polityki i innych spraw). Jak widać, życie nie jest wyłącznie czarno-białe, a pełne szarości ;) Stoję właśnie przed wyborem materiału na ściany w domu jednorodzinnym i oglądam różne dostępne materiały w internecie. I moje dotychczasowe wnioski są takie, że przy obecnej technologii nie ma materiału, który by się w wyraźny sposób wyróżniał spośród innych. P.S. Uśmiałem się, gdy usłyszałem o Orlenie, ale niestety ma Pan rację. Pozdrowienia z Płocka ;)
prawda, wszystkie materiały są powiedzmy dobrej jakości, ale jeśli wchodzisz w niuanse to warto wiedzieć jaki jest twój cel szczegółowy - czy chcesz łatwości murowania, czy tanio, czy chcesz wilgocioodpornych czy akumulujących ciepło. Wtedy widać te różnice pomiędzy materiałami, aczkolwiek rozpatrujesz dom jako całościowy system a nie każdy element oddzielnie
Ja pracuje też w Niemczech do sylki som specjalnie małe krany czyli dźwigi fajna robota a jak stawia się dom z siłki to każda ściana jest według planu do cięta fabrycznie i skladasz się jak klocki
U mnie w rodzinie od lat wszystkie domy są stawiane z sylikatu 24cm P+W. Pomijając akumulacyjność tego materiału i wytrzymałość( W Warszawie buduje się z tego wieżowce z cegły 18cm) to materiał ten chłodzi w lecie o czym mało kto wie. Większość inwestorów budujących swój dom nie interesują parametry dlatego np nikt nie izoluje wszystkich spoin w koło całego domu na zewnątrz przed przyklejeniem płyt styropianu choć czasem widać domy z takim rozwiązaniem. Domy ogólnie to druszlaki i trzeba rozumieć z czego to wynika.
No proterm (ceramika) też jest wytrzymała na ściskanie bo kiedyś miałem incydent w budowlance jako pomocnik i bloki z tego stawiali 3-piętrowe ;) ale tak silka jest najlepsza.
Mialem dom zbudowany z silikatów, bylby pastwny gdybym wtedy montował rekuperację. Materiał dobry, nowi wlascicieke zaskoczeni niskimi rachunkami. Teraz mam oryginalny Ytong, grube ściany, mała izolacja, ale fajnie trzyma chłód w lecie, ciepło w zimie... Dom ma ponad 20 lat o daje radę (poprzedni właściciel nie oszczędzał na materiale). Dzidel, mów co myślisz, nie pierdol się w tańcu. Jednym podejdzie innym nie, życie. Zdrówka i ciepła 👍
@@raduss55 Kupiłem 5lat temu z Ytonga oryginalnego, duża grubość ścian i tylko 10cm styropianu i ma rewelacyjne właściwości. Nie wiem jak cenowo, ale na 100% Ytong plus grubsza izolacja i dobre okna. Pozdrawiam.
@@raduss55 Aż tak techniczny nie jestem. Mieszkając w jednym i drugim po prostu jakoś lepiej się czuję w tym obecnym, ale to może być subiektywne. Trzeba dobrać pod kontem własnym, specyfikacji termicznej, wpływowi na zdrowie. Teraz pełno tych opracowań. Trzymam kciuki, że niedługo będziesz mieszkał na swoim i trafisz na dobrych fachowców na każdym etapie prac 👍
Hej,a ja wolnym czasie robię obudowę kominka. Wybrałem jednak płyty. U wielu znajomych co mają GK plus wełna ze srebrrkiem to jak mocniej palą to śmierdzi. Powoli idzie do przodu. Jutro coś wrzucę u siebie na kanał z postępu prac.
Wysoka akumulacyjność cieplna jest zaletą, jeśli przebywamy w domu cały czas i temperatura na piecu jest stała. Nie jest to korzystne jeśli ktoś często wyjeżdża na dłuższe okresy i znacznie obniżając temperaturę na piecu, wychładza dom. Co w przypadku kiedy chcemy mieć 21 stopni podczas przebywania w domu, powiedzmy w godzinach: 16-23, a przez resztę doby, podczas snu i przebywania poza domem, 18 stopni? Czy wtedy duża akumulacja będzie zaletą czy wadą?
Możesz ustawić programator, że na określone godziny obniżasz temperaturę czynnika, uwzględniajać bezwładność materiałów - jeśli masz dużą akumulacyjność wewnątrz to musisz ustawić obniżenie (chyba metodą prób i błędów) troszkę wcześniej niż o 23. Ale jeśli ustawiasz znowu wyżej to tak samo odpowiednio wcześniej, np. o 15, żeby zdążyło się nagrzać. Nagrzewanie nie zależy tylko od murów - tynki zależnie od rodzaju też mogą trochę izolować, dywany na podłogówce, drewniany parkiet na podłogówce - to wsyzstko wpływa na rozprowadzanie ciepła.
U mnie silikat H+H. Dom postawiłem sam, murowanie było o tyle trudne że zdarzała się różnica wysokości bloczka nawet 5mm co przy cienkowarstwowej zaprawie było koszmarem gdyż najpierw musiałem znaleźć bloczki o tej samej wysokości aby dana warstwa była równa. Dlatego bloczków H+H nie polecam ale silikat polecam z czystym sumieniem.
U mnie "Silikaty" zakład Klucze, ściana 18cm+ 25cm styro 0.32. cięliśmy to fleksem z tarczą 230, zużyłem silki ok 50 ton, do tego mam płytę fundamentowa o grubości 22cm, ok 27m3 betonu. Do dziś w domu jest ok 22C i jeszcze pompa nie grzeje :-)
U mnie też h+h silka z zakładu Klucze i wymiary co do mm. Wystarczyło, że mierzyłem jedną płaszczyznę i miałem pewność, że druga też jest git. Murowane w zeszłym miesiącu, więc może coś się poprawili.
Macie doświadczenie ze ścianami działowymi z bloczków komórkowych 12? Czy to prawda, że nie mają żadnej bariery akustycznej? Być może lepiej z silikatu?
Panie Zdzisławie niech Pan pozostanie przy tej formie prowadzenia kanału YT. Ewentualnie może Pan zrobić ankietę dla oglądających kanał i zrobić demokratyczne głosowanie. Nie sama budową żyje człowiek i często nie zauważył bym jakiś ważnych spraw gdyby nie Pana materiały na YT. Pozdrawiam 👍
D&D, myśle że to bez róznicy, ogólnie fajnie sie mieszka w każdym, jak jest dobra atmosfera rodzinna i uważam że to jest najważniejsze, a nie to z czego wybudowałes dom. Pozdrawiam.
Całoroczny dom im cięższy tym lepszy. Dom odwiedzany okresowo, jak letniskowy, to im lżejszy tym lepszy. Stabilność temperaturowa to klucz do komfortu w domach całorocznych.
@@krzysiekb.3439 A co myślisz o zimnych ścianach od których ciągnie gdy się podejdzie w przypadku domów murowanych. Ponoć w szkieletowych nie ma tego odczucia
Trzeba zamówić z odpowiednie wielkości. Przy domku jednorodzinnym nie ma tego aż tak dużo. Coś innego w przypadku dużych budowli typu basen gdzie tych ścianek są setki.
500 a 600 to głównie różnice we własnościach fizycznych. Nikt nie doradzi kiedy nie wie czy budujesz z tego blok, garaż, dom parterowy czy piętrowy. Trzeba również sprecyzować czy ma być twardszy czy cieplejszy
@@Anonymous-PL No dokładnie tak jest jak piszesz, bk 400 ciepły ale już kruchy, w projektach najczęściej jest 600, ja mam 550, gdybym mógł wtedy kupić 500 to spoko bym robił na tym.
@@Anonymous-PL bo jest to material najmniejszy i najtrudniejszy w obróbce. Te same ściany zvytonga wymurujesz ponad 2 razu szybciej to czemu murowanie tu i tam ma kosztować tyle samo?
Wcale tak ciężko się nie obrabia silki - wystarczy duży flex + mały z tarczą do szlifowania - bardzo ładnie i łatwo się wyrównuje powierzchnie w miejscu cięcia. Fakt - jest dużo cięższy od pozostałych bloczków, ale moim zdaniem warto - izolacyjność akustyczna, pojemność cieplna, odporność na pleśń i grzyby. Jedyny minus to najgorsza izolacyjność cieplna, ale i tak nie robi się praktycznie ścian jednowarstwowych, a bloczek w ścianie dwuwarstwowej w minimalnym stopniu wpływa na izolacyjność całej przegrody. Gazobeton poza łatwością murowania, praktycznie same wady - niska akumulacja ciepła, niska izolacyjność akustyczna, podatność na korozję biologiczną (przez dodatek gipsu). Ale jak majstry powiedzą, że to najlepszy materiał, to tak musi być. A powiedzą tak, bo najłatwiej i najszybciej im robota idzie :)
Dzień dobry Panie Montażysto Silikat - najzdrowszy najlepszy materiał dostępny w PL . Ma jeden minus - waga. Beton komórkowy- najbardziej radioaktywny material- najgorszej jakości jeśli chodzi o parametry zdrowia dla człowieka. Ma zaletę że jest lekki i tani. Osoby które potrafią dobrze zaplanować budowę, zawsze wezmą "silikat" na ściany działowe.. izolacyjność akustyczna 55 dB, a w porównaniu beton komórkowy ma 47 dB.. różnica 8 decybeli robi duża różnice.. zakładając że płyta g-k 15mm dzwikoszczelna (dla osob ktore nie wiedza to jest to kolor niebieski słabo dostępna w PL) ogranicza przesyłu dźwięku tylko o 2 dB ( jeśli zamontowana zgodnie z normą Knauf do szczelności dzwiekowej), to musiałbyś dołożyć 4 takie płyty aby uzyskać ten sam efekt. Jeszcze odporność na tzw. "Korozję biologiczna" - popularnie zwana "grzybem" silikat ma bardzo dobra odporność, a beton komórkowy o 2 klasy nizej czyli średniej jakości. Jeśli chodzi o historyków to Twój guru Tusk ukończył studia z zakresu historii na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, a Schetyna ukończył wydział Filozoficzno - Historyczny na uniwersytecie Wrocławskim ""SAMI FACHOWCY JESLI MOWISZ O POLITYKACH"" bo podałeś tylko jedna stronę.. 😁😂 Także nie mozesz tak mówić że ktoś ukończył historię czy inny wydzial i nie może robić czegoś innego..🤔 Życzę dalszych sukcesów Pozdrawiam Marcin Woronko
Tajny współpracownik służby bezpieczeństwa minister Boni przyznał, że on był ministrem ale się nie znał i dlatego sprzedał koncesję na LTE w paśmie 800, które skutecznie zakłóca telewizję naziemną! Sam to wymyślił czy ktoś to zasugerował aby naziemna nie działała poprawnie a ludzie korzystali z płatnych anten satelitarnych, kablówek, internetowych?
No z 6 Ci postawił? a może z czegoś innego niż mówi, silka to najlepszy materiał na ściany działowe, bo najlepiej wygłusza po betonie... deweloper idzie po taniości i zamiast 18- 24 ( bo taka powinna być miedzy innymi lokalami) postawił Ci coś cienkiego, albo z innego materiału. Jak słyszysz w łazience to masz kiszkę z kanałami wentylacytjnymi, możliwe że macie wspólne.
Beton komórkowy lepszy niz modna silka...lepiej trzyma ciepło, kazdy producent chwali swoje, ale ludzie mowia co czuja i widza...silka to akustyka i sciskanie...
Dzidek Ty mógłbyś być ministrem budownictwa przecież ci w rządzie pojęcia co robią😀 Najlepszy przykład to węgiel. Brak w Polsce węgla to jakaś żenada w wykonaniu rządu. Pewnie byłbyś lepszy niż Glapinski😀
Kiedyś mówiono że jak na sacharze będzie kommuna to piachu zabraknie a w Polsce mamy taki ustrój że węgla zabrakło.Bylismy największym eksporterem węgla. Jaaassaaja.
nie do końca się zgodzę z tym co pan powiedział odnośnie zabudowy wielorodzinnej, jak ktoś chce mieć ściany z czerwonego i iść np 4 piętra w górę to robi się słupy betonowe które trzymają konstrukcyjnie stropy a ściany mogą być już dosłownie z czegokolwiek byle miały odpowiednią grubość przynajmniej te zewnętrzne. o jednej z wad nie powiedział pan, o przenikalności cieplnej silki która jest prawie taka jak betonu, co to oznacza? że tak samo jak beton będzie mur przemarzał stąd konieczność ocieplania tego typu budynków. i jeszcze jedna sprawa, jeśli ktoś robi ściany z czerwonego to nawet mając 50cm muru w domu nie będzie szału z temperaturą wewnątrz, z tego co pamiętam mając tak grube ściany można nie docieplać z zewnątrz jeśli planowana temperatura wewnętrzna będzie 16 stopni
Cały dom postawiłem z kobietą z silikatów, 120m parter z garażem plus poddasze, niema lepszego materiału na dom. Jak kierowca mi przywiózł to powiedział mi że głównie z tego bloki budują
Kolego, co Ty wygadujesz? Przy tych cenach i prognozach energii mówisz, że ścian jednowarstwowych NIE TRZEBA ocieplać? Pewnie dlatego, że głupie prawo budowlane pozwala. Obudź się, chłopie :)
Bardzo miło się Pana słucha.Ja wybudowałem dom parterowy z Sylikatu 18cm+30cm wełny i bajka niezamienił bym na nic innego.Pozdrawiam serdecznie.
Zbudowałem sam dom z silki 24 parter plus garaż, 18 poddasze plus sciany działowe 8 cm. Materiał solidny. Drugi raz też bym z niego budował. Pozdrawiam Kamil
a jak w praktyce z namakaniem silikatów?
@@MariaLukasik tzn?
@@MariaLukasik jak z betonem. a widziałeś jak ciągnie wodę beton komórkowy? jak gąbka.
ta cegla nie jest trudna do obrobki ,poprostu tak jak pan mowi trzeba miec wprawe i robic troche z tym materialem,super kanal proponuje i prosze o dalsze opinie pana na inne temty niz budowlanka ,jak komus sie nie podoba to moze ominac odcinek
Bardzo mi się podobają filmy Twojej produkcji. Cenne uwagi, fajne podejście do tematu i na koniec elegancko podsumowane. Podejście do spraw ludzi niekompetentnych na wysokich stanowiskach również mamy takie samo. Oglądam filmiki z zaciekawieniem i sporo informacji użytecznych udaje mi się wychwycić. Pozdrawiam.
Brawo .Jak zwykle w punkt !
WOLNOŚĆ ruclips.net/video/_IvLdkIiylUJ/видео.htmlHYTRFDCGVHBJNK
Planujemy z żoną budowę domu parterowego z podpiwniczeniem. Ściany piwnic z lanego betonu (rozważam pół wysokości lany beton, druga część silikaty), a wszystkie pozostałe ściany piwnicy, i parteru z silikatów, do tego izolacja styropianem 30cm. Wszyscy mi go odmawiają, że u nas w okolicy nikt z tego nie buduje. Teściu pracuje w Niemczech, mówi, że tam 90% tylko silikaty. Sam chciałbym zastosować Silka Tempo czyli duże bloczki, produkt jest ciężki w murowaniu i obróbce, jednak mini dźwig, piłę z duża tarczą diamentową itp zawsze można wypożyczyć. Bruzdy na przewody i rurki zrobić. Trochę więcej pracy jednak robi się je tylko podczas budowy a później mamy cicho i bardzo dużą akumulację ciepła. To jest jak z opowiadaniem o trzech świnkach. Można mieć szybko i łatwo ale czy o to chodzi. Dodatkowo dużo jak widzę ceramikę po elektrykach i hydraulikach to połowę ścian czasami jest zalepione zaprawą.
PS. Fajnie opowiadasz, i nie owijasz w bawełnę.
Jasne, że może Pan nagrywać co Pan chce.
Chętnie obejrzałbym test samochodu, albo omówienie jakiejś teorii spiskowej 🙂
Serdecznie pozdrawiam Szefa i Szanownych Widzów 🙂
Oczywiście daję łapkę w górę i bardzo dziękuję za fajną wstawkę.
Witam Ja mam dom z silikatów i jestem zadowolony .Bardzo wygłusza .super twardy materiał.ale to dobrze.Pozdrawiam serdecznie
Tez chce budować z silikatów. Podpowie Pan co Pana przekonało? Pozostałe materiały nie do końca mnie przekonują a lokalni „znawcy” jak np mój tata 😂 mówi ze tylko ceramika. Będę wdzięczny za odpowiedz
Brawo . Bardzo dobry kanał . Robisz dobrą robotę. Z pozycji normalnego obywatela oceniasz system, w którym przeszło ci żyć. Myślę, że twoimi ustami mówisz to, co większość rozumnych ludzi pojmuje z tego życia. Nie można oddzielić życia codziennego od systemu politycznego. Nasze życie jest zależne od ludzi, stwarzającymi nam warunki do tego życia. Jestem chyba taki sam, i bulwersują mnie ludzie fanatyczni, i dla wiary w gusła są w stanie spalić otaczających ich innych ludzi, którzy są realistami, i oceniają życie, takie jak ono jest. Niestety, obecnie rządzą ludzie wybrani przez margines społeczny, wierzących w gusła, rzeczy absurdalne. Rozkradają i niszczą nasze państwo w imię swojej wiary, a tolerancja dla inaczej wierzących wpisana jest w naszą konstytucję.
Mówisz na temat jaki chcesz, twój kanał. A i tak miło się słucha. Pozdrawiam
Dzięki i pozdrowionka.
Dzień dobry! Miło mi się Pana słucha. Cieszę się z tego, że zachowuje Pan dystans w życiu (w stosunku do materiałów budowlanych, jak i polityki i innych spraw). Jak widać, życie nie jest wyłącznie czarno-białe, a pełne szarości ;) Stoję właśnie przed wyborem materiału na ściany w domu jednorodzinnym i oglądam różne dostępne materiały w internecie. I moje dotychczasowe wnioski są takie, że przy obecnej technologii nie ma materiału, który by się w wyraźny sposób wyróżniał spośród innych.
P.S. Uśmiałem się, gdy usłyszałem o Orlenie, ale niestety ma Pan rację. Pozdrowienia z Płocka ;)
prawda, wszystkie materiały są powiedzmy dobrej jakości, ale jeśli wchodzisz w niuanse to warto wiedzieć jaki jest twój cel szczegółowy - czy chcesz łatwości murowania, czy tanio, czy chcesz wilgocioodpornych czy akumulujących ciepło. Wtedy widać te różnice pomiędzy materiałami, aczkolwiek rozpatrujesz dom jako całościowy system a nie każdy element oddzielnie
Dzięki za filmik bardzo mi pomógł :)
Piękny krajobraz, pozdrawiam.
No prawie jak nasze Bieszczady.
No prawie jak nasze Bieszczady.
No prawie jak nasze Bieszczady.
Ja pracuje też w Niemczech do sylki som specjalnie małe krany czyli dźwigi fajna robota a jak stawia się dom z siłki to każda ściana jest według planu do cięta fabrycznie i skladasz się jak klocki
To samo w Belgii i Holandii. Bloczki zwykle 90x15x64
Dzidek na Ministra od Wszystkiego !!!! Balsam na to cale zło. 👍👌🤗
U mnie w rodzinie od lat wszystkie domy są stawiane z sylikatu 24cm P+W. Pomijając akumulacyjność tego materiału i wytrzymałość( W Warszawie buduje się z tego wieżowce z cegły 18cm) to materiał ten chłodzi w lecie o czym mało kto wie. Większość inwestorów budujących swój dom nie interesują parametry dlatego np nikt nie izoluje wszystkich spoin w koło całego domu na zewnątrz przed przyklejeniem płyt styropianu choć czasem widać domy z takim rozwiązaniem. Domy ogólnie to druszlaki i trzeba rozumieć z czego to wynika.
No proterm (ceramika) też jest wytrzymała na ściskanie bo kiedyś miałem incydent w budowlance jako pomocnik i bloki z tego stawiali 3-piętrowe ;) ale tak silka jest najlepsza.
Nic nie zmieniaj, a kanał jest świetny. 👍
Trzymaj się....👍
Dobrze mówisz.
Mialem dom zbudowany z silikatów, bylby pastwny gdybym wtedy montował rekuperację. Materiał dobry, nowi wlascicieke zaskoczeni niskimi rachunkami.
Teraz mam oryginalny Ytong, grube ściany, mała izolacja, ale fajnie trzyma chłód w lecie, ciepło w zimie...
Dom ma ponad 20 lat o daje radę (poprzedni właściciel nie oszczędzał na materiale).
Dzidel, mów co myślisz, nie pierdol się w tańcu. Jednym podejdzie innym nie, życie.
Zdrówka i ciepła 👍
Witam
Gdyby dzisj budowal Pan dom,jaki materiał bylby na 1 miejscu? Silka vs beton komórkowy?
Pozdrawiam
@@raduss55 Kupiłem 5lat temu z Ytonga oryginalnego, duża grubość ścian i tylko 10cm styropianu i ma rewelacyjne właściwości. Nie wiem jak cenowo, ale na 100% Ytong plus grubsza izolacja i dobre okna.
Pozdrawiam.
@@STOP2NWO
Dzięki za odp. Właśnie stoję przed wyborem,trudno się zdecydować.Moze Pan przedstawić zalety betonu komórkowego względem silikatów?
@@raduss55 Aż tak techniczny nie jestem. Mieszkając w jednym i drugim po prostu jakoś lepiej się czuję w tym obecnym, ale to może być subiektywne.
Trzeba dobrać pod kontem własnym, specyfikacji termicznej, wpływowi na zdrowie.
Teraz pełno tych opracowań.
Trzymam kciuki, że niedługo będziesz mieszkał na swoim i trafisz na dobrych fachowców na każdym etapie prac 👍
@@STOP2NWO
Dzięki za info.
Wszystkiego dobrego. Pozdro
Sylikat 👍👍👍
Ja jestem po remoncie generalnym domu z lat 70. Mur razem ze styropianem 20 cm ma łącznie 67 centymetrów grubości. Trzyma jak termos
U mnie krowki jeszcze chodza,ale prawda jest zimno juz u nas w Szwarcwaldzie😉
Twój kanał Twoje zasady kropka
Dzięki i pozdrawiam.
Jaki to drugi kanał ? Kiedyś szukałem nie znalazłem i zapomniałem aż tu dziś znowu
Xella Silka producent i jego produkt.
Witam, może nagra Pan odcinek: "Zakładać ogrzewanie podłogowe w garażu czy nie?!". Pozdrawiam. Prośba o podpowiedź w komentarzu tak lub nie 🙂
Hej,a ja wolnym czasie robię obudowę kominka. Wybrałem jednak płyty. U wielu znajomych co mają GK plus wełna ze srebrrkiem to jak mocniej palą to śmierdzi. Powoli idzie do przodu. Jutro coś wrzucę u siebie na kanał z postępu prac.
Jest jeszcze keramzyt, moim zdaniem najlepszy wybór
Wysoka akumulacyjność cieplna jest zaletą, jeśli przebywamy w domu cały czas i temperatura na piecu jest stała. Nie jest to korzystne jeśli ktoś często wyjeżdża na dłuższe okresy i znacznie obniżając temperaturę na piecu, wychładza dom. Co w przypadku kiedy chcemy mieć 21 stopni podczas przebywania w domu, powiedzmy w godzinach: 16-23, a przez resztę doby, podczas snu i przebywania poza domem, 18 stopni? Czy wtedy duża akumulacja będzie zaletą czy wadą?
Możesz ustawić programator, że na określone godziny obniżasz temperaturę czynnika, uwzględniajać bezwładność materiałów - jeśli masz dużą akumulacyjność wewnątrz to musisz ustawić obniżenie (chyba metodą prób i błędów) troszkę wcześniej niż o 23. Ale jeśli ustawiasz znowu wyżej to tak samo odpowiednio wcześniej, np. o 15, żeby zdążyło się nagrzać. Nagrzewanie nie zależy tylko od murów - tynki zależnie od rodzaju też mogą trochę izolować, dywany na podłogówce, drewniany parkiet na podłogówce - to wsyzstko wpływa na rozprowadzanie ciepła.
pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!
Pozdrowionka również.
silka czyli silikaty Teodory Łask -producent . Przejeżdża Pan przez Łask S8 😉 W Łasku stacjonują też polskie F16 i amerykańskie F22 . Pozdrawiam 😉
U mnie silikat H+H. Dom postawiłem sam, murowanie było o tyle trudne że zdarzała się różnica wysokości bloczka nawet 5mm co przy cienkowarstwowej zaprawie było koszmarem gdyż najpierw musiałem znaleźć bloczki o tej samej wysokości aby dana warstwa była równa. Dlatego bloczków H+H nie polecam ale silikat polecam z czystym sumieniem.
Czyli H+H to firma jest, ogólnie nie patrzyłem. Dobrze wiedzieć.
@@Dzidek1 silka niebieska jest równa. U mnie wymurowali ciebkowarstwowo i nie widać różnić w wysokościach.
U mnie "Silikaty" zakład Klucze, ściana 18cm+ 25cm styro 0.32. cięliśmy to fleksem z tarczą 230, zużyłem silki ok 50 ton, do tego mam płytę fundamentowa o grubości 22cm, ok 27m3 betonu. Do dziś w domu jest ok 22C i jeszcze pompa nie grzeje :-)
U mnie też h+h silka z zakładu Klucze i wymiary co do mm. Wystarczyło, że mierzyłem jedną płaszczyznę i miałem pewność, że druga też jest git. Murowane w zeszłym miesiącu, więc może coś się poprawili.
@@Lukasz_Kravat Na okresy przejściowe i na upały silikaty są bezkonkurencyjne. :-)
Macie doświadczenie ze ścianami działowymi z bloczków komórkowych 12? Czy to prawda, że nie mają żadnej bariery akustycznej? Być może lepiej z silikatu?
Super
A czy obróbka porothermu nie jest na podobnym poziomie trudności?
czy zrobisz wywiad z Bogdanem?
Suporeks to kiszka.Silka ma moc.
Panie Zdzisławie niech Pan pozostanie przy tej formie prowadzenia kanału YT. Ewentualnie może Pan zrobić ankietę dla oglądających kanał i zrobić demokratyczne głosowanie.
Nie sama budową żyje człowiek i często nie zauważył bym jakiś ważnych spraw gdyby nie Pana materiały na YT.
Pozdrawiam 👍
Te rady to juz naprawde nie wielu ludzia sie przydadza.
Jak to się nie buduje? Kto świadomy to buduje. Silka 18cm plus 20cm, czy 25cm styropianu i masz same zalety takiego budowania.
Dzidek, a co myślisz o domkach szkieletowych jeżeli chodzi o komfort cieplny? Przyjemniej się mieszka w tradycyjnym czy szkieletowym wg Twojej opinii?
szkieletowym , ale 80% domów szkieletowych w PL jest budowana niezgodnie z sztuka , mozna tam popełnic duzooo wiecej błedów przy budowie
D&D, myśle że to bez róznicy, ogólnie fajnie sie mieszka w każdym, jak jest dobra atmosfera rodzinna i uważam że to jest najważniejsze, a nie to z czego wybudowałes dom. Pozdrawiam.
Całoroczny dom im cięższy tym lepszy. Dom odwiedzany okresowo, jak letniskowy, to im lżejszy tym lepszy. Stabilność temperaturowa to klucz do komfortu w domach całorocznych.
@@krzysiekb.3439 A co myślisz o zimnych ścianach od których ciągnie gdy się podejdzie w przypadku domów murowanych. Ponoć w szkieletowych nie ma tego odczucia
@@Anonymous-PL tak było czasy się zmieniły i większość buduje zgodnie ze sztuką ścianę otwarta dyfuzyjność że steico wełna fasadowa zamiast styropianu
Bardzo ciekawie wyjaśnione różnice między cegłami. Ciężko o takie proste i jasne wytłumaczenie w necie co i jak! Thx
🙂🙂🙂
Trzeba zamówić z odpowiednie wielkości. Przy domku jednorodzinnym nie ma tego aż tak dużo. Coś innego w przypadku dużych budowli typu basen gdzie tych ścianek są setki.
10:59 włączył się Panu tryb Skryby z filmu "Astelix i Obelix Misja Kleopatra" - Jak to jest być skrybą? Dobrze? 😂😂😂
Jaki beton komórkowy polecacie, solbet, ytong czy inny ? Wybrać gęstość 500 czy 600 ?
500 a 600 to głównie różnice we własnościach fizycznych. Nikt nie doradzi kiedy nie wie czy budujesz z tego blok, garaż, dom parterowy czy piętrowy. Trzeba również sprecyzować czy ma być twardszy czy cieplejszy
I tak to leciało 😆
ja stawiam na beton komórkowy 400/500 , 24cm , ciepły i łątwy w obróbce, na domy parterowe z poddaszem jak dla mnie najlepszy
czesc firm budowlanych jak słyszy silikat to odmawia pracy lub dolicza 30% za rękę robociznę
@@Anonymous-PL No dokładnie tak jest jak piszesz, bk 400 ciepły ale już kruchy, w projektach najczęściej jest 600, ja mam 550, gdybym mógł wtedy kupić 500 to spoko bym robił na tym.
@@Anonymous-PL bo jest to material najmniejszy i najtrudniejszy w obróbce. Te same ściany zvytonga wymurujesz ponad 2 razu szybciej to czemu murowanie tu i tam ma kosztować tyle samo?
@@miloszenko ale ja tego nie neguje tylko pisze jak jest
@@Dzidek1 Ja mam ytong 400 i nie powiem że kruchy , na parterowke wystarczający
czy teraz byś stawiał dom z silki?
Tylko silikat. Ja nie żałuję wyboru. Poza kwestią obróbki same zalety. Robiłem nawet test porównawczy materiałów u siebie na kanale
😎😎😎😎👍👍👍👍👍👍👍👍
piłą szablastą by tego sie nie przecieło? widzialem kiedys w sprzedazy brzeszczoty do betonu do pil szablastych, ale nie testowalem nigdy
warto chyba wspomnieć, że są w sprzedaży też połówki, które znacznie pomogą w murowaniu z minimalną liczbą cięć
Pozdrawiam ja mam dom z siłki i jest ok
Wcale tak ciężko się nie obrabia silki - wystarczy duży flex + mały z tarczą do szlifowania - bardzo ładnie i łatwo się wyrównuje powierzchnie w miejscu cięcia.
Fakt - jest dużo cięższy od pozostałych bloczków, ale moim zdaniem warto - izolacyjność akustyczna, pojemność cieplna, odporność na pleśń i grzyby. Jedyny minus to najgorsza izolacyjność cieplna, ale i tak nie robi się praktycznie ścian jednowarstwowych, a bloczek w ścianie dwuwarstwowej w minimalnym stopniu wpływa na izolacyjność całej przegrody.
Gazobeton poza łatwością murowania, praktycznie same wady - niska akumulacja ciepła, niska izolacyjność akustyczna, podatność na korozję biologiczną (przez dodatek gipsu). Ale jak majstry powiedzą, że to najlepszy materiał, to tak musi być. A powiedzą tak, bo najłatwiej i najszybciej im robota idzie :)
A z ciekawości jak na silce najlepiej robić instalacje elektryczną? Robienie bruzd i wkuwanie, czy na bloczku i trochę grubiej tynku?
Dzień dobry Panie Montażysto
Silikat - najzdrowszy najlepszy materiał dostępny w PL . Ma jeden minus - waga.
Beton komórkowy- najbardziej radioaktywny material- najgorszej jakości jeśli chodzi o parametry zdrowia dla człowieka. Ma zaletę że jest lekki i tani.
Osoby które potrafią dobrze zaplanować budowę, zawsze wezmą "silikat" na ściany działowe.. izolacyjność akustyczna 55 dB, a w porównaniu beton komórkowy ma 47 dB.. różnica 8 decybeli robi duża różnice.. zakładając że płyta g-k 15mm dzwikoszczelna (dla osob ktore nie wiedza to jest to kolor niebieski słabo dostępna w PL) ogranicza przesyłu dźwięku tylko o 2 dB ( jeśli zamontowana zgodnie z normą Knauf do szczelności dzwiekowej), to musiałbyś dołożyć 4 takie płyty aby uzyskać ten sam efekt.
Jeszcze odporność na tzw. "Korozję biologiczna" - popularnie zwana "grzybem" silikat ma bardzo dobra odporność, a beton komórkowy o 2 klasy nizej czyli średniej jakości.
Jeśli chodzi o historyków to Twój guru Tusk ukończył studia z zakresu historii na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, a Schetyna ukończył wydział Filozoficzno - Historyczny na uniwersytecie Wrocławskim
""SAMI FACHOWCY JESLI MOWISZ O POLITYKACH"" bo podałeś tylko jedna stronę.. 😁😂
Także nie mozesz tak mówić że ktoś ukończył historię czy inny wydzial i nie może robić czegoś innego..🤔
Życzę dalszych sukcesów
Pozdrawiam
Marcin Woronko
to ceramika jest najbardziej radioaktywna.
A kermazyt?
👍👍👌👌👌👍👌👍👌
👍🇺🇸
Zapraszam na kawę jak będziesz jechał koło Bolesławieca .
Tajny współpracownik służby bezpieczeństwa minister Boni przyznał, że on był ministrem ale się nie znał i dlatego sprzedał koncesję na LTE w paśmie 800, które skutecznie zakłóca telewizję naziemną! Sam to wymyślił czy ktoś to zasugerował aby naziemna nie działała poprawnie a ludzie korzystali z płatnych anten satelitarnych, kablówek, internetowych?
Mam dom z silki cały i polecam wiele zalet mało wad.
No u mnie Silikat, jakoś nie brałem niczego innego pod uwagę...
No i ok, tylko właśnie niektóre firmy nie za bardzo chcą robic na silikacie..
@@Dzidek1 Tak było około pół roku temu. Mniej więcej od wakacji, to się zmieniło i firmy już nie marudzą, że silka.
Widzę domy z ytonga i pełno słupów betonowych wzmacniających czy przy siokatach jest ich mniej?
Co Pan sądzi o keramzyto betonie? Ponoć ma bardzo dobre właściwości cieplne. Są firmy budujące z gotowych płyt z tego materiału.
Te ścianki silikatowe to kiszka, u mnie developer postawił w szeregówce między łazienkami, słychać jak sąsiad bąka puści.
No z 6 Ci postawił? a może z czegoś innego niż mówi, silka to najlepszy materiał na ściany działowe, bo najlepiej wygłusza po betonie... deweloper idzie po taniości i zamiast 18- 24 ( bo taka powinna być miedzy innymi lokalami) postawił Ci coś cienkiego, albo z innego materiału. Jak słyszysz w łazience to masz kiszkę z kanałami wentylacytjnymi, możliwe że macie wspólne.
Deweloperka ścianki działowe stawia z ceramiki bo najlżejsza. Nawet jak budynek jest z siliki to działówki robią z lżejszych materiałów.
Beton komórkowy lepszy niz modna silka...lepiej trzyma ciepło, kazdy producent chwali swoje, ale ludzie mowia co czuja i widza...silka to akustyka i sciskanie...
Jedna warstwa betonu komórkowego i najgorszy styropian dają lepszą sumę oporu cieplnego jak 3 warstwy betonu komórkowego i 2 pustki powietrzne
Widzieliście domy z pustaków w telewizji po churaganie lecą całe ściany.W silce to się nie zdarza. Pozatym silikaty tak nie piją wilgoci jak pustaki
Dzidek Ty mógłbyś być ministrem budownictwa przecież ci w rządzie pojęcia co robią😀 Najlepszy przykład to węgiel. Brak w Polsce węgla to jakaś żenada w wykonaniu rządu. Pewnie byłbyś lepszy niż Glapinski😀
Kiedyś mówiono że jak na sacharze będzie kommuna to piachu zabraknie a w Polsce mamy taki ustrój że węgla zabrakło.Bylismy największym eksporterem węgla. Jaaassaaja.
A ministrem zdrowia jest ekonomista PiSiwski Niedzielski i co?
Solidarna Polska to samo co konfa, on ktos tu musi odstawić TVN i TVP 😂
nie musza sie na niczym znać lobbyści i korporacje przyjda i dadzą gotowe rozwiozania i pomysly jak golic barany
Nie zajmuj się polityką
nie do końca się zgodzę z tym co pan powiedział odnośnie zabudowy wielorodzinnej, jak ktoś chce mieć ściany z czerwonego i iść np 4 piętra w górę to robi się słupy betonowe które trzymają konstrukcyjnie stropy a ściany mogą być już dosłownie z czegokolwiek byle miały odpowiednią grubość przynajmniej te zewnętrzne. o jednej z wad nie powiedział pan, o przenikalności cieplnej silki która jest prawie taka jak betonu, co to oznacza? że tak samo jak beton będzie mur przemarzał stąd konieczność ocieplania tego typu budynków. i jeszcze jedna sprawa, jeśli ktoś robi ściany z czerwonego to nawet mając 50cm muru w domu nie będzie szału z temperaturą wewnątrz, z tego co pamiętam mając tak grube ściany można nie docieplać z zewnątrz jeśli planowana temperatura wewnętrzna będzie 16 stopni
Cały dom postawiłem z kobietą z silikatów, 120m parter z garażem plus poddasze, niema lepszego materiału na dom. Jak kierowca mi przywiózł to powiedział mi że głównie z tego bloki budują
1:39 dom to i z 18 można
No ja powiedziałem o 24 cm. bo to najczęściej spotykana szerokośc ściany. Pozdrawiam.
@@Dzidek1 to taki kolejny + silki , że ściana może być cieńsza, choć suma sumarum podobnie wyjdzie bo styropianu 4-5 więcej trzeba dać. Pozdrawiam
Co za typ
Derby Murray to mlotkiem to dotnie!!!!!!!!
Jeżeli chodzi o domy to trzeba powiedzieć że coraz większe zainteresowanie jest domem szkieletowym.
Rób swoje i nie przejmój się trolami. Dobra robota
Nie murować :) szkielet prefabrykowany u mnie postawiony w 8 godz. Dom piętrowy 125 m2
Dzidek co ty pieprzysz,😅Solidarna Polska to taka trochę Konfederacja? Przecież tylko oni w tym Sejmie mówią logicznie i zdroworozsądkowo. Pozdrawiam
Kolego, co Ty wygadujesz? Przy tych cenach i prognozach energii mówisz, że ścian jednowarstwowych NIE TRZEBA ocieplać? Pewnie dlatego, że głupie prawo budowlane pozwala. Obudź się, chłopie :)