Zakaj Argeta ni zgolj še ena od paštet?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 авг 2024
  • Argeta je na podlagi raziskave, ki so jo opravili pri svetovno priznanem raziskovalnem inštitutu Nielsen, že leta 2018 prejela prestižni naziv mesne paštete številka 1 v Evropi. Dve leti kasneje ga je nadgradila z nazivom mesna in ribja pašteta št. 1 v Evropi in ga še vedno ohranja.*
    Kljub temu se zavedamo, da se o paštetah pove veliko. Toda Argeta ni zgolj še ena od paštet. Odločili smo se razbiti nekaj mitov o paštetah in z dejstvi dokazati, da ti miti za Argeto ne veljajo.
    MIT: Pašteta je narejena iz ostankov.
    Z edinstveno recepturo pri Argeti vedno znova dokazujemo, da miti o paštetah za Argeto ne veljajo. Ključno je, da Argeta ni del večje mesnopredelovalne industrije. Številni drugi proizvajalci paštet najboljše kose mesa pošljejo na trgovske police kot sveže meso, pri Argeti pa skrbimo, da za proizvodnjo paštete kupujemo izključno izbrane kakovostne kose kokošjega mesa (tudi prsne fileje!) in ribjih filejev. Vsako pošiljko mesa oziroma surovine, ki pride v proizvodnjo, najprej podrobno testiramo in se prepričamo, da ustreza Argetinim standardom. Šele nato meso skuhamo, od njega ločimo in odstranimo kosti, nato pa ga skuhanega in razkoščičenega zmeljemo v pašteto. Dodamo mu 100-odstotno naravne začimbe in rastlinska olja.
    MIT: Pašteta je polna umetnih dodatkov.
    Priprava paštete iz piščančjega mesa je kar velik izziv, saj mlado meso še nima razvitega okusa in mu je treba dodati umetne ojačevalce arom, da doseže dobro poznan in priljubljen okus kokošjega mesa. Poleg tega je piščančje meso po strukturi redkejše od kokošjega. Ker Argeta uporablja le skrbno izbrane sestavine in prvovrstno kokošje meso, nastajajo izdelki tako visoke kakovosti, da jim ni mogoče več kaj dodati. Gre namreč za tako kakovostne kose mesa, kot so tisti, ki jih lahko kupite za pripravo nedeljskega kosila in ki jih je treba samo še zares dobro začiniti, da dosežemo odlične okuse. Vsi Argetini namazi so tako pripravljeni po recepturi »brez«, kar pomeni, da ne vsebujejo konzervansov, umetnih ojačevalcev arome, umetnih barvil in glutena. V obeh tovarnah v Izoli in Sarajevu pri pripravi dnevno skrbijo za kakovost, saj izvajajo tudi do 200 različnih kontrolnih pregledov - od kontrole zapiranja, senzorike, mikrobioloških in fizikalno-kemijskih analiz in vse do preizkusov prisotnosti strupenih snovi ter analiz vode in higiene. Tako se prepričajo, da je vsaka pašteta Argeta, ki jo vidimo na policah trgovin, res 100 % varna.
    MIT: Konzerve so slabe.
    Paštete Argeta so pakirane v okrogle aluminijaste dozice. Aluminij je poleg temnega stekla edini material, ki je 100 % obnovljiv, kar pomeni, da ga je mogoče reciklirati v neskončnost, saj se nikoli ne izrabi. Je tudi lahek, torej z njegovo uporabo povzročamo pomembno manj izpustov CO2. Aluminij je tako prijazen do planeta in je popolna izbira za pakiranje mesnih in ribjih paštet ter ostalih namazov. Vse aluminijaste dozice paštet in namazov Argeta so premazane z zaščitnim slojem, ki jih ščiti pred korozijo, oksidacijo in drugimi kemijskimi reakcijami, ki bi lahko vplivale na neoporečnost izdelka. Zaščitni sloj zagotavlja, da ni nobenega prehoda aluminija v naše izdelke, in nosi oznako BPA-NI (Not Intent), kar pomeni, da ne vsebuje bisfenola A. Vsi materiali so preverjeno primerni za stik z živili.
    MIT: Pašteta je predraga!
    Dražje ni vedno boljše, razen če je dražje iz pravih razlogov. Na trgovskih policah je veliko paštet, ki so, z vsemi davki, cenejše, kot pa je cena, po kateri se proizvaja Argeta. Argeta je namreč eden največjih proizvajalcev paštet, ki ima celoten proces optimiziran: od razvoja izdelka do nabave surovin, proizvodnje, analiz in distribucije. To pomeni, da pri Argeti uporabljamo res kakovostne sestavine, le-te pa stanejo. Ostanki so poceni, a jih pri Argeti ne uporabljamo. Stojimo za tem, da je zaradi kakovostnejših sestavin bolj kakovosten tudi končni izdelek.
    * Na podlagi podatkov NielsenIQ RMS v kategoriji mesna in ribja pašteta (kot jo določa Atlantic Droga Kolinska) za 12-mesečno obdobje, zaključeno 30. novembra 2022, za skupni maloprodajni trg 17 evropskih držav (Avstrija, Bosna in Hercegovina, Češka, Hrvaška, Italija, Madžarska, Nemčija, Nizozemska, Poljska, Portugalska, Slovaška, Slovenija, Srbija, Španija, Švedska, Švica, Velika Britanija), upoštevajoč lokalne posebnosti (Copyright © 2023, NielsenIQ).

Комментарии •