Jak nie stracić twarzy i komu nie dawać parasola (różnice kulturowe część 1) - warsztaty metodyczne

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 сен 2024
  • Pierwsza cześć warsztatów metodycznych, a właściwie opowieści o różnicach kulturowych :)
    W tej części opowiadam o tym, co to jest różnica kulturowa i podaję garść przykładów.
    Dowiecie się zatem: komu nie dawać parasola, kogo nie interesuje Napoleon, kto ma lepszą podstawę programową niż my i za co nie lubię cieszyńskich szkół 😏😉, kto lubi prezenty i dla kogo „tak” nie zawsze znaczy „tak” 😂🤪
    Już za tydzień druga część. A w niej: projekty edukacyjne, filmowe i książkowe polecajki oraz słów kilka o kategorii zawłaszczenia kulturowego :)
    Jak nie stracić twarzy i komu nie dawać parasola (różnice kulturowe część 1) - warsztaty metodyczne
    Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Polska na językach”. Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Promocja Języka Polskiego.
    Warsztaty prowadziła dr Agnieszka Tambor
    Adiunktka w Instytucie Nauk o Kulturze UŚ. Była współtwórczynią kierunku międzynarodowe studia polskie. Kierowniczka programowa letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Wykłada
    na Kwalifikacyjnych Podyplomowych Studiach Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego (Katowice, Rzym, Berlin, Dublin, online) oraz na Podyplomowych Studiach z Wiedzy o Regionie. Prowadziła warsztaty dla nauczycieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Kazachstanie i Chinach. Była członkinią grupy roboczej Komisji ds. strategii promocji i nauczania języka polskiego powołanej przez MNiSW. Autorka książek m.in.: Nowa Polska Półka Filmowa. 100 filmów, które każdy cudzoziemiec zobaczyć powinien, Krótkometrażowe filmy aktorskie i animowane w nauczaniu jpjo, (Nie)codzienny polski i Licz na Banacha. Prowadzi i współtworzy projekty z zakresu promocji kultury polskiej: Z polskim kinem w świat, 100 faktów z historii Polski, które każdy cudzoziemiec znać powinien. Prowadzi stronę na Facebooku i kanał w serwisie RUclips - Polska Półka Filmowa. Oba narzędzia poświęcone są w całości edukacji filmowej i medialnej.

Комментарии • 1