Inteligentny dom ma ulatwiać i przyspieszać pewnewne zdarzenia ... a dla mnie to strata czasu na precyzyjne klikanie w małą ikonkę. Miałem powieszony tablet z ikonami do sterowania roletami, oswietleniem i bramami - wypierdzielilem go po 2 latach bo słuzyl jako ramka cyfrowa a nie panel do sterowania. Znaczy się odkleil i juz go nie powiesiłem😂 Został mi potrójny przycisk dotykowy w kichni i wk... mnie niesamowicie. U mnie lepiej sprawdzaja się wielokliki we wlacznikach monostabilnych. Wchodzisz robisz klik i jest a nie celujesz dzidą (palcem) w niewyczuwalny kawałek szkła. Ale kto co lubi. No ale nie powiem, ładnie to wyglada. Pozdrawiam
Siemanko! Wbrew pozorom nie trzeba stawać przed panelem i przymierzać się by trafić. Po prostu idziesz sobie i wzrokiem z odległości jesteś w stanie namierzyć przycisk tak samo jak i przycisk w zwykłym włączniku a palec idzie sam do celu - tak działa mózg, oko i palec. Samo wie jak trafić :) Także na tradycyjnym przycisku nie oszczędzisz za wiele czasu szczerze mówiąc. Mamy w domu kilka włączników monostabilnych (przy łóżku czy w spiżarni) i też są okej, korzystamy codziennie. Co do paneli, czasem klikam łokciem, też się da ze śpiącym dzieckiem na rękach :)
@MikrySoft Normalnie. Robię tak łokciem gdy mam dziecko na rękach co kilka dni. Zapalam światło lub zamykam drzwi zewnętrzne łokciem usypiając lub odbijając bąbla. Brudne ręce? Ile razy miałeś dwie brudne ręce, naprawdę brudne i w czym ubrudzone i nie miałeś ani opuszka czy kostki (stawu między paliczkami) w palcu czy innej części dłoni, którą byś nie mógł zapalić światła czy coś innego? A nawet gdybyś ubrudził panel, to przecież jest on ze szkła, wyczyścisz w chwilę. W ostatnie pół roku nie musiałem zapalać światła brudną ręką. Myślę, że argument średnio trafiony akurat. Zastanówmy się nad innym bardziej realnym problemem, gdzie rzeczywiście panel dotykowy mógłby być problemem :) Myślę, że jednym z nich mógłby być np. panel dotykowy w kanale samochodowym, to się zgodzę, że wtedy średnio go tam montować ze względu na notoryczną obecność smarów i innych takich.
Tomaszu jestes gosc . To co robisz jest imponujace . Szczerze powiem ze sam nie mam do tego glowy ,umiejetnosci etc. Dobrze ze mamy w Polsce takich ludzi z pasja jak ty .... 💪🔥🙂👌
w jednym panelu ikonkę od światła masz nie po lewej stronie ale po środku. Nawet widać jak się ręka zawahała przed kliknięciem. Na ogół się nie robi takich wyjątków, szczególnie przy świetle - pamięć mięśniowa i odruchy to to co działa w takim przypadku. Będziecie się mylić :D
Nie wiem dokładnie o który panel chodzi, ale mamy przeważnie wiecej obwodów niż jeden, wiec nie zawsze da się po lewej u góry wszystko umieścić. Nie mylimy się już przy korzystaniu, jest intuicyjnie albo przyzwyczailiśmy się już :)
Mój dom był "Yntelygentny" zamin to zrobiło się modne (naście lat temu) - fizycznych przycisków nic nie zastąpi w wygodzie użytkowania. Obecnie mam bistabilne, co łączy w sobie starą i nową "szkołę". Można klikać przyciski nie patrząc na to w co się uderza palcami.
No i super :) My takiego luksusu nie mieliśmy, więc dopiero teraz. Kto wie, może kiedyś podmienimy na zwykle przyciski. Póki co nie widzimy wad tego rozwiązania. PS. Dziś wyłączyłem światło łokciem bez problemu.
Analogicznie jak w autach weszły panele dotykowe i trzeba odwracać wzrok od drogi żeby coś zmienić tak samo tutaj trzeba się zatrzymywać i celować w panel dotykowy, osobiście wole idąc puknąć w przełącznik nie zatrzymując się. Nie boisz się że jak firma upadnie za 2-3 lata a system zacznie się sypać to zostaniesz bez alternatywy na przejście na sterowanie analogowe bo nie masz puszek/kabli i będziesz musiał ryć cały dom?
No rozdzielnia robi wrażenie i budzi szacunek, świetna robota. Ja u siebie pomimo nowo wybudowanego domu zdecydowałem się na rozwiązanie bezprzewodowe Fibaro i wszystko śmiga, zero problemu z zasięgami etc. Funkcjonalność praktycznie ta sama, sam rozbudowuje i rozszerzam w zależności co potrzebuję, nie inwestując od razu wszystkiego. Teraz w 1h zrobiłem system do nawadniania, podpiąłem 3 kostki (2 kanałowe), żeby sterować 6 sekcjami, podpiąłem pod harmonogram i w zasadzie nie potrzebuje dodatkowego zewnętrznego sterownika. Jak ktoś ma czas to sam wszystko ogarnie, a jak nie to bierze instalatora. Jak firma zniknie, albo coś przestanie działać to się nie boję, bo instalacja jest klasyczna i w zasadzie nic nie muszę robić, żeby działała bez "smart"
A co jak upadnie firma z analogowymi przyciskami? Pewnie kupisz z innej firmy i on może zrobić tak samo. Ma poprowadzone kable itp, więc wystarczy w ostateczności wymienić tylko moduły sterujące w szafie.
@@dekros97 mogę wymienić tylko jeden przełącznik na ten innej firmy za 10 złotych, a tu jak padnie tylko jeden ekran sterujący w jednym pokoju to nie mam sterowania roletami/światłem/ogrzewaniem i żeby globalnie przejść na system innej firmy pewnie trzeba wydać kilka albo kilknaście tys. Problem z taką instalacją smart jest taki że do przełączników/tabletów masz tylko kabel logiczny (szynę can) a nie normalny przewód 230v
Cześć! Ja również idąc po prostu dotykam palcem w ikonkę. Nie muszę się specjalnie zatrzymywać. W samochodzie dochodzi element trzęsienia jak trafiasz na dziury czy coś, tutaj nie ma czegoś takiego. Firma nie padnie za 2-3 lata, istnieje na rynku od wielu lat, więc prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale gdyby nawet, to instalacja jest jak każda inna smart i z wymianą modułów nie byłoby problemu, tak samo jak z wymianą samego panelu w przypadku awarii, zawsze można wymienić na zwykle przyciski. Tylko, że tam też nie bardzo jest co się popsuć. Tym bym się nie martwił. Kable mam, skrętka 8 żył, wystarczy do wszystkiego :) Firma jest solidna moim zdaniem, nie mam obaw.
Cześć! Kawał dobrej roboty. Świetnie się to ogląda. Czy przymierzałeś się może do zmierzenia, obliczenia czy chociaż zgrubnego oszacowania poboru mocy wszystkich elementów tego systemu w stanie standby? Wszystkie odbiorniki wyłączone i mierzymy sumaryczny pobór przez moduły, panele i te mniejsze moduliki do analogów. Myślę, że mogłoby to zainteresować wiele osób, tak po prostu z ciekawości.
Cześć! Kiedyś raz to policzyłem tylko korzystając z kart katalogowych, ale wyniku nie pamiętam. Jako, że wszystko leci przez jeden zasilacz to wystarczy chyba sprawdzić przez zasilaczem ile pobiera on aktualnie prądu. Postaram się zerknąć w tygodniu i dam znać.
Cześć! Dzięki za komentarz :) Prawdopodobnie będzie to jakiś Sonos sterowany po wifi, który ma dostępne API do sterowania, który będzie stał na blacie przy umywalce. Ale jeszcze nie wiem.
Cześć! Wrzucę model jak znajdę. Za dwa dni będzie film z podłączania tego włącznika. Ja podłączam do wejść cyfrowych w modułach w rozdzielnicy. Ale gdybys chciał po szynie to lepiej ten moduł na 4 wejścia cyfrowe tak mi się wydaje bo idealnie pasuje. Nie wiem jak cenowo, jeśli dużo wiecej niż 2x min-2p to rzeczywiście tak tez by się dało myśle.
Najlepiej zajrzeć do serii odcinków o automatyce żeby dowiedzieć się szczegółów, tam pokazywałem też wszystkie moduły i panele. Całość kosztowała ok. 35 tys zł. jak dobrze pamietam.
Nie rozumiem. Jeden przycisk to dla ciebie strata pieniędzy? Przecież to nie kosztowało dosłownie nic bo i tak mamy tam dużo przycisków. Zero złotych. Przecież dobrze moc jest wyłączyć światło w całym pokoju z jednego miejsca. Czy ty chodzisz z jednej strony łóżka, wyłączasz, z drugiej, wyłączasz, do okna, podnosisz rolety, do drzwi, gasisz główne światło i wychodzisz dopiero?
@kwiatekpolice1965 no to dobrze, tylko czasem trzeba podnieść lub opuścić zaluzje gdy jesteś w domu, np podczas usypiania dziecka wszystkie zaluzje w salonie i sypialni oraz pracowni opuszczamy a dwie godziny później podnosimy.
Nie widzę praktycznego zastosowania celowania w malutkie ikony na ścianie żeby zaplić światło. Wystarczyło zamontować przycisk roletowy, dwa źródła światła nawet ze ściemniaczem i wszystko jest prostrze i wygodniejsze, a działa tak samo :)
Dokładnie, ja też nie widzę sensu celowania, ponieważ nie trzeba celować. Nie staje przed panelem i nie zastanawiam się czy dziś trafie w wybrana ikonkę, bez przesady :) Ile przycisków roletowych dla 5 zaluzji byś zamontował? Zwłaszcza, że każdy musi być sterowany oddzielnie z tego względu, że jednym przewodem fazowym można zasilić jedna rolete i cześć ma inne czasy poruszania się ze względu na ich długość? Dwa źródła światła na 50 m2 samego salonu z jadalnia? Masa oświetlenie ogólne i zadaniowe. Rzadko kiedy potrzebujesz rozświetlić całe 50 m2, czasem chcesz mieć tylko nad stołem, czasem nad kanapa, a czasem całość bardziej z góry. Już samo to daje 3 źródła światła. Otwieranie bramy czy furtki dla komfortu by nie chodzić zawsze do początku domu, oświetlenie korytarza. Jasne, może dałoby się zrezygnować z jakiegoś przycisku, ale tez nie udawajmy, że 50 m2 dobrze doświetlonych właśnie grupami świateł rożnego typu i 5 żaluzjami ogarniesz na kilku przyciskach bo jak wymieniam to robi się klawiatura jak w pianinie. I nie twierdze, że to zle, po prostu wykorzystałem zaletę systemu smart, że można mieć skompresowane przyciski do mniejszego rozmiaru i nadal używać komfortowo. To całe celowanie to jest mit osób, którego nie korzystały i uważają, ze wciskanie przycisku wielkości karty kredytowej to jedyna wygodna opcja. Nosem, łokciem, językiem, tez da się wcisnąć taki przycisk mały.
Fajne gadżety. Dla mnie za dużo bajerów, pogubiłbym się. Jestem z pokolenia analogowego. Dodatkowo BYC MOŻE któryś rodzic z nami w przyszłości zamieszka, a oni to już w ogóle... lampy naftowe pamiętają. Jedyny "smart" to u mnie sterowanie ogrzewaniem w aplikacji i za jakiś czas żaluzje w oknie tarasowym będę musiał zrobić na jakichś przekaźnikach wifi, żeby dwie żaluzje rozdzielić na osobne przyciski. Wyszedł spory zonk przy budowie i montażu i teraz trzeba kombinować. Pozdro.
Siema! Można zaprojektować mniej przycisków albo bardziej pod siebie. Uważam, że ikonki plus opis robią robotę i jeśli komuś trzeba tłumaczyć to raczej za pierwszym razem na zasadzie: a do czego jest ten przycisk „muzyka” albo ikonka żaluzji z napisem „Salon”. U nas w historii rodziny nigdy nie było takich rzeczy typu rolety, żaluzje czy panele dotykowe, więc to zrozumiałe. Ale np. dziecko gdy raz kliknie i zobaczy co się zadziało, to następny raz już pamięta. U nas goście mieli bardziej problem z uruchomieniem wody w kranie przy umywalce i prosili o pomoc za pierwszym razem - każda z osób :) Gwarantuję, że byś się nie pogubił, zwłaszcza, że to się nie zmienia, jest podpisane i wiadomo co gdzie jest. Nie ma co się bać :)
Już nie mogę się doczekać, aż zaczniesz wrzucać filmiki dot. zagospodarowania terenu. Btw. mamy koniec sierpnia, a filmiki są chyba jeszcze z zeszłego roku 😃 Ogólnie to ubolewam nad faktem, że wybrałeś Ampio, bo dla większości osób oglądających ten kanał tj. osób które chcą coś zrobić samemu, ten content jest mało użyteczny, bo nie można od tak kupić sobie ich sprzętu 😟
Cześć! To film z początku tego roku, dosłownie na chwilę przed przeprowadzką. Jeszcze nie zdążyłem zrobić zbyt wiele wokół domu. Bąbelek wymusił reorganizację dnia i planów :) Ale coś tam działam powoli :)
A co do sprzętu to tak jak wcześniej pisałem. Ktoś skorzysta, ktoś nie skorzysta, ale sama koncepcja jest wspólna dla wielu popularnych systemów dostępnych na rynku. Rozwiązania mogą podejść komuś z innym systemem.
Beznadziej, moze czasem jak potrzeba sterowania temp. Ale tak to kto sie bedzie zastanawial… Chyba bez wspolpracy to by sie nikt na to nie zdecydowal, no moze jak jeszcze projektant nieswiadomego namowi
@@ProgramistaNaBudowie Zobacz sobie “SmartMyHome” jak robi “sterowanie oswietlenie na skretce”. Tutaj wyszedl … to nawet nie jest przerost formy nad trescia, to juz prawie kicz. Swiat juz sie odwraca i denerwuje na wszechobecne panele i dotyk ktory nie jest wygodny, a tutaj 9 malutkich przyciskow w pokoju. Dla mnie to jest niepraktyczne, nie funkcjonalne, i wole sikac po ciemku niz szukac jako gosc ktorym przyciskiem wlaczyc swiatlo.
Inteligentny dom ma ulatwiać i przyspieszać pewnewne zdarzenia ... a dla mnie to strata czasu na precyzyjne klikanie w małą ikonkę. Miałem powieszony tablet z ikonami do sterowania roletami, oswietleniem i bramami - wypierdzielilem go po 2 latach bo słuzyl jako ramka cyfrowa a nie panel do sterowania. Znaczy się odkleil i juz go nie powiesiłem😂 Został mi potrójny przycisk dotykowy w kichni i wk... mnie niesamowicie. U mnie lepiej sprawdzaja się wielokliki we wlacznikach monostabilnych. Wchodzisz robisz klik i jest a nie celujesz dzidą (palcem) w niewyczuwalny kawałek szkła. Ale kto co lubi. No ale nie powiem, ładnie to wyglada. Pozdrawiam
Siemanko! Wbrew pozorom nie trzeba stawać przed panelem i przymierzać się by trafić. Po prostu idziesz sobie i wzrokiem z odległości jesteś w stanie namierzyć przycisk tak samo jak i przycisk w zwykłym włączniku a palec idzie sam do celu - tak działa mózg, oko i palec. Samo wie jak trafić :) Także na tradycyjnym przycisku nie oszczędzisz za wiele czasu szczerze mówiąc. Mamy w domu kilka włączników monostabilnych (przy łóżku czy w spiżarni) i też są okej, korzystamy codziennie. Co do paneli, czasem klikam łokciem, też się da ze śpiącym dzieckiem na rękach :)
@@ProgramistaNaBudowie To teraz zapal światło jak masz obie ręce zajęte/brudne
@MikrySoft Normalnie. Robię tak łokciem gdy mam dziecko na rękach co kilka dni. Zapalam światło lub zamykam drzwi zewnętrzne łokciem usypiając lub odbijając bąbla. Brudne ręce? Ile razy miałeś dwie brudne ręce, naprawdę brudne i w czym ubrudzone i nie miałeś ani opuszka czy kostki (stawu między paliczkami) w palcu czy innej części dłoni, którą byś nie mógł zapalić światła czy coś innego? A nawet gdybyś ubrudził panel, to przecież jest on ze szkła, wyczyścisz w chwilę. W ostatnie pół roku nie musiałem zapalać światła brudną ręką.
Myślę, że argument średnio trafiony akurat. Zastanówmy się nad innym bardziej realnym problemem, gdzie rzeczywiście panel dotykowy mógłby być problemem :) Myślę, że jednym z nich mógłby być np. panel dotykowy w kanale samochodowym, to się zgodzę, że wtedy średnio go tam montować ze względu na notoryczną obecność smarów i innych takich.
Tomaszu jestes gosc . To co robisz jest imponujace . Szczerze powiem ze sam nie mam do tego glowy ,umiejetnosci etc. Dobrze ze mamy w Polsce takich ludzi z pasja jak ty .... 💪🔥🙂👌
Cześć! Bardzo dziękuję za motywujący komentarz :)
Bardzo ładnie to opisujesz, dobra robota.
Dziękuję za komentarz :)
Dzień dobry. Super film. Pozdrawiam
Dzięki za komentarz!
w jednym panelu ikonkę od światła masz nie po lewej stronie ale po środku. Nawet widać jak się ręka zawahała przed kliknięciem. Na ogół się nie robi takich wyjątków, szczególnie przy świetle - pamięć mięśniowa i odruchy to to co działa w takim przypadku. Będziecie się mylić :D
Nie wiem dokładnie o który panel chodzi, ale mamy przeważnie wiecej obwodów niż jeden, wiec nie zawsze da się po lewej u góry wszystko umieścić. Nie mylimy się już przy korzystaniu, jest intuicyjnie albo przyzwyczailiśmy się już :)
Mój dom był "Yntelygentny" zamin to zrobiło się modne (naście lat temu) - fizycznych przycisków nic nie zastąpi w wygodzie użytkowania. Obecnie mam bistabilne, co łączy w sobie starą i nową "szkołę". Można klikać przyciski nie patrząc na to w co się uderza palcami.
No i super :) My takiego luksusu nie mieliśmy, więc dopiero teraz. Kto wie, może kiedyś podmienimy na zwykle przyciski. Póki co nie widzimy wad tego rozwiązania. PS. Dziś wyłączyłem światło łokciem bez problemu.
Analogicznie jak w autach weszły panele dotykowe i trzeba odwracać wzrok od drogi żeby coś zmienić tak samo tutaj trzeba się zatrzymywać i celować w panel dotykowy, osobiście wole idąc puknąć w przełącznik nie zatrzymując się. Nie boisz się że jak firma upadnie za 2-3 lata a system zacznie się sypać to zostaniesz bez alternatywy na przejście na sterowanie analogowe bo nie masz puszek/kabli i będziesz musiał ryć cały dom?
No rozdzielnia robi wrażenie i budzi szacunek, świetna robota. Ja u siebie pomimo nowo wybudowanego domu zdecydowałem się na rozwiązanie bezprzewodowe Fibaro i wszystko śmiga, zero problemu z zasięgami etc. Funkcjonalność praktycznie ta sama, sam rozbudowuje i rozszerzam w zależności co potrzebuję, nie inwestując od razu wszystkiego. Teraz w 1h zrobiłem system do nawadniania, podpiąłem 3 kostki (2 kanałowe), żeby sterować 6 sekcjami, podpiąłem pod harmonogram i w zasadzie nie potrzebuje dodatkowego zewnętrznego sterownika. Jak ktoś ma czas to sam wszystko ogarnie, a jak nie to bierze instalatora. Jak firma zniknie, albo coś przestanie działać to się nie boję, bo instalacja jest klasyczna i w zasadzie nic nie muszę robić, żeby działała bez "smart"
A co jak upadnie firma z analogowymi przyciskami? Pewnie kupisz z innej firmy i on może zrobić tak samo. Ma poprowadzone kable itp, więc wystarczy w ostateczności wymienić tylko moduły sterujące w szafie.
@@dekros97 mogę wymienić tylko jeden przełącznik na ten innej firmy za 10 złotych, a tu jak padnie tylko jeden ekran sterujący w jednym pokoju to nie mam sterowania roletami/światłem/ogrzewaniem i żeby globalnie przejść na system innej firmy pewnie trzeba wydać kilka albo kilknaście tys. Problem z taką instalacją smart jest taki że do przełączników/tabletów masz tylko kabel logiczny (szynę can) a nie normalny przewód 230v
@@Adachu18witam, ogólnie jakie bajery masz zamontowane i ile cię wyniosła taka instalacja?
Cześć! Ja również idąc po prostu dotykam palcem w ikonkę. Nie muszę się specjalnie zatrzymywać. W samochodzie dochodzi element trzęsienia jak trafiasz na dziury czy coś, tutaj nie ma czegoś takiego.
Firma nie padnie za 2-3 lata, istnieje na rynku od wielu lat, więc prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale gdyby nawet, to instalacja jest jak każda inna smart i z wymianą modułów nie byłoby problemu, tak samo jak z wymianą samego panelu w przypadku awarii, zawsze można wymienić na zwykle przyciski. Tylko, że tam też nie bardzo jest co się popsuć. Tym bym się nie martwił. Kable mam, skrętka 8 żył, wystarczy do wszystkiego :) Firma jest solidna moim zdaniem, nie mam obaw.
Cześć! Kawał dobrej roboty. Świetnie się to ogląda. Czy przymierzałeś się może do zmierzenia, obliczenia czy chociaż zgrubnego oszacowania poboru mocy wszystkich elementów tego systemu w stanie standby? Wszystkie odbiorniki wyłączone i mierzymy sumaryczny pobór przez moduły, panele i te mniejsze moduliki do analogów. Myślę, że mogłoby to zainteresować wiele osób, tak po prostu z ciekawości.
Cześć! Kiedyś raz to policzyłem tylko korzystając z kart katalogowych, ale wyniku nie pamiętam. Jako, że wszystko leci przez jeden zasilacz to wystarczy chyba sprawdzić przez zasilaczem ile pobiera on aktualnie prądu. Postaram się zerknąć w tygodniu i dam znać.
Fajnie to wygląda !!! Pozdro ps. A może coś dla leniwych Alexa lub Siri ? 😉
Wszystko da się skonfigurować tylko czasu potrzeba :)
Super robota!!! Podziwiam! Wspominałeś o muzyce w łazience, jakie głośniki zamontowałeś? Pozdrawiam.
Cześć! Dzięki za komentarz :) Prawdopodobnie będzie to jakiś Sonos sterowany po wifi, który ma dostępne API do sterowania, który będzie stał na blacie przy umywalce. Ale jeszcze nie wiem.
Co to jest za model rozdzilnicy (tej większej)?
Jest to po prostu rozdzielnica podtynkowa marki Zenex. Tu film z montażu rozdzielnicy: ruclips.net/video/ArLPNzSY--4/видео.html
Jaki model te "poczwórne dzwonki"? Do nich trzeba dwa moduły M-IN 2p?
Cześć! Wrzucę model jak znajdę. Za dwa dni będzie film z podłączania tego włącznika. Ja podłączam do wejść cyfrowych w modułach w rozdzielnicy. Ale gdybys chciał po szynie to lepiej ten moduł na 4 wejścia cyfrowe tak mi się wydaje bo idealnie pasuje. Nie wiem jak cenowo, jeśli dużo wiecej niż 2x min-2p to rzeczywiście tak tez by się dało myśle.
Berker 53503404
Napisz proszę jaki koszt tej automatyki .
Najlepiej zajrzeć do serii odcinków o automatyce żeby dowiedzieć się szczegółów, tam pokazywałem też wszystkie moduły i panele. Całość kosztowała ok. 35 tys zł. jak dobrze pamietam.
Sterowanie lampkami nocnymi, czyli co leżąc na łóżku muszę wstać z niego aby wyłączyć lampkę nocną
Nie, masz przycisk przy łóżku, ale można zrobić to też z panelu przy drzwiach żebyś nie musiał cofać się do łóżka z jednej czy drugiej strony.
@@ProgramistaNaBudowie dla mnie przerost formy na treścią, ale to twój dom i twoja kasa.
Nie rozumiem. Jeden przycisk to dla ciebie strata pieniędzy? Przecież to nie kosztowało dosłownie nic bo i tak mamy tam dużo przycisków. Zero złotych. Przecież dobrze moc jest wyłączyć światło w całym pokoju z jednego miejsca. Czy ty chodzisz z jednej strony łóżka, wyłączasz, z drugiej, wyłączasz, do okna, podnosisz rolety, do drzwi, gasisz główne światło i wychodzisz dopiero?
@@ProgramistaNaBudowie u mnie w momencie wychodzenia z domu kiedy załączam alarm wszystkie żaluzje opuszczają się same i gaśnie wszędzie światło.
@kwiatekpolice1965 no to dobrze, tylko czasem trzeba podnieść lub opuścić zaluzje gdy jesteś w domu, np podczas usypiania dziecka wszystkie zaluzje w salonie i sypialni oraz pracowni opuszczamy a dwie godziny później podnosimy.
Nie widzę praktycznego zastosowania celowania w malutkie ikony na ścianie żeby zaplić światło. Wystarczyło zamontować przycisk roletowy, dwa źródła światła nawet ze ściemniaczem i wszystko jest prostrze i wygodniejsze, a działa tak samo :)
Dokładnie, ja też nie widzę sensu celowania, ponieważ nie trzeba celować. Nie staje przed panelem i nie zastanawiam się czy dziś trafie w wybrana ikonkę, bez przesady :) Ile przycisków roletowych dla 5 zaluzji byś zamontował? Zwłaszcza, że każdy musi być sterowany oddzielnie z tego względu, że jednym przewodem fazowym można zasilić jedna rolete i cześć ma inne czasy poruszania się ze względu na ich długość? Dwa źródła światła na 50 m2 samego salonu z jadalnia? Masa oświetlenie ogólne i zadaniowe. Rzadko kiedy potrzebujesz rozświetlić całe 50 m2, czasem chcesz mieć tylko nad stołem, czasem nad kanapa, a czasem całość bardziej z góry. Już samo to daje 3 źródła światła. Otwieranie bramy czy furtki dla komfortu by nie chodzić zawsze do początku domu, oświetlenie korytarza. Jasne, może dałoby się zrezygnować z jakiegoś przycisku, ale tez nie udawajmy, że 50 m2 dobrze doświetlonych właśnie grupami świateł rożnego typu i 5 żaluzjami ogarniesz na kilku przyciskach bo jak wymieniam to robi się klawiatura jak w pianinie. I nie twierdze, że to zle, po prostu wykorzystałem zaletę systemu smart, że można mieć skompresowane przyciski do mniejszego rozmiaru i nadal używać komfortowo. To całe celowanie to jest mit osób, którego nie korzystały i uważają, ze wciskanie przycisku wielkości karty kredytowej to jedyna wygodna opcja. Nosem, łokciem, językiem, tez da się wcisnąć taki przycisk mały.
Fajne gadżety. Dla mnie za dużo bajerów, pogubiłbym się. Jestem z pokolenia analogowego. Dodatkowo BYC MOŻE któryś rodzic z nami w przyszłości zamieszka, a oni to już w ogóle... lampy naftowe pamiętają.
Jedyny "smart" to u mnie sterowanie ogrzewaniem w aplikacji i za jakiś czas żaluzje w oknie tarasowym będę musiał zrobić na jakichś przekaźnikach wifi, żeby dwie żaluzje rozdzielić na osobne przyciski. Wyszedł spory zonk przy budowie i montażu i teraz trzeba kombinować. Pozdro.
Siema! Można zaprojektować mniej przycisków albo bardziej pod siebie. Uważam, że ikonki plus opis robią robotę i jeśli komuś trzeba tłumaczyć to raczej za pierwszym razem na zasadzie: a do czego jest ten przycisk „muzyka” albo ikonka żaluzji z napisem „Salon”. U nas w historii rodziny nigdy nie było takich rzeczy typu rolety, żaluzje czy panele dotykowe, więc to zrozumiałe. Ale np. dziecko gdy raz kliknie i zobaczy co się zadziało, to następny raz już pamięta. U nas goście mieli bardziej problem z uruchomieniem wody w kranie przy umywalce i prosili o pomoc za pierwszym razem - każda z osób :) Gwarantuję, że byś się nie pogubił, zwłaszcza, że to się nie zmienia, jest podpisane i wiadomo co gdzie jest. Nie ma co się bać :)
Widzę dużą wadę - przed spaniem nie będzie można rzucić klapkiem w wyłącznik światła z łóżka 😂
Jeszcze nie próbowałem :)
@@ProgramistaNaBudowie można, tylko klapek musi być smart 😀
Już nie mogę się doczekać, aż zaczniesz wrzucać filmiki dot. zagospodarowania terenu. Btw. mamy koniec sierpnia, a filmiki są chyba jeszcze z zeszłego roku 😃
Ogólnie to ubolewam nad faktem, że wybrałeś Ampio, bo dla większości osób oglądających ten kanał tj. osób które chcą coś zrobić samemu, ten content jest mało użyteczny, bo nie można od tak kupić sobie ich sprzętu 😟
Dlaczego nie można? Sprzedają tylko instalatorom?
@@rafaoleksiak5075 tak
Cześć! To film z początku tego roku, dosłownie na chwilę przed przeprowadzką. Jeszcze nie zdążyłem zrobić zbyt wiele wokół domu. Bąbelek wymusił reorganizację dnia i planów :) Ale coś tam działam powoli :)
A co do sprzętu to tak jak wcześniej pisałem. Ktoś skorzysta, ktoś nie skorzysta, ale sama koncepcja jest wspólna dla wielu popularnych systemów dostępnych na rynku. Rozwiązania mogą podejść komuś z innym systemem.
Obecnie system Ampio dostępny jest poprzez usługę z montażem przez instalatora.
Szkoda, ze taki krotki filmik. Wrzuc cos jeszcze :)
Cześć! Kolejny będzie za dwa dni :)
Generalnie spoko ale skonczy sie na uzywaniu tylko guzika do zapalenia gaszenia światła. Dla mnie te inteligentne domy to przerost formy nad treścią🙂
Zasadniczo do tego używa się przyciski, by włączać lub wyłączać ;) używamy jeszcze do sterowania żaluzjami.
Masakra 😅 ja bym się nie połapał w tym
Masz na myśli rozdzielnicę? :>
Beznadziej, moze czasem jak potrzeba sterowania temp. Ale tak to kto sie bedzie zastanawial… Chyba bez wspolpracy to by sie nikt na to nie zdecydowal, no moze jak jeszcze projektant nieswiadomego namowi
Cześć! Beznadzieja? Dlaczego? Nikt się nie będzie zastanawiał, ponieważ nie ma nad czym.
@@ProgramistaNaBudowie Zobacz sobie “SmartMyHome” jak robi “sterowanie oswietlenie na skretce”. Tutaj wyszedl … to nawet nie jest przerost formy nad trescia, to juz prawie kicz. Swiat juz sie odwraca i denerwuje na wszechobecne panele i dotyk ktory nie jest wygodny, a tutaj 9 malutkich przyciskow w pokoju.
Dla mnie to jest niepraktyczne, nie funkcjonalne, i wole sikac po ciemku niz szukac jako gosc ktorym przyciskiem wlaczyc swiatlo.