Miako stropy - šel bych do nich podruhé?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 мар 2019
  • V projektu jsem měl původně betonové monolitické stropy a vlastně jsem si i hodně dlouho myslel že to u nich zůstane. Jejich výhoda je v relativně nízké síle a vesměs pozitivních vlastnostech co se týká statiky a akumulace tepla. Jenže pak přijde na lámání chleba respektive investorovy peněženky. Tam to prostě nevycházelo a v porovnání se skládanými stropy tento souboj vyšel lépe pro miaka.
    Sice to vypadá a také v reálu je skládačka, ale pak přijde fáze armování a tam se zaseknete relativně na dlouho a obecně to je dost piplačka. U monolitu je výhoda, že většinou armujete z prutú a tak se stim lépe pracuje. Jakmile se pustíte do kombinace prutů a kari sítí už to taková pohoda není. Druhá věc je, že málo který stavebník bez zkušeností se do monolitu pustí i s dobrým projektem sám. Vyarmoval jsem pár kilometrů monolitů ale i tak bych se do toho sám znova nepouštěl a přenechal bych to odborné speciální firmě. Miako relativně zvládnou i dělníci bez větších zkušeností pokud je dobře ohlídáte.

Комментарии • 75

  • @marektichy5794
    @marektichy5794 Год назад +4

    Nevím kde jste ty ceny kalkulovali, ale je třeba počítat cenu vždy na konci kdy je strop hotový a pak teprve říci co je levnější. Když k tomuto systému přičtete te fůru práce kterou je třeba zaplatit tak ten strop jen nejen pracný, ale i drahý.

  • @TUCNAACEK
    @TUCNAACEK 5 лет назад +1

    Zdar chlape.Fajn videjka a díky za ně. Jen bych chtěl trochu rozporovat cenu monolitu. Řešil jsem stejnej problém jako ty. Nakonec jsem z důvodu různých komplikací s možností pokládky panelů zvolil cestu monolitu, který jsem měl také v původním projektu. Strop jsem si bednil s pomocí táty a známeho, následně jsem si ho dle projektu vyarmoval sám a pak jsem to s pomocí kamaráda vylil. Pravda armování mi zabralo skoro měsíc práce, ale cenově jsem skončil pod cenou nabídnutých panelů i miaka

  • @barbusthecompany9265
    @barbusthecompany9265 5 лет назад

    Môže byť robil som stým v pohode krásna robotička

  • @albertkoudelka8425
    @albertkoudelka8425 5 лет назад

    Jakou máte zkušenost s nářadím Cedima?

  • @pettydrac2265
    @pettydrac2265 5 лет назад +11

    Ahoj, mal som podobnu dilemu a po zhodnoteni som isiel do 15cm hrubeho monolitu, robil som to svojpomocne a cenovo to bolo naopak najlacnejsie riesenie. Ak by pri tomto rieseni odpadavali mokre procesy, mozno by som sa nakoniec rozhodol inac. 👍

  • @tomassplichal
    @tomassplichal 5 лет назад +3

    Já právě rekonstruuji dům. Je postaven ve 20. letech ale další místnosti se přistavovali v roce 1960 a teď jsme taky řešili nový strop a nejlíp nám vycházel monolit. Celý dům se tím stáhl a cenově to vycházelo velmi podobně. Nevím přesně kolik to bylo metrů betonu ale byly tam 2 cisterny a za 2 hodiny už bylo hotovo. Stejně by se u miaka muselo dělat armování a betonáž takže když si to počítáš i s prací tak to bylo stejně a míň pracný.

  • @znouza
    @znouza 5 лет назад +2

    vzhledem k rozponu 8 a 11m jsem takovy veci nemohl, ani filigrany, takze mam Spiroll 250mm. Ma to svoje omezeni, ale jsem spokojenej. Nemam zadny pruvlak, ten jsem nahradil 12m HEB300 :)

  • @Malfik
    @Malfik 5 лет назад +5

    Nemohu si pomoci, ale jste jak Rimmer z Červeného trpaslíka s tou kšiltovkou :D :D

  • @uznabi
    @uznabi 4 года назад +1

    Ja mam Spiroly a jedina nevyhoda je, ze venec ubira zatepleni, jinak Spiroly jsou naprosto skvele.

  • @jurajhprobyt2107
    @jurajhprobyt2107 16 часов назад

    A MY AKO sa rozhodneme?

  • @kamilbaudys9277
    @kamilbaudys9277 4 года назад +1

    "MIAKO" je letitá klasika, na tom neni co obevovat. Kvuli té nepresnosti vyroby, otrepum atd. je dobry rozhazet trámce nad mistnosti a dat jen jednu vlozku na oba konce tramce. udelat takhle celou plochu mistnosti a podle potreby s tim pohnout, nemusi se na konci kdyz to o centimetr nevyjde prerovnavat cela polocha, jen se hne s 10ti vlozkama. Novejsi vynalez, i kdyz uz to tu taky nejakej patek je, jsou "JS panely" koukni na to a uvidis co je krasna prace

  • @michal7582
    @michal7582 Год назад +1

    Já dělal taky miako, akorát betonové a podle mě daleko lepší. Bylo to dost levnější a hlavně se do toho o dost líp a jednodušeji kotví závěs pro sdk rošt. Stačí vrtnout bez příklepu a šoupnout tam rozevírací hmoždinku, u cihlového miaka bych nějakému velkému kotvení moc nevěřil.

  • @kokrhanek3ta

    @HustejVercajk Mohu se zeptat jak jste řešily uchycení podhledu SDK do miako stropu? Řeším jak ty závěsné dráty uchytit. Zda jen do nosníků, nebo je na to nějaký jiný fígl?

  • @MartinDoubek_ArnieX
    @MartinDoubek_ArnieX 5 лет назад

    Doplňkový miako vložky :D bych mohl vyprávět. Nakonec jsme vyrobili dvě vložky ze ztracenýho bednění ;), je to stejný rozměr.

  • @callofamerica
    @callofamerica Год назад +2

    Teď to dělám a za mě už nikdy, tolik skrytých vícenákladů a všechno 4x vzít do ruky…středověk, spiroly si dával otec, za 3 hodiny je tohoto, odjezd a už ti tam neprší, máš to pochozí a jedeš dál…..

  • @davidstutz6204
    @davidstutz6204 4 года назад +7

    Už to tu nědo psal ale ukazovat video na skládaný stropy a neukázat podepření a nezmínit převýšení je tragédie

  • @nohic1
    @nohic1 5 лет назад +1

    Na svůj RD jsem taky před sedmi lety zvažoval keramický strop Porotherm, nicméně nakonec jsem se rozhodl pro ŽB monolitický strop o síle 25 cm. Mám bungalov s plochou strechou a vnitřním odvodem vody. Je to asi nejdražšší varianta, ale jak říkáš, nejluxusnější.

  • @bololo2000
    @bololo2000 4 года назад +1

    nie je univerzálna pravda že monolit je drahší než montované stropy. Praveže často vychádza lacnejšie. Min. čo sa týka ceny materiálu pri štandardnom nenáročnom strope bez konzol a pod.

  • @ridicznakladaku2267
    @ridicznakladaku2267 5 лет назад +1

    Vy jste před betonáží nepodpíraly stropy?

  • @romanhomolka8361
    @romanhomolka8361 4 года назад +1

    podle cenový nabídky vyjdou celé panely levnějc a je to rychlejší ovšem musí tam být místo pro kamion plus jeřáb