Tamas Boros Itt egy egyszerű, olcsó megoldás 48V-ra. Az akkut se meríti le: keptarhely.eu/view.php?file=20211110v02x2tgu6.jpeg Megjelent a hozzászólás aztán eltűnt de vissza írtam.
Kedves Microsilver! Új vagyok a napelem témában és szeretném a segítségedet kérni. Fás fűtés szünetmentesítése céljából szeretnék napelemet feltenni. Írhatok valahol privátban? Köszönöm előre is!
@@strategos91 Üdv. A privát üzenetből annyi van hogy sose érek a végére. A legolcsóbb megoldás upsakku.hu/termekek/SPS/kulso_akkus_szunetmentes_tapegyseg_inverter_SH300_TISZTA_SZINUSZOS_Keringeto_szivattyuhoz/ +1db 100Ah munka akku+ töltés vezérlő elektrohungary.com/Victron-Energy-BlueSolar-MPPT-75/15-12V-/-24V-15A +napelem 180watt max. 36voltos, akár használt is szóba jöhet, ebben az esetben már van tartalék a rendszerben de még nem fog teljesen szigetüzemben menni.
@@strategos91 De ha egy mágneskapcsolóval kiegészül a rendszer akkor már teljesen önállóan tudja tenni a dolgát csak itt nem a fogyasztót kapcsolgatná hanem teljes töltöttségnél leválasztaná magát a hálózatról.
@Tamás Boros Ez a kapcsolás is tetszik de én nem vagyok ennyire jártas az elektronikában, talán az építés ami nem olyan nagy küzdelem de az élesztésnél 99% elvérzek.
@@Mikrosilver A 48V miatt lett egy kicsit sok benne az ellenállás, de ennél egyszerűbbet és olcsóbbat nem tudtam kitalálni. Én gyakran használok LM431-et kicsi napelemekhez. Legutóbb egy nagy használt napelemmel kis kerti tóhoz építettem teljesítmény figyelőt, ami elegendő energia esetén bekapcsolta az invertert és működtette az algátlanító lámpát és szivattyút.
Üdv. Ez így van de ha te nem bizonyitod hogy működik akkor még mindig csak elmélkednék rajta valszeg működik de nem próbáltam volna meg, de ugyanakkor Szepi is jó kis áramkört hozott össze.
Ennél már csak az lenne jobb, ha át is engedné magán a delejt. De jövőre lehet nekem is lesz hasonló. (VEVOR 20A) Úgyis van egy külön 420W de 46V panelem.
Hasznos infók Nagy köszönet érte! Viszont hol vagyunk attól hogy ezzel kifütjük az egész házat, én a 10kw os rátermelő rendszeremnél azt várom el, hogy az egész házat kifűtöm hőszivattyúval és klímákkal rezsi mentessen. Ez nekem ilyen formában játéknak tűnik.
Üdv. Egy sziget üzem nem tud versenyezni a szaldó rendszerrel és valszeg nem is akar de ha az energia fölösleg felhasználásra kerül az nagyban növeli a rendszer hatékonyságát. Amíg van szaldó addig kell örülni.
@@Mikrosilver Üdv. Illő mód. Jönnek is a fellegek a szaldós égre.. ha marad is valószínű havi lesz, legalábbis a nagy többségnek, szóval ismét leporoltam ezt a videót... Betáplálós mellé jövőre csinálok egy szigetüzemet is... A kérdésem: Csinál-é kend egy újrakövetést a felesleg hővé alakításának összefoglalásáról? Úgy értem, hogy esetleg érdekes lenne, a csak hőtermelős cókmókok éves összefoglalása, ez + a bojler, már ha jól rémlik. Gondolom nyáron nem fűtesz csak ha tesztelsz.. :-) Előre is köszönöm.
Én meg mint egyszerű felhasználó, azt várom el, valahogyan megszűnjön az éves szaldó. Akinek van, nem takarékos, néhányan csalnak is a feszültséggel, és a többieknek, sehogy sem előnyös.
@@torpemonguzBojler, mindenképp mehet nappal. Sőt, éjjel miért is menne. De a legjobb, ha van sok száz liter buffer tartály, és 1-2-3 1200-1500W fűtőszáll.
Üdv. Általában törekszem azokat a dolgokat használni ami itthon fellelhető aztán ha úgy érzem akkor fejlesztem de ez nagyon jó ötlet.
3 года назад+2
Töltésvezérlős okosság :) Egyszerű és nagyszerű! A fogyasztó kimenetes vezérlők pont jók erre a célra, amolyan műszaki kiskapu. :) Ez tipikusan a nem láttuk a fàtol az erdőt esete :D Köszi Silver, illetve azt is hogy megemlítettél!
Üdv. Nincs mit én arra törekszem hogy minél átláthatóbb legyen a téma és osszuk meg az ötleteinket mert a közösség többre képes mintha csak egy ember dolgozik a projekten és már van egy másik kapcsolás is amit Tamás Boros készített ráadásul már 48 voltra is alkalmazható de Diy workshop is dolgozik egy változaton.
3 года назад+3
Nagyon jó szemlélet amit követsz. :) Nekem legjobban a napraforgó tetszett, hogy pàr reléből és némi barkàcsolàssal hasznàlható cuccot sikerült össze rakni, amolyan Tesla jelleggel, ami éppen kéznél volt. :) Kivàncsian vàrom a többiek kísérleteit is, addig is napos időt!
@@koborkutya7338 A fűttőszál 1100w al megy, a napelemem most 1600w-nyi. De 1kw napelem is elviszi, hála ennek a tökéletes kapcsolásnak.
2 года назад+1
Na ilyesmi a tervem nekem is, csak előbb a házat át kell vezetékelnem, hogy be tudjak vinni külön egy napelemes szálat és külön egy maradék energia napelemes szálat.
Üdvözletem Mikrosilver,akartam csinálni egy ilyen autómata fütést szigetüzembe mint amit te mutatsz itt be.Vettem is egy töltésvezézőt PWM RBL 30 A. gond az ,hogy a kimeneten a feszültséghatar 23-26 v-ig és 18-23 v-ig álitható.Igy nem tudom beálitani ,hogy 27,5-25 voltig engedje az áramot a relére.Esetleg tudsz segiteni a beálitásba,vagy nem jo a töltésvezérlöt vettem?Köszönöm előre is!
Üdv. Ezt többen jelezték hogy nem mindegyik vezérlő állítható teljes tartományban de itt ez a lényeg hogy csak akkor üzemeljen a mágneskapcsoló ha tele van az akku.
Kösz,erre voltam kiváncsi.müködik igy is,csak az akkut lehúzhatja 23 voltig.most rendelek egy kügyüt ami figyeli az akkumerülést és 9-60 voltig szabályozhatóTisztelettel.Ferenc
Nem most volt erről szó, de jól figyeltem, hogy ugyan az olajradiátor 850W-ot venne fel, de a (példa kedvéért felállított elméleti) rendszerben a szolárcellák teljesítménye ezt nem fedné le teljesen felhősödés miatt, attól még az inverter nem áll le (egy bizonyos feszültségig) és a cellák se mennek tönkre, csak csökkentett teljesítményt adna le? Ha ez így megáll, akkor sürgősen lesz egy rendszerem, amivel melegvizet csinálok szigetüzemmódban.
Üdv. Mihelyt elindult a fűtés szezon nálunk téma volt hogy kellene a + energiát megfogni de sok esetben csak beszélgetünk róla és idő hiányában nem teszteljűk az elméletet, arról is beszélgettünk hogyan kéne legalább 2x akkora sztringet kötni egy töltésvezérlőre mint amit elbir hogy felhősebb időben is optimálisan termeljen de ha kisüt a nap ne égjen el a vezérlő erre is van ötlet de amíg nincs kitesztelve hogy biztonságos és jó minden körülmények között is addig csak elmélet. Ha még nincs szigetüzem akkor az Azodigital a legjobb megoldás fűtőszálak üzemeltetésére de ha már van akkor ez a kapcsolás mindenképpen egy jó kiegészítője a rendszernek ha tudjuk hogy úgyis csak vegetálna a rendszer.
@@Mikrosilver Visszatértem, a kérdés(kör) ugyanaz, csak most már finomítsunk rajta. Azt tudom, hogy egy 18kW-os gázkazán kb. félóra alatt elég melegvizet csinál a tárolóban, vagyis napi 9kWh energia körüli hőt kellene lehozni a tetőről. Ha nem ilyen empirikusan akarom meghatározni, hanem a melegvízfogyasztásból, akkor is nagyjából ez az eredmény jön ki. Mennyi kollektorra lenne szükségem és mi ez az Azodigital vezérlő? Felmentem az oldalukra, de lengyelül egy pohár vizet se tudnék kérni, angolra nem hagyja magát átváltani a honlap, meg különben is, ebben a témában egy 8-10 éves gyerek szintjén vagyok (nem kell mindenkinek mindenhez IS értenie) Világosíts fel kérlek, hátha másoknak is hasznos lesz: hogy álljon össze a kalács? Szigorúan szigetüzemmód, 2KW-os fűtőbetét a tárolóban, enyhe túlméretezés nem baj, mert a pincét szárítanám a "felesleges" energiával. Nyeregtető, aminek a gerince majdnem pontosan észak-déli irányú. Itt felmerült, kellene mindkét oldalra pakolni (kisebb vezérlő is elég lenne), meg az is egy stratégia, hogy csak az egyikre, ebben is hagyom magam meggyőzni. Mi minden kell a rendszerbe, miből mennyi, mekkora? Érdeklődve várom a válaszodat. (nem hagyott nyugodni, van a mindenki által elérhető online fordító és ezt találtam: www.polskieprzetwornice.pl/sklep/zestaw-do-grzania-wody-w-bojlerach-eco-solar-boost-pro-2500w-mppt-6xpv-mono/?osCsid=0bb87fb15a13f0b909aaacacb9ff9db2 . Eszerint nekem minimum 6 panel kell á:410W, MPPT-3000 konverter, ami nem igazi szinuszhullámú feszültséget ad ki, de a fűtőbetétet ez nem zavarja. Viszont ez a rendszer nem tud a szerencsétlen tetőtájolásomról, azt is be kéne vinni a "képletbe")
@@Mikrosilver Szép reggelt! 🙃 Köszönöm szépen a válaszodat! Pénz nem számít ...,mivel nincs!!🤣 Majd szépen egyesével fogom megvenni a részegységeket nyárra. Nagyimnak szeretném a kánikulai hűtést megoldani a pihenő szobájában.🙏 Az egyszerű ventillátor működtetése mellett tudsz más alternatívát ajánlani,ami le is tudna hűteni egy kb: 3*4 méteres szobát napelemes rendszerrel??🤔 3-4 napelemet tudok venni maximum és a hozzávaló rendszert..,többre nem futja,sajna. Puszi!😘
Szia. A következőt tettem én, hogy kihasználjam a túltermelést nappal. Megvártam míg megjöttek a nagyon alacsony fogyasztású légkondik ( PL.: MIDEA XTREME SAVE PRO ) ezt a gépet úgy állítottam be, hogy a cirkó termosztát felett 1 fokkal a légkondi applikációjában beállítottam az időzítés funkciójában, nálam 10 órától 13 órákig, hogy ebben az időben fűtsön. Külön megkérdeztem a telepítés előtt, a kiváló csapatot, hogy lassú indulásu-e a gép, így bírni fogja-e az inverter. Bejött.
Kedves Mikrosilver az ön által közzétett ötlet alapján én is meg építettem ezt a többletenergia felhasználását a különbség Annyi hogy mivel én csak lítium akkumulátorokat használok más értékeket kellett beállítani de tökéletesen működik köszönöm további sok sikert
Üdv! Én pont most csinálok egy mikrokontrolleres elektronikát ami pont ezen az elven működik, annyi a különbség, hogy én alkonykapcsolónak csinálom. Mérem a napelem feszültségét és amint egy szint alá esik meghúz egy relét és felkapcsol a világítás. Jelenleg is működik, viszont a videóval addig várok még megérkezik a hozzá gyártatott nyák. Így, hogy láttam ezt a videót megcsinálom vele ezt a tesztet is, annyit kell variálni, hogy másik programot írok rá és teszek egy szilárdtest relét a rendszerbe. Ha elkészül akkor küldök majd egy linket a videóról. Szokás szerint jó lett a videó, grat!
Üdv. Ez nagyon jól hangzik, egy nagy áttörés lenne ha két relét tudna vezérelni és mondjuk el tudná dönteni hogy ha nincs elég energia a nagyobb fogyasztóhoz akkor próbálkozzon egy kisebb fogyasztóval.
Szerintem könnyedén megoldható. Akár monitorozhatná az akksit a napelem feszültséget és áramerősségét és ezek függvényében kapcsolgatna akár több relét is.
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted az Easun SV IV 5,6kW tud 60V-tal tölteni és 40V-ig engedni meríteni az akkut? Targonca-kkus-szaki azt javasolta, hogy olyan invertert vegyek, ami ilyet tud, de ennek a leírásában csak a max 120A-t láttam max.töltésnél, feszültség adatokat nem.
Üdv. Az eddigi inverterekben a legalacsonyabb feszültség a 42V volt emlékeim szerint de már ez is nagyon túlzás. A 60 voltot abban az esetben tudja ha be van kapcsolva az "Eqalizing" kiegyenlités funkció ami programozható milyen időközönként és mennyi ideig menjen.
Szervusz nekem pont ijen relé kapcsolja a pelet kazán pompáit már 7 éve puffer nincs 2 ház 2 pompa úgy hogy 24 órában az egyik pompa kb 10 15 percenként kapcsol
Megkérdezhetném hogy mi a véleményed a víz+gravitációs "akkumulátorról", azaz hasonló módon fölös áramtermelésnél bekapcsol a szivattyú és egy zárt puffermedencébe engedi a vizet a kútból vagy egy lentebb lévő vízforrásból (nálunk a hegyeken lazán van 5-10 m szintkülönbség); mikor pedig szükség van az energiára pl. este akkor egy turbinán visszaengedi a vízmennyiséget így visszatermelve az energiát? Persze nem 1-2 köbméteres méretekben, hanem úgy 40-50 köbméteres medencével gondolkozva. Én nem találtam értelmes turbinát a piacon, de hátha már gondolkodtál hasonlón és jobban képben vagy ezekben, ha meg nem is elméleti szinten jó gondolkozni és tanulni. Előre is köszönöm! 👍🏻
Szia! Tanacsot kernek, ha van informaciod arrol, hogy a Banner Energy Bull 100Ah, vagy a Rocket 110Ah akkumlator a jobb minosegu?Mit ajanlanal az SMH 3K inverteremhez, milyen akkumlatort vegyek?
Létezik még ilyen parabola hősugárzó? Aki volt úttörő, bizonyára látott ilyet anno. Mondjuk az 1,5kW, de talán létezett 1, vagy 1kW alatti is.. Sajnos az én akku pakkom még kicsi hozzá.
Szia Mikrosilver nagyon jók a videoid köszönöm ,hogy feltöltesz ilyen videokat!! Egy olyan kèrdèsem lenne hogy a kis töltèsvezèrlöt a világotás kimenetèt milyen adatokra álitottad be?
Azèrt kèrdeznèm mert az èn szabályzómon max be kapcsolás 26v a ki kapcsolás 23v 24 voltos redszeren lehet kell valamit álitani ,hogy ezek az értèkek változanak.
@@MikrosilverKöszönöm a választ. Tehát az akku tejes töltèsét 27,2 re, ès a kikapcsolását? Mert az èn szabályzomon a fogyasztó on off beálitási paramèterèn ezek az adaton nem beálithatok on max 26v off max 23v.
Szia, tetszik a videó, hasznos a cucc. Nekem is van egy ilyen töltésvezérlőm, legalábbis kinézetre. 24V-os rendszeren próbáltam beállítani a kívánt értékekre a feszültséget, de a "discharge stop" max. 23V-ra, a "discharge reconnect" max. 25.2V-ra állítható. Rosszul értelmeztem, vagy neked más töltésvezérlőd van? Esetleg a forrását meg tudnád adni a tiednek? Köszönöm.
Üdv. Az én változatom még nagyon tág határok között állítható, már annyi másolat van ebből a típusból hogy lehetetlen megmondani melyik ugyanez a típus. A Makeskyblue ami még állítható ilyen tág határok között de az már sokkal drágább. Lehet hogy egy ilyen www.hestore.hu/prod_10042442.html áramkör is megoldás lenne de ezt csak tesztelés után lehet kijelenteni. Egyébként "Szepi" úr is készített ilyen áramkört, rá kell keresni.
Üdvözletem! Nagyon sok mindent tanultam a videóidból. Egy praktikus kerdésem lenne 12voltos rendszerhez. Milyen alkatrészeket lehet felhasználni hogy pl 4 ledes világítást üzemeltessek? Adott az akksi, a sarujáról hogy lehet pl 4 felé ágaztatni az áramot? Sajnos sehol nem találni erről videót ahol ezeket a vegső fázisokat a rendszerépítésnek.bemutatnák. üdvözlettel
Üdv. Ki kell alakítani egy úgynevezett egy kisebb biztosíték dobozt és onnan ágazni a kisebb fogyasztók felé Pl. race-shop.hu/elektromos-tartozekok/82865-biztositek-doboz-6-12-biztositekhoz.html Ennél biztos van olcsóbb is ez az első találat volt amit bedobott.
@@Mikrosilver Köszönöm a választ,ott a pont! :) Egy egyszerű rendszert csinálok 260 w napelemmel és 30 a töltésszabályozóval meg akksival hozzá. Kismegszakítókon kívül gondoskodjak feszültségvédelemről is? úgy gondolom ide ebbe a 12 voltos rendszerbe nem kell. vagy tévedek? Köszönöm
Üdv. ruclips.net/video/woF75TfMveE/видео.html www.eautotoltokabel.hu/termek/zencar-6-16a-allithato-otthoni-tolto-type1-type2-kabellel/ Nagyon jó töltő ha csak egy fázis van.
@Mikrosilver Szia! Szuper amit csinálsz! Van esetleg tipped számomra.. Nekem az MPPT kimenete nem beállítható(sehogy sem) tizedvoltokra. :( Mivel lehetne figyelni az aksi feszültséget, és ugyanígy megvalósítani azt, hogy az aksi telítettsége esetén kapcsoljon be egy fűtés. (Én egy fűtetlen helységben a tükörre tettem fűtő fóliát max 2-300W kell kapcsolni) Köszi
Szia . Van egy ugyan olyan irverterem mint neked a kissebb fehér 24 voltos , a kérdésem az lenne hogyha rá kötnék egy automata mosógépet mennyire zavarná az automa kapcsolás (hálózat és napelem között ) a mosógépet ? Válaszod előre is köszönöm
Üdv. Mivel ezek szinuszos inverterek, minden fogyasztó üzemeltethető róla hiba nélkül ha a teljesítménybe belefér. A mosógép a víz melegitésekor kéri a legnagyobb teljesítményt de 2,4Kw-ba bele fér megfelelő akkupack/napelem mennyiség mellet.
Szia. Nem vagyok nagy villanyász..Az 54v os rendszeredhez kötve a töltésvezérlőt-úgy, hogy csak 12 voltot figyelne s ahoz a beállított értékek indítanák ? 12v os relével.. működhet ?
Letölthetö a relé adatlapja típus szám alapján, de gond egy szál se. Ipari cucc, millió feletti kapcsolhatási ciklussal. Szilárd test relét is írt valaki, ami szintén jó cucc. De csak abban az esetben lenne indokolt, ha van otthon feleslegesen. Vagy ha nagyon gyorsan kell kapcsolati, amit a relé már nem tud megoldani. Érdemes lenne egy siemens logo vagy egy rievtech plc-vel vezéreltetni. Sokkal nagyobb szabadságot adna.
Üdv. Nyilván semmi sem lehetetlen de a fapados kapcsolásokat kedvelem mert ezt nagyon könnyen átlátom és valamilyen szinten finomhangolható ami ide már szerintem elegendő.
Helló Mikroszilver Egy nagyon nagy kérdésem lenne Adot egy SAKO HIBRID INVERTER 5.5KW 48V -os.48 v 200 ah akupakal Jelenleg 4 db 460 W-os napelem van rajta Kérdésem az lenne hogy hány napelemet lehet rakotni meg hogy az invertert ne terhelje meg? Az inverter és a napelem adatait nem tudom elkuldeni itt a megjegyzésbe esetleg egy e- mail vagy messenger elerhetőseget privát üzenetben kaphatok és oda tudok pár képet küldeni Előre is köszönöm szépen!
Üdv. A kézi könyvben le van írva pontosan mennyi napelem köthető rá de feltételezem 450v voc mehet rá max, ezt mondjuk innen lestem hu.manuals.plus/sako/sunpax-5500w-5-5kw-hybrid-inverter-manual Meg kell nézni mennyi a max bemenő feszültség az inverteren vagy könyvben, és az ajánlást is. pl. amit linkeltem ott 250w 37,7voc napelemből min 6db sorba, maximum kétszer 10 db sorba. Tehát ebben az esetben a max bemenő 370v és 17 amper(ezt ahhoz a típushoz számolom amit linkeltem!).
Szép napot Mikro úr. A kérdésem az lenne hogy három fázisa van hogy a 5,5 kW-os + 2,4 kw +stb inverterek vannak ? Mert elvileg egy fázis esetén csak 2.5kw os lehet a rendszer. Ha jól tudom. És még egy kérdés hogy sziget üzemében esteleg ha nem kapcsolódok a hálózatra akkor illegális ez mert elvileg nem. Köszönöm a válaszát. Tisztelettel Varga Kálmán.
Üdv. Lehet kivitelezni 3 fázisra is de kérdés hogy megéri e? A három inverter 3*50w és az esetek többségében kihasználatlan lesz. A Szigetüzem nem engedélyhez kötött csak legyen leválasztó kapcsoló hogy a hálózathoz ne csatlakozzon üzem közben.
@@Mikrosilver szia. Es elnézést a Tegezesert. Lehet en fogalmaztam rosszul de a valaszod annyira rovid hogy nem tudom melyikre vonatkozik. Kicsit bővebb válaszod köszönöm.
Szép napot lenne egy gondom a 24v rendszerrel tudom ez nem ide tartozik de nem tudom hogy érhetnélek el jó lenne egy telefon vagy valami elérhetőség, előre is köszönöm
Szia. Nekem is ilyen pvm. vezérlő van amivel szeretném ezt a fűtés kapcsolást megoldani, de nekem 12v ban lenne, azt szeretném kérdezni hogy milyen értéket állítsak be a load kimenetek, on és off értéket írj nekem légyszíves.. Előre is köszönöm megtisztelő válaszod.
Miért nem használsz MTTP töltésvezérlőt? Megy a játék vezeték kapcsoló és relé hegyek hogy minden wattot hasznosíts de a bemeneten már el van rontva egy ilyen olcsó pwm el.
Szia. Egyszerű de fantasztikus ötlet. Eszembe nem jutott volna. Hálás vagyok az ötletért. Az idő kapcsoló részét viszont nem értem 😕 ha amúgy sem kapcsol a relé ejszaka, akkor miért kell? Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm 😊
Üdv. Én egyenlőre használok savas akkut is és reggel kell neki egy kis idő amíg teljesen feltöltődik 28,5voltra aztán beáll csepptöltésre 27,2 volton, ezt az esetek túlnyomó többségében reggel 10-ig megteszi aztán lehet pocsékolni napsütés függvényében.
Üdv. Lehet kapni de nagyon rossz áron van. Én arra gondoltam hogy megcsapolom a 48 voltos akkut és ugyanez a kapcsolás is megfelelő de szilárd test relével.
@@Mikrosilver Köszönöm! Akkor vagy kreálok egy kapcsolást ami az akku feszültséget méri, vagy nézem a napsütést és telefonról indítok! Nagyon hasznosak a videóid, pár ötletet már merítettem belőle!
Minek a mechanikus időkapcsoló? a Sonoff-ot fel tudod programozni automata időkapcsolónak, azon felül, hogy távirányítani tudod, nem néztem mostanában videóidat, de gondolom a sonoff-ot nem csak önmagában használod, hanem valamilyen vezérlő szerveren keresztül. Ha így van akkor, simán mennie kell az időzítésnek.
@@Mikrosilver Üdv. Oké én a sonoff gyári állapotát nem használtam, egyből tasmota firmware-t tettem rá , az önmagában is üzemel, meg domoticz szerverrel is. A két faktoros azonosítás meg igazából akkor fontos ha net felől akarom piszkálni, oké tudom, te ezt is említetted a videóban, hogy bárhonnan is szeretnéd kapcsolgatni, úgyhogy ebből a szempontból igazad van, csak ugye ha ez nem szempont , mert mondjuk minek kapcsolgatnád kézzel, ha a szerver tudja mikor kel és nyugszik a nap akkor mindig akkor engedélyezi a funkciót amikor van értelme engedélyezni. Vagy nem az a lényeg, hogy ne legyen vele fölösleges dolog ?
@@bigiee7 Időzíteni a sonoffot lehet de ha egyéb nagy fogyasztót üzemeltetek akkor ne induljon rá automatikusan hanem automatára teszem ha úgy gondolom.
Üdv. Gondolkozok sziget üzemű rendszerben én is és nézegetem a jó kis videóid. Amúgy a rendszer elméleted remek. Viszont sok fölös cuccot ki tudnál váltani egy radpberry pi mini számítógépen futtatot Home asystant nevű oprendszerrel. Ebbe be tudnál integrálni mindent és bármilyen összefüggésű vezérlést le lehet programozni. Támogat sok okoseszközt hőmérőktől az okosrelékig bármit. Saját wifis relét is tudsz csinálni pici pénzből stb. Tud teljesítmény figyelést amivel ezt is megtudod csinálni. Fölös energiával lehet üzemeltetni állandó fogyasztókat mint pl hűtőgép klíma automata üzemben stb. 🙂
Üdv. Jelenleg egy relé, egy legolcsóbb töltés vezérlő,egy mechanikus időkapcsoló és némi drótból áll szerintem ennél egyszerűbben nem lehet kivitelezni. Még wifi hálózat sem kell hozzá.
Veszett jó ez a video. Kár hogy nem értek annyira az elektronikához hogy megcsináljam. De ha megcsinálná valaki, akkor fizetnék érte. Nekem csak egy 500w os analog fűtő panelt kellene elbírnia. A szigetüzemű rendszerem egy 48v os 3kw os. 4db 12v 100Ah-s akku. De jó lenne ez a fűtés.
Üdv. Valaki hozzáértő kell megcsinálja de már fejlesztés is történt az alap kapcsoláshoz hozzá toldottunk egy 4 csatornás relésort ami napfény szerint kapcsolgat akár 4 eszközt.
Üdv. Gondolom a falra gondolsz de a valóság az hogy egy gyertyafényes vacsora ennél százszor veszélyesebb, mivel cellánkénti védelem és külön Bms tartozik minden modulhoz.
Üdv. Egy relé 3 a töltés vezérlő 4,5 az időkapcsoló 3 + kábelek stb. összesen olyan 12 000Ft-ba van nem érzem olyan soknak még ha mindent is meg kell venni hozzá.
Üdv. Benne van a doksiban a pontos lábkiosztás de ha így nem megy akkor egy villanyszerelő nagy segítség lehet. www.tme.eu/Document/59d1ac3347a64a8ec461ed3ffae7e5ea/s55en.pdf
Tamas Boros
Itt egy egyszerű, olcsó megoldás 48V-ra. Az akkut se meríti le: keptarhely.eu/view.php?file=20211110v02x2tgu6.jpeg
Megjelent a hozzászólás aztán eltűnt de vissza írtam.
Kedves Microsilver!
Új vagyok a napelem témában és szeretném a segítségedet kérni.
Fás fűtés szünetmentesítése céljából szeretnék napelemet feltenni.
Írhatok valahol privátban?
Köszönöm előre is!
@@strategos91 Üdv.
A privát üzenetből annyi van hogy sose érek a végére.
A legolcsóbb megoldás
upsakku.hu/termekek/SPS/kulso_akkus_szunetmentes_tapegyseg_inverter_SH300_TISZTA_SZINUSZOS_Keringeto_szivattyuhoz/
+1db 100Ah munka akku+ töltés vezérlő elektrohungary.com/Victron-Energy-BlueSolar-MPPT-75/15-12V-/-24V-15A +napelem 180watt max. 36voltos, akár használt is szóba jöhet, ebben az esetben már van tartalék a rendszerben de még nem fog teljesen szigetüzemben menni.
@@strategos91 De ha egy mágneskapcsolóval kiegészül a rendszer akkor már teljesen önállóan tudja tenni a dolgát csak itt nem a fogyasztót kapcsolgatná hanem teljes töltöttségnél leválasztaná magát a hálózatról.
@Tamás Boros
Ez a kapcsolás is tetszik de én nem vagyok ennyire jártas az elektronikában, talán az építés ami nem olyan nagy küzdelem de az élesztésnél 99% elvérzek.
@@Mikrosilver A 48V miatt lett egy kicsit sok benne az ellenállás, de ennél egyszerűbbet és olcsóbbat nem tudtam kitalálni. Én gyakran használok LM431-et kicsi napelemekhez. Legutóbb egy nagy használt napelemmel kis kerti tóhoz építettem teljesítmény figyelőt, ami elegendő energia esetén bekapcsolta az invertert és működtette az algátlanító lámpát és szivattyút.
Helló
Nagyon szuper lett a kapcsolás és ez az az energia mennyiség ami eddig csak elrepült a napelemeid felett, de milyen jól melegít.
Üdv.
Ez így van de ha te nem bizonyitod hogy működik akkor még mindig csak elmélkednék rajta valszeg működik de nem próbáltam volna meg, de ugyanakkor Szepi is jó kis áramkört hozott össze.
Ennél már csak az lenne jobb, ha át is engedné magán a delejt.
De jövőre lehet nekem is lesz hasonló.
(VEVOR 20A)
Úgyis van egy külön 420W de 46V panelem.
Már rég megcsinált ezt. Manuálisan. Jó látni hogy kell automatizálni. Megint tanultunk. Köszönjük!
Örvendek ha segíthettek.
Üdv illő módon!
Mint említettem hasonlóval kísérletezek, most csináltam róla egy videót, ha gondolod nézz rá :)
Hasznos infók Nagy köszönet érte! Viszont hol vagyunk attól hogy ezzel kifütjük az egész házat, én a 10kw os rátermelő rendszeremnél azt várom el, hogy az egész házat kifűtöm hőszivattyúval és klímákkal rezsi mentessen. Ez nekem ilyen formában játéknak tűnik.
Üdv.
Egy sziget üzem nem tud versenyezni a szaldó rendszerrel és valszeg nem is akar de ha az energia fölösleg felhasználásra kerül az nagyban növeli a rendszer hatékonyságát.
Amíg van szaldó addig kell örülni.
@@Mikrosilver Üdv. Illő mód. Jönnek is a fellegek a szaldós égre.. ha marad is valószínű havi lesz, legalábbis a nagy többségnek, szóval ismét leporoltam ezt a videót... Betáplálós mellé jövőre csinálok egy szigetüzemet is...
A kérdésem: Csinál-é kend egy újrakövetést a felesleg hővé alakításának összefoglalásáról?
Úgy értem, hogy esetleg érdekes lenne, a csak hőtermelős cókmókok éves összefoglalása, ez + a bojler, már ha jól rémlik. Gondolom nyáron nem fűtesz csak ha tesztelsz.. :-)
Előre is köszönöm.
Én meg mint egyszerű felhasználó, azt várom el, valahogyan megszűnjön az éves szaldó.
Akinek van, nem takarékos, néhányan csalnak is a feszültséggel, és a többieknek, sehogy sem előnyös.
@@torpemonguzBojler, mindenképp mehet nappal. Sőt, éjjel miért is menne.
De a legjobb, ha van sok száz liter buffer tartály, és 1-2-3 1200-1500W fűtőszáll.
Üdv.
Grat a rendszerhez! Szépen halad!
A relé helyett és egy solid state relét használok erre a célra, kb 2éve megy és még nem fáradt el :)
Üdv.
Általában törekszem azokat a dolgokat használni ami itthon fellelhető aztán ha úgy érzem akkor fejlesztem de ez nagyon jó ötlet.
Töltésvezérlős okosság :) Egyszerű és nagyszerű! A fogyasztó kimenetes vezérlők pont jók erre a célra, amolyan műszaki kiskapu. :) Ez tipikusan a nem láttuk a fàtol az erdőt esete :D Köszi Silver, illetve azt is hogy megemlítettél!
Üdv.
Nincs mit én arra törekszem hogy minél átláthatóbb legyen a téma és osszuk meg az ötleteinket mert a közösség többre képes mintha csak egy ember dolgozik a projekten és már van egy másik kapcsolás is amit Tamás Boros készített ráadásul már 48 voltra is alkalmazható de Diy workshop is dolgozik egy változaton.
Nagyon jó szemlélet amit követsz. :) Nekem legjobban a napraforgó tetszett, hogy pàr reléből és némi barkàcsolàssal hasznàlható cuccot sikerült össze rakni, amolyan Tesla jelleggel, ami éppen kéznél volt. :) Kivàncsian vàrom a többiek kísérleteit is, addig is napos időt!
Nos össze ált a rendszer, kicserèltem a bojler ban a fűtőszálat 1200w-ra tökéletesen működik köszönöm a tippet
Még mindig műxik? Az 1200W fűtőbetét mekkora napelemteljesítménnyel megy?
@@koborkutya7338 A fűttőszál 1100w al megy, a napelemem most 1600w-nyi. De 1kw napelem is elviszi, hála ennek a tökéletes kapcsolásnak.
Na ilyesmi a tervem nekem is, csak előbb a házat át kell vezetékelnem, hogy be tudjak vinni külön egy napelemes szálat és külön egy maradék energia napelemes szálat.
Üdvözletem Mikrosilver,akartam csinálni egy ilyen autómata fütést szigetüzembe mint amit te mutatsz itt be.Vettem is egy töltésvezézőt PWM RBL 30 A. gond az ,hogy a kimeneten a feszültséghatar 23-26 v-ig és 18-23 v-ig álitható.Igy nem tudom beálitani ,hogy 27,5-25 voltig engedje az áramot a relére.Esetleg tudsz segiteni a beálitásba,vagy nem jo a töltésvezérlöt vettem?Köszönöm előre is!
Üdv.
Ezt többen jelezték hogy nem mindegyik vezérlő állítható teljes tartományban de itt ez a lényeg hogy csak akkor üzemeljen a mágneskapcsoló ha tele van az akku.
Kösz,erre voltam kiváncsi.müködik igy is,csak az akkut lehúzhatja 23 voltig.most rendelek egy kügyüt ami figyeli az akkumerülést és 9-60 voltig szabályozhatóTisztelettel.Ferenc
Nem most volt erről szó, de jól figyeltem, hogy ugyan az olajradiátor 850W-ot venne fel, de a (példa kedvéért felállított elméleti) rendszerben a szolárcellák teljesítménye ezt nem fedné le teljesen felhősödés miatt, attól még az inverter nem áll le (egy bizonyos feszültségig) és a cellák se mennek tönkre, csak csökkentett teljesítményt adna le? Ha ez így megáll, akkor sürgősen lesz egy rendszerem, amivel melegvizet csinálok szigetüzemmódban.
Üdv.
Mihelyt elindult a fűtés szezon nálunk téma volt hogy kellene a + energiát megfogni de sok esetben csak beszélgetünk róla és idő hiányában nem teszteljűk az elméletet, arról is beszélgettünk hogyan kéne legalább 2x akkora sztringet kötni egy töltésvezérlőre mint amit elbir hogy felhősebb időben is optimálisan termeljen de ha kisüt a nap ne égjen el a vezérlő erre is van ötlet de amíg nincs kitesztelve hogy biztonságos és jó minden körülmények között is addig csak elmélet.
Ha még nincs szigetüzem akkor az Azodigital a legjobb megoldás fűtőszálak üzemeltetésére de ha már van akkor ez a kapcsolás mindenképpen egy jó kiegészítője a rendszernek ha tudjuk hogy úgyis csak vegetálna a rendszer.
@@Mikrosilver Visszatértem, a kérdés(kör) ugyanaz, csak most már finomítsunk rajta. Azt tudom, hogy egy 18kW-os gázkazán kb. félóra alatt elég melegvizet csinál a tárolóban, vagyis napi 9kWh energia körüli hőt kellene lehozni a tetőről. Ha nem ilyen empirikusan akarom meghatározni, hanem a melegvízfogyasztásból, akkor is nagyjából ez az eredmény jön ki. Mennyi kollektorra lenne szükségem és mi ez az Azodigital vezérlő? Felmentem az oldalukra, de lengyelül egy pohár vizet se tudnék kérni, angolra nem hagyja magát átváltani a honlap, meg különben is, ebben a témában egy 8-10 éves gyerek szintjén vagyok (nem kell mindenkinek mindenhez IS értenie)
Világosíts fel kérlek, hátha másoknak is hasznos lesz: hogy álljon össze a kalács? Szigorúan szigetüzemmód, 2KW-os fűtőbetét a tárolóban, enyhe túlméretezés nem baj, mert a pincét szárítanám a "felesleges" energiával. Nyeregtető, aminek a gerince majdnem pontosan észak-déli irányú. Itt felmerült, kellene mindkét oldalra pakolni (kisebb vezérlő is elég lenne), meg az is egy stratégia, hogy csak az egyikre, ebben is hagyom magam meggyőzni. Mi minden kell a rendszerbe, miből mennyi, mekkora?
Érdeklődve várom a válaszodat.
(nem hagyott nyugodni, van a mindenki által elérhető online fordító és ezt találtam: www.polskieprzetwornice.pl/sklep/zestaw-do-grzania-wody-w-bojlerach-eco-solar-boost-pro-2500w-mppt-6xpv-mono/?osCsid=0bb87fb15a13f0b909aaacacb9ff9db2 . Eszerint nekem minimum 6 panel kell á:410W, MPPT-3000 konverter, ami nem igazi szinuszhullámú feszültséget ad ki, de a fűtőbetétet ez nem zavarja. Viszont ez a rendszer nem tud a szerencsétlen tetőtájolásomról, azt is be kéne vinni a "képletbe")
Szia!
Azt szeretném megkérdezni,hogy az akksi-akksik zselések is lehetnek?? 🤔
A savas akksiktól én félek!
Köszi!
Puszi!😘
Üdv.
Lehet zselés is vagy li ion vagy lifepo4, itt az ár ami egyre magasabb lesz persze az élettartam is nő az árral.
@@Mikrosilver Szép reggelt! 🙃
Köszönöm szépen a válaszodat!
Pénz nem számít ...,mivel nincs!!🤣
Majd szépen egyesével fogom megvenni a részegységeket nyárra.
Nagyimnak szeretném a kánikulai hűtést megoldani a pihenő szobájában.🙏
Az egyszerű ventillátor működtetése mellett tudsz más alternatívát ajánlani,ami le is tudna hűteni egy kb: 3*4 méteres szobát napelemes rendszerrel??🤔
3-4 napelemet tudok venni maximum és a hozzávaló rendszert..,többre nem futja,sajna.
Puszi!😘
Ez nagyon jó én is ki fogom próbálni köszönöm
Szia.
A következőt tettem én, hogy kihasználjam a túltermelést nappal.
Megvártam míg megjöttek a nagyon alacsony fogyasztású légkondik ( PL.: MIDEA XTREME SAVE PRO ) ezt a gépet úgy állítottam be, hogy a cirkó termosztát felett 1 fokkal a légkondi applikációjában beállítottam az időzítés funkciójában, nálam 10 órától 13 órákig, hogy ebben az időben fűtsön. Külön megkérdeztem a telepítés előtt, a kiváló csapatot, hogy lassú indulásu-e a gép, így bírni fogja-e az inverter.
Bejött.
Üdv.
Az időzítés viszonylag egyszerű lenne de csak akkor van felesleg ha van napsütés.
Kedves Mikrosilver az ön által közzétett ötlet alapján én is meg építettem ezt a többletenergia felhasználását a különbség Annyi hogy mivel én csak lítium akkumulátorokat használok más értékeket kellett beállítani de tökéletesen működik köszönöm további sok sikert
Üdv.
Örvendek ha hasznos!
Üdv!
Én pont most csinálok egy mikrokontrolleres elektronikát ami pont ezen az elven működik, annyi a különbség, hogy én alkonykapcsolónak csinálom.
Mérem a napelem feszültségét és amint egy szint alá esik meghúz egy relét és felkapcsol a világítás.
Jelenleg is működik, viszont a videóval addig várok még megérkezik a hozzá gyártatott nyák.
Így, hogy láttam ezt a videót megcsinálom vele ezt a tesztet is, annyit kell variálni, hogy másik programot írok rá és teszek egy szilárdtest relét a rendszerbe.
Ha elkészül akkor küldök majd egy linket a videóról.
Szokás szerint jó lett a videó, grat!
Üdv.
Ez nagyon jól hangzik, egy nagy áttörés lenne ha két relét tudna vezérelni és mondjuk el tudná dönteni hogy ha nincs elég energia a nagyobb fogyasztóhoz akkor próbálkozzon egy kisebb fogyasztóval.
Szerintem könnyedén megoldható.
Akár monitorozhatná az akksit a napelem feszültséget és áramerősségét és ezek függvényében kapcsolgatna akár több relét is.
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted az Easun SV IV 5,6kW tud 60V-tal tölteni és 40V-ig engedni meríteni az akkut? Targonca-kkus-szaki azt javasolta, hogy olyan invertert vegyek, ami ilyet tud, de ennek a leírásában csak a max 120A-t láttam max.töltésnél, feszültség adatokat nem.
Üdv.
Az eddigi inverterekben a legalacsonyabb feszültség a 42V volt emlékeim szerint de már ez is nagyon túlzás.
A 60 voltot abban az esetben tudja ha be van kapcsolva az "Eqalizing" kiegyenlités funkció ami programozható milyen időközönként és mennyi ideig menjen.
Szervusz nekem pont ijen relé kapcsolja a pelet kazán pompáit már 7 éve puffer nincs 2 ház 2 pompa úgy hogy 24 órában az egyik pompa kb 10 15 percenként kapcsol
Nincs is baj a relével, de napsütéssel akadnak gondok.
Megkérdezhetném hogy mi a véleményed a víz+gravitációs "akkumulátorról", azaz hasonló módon fölös áramtermelésnél bekapcsol a szivattyú és egy zárt puffermedencébe engedi a vizet a kútból vagy egy lentebb lévő vízforrásból (nálunk a hegyeken lazán van 5-10 m szintkülönbség); mikor pedig szükség van az energiára pl. este akkor egy turbinán visszaengedi a vízmennyiséget így visszatermelve az energiát? Persze nem 1-2 köbméteres méretekben, hanem úgy 40-50 köbméteres medencével gondolkozva. Én nem találtam értelmes turbinát a piacon, de hátha már gondolkodtál hasonlón és jobban képben vagy ezekben, ha meg nem is elméleti szinten jó gondolkozni és tanulni. Előre is köszönöm! 👍🏻
Üdv.
Az említett méretben még müködhetne is de kivitelezni lehetetlen (vagy inkább nem éri meg).
Szia! Tanacsot kernek, ha van informaciod arrol, hogy a Banner Energy Bull 100Ah, vagy a Rocket 110Ah akkumlator a jobb minosegu?Mit ajanlanal az SMH 3K inverteremhez, milyen akkumlatort vegyek?
Üdv.
A rakéta egy hajszállal jobb mert valóban gondozás mentes legalábbis amit én vettem.
@@Mikrosilver koszonom a segitseget
Létezik még ilyen parabola hősugárzó?
Aki volt úttörő, bizonyára látott ilyet anno.
Mondjuk az 1,5kW, de talán létezett 1, vagy 1kW alatti is..
Sajnos az én akku pakkom még kicsi hozzá.
Üdv.
www.jofogas.hu/budapest/Szarvasi_retro_elektromos_hosugarzo___futotest__nem_radiator___kalyha_139006018.htm
Szia Mikrosilver nagyon jók a videoid köszönöm ,hogy feltöltesz ilyen videokat!! Egy olyan kèrdèsem lenne hogy a kis töltèsvezèrlöt a világotás kimenetèt milyen adatokra álitottad be?
Azèrt kèrdeznèm mert az èn szabályzómon max be kapcsolás 26v a ki kapcsolás 23v 24 voltos redszeren lehet kell valamit álitani ,hogy ezek az értèkek változanak.
@@denessipos1199 Üdv.
27,2 volt a teljes töltés itt indul a fogyasztó kimenet és 26 volt a kikapcsolás. Ez a változat teljesen testre szabható.
@@MikrosilverKöszönöm a választ. Tehát az akku tejes töltèsét 27,2 re, ès a kikapcsolását? Mert az èn szabályzomon a fogyasztó on off beálitási paramèterèn ezek az adaton nem beálithatok on max 26v off max 23v.
Szia, tetszik a videó, hasznos a cucc. Nekem is van egy ilyen töltésvezérlőm, legalábbis kinézetre. 24V-os rendszeren próbáltam beállítani a kívánt értékekre a feszültséget, de a "discharge stop" max. 23V-ra, a "discharge reconnect" max. 25.2V-ra állítható. Rosszul értelmeztem, vagy neked más töltésvezérlőd van? Esetleg a forrását meg tudnád adni a tiednek? Köszönöm.
Üdv.
Az én változatom még nagyon tág határok között állítható, már annyi másolat van ebből a típusból hogy lehetetlen megmondani melyik ugyanez a típus.
A Makeskyblue ami még állítható ilyen tág határok között de az már sokkal drágább.
Lehet hogy egy ilyen www.hestore.hu/prod_10042442.html áramkör is megoldás lenne de ezt csak tesztelés után lehet kijelenteni.
Egyébként "Szepi" úr is készített ilyen áramkört, rá kell keresni.
Üdvözletem! Nagyon sok mindent tanultam a videóidból. Egy praktikus kerdésem lenne 12voltos rendszerhez. Milyen alkatrészeket lehet felhasználni hogy pl 4 ledes világítást üzemeltessek? Adott az akksi, a sarujáról hogy lehet pl 4 felé ágaztatni az áramot? Sajnos sehol nem találni erről videót ahol ezeket a vegső fázisokat a rendszerépítésnek.bemutatnák. üdvözlettel
Üdv.
Ki kell alakítani egy úgynevezett egy kisebb biztosíték dobozt és onnan ágazni a kisebb fogyasztók felé
Pl. race-shop.hu/elektromos-tartozekok/82865-biztositek-doboz-6-12-biztositekhoz.html
Ennél biztos van olcsóbb is ez az első találat volt amit bedobott.
@@Mikrosilver Köszönöm a választ,ott a pont! :) Egy egyszerű rendszert csinálok 260 w napelemmel és 30 a töltésszabályozóval meg akksival hozzá. Kismegszakítókon kívül gondoskodjak feszültségvédelemről is? úgy gondolom ide ebbe a 12 voltos rendszerbe nem kell. vagy tévedek? Köszönöm
nagyon tűz veszélye a rendszered!!!,biztosan tudod kezelni, de ha nem vagy otthon hosszú távon,ki fogja kezelni???
Üdv.
Van az inverter alján egy kapcsoló ha azt lekapcsoljuk leáll a rendszer de nagyon bonyolult.
Szia, hogy tudtal 6Amperrel tolteni? 12Amperes a legkisebb Type2 tolto amit talaltam. Vagy van valami trukk? Koszonom!
Üdv.
ruclips.net/video/woF75TfMveE/видео.html
www.eautotoltokabel.hu/termek/zencar-6-16a-allithato-otthoni-tolto-type1-type2-kabellel/
Nagyon jó töltő ha csak egy fázis van.
@@Mikrosilver Nagyonkosz! :)
@Mikrosilver Szia! Szuper amit csinálsz! Van esetleg tipped számomra.. Nekem az MPPT kimenete nem beállítható(sehogy sem) tizedvoltokra. :( Mivel lehetne figyelni az aksi feszültséget, és ugyanígy megvalósítani azt, hogy az aksi telítettsége esetén kapcsoljon be egy fűtés. (Én egy fűtetlen helységben a tükörre tettem fűtő fóliát max 2-300W kell kapcsolni) Köszi
Üdv.
www.hestore.hu/prod_10042442.html
Ezzel a segédáramkör és egy másik relé társaságával kilowattokat is kapolgathatsz.
Szia . Van egy ugyan olyan irverterem mint neked a kissebb fehér 24 voltos , a kérdésem az lenne hogyha rá kötnék egy automata mosógépet mennyire zavarná az automa kapcsolás (hálózat és napelem között ) a mosógépet ? Válaszod előre is köszönöm
Üdv.
Mivel ezek szinuszos inverterek, minden fogyasztó üzemeltethető róla hiba nélkül ha a teljesítménybe belefér.
A mosógép a víz melegitésekor kéri a legnagyobb teljesítményt de 2,4Kw-ba bele fér megfelelő akkupack/napelem mennyiség mellet.
A 48v rendszer ezt magatol tudja azert van a dry contact csatlakozo rajta.Arra kell rakni 1 ssrt az olcso es null atmenetes is /Lagy inditad!/
Szia. Nem vagyok nagy villanyász..Az 54v os rendszeredhez kötve a töltésvezérlőt-úgy, hogy csak 12 voltot figyelne s ahoz a beállított értékek indítanák ? 12v os relével.. működhet ?
Üdv.
Működőképes de hosszú távon töltés kiegyenlitetlenség alakulhat a megcsapolás miatt.
Letölthetö a relé adatlapja típus szám alapján, de gond egy szál se. Ipari cucc, millió feletti kapcsolhatási ciklussal. Szilárd test relét is írt valaki, ami szintén jó cucc. De csak abban az esetben lenne indokolt, ha van otthon feleslegesen. Vagy ha nagyon gyorsan kell kapcsolati, amit a relé már nem tud megoldani. Érdemes lenne egy siemens logo vagy egy rievtech plc-vel vezéreltetni. Sokkal nagyobb szabadságot adna.
Üdv.
Nyilván semmi sem lehetetlen de a fapados kapcsolásokat kedvelem mert ezt nagyon könnyen átlátom és valamilyen szinten finomhangolható ami ide már szerintem elegendő.
Helló Mikroszilver Egy nagyon nagy kérdésem lenne Adot egy SAKO HIBRID INVERTER 5.5KW 48V -os.48 v 200 ah akupakal Jelenleg 4 db 460 W-os napelem van rajta Kérdésem az lenne hogy hány napelemet lehet rakotni meg hogy az invertert ne terhelje meg? Az inverter és a napelem adatait nem tudom elkuldeni itt a megjegyzésbe esetleg egy e- mail vagy messenger elerhetőseget privát üzenetben kaphatok és oda tudok pár képet küldeni Előre is köszönöm szépen!
?
Üdv.
A kézi könyvben le van írva pontosan mennyi napelem köthető rá de feltételezem 450v voc mehet rá max, ezt mondjuk innen lestem hu.manuals.plus/sako/sunpax-5500w-5-5kw-hybrid-inverter-manual
Meg kell nézni mennyi a max bemenő feszültség az inverteren vagy könyvben, és az ajánlást is.
pl. amit linkeltem ott 250w 37,7voc napelemből min 6db sorba, maximum kétszer 10 db sorba. Tehát ebben az esetben a max bemenő 370v és 17 amper(ezt ahhoz a típushoz számolom amit linkeltem!).
@@Mikrosilver köszönöm szépen az információkat
Szép napot Mikro úr. A kérdésem az lenne hogy három fázisa van hogy a 5,5 kW-os + 2,4 kw +stb inverterek vannak ? Mert elvileg egy fázis esetén csak 2.5kw os lehet a rendszer. Ha jól tudom. És még egy kérdés hogy sziget üzemében esteleg ha nem kapcsolódok a hálózatra akkor illegális ez mert elvileg nem. Köszönöm a válaszát. Tisztelettel Varga Kálmán.
Üdv.
Lehet kivitelezni 3 fázisra is de kérdés hogy megéri e? A három inverter 3*50w és az esetek többségében kihasználatlan lesz.
A Szigetüzem nem engedélyhez kötött csak legyen leválasztó kapcsoló hogy a hálózathoz ne csatlakozzon üzem közben.
@@Mikrosilver köszönöm a válaszod. 👌✌️
A gyakorlatba?
Szia, barki epithet sziget uzemet vagy tenyleg nalunk nem lehet ha van bent aram vagy van ra lehetoseg?
Köszönöm
Üdv.
Igen.
newtechnology.hu/uj-trend-a-napelemeknel-felertekelodott-az-energiatarolas/
@@Mikrosilver szia. Es elnézést a Tegezesert. Lehet en fogalmaztam rosszul de a valaszod annyira rovid hogy nem tudom melyikre vonatkozik. Kicsit bővebb válaszod köszönöm.
Szigetüzemet bárki bárhol építhet és nem kötelező jelenteni senkinek.
@@Mikrosilver köszönöm
Vannak ilyen reles modulok akkutolto okositasra, amin meg tudod adni hogy hány voltnal húzza be és mennyinel engedje el a relet.
Üdv.
Általában törekszem azokat a dolgokat használni ami itthon fellelhető de az is egy jó ötlet.
Szép napot lenne egy gondom a 24v rendszerrel tudom ez nem ide tartozik de nem tudom hogy érhetnélek el jó lenne egy telefon vagy valami elérhetőség, előre is köszönöm
Üdv.
Jelen pillanatban a hozzászólás a legegyszerűbb és más is hozzá tud szólni.
Szia. Nekem is ilyen pvm. vezérlő van amivel szeretném ezt a fűtés kapcsolást megoldani, de nekem 12v ban lenne, azt szeretném kérdezni hogy milyen értéket állítsak be a load kimenetek, on és off értéket írj nekem légyszíves.. Előre is köszönöm megtisztelő válaszod.
Üdv.
Bekapcs 13,6v, kikapcs 13v.
@@Mikrosilver Köszönöm szépen.
Ja amúgy persze a radiátor is fűt, de az inverterek is , szóval dupla haszon :)
Miért nem használsz MTTP töltésvezérlőt? Megy a játék vezeték kapcsoló és relé hegyek hogy minden wattot hasznosíts de a bemeneten már el van rontva egy ilyen olcsó pwm el.
Üdv.
?
Nem tudom mennyit láttál a videóbol de ezt a kék vezérlőt csak kapcsolónak használom.
@@Mikrosilver Értem ,nem látszódott azt hittem arról tölt.
Szia. Egyszerű de fantasztikus ötlet. Eszembe nem jutott volna. Hálás vagyok az ötletért. Az idő kapcsoló részét viszont nem értem 😕 ha amúgy sem kapcsol a relé ejszaka, akkor miért kell? Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm 😊
Üdv.
Én egyenlőre használok savas akkut is és reggel kell neki egy kis idő amíg teljesen feltöltődik 28,5voltra aztán beáll csepptöltésre 27,2 volton, ezt az esetek túlnyomó többségében reggel 10-ig megteszi aztán lehet pocsékolni napsütés függvényében.
Szia! Ha van tipped 48v rendszerre azt szívesen látnám! Olyan vezérlőt nem találtam.
Üdv.
Lehet kapni de nagyon rossz áron van.
Én arra gondoltam hogy megcsapolom a 48 voltos akkut és ugyanez a kapcsolás is megfelelő de szilárd test relével.
@@Mikrosilver
Köszönöm! Akkor vagy kreálok egy kapcsolást ami az akku feszültséget méri, vagy nézem a napsütést és telefonról indítok!
Nagyon hasznosak a videóid, pár ötletet már merítettem belőle!
@@Solar976
Köszönöm!
Tamas Boros
Itt egy egyszerű, olcsó megoldás 48V-ra. Az akkut se meríti le: keptarhely.eu/view.php?file=20211110v02x2tgu6.jpeg
Én csak laikus vagyok az egészben de látszik a sok munka és tapasztalat ugyh királyság! :)
Köszönöm, szépen lassan alakul minden.
Minek a mechanikus időkapcsoló? a Sonoff-ot fel tudod programozni automata időkapcsolónak, azon felül, hogy távirányítani tudod, nem néztem mostanában videóidat, de gondolom a sonoff-ot nem csak önmagában használod, hanem valamilyen vezérlő szerveren keresztül. Ha így van akkor, simán mennie kell az időzítésnek.
Üdv.
Ez igaz de mostanában a kétlépcsős azonosítás a divat. 😁
@@Mikrosilver Üdv. Oké én a sonoff gyári állapotát nem használtam, egyből tasmota firmware-t tettem rá , az önmagában is üzemel, meg domoticz szerverrel is. A két faktoros azonosítás meg igazából akkor fontos ha net felől akarom piszkálni, oké tudom, te ezt is említetted a videóban, hogy bárhonnan is szeretnéd kapcsolgatni, úgyhogy ebből a szempontból igazad van, csak ugye ha ez nem szempont , mert mondjuk minek kapcsolgatnád kézzel, ha a szerver tudja mikor kel és nyugszik a nap akkor mindig akkor engedélyezi a funkciót amikor van értelme engedélyezni. Vagy nem az a lényeg, hogy ne legyen vele fölösleges dolog ?
@@bigiee7 Időzíteni a sonoffot lehet de ha egyéb nagy fogyasztót üzemeltetek akkor ne induljon rá automatikusan hanem automatára teszem ha úgy gondolom.
Üdv. Gondolkozok sziget üzemű rendszerben én is és nézegetem a jó kis videóid. Amúgy a rendszer elméleted remek. Viszont sok fölös cuccot ki tudnál váltani egy radpberry pi mini számítógépen futtatot Home asystant nevű oprendszerrel. Ebbe be tudnál integrálni mindent és bármilyen összefüggésű vezérlést le lehet programozni. Támogat sok okoseszközt hőmérőktől az okosrelékig bármit. Saját wifis relét is tudsz csinálni pici pénzből stb. Tud teljesítmény figyelést amivel ezt is megtudod csinálni. Fölös energiával lehet üzemeltetni állandó fogyasztókat mint pl hűtőgép klíma automata üzemben stb. 🙂
Üdv.
Jelenleg egy relé, egy legolcsóbb töltés vezérlő,egy mechanikus időkapcsoló és némi drótból áll szerintem ennél egyszerűbben nem lehet kivitelezni.
Még wifi hálózat sem kell hozzá.
Rele helyet ssr.Nulla atmenettel kapcsol.Es a vezerlese is eleg tag tartomanyban mukodik.
Veszett jó ez a video. Kár hogy nem értek annyira az elektronikához hogy megcsináljam. De ha megcsinálná valaki, akkor fizetnék érte. Nekem csak egy 500w os analog fűtő panelt kellene elbírnia. A szigetüzemű rendszerem egy 48v os 3kw os. 4db 12v 100Ah-s akku. De jó lenne ez a fűtés.
Üdv.
Valaki hozzáértő kell megcsinálja de már fejlesztés is történt az alap kapcsoláshoz hozzá toldottunk egy 4 csatornás relésort ami napfény szerint kapcsolgat akár 4 eszközt.
A relé miatt ne aggódj. Milliós nagyságrendben bírja a kapcsolást.
mennyit fizetnek a videókért???
nekem nincs időm ilyenekre...
kommentelni meg van??
tesó ez ha egyszer elszólja magát nincs az a tűzoltó aki eloltja😳
Üdv.
Gondolom a falra gondolsz de a valóság az hogy egy gyertyafényes vacsora ennél százszor veszélyesebb, mivel cellánkénti védelem és külön Bms tartozik minden modulhoz.
Üdv kb 3éve lassan.. 3000Ah liion kapacitással működik a saját rendszerem és még nem volt gond, itt sem lesz 😃
@@adam100492 3000Ah? Hány volton?
Én még csak az 500-at hagytam el a 24 voltos rendszerben.
@@Mikrosilver Sajnos 24 voltos a rendszer, de már késő változtatni.. így marad.
@@adam100492 Szerinted mi az ideális feszültség?
Szép-szép de megtérülési időre kiváncsi lennék.
Üdv.
Egy relé 3 a töltés vezérlő 4,5 az időkapcsoló 3 + kábelek stb. összesen olyan 12 000Ft-ba van nem érzem olyan soknak még ha mindent is meg kell venni hozzá.
Uram, Ön egy ZSENI!
túl van bonyolítva a rendszered...
ha kórházba kerülsz, ki fogja kezelni...
én sokkal egyszerűbb rendszert építek...
Addig bonyolitjatok a dolgokat hogy a vegen lesz valami globalis gubanc es mehettek vele a francba.
Szia eszt a relet hogyan kosen be ? Kerlek segics köszönöm Finder 55.34.9.012.0040
12voltos rendszere
Üdv.
Benne van a doksiban a pontos lábkiosztás de ha így nem megy akkor egy villanyszerelő nagy segítség lehet.
www.tme.eu/Document/59d1ac3347a64a8ec461ed3ffae7e5ea/s55en.pdf