у відео був ляп! там де я вказував товщину перерізу кабелю - то по факту 2х35мм2 використано, а не 2х25 як було написано в рядочку на екрані. тому прошу вибачення, і подяка @kovaroman що заставив перевірити все.
@@ЛеонідГень-у5б от почав шукати і всюди бачу що АКБ розшифровують як акумуляторний блок, а не акумуляторна кислотна батарея. Тому мабуть залишу без змін.
і так, і не зовсім так одночасно. все залежить від режиму роботи. якщо давати їм заряджатись до 100% періодично - то все буде добре і без активного балансира. а якщо ні, і якщо тримати АКБ в стані скажем 40-50%... ну тоді не буде все добре
Якщо ячейки добрі, то буде без балансування норм. А там ячейки, скоріш за все, хороші. Маю експериментальний об'єкт, де стоїть від хундая батарея (вживана, клієнт сам дістав її). За 5 років з відключеним балансуванням 0,003-0,007в в залехності від ступеня заряду. І то вживана батарея, яка щодня паше (220 не підведене, лиш сонце).
@@bogdankushlyk Тут за основное - тайное,становится явным!И шо на четких ячейках идут не совсем те БМС,так нам не привыкать!Уже народ просит китаезов,просто в корпус положить банки и не комплектоватьБМС.Ну и мое встречное предложение китайцам - ну вплавте,в крышку акума балансировочные контакты - типа туто М3 резьба.
дякую за огляд. ще цікавий момент, між комірками нане немає ізоляторів. мабуть таки коли заводські комірки, ізоляція не пошкодженна, і ніяких прокладок не потрібно.
Богдане підкажіть sg03 є низькочастотний писк, поки читаю форуми, можливо Ви щось чули? Для оновлення прошивки просто китайцям написати серійник чи як? + якщо пропадає мережа, то холодець стопорить, відчуття наче перемикання на за 0ms...
@@uacode писк є у всіх що мені доводилось бачити. Так, для оновлення пишете у форму серійник і прохання оновити. Перемикання реально десь за 10-15 мілісекунд відбувається, чого в принципі достатньо щоб чутлива комп'ютерна техніка не помітила. Але деякі лампочки можуть мигнути.
UPD: в кого йде писк - включаємо режим Low noise mode. + Якщо сам інвертор їсть 60 Вт, можна поставити рівень заряду аккума на 95% і тоді буде в районі 20 Вт їсти
Богдане, підкажіть, будь ласка, наскільки критичне для батареї щоденне розряджання на 50 - 60 відсотків? До прикладу я зараз налаштував так: інвертор в основному працює від сонця і батареї. Мережу теж не відключав. З 20:00 і до сходу сонця інвертор живить будинок від батареї (deye proB 5.1) максимальний розряд дозволив до 50%. Споживання не велике (від 95 до 220 ват на годину) тож майже завжди вкладаюся у ті 50 відсотків, якщо ні - підмішується мережа. Потім сонце підхоплює навнтаження і заряджає батарею.
Почитав коминтарі: дійсно а України багато заможних громадян. ))) Такий инвертор, а ще 5 100 dye ДАЛЕКО не кожному по силі))) Ще не вмерла Україна))) Дивлюся Ваш канал с задоволенням. Чекаю, коли вже крайній вітряк запрацюе)
і не вмре, не дочекаються. вітряк вже працює. ловлю налаштування, непросто це на контролері на якому калібрування навіть з коробки були виставлені криво. все доводиться "допилювати напильником". ну правда зараз цього тижня вітрів нема, таке собі 2 метри з поривами до 3-3.5, тому важко щось ловити... буде завтра трошки дути, подивлюсь що виходить по факту.
ніяк. поки нема такої можливості. ну але вони постійно софт допилюють. можна бачити лише стан блоку загалом, лише виключно якщо у вас інвертор теж Deye, є на вибір десь 15 показників моніторингу. і там серез них що стосовно окремих комірок є величини Max cell V та Min cell V, а також Max cell temperature та Min cell temperature
@@bogdankushlyk на мою думку,допиляють обов"язково. Системи електроживлення мають певний рівень складності та матеріальної цінності. Батарея один з ключових елементів. Для відповідального користувача важливо переглянути (раз в тиждень,місяць) стан комірок.Це дасть можливість тримати систему справною на довгі роки.З кожного Вашого відео беру певний рівень знань. Бажаю сил на продовження справи! Бажаю успіху!
Доброго дня Богдане! Підкажіть будь ласка як вибирати сонячні панелі по їхніх параметрам. Коли я взяв одну панель у різних продавцях є розбіжності покажу параметри двох панелей: макс.потужн.напруги 1)49.8 2)42.2 макс.потужн.струму 1)13.94 2)13.04 напруга холос.ходу.1) 38.24 2)49.8 струм короткого замикання 1) 13.04 2)13.94 . То на які параметри звертати увагу при виборі панелей ,яку напругу і який струм враховувати ? Дякую!
@@bogdankushlyk тільки з продавцями спілкувався , тому як розрахувати по якій напрузі по макс. чи холостому ходу і струму дивитися короткого замикання чи струм Макс. Потужності. З яких величин вирахувувати вхід напруги і струму в інвентор
дивіться. задач дві: 1. не перевищити Isc допустимий для інвертора, а також Voc 2. отримати на масиві середні значення Ipmax та Vpmax щоб вони були десь в межах робочого діапаозону MPPT інвертора чи контролера. якщо ці дві задачі виконуються - то вперед. ящко ні - вам треба інша панель
@@bogdankushlyk у меня стоит самосбор 48В на 136Ач, на jk бмс. Балансир срабатывает при достижении определённого уровня разбаланса, который задаётся через приложение. Балансир точно работает. Помогает равномернее разряжать/заряжать банки. Правда конкретно у меня версия на 0.6А. Есть до 2А.
Пане Богдан. Підкажіть, будь ласка, чи можна зібрати на інверторі Deye 10-ти кіловатну СЕС, щоб це не був високовольтний інвертор? Трохи втонув в інформації, буду вдячний за допомогу
@@GreenVVave так, можна. У мене ж якраз такий і всі відео про саме такий інвертор. Я до речі купив тиждень тому другий такий, доставлятиму в паралель. Повна сума - 2003 долари зі всім з доставкою мені на моє відділення Нової Пошти.
Пане @@bogdankushlyk. Маю 18 панелей на 575W. Deye 10k-SG03 і 10K-SG04 мають заслабкі MPPT для двох стрінгів з вказаних панелей. Deye SUN-10k-SG05LP3 підходить ідеально, але його ніде немає на продаж. Можливо знаєте де шукати або є якісь гарні альтернативи Deye з чого можна вибрати для моєї ситуації
@@GreenVVave такс. орієнтуватимусь по своєму Deye-10kW-SG04-LP3EU. Isc не перевищено - це добре. IMPP трошки поза зоною макс роботи трекера інвертора, але це не страшно, він просто обмежить на 13А та і все, по факту вироблятимуть чуть менше. далі, головне що Voc - чудовий. тобто вам можна таких панелей на один його PV-вхід (неважливо чи той що 2 паралельний на одному МРРТ, чи той один окремий зі своїм окремим МРРТ) - не більше 14 штук. тобто 2х14 на PV1 та 1х14 на PV2 відповідно можете нагрузити інвертор на 28*575 = 16100 ват 14*575 = 8050 ват і сумарно 24 кВт панелей і НІЧОГО ЙОМУ ВІД ЦЬОГО НЕ БУДЕ, тобто не згорить і працюватиме все дуже добре і влітку і взимку. взимку взагалі бомба бо панелей буде дофіга і закриватиме хмарність як слід. то був максимальний сценарій. а у себе розподіляйте ці наявних 18 панелей як хочете, але у вашому випадку не менше 6 панелей на PV2, і всі що залишаться для PV1 - або одним масивом і одним входом не більше 14 штук послідовно. або знову ж не менше ніж по 6 на кожен з двох паралельних входів.
от власне, я теж пошукав всякі балансири і бачу що бувають і менші за розмірами. питання лише - чому його не ставлять в такий досить недешевий продукт? але я не маю на нього відповіді
@@bogdankushlyk Отвечу честно.Однокластник,были мы и гимнастами и ..,но упали на пятиборье.Мастера.Лично,мждународник по спинингу,на тех еще соревнованиях.в 87 году,досрочно ловил норму.Но это не о том - Борис был на китае более 2000,раз,первый раз в 1992 году я был с ним,ночевали в гостинице за 1,7$.Как боксер,было тогда во мне 98 кг.Ну а теперь о главном - китайцы - готовы на пыль - как зарядить песком акумы,так и все сделать по уму.Они очень уважают общение онлайн!зуб на зуб1Но не все,это могут пропихнуть!Бля,ну купи более дорогую БМС с правильным балансиром!Бля.заработай ты,свои ,китаезные баллы от коллег,бля,так мы,Украинцы ,тупо оплачиваем композицию!Все получили все!А результата нет.
Бачив я дисбаланс на заводських збірках з пасивним балансиром. Як то кажуть, менше знають - краще сплять. Розбіг такий самий як в будь яких інших збірках на нових комірках. Просто в заводських ніхто вам його не покаже. Завузили параметри й бмс не вирубає заряд по дисбалансу. Зате в самосборі люди аж трусяться коли невелике відхилення.
Все супер, але який перетин дроту вказаний для силового підключення батареї до інвертора у вашій інструкції до Deye? Як на мене дріт затонкий. Між блоками батареї все вірно, а от до інвертора має бути точно товщий!
по факту там 35мм2 по два кабелі на плюс і на мінус, у відео я неправильно вказав переріз. що в інструкції - треба пошукати, бо то було досить давно все, зараз я лише додавав 5-ту АКБ до вже 4-х існуючих.
доброго дня, наскільки сумісні версії SE-G5.1Pro-B та SE-G5.1Pro між собою, чи вони відрізняються тільки зовні, ваші думки. Зараз у китайців тільки SE-G5.1Pro-B знайшов, а стоїть SE-G5.1Pro, думаю як добавитись
задайте це питання китайцям. вони мають точно знати однакові там BMS чи різні а також однакові там комірки чи різні. бо якщо щось різне - не рекомендовано таке поєднувати.
то ще у квітні куплений. до цього часу стояв у товариша поки йому його баратея не прийшла. зараз я не знаю де взяти - хіба докупити з замовлення в нових поставках. я їх насправді буду продавати, як мої великі прийдуть (хз коли точно, жовтень-листопад десь). ну але мабуть є сенс продавати одразу пачкою, а не по одному.
Показувати начинку- це дуже корисно і правильно!) Хай виробники розуміють, що можуть облажатись. От глянути на алішні товари. Коли виробник гордиться своїм продуктом, то він радо сам внутрянку показує, щоб клієнт бачив за що платить, а як якийсь "халтурщик", то жодного фото, чи згадки про начинку не вкаже. Я так кожен інвертор, що попадається до рук, тестую, розбираю, дивлюсь схему, компоненти і викидую в загальну общину, щоб люди бачили що є добре за свої гроші, а що -ні.
Так, це навіть корисно. З свого досвіду скажу, що в кожному третьому- четвертому є сюрпризи в виді заклепок, болтиків, які по платі котяться; недопханих роз'ємів, відірваних дроселів від клею (тих самих масивних).
Печальна батарея-згорів бмс-знайти в Україні та замінити (потрібні програми яких у нас немає а китайці не дають-тільки морочать голову переписками впродовж місяця) нереально!Сервіс в Україні ВІДСУТНІЙ!Єдиний вихід -гаражно інтегрувати інший бмс (
Є така думка, що інвертори Дея в своєму модельному ряді (наприклад, Дея 3ф 48в батарея від 8 до 12 квт моделі) - повністю ідентичні і відрізняются лише програмною прошивкою. Це опосередковано підтверджуєтся також повністю ідентичною вагою всіх ціх моделей по паспорту
10 і 12 із вами сказани - точно одне залізо і лише прошивка різна. на рахунок 8 - я не впевнений, там є здається невеликі відмінності у компоненах в порівнянні із старшими.
@@bogdankushlyk мені китайці на алі-баба сикдували datasheet однофазних інверторів Deye, то там моделі від SUN-3.6K до SUN-8K мають ті самі розміри (330×580×232 (Excluding Connectors and Brackets)) і ту саму вагу (24,9 кг)
ну так і є... але питання в тому що ми не знаємо які там компоненти. не думаю що у 5 та у 12 з цього конкретно посилання от прямо однакові ставлять. www.deyeinverter.com/product/hybrid-inverter-1/sun5-6-8-10-12ksg04lp3.html
Нещодавно знову з жахом розглядав ціни з варіантами по батареях (АКБ) в надії десь зекономити (вважаю, що економія має бути економною) і мені в голову прийшла така думка: хто сказав, що енергія має зберігатись тільки в вигляді електричної енергії? Одним з найбільших споживачів енергії в приватному будинку є нагрів води. Чому б не пакувати енергію туди, принаймні ту, що має на це піти? І хто сказав, що водонагрівач (бойлер) має працювати виключно на змінному струмі з мережі або інвертора? А якщо взяти 3-4 сонячні батареї послідовно (щоб холостий хід не перевищував 250В) і підключити безпосередньо до бойлера? Розумію, що є ризик підпалу контактів бойлера на постійному струмі, в крайньому випадку можна задіяти додаткове реле для цього. Та навіть можна задіяти збірку скажім на 100В. Нагрівати буде в 3 рази довше але хто заважає взяти бойлер побільше щоб вистачало надовше, рано чи пізно він все одно нагріє і вимкнеться. Різниця в ціні нагрівача скажімо на 60л і 100л незначна а в порівнянні з цінами на інвертори і АКБ - її взагалі немає. Важливо підігнати систему під добове споживання. В такому випадку можна значно зекономити на потужності дороговартісних інверторів і батарей. А надлишок сонячної енергії, як вже говорив один блогер, вона через верх не переллється. Як вам такий варіант?
Ніяк, тому що бойлери у мене мають бути нагріті лише до певної температури, а не кипіти. Та і вирішується це питання простим таймером. Нічого кращого за акумулятори немає.
@@bogdankushlyk Бойлери більше не нагріються чим передбачено виробником, здається біля 85 градусів. Але можна збільшити їхній об'єм щоб не відчувати просадку по температурі впродовж доби. Що краще акумулятори я не спорю. Йдеться про економічну доцільність. Сонячні конвектори працюють по схожому принципу але значно дорожчі, небезпечніші і потребують безперервного енергопостачання для циркуляційного насоса інакше є ризик перегріву і виходу з ладу. А в моєму випадку при досягненні заданої температури спрацює реле нагріву і коло розімкнеться. Так, панелі будуть простоювати (хоча при бажанні їхню потужність в такому випадку можна перевести на іншого споживача) але це не буде загрожувати на водонагрівачу, ні батареям
Зробите пришліть відео автора канала, будь який досвід може нести інформацію Набита шишка теж досвід Принаймі того де можна її і'отримати чи чого краще не робити Можливо краще взяти 50ан ліферну батарейку. Щоб сонце стабільно +- її наповняло і поступово лишки стравлювати на нагрів води? Недавно бачив відео де мужик закликав на 1 панелі повісити і релейгґного сонячного але в ньому задерти поріг включення наприклад на 210в. А до 200 пускати на мппт щоб великі АКБ швиденько заряджав. А потім як їж наситить відімкне, то напруга зросте і хай іде на малу АКБ на бойлер і холодильники
На мою думку, краще б там поставили балансир замість бмс. Мін і макс напругу контролює інвертор, а активний балансир буде тримати всі комірки на однаковій напрузі
@@maxloza2611 ну але ж крупний завод вирішив чомусь інакше. З купою інженерів, з лабораторіями, з тестами, і з можливістю всунути туди фактично що завгодно.
Батарея без БМС? - "геніально". З точки зору позиціонування, батарея це закінчений продукт, тому якого виробника і як там буде "інвертер контролювати чи не буде" у фіналі у кінцевого покупця, це досить дивна логіка.
Балансир там є, але він пасивний, поки комірки нові і не деградували цього буде достатньо, а потім клієнт/продавець все спише на неправильні умови експлуатації та зберігання і запропонує оновлену версію батареї. Засмутило те що все приварено намертво, у випадку якщо якась комірка вийде з ладу складно буде щось зробити в домашніх умовах
@@kovaroman а я вам дякую за цей коментар. поліз перевіряти все - так кабель таки 35мм2 по факту, значить ляп у відео допустив, от тільки неясно як тепер це виправити.
Та в батареях на якісних (грейд А, справжніх) ячейках взагалі не треба балансирів! Не те, що активних. Моя лі іон від мустанга, як мала розбаланс 0.005в 3 роки тому, так і має зараз. Працює щодня. І сотні зібраних батарей так само. Балансир принципово вимикаю.
@@bogdankushlyk кажу-ж,я відмикаю балансування (смарт бмс). Маю досвід під 100 батарей і за кілька років жодного розбалансу. Макіта і бош не ставлять балансири в свої юатареї і за роки роботи нема розбалансу. Але ті ячейки вартують по 10$. То оправдано за таку якість.
@@DS.220 Якщо заряджати вище 4,12в і розряджати нижче 3,3в, то за тими межами починається розбаланс. Але і енергії там вже немає, тому ніколи не виходжу за ті межі і все ок. А той 1А*год, що там лишається, нікого не врятує. Тим більше, нижче 3,3в вже акум не тримає навантаження. Тобто, при малій потужності споживання (скажім 300Вт) все ок. Але, якщо ввімкнути чайник на 2 квт, то напруга миттєво просяде з 3,3 до 3,2, або і нижче. І може, або інвертор вимкнутись ( то ще добре, як так), а може і бмс відключитись (в залежності від налаштувань).
Бля,места там типа 100 гектар!Активный балансир,типа самый голимый,на гоняемых конденсаторах.при разнице напряжений 0.3в,указан контрольный ток,скажем 5а.Это при самом раздрае.Ну а правильный активный балансир,с проциком, гонит ток до 100а с общей шины,на отстающую банку!Бля,вкурите - енто при разряде!Ну а остальное по уму!Да, с ним четко работают как разноемкостные банки - разброс 30% не придел,так и калечные по внутрянке,у кума ездит парочка,с 20 мОм,когда остальные не более 0,7.Да на енти пару банок,таки сваял активные костылики.
може ми про різні балансири говоримо? там же треба ще передбачити відповідно теплові зазори, бо активний балансир дуже гарно гріється при роботі - його не можна просто впритул до комірок ставити.
у мене ніде бо у мене його нема. а загалом гріється звісно. я маю активний балансир для GEL - то його корпус гарно тепленький такий якщо рукою спробувати. спробую якось зняти температуру пірометром, щоб не бути голослівним
@@bogdankushlyk активний балансир це той що переганяє енергію з банки в банку завдяки конденсаторам, а пасивний зпалює надлишки нарезисторах, тобто гріється якраз пасивний а не активний.
та звісно що шукати як збирати треба на офіційних каналах. але люди хочуть бачити докази що приїжджає іншій звичайній людині, хай і трохи криворукій. тому то чудовий приклад побачити що саме в коробці, які елементи і що туди входить, бо це найближчий живий приклад. я теж криворукий трохи, буває. коли помічаю це - тоді намагаюсь сказати де прокриворучив, ну але то таке. всі ми люди і багато чого доводиться робити вперше.
@@АлексейДжимига а якшо людина не знає шо це помилки то їй можна записувати відео? чи треба вивчитись вначалі на електрика, потом інженера, потім монтажника, даби ти розрішив записувати відео? Хоче - записує, хоче - не записує. якшо ти думаєш шо шось погано зроблено на відео - не роби так як на відео. Або краще підскажи як виправити то шо н еправильно, а не став якісь ,,огранічєнія,, які мають бути досягнені тільки даби хтось мав право записати відео на СВІЙ канал
У ChatGpt такое мнение - Аббревиатура АКБ расшифровывается как "аккумуляторная батарея." Это общее название для устройств, состоящих из одного или нескольких аккумуляторов, которые используются для накопления и хранения электрической энергии. В технической документации термин "АКБ" обычно не подразумевает конкретный тип батареи (кислотную или другую) и может применяться к различным типам аккумуляторов, включая свинцово-кислотные, литий-ионные и другие.
у відео був ляп!
там де я вказував товщину перерізу кабелю - то по факту 2х35мм2 використано, а не 2х25 як було написано в рядочку на екрані. тому прошу вибачення, і подяка @kovaroman що заставив перевірити все.
Не називайте такі батареї "АКБ", як в заголовку відео. АКБ - це автомобільна кислотна батарея
@@ЛеонідГень-у5б от почав шукати і всюди бачу що АКБ розшифровують як акумуляторний блок, а не акумуляторна кислотна батарея. Тому мабуть залишу без змін.
А по жовтих 2х стрічках що іде до кожної перемички , без балансири?
Просто дані для заміру вольтажу??
Просто почав жити цим каналом. Ви молодець! Чекаю на відео про батерейку великого розміру 16.3 кВт. Я її теж замовив.
@@SergiyParkhomchuk_vyshyvanka це ще трошки довго чекати, але все буде. Дякую!
ДЯкую!
Якщо ті комірки гарної якості та однієї партії, то будь-який балансир такій батереї - як рибі парасолька 😊
і так, і не зовсім так одночасно. все залежить від режиму роботи. якщо давати їм заряджатись до 100% періодично - то все буде добре і без активного балансира. а якщо ні, і якщо тримати АКБ в стані скажем 40-50%... ну тоді не буде все добре
@@bogdankushlyk Дякую Вам, Авторе за вичерпну відповідь. Вітання з міста Дніпро!
Якщо ячейки добрі, то буде без балансування норм. А там ячейки, скоріш за все, хороші. Маю експериментальний об'єкт, де стоїть від хундая батарея (вживана, клієнт сам дістав її). За 5 років з відключеним балансуванням 0,003-0,007в в залехності від ступеня заряду. І то вживана батарея, яка щодня паше (220 не підведене, лиш сонце).
Да,топ видос!
та ні, просте відео. топ то у Олексія. самому зібрати такий блок - то не всі можуть.
@@bogdankushlyk Тут за основное - тайное,становится явным!И шо на четких ячейках идут не совсем те БМС,так нам не привыкать!Уже народ просит китаезов,просто в корпус положить банки и не комплектоватьБМС.Ну и мое встречное предложение китайцам - ну вплавте,в крышку акума балансировочные контакты - типа туто М3 резьба.
дякую за огляд. ще цікавий момент, між комірками нане немає ізоляторів. мабуть таки коли заводські комірки, ізоляція не пошкодженна, і ніяких прокладок не потрібно.
@@Timedemo3d ні, вони там таки є. Такі самі як Олексій клеїв на свою самозборну батарею. Просто темно сірого кольору і майже непомітні.
@@bogdankushlyk дякую. я теж ставлю прокладки завжди.
Богдане підкажіть sg03 є низькочастотний писк, поки читаю форуми, можливо Ви щось чули? Для оновлення прошивки просто китайцям написати серійник чи як?
+ якщо пропадає мережа, то холодець стопорить, відчуття наче перемикання на за 0ms...
@@uacode писк є у всіх що мені доводилось бачити.
Так, для оновлення пишете у форму серійник і прохання оновити.
Перемикання реально десь за 10-15 мілісекунд відбувається, чого в принципі достатньо щоб чутлива комп'ютерна техніка не помітила. Але деякі лампочки можуть мигнути.
UPD: в кого йде писк - включаємо режим Low noise mode. + Якщо сам інвертор їсть 60 Вт, можна поставити рівень заряду аккума на 95% і тоді буде в районі 20 Вт їсти
Вітання Богдан 🎉
навзаєм
Богдан, доброго, підкажіть, щоб Deye рахувала споживання, чи треба CT вішати на дріт, чи вона встройкою порахує (продавати в мережу не збираюсь)
@@uacode Deye має вбудовані СТ. Може користуватись ними. А можна підключити додатково зовнішні, якщо є така задача.
Богдане, підкажіть, будь ласка, наскільки критичне для батареї щоденне розряджання на 50 - 60 відсотків?
До прикладу я зараз налаштував так: інвертор в основному працює від сонця і батареї. Мережу теж не відключав. З 20:00 і до сходу сонця інвертор живить будинок від батареї (deye proB 5.1) максимальний розряд дозволив до 50%. Споживання не велике (від 95 до 220 ват на годину) тож майже завжди вкладаюся у ті 50 відсотків, якщо ні - підмішується мережа. Потім сонце підхоплює навнтаження і заряджає батарею.
взагалі не критично. в мене вони собі зараз живуть в режимі 30% постійно. це мій критичний незнижувальний залишок. решта працює як буфер щодня.
@@bogdankushlyk дякую за Вашу увагу та поради!
Почитав коминтарі: дійсно а України багато заможних громадян. ))) Такий инвертор, а ще 5 100 dye ДАЛЕКО не кожному по силі))) Ще не вмерла Україна))) Дивлюся Ваш канал с задоволенням. Чекаю, коли вже крайній вітряк запрацюе)
і не вмре, не дочекаються.
вітряк вже працює. ловлю налаштування, непросто це на контролері на якому калібрування навіть з коробки були виставлені криво. все доводиться "допилювати напильником". ну правда зараз цього тижня вітрів нема, таке собі 2 метри з поривами до 3-3.5, тому важко щось ловити... буде завтра трошки дути, подивлюсь що виходить по факту.
Дякую за відео! Як з можливостю бачити стан кожної комірки? Можливо в інверторі,застосунку,моніторингу?
ніяк. поки нема такої можливості. ну але вони постійно софт допилюють. можна бачити лише стан блоку загалом, лише виключно якщо у вас інвертор теж Deye, є на вибір десь 15 показників моніторингу. і там серез них що стосовно окремих комірок є величини Max cell V та Min cell V, а також Max cell temperature та Min cell temperature
@@bogdankushlyk на мою думку,допиляють обов"язково. Системи електроживлення мають певний рівень складності та матеріальної цінності. Батарея один з ключових елементів. Для відповідального користувача важливо переглянути (раз в тиждень,місяць) стан комірок.Це дасть можливість тримати систему справною на довгі роки.З кожного Вашого відео беру певний рівень знань. Бажаю сил на продовження справи! Бажаю успіху!
Доброго дня Богдане! Підкажіть будь ласка як вибирати сонячні панелі по їхніх параметрам. Коли я взяв одну панель у різних продавцях є розбіжності покажу параметри двох панелей: макс.потужн.напруги 1)49.8 2)42.2 макс.потужн.струму 1)13.94 2)13.04 напруга холос.ходу.1) 38.24 2)49.8 струм короткого замикання 1) 13.04 2)13.94 . То на які параметри звертати увагу при виборі панелей ,яку напругу і який струм враховувати ? Дякую!
А що кажуть у виробника? Продавці як правило дибіли. Що каже виробник з цього приводу?
@@bogdankushlyk тільки з продавцями спілкувався , тому як розрахувати по якій напрузі по макс. чи холостому ходу і струму дивитися короткого замикання чи струм Макс. Потужності. З яких величин вирахувувати вхід напруги і струму в інвентор
дивіться. задач дві:
1. не перевищити Isc допустимий для інвертора, а також Voc
2. отримати на масиві середні значення Ipmax та Vpmax щоб вони були десь в межах робочого діапаозону MPPT інвертора чи контролера.
якщо ці дві задачі виконуються - то вперед. ящко ні - вам треба інша панель
@@bogdankushlyk дякую! Завжди цікавий у вас контент і так тримати .
Доброго. Підскажить будь ласка де брали серверну стійку - не можу нормальну ціну знайти
повно на пром юа, або бу на лох ікс. Або у ваша ціна не нормальна.
@@maksimbober8443 та десь на розетці. вже не пригадаю
Вітаю. Де ви брали прошивки для батареї?
у китайців можна взяти через зв'язок з сапортом.
або через дилера (якщо купляли у дилера)
Так а в бмс может же быть балансир. В jk бмс до 2А балансир.
може бути. дізнайтесь про те як він працює, яка конкретно логіка його роботи.
хоча як правило балансир це окремий прилад.
Спочатку нівелюємо твердження, потім переводим тему на іншу тему.
Не простіше написати - не знав?
@@bogdankushlyk у меня стоит самосбор 48В на 136Ач, на jk бмс. Балансир срабатывает при достижении определённого уровня разбаланса, который задаётся через приложение. Балансир точно работает. Помогает равномернее разряжать/заряжать банки. Правда конкретно у меня версия на 0.6А. Есть до 2А.
@@bogdankushlyk интересно, какая именно бмс стоит в вашей батарее deye. Есть там какая-то маркировка?
@@sub-zero-x нічого на ній не написано. ймовірно власна розробка.
Пане Богдан. Підкажіть, будь ласка, чи можна зібрати на інверторі Deye 10-ти кіловатну СЕС, щоб це не був високовольтний інвертор? Трохи втонув в інформації, буду вдячний за допомогу
@@GreenVVave так, можна. У мене ж якраз такий і всі відео про саме такий інвертор.
Я до речі купив тиждень тому другий такий, доставлятиму в паралель. Повна сума - 2003 долари зі всім з доставкою мені на моє відділення Нової Пошти.
Пане @@bogdankushlyk. Маю 18 панелей на 575W. Deye 10k-SG03 і 10K-SG04 мають заслабкі MPPT для двох стрінгів з вказаних панелей. Deye SUN-10k-SG05LP3 підходить ідеально, але його ніде немає на продаж. Можливо знаєте де шукати або є якісь гарні альтернативи Deye з чого можна вибрати для моєї ситуації
@@GreenVVave а скиньте параметри панелей сюди будь ласка? Може там не все так погано.
@@bogdankushlyk Trina Solar 575w: VMPP - 38.7V, IMPP - 14.87A, VOC - 46.0V, ISC - 15.97A
@@GreenVVave такс.
орієнтуватимусь по своєму Deye-10kW-SG04-LP3EU.
Isc не перевищено - це добре. IMPP трошки поза зоною макс роботи трекера інвертора, але це не страшно, він просто обмежить на 13А та і все, по факту вироблятимуть чуть менше.
далі, головне що Voc - чудовий. тобто вам можна таких панелей на один його PV-вхід (неважливо чи той що 2 паралельний на одному МРРТ, чи той один окремий зі своїм окремим МРРТ) - не більше 14 штук.
тобто 2х14 на PV1
та 1х14 на PV2
відповідно можете нагрузити інвертор на
28*575 = 16100 ват
14*575 = 8050 ват
і сумарно 24 кВт панелей і НІЧОГО ЙОМУ ВІД ЦЬОГО НЕ БУДЕ, тобто не згорить і працюватиме все дуже добре і влітку і взимку. взимку взагалі бомба бо панелей буде дофіга і закриватиме хмарність як слід.
то був максимальний сценарій. а у себе розподіляйте ці наявних 18 панелей як хочете, але у вашому випадку не менше 6 панелей на PV2, і всі що залишаться для PV1 - або одним масивом і одним входом не більше 14 штук послідовно. або знову ж не менше ніж по 6 на кожен з двох паралельних входів.
При современном монтаже,четкий активный балансир на 48 в ферума,это просто объем - 200мм х 150мм х 20мм.Ток отдаваемый в каждую банку - 100а.
от власне, я теж пошукав всякі балансири і бачу що бувають і менші за розмірами. питання лише - чому його не ставлять в такий досить недешевий продукт? але я не маю на нього відповіді
@@bogdankushlyk Отвечу честно.Однокластник,были мы и гимнастами и ..,но упали на пятиборье.Мастера.Лично,мждународник по спинингу,на тех еще соревнованиях.в 87 году,досрочно ловил норму.Но это не о том - Борис был на китае более 2000,раз,первый раз в 1992 году я был с ним,ночевали в гостинице за 1,7$.Как боксер,было тогда во мне 98 кг.Ну а теперь о главном - китайцы - готовы на пыль - как зарядить песком акумы,так и все сделать по уму.Они очень уважают общение онлайн!зуб на зуб1Но не все,это могут пропихнуть!Бля,ну купи более дорогую БМС с правильным балансиром!Бля.заработай ты,свои ,китаезные баллы от коллег,бля,так мы,Украинцы ,тупо оплачиваем композицию!Все получили все!А результата нет.
@@michalctakanych ахах) отсыпь шо куришь
Балансир в BMS може бути. 1-2А DC/DC конвертер це не багато. Візуально помітно, якщо є катушка індуктивномті на платі.
так немає такого )
про те і мова, що я не побаичв там балансира ні окремого, ні на платі.
У мене Deye RW-L2.5 на 24v, а чи вообще можливо послідовно підключити 2шт щоб получити 48в ?
читайте тех параметри чи мануал. не всі батареї можна ставити послідовно. паралельно всі, а от з послідовно не все так просто.
Бачив я дисбаланс на заводських збірках з пасивним балансиром. Як то кажуть, менше знають - краще сплять. Розбіг такий самий як в будь яких інших збірках на нових комірках. Просто в заводських ніхто вам його не покаже. Завузили параметри й бмс не вирубає заряд по дисбалансу. Зате в самосборі люди аж трусяться коли невелике відхилення.
ну тобто активний балансир таки рулить, виходить?
Все супер, але який перетин дроту вказаний для силового підключення батареї до інвертора у вашій інструкції до Deye?
Як на мене дріт затонкий. Між блоками батареї все вірно, а от до інвертора має бути точно товщий!
по факту там 35мм2 по два кабелі на плюс і на мінус, у відео я неправильно вказав переріз. що в інструкції - треба пошукати, бо то було досить давно все, зараз я лише додавав 5-ту АКБ до вже 4-х існуючих.
доброго дня, наскільки сумісні версії SE-G5.1Pro-B та SE-G5.1Pro між собою, чи вони відрізняються тільки зовні, ваші думки. Зараз у китайців тільки SE-G5.1Pro-B знайшов, а стоїть SE-G5.1Pro, думаю як добавитись
задайте це питання китайцям. вони мають точно знати однакові там BMS чи різні а також однакові там комірки чи різні. бо якщо щось різне - не рекомендовано таке поєднувати.
@@bogdankushlyk є відповідь, потрібна ваша лічка, це можна видалити
@@Malamutoed-dc5lj напишіть в телеграм/вайбер 0675017574
Доброго вечора!
Маю таку ж проблему.. є 2шт SE -G5.1 pro і 2 шт SE-G5.1 Pro B..
То можна їх паралельно поєднувати?
@@Vova-2021 мені китайці відповіли, що можна з.єднувати в паралель, але порекомендували оновити прошивку старої батареї
Богдане, а де ви знайшли в наявності цю версію, ті що є в наявності вже pro-b. Я оце теж хочу додати 1 акум
то ще у квітні куплений. до цього часу стояв у товариша поки йому його баратея не прийшла. зараз я не знаю де взяти - хіба докупити з замовлення в нових поставках.
я їх насправді буду продавати, як мої великі прийдуть (хз коли точно, жовтень-листопад десь). ну але мабуть є сенс продавати одразу пачкою, а не по одному.
Багато хто з виробників не буде вас любити пане Богдане)
а мене не треба любити )
Показувати начинку- це дуже корисно і правильно!) Хай виробники розуміють, що можуть облажатись. От глянути на алішні товари. Коли виробник гордиться своїм продуктом, то він радо сам внутрянку показує, щоб клієнт бачив за що платить, а як якийсь "халтурщик", то жодного фото, чи згадки про начинку не вкаже.
Я так кожен інвертор, що попадається до рук, тестую, розбираю, дивлюсь схему, компоненти і викидую в загальну общину, щоб люди бачили що є добре за свої гроші, а що -ні.
@@taraspavlyk4932 точно. до мене ж EAsun приїхав якраз. можна і його розібрати теж
Так, це навіть корисно. З свого досвіду скажу, що в кожному третьому- четвертому є сюрпризи в виді заклепок, болтиків, які по платі котяться; недопханих роз'ємів, відірваних дроселів від клею (тих самих масивних).
❤
Не побачив чи стискає Deye комірки в своїх збірках?
стискає. є там плита компресійна
Підкажіть, що за ящик для акумів? Звичайна стійка серверна?
Так, серверна шафка. Підійде для будь яких акумів такого розміру.
@@bogdankushlyk поділіться , що узяли? Який розмір, виробник?
УХЛ-МАШ, серверна стійка стнадартна, на 5 модулів + 5 поличок. шукайте на промі чи на розетці.
Цікаво, але колгоспно ;) Цікавий контент є ще від Off-grid garage з Австралії
@@oleksiisikera5889 о так, той дядько перетестував вже все що можна.
У Вас акб SE-G5.3 Deye?
Deye SE-G5.1 Pro
@@bogdankushlyk pro краще чуточку, но повній інформації немає
жодного разу не чув,щоб хтось казав що там активний балансир, хз де ви таких знаходите
я чув таке і не раз )
тому то таке
А це норм що на чардж і дісчард стоїть 200А+ , а кабель 25мм2?
@@MrMoy-nj4oo кабель 2х35мм2. Я оговорився у відео.
Печальна батарея-згорів бмс-знайти в Україні та замінити (потрібні програми яких у нас немає а китайці не дають-тільки морочать голову переписками впродовж місяця) нереально!Сервіс в Україні ВІДСУТНІЙ!Єдиний вихід -гаражно інтегрувати інший бмс (
і це ще нормальний варіант
Є така думка, що інвертори Дея в своєму модельному ряді (наприклад, Дея 3ф 48в батарея від 8 до 12 квт моделі) - повністю ідентичні і відрізняются лише програмною прошивкою. Це опосередковано підтверджуєтся також повністю ідентичною вагою всіх ціх моделей по паспорту
10 і 12 із вами сказани - точно одне залізо і лише прошивка різна. на рахунок 8 - я не впевнений, там є здається невеликі відмінності у компоненах в порівнянні із старшими.
@@bogdankushlyk мені китайці на алі-баба сикдували datasheet однофазних інверторів Deye, то там моделі від SUN-3.6K до SUN-8K мають ті самі розміри (330×580×232 (Excluding Connectors and Brackets)) і ту саму вагу (24,9 кг)
ну так і є... але питання в тому що ми не знаємо які там компоненти. не думаю що у 5 та у 12 з цього конкретно посилання от прямо однакові ставлять.
www.deyeinverter.com/product/hybrid-inverter-1/sun5-6-8-10-12ksg04lp3.html
@@OlegOlegovich А зачем разные корпуса и радиаторы фрезеровать? Лишние затраты.
Нещодавно знову з жахом розглядав ціни з варіантами по батареях (АКБ) в надії десь зекономити (вважаю, що економія має бути економною) і мені в голову прийшла така думка: хто сказав, що енергія має зберігатись тільки в вигляді електричної енергії? Одним з найбільших споживачів енергії в приватному будинку є нагрів води. Чому б не пакувати енергію туди, принаймні ту, що має на це піти? І хто сказав, що водонагрівач (бойлер) має працювати виключно на змінному струмі з мережі або інвертора? А якщо взяти 3-4 сонячні батареї послідовно (щоб холостий хід не перевищував 250В) і підключити безпосередньо до бойлера? Розумію, що є ризик підпалу контактів бойлера на постійному струмі, в крайньому випадку можна задіяти додаткове реле для цього. Та навіть можна задіяти збірку скажім на 100В. Нагрівати буде в 3 рази довше але хто заважає взяти бойлер побільше щоб вистачало надовше, рано чи пізно він все одно нагріє і вимкнеться. Різниця в ціні нагрівача скажімо на 60л і 100л незначна а в порівнянні з цінами на інвертори і АКБ - її взагалі немає. Важливо підігнати систему під добове споживання. В такому випадку можна значно зекономити на потужності дороговартісних інверторів і батарей. А надлишок сонячної енергії, як вже говорив один блогер, вона через верх не переллється. Як вам такий варіант?
Ніяк, тому що бойлери у мене мають бути нагріті лише до певної температури, а не кипіти. Та і вирішується це питання простим таймером. Нічого кращого за акумулятори немає.
@@bogdankushlyk Бойлери більше не нагріються чим передбачено виробником, здається біля 85 градусів. Але можна збільшити їхній об'єм щоб не відчувати просадку по температурі впродовж доби. Що краще акумулятори я не спорю. Йдеться про економічну доцільність.
Сонячні конвектори працюють по схожому принципу але значно дорожчі, небезпечніші і потребують безперервного енергопостачання для циркуляційного насоса інакше є ризик перегріву і виходу з ладу. А в моєму випадку при досягненні заданої температури спрацює реле нагріву і коло розімкнеться. Так, панелі будуть простоювати (хоча при бажанні їхню потужність в такому випадку можна перевести на іншого споживача) але це не буде загрожувати на водонагрівачу, ні батареям
Зробите пришліть відео автора канала, будь який досвід може нести інформацію
Набита шишка теж досвід
Принаймі того де можна її і'отримати чи чого краще не робити
Можливо краще взяти 50ан ліферну батарейку.
Щоб сонце стабільно +- її наповняло і поступово лишки стравлювати на нагрів води?
Недавно бачив відео де мужик закликав на 1 панелі повісити і релейгґного сонячного але в ньому задерти поріг включення наприклад на 210в.
А до 200 пускати на мппт щоб великі АКБ швиденько заряджав.
А потім як їж наситить відімкне, то напруга зросте і хай іде на малу АКБ на бойлер і холодильники
Горячей водой роутер не запитать
На мою думку, краще б там поставили балансир замість бмс. Мін і макс напругу контролює інвертор, а активний балансир буде тримати всі комірки на однаковій напрузі
@@maxloza2611 ну але ж крупний завод вирішив чомусь інакше. З купою інженерів, з лабораторіями, з тестами, і з можливістю всунути туди фактично що завгодно.
Батарея без БМС? - "геніально". З точки зору позиціонування, батарея це закінчений продукт, тому якого виробника і як там буде "інвертер контролювати чи не буде" у фіналі у кінцевого покупця, це досить дивна логіка.
Балансир там є, але він пасивний, поки комірки нові і не деградували цього буде достатньо, а потім клієнт/продавець все спише на неправильні умови експлуатації та зберігання і запропонує оновлену версію батареї. Засмутило те що все приварено намертво, у випадку якщо якась комірка вийде з ладу складно буде щось зробити в домашніх умовах
@@RomanTymoshyk так і є. пасивний балансир вбудований у BMS. треба в разі чого розпаювати комірки
50 мм.кв перерізу дроту до акб замало, у вашому випадку потрібно не менше 70мм.кв (два по 35мм.кв), або краще вже два по 50 мм.кв.
ну а чим вам кабелі (2х25мм2) на 400А не підійшли? якщо вони працюють на 200-220А і не більше.
@@bogdankushlyk чим рахуєте допустимий переріз дроту для постійного струму? )
@@kovaroman а я вам дякую за цей коментар. поліз перевіряти все - так кабель таки 35мм2 по факту, значить ляп у відео допустив, от тільки неясно як тепер це виправити.
@@bogdankushlyk до речі, візуально мені теж здалось, що він все ж у вас 35мм.кв)
@@bogdankushlyk 25кв це 100 ампер.
Та в батареях на якісних (грейд А, справжніх) ячейках взагалі не треба балансирів! Не те, що активних. Моя лі іон від мустанга, як мала розбаланс 0.005в 3 роки тому, так і має зараз. Працює щодня. І сотні зібраних батарей так само. Балансир принципово вимикаю.
та ні. таки треба. і то у вас пасивний балансир працює, тому все з ними і добре
@@bogdankushlyk кажу-ж,я відмикаю балансування (смарт бмс). Маю досвід під 100 батарей і за кілька років жодного розбалансу. Макіта і бош не ставлять балансири в свої юатареї і за роки роботи нема розбалансу. Але ті ячейки вартують по 10$. То оправдано за таку якість.
@@taraspavlyk4932 Ніякого розбалансу?)) Ну давайте після одного циклу відео з заміром по верху.
@@DS.220 Якщо заряджати вище 4,12в і розряджати нижче 3,3в, то за тими межами починається розбаланс. Але і енергії там вже немає, тому ніколи не виходжу за ті межі і все ок. А той 1А*год, що там лишається, нікого не врятує. Тим більше, нижче 3,3в вже акум не тримає навантаження. Тобто, при малій потужності споживання (скажім 300Вт) все ок. Але, якщо ввімкнути чайник на 2 квт, то напруга миттєво просяде з 3,3 до 3,2, або і нижче. І може, або інвертор вимкнутись ( то ще добре, як так), а може і бмс відключитись (в залежності від налаштувань).
@@taraspavlyk4932 lfp й liion трохи різні хімії, з другим простіше в плані балансу. Звуження параметрів стандартна практика всіх заводських збірок.
Бля,места там типа 100 гектар!Активный балансир,типа самый голимый,на гоняемых конденсаторах.при разнице напряжений 0.3в,указан контрольный ток,скажем 5а.Это при самом раздрае.Ну а правильный активный балансир,с проциком, гонит ток до 100а с общей шины,на отстающую банку!Бля,вкурите - енто при разряде!Ну а остальное по уму!Да, с ним четко работают как разноемкостные банки - разброс 30% не придел,так и калечные по внутрянке,у кума ездит парочка,с 20 мОм,когда остальные не более 0,7.Да на енти пару банок,таки сваял активные костылики.
може ми про різні балансири говоримо? там же треба ще передбачити відповідно теплові зазори, бо активний балансир дуже гарно гріється при роботі - його не можна просто впритул до комірок ставити.
@@bogdankushlyk де він гріється? ))) покажіть
у мене ніде бо у мене його нема. а загалом гріється звісно. я маю активний балансир для GEL - то його корпус гарно тепленький такий якщо рукою спробувати. спробую якось зняти температуру пірометром, щоб не бути голослівним
@@bogdankushlyk активний балансир це той що переганяє енергію з банки в банку завдяки конденсаторам, а пасивний зпалює надлишки нарезисторах, тобто гріється якраз пасивний а не активний.
@@maksimbober8443 теоретично. а практично все з точністю навпаки. бо ви силу струму не враховуєте.
Богдан краще не рекомендуйте «криворуких» які не вміють збирати акумулятор, людина краще подивилась як потрібно збирати на офіційному каналі Seplos.
та звісно що шукати як збирати треба на офіційних каналах. але люди хочуть бачити докази що приїжджає іншій звичайній людині, хай і трохи криворукій. тому то чудовий приклад побачити що саме в коробці, які елементи і що туди входить, бо це найближчий живий приклад.
я теж криворукий трохи, буває. коли помічаю це - тоді намагаюсь сказати де прокриворучив, ну але то таке. всі ми люди і багато чого доводиться робити вперше.
Даремно ви так. Людина для нас записала відео. Це теж не легка робота. Кожен візьме з нього щось корисне для себе.
@@Igor_kulch людина знімаючи відео повинна розуміти, що поширює свої помилки. Що для інших може привести до фатальних наслідків
@@АлексейДжимига всі ми не без гріха :)
@@АлексейДжимига а якшо людина не знає шо це помилки то їй можна записувати відео? чи треба вивчитись вначалі на електрика, потом інженера, потім монтажника, даби ти розрішив записувати відео? Хоче - записує, хоче - не записує. якшо ти думаєш шо шось погано зроблено на відео - не роби так як на відео. Або краще підскажи як виправити то шо н еправильно, а не став якісь ,,огранічєнія,, які мають бути досягнені тільки даби хтось мав право записати відео на СВІЙ канал
Бо він там не потрібен. Акб зібрано з якісних комірок а не оті ваші відбраковки Грейд А
я не буду сперечатись про грейди. подивіться дядька з off-grid garage і може зрозумієте чому те що ви сказали не має жодного сенсу.
АКБ = акумуляторна КИСЛОТНА батарея!
А хіба не акумуляторний блок?
У ChatGpt такое мнение -
Аббревиатура АКБ расшифровывается как "аккумуляторная батарея." Это общее название для устройств, состоящих из одного или нескольких аккумуляторов, которые используются для накопления и хранения электрической энергии. В технической документации термин "АКБ" обычно не подразумевает конкретный тип батареи (кислотную или другую) и может применяться к различным типам аккумуляторов, включая свинцово-кислотные, литий-ионные и другие.
@olgab5878 ошибаетесь