Пане Богдане, свого часу я мав пряме відношення до проектування вітряків. Вмію це робити й досі. За умов більшості території України з середньою швидкістю вітру (осінь - зима - перша половина весни) 4,5 - 5,5 м/c найкраще працює вітряк з горизонтальною віссю та кількістю лопатей 16-24. Є гарне дворядне розташування. Усе інше то є іграшки та хоббі. З повагою. СД.
на стільки багато лопатей - це вийде дуже тихохідний вітряк. під нього важко зробити відповідного генератора. сучасні трилопатні вітряки гарно працюють починаючи з вітру 3 м/с, тому цілком бачу сенс і резон використовувати їх, технології відкатані, перевірені, варіантів робочих безліч.
@bogdankushlyk уся річ у тому, яким чином мультиплікувати обертання вала генератора чи збільшити діаметр розташування постійних магнітів. Малі оберти помножити ла великий діаметр дорівнює великі оберти помножити на малий діаметр. У моїй конструкції є дві величезні переваги великий крутний момент та початок генерації (відчутної) вже з 4м/с. Я є справжній інженер та в змозі проектувати від нуля та до кінця повної розробки. Були б гроші - побудував би власноруч.
шоб не морочили голову ті хто любить голову морочити... бо наразі в нього з 10 дзвінків - 10 замовлень. так би мовити 100% гарантований результат. і в цьому є своя логіка, я її чудово розумію )
йому потрібен контроллер кастомний із зворотнім зв'язком і на нього самого поставити якийсь лічильник обертів щоб хоч якось адекватно працювати якщо у вас місце не на шляху вітрового потоку де йде перепад темперетарний й місцевіть направляюча як скелі чи гори. Контролер має бачити оберти і регулювати ток від обертів щоб він міг стартонути і не заглохнути бо він виходить на робочі оберти і падає то ж чітко видно має рахувати оберти і нарощувати чи скидати відбор потужності. Також незнаю у кого то руки у вас чи китайців але геометрія точно попливла й йдуть втрати у щілинах. Усеоднобуде мізер але значно більше аніж зараз. З +сів виглядає прикольно не треба велика мачта птахів з города відлякує з - ККД, те що вони улітають і рвуться на штормах , ціна й морочитись з
так з якимись руками щось не те. як я не крутив - мені не вийшло його рівно скласти... ну всяке може бути. я думаю насправді якщо з ним далі гратись - йому треба робити зовсім інше вітроколесо. бо сам генератор відчуваю що міг би і 400-500 ват показати таки.
Вітання! Ясно, що така вертикалка - це лише гірлянда для забавки ока. Треба консируювать щось інакше, із змінною довжиною лопатей, наприклад. А горизонтальні крутяться гарно.👍
@@Евгений_Грабинский та цікаво насправді чи можна буде його якось переробити щоб був певний толк. Власник дав добро, то якось потім буду пробувати щось похімічити.
Як тільки бачу вертикалку без екрану, одразу розумію, яка це безглуздість. Так екран це ще простір, але без нього, толку від будь-якої вертикалки взагалі немає, а от з екраном, хоч щось є.
@@bogdankushlyk думаю, загалом через те що про це сильно не замислюються, як необхідне, Це досить габаритна конструкція, що тяхне за собою інші інженерні задачі з посилення конструкції. Чим більший вітряк тим більший вийде парус. Потрібно робити екран розумним, щоб він не тільки направляв повітря на одну сторону але й вмів закриватися взагалі. Простими словами, горизонтальний вітряк таких заморочок не потребує, тому є лідером по ціні та якості. А от вертикалки залишили лише як маркетинг (чорний). Бо якщо зробити вертикалку ефективною, то її все одно купляти не будуть, бо дорого.
@@futurengine так. вертикалка проти горизонталки однакових можливостей буде десь мінімум втричі дорожче (якщо не більше) через зайву масу і вимоги до витримуваного зусилля на конструкції
@@bogdankushlyk цікаво, зараз не можу так просто знайти на цю тему інформацію. Колись давно цікавився вертикалками і сам думав виготовити. Але коли почав розбиратися зрозумів, що треба міняти трохи конструкцію. І так прийшла ідея, що потрібно направляти повітря, бо це фігня повна. Вирішив пошукати щось в інтернеті, чи є вже щось на цю тему, щоб не вигадувати велосипед. Якось тоді знайшов по словам аеродинамічний екран, чи якось так. І вцілому все досить просто, як я собі і уявляв по самому принципу. По колу, під кутом виставляються панелі, що перекривають одну половину і направляють весь потік у необхідну лопасть. Так друга лопасть не просто гальмується повітрям, а й те повітря що йде без екрану на неї, йде на потрібну лопасть. Ефективність таким чином досягаеться по значенню як і у горизонталки. Можливо в них і е сенс на даху висоток але я зупинився на прорахунку мачти. Нажаль все по цьому проекту давно десь втратив. Так би поділився, якщо потрібно було б.
@@bogdankushlyk Трохи прийшлося повозитися але знайшов приклад. Можна погуглити "Diffuser Augmented Wind Turbine (DAWT) Technologies PDF" там є PDF файл (вирізка на 17 сторінок з 1385). На 10 сторінці зображення по середені "b) Omni-directional Flow" те про що я думав.
Был опыт использования ветряка NE- 400 S2 , правда генератор немного переделан - перепаян последовательно - там намотка 2 жильным проводом - для возможности работы с винтом из ПВХ трубы - 8 лопастей 35 см длина каждой - поскольку родные лопасти сильно шумят ( диаметр родного винта 1,1 метр) так вот с винтом из ПВХ выдал он 35 ватт на ветре более 12 м сек и 19 ватт на ветре более 10 м / сек на АКБ 12 в - переключили на 6 вольт аккумулятор - выработку дал почти вдвое больше за сутки- но вот пиковая мощность упала почти вдвое - генератор даёт 15 ватт при 500 об / мин
@@bogdankushlyk Ну да , мощность у Китай ветряков вертикальных нужно делить где то на 10 если не более ...я видел обзор ветряка типа шар ...там вообще более 3 ватт не видели на ветру более 10 м сек .....правда у ветряка типа шар диаметр 0,9 метра ....а генератор как в моей горизонталке по мощности - тоже ватт 15 при 500 об - которые карусельный- ротор никогда не раскрутит при таком диаметре ....
@@bogdankushlyk Это точно , я ради эксперимента лет 5 назад делал вертикалку из мотора колеса от гироскутера- сам ротор из бочек - высотой 90 см , шириной 60 - на ветра более 10 м сек ( порывы ) - он тоже дал 3 ватта - так цена вопроса : мотор колесо 1000 грн ...+ бочки старая капроновая которую выкинуть хотел - но итог такой же как у ветряка шар только при цене в 7 раз ниже ...с велосипедным мотор колесом тоже были эксперименты - там уже 8 ватт было ( правда с одной фазы ) - при размере ротора - 1,3 метра ширина + 90 высота - но у велика ось слабая - поэтому забросил эксперименты - ну а так впринципе если б ротор был на отдельном валу - то может быть чего и получилось - только площадь ротора увеличить - ну во всяком случае ну хуже этий китайских вертикальных вертелок .....
Навіть чисто теоретично, не будучі інженером, одною шкільною фізикою з тим же E=(mv**2)/2, і розмірах того що я бачу навскидку профілем турбіни в максимум 1*1,5 метра, при швидкості вітру в 12 м/с, через такий профіль пройде 18 кубів повітря з енергією 1,2 кДж в секунду, або 1,2 кВт потужність . Це максимум енергі що несе повітря при вказаних виробником параметрах. Оскільки робоча тільки половина, і бере вона відсотків 30 від енергії потоку, це ватт 100, із них відсотків 80 йде на рух другої неробочої половини проти потоку з двойною швидкістю. До механічного валу доходить 20 ватт. Генератор якщо він розрахований саме на такі оберти, з ротором з постійних магнітів видасть максимум 70 відсотків і тільки якщо оберти будуть саме ті, не більше й не менше, інакше ККД впаде ще. Це 14 ват на регуляторі. Що дійде до аккумулятора - важко уявити, лише заміряти)) Теоретично щоб геть не викидувати, можна спробувати винести ті лопасті на довгих шпильках на півметра від осі, щоб охопити більшу площу потоку, але там треба дивитись на зменьшення обертів валу при тій же швидкості потоку. Ну або перевернути його горизонтально і поставити нормальне низькообертове колесо.
мене попросили протестувати. я це зробив ) а далі що з ним робити - це мене вже не цікавить. я його зняв і поверну власнику. це якщо він ще захоче його забирати.
Добрий день. З огляду на будову вертикального вітряка, виходить, що одна половина йде за вітром, а інша проти вітру - звідси й мала швидкість. А якби перекрити чимось ту половину вітряка, що йде проти вітру - мала б збільшитися швидкість, оскільки зменшиться опір? Аналогічно у воді - вода крутить лише нижню частину колеса, а верхня має менший опір (у повітрі).
@@ВіталійІ-г8с ні. це ви щось таке хочете сказати. я лише сказав що він спіральний - подивіться уважно. закрити праву чи ліву частині нічого не дасть. буде так само половина туди дути а половина сюди. ну і якщо вже зовсім дотошним бути - закривання частини (зменшення робочої площі) нічого не дасть. ви не отримаєте зростання виробітку вдвічі, власне через зменшення робочої площі. а конструкція стане важчою, і ту закриту частину додатково доведеться позиціонувати. ви створите додаткові зони завихрень і локальних турбуленцій. ну але нащо я це все розказую - ви краще візьміть і у себе зробіть - а тоді всім нам покажете.
Я Вам поясню чому ставлять вертикалки, бо вони ніби як безшумні. Як приклад, до мене вже всі сусіли призодили і просили безшумний ставити вітряк і просять мов вертикалку бо коли я заявив що планую 5 кВт горизонтальний то дуже невдоволені. То поки сказав що 3 кВт ставити буду, думаю, що тихіше буде чим 5 кВт і мвє сусідам не шкодити шумом.
сусідів це не має хвилювати, це раз. а два - не бачили просто ті сусіди правильної вертикалки. я про великий ротор Дар'є. шумить як дурний. я б поставив такий назло таким сусідам і хай їм не шумить... )
@bogdankushlyk сусіди у мене хороші, при будівництві виручали))) Я у Вас всеодно буду консультуватися перед купівлею, на весну СЕС поставлю, заключну договір (лічильник вже під зелений тариф стоїть і працює), а вже потім мачту і вітряк ВЕРТИКАЛКУ! Поки ту, що в Джесіки у Вас на 3.5 кВт в відео придивився. Але яка ціна на їх мачту буде? Ви в відео кажете, що занадто дорога їх рідна свята. Буду вдячний за ціну орієнтовну без доставки бо Ви вже запитували у неї
я цін на доставку мачт не знаю, не рахував ні разу. знаю що 12-метрова сама мачта під 5-кВт та і 10кВт вітряки EXW з заводу коштує: 1. 700 доларів - секційна з труби під розтяжки 2. стовп-конус - 2000 доларів 3. багатогранний стовп-конус з переламом коромислом - 2800 доларів
@@magicUA так, багато. Але наших умільців вже не залишилось. А ті що залишились стали або дуже прошені, або не хочуть нічого робити. Тому якщо чесно - я б на сьогоднішній день для себе розглянув варіант купити готову сертифіковану мачту це якщо під солідний вітряк. Під дрібноту - то вже таке... Можна і самому щось виліпити.
Як краще інсталювати декілька дрібних чи один потужний, і як шумлять горизонталки чи сусіди не буксують , бо різні сусіди є((( скидуєте енергію на акумулятори з вітрогенерації, чи через теплонасос на буфер водяний для опалення? Дякую , чекаю відповіді.
все в акумулятор скидують. на сусідів мені все одно - бо їх безпосередньо біля мене нема. найближчі в 80 метрах - ніколи не жалілись на шум. краще мати комбінацію. великий гарно іде на вітрах 4+ м/с а малі (М3 зокрема) - ніщо не переплюне на вітрах 1,5-4 м/с
На початку відео,ви показали свій вертикальний вітряк.Питаня. Якщо на тому вітряку збільшити відстань від вертикальної осі,до крильчатки (500мм),це збільшить продуктивність, чи ні?
оскільки зросте площа - то теоретично зросте. але! при збільшенні діаметра - впадуть оберти, що відповідно навпаки знизить продутивність. тому збільшувати площу у вертикалок краще нарощуванням висоти щоб без втрати поточного режиму роботи генератора.
@@lyumylaserbina4006 панелі однозначно. Поки панелей не встановили під зав'язку - нема чого навіть думати про вітряки (це стосується домашніх станцій).
Подививсь. І побачив,що савоніус зібраний не правильно. Переплутана послідовність приєднання лопатей до осі. Але сильно вплинути на результат це не може. Дякую за відео
Підскажіть, чи можливо встановити вітряк що одразу при вітрі гріє тен який гріє воду??? Міркую над таким проєктом. Якщо так, на що орієнтуватись.( Будинок в полі-вітру вистачає). Дякую.
@@Леонід-к7ъ можна все що хочете. Але толку з того буде небагато. Значно краще якщо він робить те для чого призначений - хай виробляє електроенергію собі, а вже її ви витрачаєте на те що треба.
@@IgorFrancish це я згоден. Не було можливості переробляти заради нього ще і флянця. Ну помножте мною отримані дані на 3 навіть... Варте воно того? Мої горизонтальні на малих висотах коли мали чистий вітер - видавали те що книжка пише. Як були підняті на висоту - просто рівніше і чіткіше їхати стали. А цей якщо не може тут (де інші могли) то не зможе і на висоті теж.
ruclips.net/video/cF1n-h4lOvw/видео.html в описі до того відео є посилання. але попереджаю одразу - це маленький вітрячок. його реальний виробіток у моїх умовах - від 4 до 12 кВт-год на місяць. це те що я з нього реально бачив і бачу.
@@sirsadat1174 якщо ваша система на 48 вольт, то найкраще буде - взяти контролера на 48 вольт, а вітряк на 96. Тоді працюватиме краще і швидше буде виходити на робочий режим
Этот вертикальный ветряк неплохо было б на 12 в Акб подключить ...пиковая мощность станет ниже , но вот зарядка будет чаще и выработка должна быть выше - учитывая низкую высоту установки ....ну или хотя бы на 24 вольта АКБ - на 48 вольт он явно не дотягивает - это видно...зарядка редкая
А Вы попробуйте без контроллера - чтоб АКБ был под визуальным контроллем - ненадолго ...чтоб не перезарядить АКБ - чисто ради тэста через 3 фазный диодный мост ....там даже за пару часов покажет результат - я на ветряках тэстил разное напряжение ....что только не делал - и трансформаторы подключал и ДС преобразователи - и АКБ кислотные 4 вольта , 6 в , 8 вольт 12 ....у меня например 6 вольт вышла оптимальной - но правда на ветре не более 10 метров ....вертикалки тоже тэстил правда с бочек и из мотор колес - с вертикалки Макс получил 9 ватт с одной фазы мотор колеса вольта байкс при оборотах более 60 об - правда у меня застройка плотная ....с ветряка 0,7 метров диаметра только 10 ватт / сутки получается на высоте 4 метра ....а ветер в 1,5 раза ниже всегда чем по прогнозу
У меня более 10 ватт / сутки с ветряка 0,7 метра диаметром не удается снять ....лопасти из трубы ПВХ , генератор 15 ватт даёт мощности на 500 об мин ( генератор с Китай ветряка NE-400 S2) - на заводских лопастях- 5 штук диаметра 1,1 метр давал 2 Ампера при 13,5 вольтах ...при ветре прогноза 7 м/ сек ( порывы 14 ) - но у меня ветер в 1,5 раза ниже из за застройки плотной - ну и винт шумел ( участок мелкий) - винт с ПВХ на 8 лопастей раза в 4 меньше давал но без шума - но выработка мизер ....может вернусь к мотор колесам - может больше дадут - но мне вышку не поставить более 5 метров - наверно и с мотор колес толку не будет при такой низкой высоте установки ....
@@bogdankushlyk Ну решать Вам ...ну мне например переход с АКБ у которого напряжение ниже в 2 раза дало выработку 10 ватт сутки вместо 6 ватт - но это за сутки в плотной застройке где сила ветра в 1,5 раза ниже чем при прогнозе ( по прогнозу ветер был 6 м/ сек - это с Китай ветряком с винтом с трубы - при диаметре 0,7 метра на 8 лопастей .....получается на 40 процентов увеличилась выработка когда перешёл на другой АКБ .....но у меня это так ...хобби ....выработка мизер ....9 лет экспериментов с ветряками- от 0,5 до 2,4 метра диаметра правда на высоте не более 5 метров
Порекомендуйте вітряк щоб встановити на висоті 20 метрів, і щоб сусіди не скаржились на відстанні 50-70 метрів до будівель по землі))) І чи хтось ставив замість металевої мачти на стовбур дерева 20+ метрів висоти, не повинно лягти)
на стовбур дерева я б не ставив, це по-перше. два - беріть 5-кіловатний на 5.35 метрів діаметром - той буде точно добрий. якщо великий - то які моделі бувають - вже визначайтесь самі - ось тут детально про декілька типових варіантів: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html
Пане Богдане ! Дякує за відео! В мене сонячні панелі на 15кWatt вже 4 роки! Все супер, але на зиму хочу поставити вітряк, який впевнено дає 1-1,5 кВатт, або за сутки 24 години виробляє 20-30 кВатт, ваша рекомендація ! Дякую💛💙💖🎀🎁🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
1. почніть з дослідження вітру у вашій локації. globalwindatlas.info вам у допомогу. якщо на 10 метрах у вас 3.5 м/с або вище - тоді можна спробувати це реалізувати. якщо менше - забудьте про вітряк. 2. така задача яку ставите цілком під силу горизонтальному вітряку діаметром на 5.5-6.5 метрів. якщо є для цього можливість встановити його у нормальній локації (див пункт 1) та на людській висоті (15-17 чи навіть трошки більше метрів). які моделі мають відповідний діаметр - подивіться отут і зрозумієте приблизний потрібний бюджет на вітряк: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html. ну а мачта під вітряк масою від 250 кг до півтонни буде коштувати мінімум стільки ж якщо не вдвічі більше за сам вітряк.
Вертикалка должна быть узкая и высокая, чем уже тем больше обороты, а высота нада для мощности.кпд маленькое у вертикалок ибо мощность получаем с разницы силы давления на все поверхности, а в горизонталках все поверхности работают на то што б крутить
@@wilsonfit6484 чув, стартує не означає працює. Мої горизонтальні три менших стартують на вітрі до 2 м/с. На 2.5 вже щось виробляють, якийсь мінімум. Оніпко - то турбіна Архімеда насправді.
@@wilsonfit6484 вартість дуже сильно залежить де і в кого його купляти (а також як міряти той 1 чи 3 кВт, на якому вітрі). найкраща ціна на заводі якщо везете його самостійно перевізником. ось тут детально було: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html мені подобається варіант 4.0 діаметр FT-3000L2 - цей дасть 3 кВт гарантовано на 10 м/с, маса вітряка майже 100 кг. ціна є у прайсі в описі до відео.
@@павелволков-у8х3ф дякую. Все ж для справедливості варто сказати що наступного дня після виходу цього відео вертикалка спромоглась таки показати 26 миттєвих ват. Але то була мабуть таки її стеля на вітрі 11-12 м/с.
для перерізу 0.75 нормальний струм 6 Ампер, а при напрузі 48 Вольт потужність буде ~ 300 Вт. Для 5 кВт при напрузі 48 Вольт струм має бути понад 100 Ампер, а переріз ~ 16 квадратів. Китайці напевно фізику не вчили 😂😂😂
о ні, вони її дуже добре знають. і чудово розуміють що ліплячи таку наклейку на цей продукт - вони саме на лоха і розраховують і це має свою мету і досягає свого результату
ruclips.net/video/cF1n-h4lOvw/видео.html в описі до того відео є посилання. але попереджаю одразу - це маленький вітрячок. його реальний виробіток у моїх умовах - від 4 до 12 кВт-год на місяць. це те що я з нього реально бачив і бачу.
у вашому випадку нема сенсу купувати на amazon чи на ebay, там все те саме завезене з Китаю тільки х2 по ціні. Ваш варіант - Alibaba. Детально про моделі і посилання на них - в цьому відео були: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html
Добрый день!!! К сожалению ничего непонятно !!!! Бегаем от одного прибора к другому - и нам непонятно - сколько какой ветряк дает!!! Привет с Днепра!!!
З вашого досвіду для маленького горизонтального вітряка, що на відео, яка мінімальна висота його розташування у ваших умовах щоб він щось більш-меньш виробляв? Три метри чи більше?
@@Igor_user більше. 6 метрів мінімум. А краще 10-12. На висоті він значно рівніше сидить на вітрі, його не крутитиме зі сторони в сторону. Питання насправді не стільки у висоті, як у перешкодах навколо. Від них треба підніматись на 3-4 метри мінімум, а краще чуть більше.
а в описі все є. от тільки я дав посилання на свій улюблений завод Wuxi. ну а такі роблять ще з десяток заводів в китаї, і який саме з них робив цей конткретно вітряк мені невідомо.
@@user-Ivan.3.7.3 так, М3 мені дуже подобається. Він найкращий за свої гроші в своєму розмірі. Він може працювати на системі 24 вольти, він у мене так півроку майже працював донедавна. Все ж на 48 вольт йому чуть краще, більший сумарний виробіток виходить.
@@bogdankushlyk Значить діаметр генератора не відповідає діаметру парусності... Тобто спроектовано не корректно... Ну не вірю, що вони такі не ефективні... Але дуже дивує надпис 12м/с... Вони до 5 м/с мали би вже нормально працювати, починаючи з 2м/с.
@@DPTech_workroom в тому то і справа - що їх рекламують як - ледь крутнувся і вже видає. а факт такий - що напругу то покаже. а дай йому 0,1-0,2 ампери - і все - просадка по напрузі капітальна... китайці їх клєпатимуть доти доки буде запит на щось подібне. а він буде. бо ненавчених людей ну дуже багато. он американський приклад Harmony - викачали вже з інвесторів 300 чи 400 мільйонів доларів і все роблять найкрутішого савоніуса і ніяк за 5 років не зроблять... тому поки є людина яка повірить і поведеться - доти існуватимуть такі продукти і проєкти.
@@DPTech_workroom Все вірно, або генератор не для нього або парусність не підібрана або не вміють встановлювати. Мені декілька років тому на ремонт привозили контроллер інверторний, коли вивчав то здивувала схема, бо там була купа додаткових рішень по закладці і виконуванню якихось команд. Запитав у людини яка принесла і він розповів що працював у швейцарії на вітровій фермі, контроллер прихватив чисто попробувати полагодити, сама ферма у долині тому горизонталки там заборонені шумні а вертикалки і панелі можна, і розповів що ферма схожа на коридори де в розрив стін встроєні ці вертикалки і в залежності від напрямку вітру в стінах перед вітряками видвигаються і задвигаються заслонки, де одні концетрують потік повітря а інші роблять зону пониження тиску, що значно покращує тиск іменно на лопасть з однієї сторони осі і зменшує тиск на лопасть з іншої сторони. Короче це треба дивитись в живу. І ця ферма забеспечує єнергією весь агрокомплекс у землеробців.
не маю пояснення... надія на чудо можливо. чи віра в магію? чи що от мене ні - от мене точно не обмануть. інших може, а мене ніколи... складно сказати. тому треба і треба продовжувати про це говорити. ну і якщо чесно - вертикалки насправді можуть. відповідного розміру/типу і габартиів. щоб було 5 кВт - треба 5 метрів висота, 3.2 діаметр, ротор Дар'є Н-типу на 5 лопатей, і вітер 12 м/с. тоді шанси є. а, ну і це вже 850 кг вітряка нетто.
Это конечно игрушка,а не генератор,площади вообще нет,у меня такое подозрение,что это крыльчатка не для этого генератора,кто то ,химичит с комплектацие...
@@igorlaguta9146 важко сказати... Але коробка запечатана була, наклейку ви самі бачили. Де відбулась махінація невідомо. Але я чомусь думаю якщо йому дати адекватного гвинта - то він цілком може ще полетіти, звісно в межах можливостей ротора.
@bogdankushlyk лопаті мають бути навпаки , тому і щілини є. Лопаті мають находити по напрямку спіралі а не віддалятися , вівтар повинен відштовхувати лопаті з низу до верху... Переверни і будеш в захваті від продуктивності
ну на ней же написано что меньше 12 метров она вобще не работает от слова совсем тест не коректен даже 10 метров не было а ей надо 12 и тогда она даст может и 300 ват но вижу навряд тут абы токо сама не улетела вместе с ветром а то нолик там просто лишний ну какие 5000 ну откуда тут лопастей не хватит никак на 5 киловат тут даже на киловат мало и 500 ват навряд но может триста при 12 метрах она и даст площади лопастей точно хватит но тут разбаланс дикий её правда тупо порвать может на куски при больших оборотах они сильно шумят аж все ветряки заглушает явный брак лопастей просто срежет от них идет какойто
rated power - то потужність яка досягається при умовах rated wind. а до того рейтед - буде менше. і воно має бути динамічно менше. чому тоді на моєму двокіловатнику на якому написано що 2000 ват при 10 м/с - то він працює з 3 м/с собі?
@@bogdankushlyk потому что твой двух киловатник он нормальный ветряк класический у него широкий диапазон работы и 10 мс это его верхняя граница выше он уже в аварийную защиту уходить должен а тут 12 мс это нижняя при меньшем ветре он вообще не работает то есть совсем никак не работает его покупать нужно лиш туда где такие ветры это норма а обычный ветряк будет постояно в защиту уходить
@@bogdankushlyk пожалуста потестируй ветрикалку сегодня по ветру подходящему для неё обещают до 20 мс я в неё верю если не разлетится на детали то она себя покажет сегодня
А чого ви його та високо поставили і всього лише за одним кущем? Треба було поставити на землі так би точно набрав обертів. А якщо серйозно то трохи дивно, що коли ви поставили поставили ту вертикалку на вдвічі нижчій висоті вимагати від неї кращого результату ніж від горизонталок. І швидкість вітру 6м/с ви ж ви міряєте на якій висоті?
о, знайшовся адепт вертикалок. ПРОДАМ! 620 доларів! за що людина купила - ті гроші їй і поверну, до останньої копійки. ставите на висоту собі 25 метрів - і показуєте всім нам у відео що вона видасть своїх чесних 15 ват на вітрі 8 м/с. згода?? якщо ні - значить ви просто черговий балабол.
Як що Ви бажаєте протестувати будь який вітряк то готовий допомогти. У мене є аеродинамічна труба де можна задавати швидкість вітру до 12 метрів в секунду. Результати вимірів записуються на регістраторі. Швидкість вітру вимірюється з точністю до 0,1 м/ с , напруга генератора до 600 вольт, струм до 50 ампер, оберти генератора від 1 до 6000 обертів на хвилину. Самописець реєструє одночасно швидкість вітру, температуру і вологість повітря, оберти генератора. Напругу в Вольтах, і струм в Амперах, 🎉потужність в Ватах , осцилограму (форму синусоіди) і її спотворення при зміні навантаження і обертів. Максимальний діаметр вітряка і висота 1500 мм. Можна збільшити до 3-х метрів, але тоді зменшиться максимальна швидкість вітру. Також можна вимірювати вітрове навантаження на конструкцію і деякі інші параметри, навантаження регулюється електронікою . Для приватних осіб - плату не беру. Звертайтесь на електронну адресу oni2@i.ua . Місце знаходження вимірювальної станції м, Київ, Хай Вам щастить!
@@goshasmartson а де ж він той Архімед, що його турбіну вкрав Оніпко і назвав своїм іменем чогось з якогось дива? Де вони реально є встановлені з доказами реальної роботи?
Пане Богдане, свого часу я мав пряме відношення до проектування вітряків. Вмію це робити й досі. За умов більшості території України з середньою швидкістю вітру (осінь - зима - перша половина весни) 4,5 - 5,5 м/c найкраще працює вітряк з горизонтальною віссю та кількістю лопатей 16-24. Є гарне дворядне розташування. Усе інше то є іграшки та хоббі. З повагою. СД.
на стільки багато лопатей - це вийде дуже тихохідний вітряк. під нього важко зробити відповідного генератора.
сучасні трилопатні вітряки гарно працюють починаючи з вітру 3 м/с, тому цілком бачу сенс і резон використовувати їх, технології відкатані, перевірені, варіантів робочих безліч.
@bogdankushlyk уся річ у тому, яким чином мультиплікувати обертання вала генератора чи збільшити діаметр розташування постійних магнітів. Малі оберти помножити ла великий діаметр дорівнює великі оберти помножити на малий діаметр. У моїй конструкції є дві величезні переваги великий крутний момент та початок генерації (відчутної) вже з 4м/с. Я є справжній інженер та в змозі проектувати від нуля та до кінця повної розробки. Були б гроші - побудував би власноруч.
@@СократДиогенов редуктор це недобре, зайва механічна втрата... Лише прямий привід.
@bogdankushlyk не прямой привод, а непосредственний. Если поняли - ви інженер.
@@СократДиогенов маю на увазі єдиний вал вітроколеса і ротора генератора, без передач, без редукторів.
Як завжди інформативно і цікаво.
Колись і я хотів вертикальний Вихор-3 ставити, але поспостерігати за Вашим каналом і буду горизонтальний ставити
дякую
Лайк небритій мордіі (робоче) і лайк за те що ти теоретичне показуєш практично. Нафіг ти це робиш - питанннння.
ну бо цікаво - це раз.
бо треба щоб більше людей знали правду - це два.
ну і три - бо попросили перевірити, тож раз є нагода, то чому б і ні.
@@ruslanwel у Сергія є свої причини не показуватись. Він не хоче продавати їх багато. А хоче продавати їх лише гарантованим людям.
шоб не морочили голову ті хто любить голову морочити...
бо наразі в нього з 10 дзвінків - 10 замовлень. так би мовити 100% гарантований результат. і в цьому є своя логіка, я її чудово розумію )
@@bogdankushlyk дайте будь ласка номер Сергія, щоб замовити в нього контролер.
@@Arni..7or ось тут в описі відео є ruclips.net/video/XNDj07nKTd8/видео.htmlsi=a_5qKi2SXmwoHS2w
у мене була така фігня, тільки давав навантаження на вертикалку і вона зупинялась) Дякую за відео!
так і є, мінімальний струм відбору - і баста
йому потрібен контроллер кастомний із зворотнім зв'язком і на нього самого поставити якийсь лічильник обертів щоб хоч якось адекватно працювати якщо у вас місце не на шляху вітрового потоку де йде перепад темперетарний й місцевіть направляюча як скелі чи гори.
Контролер має бачити оберти і регулювати ток від обертів щоб він міг стартонути і не заглохнути бо він виходить на робочі оберти і падає то ж чітко видно має рахувати оберти і нарощувати чи скидати відбор потужності.
Також незнаю у кого то руки у вас чи китайців але геометрія точно попливла й йдуть втрати у щілинах.
Усеоднобуде мізер але значно більше аніж зараз.
З +сів виглядає прикольно не треба велика мачта птахів з города відлякує
з - ККД, те що вони улітають і рвуться на штормах , ціна й морочитись з
так з якимись руками щось не те. як я не крутив - мені не вийшло його рівно скласти... ну всяке може бути. я думаю насправді якщо з ним далі гратись - йому треба робити зовсім інше вітроколесо. бо сам генератор відчуваю що міг би і 400-500 ват показати таки.
@@bogdankushlyk або з вашими незмогли рівно скласти , або китайця який те нарізав криво. Помацати ж те неможу.
Вітання! Ясно, що така вертикалка - це лише гірлянда для забавки ока. Треба консируювать щось інакше, із змінною довжиною лопатей, наприклад.
А горизонтальні крутяться гарно.👍
@@Евгений_Грабинский та цікаво насправді чи можна буде його якось переробити щоб був певний толк. Власник дав добро, то якось потім буду пробувати щось похімічити.
Як тільки бачу вертикалку без екрану, одразу розумію, яка це безглуздість. Так екран це ще простір, але без нього, толку від будь-якої вертикалки взагалі немає, а от з екраном, хоч щось є.
@@futurengine цікаво чому ніде не видно їх з екраном?
@@bogdankushlyk думаю, загалом через те що про це сильно не замислюються, як необхідне, Це досить габаритна конструкція, що тяхне за собою інші інженерні задачі з посилення конструкції. Чим більший вітряк тим більший вийде парус. Потрібно робити екран розумним, щоб він не тільки направляв повітря на одну сторону але й вмів закриватися взагалі.
Простими словами, горизонтальний вітряк таких заморочок не потребує, тому є лідером по ціні та якості. А от вертикалки залишили лише як маркетинг (чорний). Бо якщо зробити вертикалку ефективною, то її все одно купляти не будуть, бо дорого.
@@futurengine так. вертикалка проти горизонталки однакових можливостей буде десь мінімум втричі дорожче (якщо не більше) через зайву масу і вимоги до витримуваного зусилля на конструкції
@@bogdankushlyk цікаво, зараз не можу так просто знайти на цю тему інформацію. Колись давно цікавився вертикалками і сам думав виготовити. Але коли почав розбиратися зрозумів, що треба міняти трохи конструкцію. І так прийшла ідея, що потрібно направляти повітря, бо це фігня повна. Вирішив пошукати щось в інтернеті, чи є вже щось на цю тему, щоб не вигадувати велосипед. Якось тоді знайшов по словам аеродинамічний екран, чи якось так. І вцілому все досить просто, як я собі і уявляв по самому принципу. По колу, під кутом виставляються панелі, що перекривають одну половину і направляють весь потік у необхідну лопасть. Так друга лопасть не просто гальмується повітрям, а й те повітря що йде без екрану на неї, йде на потрібну лопасть. Ефективність таким чином досягаеться по значенню як і у горизонталки. Можливо в них і е сенс на даху висоток але я зупинився на прорахунку мачти. Нажаль все по цьому проекту давно десь втратив. Так би поділився, якщо потрібно було б.
@@bogdankushlyk Трохи прийшлося повозитися але знайшов приклад. Можна погуглити "Diffuser Augmented Wind Turbine (DAWT) Technologies PDF" там є PDF файл (вирізка на 17 сторінок з 1385). На 10 сторінці зображення по середені "b) Omni-directional Flow" те про що я думав.
Был опыт использования ветряка NE- 400 S2 , правда генератор немного переделан - перепаян последовательно - там намотка 2 жильным проводом - для возможности работы с винтом из ПВХ трубы - 8 лопастей 35 см длина каждой - поскольку родные лопасти сильно шумят ( диаметр родного винта 1,1 метр) так вот с винтом из ПВХ выдал он 35 ватт на ветре более 12 м сек и 19 ватт на ветре более 10 м / сек на АКБ 12 в - переключили на 6 вольт аккумулятор - выработку дал почти вдвое больше за сутки- но вот пиковая мощность упала почти вдвое - генератор даёт 15 ватт при 500 об / мин
@@Солнечныебатареи2 так. Але ж тут було обіцяно 48 вольт. Ну і вольти то є, а от ватів не буде...
@@bogdankushlyk Ну да , мощность у Китай ветряков вертикальных нужно делить где то на 10 если не более ...я видел обзор ветряка типа шар ...там вообще более 3 ватт не видели на ветру более 10 м сек .....правда у ветряка типа шар диаметр 0,9 метра ....а генератор как в моей горизонталке по мощности - тоже ватт 15 при 500 об - которые карусельный- ротор никогда не раскрутит при таком диаметре ....
@@Солнечныебатареи2 так, ті шаріки - то зовсім нікудишнє
@@bogdankushlyk Это точно , я ради эксперимента лет 5 назад делал вертикалку из мотора колеса от гироскутера- сам ротор из бочек - высотой 90 см , шириной 60 - на ветра более 10 м сек ( порывы ) - он тоже дал 3 ватта - так цена вопроса : мотор колесо 1000 грн ...+ бочки старая капроновая которую выкинуть хотел - но итог такой же как у ветряка шар только при цене в 7 раз ниже ...с велосипедным мотор колесом тоже были эксперименты - там уже 8 ватт было ( правда с одной фазы ) - при размере ротора - 1,3 метра ширина + 90 высота - но у велика ось слабая - поэтому забросил эксперименты - ну а так впринципе если б ротор был на отдельном валу - то может быть чего и получилось - только площадь ротора увеличить - ну во всяком случае ну хуже этий китайских вертикальных вертелок .....
Навіть чисто теоретично, не будучі інженером, одною шкільною фізикою з тим же E=(mv**2)/2, і розмірах того що я бачу навскидку профілем турбіни в максимум 1*1,5 метра, при швидкості вітру в 12 м/с, через такий профіль пройде 18 кубів повітря з енергією 1,2 кДж в секунду, або 1,2 кВт потужність . Це максимум енергі що несе повітря при вказаних виробником параметрах. Оскільки робоча тільки половина, і бере вона відсотків 30 від енергії потоку, це ватт 100, із них відсотків 80 йде на рух другої неробочої половини проти потоку з двойною швидкістю. До механічного валу доходить 20 ватт. Генератор якщо він розрахований саме на такі оберти, з ротором з постійних магнітів видасть максимум 70 відсотків і тільки якщо оберти будуть саме ті, не більше й не менше, інакше ККД впаде ще. Це 14 ват на регуляторі. Що дійде до аккумулятора - важко уявити, лише заміряти)) Теоретично щоб геть не викидувати, можна спробувати винести ті лопасті на довгих шпильках на півметра від осі, щоб охопити більшу площу потоку, але там треба дивитись на зменьшення обертів валу при тій же швидкості потоку. Ну або перевернути його горизонтально і поставити нормальне низькообертове колесо.
мене попросили протестувати. я це зробив )
а далі що з ним робити - це мене вже не цікавить. я його зняв і поверну власнику. це якщо він ще захоче його забирати.
Подяка Вам Богдане за наполегливість і час витрачений на проведення випропубування. Для багатьох глядачів корисно і повчально.
@@ВолодимирПироженко-э2ж будь ласка
Добрий день. З огляду на будову вертикального вітряка, виходить, що одна половина йде за вітром, а інша проти вітру - звідси й мала швидкість. А якби перекрити чимось ту половину вітряка, що йде проти вітру - мала б збільшитися швидкість, оскільки зменшиться опір? Аналогічно у воді - вода крутить лише нижню частину колеса, а верхня має менший опір (у повітрі).
він же спіральний
@bogdankushlyk то ви хочете сказати, що вітер не дме на праву частину, а дме тільки на ліву?
@@ВіталійІ-г8с ні. це ви щось таке хочете сказати. я лише сказав що він спіральний - подивіться уважно. закрити праву чи ліву частині нічого не дасть. буде так само половина туди дути а половина сюди.
ну і якщо вже зовсім дотошним бути - закривання частини (зменшення робочої площі) нічого не дасть. ви не отримаєте зростання виробітку вдвічі, власне через зменшення робочої площі. а конструкція стане важчою, і ту закриту частину додатково доведеться позиціонувати. ви створите додаткові зони завихрень і локальних турбуленцій.
ну але нащо я це все розказую - ви краще візьміть і у себе зробіть - а тоді всім нам покажете.
Я Вам поясню чому ставлять вертикалки, бо вони ніби як безшумні.
Як приклад, до мене вже всі сусіли призодили і просили безшумний ставити вітряк і просять мов вертикалку бо коли я заявив що планую 5 кВт горизонтальний то дуже невдоволені. То поки сказав що 3 кВт ставити буду, думаю, що тихіше буде чим 5 кВт і мвє сусідам не шкодити шумом.
сусідів це не має хвилювати, це раз.
а два - не бачили просто ті сусіди правильної вертикалки. я про великий ротор Дар'є. шумить як дурний. я б поставив такий назло таким сусідам і хай їм не шумить... )
@bogdankushlyk сусіди у мене хороші, при будівництві виручали)))
Я у Вас всеодно буду консультуватися перед купівлею, на весну СЕС поставлю, заключну договір (лічильник вже під зелений тариф стоїть і працює), а вже потім мачту і вітряк ВЕРТИКАЛКУ! Поки ту, що в Джесіки у Вас на 3.5 кВт в відео придивився. Але яка ціна на їх мачту буде? Ви в відео кажете, що занадто дорога їх рідна свята. Буду вдячний за ціну орієнтовну без доставки бо Ви вже запитували у неї
я цін на доставку мачт не знаю, не рахував ні разу.
знаю що 12-метрова сама мачта під 5-кВт та і 10кВт вітряки EXW з заводу коштує:
1. 700 доларів - секційна з труби під розтяжки
2. стовп-конус - 2000 доларів
3. багатогранний стовп-конус з переламом коромислом - 2800 доларів
@@bogdankushlyk багато, наші умільці дешевше зроблять
@@magicUA так, багато. Але наших умільців вже не залишилось. А ті що залишились стали або дуже прошені, або не хочуть нічого робити.
Тому якщо чесно - я б на сьогоднішній день для себе розглянув варіант купити готову сертифіковану мачту це якщо під солідний вітряк. Під дрібноту - то вже таке... Можна і самому щось виліпити.
Як краще інсталювати декілька дрібних чи один потужний, і як шумлять горизонталки чи сусіди не буксують , бо різні сусіди є((( скидуєте енергію на акумулятори з вітрогенерації, чи через теплонасос на буфер водяний для опалення? Дякую , чекаю відповіді.
все в акумулятор скидують. на сусідів мені все одно - бо їх безпосередньо біля мене нема. найближчі в 80 метрах - ніколи не жалілись на шум.
краще мати комбінацію. великий гарно іде на вітрах 4+ м/с
а малі (М3 зокрема) - ніщо не переплюне на вітрах 1,5-4 м/с
На початку відео,ви показали свій вертикальний вітряк.Питаня. Якщо на тому вітряку збільшити відстань від вертикальної осі,до крильчатки (500мм),це збільшить продуктивність, чи ні?
оскільки зросте площа - то теоретично зросте. але! при збільшенні діаметра - впадуть оберти, що відповідно навпаки знизить продутивність. тому збільшувати площу у вертикалок краще нарощуванням висоти щоб без втрати поточного режиму роботи генератора.
Порадьте, будь ласка, тихий компактний вітряк для балкону на 6-9поверх.
@@aleksgots7456 для балкону не пораджу ніякий вітряк. Нема там вітру - лише вихрові потоки.
Краще пару панельок приліпити.
Дякую!!!! А то думала, що краще, сонячни панели чи витряки???
@@lyumylaserbina4006 панелі однозначно. Поки панелей не встановили під зав'язку - нема чого навіть думати про вітряки (це стосується домашніх станцій).
Требаба писати яка потрітна кількість обертів, а на швидкість вітру
Кому треба?
Ще не бачив щоб жоден виробник так подавав дані.
Подививсь. І побачив,що савоніус зібраний не правильно. Переплутана послідовність приєднання лопатей до осі. Але сильно вплинути на результат це не може. Дякую за відео
їх неможливо зібрати інакше - вони всі однакові... як їх можна переплутати якщо вони однакові?
Підскажіть, чи можливо встановити вітряк що одразу при вітрі гріє тен який гріє воду??? Міркую над таким проєктом. Якщо так, на що орієнтуватись.( Будинок в полі-вітру вистачає). Дякую.
@@Леонід-к7ъ можна все що хочете. Але толку з того буде небагато. Значно краще якщо він робить те для чого призначений - хай виробляє електроенергію собі, а вже її ви витрачаєте на те що треба.
Класне питання, самого це цікавить
Причем тут витряк? Хочешь греть воду, ставь коллектор. Смотри Сергея Юрко.
Може все ж він занизько? І тому мало видає?
Поставте собі високо - побачите. Посилання на нього є в описі. Придбайте, поставте високо і покажіть всім нам що він може
@@bogdankushlyk немає де. Але для рівноцінного співставлення мають бути в рівноцінних умовах.
@@IgorFrancish це я згоден. Не було можливості переробляти заради нього ще і флянця. Ну помножте мною отримані дані на 3 навіть... Варте воно того?
Мої горизонтальні на малих висотах коли мали чистий вітер - видавали те що книжка пише. Як були підняті на висоту - просто рівніше і чіткіше їхати стали. А цей якщо не може тут (де інші могли) то не зможе і на висоті теж.
@@bogdankushlyk мабуть ні!
добрий вечір. чюдове відео . як з вами звязтися
067-501-75-74 але краще писати у вайбер / телеграм. телефон можу не підняти
Здравствуйте.
У меня есть безтоплевный генератор который работает от давления воды.
Если интересно пишите.
дякую, але не цікаво
Для такого вітряка, потрібно робити окремо вітролов з 4-х сторін))
не допоможе
Мп 3 где купить?
ruclips.net/video/cF1n-h4lOvw/видео.html
в описі до того відео є посилання.
але попереджаю одразу - це маленький вітрячок. його реальний виробіток у моїх умовах - від 4 до 12 кВт-год на місяць. це те що я з нього реально бачив і бачу.
Для колекції не вистачоє ротора оніпка😁
якби хто подарував - то був би )
купляти - я не куплю таке. вже розумний
Привіт! На скільки вольт повинен бути вітрогенератор FT-2000L2?
@@sirsadat1174 якщо ваша система на 48 вольт, то найкраще буде - взяти контролера на 48 вольт, а вітряк на 96. Тоді працюватиме краще і швидше буде виходити на робочий режим
Этот вертикальный ветряк неплохо было б на 12 в Акб подключить ...пиковая мощность станет ниже , но вот зарядка будет чаще и выработка должна быть выше - учитывая низкую высоту установки ....ну или хотя бы на 24 вольта АКБ - на 48 вольт он явно не дотягивает - это видно...зарядка редкая
@@Солнечныебатареи2 так, але не маю контролера щоб це перевірити.
А Вы попробуйте без контроллера - чтоб АКБ был под визуальным контроллем - ненадолго ...чтоб не перезарядить АКБ - чисто ради тэста через 3 фазный диодный мост ....там даже за пару часов покажет результат - я на ветряках тэстил разное напряжение ....что только не делал - и трансформаторы подключал и ДС преобразователи - и АКБ кислотные 4 вольта , 6 в , 8 вольт 12 ....у меня например 6 вольт вышла оптимальной - но правда на ветре не более 10 метров ....вертикалки тоже тэстил правда с бочек и из мотор колес - с вертикалки Макс получил 9 ватт с одной фазы мотор колеса вольта байкс при оборотах более 60 об - правда у меня застройка плотная ....с ветряка 0,7 метров диаметра только 10 ватт / сутки получается на высоте 4 метра ....а ветер в 1,5 раза ниже всегда чем по прогнозу
Та воно то можна, але то забагато танців з бубнами заради потенційних 4-5 ват на годину.
У меня более 10 ватт / сутки с ветряка 0,7 метра диаметром не удается снять ....лопасти из трубы ПВХ , генератор 15 ватт даёт мощности на 500 об мин ( генератор с Китай ветряка NE-400 S2) - на заводских лопастях- 5 штук диаметра 1,1 метр давал 2 Ампера при 13,5 вольтах ...при ветре прогноза 7 м/ сек ( порывы 14 ) - но у меня ветер в 1,5 раза ниже из за застройки плотной - ну и винт шумел ( участок мелкий) - винт с ПВХ на 8 лопастей раза в 4 меньше давал но без шума - но выработка мизер ....может вернусь к мотор колесам - может больше дадут - но мне вышку не поставить более 5 метров - наверно и с мотор колес толку не будет при такой низкой высоте установки ....
@@bogdankushlyk Ну решать Вам ...ну мне например переход с АКБ у которого напряжение ниже в 2 раза дало выработку 10 ватт сутки вместо 6 ватт - но это за сутки в плотной застройке где сила ветра в 1,5 раза ниже чем при прогнозе ( по прогнозу ветер был 6 м/ сек - это с Китай ветряком с винтом с трубы - при диаметре 0,7 метра на 8 лопастей .....получается на 40 процентов увеличилась выработка когда перешёл на другой АКБ .....но у меня это так ...хобби ....выработка мизер ....9 лет экспериментов с ветряками- от 0,5 до 2,4 метра диаметра правда на высоте не более 5 метров
Порекомендуйте вітряк щоб встановити на висоті 20 метрів, і щоб сусіди не скаржились на відстанні 50-70 метрів до будівель по землі))) І чи хтось ставив замість металевої мачти на стовбур дерева 20+ метрів висоти, не повинно лягти)
на стовбур дерева я б не ставив, це по-перше.
два - беріть 5-кіловатний на 5.35 метрів діаметром - той буде точно добрий.
якщо великий - то які моделі бувають - вже визначайтесь самі - ось тут детально про декілька типових варіантів: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html
Пане Богдане ! Дякує за відео! В мене сонячні панелі на 15кWatt вже 4 роки! Все супер, але на зиму хочу поставити вітряк, який впевнено дає 1-1,5 кВатт, або за сутки 24 години виробляє 20-30 кВатт, ваша рекомендація !
Дякую💛💙💖🎀🎁🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
1. почніть з дослідження вітру у вашій локації. globalwindatlas.info вам у допомогу. якщо на 10 метрах у вас 3.5 м/с або вище - тоді можна спробувати це реалізувати. якщо менше - забудьте про вітряк.
2. така задача яку ставите цілком під силу горизонтальному вітряку діаметром на 5.5-6.5 метрів. якщо є для цього можливість встановити його у нормальній локації (див пункт 1) та на людській висоті (15-17 чи навіть трошки більше метрів).
які моделі мають відповідний діаметр - подивіться отут і зрозумієте приблизний потрібний бюджет на вітряк: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html.
ну а мачта під вітряк масою від 250 кг до півтонни буде коштувати мінімум стільки ж якщо не вдвічі більше за сам вітряк.
@@bogdankushlykвітер є постійно з осені до весни з 5метрів до 25!
Вертикалка должна быть узкая и высокая, чем уже тем больше обороты, а высота нада для мощности.кпд маленькое у вертикалок ибо мощность получаем с разницы силы давления на все поверхности, а в горизонталках все поверхности работают на то што б крутить
@@bartekostrowski5096 так і є
Чтобы не было обратного давления на лопасти, на вертикалке должны быть наружные направляющие, тогда она намного эффективней.
Скажіть чи чули про ротор оніпко?
Кажуть гарно стартує на малих вітрах
@@wilsonfit6484 чув, стартує не означає працює. Мої горизонтальні три менших стартують на вітрі до 2 м/с. На 2.5 вже щось виробляють, якийсь мінімум.
Оніпко - то турбіна Архімеда насправді.
Фигня.
@@bogdankushlyk зрозумів вас. Певно б уже ті стояли кругом. А яка вартість вітряка на 1 або 3 кВт?
@@wilsonfit6484 вартість дуже сильно залежить де і в кого його купляти (а також як міряти той 1 чи 3 кВт, на якому вітрі). найкраща ціна на заводі якщо везете його самостійно перевізником.
ось тут детально було: ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html
мені подобається варіант 4.0 діаметр FT-3000L2 - цей дасть 3 кВт гарантовано на 10 м/с, маса вітряка майже 100 кг. ціна є у прайсі в описі до відео.
@bogdankushlyk вдячний за вашу відповідь
Хорошее видио всё наглядно
@@павелволков-у8х3ф дякую.
Все ж для справедливості варто сказати що наступного дня після виходу цього відео вертикалка спромоглась таки показати 26 миттєвих ват. Але то була мабуть таки її стеля на вітрі 11-12 м/с.
Привіт, а на Deya можна підключити вітряк? якщо вже обидва входи від панелей зайняті? дякую
привіт. можна.
2 варіанти залишається:
1. через контролер заряду АКБ прямо на АКБ
2. через мережевий вітрячний інвертор на Ген-порт Deye.
@@bogdankushlyk дякую, а якщо ген порт використовується як смартлоад для бойлера , то варіант 1?
тоді так - тоді лише варіант 1
для перерізу 0.75 нормальний струм 6 Ампер, а при напрузі 48 Вольт потужність буде ~ 300 Вт. Для 5 кВт при напрузі 48 Вольт струм має бути понад 100 Ампер, а переріз ~ 16 квадратів. Китайці напевно фізику не вчили 😂😂😂
о ні, вони її дуже добре знають. і чудово розуміють що ліплячи таку наклейку на цей продукт - вони саме на лоха і розраховують і це має свою мету і досягає свого результату
@@bogdankushlyk я б не сказав, зараз мучимось із інвертором, мікросхемотехніка в них нікудишня. Ідіоти впаяли польовики послідовно
Все вірно. це за стстемою "Сі". :(=)
А где купить тот что за 200?
ruclips.net/video/cF1n-h4lOvw/видео.html
в описі до того відео є посилання.
але попереджаю одразу - це маленький вітрячок. його реальний виробіток у моїх умовах - від 4 до 12 кВт-год на місяць. це те що я з нього реально бачив і бачу.
@bogdankushlyk спб за ответ..а где можно купить чтото эфективное по вашему совету? На ebay так как я живу в Америке..спб
у вашому випадку нема сенсу купувати на amazon чи на ebay, там все те саме завезене з Китаю тільки х2 по ціні.
Ваш варіант - Alibaba.
Детально про моделі і посилання на них - в цьому відео були:
ruclips.net/video/A7wEMZRSlho/видео.html
@bogdankushlyk дякую
Добрый день!!! К сожалению ничего непонятно !!!! Бегаем от одного прибора к другому - и нам непонятно - сколько какой ветряк дает!!! Привет с Днепра!!!
ну тоді якщо коротко резюмувати - цей вертикальний вітряк - кака. не купляйте.
Коментує як на скачках😊
З вашого досвіду для маленького горизонтального вітряка, що на відео, яка мінімальна висота його розташування у ваших умовах щоб він щось більш-меньш виробляв? Три метри чи більше?
@@Igor_user більше. 6 метрів мінімум. А краще 10-12. На висоті він значно рівніше сидить на вітрі, його не крутитиме зі сторони в сторону. Питання насправді не стільки у висоті, як у перешкодах навколо. Від них треба підніматись на 3-4 метри мінімум, а краще чуть більше.
Навіщо Ви його купили? :)
@@twinbattery я його не купляв )
Мені лише дали протестувати.
А чому б не спробувати ротор оніпко?
@@alex2vov спробуйте
Фигня
А посилання на сайт виробника?
а в описі все є. от тільки я дав посилання на свій улюблений завод Wuxi. ну а такі роблять ще з десяток заводів в китаї, і який саме з них робив цей конткретно вітряк мені невідомо.
@bogdankushlyk тільки є аліекспрес
@@samba_11 ні, не тільки Аліекспрес. під аліекспресом є посилання на алібабу, на сайт заводу Wuxi FengTeng
И на какой высоте стоит анемометр?
анемометр на 5. вітряк на 3.
Щось адептів вертікалок вже одиниці і як розумію їх в них не має ...
мабуть таки так - тому і адепти бо нема )
А як же ці вертикальні розрекламовані. Насправді таке собі...
так і є
Богдане дивчись ваше відео мені здалося що вам м3 вітряк подобається!? Чи може цей вітряк працювати у 24 вольти истемі?
@@user-Ivan.3.7.3 так, М3 мені дуже подобається. Він найкращий за свої гроші в своєму розмірі. Він може працювати на системі 24 вольти, він у мене так півроку майже працював донедавна. Все ж на 48 вольт йому чуть краще, більший сумарний виробіток виходить.
тільки почав дивитись, але у мене відразу перше запитання: а генератор тихохідний? (до 120 об/хв на макс потожності)
так, тихохідний. напругу набирає добре, але жахливо просідає при відборі потужності
@@bogdankushlyk Значить діаметр генератора не відповідає діаметру парусності... Тобто спроектовано не корректно...
Ну не вірю, що вони такі не ефективні... Але дуже дивує надпис 12м/с... Вони до 5 м/с мали би вже нормально працювати, починаючи з 2м/с.
@@DPTech_workroom в тому то і справа - що їх рекламують як - ледь крутнувся і вже видає. а факт такий - що напругу то покаже. а дай йому 0,1-0,2 ампери - і все - просадка по напрузі капітальна...
китайці їх клєпатимуть доти доки буде запит на щось подібне. а він буде. бо ненавчених людей ну дуже багато.
он американський приклад Harmony - викачали вже з інвесторів 300 чи 400 мільйонів доларів і все роблять найкрутішого савоніуса і ніяк за 5 років не зроблять...
тому поки є людина яка повірить і поведеться - доти існуватимуть такі продукти і проєкти.
@@DPTech_workroom Все вірно, або генератор не для нього або парусність не підібрана або не вміють встановлювати. Мені декілька років тому на ремонт привозили контроллер інверторний, коли вивчав то здивувала схема, бо там була купа додаткових рішень по закладці і виконуванню якихось команд. Запитав у людини яка принесла і він розповів що працював у швейцарії на вітровій фермі, контроллер прихватив чисто попробувати полагодити, сама ферма у долині тому горизонталки там заборонені шумні а вертикалки і панелі можна, і розповів що ферма схожа на коридори де в розрив стін встроєні ці вертикалки і в залежності від напрямку вітру в стінах перед вітряками видвигаються і задвигаються заслонки, де одні концетрують потік повітря а інші роблять зону пониження тиску, що значно покращує тиск іменно на лопасть з однієї сторони осі і зменшує тиск на лопасть з іншої сторони. Короче це треба дивитись в живу. І ця ферма забеспечує єнергією весь агрокомплекс у землеробців.
Капець, тобто при вітрі в 5 мс горизонталка за 200 доларів видає 100 ват, а вертикалка за 650 видає 2 вати?
так, ну не 100, а 60-70 десь для горизонталки при 5 м/с буде правдою
Здоровя . Як ти думаєш, чому люди знаючи про не ефективність вертикальних вітрогенераторів їх купують.
не маю пояснення... надія на чудо можливо. чи віра в магію?
чи що от мене ні - от мене точно не обмануть. інших може, а мене ніколи...
складно сказати. тому треба і треба продовжувати про це говорити.
ну і якщо чесно - вертикалки насправді можуть. відповідного розміру/типу і габартиів.
щоб було 5 кВт - треба 5 метрів висота, 3.2 діаметр, ротор Дар'є Н-типу на 5 лопатей, і вітер 12 м/с. тоді шанси є.
а, ну і це вже 850 кг вітряка нетто.
До мене сусіди вже ходять, мов переживають за шумність, просять вертикалку ставити))) кажу що буде горизонтальний і тихий @@bogdankushlyk
так. 5 кВт від Джесіки на 5.35 діаметром, 120-вольтовий. і контролер від Сергія Серката йому в пару. чудово працюватимуть разом.
треба в колодізь спустити бо тут вітру не має
Замість стандартних лопастей дати дві половини з 200 л. бочки і він мав би заживити ціле село, а залишки можна продавати 😂
ага
Ну шутник.
а по чому на 100кв?
@@serheymoskalenko5322 100 кВт що? Вітряк? Чи контролер/інвертор?
хочеш заколупати кума, подаруй йому вертикальний вітряк.
я ще такої версії не чув ))
але то цілком варіант бестолкового подарунка - типу і з подарунком, і без.
Вертикальні зовсім не варті своєї уваги
@@wilsonfit6484 мабуть таки так
Это конечно игрушка,а не генератор,площади вообще нет,у меня такое подозрение,что это крыльчатка не для этого генератора,кто то ,химичит с комплектацие...
@@igorlaguta9146 важко сказати... Але коробка запечатана була, наклейку ви самі бачили. Де відбулась махінація невідомо.
Але я чомусь думаю якщо йому дати адекватного гвинта - то він цілком може ще полетіти, звісно в межах можливостей ротора.
😂 Так він зібраний навиворіт...😂😢
ну приїдь збери як треба. а я відео зніму і сюди ж викладу. посміємось всі. адресу писати?
@bogdankushlyk лопаті мають бути навпаки , тому і щілини є.
Лопаті мають находити по напрямку спіралі а не віддалятися , вівтар повинен відштовхувати лопаті з низу до верху...
Переверни і будеш в захваті від продуктивності
@@BAX-rg8zd адресу писати, розумнику? камера в мене вже напоготові.
@bogdankushlyk візьми фотографію генератора і уважно подивись на відмінність
@BAX-rg8zd приїжджай з роздрукованим. А я поржу на камеру з того як воно тобі допоможе.
А може 5000 ват на рік ?
думаю то недосяжні для нього значення )
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
дякую
👍👍👍👍👍👍✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🥸
Китайці і не сильно то і збрехали про 5кВт. Беремо 5кВт:30днів:24години=7Вт/год. Що впринципі десь близьке
ні, не вийде. так )
статистика контролера показує зараз 20 ватогодин намотаних за 4 останніх дні
@bogdankushlyk так то ж не було вітру 12м/с :)
аякже )
в мене 2-кіловатник здурів і видавав по 4-4.5 кВт... а тут 12 м/с не було )))
🤣🤣🤣👍👍
в 1000 раз всего обманули, норм))
так )
5000W то на рік
думаю що з таким темпом не намаслає )
Та байда для водоспадів а не вітру))
цілком схоже )
ну на ней же написано что меньше 12 метров она вобще не работает от слова совсем тест не коректен даже 10 метров не было а ей надо 12 и тогда она даст может и 300 ват но вижу навряд тут абы токо сама не улетела вместе с ветром а то нолик там просто лишний ну какие 5000 ну откуда тут лопастей не хватит никак на 5 киловат тут даже на киловат мало и 500 ват навряд но может триста при 12 метрах она и даст площади лопастей точно хватит но тут разбаланс дикий её правда тупо порвать может на куски при больших оборотах они сильно шумят аж все ветряки заглушает явный брак лопастей просто срежет от них идет какойто
rated power - то потужність яка досягається при умовах rated wind.
а до того рейтед - буде менше. і воно має бути динамічно менше.
чому тоді на моєму двокіловатнику на якому написано що 2000 ват при 10 м/с - то він працює з 3 м/с собі?
@@bogdankushlyk потому что твой двух киловатник он нормальный ветряк класический у него широкий диапазон работы и 10 мс это его верхняя граница выше он уже в аварийную защиту уходить должен а тут 12 мс это нижняя при меньшем ветре он вообще не работает то есть совсем никак не работает его покупать нужно лиш туда где такие ветры это норма а обычный ветряк будет постояно в защиту уходить
@@bogdankushlyk В эти минуты! На Киев ПРЕТ МОЩНАЯ БУРЯ! Накроет ЛЕДЯНОЙ ФРОНТ, заметет СНЕГОМ ВОСТОК. ПРОГНОЗ ПОГОДЫ
@@bogdankushlyk пожалуста потестируй ветрикалку сегодня по ветру подходящему для неё обещают до 20 мс я в неё верю если не разлетится на детали то она себя покажет сегодня
побачим. вітер дує. я слідкую. як щось буде більше за 8 ват - зроблю шортіка про це
А чого ви його та високо поставили і всього лише за одним кущем?
Треба було поставити на землі так би точно набрав обертів.
А якщо серйозно то трохи дивно, що коли ви поставили поставили ту вертикалку на вдвічі нижчій висоті вимагати від неї кращого результату ніж від горизонталок. І швидкість вітру 6м/с ви ж ви міряєте на якій висоті?
о, знайшовся адепт вертикалок.
ПРОДАМ!
620 доларів! за що людина купила - ті гроші їй і поверну, до останньої копійки.
ставите на висоту собі 25 метрів - і показуєте всім нам у відео що вона видасть своїх чесних 15 ват на вітрі 8 м/с.
згода??
якщо ні - значить ви просто черговий балабол.
@аууауаау9399 вам же сказали зависити дані вдвічі, максималка була 6 ватт ,вам дозволено потроїти.
@@bogdankushlyk хай тільки купить, і можна не знімать відео, і на балабол не потрібно ловить, бо як купить він сам зрозуміє хто він 😁
Не корректно.Высоты нет ,стоит на земле....
запрошую до себе - запрете його вище. якщо зможете звісно.
не можна купляти китайське...
@@olgabariatinsky6239 ну купіть європейське.... Якщо знайдете
@@bogdankushlyk Марна трата грошей. Довго ці вітряки не працюють. А щодо проводов, то взагалі лайно...
Вони мабуть хотіли написати 5 000 міліват ? Тоді сходиться...
цілком ймовірно. але ось сьогодні розкрутився він до 26 ват миттєвих на вітрі 12 м/с таки... тому все майже чесно.
Як що Ви бажаєте протестувати будь який вітряк то готовий допомогти. У мене є аеродинамічна труба де можна задавати швидкість вітру до 12 метрів в секунду. Результати вимірів записуються на регістраторі. Швидкість вітру вимірюється з точністю до 0,1 м/ с , напруга генератора до 600 вольт, струм до 50 ампер, оберти генератора від 1 до 6000 обертів на хвилину. Самописець реєструє одночасно швидкість вітру, температуру і вологість повітря, оберти генератора. Напругу в Вольтах, і струм в Амперах, 🎉потужність в Ватах , осцилограму (форму синусоіди) і її спотворення при зміні навантаження і обертів. Максимальний діаметр вітряка і висота 1500 мм. Можна збільшити до 3-х метрів, але тоді зменшиться максимальна швидкість вітру. Також можна вимірювати вітрове навантаження на конструкцію і деякі інші параметри, навантаження регулюється електронікою . Для приватних осіб - плату не беру. Звертайтесь на електронну адресу oni2@i.ua . Місце знаходження вимірювальної станції м, Київ, Хай Вам щастить!
Скоріш за все потужність становить 5 ВА . Бо за для реклами пишуть 5. 000 Вт а це не 5 кВт а 5 Вт
@@andriymelnyk8037 ну але ж 36 миттєвих таки показав він, на пориві якомусь в 11 м/с... Ну тобто вже не сходиться. Але ж не в тому суть )
Краще Оніпко немає🎉
@@goshasmartson а де ж він той Архімед, що його турбіну вкрав Оніпко і назвав своїм іменем чогось з якогось дива?
Де вони реально є встановлені з доказами реальної роботи?