OFF-GRID górą!!! Faktycznie przydałoby się więcej akumulatorów. Im więcej akumulatorów tym większa pojemność i tym mniejszy prąd na pojedynczy akumulator. To zdecydowanie zmniejsza degradację akumulatorów w czasie. Do tego gdybyś podłączył 4 szt, to o ile ten falownik da radę mocowo, to i duża szlifierka by poszła. A jeśli ma zbyt duży prąd rozruchowy, to trzeba taką z funkcją slow-start.
Dzień dobry p. Piotrze. Widzę, że udziela się Pan pod innym filmem, a nie otrzymałem od Pana odpowiedzi na zadane pytanie z poprzedniego filmu. Szkoda, chyba że jednak Pan odpowie na moje wątpliwości z wyliczeń które Panu przedstawiłem w komentarzu :). Liczę na to że jednak otrzymam odpowiedź :) i rozwieje Pan moje wątpliwości lub brak mojej wiedzy jak to działa (lub ma działać). Pozdrawiam.
policzcie sobie Panowie sprawnosć systemu OffGrid w stosunku do OnGrid - na samych falownikach w przypadku tego Volta jestescie 15% do tyłu a gdzie straty na zużywajacych sie akumulatorach i innych urzadzeniach ... ( chocby balansery do aku, na przewodach do pradu stałego o niskich napieciach itp itd)
Do rozpoczęcia zabawy w instalację wyspową się nadaje. Tak jak autor wspomina, raczej do zasilania drobnych rzeczy i sporadycznie większych. Generalnie bym szedł od razu w co najmniej system na 24V i zastosował inne akumulatory niż typowe kwasowo-ołowiowe. Miałem do słabszej wersji (1000s) podpięte AGM 4x100ah i sporo paneli. Do używania za dnia przy ładnej pogodzie jest ok. Przy braku produkcji nie poszalejemy, a jak poszalejemy to wykończymy akumulatory.
No dokładnie. Jak testowaliśmy przy pełnej żarówie, to akumulator ładował się w kilka 3-4h a potem przy niewielkich poborach Szła autokonsumpcja. Pozdrawiam
Pewnie ze względu na pogodę. Końcówka sierpnia nie rozpieszcza. U mnie znacznie większy system, a dziś chociaż trochę musiałem się wspierać energią od dystrybutora.
Ja u siebie rozwiązałem problem ładowania bakterii po zaniku słońca na pierwszej (droższej dziennej) taryfie. Używam OFF GRID Sinus pro 2000 S (kapeczkę gdyż o jakąś połowę za mały jak się okazało). Teraz korzystam z akumulatorów i słońca, jak braknie to z sieci. Uzupełnia załadowanie akumulatorów na drugiej taryfie dopiero po 22 godzinie. Da się, lecz trzeba poprawić po producencie, aby nie przełączać codziennie manualnie.
Wszystko fajnie ale jak widzę jest to system 12V przy takich obciążeniach się nie nadaje, masz za cienkie przewody i za mało "bufora" w akumulatorach (110Ah) na takie zabawy, przy tym co robisz w "chatce off-grid" szybko załatwisz akumulator i nie tylko akumulator, dla Ciebie minimum 24V ale każdy robi jak uważa :P Pozdrawiam Leszek...
@@PompaCiepłaiPV przy systemie 12V moc którą pobierasz a widziałem że pewnie przekraczasz 1000W :P , to natężenie prądu wynoszące spokojnie ponad 120A (pamiętaj, spadki, na przewodach + konwersja z DC na AC), dla 12V akumulatora o pojemności 110Ah to ponad 1C, poczytaj karty katalogowe ale chyba nie jest z tego powodu zadowolony :) , jak dasz dwa równolegle czyli będziesz miał 220Ah to już 0.5C na aku i to już ma sens, do tego odpowiednio grube przewody nie wiem jaka długość przewodów od akumulatora do falownika ale i tak nie dawał bym mniejszych jak 35mm2 ewentualnie jak odległość większa to i 50mm2 im grubsze tym będziesz miał mniejsze spadki przy dużych obciążeniach oraz mniej ciepła a to równa się większe bezpieczeństwo pozdrawiam.. EDIT: Nie widziałem ale jakim prądem ładujesz ten akumulator?
@@kozikk sugeruje poprawę sytuacji poprzez zwiększenie pojemności bo Aku dostają po tyłku, zmiana napięcia była by najlepsza ale to zmiana wszystkiego 😁
Posiadam od pół roku Volta 1000S, może wymienię największe wady urządzenia: 1. Urzadzenie jest zbudowane na bazie transformatora toroidalnego o bardzo niskiej sprawności coś koło 83% mam na wejsciu i nawyjsciu pomiar mocy i okazuje się, że realna oszczędnosć wynosi jakies 5-10% ... skąd to wiem ? do 1000S można podłaczyc obciązenie max 700W i panele także max 700W, mam podłączone 2 panele po 415W i tylko poczatkiem czerwca ( jak były super czyste) czasami około połodnia zdarzało się iż właczał sie sygnał przeciązenia - ale nie wyłaczał urzadzenia - krótkie pikniecia co pare minut) mam podłaczony do tego staw (napowietrzanie pompy i lampy uv o stałej mocy 320W .... no i sinus 1000S jest caly czas podłaczony do sieci np w tym miesiacu ( sierpien 2021) z sieci pobrało 158.15kWh a licznik na wyjsciu pokazuje 165.57kWh więc "OSZCZEDNOŚĆ" wynosi 7.42kWh a caođ kosytowaa mnie Sinus 1000S 715pln, Panele 2xRisen415 + 1170pln, 2x aku AGM 1000 + jeszcze przewody, peszel itp. itp . WIĘC ? ENERGIA KTÓRĄ UDAJE SIE ZAOSZCZĘDZIĆ KIEDY ŚWIECI SŁOŃCE I URZADZENIE ZASILA STAW Z PANELI JEST ZJEDZONA KOSZTEM ENERGII W NOCY KTÓREJ URZADZENIE POBIERA 15-20% WIĘCEJ NIŻ W DZIEŃ !!!! - TRAGEDIA 2. Urzadzenie ma prad ładowania aku na poziomie 50A ( podpiołem rowneolegle 2 x100Ah ) jest na nim przycsk wyboru priotytetu skąd ma pobierac energie PV-BAT-AC czy PV-AC-BAT - kompletnie nic to nie daje, może poza tym że przy priorytecie pracy baterii akumulatory duzo szybciej straca swoje parametry - najpierw mialem na priorytecie baterii obecnie mam prorytet sieci AC - nie widze roznicy w statystykach (pewnie stad że to co pochodzi wieczorem na baterii to rano ładuje najpierw baterie a potem zasila ) wychodzi na to samo ...... jedyne z ejak braknie prądu z sieci to ma sie cos na zasadzie UPSa i staw chodzi jeszcze z 4-5h .... 3. jest bardzo czułe na przeciązenia startu i nawet lodówka która normanie ciagnie cos koło 80W na nim nie startuje bo podczas startu przekracza lekko 1000W na filmie jest pokazany 1500S wiec na nim pewnie by zastartowała ale np urzadzenie które przy starcie pobierało by wiecej od 1500W - WĄTPIE - zreszta w instrukcji jest opisane mozliwe chwilowe przeciazenie max 30% od mocy znamionowej czyli dla 1000S jest to 700W a dla 1500S 1000W ....... 4. Urzadzenie ma aktywne chłodzenie wentylatorem, który jak dla mnie jest dość głosny i dość często się włacza,.... ogólnie planuje zakup czegos innego: allegro.pl/oferta/hybrydowy-falownik-solarny-off-grid-esb-3kw-24-10771713801 ten ma przynajmniej sprawnosc na poziomie 93% (choc to takze słabo) falowniki OnGrid maja na poziomie 97% Reasumując jestem dość mocno rozczarowany i planuje podłaczyc sie do sieci i zamienisc falownik na OnGrid - głownie z powodu słabej sprawnosci całego systemu OFFGrid
czyli nie wszystko złoto co się świeci. Pisałem to p. Piotrowi (EkoNiezależny), że nie ma możliwość być TOTALNIE w systemie OFF-GRID, gdyż to jest nie możliwe w naszym klimacie - szczególnie zimą. To jest utopia - lub jak ktoś ma środki finansowe to może "ładować" kasę w mega magazyny, ale ekonomicznie nie ma to ŻADNEGO uzasadnienia. Chyba, że jedynym celem jest zrobienie na złość zakładom energetycznym - ale to uważa, za nie zbyt rozsądne podejście. Dziękuję za szczere wyznanie, że jesteś z tego rozwiązana rozczarowany bo to trzeba chyba powielać, żeby innych przestrzec, że ekonomicznego nie ma uzasadnienia być off-grid. Zimą się to totalnie nie zepnie:). Życzę miłego popołudnia.
@@PompaCiepłaiPV bo mam na tyle świadomości technicznej, iż wiem że kupując sprzęt oparty na trafo toroidalnym pewnych tematów związanych z fizyka nie da się przeskoczyć, zresztą ja od początku nie byłem przekonany do tej mojej intalacji (przestudiowałem karte techniczna produktu) i wiedziałem że sprawnosc to 83%, a już np. sprawy zwiazane z prądem ładowania akumulatorów, pracownik techniczny Volt sam nie potrafił mi dokładnie powiedziec (dzwoniłem do nich) oni (Volt Polska) tak naprawde rebrandują chiński falownik sprzedawany juz od dawna na Aliexpres ( nazwy teraz nie pamietam ) i ich wiedza jest wg mnie dość skąpa ;) A instalacje zrobiłem poprostu dlatego iż żona moja jest bardzo eco i chciała aby na działce były panele :D:D:D więc są ale uzasadnienie ekonomiczne tego jest żadne ...... poza satysfakcja ;)
@@marekprzedstawiciel8740 dokładnie tak jest, zresztą ja to sobie wyliczyłem zanim kupiłem i zimą to na zero w bilansie energetycznym ciężko jest wyjsc nie mówiac o kosztach samej instalacji .... ale tak jak wyżej pisałem żona chciała abysmy byli ECO to jestesmy i mamy panele na działce :D
@@enduroski - Enduroski - wiesz, z Żoną się nie dyskutuje :). Moja Żona, chciała mieś system ogrzewania bezobsługowy (przyzwyczajenie z bloku) i taki też założyliśmy podczas budowy i napiszę, że jak na razie działa bez zarzutu (pompa ciepła gruntowa) - komfort, wygoda - BEZCENNE - trochę też EKO, ale kompletnie o tym nie myśleliśmy jak montowaliśmy w 2012 roku. Pozdrawiam.
Uważam że jest to dobre rozwiązanie jako awaryjne źródło energii na czas barku dostaw energii oczywiście ja bym wolał o większej mocy bo ja patrzę na możliwość ogrzewania domu (przynajmniej częściowego) podczas barku prądu z sieci . Co sądzisz czy to jest możliwe jeśli urządzenie było by większe ?
nie jest możliwe, obecnie mam 2xAGM 100Ah i wystarcza to na jedna pompe powietrza w stawie 35W ..... znaczy jest mozliwe tak jak ten Pan z innych filmów co ma akumulatory za 100 000pln 95kWh - tylko gdzie tu sens i logika
Mam jako zasilanie awaryjne do domu, ale głównie jeździ ze mną w samochodzie akumulator LiFePo4 210ah albo 205ah, do tego panel 160Wp z przetwornicą MPPT (z podglądem przez wi-fi), do tego przetwornica volata 1500w/3000w, oczywiście wszystko na napięciu 12V. Sprawuje się świetnie, używam w razie awarii (do zasilania pieca gazowego, lodówek i pomp obiegowych - w domu) a częściej stosuję do zasilania czajnika, laptopa, kuchenki elektrycznej na biwakach ;) Ostatnio dokupiłem dwa panele elastyczne każdy po 100w i przetwornicę MPPT ( w razie gorszej pogody). A w razie braku słońca mam to spięte z silnikiem (ładowanie z alternatora +/- 20A/h) rozwiązanie bardzo dobre, akumulator 200ah, udało mi się rozładować tylko raz i to przez przypadek, bo zostawiłem na parę dni włączoną przetwornicę, a samochód stał w garażu (pobieranie prądu w spoczynku ok.1A). Może i zabawa droga, ale można spać spokojnie i nie martwić się, że zabraknie nam cywilizacyjnych rozwiązań w razie nagłej potrzeby. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo słońca ;D
Witaj z racji iż rachunki coraz większe chcę zrobić małą instalację na własną rękę dlatego może mi pomożesz bo może znasz odpowiedź na takie pytania. Myślę o 6 x 455 Czy są inwertery które pozwalają na to aby podłączyć je do sieci za licznikiem tak aby prąd był pobierany tylko w przypadku braków tak aby żadna energia nie była oddawana do sieci? Czy powinienem zdecydować się na inwerter 1 fazowy czy 3 fazowy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze inwertera oraz jakie bezpieczniki warto dodać poza zaleceniami producenta.
Super sprawa taki eko niezależny domek.. 👍😀tylko uważaj żebyś za często nie doprowadzał do zbyt głębokiego rozladowania akumulatora bo go szybko wykończysz, rozwiązaniem mogłoby być dołożenie paneli i akumulatorów.. Pozdrawiam serdecznie super domek mam też taką drewutnie na narzędzia i drobne pracę i może pomyśle o PV do jego zasilania fajny gadżet 👍😀😄
Mati miałeś powiedzieć ze "Dream Media" hehe no fajne podsumowanie po twoim filmie wpadłem na pomysł sprawdzenia czy grzejniki które testuje od tego sezonu będą dzięki temu działać :)
Witam, poszukuje czegoś do obslugi awaryjnego zasilania kotłów co ( piec kondensacyjny, gazowy oraz sterownik z pompa obiegową do kozy z płaszczem wodnym). Niestety na obecnym inwerterze jaki zakupiłem z green cell piec gazowy nie "widzi" płomienia wiec sie odstawia w trybie awaryjnym, natomiast sterownik od drugiego pieca na wyświetlaczu dostaje dziwnych prześwietleń. Ciekawi mnie czy zastosowany przez Pana sprzęt dał by radę... Czy ten inwerter ma możliwość podłączenia go do sieci i w przypadku braku pradu w aku przełączenia się na sieć? Pozdrawiam !
Waldek, zwijasz interes na okres zimowy, czy planujesz rozbudowę? Ogólnie myślę że fajnie mieć wgląd zimową aurą na działkę chociażby dla bezpieczeństwa... Znajomy na zimę chowa akumulator w podziemnym schowku i zasila z niego alarm, kamery i router mobilny.
Witam kupiłam taki zestaw solarny na działkę jeden panel i akumulator czy jak właśnie jest brak słońca można się ratować prądem z sieci ? Nigdzie nie jest pokazane czy można go podłączyć pod sieć? I czy się go da podłączyć pod sieć będzie też ładował akumulator? Potrzebuje odpalić Webasto w przyczepie ale słońca dlugo nie ma i akumulator marnie się ładuje . Ja tylko potrzebuje Webasto odpalać . Proszę o poradę czy można go pod sieć podłączyc.
Właśnie bede kombinował to kamper busa to zainstalować ale 800s na dwuch zmostkowanych panelach po 100W aby wyjściowe było 36 wat, co o tym sądzisz ??? pozdrawiam
Posiadam na kamperwanie solar 370W akum 100ah przetwornica volta 800w i smiga, mysle ododatkowyk akum 100ah. Lodowka potrzebuje modulu miekkiego startu i daje rade.
Witam , mam zestaw sinuspro800s , akumulator agm 100ah od volt Polska no i panel solarny . Wszystko ładnie działa jak jestem na działce , jest ładowanie itd . Jednak gdy zostawiam na noc zestaw z podłączoną małą lodówką 30w to gdy wracam przetwornica jest wyłączona świecą się tylko diody solar oraz battery. Aku jest pełny . Co może być nie tak ? Proszę o wskazówki
Czy mógłbyś zrobić zebrane przedstawienie dotacji i skąd?bo jest na kopciucha w Warszawie, jest czyste powietrze, jest na modernizację kotłowni. Głowa pęka. Co można z czym łączyć?
Od strony praktycznej nie widzę sensu zakupu takiego urządzenia ze względu na stosunek ceny do wydajności. Średnia cena tego modelu to 1190 zł i do 1000W mocy użytkowej. Zabrakło z Twojej strony sprawdzenie miernikiem rzeczywistego maksymalnego obciążenia ale przyjmijmy, że producent trzyma się tego co deklaruje. Dopłacając 400 zł zakupimy urządzenie o mocy do 2400W, które to faktycznie pokryje większość zapotrzebowania a moc przyłączonych paneli wynosi do 1200W. Moje osobiste doświadczenie z konstrukcją firmy VOLT niestety nie jest dobre. Jakiś czas temu zakupiłem podobne do podtrzymania pieca CO i mimo deklaracji maksymalnego obciążenia było ono faktycznie sporo niższe. Zresztą to nie tylko moje zdanie na podobne opinie natrafiłem kiedy szukałem rozwiązań i definitywnie zrezygnowałem. Uważam, że lepszym rozwiązaniem tylko niestety nie kompleksowym jest ładowarka firmy Epever a do tego dobra przetwornica z pełnym sinusem. Cenowo wyjdzie podobnie a da większy zakres pracy. Dla przykładu nie skreślając firmy Volt ich przetwornica 1500/3000W kosztuje 750 zł, Epever Tracer 3210 - 450 zł co daje tą sama kwotę a zestaw o znacznie większej możliwości. Odcinek bardzo fajny, naturalny z życia wzięty:)
W jakim czasie naładuje się akumulator zakladajac że jest pogoda i akumalotor rozładowany jest w 60 % Nie potrzebuje dokładnych danych tylko przybliżony czas. Dzięki
Ja mam tej samej firmy ups ale 2500 myślałem co któryś dzień ładować sobie swoją hybryde toytote prius plug-in ona ma małe aku tylko nie za bardzo jeszcze wiem jak się zabrać jedno jest pewne zmiana na inny inwerter bo ten się nie wyłącza,ale pokazuje overload na chwile obecna 4 panele 100w lecz wszystko powoli vo któryś dzień jest coś nowego 2 kontrolery ładowania sprawdziłem chińskie do wyrzucenia kupuje tez chyba z volt polska kolejny z opcją bluetooth inwerter jeszcze się zastanawiam jaki inny kupić i nie jestem pewien ile aku kupić na chwile obecna mam 2 ×100 12v szeregowo podłączone co daje 24v to jest tylko projekt testowy do rozbudowy jak macie jakieś fajne pomysły piszcie temat na chwile obecna tylko off gird wchodzi w rachubę
Ja rozumiem że "eko i takie tam" ale z racjonalnie finansowego punktu widzenia ( chociaż sam mam fotowoltaikę bez dopłat od 2011r) nie lepszy będzie - agregat czterosuw 1500watt za 500zł z allegro. Do sporadycznego braku prądu.
Z tego punktu widzenia może i masz rację, ale to zupełnie inne urządzenie służące do zupełnie inny celów. A w agregacie jest jeszcze jeden nieistotny szczegół... A mianowicie głośność 😌
@@rafall6759 - Rafał, spróbuj skontaktować się z p. Krzysztofem z tego filmu - montuje gruntówki, może ma jakieś rozwiązania; ruclips.net/video/on2Lg0RzT9Q/видео.html
@@PompaCiepłaiPV to jest tylko osobiste zdanie kamper dla dorosłych tych co po sobie posprzątają kemping jedziesz rostawiasz zwidzasz okolicze 2 dni 4 dni jedziesz dalej przyczepe odczepisz na parkingu pojedziesz do miasta a najlepijej wynajmnij kampera albo przyczepę
OFF-GRID górą!!! Faktycznie przydałoby się więcej akumulatorów. Im więcej akumulatorów tym większa pojemność i tym mniejszy prąd na pojedynczy akumulator. To zdecydowanie zmniejsza degradację akumulatorów w czasie. Do tego gdybyś podłączył 4 szt, to o ile ten falownik da radę mocowo, to i duża szlifierka by poszła. A jeśli ma zbyt duży prąd rozruchowy, to trzeba taką z funkcją slow-start.
Albo na dłuuuuuugim przedłużaczu 👍
I tym bardziej można gwizdać na prąd z sieci ;-)
Dokładnie tak.
Dzień dobry p. Piotrze.
Widzę, że udziela się Pan pod innym filmem, a nie otrzymałem od Pana odpowiedzi na zadane pytanie z poprzedniego filmu.
Szkoda, chyba że jednak Pan odpowie na moje wątpliwości z wyliczeń które Panu przedstawiłem w komentarzu :).
Liczę na to że jednak otrzymam odpowiedź :) i rozwieje Pan moje wątpliwości lub brak mojej wiedzy jak to działa (lub ma działać).
Pozdrawiam.
policzcie sobie Panowie sprawnosć systemu OffGrid w stosunku do OnGrid - na samych falownikach w przypadku tego Volta jestescie 15% do tyłu a gdzie straty na zużywajacych sie akumulatorach i innych urzadzeniach ... ( chocby balansery do aku, na przewodach do pradu stałego o niskich napieciach itp itd)
Jak zwykle bardzo proszę Was o komentarz pod filmem i oczywiście łapeczkę 👍
Obejrzymy, będzie Łapka 😄
@@Rob-Sam i to jest prawidłowe podejście 😉
Do rozpoczęcia zabawy w instalację wyspową się nadaje. Tak jak autor wspomina, raczej do zasilania drobnych rzeczy i sporadycznie większych. Generalnie bym szedł od razu w co najmniej system na 24V i zastosował inne akumulatory niż typowe kwasowo-ołowiowe.
Miałem do słabszej wersji (1000s) podpięte AGM 4x100ah i sporo paneli. Do używania za dnia przy ładnej pogodzie jest ok. Przy braku produkcji nie poszalejemy, a jak poszalejemy to wykończymy akumulatory.
A widzisz. Dzięki za poradę.
dokaldnie tak jest i do tego dochodzi bardzo niska sprawnosc tych urzadzen na poziomie 83% (trafo toroidalny)
@@enduroski Też się zgodzę. Maciej zrobił rzetelny test i wyszło mu dokładnie 83%
ruclips.net/video/UthZ8E7cFbM/видео.html
👍🌞 Super rozwiązanie w okresie letnim dla domków wczasowych.
No dokładnie. Jak testowaliśmy przy pełnej żarówie, to akumulator ładował się w kilka 3-4h a potem przy niewielkich poborach Szła autokonsumpcja. Pozdrawiam
Można kosiarkę elektryczna tym zasilić i kosić odległa od domu trawę.
Ciekawe pytanie... Powiem Ci że nie mam takiego bajeru, więc nie wiem?
Też o tym pomyślałem bo u mnie wszystko na prąd i mam ponad 100metow od gniazda do koszenia trawnik :)
@@DreamMedia0 Oj ty masz faktycznie trochę tej działki.
@@PompaCiepłaiPV nie dojazd taki mam długi tylko ,skromnie 27arow więc krezusem nie jestem w okolicy ale może kiedyś kupię większą.
@@DreamMedia0 masz na około trochę ziemi, dokupisz i będzie git
Pewnie ze względu na pogodę. Końcówka sierpnia nie rozpieszcza. U mnie znacznie większy system, a dziś chociaż trochę musiałem się wspierać energią od dystrybutora.
No nie zupełnie 😉
@@PompaCiepłaiPV No nic, trzeba poczekać do rana. Lubię filmy związane z fotowoltaika, a w szczególności rozwiązania mi wyspowymi. Pzdr
@@PompaCiepłaiPV może chodzi o weselisko 🤔
@@Rob-Sam nie, o fotowoltaice.
Dziś warunki fatalne. Jest 11:23 Polska północna i 7 x 450Wp daje 140W.
Kom dla zasięgu. Pozdro Waldi
Dzięki Danielu. Pozdrawiam.
up
Dziękuję Robercie 👍😉
Ja u siebie rozwiązałem problem ładowania bakterii po zaniku słońca na pierwszej (droższej dziennej) taryfie. Używam OFF GRID Sinus pro 2000 S (kapeczkę gdyż o jakąś połowę za mały jak się okazało). Teraz korzystam z akumulatorów i słońca, jak braknie to z sieci. Uzupełnia załadowanie akumulatorów na drugiej taryfie dopiero po 22 godzinie. Da się, lecz trzeba poprawić po producencie, aby nie przełączać codziennie manualnie.
Fajny domek prawie jak u ekoniezależnego :)
Pewną różnicę zauważam ;-) Mój domek, a w zasadzie Mateusza jest bardziej ekologiczny 👌😏
Wszystko fajnie ale jak widzę jest to system 12V przy takich obciążeniach się nie nadaje, masz za cienkie przewody i za mało "bufora" w akumulatorach (110Ah) na takie zabawy, przy tym co robisz w "chatce off-grid" szybko załatwisz akumulator i nie tylko akumulator, dla Ciebie minimum 24V ale każdy robi jak uważa :P
Pozdrawiam Leszek...
Dzięki. To co wystarczy podłączyć 2 takie akumulatory równolegle ?
@@PompaCiepłaiPV przy systemie 12V moc którą pobierasz a widziałem że pewnie przekraczasz 1000W :P , to natężenie prądu wynoszące spokojnie ponad 120A (pamiętaj, spadki, na przewodach + konwersja z DC na AC), dla 12V akumulatora o pojemności 110Ah to ponad 1C, poczytaj karty katalogowe ale chyba nie jest z tego powodu zadowolony :) , jak dasz dwa równolegle czyli będziesz miał 220Ah to już 0.5C na aku i to już ma sens, do tego odpowiednio grube przewody nie wiem jaka długość przewodów od akumulatora do falownika ale i tak nie dawał bym mniejszych jak 35mm2 ewentualnie jak odległość większa to i 50mm2 im grubsze tym będziesz miał mniejsze spadki przy dużych obciążeniach oraz mniej ciepła a to równa się większe bezpieczeństwo pozdrawiam..
EDIT:
Nie widziałem ale jakim prądem ładujesz ten akumulator?
@@ParagonDIY Przy ako podłączonych równolegle dalej ma 12V, a sugerujesz Waldkowi większe napięcie
Przy pełnym słońcu ok 5-8A z paneli, bo tylko tak ładuję ten akumulator.
@@kozikk sugeruje poprawę sytuacji poprzez zwiększenie pojemności bo Aku dostają po tyłku, zmiana napięcia była by najlepsza ale to zmiana wszystkiego 😁
Oby zima w tym roku była łagodna bo kolejny niedźwiedź syberyjski pompę dobije 😬😬😬
Dokładnie
Posiadam od pół roku Volta 1000S, może wymienię największe wady urządzenia:
1. Urzadzenie jest zbudowane na bazie transformatora toroidalnego o bardzo niskiej sprawności coś koło 83% mam na wejsciu i nawyjsciu pomiar mocy i okazuje się, że realna oszczędnosć wynosi jakies 5-10% ... skąd to wiem ? do 1000S można podłaczyc obciązenie max 700W i panele także max 700W, mam podłączone 2 panele po 415W i tylko poczatkiem czerwca ( jak były super czyste) czasami około połodnia zdarzało się iż właczał sie sygnał przeciązenia - ale nie wyłaczał urzadzenia - krótkie pikniecia co pare minut) mam podłaczony do tego staw (napowietrzanie pompy i lampy uv o stałej mocy 320W .... no i sinus 1000S jest caly czas podłaczony do sieci np w tym miesiacu ( sierpien 2021) z sieci pobrało 158.15kWh a licznik na wyjsciu pokazuje 165.57kWh więc "OSZCZEDNOŚĆ" wynosi 7.42kWh a caođ kosytowaa mnie Sinus 1000S 715pln, Panele 2xRisen415 + 1170pln, 2x aku AGM 1000 + jeszcze przewody, peszel itp. itp . WIĘC ? ENERGIA KTÓRĄ UDAJE SIE ZAOSZCZĘDZIĆ KIEDY ŚWIECI SŁOŃCE I URZADZENIE ZASILA STAW Z PANELI JEST ZJEDZONA KOSZTEM ENERGII W NOCY KTÓREJ URZADZENIE POBIERA 15-20% WIĘCEJ NIŻ W DZIEŃ !!!! - TRAGEDIA
2. Urzadzenie ma prad ładowania aku na poziomie 50A ( podpiołem rowneolegle 2 x100Ah ) jest na nim przycsk wyboru priotytetu skąd ma pobierac energie PV-BAT-AC czy PV-AC-BAT - kompletnie nic to nie daje, może poza tym że przy priorytecie pracy baterii akumulatory duzo szybciej straca swoje parametry - najpierw mialem na priorytecie baterii obecnie mam prorytet sieci AC - nie widze roznicy w statystykach (pewnie stad że to co pochodzi wieczorem na baterii to rano ładuje najpierw baterie a potem zasila ) wychodzi na to samo ...... jedyne z ejak braknie prądu z sieci to ma sie cos na zasadzie UPSa i staw chodzi jeszcze z 4-5h ....
3. jest bardzo czułe na przeciązenia startu i nawet lodówka która normanie ciagnie cos koło 80W na nim nie startuje bo podczas startu przekracza lekko 1000W na filmie jest pokazany 1500S wiec na nim pewnie by zastartowała ale np urzadzenie które przy starcie pobierało by wiecej od 1500W - WĄTPIE - zreszta w instrukcji jest opisane mozliwe chwilowe przeciazenie max 30% od mocy znamionowej czyli dla 1000S jest to 700W a dla 1500S 1000W .......
4. Urzadzenie ma aktywne chłodzenie wentylatorem, który jak dla mnie jest dość głosny i dość często się włacza,.... ogólnie planuje zakup czegos innego:
allegro.pl/oferta/hybrydowy-falownik-solarny-off-grid-esb-3kw-24-10771713801
ten ma przynajmniej sprawnosc na poziomie 93% (choc to takze słabo) falowniki OnGrid maja na poziomie 97%
Reasumując jestem dość mocno rozczarowany i planuje podłaczyc sie do sieci i zamienisc falownik na OnGrid - głownie z powodu słabej sprawnosci całego systemu OFFGrid
czyli nie wszystko złoto co się świeci.
Pisałem to p. Piotrowi (EkoNiezależny), że nie ma możliwość być TOTALNIE w systemie OFF-GRID, gdyż to jest nie możliwe w naszym klimacie - szczególnie zimą.
To jest utopia - lub jak ktoś ma środki finansowe to może "ładować" kasę w mega magazyny, ale ekonomicznie nie ma to ŻADNEGO uzasadnienia.
Chyba, że jedynym celem jest zrobienie na złość zakładom energetycznym - ale to uważa, za nie zbyt rozsądne podejście.
Dziękuję za szczere wyznanie, że jesteś z tego rozwiązana rozczarowany bo to trzeba chyba powielać, żeby innych przestrzec, że ekonomicznego nie ma uzasadnienia być off-grid.
Zimą się to totalnie nie zepnie:).
Życzę miłego popołudnia.
A dlaczego nie reklamowałeś, nie przedstawiłeś swoich spostrzeżeń w Volt?
@@PompaCiepłaiPV bo mam na tyle świadomości technicznej, iż wiem że kupując sprzęt oparty na trafo toroidalnym pewnych tematów związanych z fizyka nie da się przeskoczyć, zresztą ja od początku nie byłem przekonany do tej mojej intalacji (przestudiowałem karte techniczna produktu) i wiedziałem że sprawnosc to 83%, a już np. sprawy zwiazane z prądem ładowania akumulatorów, pracownik techniczny Volt sam nie potrafił mi dokładnie powiedziec (dzwoniłem do nich) oni (Volt Polska) tak naprawde rebrandują chiński falownik sprzedawany juz od dawna na Aliexpres ( nazwy teraz nie pamietam ) i ich wiedza jest wg mnie dość skąpa ;) A instalacje zrobiłem poprostu dlatego iż żona moja jest bardzo eco i chciała aby na działce były panele :D:D:D więc są ale uzasadnienie ekonomiczne tego jest żadne ...... poza satysfakcja ;)
@@marekprzedstawiciel8740 dokładnie tak jest, zresztą ja to sobie wyliczyłem zanim kupiłem i zimą to na zero w bilansie energetycznym ciężko jest wyjsc nie mówiac o kosztach samej instalacji .... ale tak jak wyżej pisałem żona chciała abysmy byli ECO to jestesmy i mamy panele na działce :D
@@enduroski - Enduroski - wiesz, z Żoną się nie dyskutuje :).
Moja Żona, chciała mieś system ogrzewania bezobsługowy (przyzwyczajenie z bloku) i taki też założyliśmy podczas budowy i napiszę, że jak na razie działa bez zarzutu (pompa ciepła gruntowa) - komfort, wygoda - BEZCENNE - trochę też EKO, ale kompletnie o tym nie myśleliśmy jak montowaliśmy w 2012 roku.
Pozdrawiam.
Uważam że jest to dobre rozwiązanie jako awaryjne źródło energii na czas barku dostaw energii oczywiście ja bym wolał o większej mocy bo ja patrzę na możliwość ogrzewania domu (przynajmniej częściowego) podczas barku prądu z sieci . Co sądzisz czy to jest możliwe jeśli urządzenie było by większe ?
Wiesz co... Sam nie wiem, ale z tym ogrzewaniem to raczej byłoby ciężko długoterminowo. Głównie chodzi o akumulatory i ich pojemność.
nie jest możliwe, obecnie mam 2xAGM 100Ah i wystarcza to na jedna pompe powietrza w stawie 35W ..... znaczy jest mozliwe tak jak ten Pan z innych filmów co ma akumulatory za 100 000pln 95kWh - tylko gdzie tu sens i logika
@@enduroski Taki system drogawy.
Mam jako zasilanie awaryjne do domu, ale głównie jeździ ze mną w samochodzie akumulator LiFePo4 210ah albo 205ah, do tego panel 160Wp z przetwornicą MPPT (z podglądem przez wi-fi), do tego przetwornica volata 1500w/3000w, oczywiście wszystko na napięciu 12V. Sprawuje się świetnie, używam w razie awarii (do zasilania pieca gazowego, lodówek i pomp obiegowych - w domu) a częściej stosuję do zasilania czajnika, laptopa, kuchenki elektrycznej na biwakach ;)
Ostatnio dokupiłem dwa panele elastyczne każdy po 100w i przetwornicę MPPT ( w razie gorszej pogody).
A w razie braku słońca mam to spięte z silnikiem (ładowanie z alternatora +/- 20A/h) rozwiązanie bardzo dobre, akumulator 200ah, udało mi się rozładować tylko raz i to przez przypadek, bo zostawiłem na parę dni włączoną przetwornicę, a samochód stał w garażu (pobieranie prądu w spoczynku ok.1A).
Może i zabawa droga, ale można spać spokojnie i nie martwić się, że zabraknie nam cywilizacyjnych rozwiązań w razie nagłej potrzeby.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo słońca ;D
Dzięki za komentarz.
Jakiś chiński ten czajnik tylko 880W? Przeciętny czajnik ma 1.6-2.2kW
Ten ma 850W. Powyżej 100W nie można podłączać urządzeń do tego invertera. Dlatego takiego czajnika szukałem. Pozdrawiam.
witaj , moim zdaniem test nie był zły , ale zawsze można zwalić na barową pogodę , wtedy wypadłby
lepiej :-)
Pozdrawiam :-)
Ale faktycznie jakiś czas słońca u nas nie było. Dzisiaj też lipa...
@@PompaCiepłaiPV to czekamy na słońce :-)
No baaa. Pozdrawiam.
Witaj z racji iż rachunki coraz większe chcę zrobić małą instalację na własną rękę dlatego może mi pomożesz bo może znasz odpowiedź na takie pytania. Myślę o 6 x 455
Czy są inwertery które pozwalają na to aby podłączyć je do sieci za licznikiem tak aby prąd był pobierany tylko w przypadku braków tak aby żadna energia nie była oddawana do sieci?
Czy powinienem zdecydować się na inwerter 1 fazowy czy 3 fazowy.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze inwertera oraz jakie bezpieczniki warto dodać poza zaleceniami producenta.
Bardzo pouczający odcinek , łapa w górę i czekam na następne.
Dziękuję bardzo. Pozdrawiam
Super sprawa taki eko niezależny domek.. 👍😀tylko uważaj żebyś za często nie doprowadzał do zbyt głębokiego rozladowania akumulatora bo go szybko wykończysz, rozwiązaniem mogłoby być dołożenie paneli i akumulatorów.. Pozdrawiam serdecznie super domek mam też taką drewutnie na narzędzia i drobne pracę i może pomyśle o PV do jego zasilania fajny gadżet 👍😀😄
Powiem Ci że na prawdę fajna sprawa. Młody ma radość i swój prąd do takich podstawowych elementów. Dzięki za komentarz. Pozdrawiam.
Mati miałeś powiedzieć ze "Dream Media" hehe no fajne podsumowanie po twoim filmie wpadłem na pomysł sprawdzenia czy grzejniki które testuje od tego sezonu będą dzięki temu działać :)
No ciekawe. A jaki pobór mają te grzejniki?
@@PompaCiepłaiPV mniejszy to 1000w większy do 2000w czyli musiało by to być te większe urządzenie o którym wspominasz
@@DreamMedia0 no dokładnie tak. No i ciekawe jak one startują?
@@PompaCiepłaiPV startują z mojej wiedzy stopniowo :)
No i chyba można włączać go stopniowo?
Witam,
poszukuje czegoś do obslugi awaryjnego zasilania kotłów co ( piec kondensacyjny, gazowy oraz sterownik z pompa obiegową do kozy z płaszczem wodnym). Niestety na obecnym inwerterze jaki zakupiłem z green cell piec gazowy nie "widzi" płomienia wiec sie odstawia w trybie awaryjnym, natomiast sterownik od drugiego pieca na wyświetlaczu dostaje dziwnych prześwietleń. Ciekawi mnie czy zastosowany przez Pana sprzęt dał by radę... Czy ten inwerter ma możliwość podłączenia go do sieci i w przypadku braku pradu w aku przełączenia się na sieć?
Pozdrawiam !
Waldek, zwijasz interes na okres zimowy, czy planujesz rozbudowę?
Ogólnie myślę że fajnie mieć wgląd zimową aurą na działkę chociażby dla bezpieczeństwa...
Znajomy na zimę chowa akumulator w podziemnym schowku i zasila z niego alarm, kamery i router mobilny.
Też dobra myśl. Ja raczej schowam, ale jeszcze zobaczę.
Witam kupiłam taki zestaw solarny na działkę jeden panel i akumulator czy jak właśnie jest brak słońca można się ratować prądem z sieci ? Nigdzie nie jest pokazane czy można go podłączyć pod sieć? I czy się go da podłączyć pod sieć będzie też ładował akumulator? Potrzebuje odpalić Webasto w przyczepie ale słońca dlugo nie ma i akumulator marnie się ładuje . Ja tylko potrzebuje Webasto odpalać . Proszę o poradę czy można go pod sieć podłączyc.
Można podpiąć pod prąd i naładujesz akumulator
@@PompaCiepłaiPV czyli podłącze go pod siec on sam wykryje ? Nic nie muszę ustawiać ?
A moze by tak jakaś elektrownia wiatrowa na gorsze dni?? Pozdrawiam
Fajny i ciekawy odcinek (jak każdy).
Dziękuję Bardzo.
Właśnie bede kombinował to kamper busa to zainstalować ale 800s na dwuch zmostkowanych panelach po 100W aby wyjściowe było 36 wat, co o tym sądzisz ??? pozdrawiam
fajny odcinek :)
Posiadam na kamperwanie solar 370W akum 100ah przetwornica volta 800w i smiga, mysle ododatkowyk akum 100ah. Lodowka potrzebuje modulu miekkiego startu i daje rade.
Dziękuję za informację.
Czy taki zestaw uciągnie grzałkę boljera 1,5 kw przez cały dzień?
Ten live to po prostu płatna reklama. Wszystko spoko, tylko to są zabawki dla bogatych chłopców.
Zaraz bogatych...
@@PompaCiepłaiPV a właśnie ile taki zestaw kosztuje jak twój
@@DreamMedia0 ok 3tys. Tak mniej więcej
@@PompaCiepłaiPV połowa średniej krajowej czyli może być :)
Witam , mam zestaw sinuspro800s , akumulator agm 100ah od volt Polska no i panel solarny .
Wszystko ładnie działa jak jestem na działce , jest ładowanie itd . Jednak gdy zostawiam na noc zestaw z podłączoną małą lodówką 30w to gdy wracam przetwornica jest wyłączona świecą się tylko diody solar oraz battery. Aku jest pełny . Co może być nie tak ? Proszę o wskazówki
Czy mógłbyś zrobić zebrane przedstawienie dotacji i skąd?bo jest na kopciucha w Warszawie, jest czyste powietrze, jest na modernizację kotłowni. Głowa pęka. Co można z czym łączyć?
Pomyślę, być może. Dzięki za komentarz.
Od strony praktycznej nie widzę sensu zakupu takiego urządzenia ze względu na stosunek ceny do wydajności. Średnia cena tego modelu to 1190 zł i do 1000W mocy użytkowej. Zabrakło z Twojej strony sprawdzenie miernikiem rzeczywistego maksymalnego obciążenia ale przyjmijmy, że producent trzyma się tego co deklaruje. Dopłacając 400 zł zakupimy urządzenie o mocy do 2400W, które to faktycznie pokryje większość zapotrzebowania a moc przyłączonych paneli wynosi do 1200W. Moje osobiste doświadczenie z konstrukcją firmy VOLT niestety nie jest dobre. Jakiś czas temu zakupiłem podobne do podtrzymania pieca CO i mimo deklaracji maksymalnego obciążenia było ono faktycznie sporo niższe. Zresztą to nie tylko moje zdanie na podobne opinie natrafiłem kiedy szukałem rozwiązań i definitywnie zrezygnowałem. Uważam, że lepszym rozwiązaniem tylko niestety nie kompleksowym jest ładowarka firmy Epever a do tego dobra przetwornica z pełnym sinusem. Cenowo wyjdzie podobnie a da większy zakres pracy. Dla przykładu nie skreślając firmy Volt ich przetwornica 1500/3000W kosztuje 750 zł, Epever Tracer 3210 - 450 zł co daje tą sama kwotę a zestaw o znacznie większej możliwości. Odcinek bardzo fajny, naturalny z życia wzięty:)
Dzięki za komentarz. Pozdrawiam.
dokąłdnie mam takie samo zdanie - szczególnie sprawnosc tych Voltów jest niska 83% oraz wystarczy przeciazenie troche ponad znamionowe i się wyłacza
Bardzo fajny temat ale to zdrabnianie,herbatka, kubeczek,itp🥴
No sorry, tak już mam 😌.
Witam. Panele są podłączone szeregowo czy równolegle?
Szeregowo
czy mi sie wydaje czy wyświetlacz zaczyna szwankować? 0:23
W jakim czasie naładuje się akumulator zakladajac że jest pogoda i akumalotor rozładowany jest w 60 % Nie potrzebuje dokładnych danych tylko przybliżony czas.
Dzięki
Mam model bez wsparcia dla paneli PV. Używam jako UPS do kotła.
I jak się sprawuje... ILE masz lat to urządzenie?
Też mam UPS do kotła. Pompy ciągnie około 12-14 h Aku 72ah
@@TheBociex a który model UPSa?
@@PompaCiepłaiPV volt polska 500
a ok. Czyli dokładnie taki jak mój przy solarze, chyba?
A jaka cene jest takiego zestawu? Bo na stronie producenta nie ma cen ;/
hejka jaki koszt tej instalacji?
może jakiś link do sklepu
miło cie sie słucha pozdrawiam
W opisie są linki do wszystkich elementów systemu. Koszt tego zestawu ok 3tys
Witam, czy inwerter może pracować w temperaturach ujemnych?
Ja mam tej samej firmy ups ale 2500 myślałem co któryś dzień ładować sobie swoją hybryde toytote prius plug-in ona ma małe aku tylko nie za bardzo jeszcze wiem jak się zabrać jedno jest pewne zmiana na inny inwerter bo ten się nie wyłącza,ale pokazuje overload na chwile obecna 4 panele 100w lecz wszystko powoli vo któryś dzień jest coś nowego 2 kontrolery ładowania sprawdziłem chińskie do wyrzucenia kupuje tez chyba z volt polska kolejny z opcją bluetooth inwerter jeszcze się zastanawiam jaki inny kupić i nie jestem pewien ile aku kupić na chwile obecna mam 2 ×100 12v szeregowo podłączone co daje 24v to jest tylko projekt testowy do rozbudowy jak macie jakieś fajne pomysły piszcie temat na chwile obecna tylko off gird wchodzi w rachubę
Ja rozumiem że "eko i takie tam" ale z racjonalnie finansowego punktu widzenia ( chociaż sam mam fotowoltaikę bez dopłat od 2011r) nie lepszy będzie - agregat czterosuw 1500watt za 500zł z allegro. Do sporadycznego braku prądu.
Z tego punktu widzenia może i masz rację, ale to zupełnie inne urządzenie służące do zupełnie inny celów. A w agregacie jest jeszcze jeden nieistotny szczegół... A mianowicie głośność 😌
Domek ma być corect?
A gdzie obrazik z Wojtyłą?
Witam czy jest ktoś z systemem off grid z okolicy lubuskiego???
Ps szukam do odwiertów do gruntowej z małym urządzeniem bo ciężarówka nie wjedzie. Poleca ktoś coś?
To chyba nie ten temat ;-)
Jak rejon Polski?
@@marekprzedstawiciel8740 Warszawa Wawer
@@PompaCiepłaiPV ale najnowszy post był to szansa że więcej jeszcze zajrzy :) przepraszam jak zaburzylem
@@rafall6759 - Rafał, spróbuj skontaktować się z p. Krzysztofem
z tego filmu - montuje gruntówki, może ma jakieś rozwiązania;
ruclips.net/video/on2Lg0RzT9Q/видео.html
Używam sinusPRO 800W od ok 5 lat kupilem do zasilania sterownika CO
Te sinus Pro to fajne niezawodne konstrukcję. Pozdrawiam
👍
😉
kup sobie kemping wyjedz na dziko nad wodę zaczniesz wszystko liczyć
Dobry pomysł.
@@PompaCiepłaiPV pamientaj o dmc 3500kg całego zestawu i przyczepa musi miec chamulec najazdowy wygoda wygoda i bezpieczeństwo
@@ukaszcaka3001 mażę o tym od dawna, ale jeszcze nie mam odwagi. Kupić sobie campera, lub przerobić busa i wyjechać na kilka miesięcy
@@PompaCiepłaiPV to jest tylko osobiste zdanie kamper dla dorosłych tych co po sobie posprzątają kemping jedziesz rostawiasz zwidzasz okolicze 2 dni 4 dni jedziesz dalej przyczepe odczepisz na parkingu pojedziesz do miasta a najlepijej wynajmnij kampera albo przyczepę
Nie ma żadnych granic tylko trzeba umieć zrobić!!!!
Pewnie masz rację 🤔
Sinus to praktycznie potrzebny do zasilania silników.
Ble ble ble. Coś co można powiedzieć w 10 sekund, autor rozciąga na 10 minut.
Ale co jest git. ?
Masakra ,padaka film,nic konkretnego autor nie piwiedzial