Usługa magazynu bez składowania towaru? Cross-docking - sprawdź jak działa!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 окт 2024
  • Omega Pilzno: omega-pilzno.c...
    Szukałem magazynu, dostałem obsługę logistyczną. Co zyskuję? • Szukałem magazynu, dos...
    Magazyny logistyczne już od dawna nie pełnią w łańcuchach dostaw jedynie roli zadaszonej przestrzeni, w której można bezpiecznie składować towar. Dziś, w dobie optymalizacji magazyn może świadczyć szereg usług wpływających na efektywność logistyki przedsiębiorstwa. Wybierając usługę cross-docking firmy nie korzystają nawet z podstawowej właściwości magazynów, czyli miejsca do składowania towarów. Model, w którym obiekt logistyczny pełni dodatkowe funkcje, na przykład punktu przeładunkowego czy sortowni, znacząco zyskuje na popularności.
    Kolejny odcinek Na Palecie, kanału prowadzonego przez Omegą Pilzno - jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce, poświęciliśmy właśnie omówieniu usługi cross-docking. W odcinku wyjaśniamy podstawowe kwestie tego tematu, posługując się obrazowymi przykładami. Zapraszamy do oglądania!
    *
    Na Palecie to kanał RUclips prowadzony przez firmę Omega Pilzno - jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce. Poprzez nasze filmy chcemy pokazać jak kluczowe w prowadzeniu działalności jest skupienie się na udoskonalaniu i optymalizacji produkcji towarów, ale także odpowiedni dobór partnera do obsługi logistycznej. Kanał skierowany jest przede wszystkim do osób pracujących w branży TSL lub w działach logistycznych. Nasze filmy mogą jednak zainteresować także kierowców zawodowych czy osoby ciekawe organizacji procesów produkcyjnych i logistycznych w przedsiębiorstwach.

Комментарии • 10

  • @mateuszmkalinowski
    @mateuszmkalinowski 2 года назад +5

    Brzmi to jak "po prostu" logistyka typu DHL czy UPS, gdzie przesyłki mają dotrzeć na kolejny dzień roboczy, a rodzaj kwiatów to lokalizacja, tzn paczki które są przeznaczone do tych samych lokalizacji, trafiają do ciężarówek czy samolotów które jadą, lub lecą, do miejsca danego miejsca docelowego. Producenci kwiatów są w tym przykładzie natomiast lokalizacjami nadania paczek. Na Wendover Productions jest film który fajnie to przedstawia ruclips.net/video/y3qfeoqErtY/видео.html :) Wiem, to czysto popularnonaukowe, a nie konkretne, ale macie też takich widzów, którzy nie pracują w logistyce, a po prostu interesują się temat i oglądają Wasze filmy z ciekawości ;)

  • @marcinm9527
    @marcinm9527 2 года назад +2

    Pięć zestawów, od różnych dostawców, pod rampami w tym samym czasie... dobre.

    • @norbertpasista3215
      @norbertpasista3215 2 года назад

      XDDD, fajny pomysł ale nie jest tak idealnie w RL

    • @napalecie
      @napalecie  2 года назад +1

      Realizacja takich procesów jest możliwa, jeśli zajmuje się nimi jeden operator logistyczny, który zarządza zarówno przewozami, jak i operacjami w magazynie. Wtedy jest dużo łatwiej. :)

  • @tymek2190
    @tymek2190 Год назад +2

    Świetny materiał 👋

    • @napalecie
      @napalecie  Год назад +1

      Dzięki! Pozdrawiamy :)

  • @michalpandel
    @michalpandel 2 года назад

    Nie tylko kurierka ma X-dock. W spożywcze połączenie z pickingiem i automatami daje świetny rezultat.
    P.S. Buty bez nosków ochronnych w magazynie? Uuuuu ;).

  • @Lodzermensch1976
    @Lodzermensch1976 11 месяцев назад

    Super, cenne, ale trampki na magazynie z wózkami...?

  • @KRUSZYNA777
    @KRUSZYNA777 2 года назад

    To jest typowy przykład pracy hubu firmy kurierskiej.

  • @bartexG12
    @bartexG12 2 года назад

    kronospan szczecinek