Так просто про складне… Неймовірно! Що то значить, що людина походить з одного з найдавніших і славетних козацьких родів, що з такою любовʼю та знанням освітлює питання!😉😊 Дякую, пане Олександре! Врешті решт у мене зплелася у голові канва послідовності подій…😊 Дякую! Козацькому роду нема переводу! Слава нації! Смерть ворогам! ✌️❤️🖤
Вітання пану Олексанру з Києва. Щодо козацьтва взагалі. Пропоною до цього підійти з лінгвістичного боку. Козак - тюркномовно то вільна людина, не раб, не холоп, не васал, а саме людина, яка може діяти на власний розсуд. Висновок: для українців, на ментальному рівні, воля та незалежність - то найголовніше. Україна по над усе. Слава Україні !
то все добре, тіко вже як почали тюрською розмовляти та лінгвістику залучати, то переклад є дуже простим: кай-сак (саква, саквояж) -- тобто вільний від зайвого вантажу, легкоозброєний вершник, тоді під вершником у першу чергу розумівся воїн, ну а все інше вже додатково: передова сторожа -- чому передова, бо рухлива і легкоозброєна? вільна людина -- від чого, від зайвого озброєння? гультяй, розбійник тощо, але у нас є своє розуміння -- захисник України, дай Боже!
@СкрипаДмитро Згоден з Вами, пане Дмитре. Але на тепер спілкуємось українською і перше, що приходить на думку, це гасло козаків-вояків "за землю, за волю, за козацьку долю"
Як добре іноді згадувати, що козацтво було дуже різним - в різні епохи, в різних регіонах, в різних станах. Бо часто воно зливається в якесь стереотипне уявлення
Буквально зовсім недавно вирішив почитати про кошових і гетьманів... та я там заплутався вже на самому початку) Дякую за цікавий випуск 👍 Слава Силам Оборони України!
Я зараз занурилась в "Браму Європи" Плохія, там початок такий розлогий і об'ємний шо я злякалась шо не зрозумію нічого. Але коли вирулила на Святослава Хороброго і Володимира Великого і Ярослава Мудрого то пішло вже більш зрозуміло . Все логічно і все вкладається в картинку сьогодення, принаймні я так бачу. Читаю.... Буду розумна😊
Пане Олександре, неймовірно вам вдячний. Нарешті так багато речей стали на свої місця. Але, ще є над чим працювати, тому, очевидно, було б добре почути більш детальну історію кожного окремого вида козацтва. З меркантильних міркувань голосую за слобідське козацтво, але із задоволенням подивлюся відео про всі. Ще раз дякую! Слава Україні! 🇺🇦
Крім патріотизму і, звичайно, глибоких знань, мені ще дуже подобається гнучкість розуму пана Алфьорова - не чіпляється за старі стереотипи, творить потихеньку нову історію (хочеться вірити). Радує, що він не один.
Щиро вдячназа цікаві лекції. Завжди слухаю вас. Із захопленням ставлюсь до нашої героїчної історії. Багато читала і художньої, і документальної літератури про козацтво. Цікавить така тема, як морські походи козаків-запорожців. Це маловідома сторінка в нашій історії, тому багатьом українцям, сподіваюсь, буде цікаво дізнатися про те, як запорожці безстрашно на чайках ходили по Чорному морю, палили турецькі міста, визволяли бранців з неволі. При тому грозою на Чорному морі 300 років тому були не росіяни, а запорожці і турецький флот. Сподіваюсь, що після війни ви, Олександре, станенете консультантом режисерів по зйомках художніх історичних фільмів про запорожців. Нам не вистачає таких фільмів, їх по суті, немає. Радянська влада, звісно ж, забороняла писати книги, досліджувати історію козаччини, знімати фільми про наших героїв.
Як завжди цікаве відео і дуже цікава тема. Ніколи не замислювався над тим, що виявляється козацтво було не одне і навіть не два. Мабуть це завдяки совковій освіті, в мене таке нікчемне знання нашої історії. Дякую пане Олексадр за вашу просвітницьку роботу. Дуже хотілось би подивитись відео, про кожне козацтво окремо.
Величезне дякую за цю лекцію! Накінець-то в голові все вклалося про організацію козаків, а до сих пір була просто каша… Величезне спасибі! З Різдвом Вас!❤
Надзвичайно доречна лекція. З приводу дискусії про те, на якій Хортиці була Січ скажіть додатково. Зараз подібні історичні події зміцнюють наш дух. Слава Україні ! Харків .
Я родом з Переяславщини.Наше прізвище Карман , по вуличному наш рід називали Клочки.Розповідали ,що наш далекий предок служив у запорізькому війську і загинув жна російсько - турецькій війні .У родині за головного чоловіка залишився неповнолітній син ,господарював ,як умів Сплів невміючи лісу(тин) ,яка була дуууже некрасива ,клочкувата .От тому ми і стали Клочки.Дід і прадід мали багато землі .У 1929 році були репресовані.Ми з братом у 2000роках дивились особові справи в архівіСБУ. За себе вони обидва писали "соціальний стан -козак". Дякую вам за вашу працю. Слухаю з задоволенням.
Дуже дякую за цікаву лекцію! Багато читала про козаків, але зовсім заплуталась. З Вашої розповіді багато що зрозуміла. Цікаво все про козацтво, починаючи з перших років утворення. Дуже Вам вдячна!
Дякую, пане Олександр, що розкриваєте слухачам все більш і більш цікавих сторінок української історії. Бо як нас вчили, на фейках? Зараз взагалі уже нема віри нічому що нам викладалося. Мої роки навчання припали на 80ті, тому вчили багато про т.лєніна, історія компартії, цей предмет я не переварювала🤢 Про козаків у пам'яті залишились лише якісь уривки, клаптики. Тому дуже важливі ці теми. І так, треба знати свою історію, свої витоки і коріння. Цікавить ще тема голодомору, чому не було голодних бунтів, чому українці давали морити себе голодом, чому мали такий страх перед совєтами? Це ж ще гірше ніж кріпаччина, чи ні? Було б цікаво про це почути.
Так кожен раз одне й те саме,через ворога або по своїй тупості шатаємо свою владу допомагаючи ворогу.Цікаво хто раніше зрозуміє,що одні й ті самі дії приводять до одного результату,примат чи наш народ?
Дуже цiкаве важливе пояснення iсторii козацтва. Мало де можна це прочитати так сконцентровано i неупередженно. Тепер можна розглядати рiзнi этапи цэi iсторi окремо
Дуже дякую за важливу лекцію. Мене дуже цікавить історія українських козаків, зокрема у 19 столітті. Одна з моїх пра?бабусь у 19 столітті бачила, як через старовинний Вишнопіль або Зеленьків (у районі Тального і Умані) проїжджало українське козацьке військо, мабуть під час однієї з війн. Навколо Тального є кілька сіл, мешканці яких у період кріпацтва були вільними людьми - державними (казенними) селянами, бо були нащадками козаків. Вони, як і раніше, продовжували працювати на власній землі, але також прямо у селі проходили військову муштру. У Зеленькові записані українські народні маршові пісні, які місцеві селяни співали як солдатські пісні. Одна з них спеціально кимось перероблена мелодійно - це відома "Посіяла огірочки". Хтось старий запис цієї солдатської пісні із Зеленькова виклав у інтернет. Село Павлівка Перша біля Тального утворене на місці козацького хутора Довга. У цей хутір переселили державних селян із села Кривець. Судячи з того, що в обох селах панував однаковий перехідний варіант східно-подільського діалекту, це було село біля містечка Маньківка. Як Ви зрозуміли, мене дуже цікавить історія, зокрема пізня, козаків Білоцерківського та Уманського козацьких полків.
січ - нагадує першу локацію в онлайн іграх. де відбувається і вишкіл... і рекрут до гільдії. Залежності від фаху. Тому Січ відіграє основну роль у житті усього козацтва. Бо від неї усе починається. Ким хто буде, хто у якому війську, буде подалі служити, як найманець писар, торгівець. чи землевласник, чи ремісник!
Дякую Вам за Вашу працю неймовірно потрібну і важливу. Історію повинні вчити з маленької дитини, бо це дуже важливо. Дякую і бажаю Вам і Вашій родині всього найкращого. Слава ЗСУ Слава Україні Слава всім , хто допомагає нам нищити рашиську чуму.
Класно! В нашому селі ніколи небуло пана. Це був оазис з дрібної шляхти. По традиції ділились всі по родах (мій батько з Касюківського роду, а мати з Вавилівського). Жінки мали рівні права з чоловіками. Батьківська земля ділилась між синами, а материна між дочками. Одна дочка в сімї звалась дідичкою, бо вся материна земля переходила їй.
Вітаю Олександре, дуже дякую за цікаву лекцію. Хотілося б про козаків ще лекції. Розповідайте, будь ласка. Зараз стільки всього в интернеті, а я довіряю Вам. Розбивайте усі міфи. Дай Вам Бог здоров'я і натхнення.
Дуже грунтовно і лаконічно одночасно, щиро Ваам дякую за працю. Хотілося б почути чи мали якийсь вплив козаки, зокрема задунайські, на землі Мараморощини та Карпатського регіону загалом.
Дякую за вашу роботу❤ ці структуровані, так чітко розкладені по періодах, знання допомогають краще розуміти чому "так, чи отак" в різних наших регіонах і чому Україна стоїть зараз от вже як три роки майже
Дуже цікве відео, нарешті розібрався повноцінно в цій темі, адже в школі вчив всі(або деякі) види і типи козацтва окремо і дуже часто не перепліталося між собою
Величезне дякую за це відео-роз'яснення!💙💛 Так, дійсно не все просто і нам в школі "явно не договорювали")) Щодо вашого запитання, то хотілось би детальніше про Правобережне козацтво. І про всі Січі звісно. Ну і може є якісь нюанси по типу козацького поселення десь взагалі далеко від "традиційних" місцин.
Велике дякую! Нарешті я розібралася в цій темі. Знала, що до червоного перевороту в мене предки поколіннями були козаками, але не розуміла, як це можливо, якщо козацтво скасували у 18 столітті, а з Кубані/Дону в мене нікого не було
Так просто про складне… Неймовірно!
Що то значить, що людина походить з одного з найдавніших і славетних козацьких родів, що з такою любовʼю та знанням освітлює питання!😉😊
Дякую, пане Олександре!
Врешті решт у мене зплелася у голові канва послідовності подій…😊
Дякую!
Козацькому роду нема переводу!
Слава нації!
Смерть ворогам!
✌️❤️🖤
Господи твоя воля, скільки всього відбувалось і відбувається на цій землі! Голова обертом!
Вітаю з Польщі, Слава Україні ! 💙💛
Про Січі було б дуже цікаво послухати
Дякую за вашу працю та службу 🇺🇦
Вітання пану Олексанру з Києва. Щодо козацьтва взагалі. Пропоною до цього підійти з лінгвістичного боку.
Козак - тюркномовно то вільна людина, не раб, не холоп, не васал, а саме людина, яка може діяти на власний розсуд.
Висновок: для українців, на ментальному рівні, воля та незалежність - то найголовніше. Україна по над усе.
Слава Україні !
💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯
Героям слава!
то все добре, тіко вже як почали тюрською розмовляти та лінгвістику залучати, то переклад є дуже простим: кай-сак (саква, саквояж) -- тобто вільний від зайвого вантажу, легкоозброєний вершник, тоді під вершником у першу чергу розумівся воїн, ну а все інше вже додатково: передова сторожа -- чому передова, бо рухлива і легкоозброєна? вільна людина -- від чого, від зайвого озброєння? гультяй, розбійник тощо, але у нас є своє розуміння -- захисник України, дай Боже!
@СкрипаДмитро Згоден з Вами, пане Дмитре. Але на тепер спілкуємось українською і перше, що приходить на думку, це гасло козаків-вояків "за землю, за волю, за козацьку долю"
Сам спытаў, сам адказаў. Лінгвісты не могуць даць адказ, якая этымалогія слова "казак", а нейкі Олег-Олег ведае.
Велике дякую за лекцію. Це було чудово.Все тепер ясно.
От би мені у Харківському університеті так розповіли б у 90-х роках.
Ви молодець.🇺🇦❤️
Хочаб на цей час такі лекції були ...🙏 тяжко віриться нажаль...😢
Я теж учу історію наново після навчання в 90-х
Вподобайка й комент на підтримку українського ютубу й контенту дякую за просування української мови
Як добре іноді згадувати, що козацтво було дуже різним - в різні епохи, в різних регіонах, в різних станах. Бо часто воно зливається в якесь стереотипне уявлення
Слава Україні!
Героям-Захисникам України - Слава!
Буквально зовсім недавно вирішив почитати про кошових і гетьманів... та я там заплутався вже на самому початку)
Дякую за цікавий випуск 👍
Слава Силам Оборони України!
Так, це так. Складна тема і дуже давня. Але розбирати треба. Це наше минуле, а отже наш погляд в майбутнє. Слава Україні!
Я зараз занурилась в "Браму Європи" Плохія, там початок такий розлогий і об'ємний шо я злякалась шо не зрозумію нічого. Але коли вирулила на Святослава Хороброго і Володимира Великого і Ярослава Мудрого то пішло вже більш зрозуміло . Все логічно і все вкладається в картинку сьогодення, принаймні я так бачу. Читаю.... Буду розумна😊
АльФьоров на цілу годину, давно не було такого смаколика
Пане Олександре, неймовірно вам вдячний. Нарешті так багато речей стали на свої місця. Але, ще є над чим працювати, тому, очевидно, було б добре почути більш детальну історію кожного окремого вида козацтва. З меркантильних міркувань голосую за слобідське козацтво, але із задоволенням подивлюся відео про всі.
Ще раз дякую! Слава Україні! 🇺🇦
Дякую. Картинка трошки склалася, бо не було повного розуміння раніше, що таке козацтво. Як завжди цікаво, неймовірно.
Крім патріотизму і, звичайно, глибоких знань, мені ще дуже подобається гнучкість розуму пана Алфьорова - не чіпляється за старі стереотипи, творить потихеньку нову історію (хочеться вірити). Радує, що він не один.
Дякую за вашу справу!
Щиро вдячназа цікаві лекції. Завжди слухаю вас. Із захопленням ставлюсь до нашої героїчної історії. Багато читала і художньої, і документальної літератури про козацтво. Цікавить така тема, як морські походи козаків-запорожців. Це маловідома сторінка в нашій історії, тому багатьом українцям, сподіваюсь, буде цікаво дізнатися про те, як запорожці безстрашно на чайках ходили по Чорному морю, палили турецькі міста, визволяли бранців з неволі. При тому грозою на Чорному морі 300 років тому були не росіяни, а запорожці і турецький флот.
Сподіваюсь, що після війни ви, Олександре, станенете консультантом режисерів по зйомках художніх історичних фільмів про запорожців. Нам не вистачає таких фільмів, їх по суті, немає. Радянська влада, звісно ж, забороняла писати книги, досліджувати історію козаччини, знімати фільми про наших героїв.
Ох, нарешті я зрозумію що до чого)
Дякуємо за лекцію. ❤
Як завжди цікаве відео і дуже цікава тема. Ніколи не замислювався над тим, що виявляється козацтво було не одне і навіть не два. Мабуть це завдяки совковій освіті, в мене таке нікчемне знання нашої історії. Дякую пане Олексадр за вашу просвітницьку роботу. Дуже хотілось би подивитись відео, про кожне козацтво окремо.
СССР няма 33 гады, але гэта, выяўляецца, ён павінен, што Юрый Ю чагосьці не ведае.
Дякую. Дуже важливу справу робите.
Слава Україні!
Дякую за Вашу працю, пане Олександре!
Щира подяка вам за цікаву тему 🙏🇺🇦👌😍✌️
Дуже корисний, об'ємний та систематизований матеріал.Дякую за вашу працю. Мої знання з історії значно розширилися.
Величезне дякую за цю лекцію! Накінець-то в голові все вклалося про організацію козаків, а до сих пір була просто каша… Величезне спасибі! З Різдвом Вас!❤
Бажаю здоров'я!
Дякую. Важлива та цікава лекція.
Дякую, Олександр за цікаву просвітницьку роботу !!! ❤❤❤
Бдякую пане Олександру.З великою цікавістю слухаю (дивлюсь) Вас і Ваші просвітницькі лекції. Дуже дякую!
Щира подяка за цікавий історичний канал.
Бажаю вдачі, наснаги в творчості та в житті.
Надзвичайно доречна лекція. З приводу дискусії про те, на якій Хортиці була Січ скажіть додатково.
Зараз подібні історичні події зміцнюють наш дух. Слава Україні ! Харків .
Дякую за лекцію! Допомагаєте структурувати дуже багато історичних нюансів.
Дякую Пане Бароне Алфьоров!
Я родом з Переяславщини.Наше прізвище Карман , по вуличному наш рід називали Клочки.Розповідали ,що наш далекий предок служив у запорізькому війську і загинув жна російсько - турецькій війні .У родині за головного чоловіка залишився неповнолітній син ,господарював ,як умів Сплів невміючи лісу(тин) ,яка була дуууже некрасива ,клочкувата .От тому ми і стали Клочки.Дід і прадід мали багато землі .У 1929 році були репресовані.Ми з братом у 2000роках дивились особові справи в архівіСБУ. За себе вони обидва писали "соціальний стан -козак". Дякую вам за вашу працю. Слухаю з задоволенням.
Дуже дякую за цікаву лекцію! Багато читала про козаків, але зовсім заплуталась. З Вашої розповіді багато що зрозуміла. Цікаво все про козацтво, починаючи з перших років утворення. Дуже Вам вдячна!
Вітаннячко і вам і вподобайка на підтримку каналу Слава Україні Слава нації і смерть московитій підерації 🇺🇦❤️🖤
Правильність термінології важлива. Не "підерація", а "педерація" - федерація педерастів.
Дякую, пане Олександр, що розкриваєте слухачам все більш і більш цікавих сторінок української історії. Бо як нас вчили, на фейках? Зараз взагалі уже нема віри нічому що нам викладалося. Мої роки навчання припали на 80ті, тому вчили багато про т.лєніна, історія компартії, цей предмет я не переварювала🤢 Про козаків у пам'яті залишились лише якісь уривки, клаптики. Тому дуже важливі ці теми. І так, треба знати свою історію, свої витоки і коріння. Цікавить ще тема голодомору, чому не було голодних бунтів, чому українці давали морити себе голодом, чому мали такий страх перед совєтами? Це ж ще гірше ніж кріпаччина, чи ні? Було б цікаво про це почути.
Були бунти...
Дякую за ваші змістовні та пізнавальні історичні розповіді, завжди цікаво вас слухати і дивитись. Слава Україні!
Дуже важливо і потрібно знати наше коріння, Велика подяками! Розповідайте!!!. Слава Україні!.
Щиро дякую за цікавий історичний влог, пане Олександре!
Дякую за захист України!
Слава Україні!
Героям слава!
Слава Збройним Силам України!
Дяка за цінну інформацію пане Олександр!
Слава Україні!
Дякую за цікаву лекцію! Нам дуже потрібно знати про наших предків як найбільше. І про наших ворогів, щоб могти передбачити їхні гидкі замисли.
Це цікавий, глибокий і тривалий період нашої історії. Чекаємо продовження і заглиблення в цю тему. Велика подяка за Вашу працю.
Дякую за дуже цікаве детальне відео! Дякую, що боретеся за Україну! 💪🏼🇺🇦
Красно дякую за цікаву лекцію. Дізналась багато невідомого про козацтво.
Ото ж ! То армія Є - держави нема ! То держава Є - армії нема !
Так кожен раз одне й те саме,через ворога або по своїй тупості шатаємо свою владу допомагаючи ворогу.Цікаво хто раніше зрозуміє,що одні й ті самі дії приводять до одного результату,примат чи наш народ?
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 💪💪🇺🇦❤️
Дуже цiкаве важливе пояснення iсторii козацтва. Мало де можна це прочитати так сконцентровано i неупередженно. Тепер можна розглядати рiзнi этапи цэi iсторi окремо
Дуже цікаво. Дякую!
З нетерпінням чекаю на наступне відео.
Всього Вам найкращого!
Дуже дякую за важливу лекцію. Мене дуже цікавить історія українських козаків, зокрема у 19 столітті. Одна з моїх пра?бабусь у 19 столітті бачила, як через старовинний Вишнопіль або Зеленьків (у районі Тального і Умані) проїжджало українське козацьке військо, мабуть під час однієї з війн. Навколо Тального є кілька сіл, мешканці яких у період кріпацтва були вільними людьми - державними (казенними) селянами, бо були нащадками козаків. Вони, як і раніше, продовжували працювати на власній землі, але також прямо у селі проходили військову муштру. У Зеленькові записані українські народні маршові пісні, які місцеві селяни співали як солдатські пісні. Одна з них спеціально кимось перероблена мелодійно - це відома "Посіяла огірочки". Хтось старий запис цієї солдатської пісні із Зеленькова виклав у інтернет.
Село Павлівка Перша біля Тального утворене на місці козацького хутора Довга. У цей хутір переселили державних селян із села Кривець. Судячи з того, що в обох селах панував однаковий перехідний варіант східно-подільського діалекту, це було село біля містечка Маньківка. Як Ви зрозуміли, мене дуже цікавить історія, зокрема пізня, козаків Білоцерківського та Уманського козацьких полків.
Дякую
Спасибо Вам Александр за интересную лекцию по истории . Интересно узнать про голодомор В, Ровенской области в 1930-1940 года.
Дуже цікаво, дякуємо вам за вашу працю!!! Чекаємо нових ефірів!!!
Корисна лекція. Дякую.
👍👍👍
Дуже цікаво 😊❤. Дякую і привіт із Київа ❤😊.
січ - нагадує першу локацію в онлайн іграх. де відбувається і вишкіл... і рекрут до гільдії. Залежності від фаху. Тому Січ відіграє основну роль у житті усього козацтва. Бо від неї усе починається. Ким хто буде, хто у якому війську, буде подалі служити, як найманець писар, торгівець. чи землевласник, чи ремісник!
Було б цікаво послухати про козаків Сумського полку, в яких війнах брали участь і взагалі їхню роль в історії
Дякуємо за розкриття теми. Мені здається, що в школі мало уваги приділяють вивченню цієї частини історії.
Дякую вам!!! дуже цікаво слухати ваші лекції!!
Дякую Вам за Вашу працю неймовірно потрібну і важливу. Історію повинні вчити з маленької дитини, бо це дуже важливо. Дякую і бажаю Вам і Вашій родині всього найкращого. Слава ЗСУ Слава Україні Слава всім , хто допомагає нам нищити рашиську чуму.
Дуже дякую вам за вашу працю! Слава Україні!
Дякую, пане Олександре! Навіть не знала таку історію про свої Суми🤗
Дякую, що знаходите на все час!
Було дуже цікаво , буду чекати продовження про козаків.
Дякую за цікаву історію.
Дякую за цікаву розповідь.
Слава Україні.
Величезне Вам дякую за вашу невпинну працю!
Вас хочу слухати вічно! Дуже радісно бачити кожен ваш випуск, рільс і т д
оце клас!!! Розклали все на молекули))) - Дякую!!!!
Щиро вдячний пане Олександр, дуже пізнавальне і цікаво,як і завжди.
З нетерпінням чекаю на новітні історії.
Класно! В нашому селі ніколи небуло пана. Це був оазис з дрібної шляхти. По традиції ділились всі по родах (мій батько з Касюківського роду, а мати з Вавилівського). Жінки мали рівні права з чоловіками. Батьківська земля ділилась між синами, а материна між дочками. Одна дочка в сімї звалась дідичкою, бо вся материна земля переходила їй.
Так, це називалось в нашому селі ( Київська обл.) звичаєве право.
Дякую за цікаве відео. Було б дуже цікаво послухати про січі
Вельми вдячний за лекцію!!! Дякую, що нищете московитську пропагандистську історію в моїй голові!!!👍👍👍
Вітаю Олександре, дуже дякую за цікаву лекцію. Хотілося б про козаків ще лекції. Розповідайте, будь ласка. Зараз стільки всього в интернеті, а я довіряю Вам. Розбивайте усі міфи. Дай Вам Бог здоров'я і натхнення.
Дякую! Зрозуміло, структуровано розібрали складнющу тему.
Дуже цікаво! Усі озвучені вами пропозиції про різні Січі хочеться почути!!!!
Дуже грунтовно і лаконічно одночасно, щиро Ваам дякую за працю.
Хотілося б почути чи мали якийсь вплив козаки, зокрема задунайські, на землі Мараморощини та Карпатського регіону загалом.
Як завжди дуже цікаво, пізнавально.
Дуже цікаво. Дуже потрібно знати. Розповідайте, розповідайте. Розкладайте по поличках нашу історію і хай заходить.
Дякую вам за вашу працю!Дуже цікаво почути, про історію Поділля.Чомусь про цей регіон практично не говорять...!!!
Дякую за вашу роботу❤ ці структуровані, так чітко розкладені по періодах, знання допомогають краще розуміти чому "так, чи отак" в різних наших регіонах і чому Україна стоїть зараз от вже як три роки майже
Лайк та коментар на підтримку канала.
Дякую за сюжет! Я з Куп'янщини і мнені цікаво по козаків Слобожанщини.
Дуже цікве відео, нарешті розібрався повноцінно в цій темі, адже в школі вчив всі(або деякі) види і типи козацтва окремо і дуже часто не перепліталося між собою
Їхав козак за Дунай, сказав дівчині -прощай. Тепер зрозуміло куди він їхав. Завжди було в мене таке питання. Дякую за цікаву лекцію.
От але цікаво, з якого боку Дунаю і в який він їхав?))
Дуже цікаво, чекаю нові відкриття історії козацтва.
Все цікаво, чекаю з нетерпінням!!!
Пане Алфьоров! Запорожці охороняли купецькі каравани, цим заробляли гроші. Регулярно. Авійськова здобич- то удача, на яку всерйоз розраховувати не можна. Читайте: Саул Боровой «Еврейские хроники 17 в»
Дякую за відео
Розвитку та процвітання для цього каналу
Успіхів
Дякую вам❤
Дякую! Слава Україні!
Дякую!
Вітаю з Дніпра 💙💛🫶🫶🫶🫶🫶🫶
Дякую за лекцію. Дуже цікаво і звідки з'явилося козацтво і про січі, особливо знайдену. Буду чекати
Чудова лекція.
Дякую за Вашу просвітницьку діяльність! Дуже цікаво та пізнавально
Хотілось би почути лекцію про участь українців у війнах країни сересере
Шкода тільки що козаки кожен раз наступали на одні й ті самі граблі
Величезне дякую за це відео-роз'яснення!💙💛
Так, дійсно не все просто і нам в школі "явно не договорювали"))
Щодо вашого запитання, то хотілось би детальніше про Правобережне козацтво. І про всі Січі звісно. Ну і може є якісь нюанси по типу козацького поселення десь взагалі далеко від "традиційних" місцин.
Дякую за лекцію! Цікаво про Слобідське козацтво
Дякую за правдиву історію і вашу працю.
Розповідь цікавезна з непомітним пробігом часу. Чекаю на інші розповіді про козацтво.
Велике дякую! Нарешті я розібралася в цій темі. Знала, що до червоного перевороту в мене предки поколіннями були козаками, але не розуміла, як це можливо, якщо козацтво скасували у 18 столітті, а з Кубані/Дону в мене нікого не було