Tipy při focení portrétní fotografie

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Krátké video, kde Vám pomůžu vylepšit Vaše portrétní fotografie. Podíváme se která část portrétu musí být ostrá, jak moc je důležitá hloubka ostrosti, jak správně nastavit fotoaparát, jak správně exponovat a ukážu Vám základní informace o svícení.
    Budu rád, když se mnou zůstanete v kontaktu.
    Facebook:
    / ladjecfoto
    Instagram:
    / ladjes
    Twitter:
    / ladjes
    Google+:
    plus.google.co...
    WEB:
    www.ladjes.cz/
    Nejdůležitější část portrétu je vždy oko. Oči musí být vždy na portrétu ostré. Když si nastavujete ostřící bod, nastavte ho v té části, kde je oko. Následně vždy zaměřujete ostřící bod přesně na jedno z očí. Fotografie opravdu vypadají neuvěřitelně rušivě v případě, že tato část fotky není ostrá.
    Hloubka ostrosti hraje velkou roli právě při kompozici a tedy separování osoby od pozadí. Ne všechny objektivy mají však hezké rozmazání a ne všechny objektivy mají malou hloubku ostrosti. Více peněz za objektiv utratíte, lepší kvalitu dostanete. Je to smutné ale pravdivé. Drahé objektivy mají podstatně lépe minimalizované vady, mají hezčí rozmazání za a před ostřeným bodem. Takové fotografie v důsledky vypadají podstatně lépe.
    Manuální režim focení je super pomocník. Při focení v konstantních světelných podmínkách vždy doporučuji fotit manuálně. Změříte si expozici, zkontrolujete histogram a nastavíte manální expozici na základě měřených dat. Ve většině ostatních případů bych doporučoval používat předvolbu clony.
    Postprodukce jsou velice nezbytné nejen v portrétní fotografii. Vybalancování fotografie pro publikaci je základem v této digitální době. V důsledku je to především Vaše vizitka a práce kterou se prezentujete. Vyvážení expozice, úprava kontrastu, saturace jsou opravdu základními úpravami.

Комментарии • 5

  • @vladimirhoudek5939
    @vladimirhoudek5939 7 лет назад +8

    No 50 mm portretni objektiv?? Kolego mozna jste se asi spletl? Je vhodny na crop ale ne na full
    Na kinofilm to vzdy byl a bude ohnisko 70 - 100 mm - !!!!

    • @zbynek89
      @zbynek89 5 лет назад +2

      A není to o fotografovi jak dokáže s náčiním pracovat? Vím i o nádherných portrétech s ohnisky 24mm i méně, vždy je to o pojetí, stylu fotografa... Ne každý musí zapadat do škatulky klasické školy... Neříkám, že to je špatně, ale není to ani kolikrát úplně 100%dobře nevybočit ze zajetých kolejí ;)

    • @ladiandmargaret
      @ladiandmargaret  5 лет назад +1

      Ja moc nemam rad dobre nebo spatne obzvlast u foceni. Asi mate pravdu a 50mm neni perfektni priklad portretniho objektivu, ja ho mam ale rad, casto ho na portrety pouzivam a myslim ze mi i tvori hezke vysledky. Nikdy mi jeste nerekl nikdo ze je nespokojeny s vysledkem fotky diky me volbe ohniskove vzdalenosti.

  • @vaclavkopriva1819
    @vaclavkopriva1819 4 года назад

    50 mm? 70-100mm?? 45 let fotím portrety ohniskem 135mm, asi jsem se špatně učil :-))

    • @vaclavkopriva1819
      @vaclavkopriva1819 4 года назад

      Doplňuji.... 135mm/F2,0 (větší díru nepoužívám, byť to objektiv umí, kvůli kresbě :-)) )