Te profilowane podkładki pod nakrętki to jest bardzo fajna rzecz, bo stabilizują cały wentyl i nie rysujemy sobie obręczy. Mam od roku, tylko z innej marki, bodajże Deemount, i tu podkładka jest z nylonu. Ten oring to nie uszczelka, on ma tylko stabilizować nakrętkę, żeby się od wstrząsów nie odkręcała, ściśnięta guma chce się rozprężyć i napiera na gwint, coś jak podkładka sprężysta. Uszczelnianie wentyla z zewnątrz nie ma sensu, bo przecież jak puści właściwa uszczelka od wewnętrznej strony, to powietrze pójdzie do środka profilu obręczy, a tam przecież są otwory na nyple, które szczelne nie są.
@marekwiecuch2912 Jak Gardina to mam nową roletę tej firmy na sprzedaż 😱. Będzie Krzysztofowi pasować pod firankę🙃. Widzę tam jeszcze biały stoliczek z Ikea. Mam taki sam, ale w kolorze jasna sosna. Przy takiej ilości żeberek musi być cieplutko w pokoju. Ja mam ich o połowę mniej w moim małym, dokładnie 8. W dużym mam 16. Ale jego pokój jest mniejszy co wcześniej zauważyłem. W kuchni też 8.
Wentylki z dodatkowymi otworami są w sam raz do używania razem z wkładkami anty-dobiciowymi, a ten ameliniowy element przed o-ringiem to bym jeszcze przy obręczy uszczelnił kawałkiem dętki. Dzięki za materiał.
Dziś właśnie złożyłem 4x zielone TPU firmy Cyclami (45gramow - 31C-47C) do dwóch rowerów. Jeden GT vantara hybryda czyli z prostą kierą oponki 35mm i drugi to nowy gravel ridley gdzie mam tufo speedero 44mm. W tym ostatnim z samych detek zbiłem 260 gramów. Uczciwie powiem i bez efektu placebo że przyspieszenia są bardzo wyraźnie zauważalne jak też utrzymywanie prędkości. Masa rotujaca mocno się zmniejszyła. Dodatkowo jest coś jeszcze interesującego podczas kontaktu z nierównym podłożem. Odnoszę wrażenie, że sama opona lepiej reaguje niż z grubą 170g+ dętką.
To nie tak działa!!! Zaworek ma się uszczelnic na styku z taśmą. Kropka. ORing na zewnatrz jest po to żeby nie porysować obręczy i żeby się nakrętka nie odkręcała. Uszczelnianie tego systemu na zewnątrz może spowodować uszkodzenie obręczy jak się zrobi ciśnienie w wewnętrznej komorze obręczy. Polecam zerknać na produkt Enve pressure relief valve nut. Jest to specjalna nakrętka która ma kanały żeby to nie było szczelne w tym miejscu przez przypadek. A nowoczesne obręcze są w tym celu po prostu nawiercane fabrycznie
Fajny filmik ale dwie uwagi: 1. Lepiej dawać 2 warstwy taśmy z racji wyższych ciśnień jakie stosuje się przy pierwszym wstrzeleniu, bo inaczej taśma może wewnątrz puścić. 2. Oponę lepiej od środka zakleić normalną łatką niż wlewać mleko i liczyć czy uszczelni. W ogóle po każdym kapciu warto w domu poświęcić trochę czasu na załatanie opony od środka. Ja już od 4 lat w swoim gravelu jeżdżę tylko na mleku i raczej nie wiem co by się miało stać bym powrócił do dętek. Miałem oczywiście przygody, ale nigdy nie takie żebym musiał przedwcześnie zakończyć jazdę. Dętek nawet nie zabieram bo od tego mam knoty, a lepiej w terenie wsadzić knota niż męczyć się z dętkami 😉
Jak na zimę odstawiasz zamleczony rower na kołki, to co się dzieję z mlekiem? Jakoś tężeję, wysycha, paruję? Po 3, 4 miesiącach po prostu się dolewa i jest git?
@@zmecholzmechanizowany8206 dzięki za komentarz. Uznałem że grubość taśmy pozwoli na jedną warstwę, zobaczymy czy faktycznie tak będzie. Knoty dowolne, czy jakiś sprawdzony zestaw?
1: bzdura, jedna warstwa taśmy w zupełności wystarczy. Chyba, że kleisz biurową, to wtedy... 2: prawda, ale przy małych dziurkach, jak już dojedziesz do domu to możesz jej nawet nie znaleźć (jeśli się uszczelni po drodze)
gravel - mleko, szosa - TPU :) szybko Ci poszło, ja pierwszy raz uszczelniałem chyba z 2 h (ale to pewnie przez to ze mialem zwykla pompke i nie mialem wprawy)
A już miałem przejść na bezdętkowe, dobrze że ktoś prawdę powiedział. Widać mu nie płacą za naganianie klientów, jak to ma miejsce na większości popularnych kanałów.
Ride Now jest chyba ok marką. Nadchodzi słaby okres dla nas rowerzystów, trzeba jakoś przeczekać ten czas. Ps: Krzychu zadbaj o włosy bo takie jakieś rozczorchrane a masz dobrą linie włosów, kręć do jakieogś fryzjera. Pozdro!
Te boczne otwory w wentylach nie są po to, żeby łatwiej napompować. Są one po to żeby mleko mogło się dostać do środka podczas jego wlewania w przypadku , kiedy w oponach masz wkładki PTN lub podobne.
@@RK-jw7mp A u mnie właśnie na odwrót, przynajmniej w dwóch kołach tak mam. Mleko wygląda na dobre, za to taśma WTB rewelacja, naprawdę porządna. Tej od Stansa nie miałem okazji używać.
Temat dla mnie na czasie. Jutro mam zamiar po raz pierwszy w życiu przejść na mleko. Kupiłem nowe opony na zimę i chcę wypróbować jak to będzie działać. Na innych filmach widziałem, że część osób wlewa mleko bezpośrednio w oponę nie przez wentyl. Co sądzisz o takim sposobie? Zastanawiam się też czy kleić nową taśmę. Koła są fabryczne i mają taśmę. Rower kupiłem w lutym i całe lato jeździłem na dętkach. Nie miałem żadnego kapcia. Nie wiem czy ruszać tą taśmę?
@@TushaJR Jak koła fabrycznie są przygotowane pod mleko to nic nie kombinuj, oryginalna taśma powinna dobrze trzymać. Tylko dokładnie sprawdź w jakim jest stanie. Można wlewać bezpośrednio w oponę, te moje trochę ciaśniej wchodzą na obręcz więc wolałem przez wentyl.
@@TushaJR dętka przez ten czas zdążyła zapewne ładnie docisnąć taśmę do obręczy. Jak jest w dobrym stanie, to tak jak @trochuroweru napisał, pewnie lepiej ją zostawić.
@@wiktor5607 Największą różnicę robią dobre piasty, następnie opony i dopiero to co w środku. Dla mnie dętki TPU na plus względem standardowych, trochę jak na mleku ale bez takiego kombinowania.
@trochuroweru no ale tak jak powiedziałeś, ta profilowana jest twarda, więc kwestię uszczelnienia spełnia tylko ta okrągła gumowa, którą dałeś pod nakrętkę. Ale właściwe uszczelnienie, moim zdaniem, powinno się wykonać wewnątrz koła, na otworze wentyla, tam gdzie jest przebita taśma. Mam kupione Muc-off i tutaj mam trzy zestawy wymiennych uszczelek wewnętrznych, które dobieram do wewnętrznego profilu obręczy i zakładam na wentyl. Na zewnątrz mam tylko nakrętkę z zagłębieniem, w którym jest uszczelka gumowa. Ciągnę temat, bo robię przymiarkę do zamleczenia 😉
@@piotrp459 w tym wypadku ta profilowana nakładka powinna mieć jeszcze miejsce na uszczelkę, bo zakładając ją tak jak mówisz nie będzie przylegać do obręczy. Dlatego zresztą wspomniałem o tym, że powinna tam być jeszcze warstwa gumowa dla lepszego efektu. Zobaczymy za kilka dni jak z trzymaniem ciśnienia w tym zestawie.
Masz rację kolego. Głownie z tego względy, że uszczelnianie zewnętrznej strony wentyla nie ma sensu. A to dla tego iż komora pomiędzy tymi dwiema ściankami obręczy jest połączona z otworami na nyple. A czasami występuje jeszcze otwór odprowadzający wodę z tej komory. Nyple natomiast nie uszczelniają ciśnieniowo wewnętrznej komory obręczy.
To nie jest uszczelka, tak jak ktoś już wyżej pisał, ten oring to tylko żeby nie rysować obręczy nakrętką. Jak puści zawór od wewnętrznej strony obręczy, to ten oring nic nie da, bo przecież jak powietrze pójdzie w obręcz, to masz jeszcze otwory na nyple, które przecież nie są szczelne.
Po co to mleko, czy to nie jest czasem nowomoda? Oglądam te youtuby i mam wątpliwości. Zdania są podzielone. Jestem amatorem, rocznie robię ok 4000km. Złapałem się na TPU i spoko. Wydaję się, że masa rotacyjna działa i rower lepiej przyspiesza. Na TPU złapałem 1 den kapeć w sezonie. Pomykam w okolicach Warszawy, drogi rowerowe, wały, szutry , dukty leśne w Kampinosie. Co jest takiego w mleku?
Nowomoda już nie, bo duuużo lat już się stosuje, ja z 4 lata temu miałem mleko a długo mnie namawiali😅ostatecznie po sezonie zrezygnowałem jak musiałem czyścić opony od wewnątrz. To jednak nie było najgorsze a to, że mi opony przytyly😅. Na mleku można mieć mniejsze ciśnienie jeśli komuś zależy. Z moich obserwacji wynika, że argument trwałości nie ma zastosowania w mtb, nawet na zawodach tam zdarza się kapeć raz na kilka lat, bo opony są konkretne za to w gravelu może to być dobre rozwiązanie, bo mniejsze oponki łatwiej uszkodzić, zwłaszcza, że mają wyższe ciśnienie zazwyczaj. Sam jeszcze kapcia nie złapałem na oponach 44 ale jeżdżę od maja więc zobaczymy co dalej. W Twojej sytuacji w ogóle bym nie próbował. Dla turysty to nieistotne. Sam także nim jestem.
Te profilowane podkładki pod nakrętki to jest bardzo fajna rzecz, bo stabilizują cały wentyl i nie rysujemy sobie obręczy. Mam od roku, tylko z innej marki, bodajże Deemount, i tu podkładka jest z nylonu. Ten oring to nie uszczelka, on ma tylko stabilizować nakrętkę, żeby się od wstrząsów nie odkręcała, ściśnięta guma chce się rozprężyć i napiera na gwint, coś jak podkładka sprężysta. Uszczelnianie wentyla z zewnątrz nie ma sensu, bo przecież jak puści właściwa uszczelka od wewnętrznej strony, to powietrze pójdzie do środka profilu obręczy, a tam przecież są otwory na nyple, które szczelne nie są.
Dzięki za merytoryczny komentarz 👍 przypinam
Firanka sztos
Grzejniki tyz 🤝👌🏼😉
@@wiktor5607
Też mam takie. Najlepsze
gardina ?
@marekwiecuch2912
Jak Gardina to mam nową roletę tej firmy na sprzedaż 😱. Będzie Krzysztofowi pasować pod firankę🙃. Widzę tam jeszcze biały stoliczek z Ikea. Mam taki sam, ale w kolorze jasna sosna. Przy takiej ilości żeberek musi być cieplutko w pokoju. Ja mam ich o połowę mniej w moim małym, dokładnie 8. W dużym mam 16. Ale jego pokój jest mniejszy co wcześniej zauważyłem.
W kuchni też 8.
Wentylki z dodatkowymi otworami są w sam raz do używania razem z wkładkami anty-dobiciowymi, a ten ameliniowy element przed o-ringiem to bym jeszcze przy obręczy uszczelnił kawałkiem dętki. Dzięki za materiał.
Dziś właśnie złożyłem 4x zielone TPU firmy Cyclami (45gramow - 31C-47C) do dwóch rowerów. Jeden GT vantara hybryda czyli z prostą kierą oponki 35mm i drugi to nowy gravel ridley gdzie mam tufo speedero 44mm. W tym ostatnim z samych detek zbiłem 260 gramów. Uczciwie powiem i bez efektu placebo że przyspieszenia są bardzo wyraźnie zauważalne jak też utrzymywanie prędkości. Masa rotujaca mocno się zmniejszyła. Dodatkowo jest coś jeszcze interesującego podczas kontaktu z nierównym podłożem. Odnoszę wrażenie, że sama opona lepiej reaguje niż z grubą 170g+ dętką.
Też odczułem różnicę po przejściu ze zwykłych dętek na TPU, to fajna alternatywa dla innych rozwiązań.
Siema Krzychu. Materiały z pokoju najlepsze 😉 pozdrawiam i czekam na test tych wentyli. POZDRO 👋
@@ROWEREMPOLONDYNIE pozdrawiam 👍
To nie tak działa!!! Zaworek ma się uszczelnic na styku z taśmą. Kropka. ORing na zewnatrz jest po to żeby nie porysować obręczy i żeby się nakrętka nie odkręcała. Uszczelnianie tego systemu na zewnątrz może spowodować uszkodzenie obręczy jak się zrobi ciśnienie w wewnętrznej komorze obręczy. Polecam zerknać na produkt Enve pressure relief valve nut. Jest to specjalna nakrętka która ma kanały żeby to nie było szczelne w tym miejscu przez przypadek. A nowoczesne obręcze są w tym celu po prostu nawiercane fabrycznie
Dzięki za sprostowanie 👍
W szpitalu mówimy na tą strzykawkę „Żaneta”😁
Fajny filmik ale dwie uwagi:
1. Lepiej dawać 2 warstwy taśmy z racji wyższych ciśnień jakie stosuje się przy pierwszym wstrzeleniu, bo inaczej taśma może wewnątrz puścić.
2. Oponę lepiej od środka zakleić normalną łatką niż wlewać mleko i liczyć czy uszczelni. W ogóle po każdym kapciu warto w domu poświęcić trochę czasu na załatanie opony od środka.
Ja już od 4 lat w swoim gravelu jeżdżę tylko na mleku i raczej nie wiem co by się miało stać bym powrócił do dętek. Miałem oczywiście przygody, ale nigdy nie takie żebym musiał przedwcześnie zakończyć jazdę. Dętek nawet nie zabieram bo od tego mam knoty, a lepiej w terenie wsadzić knota niż męczyć się z dętkami 😉
Jak na zimę odstawiasz zamleczony rower na kołki, to co się dzieję z mlekiem? Jakoś tężeję, wysycha, paruję? Po 3, 4 miesiącach po prostu się dolewa i jest git?
@@krzysztofblazejewski3479 zależy od mleka, niektóre wysychają szybciej inne dość długo pozostają w stanie płynnym.
@@zmecholzmechanizowany8206 dzięki za komentarz. Uznałem że grubość taśmy pozwoli na jedną warstwę, zobaczymy czy faktycznie tak będzie. Knoty dowolne, czy jakiś sprawdzony zestaw?
1: bzdura, jedna warstwa taśmy w zupełności wystarczy. Chyba, że kleisz biurową, to wtedy...
2: prawda, ale przy małych dziurkach, jak już dojedziesz do domu to możesz jej nawet nie znaleźć (jeśli się uszczelni po drodze)
@@krzysztofblazejewski3479
Ja zawsze mleka się pozbywam po zakończonym sezonie, ale prawda taka że u mnie ciśnienie tak samo 3-ma z mlekiem lub bez.
gravel - mleko, szosa - TPU :) szybko Ci poszło, ja pierwszy raz uszczelniałem chyba z 2 h (ale to pewnie przez to ze mialem zwykla pompke i nie mialem wprawy)
Fajnie, że to nakręciłeś. Dętki TPU RIDENOW, też na nich jeżdżę i potwierdzam to co powiedziałeś. Powodzenia na mleku 😅
A już miałem przejść na bezdętkowe, dobrze że ktoś prawdę powiedział. Widać mu nie płacą za naganianie klientów, jak to ma miejsce na większości popularnych kanałów.
Ride Now jest chyba ok marką. Nadchodzi słaby okres dla nas rowerzystów, trzeba jakoś przeczekać ten czas. Ps: Krzychu zadbaj o włosy bo takie jakieś rozczorchrane a masz dobrą linie włosów, kręć do jakieogś fryzjera. Pozdro!
Te boczne otwory w wentylach nie są po to, żeby łatwiej napompować. Są one po to żeby mleko mogło się dostać do środka podczas jego wlewania w przypadku , kiedy w oponach masz wkładki PTN lub podobne.
I jednocześnie zwiększają przepływ powietrza :)
@@trochuroweru Przy okazji niejako.
Testuj, niech dział jak należy. Ja jestem zwolennikiem dętki 😁
To z pewnością najmniej skomplikowane rozwiązanie :) pozdrowienia
@trochuroweru 🤪💪👍🤣
Niezły dylemat. Ubrać się jak do TV, czy do prac serwisowych 😜.
@@FoHsi mieć warsztat gdzie można się tym zbytnio nie przejmować 😉
Czesc.
Doszedłeś co było powodem tego stukania? W grudniu bede kupował silexa 400 pierwszej generacji i troche mnie to nurtuje.
Pozdrawiam
Fajny film. Co to za pompka, co można ją nabić i wstrzelić ciśnieniem, zeby opona się uszczelniła na obręczy?
EYEN Bruce
Jeszcze mi się nigdy nie zdażyło mieć nieszczelności w okolicy wentyli, a mam jakieś noname z ali za 12 zł komplet. Taśmę i mleko polecam Stansa.
@@RK-jw7mp A u mnie właśnie na odwrót, przynajmniej w dwóch kołach tak mam. Mleko wygląda na dobre, za to taśma WTB rewelacja, naprawdę porządna. Tej od Stansa nie miałem okazji używać.
sobote i niedziele,bedzie sie dało pojeżdzić,bo bedzie lepsza pogoda,no i bez deszczu
Preferuję rower bez płynów: hamulce mechaniczne i dętki TPU.
@@smaragdusaurochs1942 na szczęście rynek jest na tyle różnorodny, że każdemu pozwala wybrać z czego chce korzystać 👊
Temat dla mnie na czasie. Jutro mam zamiar po raz pierwszy w życiu przejść na mleko. Kupiłem nowe opony na zimę i chcę wypróbować jak to będzie działać. Na innych filmach widziałem, że część osób wlewa mleko bezpośrednio w oponę nie przez wentyl. Co sądzisz o takim sposobie? Zastanawiam się też czy kleić nową taśmę. Koła są fabryczne i mają taśmę. Rower kupiłem w lutym i całe lato jeździłem na dętkach. Nie miałem żadnego kapcia. Nie wiem czy ruszać tą taśmę?
@@TushaJR Jak koła fabrycznie są przygotowane pod mleko to nic nie kombinuj, oryginalna taśma powinna dobrze trzymać. Tylko dokładnie sprawdź w jakim jest stanie. Można wlewać bezpośrednio w oponę, te moje trochę ciaśniej wchodzą na obręcz więc wolałem przez wentyl.
@@TushaJR dętka przez ten czas zdążyła zapewne ładnie docisnąć taśmę do obręczy. Jak jest w dobrym stanie, to tak jak @trochuroweru napisał, pewnie lepiej ją zostawić.
Krzysiu pytanko mam czy na tychże detkach Tpu uzyskamy szybsze opory toczenia niż w butylowych??
najszybsze opory toczenia uzyskamy
@@wiktor5607 Największą różnicę robią dobre piasty, następnie opony i dopiero to co w środku. Dla mnie dętki TPU na plus względem standardowych, trochę jak na mleku ale bez takiego kombinowania.
@@trochuroweru Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Czyli jak są problemy to powrót do zwykłej dętki. Mleko to zło.
Czy te detki tpu ridenow trzymają ciśnienie? Jak szybko schodzi?
@@Flip90 u mnie spokojnie 2 tygodnie bez uzupełniania powietrza
@@trochuroweru no mi przy zwykłych detkach schodzi 0.3 - 0.5 bar na 1-2 tyg
@@Flip90 zawsze coś zejdzie, ale nie miałam na dętkach tpu sytuacji żeby po kilku dniach trzeba było pompować, więc tak do 2 tygodni mi trzymały
Panie ale żeś tam nabrudził 😅 miałem tak samo, więc się nie przejmuj 😜
Na problemy z uszczelnieniem najlepiej nałożyć piankę do golenia na rant opony to powinno zadziałać.
@@jaugustyn2158 nie próbowałem, ale zapamiętam 👍
G-One fabrycznie mają małe dziurki, moje też miały i mleko od razu je załatało
@@zielonydran5966 O! O tym nie słyszałem. Jeśli tak jest to wygląda że wybiórczo, bo miałem tylko w jednej oponie.
Co to za pompka z boostem?
@@komii88 EYEN Bruce
A czy ta mała uszczelka nie powinna być zakładana pierwsza? Pierwsza do obręczy, później ta profilowana i nakrętka?
@@piotrp459 wtedy ta wyprofilowana część nie będzie przylegać do obręczy więc straci tak naprawdę sens
@trochuroweru no ale tak jak powiedziałeś, ta profilowana jest twarda, więc kwestię uszczelnienia spełnia tylko ta okrągła gumowa, którą dałeś pod nakrętkę. Ale właściwe uszczelnienie, moim zdaniem, powinno się wykonać wewnątrz koła, na otworze wentyla, tam gdzie jest przebita taśma.
Mam kupione Muc-off i tutaj mam trzy zestawy wymiennych uszczelek wewnętrznych, które dobieram do wewnętrznego profilu obręczy i zakładam na wentyl. Na zewnątrz mam tylko nakrętkę z zagłębieniem, w którym jest uszczelka gumowa. Ciągnę temat, bo robię przymiarkę do zamleczenia 😉
@@piotrp459 w tym wypadku ta profilowana nakładka powinna mieć jeszcze miejsce na uszczelkę, bo zakładając ją tak jak mówisz nie będzie przylegać do obręczy. Dlatego zresztą wspomniałem o tym, że powinna tam być jeszcze warstwa gumowa dla lepszego efektu. Zobaczymy za kilka dni jak z trzymaniem ciśnienia w tym zestawie.
Masz rację kolego. Głownie z tego względy, że uszczelnianie zewnętrznej strony wentyla nie ma sensu. A to dla tego iż komora pomiędzy tymi dwiema ściankami obręczy jest połączona z otworami na nyple. A czasami występuje jeszcze otwór odprowadzający wodę z tej komory. Nyple natomiast nie uszczelniają ciśnieniowo wewnętrznej komory obręczy.
To nie jest uszczelka, tak jak ktoś już wyżej pisał, ten oring to tylko żeby nie rysować obręczy nakrętką. Jak puści zawór od wewnętrznej strony obręczy, to ten oring nic nie da, bo przecież jak powietrze pójdzie w obręcz, to masz jeszcze otwory na nyple, które przecież nie są szczelne.
Krzychu co to za pompeczka?
@@pjoter3937 hej, to EYEN Bruce
@@trochuroweru Widzę, że niedroga w porównaniu z konkurencją i solidna się wydaje - pompuje do wysokich ciśnień.
@@pawe6859 cena do zaakceptowania, chociaż kilka uwag do niej mam.
@@trochuroweru To zrób jakąś recenzję tej pompki na kanale. Pozdrowionka.
„Zaginiona Flota”? Dobrze widzę? 👍😜
@@voytol ano, fajnie się to czytało 😀
@@trochuroweru To jeszcze „Wojna Starka” i „Przestrzeń zewnętrzna” :)
@@voytol trzeba będzie do tego świata wrócić 😀
Po co to mleko, czy to nie jest czasem nowomoda? Oglądam te youtuby i mam wątpliwości. Zdania są podzielone. Jestem amatorem, rocznie robię ok 4000km. Złapałem się na TPU i spoko. Wydaję się, że masa rotacyjna działa i rower lepiej przyspiesza. Na TPU złapałem 1 den kapeć w sezonie. Pomykam w okolicach Warszawy, drogi rowerowe, wały, szutry , dukty leśne w Kampinosie. Co jest takiego w mleku?
Nowomoda już nie, bo duuużo lat już się stosuje, ja z 4 lata temu miałem mleko a długo mnie namawiali😅ostatecznie po sezonie zrezygnowałem jak musiałem czyścić opony od wewnątrz. To jednak nie było najgorsze a to, że mi opony przytyly😅. Na mleku można mieć mniejsze ciśnienie jeśli komuś zależy. Z moich obserwacji wynika, że argument trwałości nie ma zastosowania w mtb, nawet na zawodach tam zdarza się kapeć raz na kilka lat, bo opony są konkretne za to w gravelu może to być dobre rozwiązanie, bo mniejsze oponki łatwiej uszkodzić, zwłaszcza, że mają wyższe ciśnienie zazwyczaj. Sam jeszcze kapcia nie złapałem na oponach 44 ale jeżdżę od maja więc zobaczymy co dalej. W Twojej sytuacji w ogóle bym nie próbował. Dla turysty to nieistotne. Sam także nim jestem.
Mi bez mleka się uszczelnia(w sensie wchodzi na ranty), ale po 30 min. mam już flaka.
@@Pedalarz w zależności od opon i kół trzyma bez mleka kilka dni lub prawie wcale, akurat te oponki dają radę pod tym względem
Siemanko
Mimo wszystko warto było by dać kntoa w te opony
Pomysł ze strzykawą z apteki super. Jednak ja na kolanie bym tego nie wlewał. Weź to potem wypierz.... Ech te bezdętki......
@@ttommy1970 na świeżo wyczyściłem spodnie więc szkody nie było, ale faktycznie następnym razem trzeba się lepiej przygotować 😅
Spodnie do wyje..ania ;)
@@kajtguru e tam, elegancko się doczyściły 😅