Dokładnie tak. Z pęknięciami w murowanym domu jest tak, że już w pierwszym roku, są widoczne pęknięcia we wszystkich h pomieszczeniach. Szczególnie na styku dach ściana w skosie
Witam , proszę o informację: na dachu jest blachodachówka ? jaka jest grubość ocieplenia dachu ? czy na poddaszu są wysokie temperatury w lato ? czy dawałeś większe ocieplenie podłogi w pomieszczeniu znajdującym się nad garażem ?
Na naszym kanale znajdzie Pan, pozostałe filmy dotyczące tego domu , tam przedstawiamy dość dokładnie co i jak jest zrealizowane. Poza tym zawsze zapraszamy do kontaktu bezpośrednio www.katalpa.com.pl
W USA, Kanadzie, Australii stawia się wszedzie takie domy. Jest tanio, koszty klimatyzacji i ogrzewania stosunkowo niewielkie. W zimie ogrzewanie gazowe domu 150 m2 kosztuje nie wiecej niż 60-90 USD na miesiąc. W lecie elektryczność wliczając klimatyzację to 60-80 USD przy czym lato trwa u nas od połowy maja do końca września.
Dwa pytania koszt budowy domu , oraz temp srednia wewnątrz domu , dla jednego np 20 stopni to super drugi musi miec 24 , a nic konkretnego nie padło, pozdrawiam
Szczerze to trochę niedorzeczne robi się to, że nadal dom SZKIELETOWY i ZIMA mogą iść w parze. To tak jakby ludzie nie wiedzieli lub odrzucali fakt, że w Ameryce czy Skandynawii takie rozwiązanie jest normą. Czy ludzie naprawdę dalej myślicie, że tacy norwegowie są za głupi i chce im się marznąć i budować domy które zgniją po pierwszej zimie? Jak dla mnie taka technologia to po prostu przyszłość nawet w Polsce, która stoi na ceglanych bunkrach.
A rekuperator powietrze podgrzewa za darmo .... Koszt ogrzewania to nie 300 zł lecz suma kosztu podgrzania powietrza nawiewanego + koszt zużywanego gazu przez kocioł.
Troszkę inna jest zasada działania rekuperatora. To jest urządzenie, które wentyluje mechanicznie dom odzyskując ciepło ze zużytego powietrza. W żadnym stopniu nie pełni on funkcji ogrzewania. 😉.
@@KATALPADOMYDREWNIANE To prawda ale rekuperator może być wyposażony w grzałki elektryczne i w razie potrzeby może dodatkowo dogrzewać powietrze zasysane. Dokładnie to miał na myśli właściciel w swojej wypowiedzi, pytanie czy ma rekuperację z funkcją dogrzewania i czy jej używał. Oczywiście dogrzewanie grzałką elektryczną w rekuperatorze jest droższe od stosowania gazu, no chyba że w taryfie nocnej.
rekuperator nie jest od ogrzewania domu. Niektóre rekuperatory mają grzałkę na wlocie, ale tylko po to, żeby ochroniła wymiennik przed przemrożeniem (przy dużych mrozach). Niektórzy znowu montują na wylocie z rekuperatora nagrzewnicę, podłączoną np. do instalacji grzewczej, żeby nieco polepszyła sprawność całej tej instalacji. Ale wciąż, rekuperator nie pełni funkcji grzewczej a wentylacyjną. Mało, można powiedzieć, że minimalnie będzie wychładzał, bo przecież nie ma 100% sprawności. Powietrze nawiewane nie ma tej samej temperatury co wywiewane.
Miesięcznie za gaz w okresie grzewczym. Ale widać też PV na dachu, które obniżają znacząco zużycie energii np. napędzając rekuperację oraz podgrzewając CWU. Ja bym zadał ważniejsze pytanie, czy firma ma coś wspólnego z ostatnio wyemitowanym programem tv w Polsacie o domach szkieletowych?.
@@Arrczi Firma zdecydowanie nie ma nic wspólnego z tv, oraz nie ma nic wspólnego z jakim kolwiek wyemitowanym programem. Szczerze, zajmujemy się budową doskonałych domów zamiast oglądać TV. Relacje naszych klientów są dla nas nawjważniejsze.
Cieszę się, ale warto zadawać trudne pytania. Skoro się reklamujecie to nie powinniście mieć nic do ukrycia. Jaki jest kapitał zakładowy firmy?. W jaki sposób realizowana jest inwestycja budowy domu?. Czy umowa o realizację podlega pod Ustawę developerską?.
Jest akcja w całej Polsce, wzmacniamy więzi-korzenie rodzinne, posadź drzewo 🌲 Mamie tacie siostrze cioci przodkom dzieciom przyjacielowi itd, nadaj temu drzewu ich imię, zapraszamy, podaj dalej
Piekny dom,w moich ulubionych kolorach i odcieniach!Wybralam podobne ,remontujac moj dom!Zachwycil mnie dywan na podlodze!Jezeli Pan moze i chce,to prosze podac zrodlo-czyli miejsce,gdzie sie kupuje podobne dywany i nazwe tego dywanu!Niestety,nie mieszkam Polsce,a sklepy sa wszedzie pozamykane!Na razie szukam w internecie!Pozdrawiam!
zwracam uwagę na to że komfort, koszty eksploatacji i inne tego typu parametry nie mają nic wspólnego z technologią konstrukcji budynku; liczą się parametry techniczne, szczelność powietrzna, akumulacja energii, projekt uwzględniający zyski pasywne i brak mostków termicznych; ten film to reklama a facet który się wypowiada bredzi prawie w każdym zdaniu; można wybudować w Polsce bardzo dobry budynek szkieletowy ale niestety drożej niż murowany; tak więc przestrzegam potencjalnych inwestorów aby pytali się o konkrety i nie dali się łapać na hasełka marketingowe i nie 'dom szkieletowy' nie jest równoznaczne z dom 'energooszczędny', nie ma tutaj żadnej magii
No o bardzo dobrze podkreśliłeś, żeby potencjalny inwestor pytał o konkrety. Okazuje się, że potencjalnego inwestora nie interesują zyski pasywne, nie pyta o mostki itp. Potencjalny inwestor wydający kilkaset tysięcy nie patrzy na to jaki kolor firanki założyć zimą a jaki latem, żeby mięć większe zyski. Wybiera sprawdzoną i przede wszystkim uczciwą firmę, która poprowadzi cały proces budowy w terminie, zgodnie ze sztuką. Dostarczy i zabezpieczy materiały. Oraz tak jak w naszym przypadku będzie minął pewność, że jego dom będzie bezpieczny, komfortowy i tani w eksploatacji. Na całość prac dostanie gwarancję i wsparcie techniczne. Dom murowany można wybudować w takich parametrach jak nasz, ale wskaż mi proszę na osiedlu na którym stoi 100 domów murowanych dom z takimi parametrami, wybudowany w 3 miesiące, bez szarpania się z wykonawcami. I czy budowa była tańsza. Pozdrawiam
@@KATALPADOMYDREWNIANE Nie pierdziel, gnomie marketingowy. Potencjalny inwestor, owszem, ma w pompie detale techniczne. Wy, kaprawe mordy, na tym zerujecie. Najlepszy tego dowod znajduje sie w watkach na niniejszym kanale. I nie porownuj, kmiocie, technologii murowanej, klasycznej, z rownie klasyczna, drewniana (szkielet drewniany).
@@Ansset0 a co to za emocjonalne poruszenie? Albo pora komentowania zbyt późna, lub ewidentnie masz z czymś problem. Mimo wszystko wszystkiego dobrego życzę .
Komfort mieszkania w domu szkieletowym jest ogromny. Ciężko jeszcze przekonać Polaków do tej konstrukcji. Każdy chwali to co ma. Skoro przez tyle lat żyliśmy w murowanych domach, ciężko przestawić się na nowe. Mieszkam od roku w szkieletowym domu. Jedynie akustyka takiego domu jest gorsza niż murowanego. Sam dołożyłbym dodatkowe maty wygłuszające- tego brakuje u mnie. Jeśli chodzi o koszty utrzymania to faktycznie śmieszne rachunki. Tak jak Pan tu wspomniał. Przy ogrzewaniu gazowym i wykonaniu domu zgodnie ze sztuką- odpowiedniego ocieplenia, koszty przy takich minusowych temperaturach to 300 zł. W domku 23 stronie cały czas. PS. Mam identyczny piec gazowy, nawet uzbrojenie i sterownik 😁
Ale działa na piętro nie wciągniesz , ognia prowadził nie będziesz za iluzoryczną osłoną paździerzy, bo piwnicy brak z okienkami strzelnicami. "A twierdzą nam będzie każdy próg" stąd ludzie wytrwale w twierdze inwestują. OT zbiorowe doświadczenie pokoleń
A co ma chłop powiedzieć innego skoro reklamuje ten dom.moim zdaniem jest to dom dla bogatych i wygodnych.ja bym nie szedł w drewno bo z tym i tak prędzej czy puzniej będzie problem.jak już to konstrukcja stalowa i na to płyta warstwowa pir.od zewnątrz ocieplenie styropian z elewacja a od środka wełna i płyta gk.jest to w tedy najcieplejszy dom i nie zgnije od grzyba i robactwa.
To jest Dom budowany Tak jak w USA . Drzewo plyty gipsowe wata do ocieplenia I wyciszenia …te domy stoja latami……. Trzeba o nie dbac Tak jak o kazdy Dom ……… nie widze w tym problemu tylko same pozytywy Wole takie zdrowsze domy nie te z cegly czy pustakow.z tynkowanymi zimnimi scianami …..i to moje tray grosze
02:14 "Wysysane jest zanieczyszczone powietrze i wpuszczane świeże o tej samej temperaturze." - ale Pan popłynął z "tą samą temperaturą". To jest bajka, bo żaden rekuperator nie ma 100% sprawności. Zawsze świeże powietrze będzie chłodniejsze np. było 19, jest 17. Sprawność kształtuje się pomiędzy 80 a 90%, ale jest zależna nie tylko od marki i modelu, ale też od szczelności domu. Jeśli dom jest nieszczelny w skutek błędów na etapie budowy, do czasu ich usunięcia, można pomarzyć o takich wynikach.
To jest inwestor i takie może mieć odczucie przykładając rękę. Fakt zazwyczaj jest 2-3 stopnie różnicy. Jednak wytłumacz jaki wpływ ma szczelność budynku na temperaturę nawiewu z rekuperacji. Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi.
Popieram budowę domu typu szkieletowego. 12 lat budowalem domy w Norwegii o zabudowie szkieletowej typu norweskiego. Są to domy b.bardzo ciepłe. Budując dom o konstrukcji szkieletowej typu norweskiego i zgodnie z norma norweska otrzymamy dom pasywny. Bardzo polecam. Następna sprawa to strop w budynku o konstrukcji szkieletowej. Pan tutaj pisze że są trudności z wyciszeniem stropu. Powiem tak =W naszym kraju buduje się domy o W/W konstrukcji stosując bardzo czesto do stropów belki drewniane z drewna litego które z czasem pęka wzdłuż słoi i skrzypi. Często nie przeliczajac przekroju belek do długości pomieszczenia . Natomiast jeśli ociepla się strop zgodnie z normą i grubości 20÷25 cm wełną ÷ mata to strop będzie wyciszony. W budownictwie skandynawskim stosuje sie stropy które nie ograniczając wielkości dlugosci pomieszczenia/jak jeden wykonawcą krajowy pisał że negatywna strona budownictwa szkieletowego jest to że nie można budować dużych pomieszczeń bo ograniczają je belki z drewna÷ zapewniam Pana ze Pan jest w dużym bledzie/. Polecam swoje usługi. Josef.nn@wo.pl
Potwierdza Pan to co mówi Dawid na filmie. Proszę zwórcić uwage na to w jakim stopniu są oceiplane kamienice. Dlatego warto korzystać z konstrukcji szkieletowych energooszczędnych.
@@szmaragd6041 ludzie na wsi mówią, że nie stać ich na mieszkanie w mieście ;-) 300 jest może nieco naciągnięte, ale jest pewne, że taki dom jest tani w ogrzewaniu, względnie do powierzchni.
@@JanKowalski-hv8oz u mnie domek szkieletowy stawiała firma Filjan z pomorskiego. Ku zaskoczeniu jest mega cieplutko i koszty grzania gazem plus ciepła woda wychodzą zaskakująco niskie. Ja za poprzedni rok zamknąłem się w kwocie 1900 zł. Temperatura w domku 23 stopnie. Ocieplenie jest bardzo istotne. No i ten mikroklimat drewna 😍
@@carolwikline Mega cieplutko? A moze giga cieplutko, a moze tylko kilo cieplutko? Zdecydowanie, waszmosc, jestes zaznajomiony z ukladem SI, wiec pozwole sobie tylko powiedziec, ze jestes megagnojkiem z miniinteligencja :)
Piękna sprawa, niemogę się doczekać już naszej realizacji! :) :) :) Dla Wszsytkich którzy piszą o ceny, polecam zadzwonić pod numer kontaktowy my tak zrobiliśmy. Dowiecie się wszystkiego. Widziałem wcześniej setki bezurzytecznych komentarzy z pytaniami o ceny itd.... uprzedzając pytania: jest za dużo zmiennych by firma mogła określic cenę tak z marszu. W naszym przypadku mialiśmy indywidualny projekt, również z pracownią jak na powyższym filmie. Aktualnie wygląda pięknie i jesteśmy mega zadowoleni z kosztów porównując dostepne alternatwy. Nasza realizacja już w lipcu :D :D :D strasznie sie jaramy :)
Nikt, kto uzywa sformulowania "mega"+przymiotnik dowolny, nie jest godny zaufania bardziej, niz polityk. Polityk jest chociaz przebiegly i ma ustalony etos bycia sqrwysynem, osobnik uzywajacy "mega", nie baedacy politykiem, jest zwyczajnie kmiotem, nader czesto z duzego miasta.
Nigdy nie uwierzę za ogrzanie domu 210m powierzchni użytkowej 300 zł z poborem ciepłej wody chyba że macie w nim 18 stopni. Oczywiście przy takich mrozach jak tej zimy.
Wiara nie jest tutaj dobrym odniesiem. Bazujemy na faktach i doświadczeniu, przyzwyczailiśmy sie do takiej reakcji, jednak gdy każdy z zainteresowanych niedowiarków naprawde pogada finalnie z jakimś znajomym który, ma taki dom to kompletnie zmienia się myślenie. Zachęcamy do weryfiakcji!
@@pchzl Nie jest to "zwykła reklama" tyko prawdziwa historia naszego klienta. Zachęcamy do weryfikacji! Ten dom był już na kilku poprzednich filmach na wszytkich etapach realizacji, wyraźnie tam widać jak jest to zrealizowane i dzięki czemu możemy mówić, że jest to dom energooszczędny.
Tak 300 zł za dom 200m plus woda i temperatura na sterowniku 24 stopnie 😂 a woda pewnie w zasobniku koło 50 stopni 😂 toż to Pan ma perpetum mobile też mam kocioł Vaillant ecotec mało realne przy tak dużym domu takich temperaturach i tej temperaturze na sterowniku 😁 no chyba że wykorzystuje Pan rekuperacje i fotowoltaike do zasilenia rekuperacji
Pracuję w Niemczech w firmie która takie domy produkuje od 1929r. Ponad 300 projektów w roku od domu po szkoły i dalej się rozwija. Więc raczej ludzie mają zaufanie do takich domów
Z tymi dziurami się nie zgadzam. 3 lata temu kupiliśmy nowy dom szkieletowy w Irlandii , gdzie mieszkamy, płyty nakręcane na szkielet i żadnych dziur nie ma przy 2 dzieci.
W Kanadzie gips karton czyli drywall idzie bezpośrednio na szkielet. Osb jest tylko na zewnątrz. Z dziurami problemu nie ma. Używają 12mm ale wolałbym użyć 15 mm że względu na zabezpieczenie p.poz i wzmocnienie sztywności ramy.
pity you build only within 100km of your HQ: Aby zagwarantować najwyższy standard budowy i obsługę gwarancyjną, domy Nordic Thermo budujemy w promieniu do 100 km od naszej siedziby w Miłomłynie
Zgadzam sie w pelni. Ewidentnie powinni dostac dofinansowanie z PFRON. Klient/aktor sprawia wrazenie osoby z deficytami inelektualnymi. Skrypciarz / scenopisarz do tego g*wna tez ma polot :D
Zachęcamy do obejrzenia innych naszych filmów o technologi budowy jaką stosujemy, ewentualnie wcześniejsze filmy na temat tego konkretnego domu. Na tych filmach wyraźnie widać jak są zbudowane ściany działowe, wygłuszenie jest na tyle silne by dać komfort życia w pomieszczniach niezależnie.
zależy jakie ściany zrobisz. Jeśli zrobisz taki standardzik jak tu, czyli wełna i pojedynczy rigips, to będzie średnio. Jeśli położysz podwójną płytę rigips, a nawet weźmiesz rigips PRO AKU lub podobny, użyjesz taśm akustycznych, to osiągniesz zadowalający efekt. Będzie lepiej niż ściana z gazobetonu, ale gorzej niż z cegły czy silki.
Ja mam dom 160 m.i to błąd ze taki duzy.koszt ogrzewania na miesiąc w zimie to tona eko groszu w cenie 900zl.nie mówiąc na rok ile idzie węgla bo jak masz piec na eko groszek palisz nawet w lecie żeby mieć wodę ciepła to teraz sobie obliczcie na rok ile idzie wegla
@@KATALPADOMYDREWNIANE Cena tego domu w poszczególnych regionach Polski przekracza koszt wybudowania domu murowanego do stanu developerskiego (Gigips w cenie cegły mówi samo za siebie). Jedynie co się zyskuje to czas na który większość co pokazują statystki ma. Na rynku wtórnym tego domu sprzedać się nie da.
Najwyraźniej Dawid nigdy nie miał do czynienia z budową i rozumie ja bardzo powierzchownie, mimo tego doceniamy szczerość i chęć debaty. Powodzenia na budowie :)
Więc nasz klient tym bardziej się będzie cieszył, że mieszka w domu który do ogrzania potrzebuje tak mało energii. Martwić się bardziej będą mieszkańcy u których teraz rachunki już nie są małe. Sytuacja jest patowa i trudna do przewidzenia…
Po pierwsze to nie jest dom drewniany, po drugie 300zl za.miesiac grzania nikt w to raczej nie uwierzy, po trzecie biegające.dzieci na drewnianym stropie to dramat. 80% filmu to bajdurzenie ...
@@KATALPADOMYDREWNIANE nie potrzebuje się zapoznawać, sam.mieszkam w domu z bala 20cm + 30cm wełny i ściany zamknięte karton gipsem + wiatro izolacje i paroizolacje. ogrzewanie to napewno nie 300zl na msc. Moi znajomi przy domu szkieletowym bali się spać przy bardzo dużych wiatrach, a jak listonosz trzasnął drzwiami to na piętrze obraz ze ściany spadał. Dom z płyty OSB to bardziej trafna nazwa.
@@ukaszj694 nasze domy to jednak trochę inna liga. Od samego początku priorytetem była energooszczędność. Więc nie jest na miejscu porównywanie do domu wykonanego w całkiem innej technologii.
@@KATALPADOMYDREWNIANE pewnie że inna liga szkieletowy Balowemu budowanego przez górali nie dorasta do pięt, domy z bala stoją po 200lat i dłużej szkieletowy po 50 latach do wywalenia się nadaje
@@ukaszj694 powiem tak. Szanujący się góral nie postawił by domu z balika o średnicy 20cm. Skoro to tak świetna technologia to dlaczego trzeba docieplić wełną taki dom stosując rozwiązania zaciągnięte z budownictwa szkieletowego😀? Proszę o wyjaśnienie
0:20 GRA-TU-LA-CJE.. pomyslu, jak i wykonawcy instalcji PV wypada serdecznie pogratulowac :D 0:36 Tak, gaz jest niemal bezobslugowy, zgadzam sie w pelni, ale nie pierdziel, misiu kolorowy, ze to sposob "najmniej inwazyjny jesli chodzi o koszta" 1:08 juz mi sie przejadło wysluchiwanie jezyka polaczkowskiego. Mam nadzieje, ze nie zajmujesz sie zawodowo handlem. To wideo bylo edytowane przed emisja na pewno. Nadal wyszedl jednak kmiotek, ktory duka trzy po trzy. Wentylator / wyciag powietrza w miejscu, do ktorego krol nawet udaje sie piechota, to wentylacja mechaniczna. Rekuperacje to cos zupelnie innego. "Powietrze w tej samej temperaturze, ktora nawet mozemy podgrzac". Jesli nawet przebrnac przez ten jechany belkot, to od kiedy to grzalka elektryczna w rekuperatorze (koszt: kWh ciepla / PLN) jest tansza w uzyciu, niz gaz, obojetnie czy sieciowy czy z przydomowego zbiornika? "Rekuperacja nie powoduje tego, ze musimy otwierac okna"... to stwierdzenie, bynajmniej nie wyrwane z kontekstu, mowi wiele zarazem o stanie intelektualnym TFUrcy. Wychodzi na to, iz kilku marketingowcow znalazlo statystycznego polaczka :) Moze i dzwoni mu tam cos w ktorejs parafii, ale podstawy logiki sa mu obce. O inzynierii nawet nie wspominajac.
Dom szkieletowy to badziew.Powinni tego zabronic.Mieszkam w domu szkieletowym wybudowanym w1995r .Euforia dawno minela.Minusow jest calkiem sporo.Prosze wystawic to cudo na sprzedaz i zobaczyc ile zaoferuja kupcy.Dom szkieletowy to zla inwestycja
Na zachodzie buduje sie takie domu i ludzie żyja i maja sie swietnie 💪🏻😎
cała Suwalszczyzna to drewniane domy:)
A jak teraz wyglądają rachunki :s ?
Piękny dom! Uwielbiam drewiane domy, super ekologiczne rozwiązanie i jaki wygląd
Ile Pan zapłaci za budowę takiego domu ? Ciekawe ile by kosztowało wykonczemie tego domu ceny minimalnej i bez luksusu ?
Super dykcja. idealnie pasuje do opisu domu:) Przyjemnego mieszkania życzę :)
Pomijajac iscie kretynska tresc wypowiedzi TFUrcy, prosze wyjasnij mi, Matołuszu, jak to dykcja nagrania s-f pasuje do opisu domu?
jaki koszt takiego domu do zamieszkania? Jaki to jest projekt?
Dokładnie tak. Z pęknięciami w murowanym domu jest tak, że już w pierwszym roku, są widoczne pęknięcia we wszystkich h pomieszczeniach.
Szczególnie na styku dach ściana w skosie
Witam , proszę o informację: na dachu jest blachodachówka ? jaka jest grubość ocieplenia dachu ? czy na poddaszu są wysokie temperatury w lato ? czy dawałeś większe ocieplenie podłogi w pomieszczeniu znajdującym się nad garażem ?
Na naszym kanale znajdzie Pan, pozostałe filmy dotyczące tego domu , tam przedstawiamy dość dokładnie co i jak jest zrealizowane. Poza tym zawsze zapraszamy do kontaktu bezpośrednio www.katalpa.com.pl
W USA, Kanadzie, Australii stawia się wszedzie takie domy. Jest tanio, koszty klimatyzacji i ogrzewania stosunkowo niewielkie. W zimie ogrzewanie gazowe domu 150 m2 kosztuje nie wiecej niż 60-90 USD na miesiąc. W lecie elektryczność wliczając klimatyzację to 60-80 USD przy czym lato trwa u nas od połowy maja do końca września.
W Australia sie buduje sie tak jak w angli tylko teraz przewaznie zamiast drewna uzywaja aluminium,
80m rachunki po 450co miesiąc przy 21stopniach wraz z podgrzanie m wody
Dom szkieletowy?
Czy dom drewniany pracuje ? Czy powinnam się obawiać ?
Przepiękny dom 🤩
SUPER BRAWO GRATULUJĘ DROGI PANIE
Dwa pytania koszt budowy domu , oraz temp srednia wewnątrz domu , dla jednego np 20 stopni to super drugi musi miec 24 , a nic konkretnego nie padło, pozdrawiam
Co to telefon zaufania?Ogarnijta się ojciec.Chop nie ma co robić tylko doradzać chytrusom?
@@wearemotorhead4747 A czy ja tobie zadałem pytanie chcesz spowiadać to koloratka I do boksu
Jeśli dalej Pan uważa, że nic nie padło zachęcamy do dokładnego oglądania :)
Super gratuluję, zamierzam przez Polską firmę wybudować coś takiego w Niemczech.
Szczerze to trochę niedorzeczne robi się to, że nadal dom SZKIELETOWY i ZIMA mogą iść w parze. To tak jakby ludzie nie wiedzieli lub odrzucali fakt, że w Ameryce czy Skandynawii takie rozwiązanie jest normą. Czy ludzie naprawdę dalej myślicie, że tacy norwegowie są za głupi i chce im się marznąć i budować domy które zgniją po pierwszej zimie? Jak dla mnie taka technologia to po prostu przyszłość nawet w Polsce, która stoi na ceglanych bunkrach.
w Polsce od wojny to większość drewniaków czyli szkieletowych a ludzie nadal o betonie tylko gadają
@@maciejmaciejewski9278u mnie po powodzi to większość domów popłynęło z wodą a murowane nadal stoją.
A rekuperator powietrze podgrzewa za darmo .... Koszt ogrzewania to nie 300 zł lecz suma kosztu podgrzania powietrza nawiewanego + koszt zużywanego gazu przez kocioł.
Troszkę inna jest zasada działania rekuperatora. To jest urządzenie, które wentyluje mechanicznie dom odzyskując ciepło ze zużytego powietrza. W żadnym stopniu nie pełni on funkcji ogrzewania. 😉.
@@KATALPADOMYDREWNIANE To prawda ale rekuperator może być wyposażony w grzałki elektryczne i w razie potrzeby może dodatkowo dogrzewać powietrze zasysane. Dokładnie to miał na myśli właściciel w swojej wypowiedzi, pytanie czy ma rekuperację z funkcją dogrzewania i czy jej używał. Oczywiście dogrzewanie grzałką elektryczną w rekuperatorze jest droższe od stosowania gazu, no chyba że w taryfie nocnej.
rekuperator nie jest od ogrzewania domu. Niektóre rekuperatory mają grzałkę na wlocie, ale tylko po to, żeby ochroniła wymiennik przed przemrożeniem (przy dużych mrozach). Niektórzy znowu montują na wylocie z rekuperatora nagrzewnicę, podłączoną np. do instalacji grzewczej, żeby nieco polepszyła sprawność całej tej instalacji. Ale wciąż, rekuperator nie pełni funkcji grzewczej a wentylacyjną. Mało, można powiedzieć, że minimalnie będzie wychładzał, bo przecież nie ma 100% sprawności. Powietrze nawiewane nie ma tej samej temperatury co wywiewane.
LOVE POLAND VIVA POLONIA KOCHAM MÓJ PIĘKNY KRAJ POLSKĘ NIECH ŻYJE POLSKA PIOTREK KASZKUR GWIAZDA SHOW BIZNESU POZDRAWIA SERDECZNIE WSZYSTKICH PAŃSTWA
Czy tam mogą być piwnice ?
Ciekawe jak te koszty sie teraz rysują... zmiast 300, 1200 ?
Koszt ogrzewania domu to 300 PLN. Tylko za jaki okres te 300, za tydzień, miesiąc a może 2 ?
Zachęcamy do dokładnego obejrzenia i wysłuchania, jest tam odpowiedź na to pytanie :)
Miesięcznie za gaz w okresie grzewczym. Ale widać też PV na dachu, które obniżają znacząco zużycie energii np. napędzając rekuperację oraz podgrzewając CWU.
Ja bym zadał ważniejsze pytanie, czy firma ma coś wspólnego z ostatnio wyemitowanym programem tv w Polsacie o domach szkieletowych?.
@@Arrczi Firma zdecydowanie nie ma nic wspólnego z tv, oraz nie ma nic wspólnego z jakim kolwiek wyemitowanym programem. Szczerze, zajmujemy się budową doskonałych domów zamiast oglądać TV. Relacje naszych klientów są dla nas nawjważniejsze.
Cieszę się, ale warto zadawać trudne pytania. Skoro się reklamujecie to nie powinniście mieć nic do ukrycia. Jaki jest kapitał zakładowy firmy?. W jaki sposób realizowana jest inwestycja budowy domu?. Czy umowa o realizację podlega pod Ustawę developerską?.
@@Arrczi zapraszamy do kontaktu telefonicznego, chętnie odpowiemy na wszystkie szczegółowe pytania > www.katalpa.com.pl/kontakt/
Bardzo fajnie. 😎🖖
Super domek
Minus domu to strop drewniany który nie da się w 100proc wygłuszyć!! Wiem co mówię...
Dokładnie u nas tak jest a pizga w zimie
tak jest, ale na szczęście, jak siedzę na dole to nie depcze sobie po stropie.
Z pewnością do ogarnięcia ten, co na stropie grasuje w przeciwieństwie do sąsiadow w bloku ;)
Jest akcja w całej Polsce, wzmacniamy więzi-korzenie rodzinne, posadź drzewo 🌲 Mamie tacie siostrze cioci przodkom dzieciom przyjacielowi itd, nadaj temu drzewu ich imię, zapraszamy, podaj dalej
Piekny dom,w moich ulubionych kolorach i odcieniach!Wybralam podobne ,remontujac moj dom!Zachwycil mnie dywan na podlodze!Jezeli Pan moze i chce,to prosze podac zrodlo-czyli miejsce,gdzie sie kupuje podobne dywany i nazwe tego dywanu!Niestety,nie mieszkam Polsce,a sklepy sa wszedzie pozamykane!Na razie szukam w internecie!Pozdrawiam!
zwracam uwagę na to że komfort, koszty eksploatacji i inne tego typu parametry nie mają nic wspólnego z technologią konstrukcji budynku; liczą się parametry techniczne, szczelność powietrzna, akumulacja energii, projekt uwzględniający zyski pasywne i brak mostków termicznych; ten film to reklama a facet który się wypowiada bredzi prawie w każdym zdaniu; można wybudować w Polsce bardzo dobry budynek szkieletowy ale niestety drożej niż murowany; tak więc przestrzegam potencjalnych inwestorów aby pytali się o konkrety i nie dali się łapać na hasełka marketingowe i nie 'dom szkieletowy' nie jest równoznaczne z dom 'energooszczędny', nie ma tutaj żadnej magii
No o bardzo dobrze podkreśliłeś, żeby potencjalny inwestor pytał o konkrety. Okazuje się, że potencjalnego inwestora nie interesują zyski pasywne, nie pyta o mostki itp. Potencjalny inwestor wydający kilkaset tysięcy nie patrzy na to jaki kolor firanki założyć zimą a jaki latem, żeby mięć większe zyski. Wybiera sprawdzoną i przede wszystkim uczciwą firmę, która poprowadzi cały proces budowy w terminie, zgodnie ze sztuką. Dostarczy i zabezpieczy materiały. Oraz tak jak w naszym przypadku będzie minął pewność, że jego dom będzie bezpieczny, komfortowy i tani w eksploatacji. Na całość prac dostanie gwarancję i wsparcie techniczne. Dom murowany można wybudować w takich parametrach jak nasz, ale wskaż mi proszę na osiedlu na którym stoi 100 domów murowanych dom z takimi parametrami, wybudowany w 3 miesiące, bez szarpania się z wykonawcami. I czy budowa była tańsza. Pozdrawiam
Pierwszy logiczny komentarz. Chapeau bas.
@@KATALPADOMYDREWNIANE Nie pierdziel, gnomie marketingowy. Potencjalny inwestor, owszem, ma w pompie detale techniczne. Wy, kaprawe mordy, na tym zerujecie. Najlepszy tego dowod znajduje sie w watkach na niniejszym kanale. I nie porownuj, kmiocie, technologii murowanej, klasycznej, z rownie klasyczna, drewniana (szkielet drewniany).
@@Ansset0 a co to za emocjonalne poruszenie? Albo pora komentowania zbyt późna, lub ewidentnie masz z czymś problem. Mimo wszystko wszystkiego dobrego życzę .
Jaka cena wyszła budowy domu?
Zapraszamy do kontaktu 665 290 730 lub na @t
Nie można tu napisać wstępnie?
Ktoś jest ciekawy poprostu a nie będzie do was dzwonił 😆
Aktualne ceny domów są na stronie internetowej 🙂
Pewnie z 400 tys.
Mój znajomy robił takie domy trzymie ciepło jak termos ale ja tam wole z ytongów
Super! Moze kiedyś dam zlecenie 😉
Zapraszamy do kontaktu! www.katalpa.com.pl
Pan z filmiku to by glowe dal se uciac za firme KATALPA
znaczy, że nie zawiedli go...
Albo dołożyli mu dwa gniazdka w zamian za reklamę
Wygrales 🤣🤣🤣🤣
Jaki koszt budowy takiego domu
Zapraszamy do kontaktu 665 290 730 lub na www.katalpa.com.pl
Ważne ,że przeżył😂...ale co to za mrozy były.Jak wełną ocieplił to spokojnie da radę.
Komfort mieszkania w domu szkieletowym jest ogromny. Ciężko jeszcze przekonać Polaków do tej konstrukcji. Każdy chwali to co ma. Skoro przez tyle lat żyliśmy w murowanych domach, ciężko przestawić się na nowe. Mieszkam od roku w szkieletowym domu. Jedynie akustyka takiego domu jest gorsza niż murowanego. Sam dołożyłbym dodatkowe maty wygłuszające- tego brakuje u mnie.
Jeśli chodzi o koszty utrzymania to faktycznie śmieszne rachunki. Tak jak Pan tu wspomniał. Przy ogrzewaniu gazowym i wykonaniu domu zgodnie ze sztuką- odpowiedniego ocieplenia, koszty przy takich minusowych temperaturach to 300 zł. W domku 23 stronie cały czas. PS. Mam identyczny piec gazowy, nawet uzbrojenie i sterownik 😁
Ale działa na piętro nie wciągniesz , ognia prowadził nie będziesz za iluzoryczną osłoną paździerzy, bo piwnicy brak z okienkami strzelnicami. "A twierdzą nam będzie każdy próg" stąd ludzie wytrwale w twierdze inwestują. OT zbiorowe doświadczenie pokoleń
hahahahah (smiech z komentarza Wiktora, nie tego cymbała wyżej)
@@fyu5991 Zainwestuj w poczucie humoru.
Moje marzenie 😍
Najlepszy dom na swiecie ,,ha ha ha" same plusy zero minusów :) w opisie powinno byc REKLAMA!!!!
W opisie jest to co powinno, czyli historia naszego klienta, zachęcamy do obejrzenia pozostałych filmów z tej budowy.
Czyli taki sam jak innych producentów
@@leonardovinci4081 Dokładnie :) Ludzie sprzedaja sie na potęge na yotube.
Czy Pan z filmu pracował kiedyś w Grudziądzu?
kiedys tak
@@maxbenson1691 z 4 lata temu, jeśli pamiec mnie nie myli, byłem u Ciebie na wykładach w Grudziądzu. Pozdrawiam;)
zima pokazała swoje oblicze? jasne przez kilkanaście dni...faktycznie zima pokazała swoją twarz ;)
Zimy to jeszcze dużo leszczy nie widziało.
Witam serdecznie, jakie OZC ma ten budynek?
Takie jak media speaker :D TFUrcze
300 zł za miesiąc?
To nie jest okrutnie drogo.
@@wearemotorhead4747 nie to jest tanio
To jest, kuzwa, fikcja..
A co ma chłop powiedzieć innego skoro reklamuje ten dom.moim zdaniem jest to dom dla bogatych i wygodnych.ja bym nie szedł w drewno bo z tym i tak prędzej czy puzniej będzie problem.jak już to konstrukcja stalowa i na to płyta warstwowa pir.od zewnątrz ocieplenie styropian z elewacja a od środka wełna i płyta gk.jest to w tedy najcieplejszy dom i nie zgnije od grzyba i robactwa.
To jest Dom budowany Tak jak w USA . Drzewo plyty gipsowe wata do ocieplenia I wyciszenia …te domy stoja latami……. Trzeba o nie dbac Tak jak o kazdy Dom ……… nie widze w tym problemu tylko same pozytywy
Wole takie zdrowsze domy nie te z cegly czy pustakow.z tynkowanymi zimnimi scianami …..i to moje tray grosze
Najlepszy dla Ciebie i najbezpieczniejszy na wiatry to byłby kontener metalowy przerobiony na dom.
02:14 "Wysysane jest zanieczyszczone powietrze i wpuszczane świeże o tej samej temperaturze." - ale Pan popłynął z "tą samą temperaturą". To jest bajka, bo żaden rekuperator nie ma 100% sprawności. Zawsze świeże powietrze będzie chłodniejsze np. było 19, jest 17. Sprawność kształtuje się pomiędzy 80 a 90%, ale jest zależna nie tylko od marki i modelu, ale też od szczelności domu. Jeśli dom jest nieszczelny w skutek błędów na etapie budowy, do czasu ich usunięcia, można pomarzyć o takich wynikach.
To jest inwestor i takie może mieć odczucie przykładając rękę. Fakt zazwyczaj jest 2-3 stopnie różnicy. Jednak wytłumacz jaki wpływ ma szczelność budynku na temperaturę nawiewu z rekuperacji. Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi.
Też jestem na etapie developerskim domu szkieletowego. Czy może Pan dać namiary na firmę wykończeniową? Pozdrawiam
Popieram budowę domu typu szkieletowego. 12 lat budowalem domy w Norwegii o zabudowie szkieletowej typu norweskiego. Są to domy b.bardzo ciepłe. Budując dom o konstrukcji szkieletowej typu norweskiego i zgodnie z norma norweska otrzymamy dom pasywny. Bardzo polecam. Następna sprawa to strop w budynku o konstrukcji szkieletowej. Pan tutaj pisze że są trudności z wyciszeniem stropu. Powiem tak =W naszym kraju buduje się domy o W/W konstrukcji stosując bardzo czesto do stropów belki drewniane z drewna litego które z czasem pęka wzdłuż słoi i
skrzypi. Często nie przeliczajac przekroju belek do długości pomieszczenia . Natomiast jeśli ociepla się strop zgodnie z normą i grubości 20÷25 cm wełną ÷ mata to strop będzie wyciszony. W budownictwie skandynawskim stosuje sie stropy które nie ograniczając wielkości dlugosci pomieszczenia/jak jeden wykonawcą krajowy pisał że negatywna strona budownictwa szkieletowego jest to że nie można budować dużych pomieszczeń bo ograniczają je belki z drewna÷ zapewniam Pana ze Pan jest w dużym bledzie/. Polecam swoje usługi. Josef.nn@wo.pl
Taniej niż w bloku. Pozdrowienia
Kolega dostał rachunek za gaz (grzanie+woda) styczeń tego roku 500 zł. Mieszkanie w kaminicy 86m2. Coś z tym rachunkiem 300 zł m-c😏
Potwierdza Pan to co mówi Dawid na filmie. Proszę zwórcić uwage na to w jakim stopniu są oceiplane kamienice. Dlatego warto korzystać z konstrukcji szkieletowych energooszczędnych.
@@szmaragd6041 ludzie na wsi mówią, że nie stać ich na mieszkanie w mieście ;-) 300 jest może nieco naciągnięte, ale jest pewne, że taki dom jest tani w ogrzewaniu, względnie do powierzchni.
@@JanKowalski-hv8oz u mnie domek szkieletowy stawiała firma Filjan z pomorskiego. Ku zaskoczeniu jest mega cieplutko i koszty grzania gazem plus ciepła woda wychodzą zaskakująco niskie. Ja za poprzedni rok zamknąłem się w kwocie 1900 zł. Temperatura w domku 23 stopnie. Ocieplenie jest bardzo istotne. No i ten mikroklimat drewna 😍
@@carolwikline Mega cieplutko? A moze giga cieplutko, a moze tylko kilo cieplutko? Zdecydowanie, waszmosc, jestes zaznajomiony z ukladem SI, wiec pozwole sobie tylko powiedziec, ze jestes megagnojkiem z miniinteligencja :)
Trochę zalatuje telezakupami Mango szczególnie o tej płycie gipsowej
Dobrze waszmosc prawi. Polac mu :)
Gdzie droga do tego domu?
Jaki to jest projekt? Czy to projekt jest z grupy projektów gotowych, czy pod konkretnie zapotrzebowanie?
Projekt indywidualny pod konkretne zapotrzebowanie inwestora. Zapraszamy do kontaktu www.katalpa.com.pl
Fajnie,ze ci sie dobrze i tanio mieszka,ale to z daleka leci reklama
Oczywiście, że to reklama tak jak 90% filmów na yt.
300zl rocznie czy na dekade ?
Na całe życie!!!😂
Piękna sprawa, niemogę się doczekać już naszej realizacji! :) :) :) Dla Wszsytkich którzy piszą o ceny, polecam zadzwonić pod numer kontaktowy my tak zrobiliśmy. Dowiecie się wszystkiego. Widziałem wcześniej setki bezurzytecznych komentarzy z pytaniami o ceny itd.... uprzedzając pytania: jest za dużo zmiennych by firma mogła określic cenę tak z marszu. W naszym przypadku mialiśmy indywidualny projekt, również z pracownią jak na powyższym filmie. Aktualnie wygląda pięknie i jesteśmy mega zadowoleni z kosztów porównując dostepne alternatwy. Nasza realizacja już w lipcu :D :D :D strasznie sie jaramy :)
Nikt, kto uzywa sformulowania "mega"+przymiotnik dowolny, nie jest godny zaufania bardziej, niz polityk. Polityk jest chociaz przebiegly i ma ustalony etos bycia sqrwysynem, osobnik uzywajacy "mega", nie baedacy politykiem, jest zwyczajnie kmiotem, nader czesto z duzego miasta.
Nigdy nie uwierzę za ogrzanie domu 210m powierzchni użytkowej 300 zł z poborem ciepłej wody chyba że macie w nim 18 stopni. Oczywiście przy takich mrozach jak tej zimy.
Wiara nie jest tutaj dobrym odniesiem. Bazujemy na faktach i doświadczeniu, przyzwyczailiśmy sie do takiej reakcji, jednak gdy każdy z zainteresowanych niedowiarków naprawde pogada finalnie z jakimś znajomym który, ma taki dom to kompletnie zmienia się myślenie. Zachęcamy do weryfiakcji!
Bo to zwykla reklama jest. Slodycz aż do porzygu. A naginania faktów tyle ze tyle dureń w to uwierzy...
@@pchzl Nie jest to "zwykła reklama" tyko prawdziwa historia naszego klienta. Zachęcamy do weryfikacji! Ten dom był już na kilku poprzednich filmach na wszytkich etapach realizacji, wyraźnie tam widać jak jest to zrealizowane i dzięki czemu możemy mówić, że jest to dom energooszczędny.
Widzę, że mamy do czynienia z dwoma specami od fizyki budowli. Internetowi mędrcy....
@@damiansmigielski a moze z bylymi/obecnymi uzytkownikami takich technologii?
styl budowy przeniesiony z kanady,usa tylko musi sobie jeszcze dozucic a/c
Ja za gaz w mieszkaniu w bloku - 56m2 płace 220zł 🤣 ogrzewanie + podgrzewanie wody.
Masakra
Budujemy też mniejsze domy, np Komfor t365 dające pełną niezależność w porównaniu do mieszkania. Zapraszamy do kontaktu, 665 290 730 lub na @t
Tak 300 zł za dom 200m plus woda i temperatura na sterowniku 24 stopnie 😂 a woda pewnie w zasobniku koło 50 stopni 😂 toż to Pan ma perpetum mobile też mam kocioł Vaillant ecotec mało realne przy tak dużym domu takich temperaturach i tej temperaturze na sterowniku 😁 no chyba że wykorzystuje Pan rekuperacje i fotowoltaike do zasilenia rekuperacji
Jaka firma budowała
Firma Kogucik....zajeboł i ucik.😂
To najlpeszy komentarz pod tym filmem :) zachęcamy do obejrzenia ponownie może Pan Kamil złapie jakiś trop.
Uwaga , lokowanie produktu.
Zdecydowanie lokujemy swój produkt na działkach inwestorów :)
@@KATALPADOMYDREWNIANE
Gdzie można obejrzeć wasze projekty? Domy do 100m2 np.
@@kobow69 Zapraszamy do kontaktu 665 290 730 lub www.katalpa.com.pl
KOSZTY! Deklinacji w szkole nie uczyli?
prosze nagrać swoje wideo. i my przypierdolimy z krytyką.
@@No-qn2fk :)))) Widzę, że problem z językiem polskim macie poważniejszy, niż to się wydawało na pierwszy rzut oka:)))))
No wiadomomo, jak to w polszy z elektrowniami politycznymy jest.. klyent dostaje od elektrowni koszty.
Koszty, koszty, koszty 😀
Jaki to piec gazowy??? Model??
Japoński piec Masadymu.
@@wearemotorhead4747 Dziękuje za info. Pozdrawiam serdecznie !!
Nagraj taki film po 10 latach, uwierz mi, ze nie będzie takich super komentarzy 😊
Proszę napisać co się może wydarzyć po 10 latach? Zapcha się rynna liśćmi z drzew , zakurzy elewacja? 🙂
Materiały powszechnie stosowane w budownictwie murowanym , więc co ma się zepsuć?
Pracuję w Niemczech w firmie która takie domy produkuje od 1929r. Ponad 300 projektów w roku od domu po szkoły i dalej się rozwija. Więc raczej ludzie mają zaufanie do takich domów
Świetny 🏡 brawo Wy 👍
Dziękujemy! ;) Dzięki za czas na naszym kanale!
Dziwi mnie ze firma Katalpa nakreca plyty gipsowe na laty nosne bez plyty osb, uderzenie lokciem cokolwiek ,no i dziura?
dokładnie pod GK choćby osb 6 i już jest wzmocnienie a i do czego się przykrecić
Z tymi dziurami się nie zgadzam. 3 lata temu kupiliśmy nowy dom szkieletowy w Irlandii , gdzie mieszkamy, płyty nakręcane na szkielet i żadnych dziur nie ma przy 2 dzieci.
W Kanadzie gips karton czyli drywall idzie bezpośrednio na szkielet. Osb jest tylko na zewnątrz. Z dziurami problemu nie ma. Używają 12mm ale wolałbym użyć 15 mm że względu na zabezpieczenie p.poz i wzmocnienie sztywności ramy.
Na naszym kanale jest film o technologi budowy, jest tam wyjaśnione co trzeba. Zachęcamy do zapoznania się :)
płyty magnezytowe w hurcie wypadają w cenie detalu gipsowych. A z nimi nabawisz się jedynie bólu i siniaka na łokciu
pity you build only within 100km of your HQ: Aby zagwarantować najwyższy standard budowy i obsługę gwarancyjną, domy Nordic Thermo budujemy w promieniu do 100 km od naszej siedziby w Miłomłynie
to jest reklama. Tyle w temacie
Jest to prawdziwa historia naszego klienta, zachęcamy sprawdzić pozostałe filmy z tej budowy.
@@KATALPADOMYDREWNIANE nie twierdzę, że jest zmyślona, tylko że jest to reklama. Reklama na bazie prawidziwej historii.
Zgadzam sie w pelni. Ewidentnie powinni dostac dofinansowanie z PFRON. Klient/aktor sprawia wrazenie osoby z deficytami inelektualnymi. Skrypciarz / scenopisarz do tego g*wna tez ma polot :D
Jak z wyciszeniem pomiędzy pokojami
Zachęcamy do obejrzenia innych naszych filmów o technologi budowy jaką stosujemy, ewentualnie wcześniejsze filmy na temat tego konkretnego domu. Na tych filmach wyraźnie widać jak są zbudowane ściany działowe, wygłuszenie jest na tyle silne by dać komfort życia w pomieszczniach niezależnie.
zależy jakie ściany zrobisz. Jeśli zrobisz taki standardzik jak tu, czyli wełna i pojedynczy rigips, to będzie średnio. Jeśli położysz podwójną płytę rigips, a nawet weźmiesz rigips PRO AKU lub podobny, użyjesz taśm akustycznych, to osiągniesz zadowalający efekt. Będzie lepiej niż ściana z gazobetonu, ale gorzej niż z cegły czy silki.
Ja mam dom 160 m.i to błąd ze taki duzy.koszt ogrzewania na miesiąc w zimie to tona eko groszu w cenie 900zl.nie mówiąc na rok ile idzie węgla bo jak masz piec na eko groszek palisz nawet w lecie żeby mieć wodę ciepła to teraz sobie obliczcie na rok ile idzie wegla
Dom z kartonu
Dawidzie, proszę rozwiń swoją myśl 😊.
@@KATALPADOMYDREWNIANE Cena tego domu w poszczególnych regionach Polski przekracza koszt wybudowania domu murowanego do stanu developerskiego (Gigips w cenie cegły mówi samo za siebie). Jedynie co się zyskuje to czas na który większość co pokazują statystki ma. Na rynku wtórnym tego domu sprzedać się nie da.
Najwyraźniej Dawid nigdy nie miał do czynienia z budową i rozumie ja bardzo powierzchownie, mimo tego doceniamy szczerość i chęć debaty. Powodzenia na budowie :)
w wiekszosci na poddaszu domu murowanego mamy krokwie welne i regipsy czyli dach z kartonu?
Dom szkieletowy to dla mnie porażka ja mam nawet betonowe skosy.
No tak, to naprawdę duży plus😉pozdrawiam
koszta? czy koszty? zastanow sie co chcesz powiedziec..no i te 300 zł ,za co? cała zima czy miesiac?? sami musimy sie domyslic
Przecież mówił że za miesiąc
Od tego roku opłaty za gaz wynoszą 50 procent wiecej
Więc nasz klient tym bardziej się będzie cieszył, że mieszka w domu który do ogrzania potrzebuje tak mało energii. Martwić się bardziej będą mieszkańcy u których teraz rachunki już nie są małe. Sytuacja jest patowa i trudna do przewidzenia…
Po pierwsze to nie jest dom drewniany, po drugie 300zl za.miesiac grzania nikt w to raczej nie uwierzy, po trzecie biegające.dzieci na drewnianym stropie to dramat. 80% filmu to bajdurzenie ...
Zapraszamy do zapoznania się z innymi filmami na temat tej realizacji, zmieni Pan zdanie :)
@@KATALPADOMYDREWNIANE nie potrzebuje się zapoznawać, sam.mieszkam w domu z bala 20cm + 30cm wełny i ściany zamknięte karton gipsem + wiatro izolacje i paroizolacje. ogrzewanie to napewno nie 300zl na msc. Moi znajomi przy domu szkieletowym bali się spać przy bardzo dużych wiatrach, a jak listonosz trzasnął drzwiami to na piętrze obraz ze ściany spadał. Dom z płyty OSB to bardziej trafna nazwa.
@@ukaszj694 nasze domy to jednak trochę inna liga. Od samego początku priorytetem była energooszczędność. Więc nie jest na miejscu porównywanie do domu wykonanego w całkiem innej technologii.
@@KATALPADOMYDREWNIANE pewnie że inna liga szkieletowy Balowemu budowanego przez górali nie dorasta do pięt, domy z bala stoją po 200lat i dłużej szkieletowy po 50 latach do wywalenia się nadaje
@@ukaszj694 powiem tak. Szanujący się góral nie postawił by domu z balika o średnicy 20cm. Skoro to tak świetna technologia to dlaczego trzeba docieplić wełną taki dom stosując rozwiązania zaciągnięte z budownictwa szkieletowego😀? Proszę o wyjaśnienie
0:20 GRA-TU-LA-CJE.. pomyslu, jak i wykonawcy instalcji PV wypada serdecznie pogratulowac :D
0:36 Tak, gaz jest niemal bezobslugowy, zgadzam sie w pelni, ale nie pierdziel, misiu kolorowy, ze to sposob "najmniej inwazyjny jesli chodzi o koszta"
1:08 juz mi sie przejadło wysluchiwanie jezyka polaczkowskiego.
Mam nadzieje, ze nie zajmujesz sie zawodowo handlem. To wideo bylo edytowane przed emisja na pewno. Nadal wyszedl jednak kmiotek, ktory duka trzy po trzy. Wentylator / wyciag powietrza w miejscu, do ktorego krol nawet udaje sie piechota, to wentylacja mechaniczna. Rekuperacje to cos zupelnie innego.
"Powietrze w tej samej temperaturze, ktora nawet mozemy podgrzac". Jesli nawet przebrnac przez ten jechany belkot, to od kiedy to grzalka elektryczna w rekuperatorze (koszt: kWh ciepla / PLN) jest tansza w uzyciu, niz gaz, obojetnie czy sieciowy czy z przydomowego zbiornika?
"Rekuperacja nie powoduje tego, ze musimy otwierac okna"... to stwierdzenie, bynajmniej nie wyrwane z kontekstu, mowi wiele zarazem o stanie intelektualnym TFUrcy.
Wychodzi na to, iz kilku marketingowcow znalazlo statystycznego polaczka :) Moze i dzwoni mu tam cos w ktorejs parafii, ale podstawy logiki sa mu obce. O inzynierii nawet nie wspominajac.
Sra się typ że dom trzyma ciepło szkoda że nie zdaje sobie sprawę że nie ma wymiany świeżego powietrza wdycha swoje bąki kupę itp ... Powodzenia
SKANDAL! A GDZIE APEL O WALKĘ Z ANTYSEMITYZMEM?
Odpowiadam.... "A dzis w zydolotku padlu nastepujace numery: [...]"
@@Ansset0 AJ WAJ! ANTYSEMITYZM! PROKURATOR ZIOBRO O WSYZTSKIM SIĘ DOWIE!
Dom szkieletowy to badziew.Powinni tego zabronic.Mieszkam w domu szkieletowym wybudowanym w1995r .Euforia dawno minela.Minusow jest calkiem sporo.Prosze wystawic to cudo na sprzedaz i zobaczyc ile zaoferuja kupcy.Dom szkieletowy to zla inwestycja
Komentarze bez argumentów, konta bez avatarów. Powinni tego zabranić.
Pomieszkaj 20 lat podyskutujemy.Bedzie o czym
Powiedz o minusach proszę. Zastanawiam się nad wybudowaniem takiego domu.
Zobaczymy za 10 lat. Tylko murowany. Chyba, ze klimat sie zmieni.