POZOR nezmínil jsem se že je nutné očistit důkladně omítku před aplikací hloubkové nano penetrace, pokud máte omítku opatřenou nátěrem musí se seškrabat a pokud máte břizolit jako já může se očistit mechanicky já si vybral očištění tlakovou myčkou nevýhodou bylo čekání vyschnutí omítky při dobrých podmínkách 3 dny bez větru a sluníčka 7 dní.
To je neurčité na východní stěně jsem měl velkou spotřebu byla tam křivá zeď a místy 3,5cm lepící pěny a to jsem za sebe odhazoval jednu náplň za druhou, ale na západní stěně byla spotřeba poloviční byla rovná a místy jsem byl téměř na zdi množství pěny tak jsem určoval podle položení polystyrénu na dané místo a koukl kolik pěny musím dát, přesně to nevím, je to jen subjektivní odhad pokud je 3,5cm spára cca 1m pokud je spára 8mm asi cca 2 až 3m, východ strana 63náplní západ 35naplní bude se to lišit podle okolností.
@dilnams Rozumím, děkuji... jelikož ale se jedná v našem případě o staré domy, předpokládám, že rovnost stěn nebude příliš rozdílná( novostavba z přesných tvárnic je zcela jiná disciplína, než starý cihlový dům). Dá se tedy hrubým odhadem říci, že na 2 m2 se spotřebuje 1 tuba pěny? Zvažují a počítám výhodnost klasického lepidla(dělal jsem tak již jeden dům) a pěny v ceně, rychlosti...pokud bude stěna křivá,i na lepidle musíme počítat s vyšší spotřebou, což je logické.
@pavelspacil9119 Ano lepicí pěna je dražší i lepení je pomalejší musí se člověk vracet a srovnávat polystyrén lehce ho vytlačí pěna ven to pytlované lepidlo nedělá a proto firmy dají přednost kotevní metodě před lepicí pěnou, ale přesto jsou firmy co dělají lepicí pěnou, trocha zkušeností srovnávám je do dvoumetrové váhy široké je drahá ale pevnější a 120cm kterou mám pořád při ruce dokud jde z polystyrénem hnout natáhnu špagát z jednoho konce na druhý a ten ukáže mnohem více než dvoumetrová váha nechám si ho hřebíkem zapíchly v první desce polystyrenu a podle potřeby jen natáhnu na druhý konec, neboť pokud ho tam necháš vadí při lepení jde to je to ale otravné pořad na něj dávat pozor můj důvod zateplení je kvalita zateplení, ale překupníci a reality jim de o vzhled dají levný bíly polystyrén 10cm jen na srovnání a to je špatně aby nebyl rosný efekt doporučuje se minimum 14cm a to už prý také dokázali že to je málo aspoň grafitový polystyrén má lepší vlastnosti a je stabilizovaný proti degradaci grafitem cenu už to moc neovlivní a to samé z tvrdostí polystyrénu dal jsem tvrdost 100F a má lepší zateplovací schopnost neumí pojmout tolik vlhkosti jak 70F a tím padem má mnohem lepší zateplení to lidé moc nevědí aspoň pokud to probírám hodně lidi se přizná že to nevěděli.
Ja som zateploval v dvoch vrstvach, 5cm podklad 20cm final. Bezkotvenia mozes robit aj klasickym lepidlom na hreben. Mne sa ale nechcelo nosit po leseni tak som tiez robil penou. Ale kotvil som. Hlavne preto ze vysku stitu mam viac ako 7.5metra 🥲 Komplet zateplenie domu svojpomocne, podlaha 18cm krov 50 cm vaty 0.33 a fasada ma 25cm a to vsetko ma s lepidlom a perlinkou stalo 10k eur. Nakupeny material februar 2023.
Klasickému pytlovanému lepidlu bych nevěřil, nezvažoval jste místo vaty stříkanou pur pěnu vychází to na více peněz, ale výsledky má dlouhodobé vata stářím nabírá vzdušnou vlhkost a po nějakém čase má nižší účinost zjišťoval jsem po 15 letech i o polovinu.
@ absolutne nezvazoval, neviem kde ste to zistoval ale presne pred 16rokmi otec dostaval svoj dom a ma viacmenej konstantnu rocnu spotrebu vykurovania. A Dnes su tie vaty s lepsou lamdou absolutne inde ako kedysi. Je dolezite dodrziavat technologicky postup a odvetravanie. Naopak striekane izolacie sa dodavaju v roznych kvalitach na trh a ten vysledok rokmi je stale otazny. Ked som si daval nacenovat tu lepsiu len samotny krov by ma stal 8k eur a nemal by som v ziadnom pripade taky tepelny odpor ako mam teraz. Striekanej by mohlo ist maximalne 25cm. Rozhodol som sa teda takto a ak by ro znejakeho dovodu bolo rokmi zle, stale sa da dofukat alebo ulozit nejaka izolacia. Ale kedze mam uz druhu zimu spotrebu cisto na kurenie pod 2megawat za 200m2, nemyslim ze som niekde spravil chybu:)
@@romanvybo Chybu jste neudělal, řeknu že odvětrání vaty je nutné pokud by se vlhkost neodvětrávala nabírala by více vlhkosti postupně trvá to několik let není to za jednu zimu a ještě hodně záleží jestli je dům v údolí nebo na otevřeném prostoru kde neustále fouká, musím dodat ze zvýšenou vlhkostí má snížené schopnosti, ale pořád zatepluje. Já chci uzavřenou buňku to je parám nepropustná pěna, protože známy tak udělal firma i když moc nechtěla vystříkala střechu 40cm pur pěny tak se nechala přemluvit neboť se stříká 32cm po nástřiku první zimu se z 24hodin rekuperace se dostal na 72hodin což je naprosto skvělé, měl teda vatu 40cm a pokud byla nová bylo to lepší jen se to postupně zhoršovalo, ale musím dodat že z uzavřenou buňkou se musí pravidelně větrat jednou za den intenzivně ne jako mikro ventilace a podobné blbosti u mě toto je nutností 15let zpátky jsem vyměnil plastové okna z trojskly nevětrali jsme celý dům v obytném prostoru obrostl plísní za to se stydím žádná chemie neměla dlouhého trvání potom jsme viděli pořad POLOPATĚ a tam řekli že moderní okna vyžadují intenzivní větrání aby se vyměnil vlhký vzduch za suchý a od té doby problém zmizel plísně nemám a když si na to vzpomenu stydím se že jsem to nevěděl a proto tu uzavřenou buňku stačí pravidelně větrat nechci partu propustné materiály nikdy nebudou mít ty výsledky jako nepropustné známy tak ušetřil mnoho peněz a velká investice se mu vrátí a takhle to chci i já mě už to nikdo nevymluví, moc děkuji za přínosnou debatu.
Nechtěl jsem, já ji po oblepení zalil pružným lepidlem aby voda za ní nezatekla a jsem rád že jste se zeptal zapomněl jsem to ve videu zmínit, co se týče sklepa má hrubší stěnu 55cm a de to cítit že na tom byl mnohem lépe než patro ze 39cm zdiva přesto chci zateplit sklepní zdivo termoizolačním nátěrem podle lidí co s tím mají zkušenosti je to výborné zvedla se jim teplota a snížili náklady na vytápění ze záčatku jsem tomu moc nevěřil, ale už to mám z různých zdrojů že to funguje a ti co měli problém z plísní po ošetření termoizolačním nátěrem už se neobjevila byla by škoda zadělat kameny které tak starou budovu dělá aspoň trošku hezkou co myslíte vy?
@dilnams Lištu mi odborníci nalepili také a je to špatně,plechový parapet ji utrhne, musím to opravit a aspoň 5mm zapustit, je to důležitý detail, tak aby z videa někdo nenabyl dojmu, že to je ok. Ohledně soklu právě mám dilema a u Vás není asi co řešit, ale ja mám teď holou cihlu 55cm, protože na ní byl beton a ten jsem pracně sundal. Asi 1m nad zemí je ipa na přerušení vlhkosti, ale do 1m cihla vodu táhne, tak řeším jak na to. Představa je větraná předstěna nebo nějaký provětrávaný systém aby se zachovalo větrání do exterieru a eliminovalo vlhnutí interiéru.
@@petrjiricek8547 Udělali vám to špatně plechový parapet je zapuštěný v pastové koncovce na volno aby mohl při změně teplot se smrštit nebo se roztáhnout nesmí se lepit, lepit se musí jen koncovka ke stěrce takovou chybu neuvěřitelné asi amatéři proto tam právě je ta plastová koncovka ať si plechový parapet dělá co chce je na to dělaná.
Tak ještě jsem neslyšel že na zateplení potřebujete povolení, možná když žádáte o dotaci tu jsem nechtěl nechci aby mi vyčítali že vybírám peníze ze státního rozpočtu to jsem nechtěl a mi můžou tak víte co je to z mých úspor a stát to nic nestálo a proto nepotřebuji žádné povolení rozdíl je pokud jste v pásmu ochrany, známy postavil dřevěnou garáž v pásmu ochrany zaplatil pokutu a ještě jí musel zbourat to mohou jen cizinci viz. kauza v televizi to mě hodně trápí že my Češi jsme na tom hůře než cizinci.
Správně každý kdo ví co chce je nejlepší ti co neví váhají, ale já bych vatu ani jiné podobné vatě nechtěl dokáží nabrat hodně vlhkosti a to snižuje zateplovací schopnost, protože měřiči vlhkosti se v jednom shodují a to je že vata po nějaké době přestává fungovat proto se už doporučuje mezi trámy stříkaná pur pěna a vaty jsou na ústupu.
@@dilnams zatr sakr, tak to na konec budu muset priplatit za pur-pir panely. poovicni tloustka, odolna vlhkosti ale paropropustna. Mam starej barak, sice podflikej, ale nechci to zalepit polyem, toho mam v podlaze 20cisel a mel jsem jit radsi do drazshiho purunebo piru,
@@dilnamsvata je na ustupu preto lebo sa snou tazko robi a pur pena je rychlejsia volba a cistejsia. Ale tiez nabera vlhkost a musia byt aj pri purpene spravene spravne parozabrany a odvetranie krovu. A tiez nie kazde prevedenie je dobre. Uz sa zacinaju objavovat prve zhnite krovy s pur penou. Moja volba bolo 50cm vaty a nemenil by som. 2megawaty rocne na kureni pre 200m2 rodinny dom hovori samo za seba.
Izoluje teplo, ale myslíte izolaci vody existuje ve dvousložkové verzi z uzavřenou buňkou používá se tam kde se počítá z tekoucí vodou, ale ne pod polystyrén kde voda nepoteče.
@@dilnams Myslel jsem tepelnou izolaci. Asi existuje pur pěna izolační, ale ta asi nestojí 145 Kč. Proto se spoje polystyrenu nelepí, aby nevznikaly tepelné mosty. Větší mezery se zaplní úzkým polystyrenem.
@@pavelv248 Musím vás zklamat všechny druhy pur pěn jsou tepelně izolační, některé mají i lepší faktor zateplení než polystyren a co se týče lepení polystyrénu k sobě dávám tenké housenky které neoddalují polystyrény od sebe a tepelné mosty vytvářejí vodivé materiály třeba beton, železo a polystyrén není přesný na milimetry některý je menší druhý zase větší +1-1mm a to vytváří spáry, ano štvalo mě to hned od samého začátku a proto jsem je lepil k sobě houpali se na hraně většího a nepomohlo ani změnit výrobce polystyrenu bylo to ještě horší počítám že všichni výrobci to nemají na milimetr přesné a lepením k sobě se to sjednotí jako selek klidně dám za to krk že je to mnohem lepší.
POZOR nezmínil jsem se že je nutné očistit důkladně omítku před aplikací hloubkové nano penetrace, pokud máte omítku opatřenou nátěrem musí se seškrabat a pokud máte břizolit jako já může se očistit mechanicky já si vybral očištění tlakovou myčkou nevýhodou bylo čekání vyschnutí omítky při dobrých podmínkách 3 dny bez větru a sluníčka 7 dní.
Borec 🙂 díky moc za super informace.
Šikovný 👍
Na kolik m2 vyšla jedna pěna?Taky uvažuji o zateplení svépomocí a tvořím si rozpočet, moc by mi ta informace pomohla.Diky
To je neurčité na východní stěně jsem měl velkou spotřebu byla tam křivá zeď a místy 3,5cm lepící pěny a to jsem za sebe odhazoval jednu náplň za druhou, ale na západní stěně byla spotřeba poloviční byla rovná a místy jsem byl téměř na zdi množství pěny tak jsem určoval podle položení polystyrénu na dané místo a koukl kolik pěny musím dát, přesně to nevím, je to jen subjektivní odhad pokud je 3,5cm spára cca 1m pokud je spára 8mm asi cca 2 až 3m, východ strana 63náplní západ 35naplní bude se to lišit podle okolností.
@dilnams Rozumím, děkuji... jelikož ale se jedná v našem případě o staré domy, předpokládám, že rovnost stěn nebude příliš rozdílná( novostavba z přesných tvárnic je zcela jiná disciplína, než starý cihlový dům). Dá se tedy hrubým odhadem říci, že na 2 m2 se spotřebuje 1 tuba pěny? Zvažují a počítám výhodnost klasického lepidla(dělal jsem tak již jeden dům) a pěny v ceně, rychlosti...pokud bude stěna křivá,i na lepidle musíme počítat s vyšší spotřebou, což je logické.
@pavelspacil9119 Ano lepicí pěna je dražší i lepení je pomalejší musí se člověk vracet a srovnávat polystyrén lehce ho vytlačí pěna ven to pytlované lepidlo nedělá a proto firmy dají přednost kotevní metodě před lepicí pěnou, ale přesto jsou firmy co dělají lepicí pěnou, trocha zkušeností srovnávám je do dvoumetrové váhy široké je drahá ale pevnější a 120cm kterou mám pořád při ruce dokud jde z polystyrénem hnout natáhnu špagát z jednoho konce na druhý a ten ukáže mnohem více než dvoumetrová váha nechám si ho hřebíkem zapíchly v první desce polystyrenu a podle potřeby jen natáhnu na druhý konec, neboť pokud ho tam necháš vadí při lepení jde to je to ale otravné pořad na něj dávat pozor můj důvod zateplení je kvalita zateplení, ale překupníci a reality jim de o vzhled dají levný bíly polystyrén 10cm jen na srovnání a to je špatně aby nebyl rosný efekt doporučuje se minimum 14cm a to už prý také dokázali že to je málo aspoň grafitový polystyrén má lepší vlastnosti a je stabilizovaný proti degradaci grafitem cenu už to moc neovlivní a to samé z tvrdostí polystyrénu dal jsem tvrdost 100F a má lepší zateplovací schopnost neumí pojmout tolik vlhkosti jak 70F a tím padem má mnohem lepší zateplení to lidé moc nevědí aspoň pokud to probírám hodně lidi se přizná že to nevěděli.
Ja som zateploval v dvoch vrstvach, 5cm podklad 20cm final.
Bezkotvenia mozes robit aj klasickym lepidlom na hreben. Mne sa ale nechcelo nosit po leseni tak som tiez robil penou.
Ale kotvil som. Hlavne preto ze vysku stitu mam viac ako 7.5metra 🥲
Komplet zateplenie domu svojpomocne, podlaha 18cm krov 50 cm vaty 0.33 a fasada ma 25cm a to vsetko ma s lepidlom a perlinkou stalo 10k eur. Nakupeny material februar 2023.
Klasickému pytlovanému lepidlu bych nevěřil, nezvažoval jste místo vaty stříkanou pur pěnu vychází to na více peněz, ale výsledky má dlouhodobé vata stářím nabírá vzdušnou vlhkost a po nějakém čase má nižší účinost zjišťoval jsem po 15 letech i o polovinu.
@ absolutne nezvazoval, neviem kde ste to zistoval ale presne pred 16rokmi otec dostaval svoj dom a ma viacmenej konstantnu rocnu spotrebu vykurovania.
A Dnes su tie vaty s lepsou lamdou absolutne inde ako kedysi. Je dolezite dodrziavat technologicky postup a odvetravanie.
Naopak striekane izolacie sa dodavaju v roznych kvalitach na trh a ten vysledok rokmi je stale otazny. Ked som si daval nacenovat tu lepsiu len samotny krov by ma stal 8k eur a nemal by som v ziadnom pripade taky tepelny odpor ako mam teraz. Striekanej by mohlo ist maximalne 25cm.
Rozhodol som sa teda takto a ak by ro znejakeho dovodu bolo rokmi zle, stale sa da dofukat alebo ulozit nejaka izolacia.
Ale kedze mam uz druhu zimu spotrebu cisto na kurenie pod 2megawat za 200m2, nemyslim ze som niekde spravil chybu:)
@@romanvybo Chybu jste neudělal, řeknu že odvětrání vaty je nutné pokud by se vlhkost neodvětrávala nabírala by více vlhkosti postupně trvá to několik let není to za jednu zimu a ještě hodně záleží jestli je dům v údolí nebo na otevřeném prostoru kde neustále fouká, musím dodat ze zvýšenou vlhkostí má snížené schopnosti, ale pořád zatepluje.
Já chci uzavřenou buňku to je parám nepropustná pěna, protože známy tak udělal firma i když moc nechtěla vystříkala střechu 40cm pur pěny tak se nechala přemluvit neboť se stříká 32cm po nástřiku první zimu se z 24hodin rekuperace se dostal na 72hodin což je naprosto skvělé, měl teda vatu 40cm a pokud byla nová bylo to lepší jen se to postupně zhoršovalo, ale musím dodat že z uzavřenou buňkou se musí pravidelně větrat jednou za den intenzivně ne jako mikro ventilace a podobné blbosti u mě toto je nutností 15let zpátky jsem vyměnil plastové okna z trojskly nevětrali jsme celý dům v obytném prostoru obrostl plísní za to se stydím žádná chemie neměla dlouhého trvání potom jsme viděli pořad POLOPATĚ a tam řekli že moderní okna vyžadují intenzivní větrání aby se vyměnil vlhký vzduch za suchý a od té doby problém zmizel plísně nemám a když si na to vzpomenu stydím se že jsem to nevěděl a proto tu uzavřenou buňku stačí pravidelně větrat nechci partu propustné materiály nikdy nebudou mít ty výsledky jako nepropustné známy tak ušetřil mnoho peněz a velká investice se mu vrátí a takhle to chci i já mě už to nikdo nevymluví, moc děkuji za přínosnou debatu.
😃👍👍👍👍👍👍
Zakončení parapetů má být utopené v polystyrenu.
Co sokl nebo sklep, necháte kámen nebo taky něčím zateplíte?
Nechtěl jsem, já ji po oblepení zalil pružným lepidlem aby voda za ní nezatekla a jsem rád že jste se zeptal zapomněl jsem to ve videu zmínit, co se týče sklepa má hrubší stěnu 55cm a de to cítit že na tom byl mnohem lépe než patro ze 39cm zdiva přesto chci zateplit sklepní zdivo termoizolačním nátěrem podle lidí co s tím mají zkušenosti je to výborné zvedla se jim teplota a snížili náklady na vytápění ze záčatku jsem tomu moc nevěřil, ale už to mám z různých zdrojů že to funguje a ti co měli problém z plísní po ošetření termoizolačním nátěrem už se neobjevila byla by škoda zadělat kameny které tak starou budovu dělá aspoň trošku hezkou co myslíte vy?
@dilnams Lištu mi odborníci nalepili také a je to špatně,plechový parapet ji utrhne, musím to opravit a aspoň 5mm zapustit, je to důležitý detail, tak aby z videa někdo nenabyl dojmu, že to je ok.
Ohledně soklu právě mám dilema a u Vás není asi co řešit, ale ja mám teď holou cihlu 55cm, protože na ní byl beton a ten jsem pracně sundal. Asi 1m nad zemí je ipa na přerušení vlhkosti, ale do 1m cihla vodu táhne, tak řeším jak na to. Představa je větraná předstěna nebo nějaký provětrávaný systém aby se zachovalo větrání do exterieru a eliminovalo vlhnutí interiéru.
@@petrjiricek8547 Udělali vám to špatně plechový parapet je zapuštěný v pastové koncovce na volno aby mohl při změně teplot se smrštit nebo se roztáhnout nesmí se lepit, lepit se musí jen koncovka ke stěrce takovou chybu neuvěřitelné asi amatéři proto tam právě je ta plastová koncovka ať si plechový parapet dělá co chce je na to dělaná.
Na začátku videa máte napsáno ZATEPOVÁNÍ místo zateplování. Je to schválně nebo jste do světa pustil video bez závěrečné kontroly?
Děkuji jedno video je hodně hodin práce a po několika dnech se stane chyba díky za pomoc spravím.
Hezké, ale jak je to s povolením, projektem atd.?!? Bez papírů ani nezačneš. 😢
Tak ještě jsem neslyšel že na zateplení potřebujete povolení, možná když žádáte o dotaci tu jsem nechtěl nechci aby mi vyčítali že vybírám peníze ze státního rozpočtu to jsem nechtěl a mi můžou tak víte co je to z mých úspor a stát to nic nestálo a proto nepotřebuji žádné povolení rozdíl je pokud jste v pásmu ochrany, známy postavil dřevěnou garáž v pásmu ochrany zaplatil pokutu a ještě jí musel zbourat to mohou jen cizinci viz. kauza v televizi to mě hodně trápí že my Češi jsme na tom hůře než cizinci.
pekny, ale ja chci vatu .)
Správně každý kdo ví co chce je nejlepší ti co neví váhají, ale já bych vatu ani jiné podobné vatě nechtěl dokáží nabrat hodně vlhkosti a to snižuje zateplovací schopnost, protože měřiči vlhkosti se v jednom shodují a to je že vata po nějaké době přestává fungovat proto se už doporučuje mezi trámy stříkaná pur pěna a vaty jsou na ústupu.
@@dilnams zatr sakr, tak to na konec budu muset priplatit za pur-pir panely. poovicni tloustka, odolna vlhkosti ale paropropustna. Mam starej barak, sice podflikej, ale nechci to zalepit polyem, toho mam v podlaze 20cisel a mel jsem jit radsi do drazshiho purunebo piru,
@@dilnamsvata je na ustupu preto lebo sa snou tazko robi a pur pena je rychlejsia volba a cistejsia.
Ale tiez nabera vlhkost a musia byt aj pri purpene spravene spravne parozabrany a odvetranie krovu. A tiez nie kazde prevedenie je dobre. Uz sa zacinaju objavovat prve zhnite krovy s pur penou.
Moja volba bolo 50cm vaty a nemenil by som.
2megawaty rocne na kureni pre 200m2 rodinny dom hovori samo za seba.
No, já jsem četl, že pur pěna není izolant.
Izoluje teplo, ale myslíte izolaci vody existuje ve dvousložkové verzi z uzavřenou buňkou používá se tam kde se počítá z tekoucí vodou, ale ne pod polystyrén kde voda nepoteče.
@@dilnams Myslel jsem tepelnou izolaci. Asi existuje pur pěna izolační, ale ta asi nestojí 145 Kč. Proto se spoje polystyrenu nelepí, aby nevznikaly tepelné mosty. Větší mezery se zaplní úzkým polystyrenem.
@@pavelv248 Musím vás zklamat všechny druhy pur pěn jsou tepelně izolační, některé mají i lepší faktor zateplení než polystyren a co se týče lepení polystyrénu k sobě dávám tenké housenky které neoddalují polystyrény od sebe a tepelné mosty vytvářejí vodivé materiály třeba beton, železo a polystyrén není přesný na milimetry některý je menší druhý zase větší +1-1mm a to vytváří spáry, ano štvalo mě to hned od samého začátku a proto jsem je lepil k sobě houpali se na hraně většího a nepomohlo ani změnit výrobce polystyrenu bylo to ještě horší počítám že všichni výrobci to nemají na milimetr přesné a lepením k sobě se to sjednotí jako selek klidně dám za to krk že je to mnohem lepší.