I wychodzi na to że wszyscy (czyli i ja) zostali oszukani. Kup piec eko.... A teraz będziemy palić tym co kto ma. Przynajmniej lasy będą czyste bo nikt nie będzie wyrzucać śmieci..
@@kupilismydomzogrodem macie rację tylko z jednym się nie zgodzę przedrostek Eko miał oznaczać ekonomiczność ekologię ludzie sami sobie przypisali ot cała tajemnica.
Do mojego starego zębca na ekogroszek dokupilem na złom ie identyczne drugie drzwi dorobilem klapkę a wcześniej przy montażu kilka lat temu założyłem miarkownik ciągu. I w razie w przekładam drzwiczki zakładam ruszt awaryjny i na grawitacji sobie radzi. Kocioł w piwnicy mam. 😎
Witam, mam podobne podejście tyle że do kotla awaryjnie opalanego drewnem dodałem bufor ciepla. Palisz kilka godzin a korzystasz całą dobę. Planowałem jeszcze grzalki wkręcić i grzać bufor prądem w taryfie nocnej ale cały mój misterny plan z prądem poległ. Kominek zrobilem z rozprowadzeniem grawitacyjnym po calym domu i teraz moge grzac nawet bez pradu. Pozdrawiam
Kupiłem w marcu 5 ton Karlika w PGG. Cena 766 za tonę. W razie W zamówione 8 kubików buka. Ruszt awaryjny w kotle M-ce z Kleczy k/Wadowic jest, więc jest dobrze. Posiadam UPS ze 100 amperowym akumulatorem i agregat prądotwórczy. C0 działa u mnie również bez pompki.
Przy ciepłym domu ciężko jest palić drewnem w piecu na ekogroszek w szczególności małym , bo albo woda się gotuje ,albo z pieca cieknie . U mnie przy takim płomieniu wodę dla całej wsi zagotuje. Jak są duże mrozy jest ok.
po 2 miesiącach działań w Radzie Powiatu Raciborskiego doprowadziłem do podjęcia uchwały apelu o wycofaniu z obrotu prawnego na 2 lata uchwały antysmogowej w województwie Śląskim!
Polska ziemia obiecana...sprzedana ;) juz niektorzy obliczali ze zamiast kupować groszek po 3200zł za tone to bardziej opłaca sie w ciepłe kraje na zime polecieć jak bocian all inclusive :) i ten pomysł całkiem mi sie spodobał
@@kupilismydomzogrodem pozyskiwanie energii ze słońca bez podłaczania do sieci ktora wszystko ograbia...lepiej pod akumulatory bez pośrednika bo skupia w lato za 15gr za kwh a w zime odkupisz za 80gr za kwh albo wiecej takze interes w trąbke...a na zime jak słonca nie ma to kominek i drewno z lasu najlepiej kradzione sie pali
@@kupilismydomzogrodem jeszcze sie ciebie spytam w sterowniku skzp (mam taki sam) na jakim trybie palisz ?modulacja i ślimak sie kreci ? czy na rozpalaniu i tylko dmuchawe właczasz
@@kupilismydomzogrodem mozesz zrobic jeszcze jedna rzecz jesli nie bedzie pradu to w drzwiczkach dolnych nawiercic dziury pobierajace powietrze a jesli chcesz uzywac dmuchawy to sruby wkrecic w otwory albo zaślepić czymś i powinno działac tylko wtedy zamknac dopływ powietrza z dmuchawy jeśli ma ciagnać z tzw. "cugu samoczynnego powietrze z drzwiczek z dziurkami"
@@rama567 Palę w pid. Rozpalam i zamykam dolne drzwiczki. Potem pracą wentylatora steruje skzp 02. Przesłona odchylona na maksa. Ślimak wyłączony w opcjach.
Torf albo węgiel brunatny nie jest dobry do spalania w ten sposób. Puki mam drewno i mogę je kupić w dobrej cenie będę palił drewnem. Dużo czystsze paliwo i mniej odpadu.
czy u ciebie obowiązuje uchwała antysmogowa, bo u mnie tak i zamierzam walczyć w celu zawieszenia tej uchwały na czas kiedy ten cały cyrk z tymi cenami sie skończy
Parę lat temu za montaż i używanie rusztu awaryjnego w przypadku jego ujawnienia właściciel musiał zwracać otrzymane dofinansowanie do wymiany pieca. Taki warunek był zapisany w umowie finansowania.
@@dariuszsztramski4285 i mieć możliwość zakupu bo lasy państwowe to nie sklep ze stajesz Za ladą i mówisz że chcesz tyle i tyle, grzecznie pakują ,płacisz i po sprawie. Pierwszeństwo mają handlarze którzy na przetargach wykupują 80 procent możliwości rębnych na rejonie. Druga sprawa że 130 złotych za metr i następna stówka za auto z HDS, chyba że ktoś ma na tyle blisko że taczką będzie woził.
Dokładnie tak. Koszty szybko się mnożą. Jeszcze paliwo i olej do piły, łańcucha, poświęcony czas, transport. Tym niemniej uważam, że warto. O zimie trzeba myśleć odpowiednio wcześniej. Wówczas się opłaci i wszystko zrobimy na spokojnie.
Najlepiej jest palić drewnem liściastym. Wtedy problemu nie ma. Sosna natomiast musi być dobrze wysuszona. Suche drewno to mniejszy problem ze smołą. Pozdrawiam
Tylko suche drewno. Najlepiej liściaste. Do tego odpowiednia dawka powietrza. Nie wolno dusić ognia. Proces spalania ma przebiegać prawidłowo. Pozdrawiam
@@dawidwojtkowiak3492 Pracuje w pid dzięki czemu steruje dopływem powietrza i reguluje temperaturą. Podajnik jest nieaktywny - taka opcja w sterowniku. Pozdrawiam
W tym sezonie już tak parę dni paliłem, brakło węgla, a piec spala mi dziennie 20/30 kg, więc to koszty których nawet sobie nie chcę wyobrażać... Od 60 do 90 złotych za ogrzewanie dziennie to kto na to zarobi xD Na szczęście mam swój las i jakoś radę sobie dam
Witaj. Super, że masz takie możliwości. Koszta ogrzewania dzisiaj przerażają. Palenie drewnem jest ekologiczne. To przecież OZE. U mnie też dużo węgla schodzi. Trzeba sobie radzić. Powodzonka.
Drewno musi być suche. Problem ze smołą występuje w niewielkim stopniu. Ważny jest odpowiedni dopływ powietrza i temperatura na palenisku. Metoda prób i błędów uczy najlepiej. Trzeba popróbować.
@@presleyek12 U mnie palę w modulacji. Tzn powietrzem steruje sterownik. Jeżeli "wyczuje", że skończył się opał pokaże błąd-"brak opału" i zakończy modulację. Kocioł się wygasi i tyle.
Witam . Ruszt robiłeś i czy można w ten sposób palić węglem np orzechem ??? Raz mówisz że wentylator ma samodzielny cug a później że pracuje w trybie PID.
Sterownik cały czas nadzoruje pracą kotła i pomp. Wentylator przestaje pracować w momencie przebicia temperatury zadanej co nie znaczy, że nie ma dostępu tlenu. Podczas czuwania powietrze dostaje się przez wentylator dlatego, że komin jest ciepły i wytwarza się cug. Ruszt kupiłem w internecie. Możnaby dokładać też węgiel.
Witam , dzięki za pouczający filmik, ja mam ten sam problem, nie mogę kupić ekogroszku, a po 3 tyś za tonę, to nie zapłacę, i jestem na etapie zamówienia drewna , twój filmik jest bardzo pouczający, mógłbyś zrobić filmik coś z ustawieniami? bo ja mam taki sam kocioł tylko z rusztami już w razie co firmowo wmontowanymi, i teraz nie ogarniam , czy jak wyłączę podajnik i zarzucę drewna to czy pomy obiegowe tez muszę wyłączyć?i ma to pracować grawitacyjnie? czy mają pracować? , i u mnie na wylocie z kotła na komin jest sonda do przytrzymywania spalin, tak by kocioł ciepła w spalinach nie wypuszczał, i nie mogę skumać, czy muszę wszystko powyłączać ?
Oki. Skoro piszesz, że taki film byłby Tobie pomocny to zrobię go jako następny. Ostatnio coś nie mam weny. Często pytam w filmach kto chciałby jaki film obejrzeć? A tu proszę. Konkretnie o ustawieniach i paleniu drewnem. Spoko. Spróbuję to nagrać jeszcze w ten weekend. Pozdrawiam.
@@kupilismydomzogrodem Wielkie dzięki, to będzie hit, tylko musisz tytuł dobrze ustawić, tak by algorytm go od razu złapał, odnośnie kotła to mam taki jak twój, tylko z zaworem 3 drożnym , też stary dom na wsi, bez docieplenia , a ceny ekogroszku to szaleństwo, a u mnie idzie na rok 5 ton, dlatego mi pomysł jest też drewno Pozdr....
Ja mam układ otwarty czyli naczynko przelewowe na strychu. W układzie zamkniętym pali się dokładnie tak samo bez żadnego dodatkowego ryzyka. Tu i tu trzeba pilnować temperatury na kotle.
@@kupilismydomzogrodem chodzi mi głownie o te cisnienie co pokazuje na piecu troche wiecej zaru na palniku i cisnienie gwałtownie rosnie jak instalator mi mowił ze jak przekroczy 2 bary to mam uciekac z piwnicy bo piec w ukladzie zamknietym to bomba :) palac ekogroszkiem łatwo nad tym zapanowac a drewno to inna bajka mam troche stracha ale chyba niema wyjscia tona ekogroszku juz w moich okolicach 2700
Najlepiej wymontować zawirowywacze i koniecznie czujnik spalin z wylutu,poza tym drewno musi być suche i najlepiej liściaste i nie będzie problemu ze smołą(od czasu do czasu polecam przepalić na bardzo wysokiej temperaturze około 80'(jak wszystko się rozgrzeje mocno w tym czasie wyczyścić, szczególnie komorę i co dostępne)a na bieżąco minimum 60' na CO
@@danielchlebos959 Dokładnie. Trzeba tylko trochę pokombinować. Przyjrzeć się komorze spalania i wymyśleć jakieś rozwiązanie. Zawsze jakieś się znajdzie.
Witam. Wszystkie rury już zaizolowałem. Lekki ale jednak spadek spalania zaobserwowałem. Ta część energii cieplnej jest teraz w domu, w części mieszkalne,j a nie w piwnicy. Pozdrawiam 🙋👍
PiS rządzi w Polsce, natomiast cała ekologia i związane z nią ustawy przyszły z parlamentu europejskiego, gdzie od dawna siedzi PO. Przed odpowiedzialnością za Ambergold Tusk uciekł do Brukseli, gdzie przytakiwał Angeli, szkodząc polskim interesom. A gdy Angela odeszła, wrócił do Polski. Byłem przeciwnikiem PiSu, ponieważ w czasie ich pierwszej kadencji straciłem pracę. Później PO nie potrafiło nic zrobić, tylko wysprzedać państwowy majątek. Dopiero PiS zaczął reformy i zabrał się za złodziei. Odzyskanych pieniędzy nie zatrzymał tylko rozdał w formie 500+ lub rent. Nie z wszystkimi decyzjami się zgadzam, ale PO niema koncepcji i potrafi tylko krytykować.
To zależy od mentalności ludzkiej. Palenie suchym drewnem jest ekologiczne. Dziś też ekonomiczne. W tzw. śmieciuchu paląc od góry palimy bardziej eko niż w niejednym kotle na ekogroszek duszonym na małych mocach. Palić trzeba się nauczyć.
Ja pierdolę robisz z nas idiotów??? Każdy wie jak pali się śliweczka na nowo kupionej działce i co kogo obchodzi że zamówiłeś drewno a gdzie wyjaśnienia jak ustawiłeś sterownik ????????
Generalnie tą metodę palenia poleca się w okresach przejściowych październik-grudzień i marzec-maj gdzie temperatury nie spadają poniżej -5' natomiast jeśli ktoś jest czasowy i może doglądać kilka razy dziennie można palić nawet w okresie większych mrozów (w sensie non stop)
Dobry sposób na te złe czasy popieram Pozdrawiam.
I wychodzi na to że wszyscy (czyli i ja) zostali oszukani. Kup piec eko.... A teraz będziemy palić tym co kto ma. Przynajmniej lasy będą czyste bo nikt nie będzie wyrzucać śmieci..
Eko ściema. Da się czysto palić w każdym piecu.
@@kupilismydomzogrodem macie rację tylko z jednym się nie zgodzę przedrostek Eko miał oznaczać ekonomiczność ekologię ludzie sami sobie przypisali ot cała tajemnica.
Bo pelet jest eko a drewno nie ! Wystarczy troszkę logicznego myślenia. Powietrze ma znaczenia trochę ,ale to już dla mozgowcow.
Do mojego starego zębca na ekogroszek dokupilem na złom ie identyczne drugie drzwi dorobilem klapkę a wcześniej przy montażu kilka lat temu założyłem miarkownik ciągu. I w razie w przekładam drzwiczki zakładam ruszt awaryjny i na grawitacji sobie radzi. Kocioł w piwnicy mam. 😎
Super rozwiązanie. Na pewno komuś się to przyda. Dzięki, że podzieliłeś się takim rozwiązaniem w komentarzu. Brawo 👍
Witam, mam podobne podejście tyle że do kotla awaryjnie opalanego drewnem dodałem bufor ciepla. Palisz kilka godzin a korzystasz całą dobę. Planowałem jeszcze grzalki wkręcić i grzać bufor prądem w taryfie nocnej ale cały mój misterny plan z prądem poległ. Kominek zrobilem z rozprowadzeniem grawitacyjnym po calym domu i teraz moge grzac nawet bez pradu. Pozdrawiam
Ja też planuję kominek. Super sprawa. Wszystko mam już obmyślone. Niestety na razie na ten cel funduszy brak.
Bufor super sprawa. Niestety to dodatkowe koszta. Tu mamy proste i ekonomiczne rozwiązanie. Pozdrawiam.
Kupiłem w marcu 5 ton Karlika w PGG. Cena 766 za tonę. W razie W zamówione 8 kubików buka. Ruszt awaryjny w kotle M-ce z Kleczy k/Wadowic jest, więc jest dobrze. Posiadam UPS ze 100 amperowym akumulatorem i agregat prądotwórczy. C0 działa u mnie również bez pompki.
To miales fart, bo teraz zamowic to graniczy z cudem :/
Przy ciepłym domu ciężko jest palić drewnem w piecu na ekogroszek w szczególności małym , bo albo woda się gotuje ,albo z pieca cieknie . U mnie przy takim płomieniu wodę dla całej wsi zagotuje. Jak są duże mrozy jest ok.
Ja ten sezon też na pgg będę działał
Można do podgrzania wody użytkowej włączyć podgrzewacz gazowy - oczywiście jak najbliżej punktów odbioru
Rozwiązań jest sporo. Trzeba tylko pokombinować.
po 2 miesiącach działań w Radzie Powiatu Raciborskiego doprowadziłem do podjęcia uchwały apelu o wycofaniu z obrotu prawnego na 2 lata uchwały antysmogowej w województwie Śląskim!
Bardzo dobrze a jeszcze lepiej jakby Pan doprowadził do całkowitego wycofania sie z tych pseudo ekofilskich uchwał .
Polska ziemia obiecana...sprzedana ;) juz niektorzy obliczali ze zamiast kupować groszek po 3200zł za tone to bardziej opłaca sie w ciepłe kraje na zime polecieć jak bocian all inclusive :) i ten pomysł całkiem mi sie spodobał
Dokładnie. Naturalne pozyskiwanie witamin ze słońca. Przyjemne z pożytecznym.
@@kupilismydomzogrodem pozyskiwanie energii ze słońca bez podłaczania do sieci ktora wszystko ograbia...lepiej pod akumulatory bez pośrednika bo skupia w lato za 15gr za kwh a w zime odkupisz za 80gr za kwh albo wiecej takze interes w trąbke...a na zime jak słonca nie ma to kominek i drewno z lasu najlepiej kradzione sie pali
@@kupilismydomzogrodem jeszcze sie ciebie spytam w sterowniku skzp (mam taki sam) na jakim trybie palisz ?modulacja i ślimak sie kreci ? czy na rozpalaniu i tylko dmuchawe właczasz
@@kupilismydomzogrodem mozesz zrobic jeszcze jedna rzecz jesli nie bedzie pradu to w drzwiczkach dolnych nawiercic dziury pobierajace powietrze a jesli chcesz uzywac dmuchawy to sruby wkrecic w otwory albo zaślepić czymś i powinno działac tylko wtedy zamknac dopływ powietrza z dmuchawy jeśli ma ciagnać z tzw. "cugu samoczynnego powietrze z drzwiczek z dziurkami"
@@rama567 Palę w pid. Rozpalam i zamykam dolne drzwiczki. Potem pracą wentylatora steruje skzp 02. Przesłona odchylona na maksa. Ślimak wyłączony w opcjach.
Ciekawy byłby test z brykietami z torfu. Też założyłem ruszt awaryjny. Pozdrawiam
Torf albo węgiel brunatny nie jest dobry do spalania w ten sposób. Puki mam drewno i mogę je kupić w dobrej cenie będę palił drewnem. Dużo czystsze paliwo i mniej odpadu.
czy u ciebie obowiązuje uchwała antysmogowa, bo u mnie tak i zamierzam walczyć w celu zawieszenia tej uchwały na czas kiedy ten cały cyrk z tymi cenami sie
skończy
Nie skończy się tanio to już było
Trzymam kciuki!
Tak. Próbować jednak można zawsze. Może coś się wywalczy. Pozdrawiam 🖐️ 👍
Mi drewno na ruszcie wodnym ciągle gaśnie. Ani na uchylonych drzwiczkach ani na dmuchawie się palić nie chce. Nie wiem o co pięć.
Update: dosztukowałem ze stali palenisko na dole - pali jak nie wiem co
Witam. Ten kto jest zaradny, zawsze sobie poradzi. Wymyśli coś choćby nie wiem co 😉 Pozdrawiam 👍 🖐️ 🙋
Parę lat temu za montaż i używanie rusztu awaryjnego w przypadku jego ujawnienia właściciel musiał zwracać otrzymane dofinansowanie do wymiany pieca. Taki warunek był zapisany w umowie finansowania.
Być może. Nie wiem jak jest teraz.
Pod warunkiem, że te dofinansowanie otrzymał.
Drewno już po 500 za m.p. niewielka oszczędność jeśli wziąć pod uwagę pracochłonność obsługi.
500 za metr to jest cena dla leniwych i wygodnych , właśnie kupiłem z lasu po 130 za metr kąkretnego Buka , ale trzeba sobie pociąć i połupać
@@dariuszsztramski4285 i mieć możliwość zakupu bo lasy państwowe to nie sklep ze stajesz Za ladą i mówisz że chcesz tyle i tyle, grzecznie pakują ,płacisz i po sprawie. Pierwszeństwo mają handlarze którzy na przetargach wykupują 80 procent możliwości rębnych na rejonie. Druga sprawa że 130 złotych za metr i następna stówka za auto z HDS, chyba że ktoś ma na tyle blisko że taczką będzie woził.
Dokładnie tak. Koszty szybko się mnożą. Jeszcze paliwo i olej do piły, łańcucha, poświęcony czas, transport. Tym niemniej uważam, że warto. O zimie trzeba myśleć odpowiednio wcześniej. Wówczas się opłaci i wszystko zrobimy na spokojnie.
Jedyna mądra decyzja kupić piec na wszystko czyli z podajnikiem i rusztem awaryjnym :)
Zawsze lepiej jest mieć wybór.👍🙋
Witam. Jak sobie radzicie ze smołą w kotle? Będę wdzięczny za podpowiedź.
Najlepiej jest palić drewnem liściastym. Wtedy problemu nie ma. Sosna natomiast musi być dobrze wysuszona. Suche drewno to mniejszy problem ze smołą. Pozdrawiam
Tylko suche drewno. Najlepiej liściaste. Do tego odpowiednia dawka powietrza. Nie wolno dusić ognia. Proces spalania ma przebiegać prawidłowo. Pozdrawiam
Czy sterownik pracuje w normalnym trybie pracy ? Czy podajnik został odłączony?
Proszę o pomoc ;)
@@dawidwojtkowiak3492 Pracuje w pid dzięki czemu steruje dopływem powietrza i reguluje temperaturą. Podajnik jest nieaktywny - taka opcja w sterowniku. Pozdrawiam
@@kupilismydomzogrodem rozumiem że muszę wejść w opcję serwisowe i zobaczyć czy jest opcja wyłączenia podajnika ? Sterownik Tech-st80
@@dawidwojtkowiak3492 W skzp 02 po prostu jest to w opcjach. Nie trzeba kopać głęboko.
@@kupilismydomzogrodem w ustawieniach sterownika nie ma takiej opcji , zobaczę czy jest w opcjach serwisowych, dzięki za info ;)
W tym sezonie już tak parę dni paliłem, brakło węgla, a piec spala mi dziennie 20/30 kg, więc to koszty których nawet sobie nie chcę wyobrażać...
Od 60 do 90 złotych za ogrzewanie dziennie to kto na to zarobi xD
Na szczęście mam swój las i jakoś radę sobie dam
Witaj. Super, że masz takie możliwości. Koszta ogrzewania dzisiaj przerażają. Palenie drewnem jest ekologiczne. To przecież OZE. U mnie też dużo węgla schodzi. Trzeba sobie radzić. Powodzonka.
chwalisz się czy żalisz ?
@@marlonblanton Jarek Ci da
Z dmuchawą da się palić przy zamkniętych drzwiczkach na ruszcie awaryjnym próbował Pan jak to zdaje egzamin drewnem?@@kupilismydomzogrodem
@@anonabc1228 Zdaje egzamin. Na ten temat opowiadam w innym filmie na tym kanale. Z powodzeniem można tak robić. 👍
A piec się nie zasyfi od żywicy itd żeby to potem przetrwało bo jak piec klęknie to następne koszta a mam 5 letni piec na ekogroszek
Drewno musi być suche. Problem ze smołą występuje w niewielkim stopniu. Ważny jest odpowiedni dopływ powietrza i temperatura na palenisku. Metoda prób i błędów uczy najlepiej. Trzeba popróbować.
Witaj przyjacielu. Jaka wersja SKZP? nie wiem do której aktualizować :)
Skzp-02 versja 2.37 Na takim oprogramowaniu u mnie hula to bez problemu. Pozdro
@@kupilismydomzogrodem co w przypadku gdy braknie opału. Piec maksymalnie modulację wywali a potem rzuci błędami?
@@presleyek12 U mnie palę w modulacji. Tzn powietrzem steruje sterownik. Jeżeli "wyczuje", że skończył się opał pokaże błąd-"brak opału" i zakończy modulację. Kocioł się wygasi i tyle.
@@kupilismydomzogrodem właśnie testuje nowy kocioł i Twój poradnik bardzo mi pomógł. Hula aż miło
Super! Bardzo się cieszę, że się przydały wszelkie informacje zawarte w tym materiale. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnych odsłonach🙋
Witam . Ruszt robiłeś i czy można w ten sposób palić węglem np orzechem ??? Raz mówisz że wentylator ma samodzielny cug a później że pracuje w trybie PID.
Sterownik cały czas nadzoruje pracą kotła i pomp. Wentylator przestaje pracować w momencie przebicia temperatury zadanej co nie znaczy, że nie ma dostępu tlenu. Podczas czuwania powietrze dostaje się przez wentylator dlatego, że komin jest ciepły i wytwarza się cug. Ruszt kupiłem w internecie. Możnaby dokładać też węgiel.
@@kupilismydomzogrodem Dzięki za info
Czy podczas dokladania drzewa, jak otwierasz drzwiczki, tez Ci dymi, do kotlowni?
Trochę tak. Zależy jak blisko drzwiczek jest drewno.
Witam , dzięki za pouczający filmik, ja mam ten sam problem, nie mogę kupić ekogroszku, a po 3 tyś za tonę, to nie zapłacę, i jestem na etapie zamówienia drewna , twój filmik jest bardzo pouczający, mógłbyś zrobić filmik coś z ustawieniami? bo ja mam taki sam kocioł tylko z rusztami już w razie co firmowo wmontowanymi, i teraz nie ogarniam , czy jak wyłączę podajnik i zarzucę drewna to czy pomy obiegowe tez muszę wyłączyć?i ma to pracować grawitacyjnie? czy mają pracować? , i u mnie na wylocie z kotła na komin jest sonda do przytrzymywania spalin, tak by kocioł ciepła w spalinach nie wypuszczał, i nie mogę skumać, czy muszę wszystko powyłączać ?
Oki. Skoro piszesz, że taki film byłby Tobie pomocny to zrobię go jako następny. Ostatnio coś nie mam weny. Często pytam w filmach kto chciałby jaki film obejrzeć? A tu proszę. Konkretnie o ustawieniach i paleniu drewnem. Spoko. Spróbuję to nagrać jeszcze w ten weekend. Pozdrawiam.
@@kupilismydomzogrodem Wielkie dzięki, to będzie hit, tylko musisz tytuł dobrze ustawić, tak by algorytm go od razu złapał, odnośnie kotła to mam taki jak twój, tylko z zaworem 3 drożnym , też stary dom na wsi, bez docieplenia , a ceny ekogroszku to szaleństwo, a u mnie idzie na rok 5 ton, dlatego mi pomysł jest też drewno
Pozdr....
Pomysłowy Dobromir👍
Staram się jak mogę.
mam takie pytanko bo tez posiadam ruszt awaryjny ale mam C.O zrobione w układzie zamknietym czy palac drewnem bedzie to bezpieczne w moim przpadku?
Ja mam układ otwarty czyli naczynko przelewowe na strychu. W układzie zamkniętym pali się dokładnie tak samo bez żadnego dodatkowego ryzyka. Tu i tu trzeba pilnować temperatury na kotle.
@@kupilismydomzogrodem chodzi mi głownie o te cisnienie co pokazuje na piecu troche wiecej zaru na palniku i cisnienie gwałtownie rosnie jak instalator mi mowił ze jak przekroczy 2 bary to mam uciekac z piwnicy bo piec w ukladzie zamknietym to bomba :) palac ekogroszkiem łatwo nad tym zapanowac a drewno to inna bajka mam troche stracha ale chyba niema wyjscia tona ekogroszku juz w moich okolicach 2700
@@ajaajja9239 U nas już 3000 średnio. Instalacja zamknięta powinna być dobrze zabezpieczona. Przepona, wężownicą itp.
Ekologię właśnie szlak trafił.😁 Ale za to wywóz odpadów będzie tańszy.
Dokładnie. Popiół też się przyda.
Ekolodzy nie mają mózgów , myślą dupami ! Ma nie śmierdzieć i już.
Teraz lewactwo zobaczy ekologię jak nie ma węgla i ludzie będą palić czym się da. Dziękujemy antypolskiej władzy i totalnej opozycji
@@marianhamer7062 Jak to mówi jeden znany Pan" nikt tak nas niewyruchał Jak pis nas wyru.......😁
Zawsze można spalać śmierci!
Jak radzisz sobie ze smołą? Szczególnie przy zawirowaczach?
Też odpalam drewnem piec Ogniwo eko plus 10kw.
Przy temperaturze powyżej 18 stopni C. Mam jeden zasyp 150 kg na miesiąc i tydzień (tylko cw) .
Widoczna jest w komorze spalania. Na wymienniku raczej już nie. Drewno mam puki co suchutkie także problem ze smoła jest na razie niewielki.
Najlepiej wymontować zawirowywacze i koniecznie czujnik spalin z wylutu,poza tym drewno musi być suche i najlepiej liściaste i nie będzie problemu ze smołą(od czasu do czasu polecam przepalić na bardzo wysokiej temperaturze około 80'(jak wszystko się rozgrzeje mocno w tym czasie wyczyścić, szczególnie komorę i co dostępne)a na bieżąco minimum 60' na CO
@@LoopaGNP a co z czujnikiem spali nie wariuje
Piec eko-kopciuch😂
Witaj. Mam pytanie czy ten kocioł ma zawirowywacze i czy palisz z nimi czy wyciągasz je.
Posiada zawirowywacze. Są dwa na wymienniku cały czas.
Co gdy nie masz awaryjnego ruszta?
Trzeba kombinować inaczej.
Można wyspawać z jakiś prętów,rurek czy tym podobne kładziemy na palenisko (retorte) i palimy drewienkiem,czy węgiel kostka również można
@@danielchlebos959 Dokładnie. Trzeba tylko trochę pokombinować. Przyjrzeć się komorze spalania i wymyśleć jakieś rozwiązanie. Zawsze jakieś się znajdzie.
To masz zimno i polski wał
Kupiliśmy dom z ogrodem a w piwnicy jest piec w którym palimy ekogroszkem🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Weź otuliny na rury załóż te co masz w kotłowni. Ciepło masz mieć na grzejnikach, podlogowce.
Witam. Wszystkie rury już zaizolowałem. Lekki ale jednak spadek spalania zaobserwowałem. Ta część energii cieplnej jest teraz w domu, w części mieszkalne,j a nie w piwnicy. Pozdrawiam 🙋👍
Ceny drewna opałowego skoczą do góry.
Już skoczyły. Z 240 na 540.........
@@JanKowalski-gu7cj gdzie takie ceny są.
Kilka dni temu widziałem ogłoszenie na OLX . Bodajże okolice Krakowa.
@@JanKowalski-gu7cj teraz jeszcze są w miarę tanie oferty, ale im bliżej zimy tym będzie drożej.
O sezonie Zimowym najlepiej myśleć tuż po jego zakończeniu. :)
No dobrze fachowiec jesteś A jak powstaje ekogroszek co on wyhodował się na eko paprotkach czy jak
Dobra alternatywa efekt końcowy jest taki że sadza oblepi komin i pozar gotowy
Musisz palić suchym drewnem (polecam wyłącznie liściaste-buk, dąb,grab) ustawiamy minimum 60' na CO(ja osobiście 65-70') i nie będzie problemu 🔥
Witam. Puki co problemu nie ma. Komin drożny. Kontroluję to co jakiś czas. Pozdrawiam 🙋
Czym paliłeś ekogroszkem 🤣🤣🤣
Chcieliście pisu to macie !!!
PiS rządzi w Polsce, natomiast cała ekologia i związane z nią ustawy przyszły z parlamentu europejskiego, gdzie od dawna siedzi PO.
Przed odpowiedzialnością za Ambergold Tusk uciekł do Brukseli, gdzie przytakiwał Angeli, szkodząc polskim interesom. A gdy Angela odeszła, wrócił do Polski.
Byłem przeciwnikiem PiSu, ponieważ w czasie ich pierwszej kadencji straciłem pracę. Później PO nie potrafiło nic zrobić, tylko wysprzedać państwowy majątek. Dopiero PiS zaczął reformy i zabrał się za złodziei. Odzyskanych pieniędzy nie zatrzymał tylko rozdał w formie 500+ lub rent. Nie z wszystkimi decyzjami się zgadzam, ale PO niema koncepcji i potrafi tylko krytykować.
@@Adrian-bd7wq pis sie zabral za zlodzieji ? co ty bredzisz glupcze :D w pisie same zlodziejskie mordy siedza
Dokładnie. Kaczyński podpisał traktat lizboński.
@@Adrian-bd7wq to twòj sposób myślenia
Nie politykujcie. Ciekawe co by PO robiło? Też byli byśmy zieloną wyspą?
znowu kopciuchy w ruch i palenie czym popadnie ?
To zależy od mentalności ludzkiej. Palenie suchym drewnem jest ekologiczne. Dziś też ekonomiczne. W tzw. śmieciuchu paląc od góry palimy bardziej eko niż w niejednym kotle na ekogroszek duszonym na małych mocach. Palić trzeba się nauczyć.
Kup klimatyzator przeznaczony do grzania.
To też jest opcja warta uwagi. Pozdrawiam
Ja pierdolę robisz z nas idiotów??? Każdy wie jak pali się śliweczka na nowo kupionej działce i co kogo obchodzi że zamówiłeś drewno a gdzie wyjaśnienia jak ustawiłeś sterownik ????????
Moim zdaniem yabać piz
I babkę posadzić przy piecu niech szyszki podrzuca.. żenada pomyśl -15 wiatr i babka Jadzia przy piecu..szyszki z puszczy.
He he. Dobre. Szyszki to sobie odpuszczę.
Idź się wyśpij 🤦
Generalnie tą metodę palenia poleca się w okresach przejściowych październik-grudzień i marzec-maj gdzie temperatury nie spadają poniżej -5' natomiast jeśli ktoś jest czasowy i może doglądać kilka razy dziennie można palić nawet w okresie większych mrozów (w sensie non stop)