Super podsumowanie! Same konkrety. Odnośnie wodoszczelności, to mam dwa patenty: 1. wodoszczelne skarpetki (które mogą być nieocieplane lub nawet mocno ocieplane - mam trzy różne rodzaje w zależności od temperatury) sprawdzają się świetnie jeśli chodzi o jazdę w sytuacji gdy nie wiemy czy będzie mokro, a trafiamy na jakieś głębokie kałuże lub lekki deszcz, ich limit to na prawdę duży deszcz, który leje ponad godzinę a my pedałujemy w krótkich spodenkach i woda z łydek przesiąka do środka skarpetki - uwaga na zdejmowanie bo ze środka wylewa się woda :-) ja mam dexshell 2. przeciwdeszczowe spodnie rowerowe z Decathlonu z taką śmieszną nakładką na buta przy nogawce, wygląda śmiesznie ale działa rewelacyjnie, jeżdżę w nich do pracy (nie mam błotników i nie omijam żadnych kałuż) i w terenie ale tylko wtedy gdy albo jest ostro zimno (dobry minus) albo leje bo są praktycznie nieoddychalne, dodatkowy plus to zupełnie odsłonięta podeszwa buta bo tam jest tylko taka gumka, którą najlepiej dać pod piętę a nie za piętę - wtedy lepiej chroni od wody lecącej z pod koła. Kiedyś testowałem takie ochraniacze z neoprenu ale zniszczyłem je zupełnie podczas jednego wyjazdu gdzie było trochę wypychu po śniegu, nie wiem dlaczego ale śnieg plus kamienie kompletnie je zniszczyły.
Co do problemów z wodą, to polecam wodoszczelne skarpetki, naprawdę robią robotę, używam ich wprawdzie do biegania po górach późną zimą i wczesną wiosną, ale komfort zwiększają po stukroć. ;)
Plusy i minusy, ale chrzanię akurat efektywność pedałowania w SPD, a kocham to trzymanie. Jak jadę szybko po najgorszym rockgardenie w deszczu nawet nie myślę o stopach i cały focus idzie na trasę- wydaje się to mało istotne, ale wg mnie daje mega dużo jak eliminujemy podczas jazdy rzeczy, o które musimy się martwić jak to czy się nam właśnie na rąbance but przestawił o 4mm co czuć, czy gripy się nie ślizgają, okulary nie parują itd. No i nigdy po poleceniu niespodziewanym na flat nie spadły mi nogi z pedałów, a praktycznie każdemu znajomemu zdarzyło się ładnie przyglebić w takiej sytuacji, kiedy aż całe ciało się wgniata w rower z przeciążenia. W takiej sytuacji z całych sił się walczy by klatą w mostek nie przywalić oraz jechać w miarę prosto i jak spadnie choć jedna noga to mamy od razu ładną glebę. A wyskakiwanie z roweru w SPD to tylko kwestia przyzwyczajenia, nigdy nie kojarzę żebym się specjalnie wypinał, tylko w ułamku sekundy przeskakuję przez kierę, a rower leci gdzie indziej. Największy chyba minus SPD i tu się zgodzę to są do jeżdżenia, a nie cyrkowych sztuczek.
Pewnie się późno dzielę tą informacją, ale sprawdziłem 303 fabric guard oraz wersję budżetową (silikon sanitarny+ benzyna lakowa) impregnatu do tkanin i stwierdzam że sprawdza się bardzo dobrze w celu zabezpieczenia butów przed przemakaniem, jedynie but musi być z siatki, nie z materiału z otworami, do tego raczej konieczne stuptuly, inaczej mimo wszystko się góra woda nalewa. Osobiście zrobiłem sobie zimowe buty na rower z Vans Ultrarange Hi MTE, do bike parku średnio bo nie są super sztywne, ale do luźniejszej jazdy się sprawdzają super.
Polecam skarpety Wodoodporne Bridgedale Stormsocks Midweight. Jeździłem przez 4 dni w ostrym deszczu w temperaturze 5-15 i mimo że 5-10 były całe nasączone wodą non stop, że aż z nich ciekło, to stopa była sucha, a mi ciepło. Mega polecam, Olbrzymy komfort.
Używam kilku par FR, wysokich i niskich, letnich i zimowych, firmowanych jeszcze przez 5.10, jak i już przez "Adibasa" i jestem z nich bardzo zadowolony, choć początkowo do "Adibasowskich" miałem obawy. Kilku par używam do jazdy rowerem, kilka par mam jeszcze do chodzenia I kierowania samochodem. 5.10 i Meindl to moje ulubione marki butów, polecam każdemu.
Ok, co niskiego budżetu lub jak w moim przypadku już nie chciałem wydawać tyle kasy co sezon to mam sprawdzony patent i działa rewelacyjnie . Kupuje buty do sketu na deskę . Są nieporównywalnie tańsze i wytrzymują tak samo długo . Są sztywne i mają świetną przyczepność . Naprawdę polecam
jak bedziesz mial okazje przetestuj "FIVE TEN TRAIL CROSS MID PRO" albo powiedz co myslisz o takim podejsciu do butow MTB (z wbudowanym usztywnieniem kostki).
Jeśli szukasz butów wododpornych, ciepłych, na jesień-zimę to polecam FIVE TEN FREERIDER EPS . Drugi sezon u mnie , jezdze na wyspach , deszcz i błoto to u nas norma.
Też jestem z nich zadowolony (mam niskie i wysokie), chociaż w dobrym, górskim błocie nie pomogą żadne cuda czy ochraniacze. Najczęściej jeżdżę w zwykłych FR, nawet zimą jeśli warunki pozwalają. Mam kilka par, lubię mieć w zapasie w samochodzie zapasowe buty plus zapasowe ciuchy w razie W.
Impregnacja od Muc-off lub Nikwax, ale można też śmiało użyć impregnatu do namiotów/plecaków i innego tego typu sprzętu. Są też fajne opcje do prania, ale wtedy buty powinny być suszone w suszarce, a to potrafi im zaszkodzić.
Ocieplacze MT500 r. XL bez problemu pasują na buty 5.10 rozmiarówki 42-43, sam używam 45 1/3 i mam problem z założeniem tych nakładek. Z drugiej strony w ciągu dwóch lat raz tylko założyłem te MT500, przed napływem błota do butów na pewno nie chronią 😁🤘
Janek przetestował byś sprzęt czeskiej firmy Chromag pedały platformowe model topowy Dagga lub drugi Scarab i ogólnie sprzęt tej firmy i wypowiedział byś się. Ich sprzęt można zobaczyć u wielu zawodników z zachodu oraz w sklepach rowerowych przy górce Kazurce (tam oglądałem Primala). Dzięki pozdrawiam P.s zbierają pozytywne recenzje podobno ale wiarygodnych testów nie ma
To sprzęt prosto z kolebki freerideu, czyli Kolumbii Brytyjskiej. Jeżdżą na nim legendy tego sportu i dlatego bierze się jej legenda. Części są ok, ale ceny są mocno nadmuchane, bo pomimo, że jest to dobra jakość, to cena jest czasem lekko przesadzona.
LEATy chłoną wodę lepiej niż gąbka. Cały ubiegły tydzień spędziłem na rowerze w Bieszczadach = codziennie suszenie buta przed kominkiem ;) Tam nawet gdy nie pada wszędzie jest błoto. Duży plus to mega szybkie schnięcie, ale wolałbym mega wolne przemakanie. Niestety wilgoć włazi w buta przez wywietrzniki na nosku.
Buhahahaha... Nie pamiętam, by w górach było sucho, dlatego zabieram tam kilka par 5.10 w razie W. Kumpel raz w pośpiechu zabrał tylko jedną parę 5.10 FR Pro (druga para do łażenia/kierowania samochodem). Cały tydzień jeździł w mokrych butach 😁 Mam znacznie większe stopy od niego, jazda w pożyczonych nie wchodziła w grę. Swoją drogą śmieszy mnie nazwa Góry Suche, kilka razy witał mnie tam deszcz i błoto...
Sie ma Janek..Szimanochy-modele z tą klapą na sznurówkach w ciężki teren.Sucho jak i błoto są git..Trzymają mega lepiej od "onilasów" ,stopa dobrze chroniona przed kamieniami,korzeniami itp..Ochrona kostki..No i odnośnie wpinania się w rower..Na mega ciężki teren niestety żadna platforma nie dorówna trzymaniem,stabilności i kontroli nad rowerem dla "zatrzasków"..Nie polecam rozwiązań spd od Shimano..W suchym znośnie..W bagnie kamikaze..Lepiej rozwiązania od Cranca... O ale wiadomo dobrze nie będzie tanio..Platformy też wolę dobre amelinium z cienkim długim pinem (ciężki teren)..Tam nie ma miejsca na półśrodki..Pozdrower..
słyszałem pochlebne opinie, ale interesuje mnie właśnie rozgraniczenie, o którym dużo w tym filmie mówił Janek - czyli czy but jest na tyle sztywny, że nadaje się w ciężki teren. Papcie na pumptrack mnie nie interesują ;) poprzedni sezon jeździłem na shimano GR7 - fajny, sztywny, wodoodporny i neoprenowa skarpetka
kontynuując, streamy miałem w rowerze i są za małe, mają za niskie piny i w ogóle dramat, na streamach pro przejezdzilem jeden dzien (rower z wypożyczalni). Warunki cieżkie, błoto deszcz i to jest dramat. Nastepnego dnia te same trasy jezdzilem na jakichś tanich bontragerach (wiem oksymoron, ale najniższy model wiec drogie raczej nie były) i niebo a ziemia
odnośnie butów na zimę też polecam five ten'y freeridery EPS high, bardzo ciepłe buty i wodoodporne, niestety nie są specialnie sztywne. W wersji high na pewno są troszkę sztywniejsze niż niskie. bardzo mnie intersują Ride Concepty, więc jak dasz radę to proszę o test. pozdro
Platforma jest lux bo technika lepsza i jak się nauczysz na takich skakać jazda bandy itd to wszystko ogarniesz a spd.......sam śmigam i wiem ze jak szykuje się nie dolot to podciągam pod siebie a i reszta sytuacji ciężej było mi ogarnąć stoliki takie moje doświadczenie dobry odcinek chcemy więcej;)
Widziałem kilku riderów z dobrym skillem używających platform z spd. Sam kiedyś zaczynałem od spd, ale teraz bałbym się nawet wpiąć buty, a co dopiero jechać czy skakać. Chyba wszyscy moi znajomi (grawitacyjni) używają platform bez spd.
Mówisz, że Fevery v.2 to dramat (12:30 min)... ale dlaczego ?? Chcę wiedzieć bo mam je od 3 miesięcy w połączeniu z butami NW Tribe na podeszwie Michelin, które wg mnie są bardzo miękkie. Pytam bo zastanawiam się nad wymianą ze względu na to, że raz zleciała mi noga i uszkodziłem piszczel na dropie.. :) a dwa też zleciała mi stopa (enduro trails), tym razem do przodu i skończyło się na złamaniu.. Czy wymieniać? Jeśli tak to na jakie ?
Jestem ciekawy, jak szybko zajechałbyś shimanochy. U mnie po 1,5 roku w AM7 jeden zaczął się rozklejać i zdążyłem jeszcze wymienić na gwarancji na GR7, bo nie było GR901 w moim rozmiarze. Generalnie moim zdaniem dosyć solidne buty, sztywne i z dobrą osłoną palców, warte uwagi. 901 dodatkowo mają równomierne ściąganie i klapę, więc mogłyby Ci się spodobać.
Od jakiego wymiaru .... x.... mm , można uznać iż platformy mają już odpowiednią powierzchnie ? Dla osoby dorosłej. Pytam pod kątem prezentu. Dziękuję.
www.adidas.com/us/five-ten-freerider-eps-mid-mountain-bike-shoes/G26481.html całkowicie wodoodporne język też ze skóry i też jest membrana pomiędzy językiem a butem - mam drugą parę takich i można chodzić po wodzie:)
@@DirtItMore @Dirt It More Kurde, fajne te Oneale. Najważniejsza dla mnie jest maksymalna przyczepność w każdych warunkach. Jak się pspisują w stosunku do Freeriderów Pro ?
Kupiłem ostatnio wersję slip on za śmieszną kasę, względem innych. Mają miękka podeszwę, są w miarę wygodne jak na takie kapcioszki. Trzymają pedał całkiem ok, ale ochrona dla nogi żadna. Jak dla mnie to tylko na pumptrack czy do chodzenia na co dzień.
Ja mam zasadne pytanie jak to możliwe że przy takiej ilości treningów aktywności nie osiągasz większych sukcesów rowerowych w sensie zawodów? Czy to jest tak że się nimi nie chwalisz czy to nie jest Twoim priorytetem, a raczej praca?
Wygrywanie zawodów to suma wielu czynników. Jeżdżę enduro, dh, bikeparki, skacze na dircie. Każda dyscyplina jest trochę inna, a zawody w każdej z nich wygrywają zawodnicy podporządkowani jednej konkretnej. Żeby wygrywać zawody trzeba mieć też odpowiednio wysokie predyspozycje (talent), oraz trening ukierunkowany na konkretne cele. Poza tym, żeby wygrywać, trzeba duża chęć wygrywania, większa niż strach. Ja startuje sporadycznie w zawodach i raczej jestem zadowolony z poziomu jaki reprezentuje, ale jest to tylko dodatek do mojej rowerowej zajawki.
Akurat porównuję buty produkcji 5.10 i "Adibasa", nie widzę wielkiej różnicy. Używam ich zarówno na rower, jak i do chodzenia czy kierowania samochodem.
Janek, jeżdzę na 5.10 Freerider Elements (teraz nazywają się DLX) - one są wodoodporne. Jeżdżę od wczesnej wiosny do późnej jesieni - sprawdziły się i w Chrowacji przy 35' i w błocie przy 5". rowerowy.com/sklep/ubrania-buty-ochrona/buty/extreme/prod/elements-black-rubia www.mbr.co.uk/reviews/shoes/five-ten-freerider-elements-shoes-review www.worldwidecyclery.com/blogs/worldwide-cyclery-blog/five-ten-freerider-element-shoes-customer-review www.totalmtb.co.uk/fiveten-freerider-elements/
Super podsumowanie! Same konkrety. Odnośnie wodoszczelności, to mam dwa patenty: 1. wodoszczelne skarpetki (które mogą być nieocieplane lub nawet mocno ocieplane - mam trzy różne rodzaje w zależności od temperatury) sprawdzają się świetnie jeśli chodzi o jazdę w sytuacji gdy nie wiemy czy będzie mokro, a trafiamy na jakieś głębokie kałuże lub lekki deszcz, ich limit to na prawdę duży deszcz, który leje ponad godzinę a my pedałujemy w krótkich spodenkach i woda z łydek przesiąka do środka skarpetki - uwaga na zdejmowanie bo ze środka wylewa się woda :-) ja mam dexshell 2. przeciwdeszczowe spodnie rowerowe z Decathlonu z taką śmieszną nakładką na buta przy nogawce, wygląda śmiesznie ale działa rewelacyjnie, jeżdżę w nich do pracy (nie mam błotników i nie omijam żadnych kałuż) i w terenie ale tylko wtedy gdy albo jest ostro zimno (dobry minus) albo leje bo są praktycznie nieoddychalne, dodatkowy plus to zupełnie odsłonięta podeszwa buta bo tam jest tylko taka gumka, którą najlepiej dać pod piętę a nie za piętę - wtedy lepiej chroni od wody lecącej z pod koła. Kiedyś testowałem takie ochraniacze z neoprenu ale zniszczyłem je zupełnie podczas jednego wyjazdu gdzie było trochę wypychu po śniegu, nie wiem dlaczego ale śnieg plus kamienie kompletnie je zniszczyły.
Co do problemów z wodą, to polecam wodoszczelne skarpetki, naprawdę robią robotę, używam ich wprawdzie do biegania po górach późną zimą i wczesną wiosną, ale komfort zwiększają po stukroć. ;)
Plusy i minusy, ale chrzanię akurat efektywność pedałowania w SPD, a kocham to trzymanie. Jak jadę szybko po najgorszym rockgardenie w deszczu nawet nie myślę o stopach i cały focus idzie na trasę- wydaje się to mało istotne, ale wg mnie daje mega dużo jak eliminujemy podczas jazdy rzeczy, o które musimy się martwić jak to czy się nam właśnie na rąbance but przestawił o 4mm co czuć, czy gripy się nie ślizgają, okulary nie parują itd.
No i nigdy po poleceniu niespodziewanym na flat nie spadły mi nogi z pedałów, a praktycznie każdemu znajomemu zdarzyło się ładnie przyglebić w takiej sytuacji, kiedy aż całe ciało się wgniata w rower z przeciążenia. W takiej sytuacji z całych sił się walczy by klatą w mostek nie przywalić oraz jechać w miarę prosto i jak spadnie choć jedna noga to mamy od razu ładną glebę.
A wyskakiwanie z roweru w SPD to tylko kwestia przyzwyczajenia, nigdy nie kojarzę żebym się specjalnie wypinał, tylko w ułamku sekundy przeskakuję przez kierę, a rower leci gdzie indziej.
Największy chyba minus SPD i tu się zgodzę to są do jeżdżenia, a nie cyrkowych sztuczek.
Pewnie się późno dzielę tą informacją, ale sprawdziłem 303 fabric guard oraz wersję budżetową (silikon sanitarny+ benzyna lakowa) impregnatu do tkanin i stwierdzam że sprawdza się bardzo dobrze w celu zabezpieczenia butów przed przemakaniem, jedynie but musi być z siatki, nie z materiału z otworami, do tego raczej konieczne stuptuly, inaczej mimo wszystko się góra woda nalewa.
Osobiście zrobiłem sobie zimowe buty na rower z Vans Ultrarange Hi MTE, do bike parku średnio bo nie są super sztywne, ale do luźniejszej jazdy się sprawdzają super.
Polecam skarpety Wodoodporne Bridgedale Stormsocks Midweight.
Jeździłem przez 4 dni w ostrym deszczu w temperaturze 5-15 i mimo że 5-10 były całe nasączone wodą non stop, że aż z nich ciekło, to stopa była sucha, a mi ciepło.
Mega polecam, Olbrzymy komfort.
fajna prezentacja polecam buty do testu 661 filter spd mega mocne bez uzycia spd mega trzyma na platformie toporny mocny but na kamienie i mocne DH
Siema
Jednak freeridery pro to chyba najlepszy wybór. Cena wysoka, ale jakość i trzymanie w każdych warunkach to rekompensuje. Pozdro 🤙😁
Ja mam polecam
Kupiłem i nie żałuje
Używam kilku par FR, wysokich i niskich, letnich i zimowych, firmowanych jeszcze przez 5.10, jak i już przez "Adibasa" i jestem z nich bardzo zadowolony, choć początkowo do "Adibasowskich" miałem obawy. Kilku par używam do jazdy rowerem, kilka par mam jeszcze do chodzenia I kierowania samochodem. 5.10 i Meindl to moje ulubione marki butów, polecam każdemu.
Ok, co niskiego budżetu lub jak w moim przypadku już nie chciałem wydawać tyle kasy co sezon to mam sprawdzony patent i działa rewelacyjnie . Kupuje buty do sketu na deskę . Są nieporównywalnie tańsze i wytrzymują tak samo długo . Są sztywne i mają świetną przyczepność . Naprawdę polecam
Tez tak robiłem przez lata.
jak bedziesz mial okazje przetestuj "FIVE TEN TRAIL CROSS MID PRO" albo powiedz co myslisz o takim podejsciu do butow MTB (z wbudowanym usztywnieniem kostki).
aby dobrze zabezoieczyć buty polecam Gtechniq smart fabric
Jeśli szukasz butów wododpornych, ciepłych, na jesień-zimę to polecam FIVE TEN FREERIDER EPS . Drugi sezon u mnie , jezdze na wyspach , deszcz i błoto to u nas norma.
Też jestem z nich zadowolony (mam niskie i wysokie), chociaż w dobrym, górskim błocie nie pomogą żadne cuda czy ochraniacze. Najczęściej jeżdżę w zwykłych FR, nawet zimą jeśli warunki pozwalają. Mam kilka par, lubię mieć w zapasie w samochodzie zapasowe buty plus zapasowe ciuchy w razie W.
będzie jakiś film o tym jak sobie rowery radziły w wypożyczalni na ten rok?
Impregnacja od Muc-off lub Nikwax, ale można też śmiało użyć impregnatu do namiotów/plecaków i innego tego typu sprzętu. Są też fajne opcje do prania, ale wtedy buty powinny być suszone w suszarce, a to potrafi im zaszkodzić.
Five ten freerider Eps high polecam. Dzięki za odpowiedź na moje pytanie z insta.
Polecam obie wersje, wysoką i niską.
ja jeżdżę na nike revolution 5 i trzymają bardzo dobrze w porównaniu do innych butów (tak to są sportowe buty )
Marka endura robi ocieplacze na buty platformowe polecam sprawdzić
Szkoda że tylko oni robią takie ochraniacze. Pewnie przez to cena jest kosmiczna.
Ocieplacze MT500 r. XL bez problemu pasują na buty 5.10 rozmiarówki 42-43, sam używam 45 1/3 i mam problem z założeniem tych nakładek. Z drugiej strony w ciągu dwóch lat raz tylko założyłem te MT500, przed napływem błota do butów na pewno nie chronią 😁🤘
Janek przetestował byś sprzęt czeskiej firmy Chromag pedały platformowe model topowy Dagga lub drugi Scarab i ogólnie sprzęt tej firmy i wypowiedział byś się. Ich sprzęt można zobaczyć u wielu zawodników z zachodu oraz w sklepach rowerowych przy górce Kazurce (tam oglądałem Primala). Dzięki pozdrawiam
P.s zbierają pozytywne recenzje podobno ale wiarygodnych testów nie ma
To sprzęt prosto z kolebki freerideu, czyli Kolumbii Brytyjskiej. Jeżdżą na nim legendy tego sportu i dlatego bierze się jej legenda. Części są ok, ale ceny są mocno nadmuchane, bo pomimo, że jest to dobra jakość, to cena jest czasem lekko przesadzona.
LEATy chłoną wodę lepiej niż gąbka. Cały ubiegły tydzień spędziłem na rowerze w Bieszczadach = codziennie suszenie buta przed kominkiem ;) Tam nawet gdy nie pada wszędzie jest błoto. Duży plus to mega szybkie schnięcie, ale wolałbym mega wolne przemakanie. Niestety wilgoć włazi w buta przez wywietrzniki na nosku.
Buhahahaha... Nie pamiętam, by w górach było sucho, dlatego zabieram tam kilka par 5.10 w razie W. Kumpel raz w pośpiechu zabrał tylko jedną parę 5.10 FR Pro (druga para do łażenia/kierowania samochodem). Cały tydzień jeździł w mokrych butach 😁 Mam znacznie większe stopy od niego, jazda w pożyczonych nie wchodziła w grę. Swoją drogą śmieszy mnie nazwa Góry Suche, kilka razy witał mnie tam deszcz i błoto...
Sie ma Janek..Szimanochy-modele z tą klapą na sznurówkach w ciężki teren.Sucho jak i błoto są git..Trzymają mega lepiej od "onilasów" ,stopa dobrze chroniona przed kamieniami,korzeniami itp..Ochrona kostki..No i odnośnie wpinania się w rower..Na mega ciężki teren niestety żadna platforma nie dorówna trzymaniem,stabilności i kontroli nad rowerem dla "zatrzasków"..Nie polecam rozwiązań spd od Shimano..W suchym znośnie..W bagnie kamikaze..Lepiej rozwiązania od Cranca... O ale wiadomo dobrze nie będzie tanio..Platformy też wolę dobre amelinium z cienkim długim pinem (ciężki teren)..Tam nie ma miejsca na półśrodki..Pozdrower..
Te buty od speca są bardzo fajne . Też miałem je 3-4 sezony.
ja bym chciał zobaczyc o etnies
słyszałem pochlebne opinie, ale interesuje mnie właśnie rozgraniczenie, o którym dużo w tym filmie mówił Janek - czyli czy but jest na tyle sztywny, że nadaje się w ciężki teren. Papcie na pumptrack mnie nie interesują ;)
poprzedni sezon jeździłem na shimano GR7 - fajny, sztywny, wodoodporny i neoprenowa skarpetka
Na mokre warunki spróbuj 5.10 Freerider Elements - wg mnie dają radę, kałużom się nie kłaniam.
Proponuję sprawdzenia jakichś etniesów.
proponuję Relaxy, model 1986
Używam butów Shimano- podeszwy klej!!!, Ale ciekawiła by mnie twoja opinia
kontynuując, streamy miałem w rowerze i są za małe, mają za niskie piny i w ogóle dramat, na streamach pro przejezdzilem jeden dzien (rower z wypożyczalni). Warunki cieżkie, błoto deszcz i to jest dramat. Nastepnego dnia te same trasy jezdzilem na jakichś tanich bontragerach (wiem oksymoron, ale najniższy model wiec drogie raczej nie były) i niebo a ziemia
Jak w wypożyczalni to jezdziłeś na streamach OEM, na odlewanych pinach
Już doogladalem do końca. Wspomniałeś tam o tym bucie z podeszwą Michelin.
a co do testów butów to etnies marana crank, może zalety 5 10 pro w stosunku do zwykłych freeriderów?
Już dzisiaj :D
odnośnie butów na zimę też polecam five ten'y freeridery EPS high, bardzo ciepłe buty i wodoodporne, niestety nie są specialnie sztywne. W wersji high na pewno są troszkę sztywniejsze niż niskie.
bardzo mnie intersują Ride Concepty, więc jak dasz radę to proszę o test. pozdro
Zrób film o słowniku kolarskim Np jak nazywają się hopy idt
Platforma jest lux bo technika lepsza i jak się nauczysz na takich skakać jazda bandy itd to wszystko ogarniesz a spd.......sam śmigam i wiem ze jak szykuje się nie dolot to podciągam pod siebie a i reszta sytuacji ciężej było mi ogarnąć stoliki takie moje doświadczenie dobry odcinek chcemy więcej;)
Widziałem kilku riderów z dobrym skillem używających platform z spd. Sam kiedyś zaczynałem od spd, ale teraz bałbym się nawet wpiąć buty, a co dopiero jechać czy skakać. Chyba wszyscy moi znajomi (grawitacyjni) używają platform bez spd.
Mówisz, że Fevery v.2 to dramat (12:30 min)... ale dlaczego ?? Chcę wiedzieć bo mam je od 3 miesięcy w połączeniu z butami NW Tribe na podeszwie Michelin, które wg mnie są bardzo miękkie. Pytam bo zastanawiam się nad wymianą ze względu na to, że raz zleciała mi noga i uszkodziłem piszczel na dropie.. :) a dwa też zleciała mi stopa (enduro trails), tym razem do przodu i skończyło się na złamaniu.. Czy wymieniać? Jeśli tak to na jakie ?
Dla mnie przez wystająca os trzymają zdecydowanie gorzej, niż inne wspomniane
Jestem ciekawy, jak szybko zajechałbyś shimanochy. U mnie po 1,5 roku w AM7 jeden zaczął się rozklejać i zdążyłem jeszcze wymienić na gwarancji na GR7, bo nie było GR901 w moim rozmiarze. Generalnie moim zdaniem dosyć solidne buty, sztywne i z dobrą osłoną palców, warte uwagi. 901 dodatkowo mają równomierne ściąganie i klapę, więc mogłyby Ci się spodobać.
Witaj
Poruszyłeś temat wkładek w bucie. Jakich dokladnie używasz i czy jest spory przeskok między zwykłą wkładką a wkładką antywstrzasowom.
Ja wsadziłem te i było dużo lepiej niż na oryginalnych piankowych.
a masz jakiś pomysł na buty na zimę, na śnieg, lód i dużo wypychania (wyższe coś pomiędzy trekkingami a rowerowymi)?
Od jakiego wymiaru .... x.... mm , można uznać iż platformy mają już odpowiednią powierzchnie ? Dla osoby dorosłej. Pytam pod kątem prezentu. Dziękuję.
A czy ktoś od Ciebie miał doświadczenie z Giro Riddance?
www.adidas.com/us/five-ten-freerider-eps-mid-mountain-bike-shoes/G26481.html
całkowicie wodoodporne język też ze skóry i też jest membrana pomiędzy językiem a butem - mam drugą parę takich i można chodzić po wodzie:)
Cena straszna. Coś tańszego byś znalazł ;)
@@Pawel1ww jak bym znalazł to już dawno bym miał
Czym to impregnujesz?
Z raz na rok pastą do butów przy okazji czyszczenia pantofli do garniaka na święta:)
Janek Ciebie lepiej karmić jak ubierać 😀
A mało nie je!
Postaraj się wypróbować etniesy
sprawdż buty GIRO . nie wiem jak modele pod platformy ale na spd chamber II wygląda fajnie
Mam te buty bardzo polecam
Dokładnie mam chambery
Może ktoś kiedyś nagra film o nakładkach na buty do platform?
Przetestuj 510 trailcross
Miałeś może styczność z Shimano GR901 ?
Janek a takie buty etnies Marana? To fajny sztywny but . Może bardziej skejtowski
No to nie wiem jakie buty w końcu kupić xd
Szkoda, że już koniec sezonu szybko minęło
Już początek
Zobacz sobie te RC ale może żeby miały tą wkładkę D3O
A co powiecie na temat butów Bontrager Flatline?
Nie miałem, jeszcze :)
Co sądzisz o weel up nylon .Boję boje się kupić buty rowerowe bo ich podeszwa nie ma bieżnika i jest śliska na podejściach. Czy to prawda?
Mam wheel upy z Aliexpress i jest super
Czy występuje jakiś model FiveTenów (na platformy) z zapięciem innym niż sznurówki ? Szukam a znaleźć nie mogę :(
Chyba na ten moment nie. Ja teraz używam onealow senderow pro na BOA
@@DirtItMore @Dirt It More Kurde, fajne te Oneale. Najważniejsza dla mnie jest maksymalna przyczepność w każdych warunkach. Jak się pspisują w stosunku do Freeriderów Pro ?
@@krakenbydlak8552 trzymają odrobine gorzej, ale ciagle w błocie na platformach noga trzyma się bardzo dobrze.
@@DirtItMore Chyba się skuszę, świadomość braku tych dyndających rozwiązujących się sznurówek jest piękna. Wielkie dzięki za odpowiedź :)
sprawdz five ten sleuth dlx, ponoć to nie są buty w 100% na rower ale mogą być dobre bo jednak to five ten
Cześć mam pytanie czy to prawda że rama roweru dartmoor gamer intro (26) często się łamie. Pytam bo rozważam zakup tego roweru.
Nie prawda, nie widziałem żadnej połamanej po zmianie konstrukcji.
Google grafika
@@DirtItMore Najmocniej dziękuję
@@sewcio5935 podeslij
@@adminra6137 dzieki
Zauważyłem że używasz sram axs, chciałby poznać Twoja opinię o tym napędzie, może jakiś filmik?
Zrobię film
polecam nawoskować buty zwykłą świeczką
Myślałem o tym!
@@DirtItMore to daj znać jak Ci poszło i daj znać w kolejnym odcinku
Używa ktoś etnisow Marana crank???
Najlepsze są will up
A może wytestuj 5 10 sleuth
Kupiłem ostatnio wersję slip on za śmieszną kasę, względem innych. Mają miękka podeszwę, są w miarę wygodne jak na takie kapcioszki. Trzymają pedał całkiem ok, ale ochrona dla nogi żadna. Jak dla mnie to tylko na pumptrack czy do chodzenia na co dzień.
jekie te wkładki z dechatlona?
Właśnie, też jestem ciekaw :/
Ja mam zasadne pytanie jak to możliwe że przy takiej ilości treningów aktywności nie osiągasz większych sukcesów rowerowych w sensie zawodów? Czy to jest tak że się nimi nie chwalisz czy to nie jest Twoim priorytetem, a raczej praca?
Wygrywanie zawodów to suma wielu czynników. Jeżdżę enduro, dh, bikeparki, skacze na dircie. Każda dyscyplina jest trochę inna, a zawody w każdej z nich wygrywają zawodnicy podporządkowani jednej konkretnej. Żeby wygrywać zawody trzeba mieć też odpowiednio wysokie predyspozycje (talent), oraz trening ukierunkowany na konkretne cele. Poza tym, żeby wygrywać, trzeba duża chęć wygrywania, większa niż strach. Ja startuje sporadycznie w zawodach i raczej jestem zadowolony z poziomu jaki reprezentuje, ale jest to tylko dodatek do mojej rowerowej zajawki.
@@DirtItMore dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. 👍
polecam przetestować klapki Kubota koniecznie z białymi skarpetami jako alternatywa dla drogich butów rowerowych ;)
Czemu nie jeździsz na roweże dh?
Bo nie potrzebuje do tego co jeżdżę. Trasy DH ogarniam spokojnie na enduro.
Kiedy nowe Dartmoory na sezon 2021???
Zależy od modelu
Bluebird 29 w wersji evo ;)
m.bikester.pl/vaude-am-moab-mid-stx-buty-czarny-948591.html ciekawy jestem co byś o tych powiedział.
Janie masz może jakieś stare gogle albo stary kask lturego nie używasz ???
Nieprzemakalne buty pod platformy, Five Ten Trailcross Gore-tex.
W gore giry się gotują przy ostrej jeździe, choć jedną parę wożę zawsze z sobą w bagażniku. Tak w razie W.
Moge serduszko?
Teraz adidas robi dobre buty bo łyknął 5.10
Akurat porównuję buty produkcji 5.10 i "Adibasa", nie widzę wielkiej różnicy. Używam ich zarówno na rower, jak i do chodzenia czy kierowania samochodem.
wez nie usuwaj komentarzy xD
Janek, jeżdzę na 5.10 Freerider Elements (teraz nazywają się DLX) - one są wodoodporne.
Jeżdżę od wczesnej wiosny do późnej jesieni - sprawdziły się i w Chrowacji przy 35' i w błocie przy 5".
rowerowy.com/sklep/ubrania-buty-ochrona/buty/extreme/prod/elements-black-rubia
www.mbr.co.uk/reviews/shoes/five-ten-freerider-elements-shoes-review
www.worldwidecyclery.com/blogs/worldwide-cyclery-blog/five-ten-freerider-element-shoes-customer-review
www.totalmtb.co.uk/fiveten-freerider-elements/
A jak z oddychalnoscia?