Szerintem mindenki nevében megköszönhetem, hogy itt vagytok nekünk. Nekem is nagyon sokat segítettetek, mivel most új tanévben és új iskolában találtam magam, mindig jól esnek a tartalmaitok, amivel átvészelhettem azt az időt amikor elfog a pánik. Rendkívül inspirálóak és szórakoztatóak vagytok. Ezzel az üzenettel csak a hálámat szerettem volna kifejezni azért a munkáért és energiáért amit beleöltök ebbe az egészbe a szórakoztatásunkért. Mégegyszer mindent köszönök és remélem ez a pár kedves szó eljut hozzátok. Sziasztok❤
Sokat fejlődött ez az iparág. Nekem az első nyomtatóm egy Anet A8 volt. ~ 10 óra volt összerakni :D és még kb 3-4 volt mire sikerült bekalibrálni, hogy nyomtasson. Következő nyomtatóm egy Creality Ender 3 V1 volt amit hasonlóan kellett összerakni mint a KingRoont és 1-1.5 óra alatt már nyomtatta a dolgokat. A 2 nyomtató vásárlása között eltelt 3 év kb. de az Anettel annyiban érzem magam szerencsésnek, hogy mivel csavarról csavarra kellett összeraknom, így jobban megismertem a nyomtató működését és a hibák kiküszöbölésében sokat segített.
Nekem egy Creality Ender 3 Pro nyomtatóm van. Ritkán kell, de akkor nagyon kell. Az tény, hogy azért kell hozzá műszaki érzék és szaktudás. Például 3D modellezés, ha egyedi dolgokat akarunk gyártani vele. Legutóbb az autómba nyomtattam egy rögzítő kupakot a motorháztető kitámasztóhoz, mert eltört a tartója. Csak ráhúzom és megtartja. Szóval nagyon hasznos cucc a 3D nyomtató. Le lehet gyártani egy csomó egyedi alkatrészt amit nem lehet kapni. De ez szaktudást igényel. Nekem szerencsém van, mert a 3D modellezést lefedi a szakmám (CAD-CAM Informatikus). De laikusoknak hasznos, hogy magánszemélyeknek ingyenes a Fusion 360. Ehhez rengeteg tutorial videó van és az alapján bárki meg tudja alapszinten tanulni.
Szuper videó lett! Engem mindig is érdekelt a téma de úgy igazán sosem tudtam, tudom hogy mire is jó valójában egy 3d nyomtató egy átlag embernek... Ha erre a válaszra akár egy videóban is válaszoltok azt nagyon megköszönném!
Mi pl. nyomtattunk most egy csomó akasztót a szekrényünkhöz, mert nem volt normális méretű az IKEA-s :D De nagyon sok dekorációs elemet és használati tárgyat is lehet készíteni. Határ a csillagos ég.
Én is több éve figyelem ezt a technológiát, de még nem jöttem rá, mire tudnám használni. Egyelőre Bernadette-tel értek egyet 🙂 ruclips.net/video/3a0LGAD1MWg/видео.htmlsi=Baltv03qeDeGQgM0
Annyira imádom minden videótokat :D annyira szórakoztatóak, rengeteg szar időszakon segítettek át :)) mai napig ha begubózok kicsit a depibe, a ti videóitokat nézem vissza, és mindig feldobják a kedvem :D köszi a rengeteg munkátokat ^^
Még csak a videó 1/3 - nál tartok, de eddig 3 arrogáns szót használtatok, ami nem publikus közszereplőként sem. Szar, baszd ki, menj a picsába! 2:1 a hölgy javára. Gondolkodjatok el rajta, hogy van - e ezeknek megfelelő szép magyar kifejezési formája? 😜
Tapasztalatok v2: Nálam a bedet tartó kereszt konzol meg van vetemedve, ezért van olyan leveling csavar, amit nem lehet húzni, mert túl alacsonyan lenne. Én ezt úgy oldottam meg, hogy alátéteket raktam a rugók alá, ahol ez volt a helyzet. Másik tapasztalat: Nekem nagyon alulextrudáltak a nyomtatmányaim, érdemes egy e-steps calibration-t csinálni, de még így is emelni kell a flow rate-n, hogy jó legyen. Mondjuk ez csak elég részletes, vékony mintánál látványos, de azért hasznos vele foglalkozni. Harmadik tapasztalat: Azért is fontos, hogy húzva legyenek a leveling csavarok, mert ha nagyon aprólékos mintát nyomtat az ember, pl fogaskereket, képes ellökődni a bed, és ami még rosszabb, hogy a bal felső beállító belelóghat a végálláskapcsolóba, aztán lesz ám darálás, ha home poziba akar menni. Ami viszont jó, hogy a méretek stimmelnek, a kalibrációs kocka szinte tökéletes 20x20x20mm lett. A Cura slicer, amit javasolnak hozzá, teljesen jó, de valamiért az extruder hőmérsékletét sosem adja át jól a nyomtatónak se online, se sd kártyás módban. Kézzel kell beállítanom a hőfokot a nyomtatás előtt. Ja és sikerült már egyszer belenyomatni az extrudert a bedbe véletlen :D
Basszus nekem nincs bajom veletek de nem értem hogy hogy tudtok ilyen szerencsétlenek lenni 😅. Én 12 évesen egyedül raktam össze egy ennél jóval bonyolultabb 3D nyomtatót.(nozzle reszelés nélkül😂 és sufni tuning nélkül.
Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy volt ott példáúl evy tracer hogy azt és hasonló bábukat, figurákat nyomtatni lehessen milyen program kell hozzá és milyen erős gép kell a futtatásához?
Mi a helyzet olyan veszélyekkel, hogy a nyomtatási folyamat hatására egészségkárosító ultrafinom részecskék (UFP), illékony szerves vegyületek (VOC) szabadulnak a légtérbe? Beltéri használat során, a működésben lévő nyomtató közelében tartózkodva még fokozottabb a veszély, és FFF (Fused Filament Fabrication), vagyis olvasztott műanyagszálas gyártásra támaszkodó 3D nyomtatók működése közben kifejezetten nagy a levegőbe jutó részecskék mennyisége.
Mint teljesen járatlan a 3D-s nyomtatásban, az érdekelne leginkább, ha nem ún. előregyártott tárgyakat akarok nyomtatni, akkor ahhoz milyen 3D-s szoftver kell ami kompatibilis ezzel a géppel és azt külön kell esetleg megvásárolni, vagy letölthető a gyártó weboldaláról "magyarul", vagy legalább angol változatban? Előre is köszönöm a válaszotokat!
A legtöbb 3D tervező program (ingyenes vagy fizetős) képes olyan formátumban kimenteni az elkészült produktumot, hogy azt, egy úgynevezett szeletelő programmal kinyomatassuk. A modellező lehet akár Blender is, szeletelőnek pedig a Cura-t javasoljuk. Nagyon sok tutorial van fent róluk a neten, érdemes utánnaolvasni.
Köszi a videót, vettem én is egyet, mert régóta tervezgetek, csak egy haveromnál nyomtattattam ki. Ennyire olcsón megéri. Nekem olyan gondom nem volt, mint nektek, csak a 2. pont csavarja nem elég, mert teljesen ki kell tekernem, hogy pont jó legyen, de mivel jól nyomtatott már 2 alkalommal, hagyom ott. A manual nagyon lightos, nem sok dolgot említ meg, tapasztalati úton jön rá az ember, mi miért van. A Cura slicer is megteszi, de láttam valami youtube videót, hogy még miket kell állítgatni benne, hogy pl a modell fejének hátulján ne legyen az a "varrás". A bed leveling egy rémálom tényleg, órákig el lehet vele elsőre vacakolni, de a nyomtatás minősége kárpótol érte.
Sziasztok, arról a másik nyomtatóról és a ventilátoráról meséljetek kicsit többet, vagy adjatok hozzá linket, lécci. Szerintem nekem is bajom van az enyémnél vele.
Ebből a nyomatóból már van gyárilag klipperes verzió, ha valakit érdekel, akkor inkább azt vegye. Én is prot használok, de klipperrel, sokkal gyorsabb és sokkal szebben nyomtat. Sok sikert a nyomtatóhoz :) Tippnek nyomtassatok valamilyen órát, van teljesen mechanikus, de lehet elektromos "rásegítéssel" szereltet is nyomtatni. Valójában a képzelet szab határt (no meg a méret és a részletesség) annak, hogy mit nyomtattok :D
Ez már nem rossz mint kezdő nyomtató, bár a márkáról nem hallottam de az áráért nem rossz. Kíváncsi lennék egy komolyabb géphez mit szólnátok, amivel nincs annyi fejfájás.
igen, ezt tudtuk, viszont az első nyomtatások ideje alatt, még erősen teszteltük a távolságokat és végül fent hagytuk a fóliát, hogy ne karcolja fel a bedet az extruder... korábbi tapasztalataink útján jutottunk erre a döntésre :D
@@CultureGeeks Az ami szerintetek az extruder az a Nozzle.... A nyomtató amit használtok direct drive extruderes. (revers bowden ként működik) A hotend fan (nyomtató fej közepén ami pörög...) felett helyezkedik el a burkolat alatt. "Nem mondom, hogy nem ismerem fel, hogy melyik az extruder" HÁÁÁT "Ez egy nagyon gyors cucc" 300mm/s nyomtatási sebesség 10k gyorsulás melett. ( viszonyítás képp: Ender 3 v2 50mm/s, Bambolab bármelyik ,creality k1, Voron, stb stb 500mm/s 20k gyorsulás melet) Nem lassú de nem is nagyon gyors. Neptune 4 500mm/s tud wifi és Klipper (opensorce) firmware mellett. (magyarul wifin keresztül lehet feltölteni rá nyomtatni valót ill állítani a gépet) Amennyiben kértek segítséget vagy tanácsot keressetek nyugodtan :) A videó során felhasznált anyag akit érdekel: Filanora Pla (a zöld tekercsen lévő)
@@CultureGeeks Akkor okés, bár az a folia szerintem nem védett volna semmit ha karcol a nózi. Btw, nekem az SR en meg lehet fordítani az uveglapot es a sima oldalara nyomtatok egy minimalis ragasztoreteggel hogy veletlenul se kunkorodjon fel az elso reteg (ez velemenyes, valaki eskuszik ra valaki elatkozna a ragaszto miatt, nekem igy valt be) A Z tengelyt meg csekkoljatok le, mert valamiert nagyon nagy a kilengése, lehet kosz van a tengelyen, vagy nem pontosan lett osszeillesztve valami.
Amúgy nem gondolnád miylen sokat védett a fólia :D Jó döntés volt rajta hagyni. De már vettünk egy flexibilis lemezt a bedhez, amire megy a nyomtatás. Ugyan úgy kell rá a hajlakk, de szuperül működik. A Z tengelyt azóta már megszereltük, egy-két csavar (amiről nem írt az útmutató) kilazult, és most megvan a 90 fok mindenhol. Azóta már nagyon sok cuccot kitermelltünk, majd egy következő videóban viszontláthatjátok.
szerintem cseréljetek, a srác legyen csak szép, te meg lányzó vedd át az irányítást 😆😅🤣 te legalább elbírod a nyomtatót hiszti nélkül, és nem vagy műszakilag inkompetens(remélem elég szépen fogalmaztam, és nem veszitek trollkodásnak mert nem annak szánom) csak azt írtam le amit látok, bocsánat ha megbánt valakit, nem vagyok bunkó csak meglepően őszinte.
Imádom amikor valaki a bunkóságát meg akarja magyarázni.Lehetsz őszinte,csak az a kérdés hogy kérdezte e valaki hogy mit gondolsz?? Az meg alap ha a "jóindulat" vezérel,legalább a nevüket tudhatnád.
@@katavamos1176 engedd meg, hogy a te válaszodból kiemelt kis részlettel válaszoljak : " kérdezte e valaki hogy mit gondolsz??" nem fejtem ki bővebben mert gondolom azok a nehéz napok jöttek, és nem tudtad máson kitölteni a flusztrációdat. Megnyugtatlak, komolyan fricskának szántam de nem gondolom egyébként, hogy magyarázkodnom kellene bárkinek is főleg neked nem. pasikban gazdag boldog újévet kívánok neked és több önuralmat idénre. BUÉK (oda ahova gondolom)
16:13 "..az extruder nem akart kijönni, megakadt, beletört.." - ha ennyire szakmaiatlan vagy kérlek ne csinálj ilyen videót, inkább hagyd meg azoknak akik értenek is hozzá, illetve ki is tudják fejezni magukat megfelelően. Továbbá ez a nyomtató egyáltalán nem jó, az Anet A8-as nyomtatóm szebben nyomtatott az első összeszerelés után mint ez.
Szerintem mindenki nevében megköszönhetem, hogy itt vagytok nekünk. Nekem is nagyon sokat segítettetek, mivel most új tanévben és új iskolában találtam magam, mindig jól esnek a tartalmaitok, amivel átvészelhettem azt az időt amikor elfog a pánik. Rendkívül inspirálóak és szórakoztatóak vagytok. Ezzel az üzenettel csak a hálámat szerettem volna kifejezni azért a munkáért és energiáért amit beleöltök ebbe az egészbe a szórakoztatásunkért. Mégegyszer mindent köszönök és remélem ez a pár kedves szó eljut hozzátok. Sziasztok❤
Ha papírlapot végig tudsz alatta suhintani akkor pont nem jó. :D Egy picit hozzá kell érnie a nozzle-höz.
Sokat fejlődött ez az iparág. Nekem az első nyomtatóm egy Anet A8 volt. ~ 10 óra volt összerakni :D és még kb 3-4 volt mire sikerült bekalibrálni, hogy nyomtasson. Következő nyomtatóm egy Creality Ender 3 V1 volt amit hasonlóan kellett összerakni mint a KingRoont és 1-1.5 óra alatt már nyomtatta a dolgokat. A 2 nyomtató vásárlása között eltelt 3 év kb. de az Anettel annyiban érzem magam szerencsésnek, hogy mivel csavarról csavarra kellett összeraknom, így jobban megismertem a nyomtató működését és a hibák kiküszöbölésében sokat segített.
Nekem egy Creality Ender 3 Pro nyomtatóm van. Ritkán kell, de akkor nagyon kell. Az tény, hogy azért kell hozzá műszaki érzék és szaktudás. Például 3D modellezés, ha egyedi dolgokat akarunk gyártani vele. Legutóbb az autómba nyomtattam egy rögzítő kupakot a motorháztető kitámasztóhoz, mert eltört a tartója. Csak ráhúzom és megtartja. Szóval nagyon hasznos cucc a 3D nyomtató. Le lehet gyártani egy csomó egyedi alkatrészt amit nem lehet kapni. De ez szaktudást igényel. Nekem szerencsém van, mert a 3D modellezést lefedi a szakmám (CAD-CAM Informatikus). De laikusoknak hasznos, hogy magánszemélyeknek ingyenes a Fusion 360. Ehhez rengeteg tutorial videó van és az alapján bárki meg tudja alapszinten tanulni.
Szuper videó lett!
Engem mindig is érdekelt a téma de úgy igazán sosem tudtam, tudom hogy mire is jó valójában egy 3d nyomtató egy átlag embernek... Ha erre a válaszra akár egy videóban is válaszoltok azt nagyon megköszönném!
Mi pl. nyomtattunk most egy csomó akasztót a szekrényünkhöz, mert nem volt normális méretű az IKEA-s :D
De nagyon sok dekorációs elemet és használati tárgyat is lehet készíteni. Határ a csillagos ég.
Én is több éve figyelem ezt a technológiát, de még nem jöttem rá, mire tudnám használni.
Egyelőre Bernadette-tel értek egyet 🙂
ruclips.net/video/3a0LGAD1MWg/видео.htmlsi=Baltv03qeDeGQgM0
Annyira imádom minden videótokat :D annyira szórakoztatóak, rengeteg szar időszakon segítettek át :))
mai napig ha begubózok kicsit a depibe, a ti videóitokat nézem vissza, és mindig feldobják a kedvem :D
köszi a rengeteg munkátokat ^^
Köszönjük mi is, hogy itt vagy ^^
Még csak a videó 1/3 - nál tartok, de eddig 3 arrogáns szót használtatok, ami nem publikus közszereplőként sem. Szar, baszd ki, menj a picsába! 2:1 a hölgy javára. Gondolkodjatok el rajta, hogy van - e ezeknek megfelelő szép magyar kifejezési formája? 😜
Tapasztalatok v2:
Nálam a bedet tartó kereszt konzol meg van vetemedve, ezért van olyan leveling csavar, amit nem lehet húzni, mert túl alacsonyan lenne. Én ezt úgy oldottam meg, hogy alátéteket raktam a rugók alá, ahol ez volt a helyzet.
Másik tapasztalat: Nekem nagyon alulextrudáltak a nyomtatmányaim, érdemes egy e-steps calibration-t csinálni, de még így is emelni kell a flow rate-n, hogy jó legyen. Mondjuk ez csak elég részletes, vékony mintánál látványos, de azért hasznos vele foglalkozni.
Harmadik tapasztalat: Azért is fontos, hogy húzva legyenek a leveling csavarok, mert ha nagyon aprólékos mintát nyomtat az ember, pl fogaskereket, képes ellökődni a bed, és ami még rosszabb, hogy a bal felső beállító belelóghat a végálláskapcsolóba, aztán lesz ám darálás, ha home poziba akar menni.
Ami viszont jó, hogy a méretek stimmelnek, a kalibrációs kocka szinte tökéletes 20x20x20mm lett.
A Cura slicer, amit javasolnak hozzá, teljesen jó, de valamiért az extruder hőmérsékletét sosem adja át jól a nyomtatónak se online, se sd kártyás módban. Kézzel kell beállítanom a hőfokot a nyomtatás előtt. Ja és sikerült már egyszer belenyomatni az extrudert a bedbe véletlen :D
Jeeee újra itt vagytok Xd jó bocsi ezt szar volt tőlem. Viszont örülök újra látni videót a csatornát, és köszi mini gépet 😅❤
Basszus nekem nincs bajom veletek de nem értem hogy hogy tudtok ilyen szerencsétlenek lenni 😅. Én 12 évesen egyedül raktam össze egy ennél jóval bonyolultabb 3D nyomtatót.(nozzle reszelés nélkül😂 és sufni tuning nélkül.
GG
Több videót kérünk !
-Ez mi a franc?
-……Rúd!
Jó volt látni "szenvedni". Bízom benne hogy azért a tutorialokkal kezdenek a kezdők.
Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy volt ott példáúl evy tracer hogy azt és hasonló bábukat, figurákat nyomtatni lehessen milyen program kell hozzá és milyen erős gép kell a futtatásához?
Szia! Mivel kötöm össze a nyomtatót,hogy mit nyomtasson?
USB kábel a géppel, vagy sima SD kártya bele a nyomtatóba
Mi a helyzet olyan veszélyekkel, hogy a nyomtatási folyamat hatására egészségkárosító ultrafinom részecskék (UFP), illékony szerves vegyületek (VOC) szabadulnak a légtérbe? Beltéri használat során, a működésben lévő nyomtató közelében tartózkodva még fokozottabb a veszély, és FFF (Fused Filament Fabrication), vagyis olvasztott műanyagszálas gyártásra támaszkodó 3D nyomtatók működése közben kifejezetten nagy a levegőbe jutó részecskék mennyisége.
Mint teljesen járatlan a 3D-s nyomtatásban, az érdekelne leginkább, ha nem ún. előregyártott tárgyakat akarok nyomtatni, akkor ahhoz milyen 3D-s szoftver kell ami kompatibilis ezzel a géppel és azt külön kell esetleg megvásárolni, vagy letölthető a gyártó weboldaláról "magyarul", vagy legalább angol változatban?
Előre is köszönöm a válaszotokat!
A legtöbb 3D tervező program (ingyenes vagy fizetős) képes olyan formátumban kimenteni az elkészült produktumot, hogy azt, egy úgynevezett szeletelő programmal kinyomatassuk. A modellező lehet akár Blender is, szeletelőnek pedig a Cura-t javasoljuk.
Nagyon sok tutorial van fent róluk a neten, érdemes utánnaolvasni.
Köszi a videót, vettem én is egyet, mert régóta tervezgetek, csak egy haveromnál nyomtattattam ki. Ennyire olcsón megéri. Nekem olyan gondom nem volt, mint nektek, csak a 2. pont csavarja nem elég, mert teljesen ki kell tekernem, hogy pont jó legyen, de mivel jól nyomtatott már 2 alkalommal, hagyom ott. A manual nagyon lightos, nem sok dolgot említ meg, tapasztalati úton jön rá az ember, mi miért van. A Cura slicer is megteszi, de láttam valami youtube videót, hogy még miket kell állítgatni benne, hogy pl a modell fejének hátulján ne legyen az a "varrás". A bed leveling egy rémálom tényleg, órákig el lehet vele elsőre vacakolni, de a nyomtatás minősége kárpótol érte.
OMG !!!! Ez olyan lassú hogy beszőrösödik az ég !!
Az indexképen más nyomtató szerepel!
Hát pedig nem. Ugyan az a nyomtató 😀
@@CultureGeeks A videóban szereplő nyomtatónak más az extrúdere és csak egy z tengelye van.
Sziasztok, arról a másik nyomtatóról és a ventilátoráról meséljetek kicsit többet, vagy adjatok hozzá linket, lécci. Szerintem nekem is bajom van az enyémnél vele.
és a szegény ender 3?
Ebből a nyomatóból már van gyárilag klipperes verzió, ha valakit érdekel, akkor inkább azt vegye. Én is prot használok, de klipperrel, sokkal gyorsabb és sokkal szebben nyomtat. Sok sikert a nyomtatóhoz :) Tippnek nyomtassatok valamilyen órát, van teljesen mechanikus, de lehet elektromos "rásegítéssel" szereltet is nyomtatni. Valójában a képzelet szab határt (no meg a méret és a részletesség) annak, hogy mit nyomtattok :D
Szia! Le tudod esetleg írni a klipperesnek a nevét/kódját? 🙏Pont mostanában gondolkodtam 3D nyomtatóban
A darabos nyomtatás lehet attól is, hogy a nomytató szál megszívja magát párával. Zárt dobozban szilikagél mellett érdemes tárolni.
tetszett :)
,,Hagy vakarjam meg benned,, 😊😊
Ender-3 nyomit próbáljatok ki, az alattit komolyan nem éri meg. (szerintem)
Ez már nem rossz mint kezdő nyomtató, bár a márkáról nem hallottam de az áráért nem rossz. Kíváncsi lennék egy komolyabb géphez mit szólnátok, amivel nincs annyi fejfájás.
Majd egyszer talán oda is eljutunk :D Most első körben örülünk, hogy ez tök jól működik és kicsit bele tudunk tanulni ebbe a hobbiba.
Nagyon nyomik
Szerintem, (nem néztem utána, de van némi tapasztalatom 3D nyomtatásban) azon a beden, van egy vedofolia reteg, igy kamerakepen keresztul.
igen, ezt tudtuk, viszont az első nyomtatások ideje alatt, még erősen teszteltük a távolságokat és végül fent hagytuk a fóliát, hogy ne karcolja fel a bedet az extruder... korábbi tapasztalataink útján jutottunk erre a döntésre :D
@@CultureGeeks Az ami szerintetek az extruder az a Nozzle....
A nyomtató amit használtok direct drive extruderes. (revers bowden ként működik)
A hotend fan (nyomtató fej közepén ami pörög...) felett helyezkedik el a burkolat alatt.
"Nem mondom, hogy nem ismerem fel, hogy melyik az extruder" HÁÁÁT
"Ez egy nagyon gyors cucc" 300mm/s nyomtatási sebesség 10k gyorsulás melett. ( viszonyítás képp: Ender 3 v2 50mm/s, Bambolab bármelyik ,creality k1, Voron, stb stb 500mm/s 20k gyorsulás melet)
Nem lassú de nem is nagyon gyors. Neptune 4 500mm/s tud wifi és Klipper (opensorce) firmware mellett. (magyarul wifin keresztül lehet feltölteni rá nyomtatni valót ill állítani a gépet)
Amennyiben kértek segítséget vagy tanácsot keressetek nyugodtan :)
A videó során felhasznált anyag akit érdekel: Filanora Pla (a zöld tekercsen lévő)
@@CultureGeeks Akkor okés, bár az a folia szerintem nem védett volna semmit ha karcol a nózi. Btw, nekem az SR en meg lehet fordítani az uveglapot es a sima oldalara nyomtatok egy minimalis ragasztoreteggel hogy veletlenul se kunkorodjon fel az elso reteg (ez velemenyes, valaki eskuszik ra valaki elatkozna a ragaszto miatt, nekem igy valt be)
A Z tengelyt meg csekkoljatok le, mert valamiert nagyon nagy a kilengése, lehet kosz van a tengelyen, vagy nem pontosan lett osszeillesztve valami.
Amúgy nem gondolnád miylen sokat védett a fólia :D Jó döntés volt rajta hagyni. De már vettünk egy flexibilis lemezt a bedhez, amire megy a nyomtatás. Ugyan úgy kell rá a hajlakk, de szuperül működik.
A Z tengelyt azóta már megszereltük, egy-két csavar (amiről nem írt az útmutató) kilazult, és most megvan a 90 fok mindenhol.
Azóta már nagyon sok cuccot kitermelltünk, majd egy következő videóban viszontláthatjátok.
Újraaaaa ez az
Nem extruder fej hanem hot end fej ha jol tudom a nevét
Alma🍎🍏
szerintem cseréljetek, a srác legyen csak szép, te meg lányzó vedd át az irányítást 😆😅🤣 te legalább elbírod a nyomtatót hiszti nélkül, és nem vagy műszakilag inkompetens(remélem elég szépen fogalmaztam, és nem veszitek trollkodásnak mert nem annak szánom) csak azt írtam le amit látok, bocsánat ha megbánt valakit, nem vagyok bunkó csak meglepően őszinte.
Imádom amikor valaki a bunkóságát meg akarja magyarázni.Lehetsz őszinte,csak az a kérdés hogy kérdezte e valaki hogy mit gondolsz??
Az meg alap ha a "jóindulat" vezérel,legalább a nevüket tudhatnád.
@@katavamos1176 engedd meg, hogy a te válaszodból kiemelt kis részlettel válaszoljak : " kérdezte e valaki hogy mit gondolsz??" nem fejtem ki bővebben mert gondolom azok a nehéz napok jöttek, és nem tudtad máson kitölteni a flusztrációdat. Megnyugtatlak, komolyan fricskának szántam de nem gondolom egyébként, hogy magyarázkodnom kellene bárkinek is főleg neked nem. pasikban gazdag boldog újévet kívánok neked és több önuralmat idénre. BUÉK (oda ahova gondolom)
16:13 "..az extruder nem akart kijönni, megakadt, beletört.." - ha ennyire szakmaiatlan vagy kérlek ne csinálj ilyen videót, inkább hagyd meg azoknak akik értenek is hozzá, illetve ki is tudják fejezni magukat megfelelően. Továbbá ez a nyomtató egyáltalán nem jó, az Anet A8-as nyomtatóm szebben nyomtatott az első összeszerelés után mint ez.
First
Kabbe
ez egy rossz nyomtato. kifejezetten rossz. ender 2 pro jobb. es olcsobb.