Egy csiszolatlan gyémánt | Kingroon KP3S Pro V2 ◆ Eszközteszt
HTML-код
- Опубликовано: 10 фев 2025
- Hiába a Klipper és a jó hardver, ha a kód néhány sorában hiba van. Még szerencse, hogy javítható a dolog.
📌Itt vásárolható meg:
kingroon.com/p...
e-mail ► rwbarkacsmuhely@gmail.com
Facebook ► / rwbarkacsmuhely
Patreon ► / reebwalter
👔A csatorna támogatója:
DotRoll tinyurl.com/2c...
Domain regisztráció & Webtárhely szolgáltatás - Egy helyen minden, ami a sikeres online jelenléthez szükséges.
ez jó volt. kérj fizetést a javításért a gyártótól :)
A config fájl megérhet egy megosztást😊
A nyomtató elődje, a KP3S emélkszem anno nagyon bejött, szépen működött, azzal nem kelllett ennyit (se) foglalkozni. Pont a héten rendeltem én is abból a nyomtatóból egyet. Kicsit elszomorító látni, hogy a korábban dicsért gyártó következőnek egy ilyen problémákkal rendelkező gépet dob ki a piacra...
Nagyon ügyesen csináltad tökéletesre a nyomtató müködését. Fizetésemelést, némi Nobel dijal, megérdemelnél a nyomtatót gyártó cégtöl.
Jó tartalmas lett a videó, pont ezekkel szembesültem én is (de már a videó után). Nekem alapból edzett acél fúvóka volt benne, emiatt van a gyenge rétegtapadás, főleg nagyobb sebeségeknél. Amit kiszedtél, az biztos, hogy sárgaréz volt? És nálam is a túlextrudálás gond volt, majd egy következő videómban látható lesz.. Kár, hogy nem láttam a videódat az enyém előtt. Gondolom küldenek majd KLP1-t is.. Hasonló dolgok ott is várhatók, ráadásul nem látsz semmit benne a sötét üvegen keresztül ;-)
03:40 A fejbe építettek gyorsulásmérő szenzort, az asztalba (alá) nem. Spórolás. Némi teszt nyomtatással a Fluidd felületén a config fájlba, manuálisan is be lehet vinni az InputShaper Y értékét
Kedveltem 😊
Sziasztok!
A KP3S video miatt én is vettem egy Kingroon nyomtatót. Hosszas agyalás után akkor a Pro verziónál döntöttem. Nagyon bejött a cucc, teljes elégedettség. Második lépésben vettem rá egy lézer fejet. Ez is nagyon jónak bizonyult. Összességében nem bántam meg.
Ami viszont nagyon gáz, hogy nem érhető el a nyomtató összes alkatrésze utánrendelésre. Egyik Kingrooné sem....
A terv az volt, hogy a PRO görgős Y tengelyét átépitem a KP3S S1 lineáris sinére. Ehhez kellett volna az S1 nél használt szijfeszitő, a motortartó, és a két darab 2010-es aluminium profil. Sajnos ezeket külön nem lehet rendelni. Igaz, létezik un. Y AXIS UPGRADE KIT, de ez nem nyerte el a tetszésemet, habár felszerelve kifogástalanul müködik. Szintén rendelhetö a PRO verzió szijfeszitője is, de az nem egyezik meg az S1, vagy a PRO V2-nél használttal. Külön elkeseritő volt, hogy a Kingroonnal történt levelezés során sem jutottunk el odáig, hogy megtudjam miért nem tud egy gyár küldeni akármilyen alkatrészt....
Nem maradt más, legyártottam mindent amire szükségem volt...
És, hogy miért matekoltam ezzel ennyit? A lézer miatt. Y axist meghosszabbitottam 350mm-re, igy gravirozó üzemmódban nagyobb a munkatér.
Jelenleg éppen a KP3S Pro V2-t csomagolom ki nagy reményekkel. Meglátjuk mit tud. Az elödje pedig marad fixen lézergravirozó.
04:20 Nem. Az csak ottmaradt a kijelző, üzenetek sorában. A klipper script -je, ami tisztította a fúvókát, az írta ki, csak nem törlődött. Én is így jártam, még dolgozok a megoldáson, hogy töröljem ezt induláskor.
Én múlt héten vettem sima KP3S PRO-t. Azért azon is van munkám bőven. Sajnos meg van hajolva a bedet tartó konzol, emiatt a leveling egy rémálom. Másrészt eszi a gumi görgőket is emiatt. E-steps calibration azon is kellett, de ott meg épp hogy alulextrudált a nyomat. Ennél viszont sokkal jobb a menüje, csak valamiért a hőmérséklet értéket nem fogadja be a slicerből soha, csak a bedét. Egyedül az a jó, hogy csak 50k forintot fizettem érte, annyit meg még szerelgetéssel is megér. Ha 1-2 évet kibír, akkor én már örülni fogok.
Kérdés: Ha megveszem ezt a nyomtatót és fingom nincs a programozáshoz akkor van egy drága papir nehezékem?
🙂🙂 eszt is jo !!!! tudni
Le a kalappal van tudás mögötted!
Szép munka. Erről a kétszínű filamentről, amiből a kuka készült, lehetne egy linket kérni? Köszi.
A Gcode módosításról van külön videó? Nem csak ehhez hanem úgy általánosságba, hogy és miként működik. Ha nincs nem csinálnál erről külön oktató videót mint a fusion 360 esetében?
Walter! Engem a Creality v2 fogott meg de mostanában találkoztam a v3-mal (V3 SE). Eletleg tudnál csinálni egy teszt videót hozzá? Ugye a sima Ender 3-tól a V2 job lett. Logikusan most a V3nak kellene jobbnak lennie de mindig menek a dolgok törvényszerűen. Jobb mint a V2 és mitől? Mik az upgrade-ek?
Ugyesen meg oldotad a problemakat, garatula. Vaza kodjat honnan lehet meg szerezni?
14:14 Akkor nem ennyibe kerülne. Aki nem akar (nem tud) szerelni az amúgy is a 2-300 ezres nyomtatót veszi...
Большое спасибо за видео. 9:42 - А где можно найти файл для печати этой воздуходувки?
hmm szerelésnél eszembe jutott, nincs kedved valami barkácsolós, ház felújításon kívül csinálni?
Szia szép napot. Szeretnék érdeklődni milyen 3d nyomtatót ajánlanál első nyomtatónak ami lehetőleg olcsó és a minőségében sem csalódnék annyira,hogy elmenjen a kedvem a 3d nyomtatástól.
Ender 3
Szép munka, de kell hozzá az a rutin mennyiség ami neked van, egy kezdő ettől behalna.
Anakin ( álnevén Dath Vader) mester mindig megdobogtatja a szívem.
Nagyon jó lenne tudni mi az a legszuperebb minőség, egy ilyen figurában, amit max 20cm
magasságig képes nyomtatóval elő lehetne állítani, illetve mi az ára.
Mondjuk ha az ember makett, vagy figura gyűjtő és nem játék formában akarná megvenni a Hasbro Black series figuráit arany áron, akkor a saját nyomtatás megérős lehet e az az egy figura (szobor) ami 15cm magas kijönne kb 5-6e forintból? Más kérdés hogy utána festeni kell, de az már "csak" modellezés.
Egy kg filament 6-8 ezer forint. Egy ilyen figura kb. 10-20 gramm (belső kitöltés és támaszték sűrűség függvénye). Tehát igencsak megérős. Pár száz forint egy ilyen figura és nem pár ezer.
A legjobb minőség a 0,2mm -es rétegmagasság szokott lenni nálam. A 0,1mm -t csak kicsi tárgyaknál alkalmazom, mert duplázza a nyomtatási időt, de a minőség nem lesz a duplája.
A 0,2mm már alig látható rétegeket eredményez, amit kicsit csiszolva, alapozva eltűnik.
Amúgy figurák nyomtatására más technológiás nyomtatók a legjobbak. Resin (gyanta) nyomtatók a legalkalmasabbak, mert ott egy réteg nem 0,2mm hanem 0,005mm, és az x-y felbontás is a micron -os tartományban van. ruclips.net/video/kfcOFR2Ifkk/видео.html
Milyen kamerát használsz ?
Személy szerint én az előző videoban bemutatott KP3S-t használom klipperrel és csak a tárgyasztal méretét kellett átírnom a kódban, mert ha jól tudom az az alap "kis" kp3-ra volt létrehozva aminek csak 180x180-as az asztala, de ettől függetlenül nem is értem, hogy itt miért ilyen hulladék kóddal látták el. Látva a videot így lehet mondani, hogy "sima" verzió jobban megéri megvenni és még klipperrel is jobban használható.
Valakinek esetleg megvana végleges config file? :)
HALI! Robot manipulátoros videok legyenek!!!! PL a kuka márkájú,stb.
Első 3D nyomtatóm vásárlása előtt sokat gondolkodtam a kiválasztáson. Természetesen mindig képben volt a Kingroon, de alapos mérlegelés után inkább egy ismertebb gyártó termékét választottam, így lett az első nyomtatóm a Creality Ender 2 pro.
Szinte ahogy az értékesítésénél mondták, kivettem a dobozból, becsavartam azt a pár csavart, szenvedtem pár napot a szintezésével, de az első nyomatom, a teszt kocka máig itt van az asztalomon mintaként. Hátrányának egyedül a bed méretét tekintettem.
Nemrég banggood-on nézegettem a nyomtatókat és feltűnt a Kingroon megint, jó áron és direkt extrúderrel. Bár azt már tudom, hogy az Ender 2 Pro-n is lecserélhető direktre.
Azonban pár forint eltéréssel ott volt mellette a Biqu B1. Nagyon nagy előnye közt említeném a nagy felületét, ami nem 220 mint a Creality nyomtatóknál, hanem 235. (Aki nem tudja, mekkora különbség lehet másfél centi, az kérdezze meg az oldalbordáját). Plusz ehhez gyárilag is elérhető a direkt extrúder és a kétszínű nyomtatás vagy a dupla hotend. Úgy gondoltam, a nagyobb mindent visz, így megrendeltem és tényleg itt volt gyorsan (Cseh raktárról, egyenesen egy Német címről :D )
Ugyan több mint egy óra kellett nekem az összeszereléséhez, de elsőre elég jó lett és a szintezésnek is csak kétszer kellett nekifutnom, másodikra már tökéletes lett.
A videót elnézve jó döntést hoztam, hogy megint nem a Kingroon-t választottam :D
Ez a menüs tekerő fordított működése agyfxsz tud lenni, pl. Japán és kínai mikroszkópoknál is van, hogy ellentétes a nagyítás működése.
Szoftveresen igazán beletehetnék, hogy választható legyen, különben az összecsapott szoftver érzését fogja kelteni, hogy erre sem figyeltek, pl. az Array tápegységem ezt simán tudja.
😂