Tlusté řezové čáry v Archicadu #1 - proč už je nepoužívám 💪

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024

Комментарии • 11

  • @bohdanbonka
    @bohdanbonka 3 года назад +4

    No to je boží :D řikal jsem si jakej jsem idiot že to obtahuju a ono je to Rosa Approved řešení no.2

    • @ardit.
      @ardit.  3 года назад

      Člověk musí vyzkoušet všechno ;)

  • @kaaaaaaaaaaaarel
    @kaaaaaaaaaaaarel 3 года назад +2

    Dobrý den, v kanceláři používáme metodu I, ale trochu jinak. Máme všude omítky, takže nám vzniká problém jenom u oken a schodišť, kde to potom dopracujeme. Za mě metoda jak se nejvíc přiblížit normě, ale vyhnout se komplikovanému editování. Jestli chcete pošlu vám printscreen. Jinak co se týče odebírání. Tak minulí týden jsem na hotlince cegry řešil napojení střech, které nešlo řešit ctrl + hrana a doporučili mě vaše video (které jsem znal) jako nejlepší metodu.

    • @ardit.
      @ardit.  3 года назад +3

      Dobrý den, na práci s omítkami jsem trochu zapomněl (vím, že s jejich pomocí to lze taky řešit; já ale omítky (příliš) nepoužívám...). Co se týče Hotline Cegry, tak naopak já sám na ně sem-tam někoho odkazuji (pokud se mě někdo ptá na nějaké úplně základní či naopak příliš specifické záležitosti), takže se asi dobře doplňujeme :)

  • @martinszpuk5665
    @martinszpuk5665 2 года назад +2

    Po 3 měsích práce s archicadem jsem došel k tomu stejnému názoru. Ano výkres je ošklivější bez těch tlustých čar, ale za 6 miliard let zanikne sluneční soustava tak co se trápit takovou malicherností jako je nějaká tlustá čára, kdy mohu zvýraznit konstrukce jinak a lépe. Akorát je dražší tisk no....ale za ušetřené nervy to stojí.

    • @ardit.
      @ardit.  2 года назад

      Já sice v zápětí vydal video o tom, jak lze tlusté čáry řešit... Ale upřímně, ani poté jsem je používat nezačal, protože je to přesně tak, jak říkáte. Aneb, jak prý jednou v jiném kontextu řekl věhlasný Mies van der Rohe: Máme jiných starostí! :)

  • @miroslavnovotny5629
    @miroslavnovotny5629 3 года назад +1

    Stotožňujem sa s tým, že norma vôbec nereflektuje pouzivanie BIM. A mala by sa aktualizovať . Trochu iný problém, ale tiež súvisí s kreslením výkresov - hoci ide tentokrat o kreslenie napr. zdravotechniky. Konkretne ked su lezate rozvody subezne nad sebou. Podla pravidiel kreslenia by sa mali nakreslit rovnobezne tolko ciar, kolko vedeni. Hoci v BIM to uplne postrada logiku. Ale beriem to ako prechodne obdobie a ked bude BIM fungovat vsade aj na uradoch, tak nabehneme na nove standardy, kde nebudeme odkazani len na 2D zobrazovanie. A pre hrubky ciar tam uz potom tiez nevidim uplne dovod.

  • @karellanda8417
    @karellanda8417 3 года назад

    Dobrý den, existuje ještě 3. Varianta jak docílit velmi tlustých čar. Spočívá v použití grafických stylů a kombinaci 2 zobrazení na výkresu. Jedno zobrazení mít nastaveno klasicky bez tlustých čar (a v tomto zobrazení mít zaplé i veškeré vrstvy - koty, popisky atd) jak zmiňujete ke konci videa a druhé nastavit "všechny řezové výplně s průhledným zobrazením a tloušťky čáry navolit". Řekl bych, že tato varianta je vhodná pro studenty, na které je tento způsob kreslení stále vyvíjen i za cenu, že výkresy se načítají o něco déle.

  • @snezna_tisen
    @snezna_tisen 3 года назад

    Super video...
    Možnost I - dělám
    Možnost II - šílenost - to postrádá výhody 3d archicadu (a BIMU celkově)
    Možnost III - to bych pak nemohl své stavby dozorovat a chodit s výkresy na stavby :-) (ti byste se divil, jak firmy hledají v projektech malicherné blbosti...)

    • @ardit.
      @ardit.  3 года назад

      Nedivil - vím to moc dobře. Malicherné blbosti obvykle hledají při přípravě a na začátku stavby - a stačí pár prvních kontrolních dnů, abych začal nacházet malicherné blbosti naopak já v samotném provádění - a pak už společně držíme basu :)

    • @snezna_tisen
      @snezna_tisen 3 года назад +1

      @@ardit. Já jsem také zastáncem barevných výkresů i je dělám byt s trochou jinou barevností, a to dokonce mě na jedné stavbě nařkli, že moje výkresy vypadají jako omalovánka :-) ale alespon "paní" na stavebních úřadech jsou nadšené z polychromie :D