263. rész: A 10 kedvenc társasjáték szabálykönyvem

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 сен 2024

Комментарии • 5

  • @cptkilljoy
    @cptkilljoy 5 месяцев назад +2

    Remek téma! Köszönöm! 😊
    Én nagyon szeretem az olyan szabálykönyveket, amik "áttörik a negyedik falat", amik kiszólogatnak nekem. Nem arra gondolok, ahol hangulatfestő részeket kapok, amik sokszor tökéletesen illenek is a játékba, és a témához is kapcsolódnak, de szabálytanulás közben csak kizökkentettek. Viszont pl. az általad is említett Kutná Hora pont jó példa arra, hogy ezt hogyan lehet jól csinálni.
    A negyedik fal áttörésétől nem lesz feltétlenül jó az adott szabály, de már a szabálytanulás is szórakoztató lesz. Ilyen nekem pl. a 51st State Ultimate Edition vagy a Blood Bowl. Azok a kiszólások... És talán jobban is megragadnak így a dolgok. 😊

  • @smarcell97
    @smarcell97 5 месяцев назад +2

    Tényleg jók a listában említett szabályok.
    Én még a Great Western Trail szabályát hiányoltam, a Top10 végén lévő két játékhoz hasonlóan, egyik a szerkesztés milyensége, másik a közös kiadó miatt (eggertspiele). A GWT-ben is színkódolva a kör fázisai, azon átmegy, majd jönnek az akciók részletesen. Erről emlékeim szerint még a bemutatóban is szó volt anno, hogy egész jó kivitelezés.
    A végén említett Rosenberg szabályok, hát igen, kell hozzá egy más beállítás. Bár nekem legutóbb az A Feast for Odin szabálya elég jól összeállt. Azokban a szabályokban viszont nagyon megmosolyogtató számomra a kis "Kommentek Uwetól" szövegbuborékok.
    Szintén nem a "jó szabálykönyv" kategória miatt, de az a meglátásom, hogy pl. a Garphill Games játékaira rá kell állni egy másmilyen felfogással, de onnan kezdve, ha valaki ismeri a szériákat, nagyon hasonlóan vannak szerkesztve és aki ezekben járatos, annak szerintem jobban rá is áll az agya: ezt legalábbis saját példámon így látom. Ha jön egy új Garphill játék, annak már tudom, hogy kell olvasni a szabályát, hogy érthető legyen. De elsőre az nagyon más volt, mint a többi, eeez teljesen biztos.
    A kultúrmisszió pedig tényleg pozitívum az említett cseh játékban; bár ezt a Feast for Odinhoz én is írhatom. Ezek a plusz infók számomra nagyon kedves extrák, cserébe nem gondolom, hogy "annyival többe kerül"...
    Ha már szabályok közül vannak jók, akkor lehet megér egy misét a jó játékossegédletek tárháza is. Egy idő után fontosabbá válhat egy szabálykönyvnél egy jól használható segédlet. Na ezekből viszont alig találni igazán... Pedig a nulladik tanulás után mind első játék közben, mind hosszabb kihagyás utáni felfrissítéskor jól tudna jönni.
    Egy kérdésem viszont akadt a témától függetlenül, amit az élő adást kihagyva nem tudtam ott feltenni: a Patreon oldalra később csatlakozva a korábbi extra tartalmakhoz is hozzá lehet úgy férni s megtekinteni? Köszönöm!

  • @lakcsik
    @lakcsik 4 месяца назад +1

    még 10-et megemlíthetnél..👌

  • @peterhum9102
    @peterhum9102 5 месяцев назад +1

    Az Eclipse-nek tényleg tökéletes a szabálykönyve, ahogy a játékélménye is az. A másik kedvenc 4X játékom is hasonló paraméterekkel rendelkezik (szuper szabálykönyv, elképesztő játékélmény), ez a Space Empire 4X. Mondjuk a GMT játékok eleve híresek a jó szabálykönyveikről, lásd Dominant Species (és DS: Marine), ahol már a szabálykönyv olvasása alatt érzi az egyszeri játékos, hogy tökéletes alkotással van dolga. De ők is tudnak hibázni, hiszen csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, és az Imperial Struggle katasztrófális szabálykönyvet kapott, de szerencsére a játékélmény maximálisan kárpótolt.
    Legfrissebb pozitív élményem a Perseverance szabálykönyve. A Mindclash nagyon tud. Már olvasás közben elkezdtem a taktikán/stratégián gondolkozni.

  • @peep_hu
    @peep_hu 5 месяцев назад +1

    Dungeon Lordz és Dungeon Petz a stílusa miatt is, de mindkettő kifejezetten jól van felépítve, és logikusan vezet végig a szabályokon.