Дуже якісний контент. Те , що Ви для нас робите взагалі унікальне , оскільки це не відноситьмя до «прожиткового мінімуму» пересічного хомо сапієнса. Любові та натхнення Вам !
Знайшла вас випадково але це те що я так хочу чути Дуже класна ведуча Ненав’язливо ерудовано цікаво Контент української це бомба Бо московитів дивитися не можу А інформації хочеться Продовжуйте все як ви робите Класс
О, і про атональну музику згадали. Атональна та мікротональна музика - куди древніші, аніж сучасна попсова гармонія (якої не дотримувались навіть більшість видатних класиків, але чомусь зараз вважається базою та законом). Було би цікаво більше випусків на музичну тематику, зокрема про атональну, мікротональну, їхні прояви у давній народній музиці, а також у сучасній експериментальній (і не дуже).
Зараз мені з названих/показаних тут найбільше (та й справді) подобається Кандинський, хоча ще років 10 тому, при першому "знайомстві" десь у віденській галереї, враження було типу "ні те, ні се" чи "ну ок, тепер я бачила й таке" ))
На жаль, не переконали. Хоч в картини і закладається щось, у будь якій картині реалізму буде в десятки разів більше інформації та, до речі, можливості впливу на людину, оскільки емпатія у нас включається на людей, а не на абстрактні лінії) Але Відео чудове та інформативне. Дуже дякую ) Лайк поставив )
Жоден з художників мене не переконав. Це їхні емоції і мені вони недоступні. Як на мене, якщо треба пояснювати, то вже не мистецтво. Але цікаво було послухати. Дякую!
Давно підписана на канал, але цей випуск якось пропустила. Дуже гарний випуск! Досить зрозуміло про складне. Адже сучасне мистецтво для багатьох - щось незрозуміле і «нахіба воно»)). Мені пощастило бачити «Квадрат» Малевича на виставці. Сильне враження, чорний колір затягував, чомусь хотілося дивитися довго, не відриваючи очей. Ротко дивилася в Вашингтоні. Не могла вийти з залу)). Добре, що навпроти роботи поставили лаву)). Так і сиділа 40 хвилин. Дійсно, медитативні роботи.
Хм, живопис доісторичний, але мені дуже сподобався, напевно піду перемалюю 3:50 і буду видавати друзям що це репродукція якогось відомого художника, а потім як відкрию правду...)))
Дякую за вашу роботу! Пізнавально і переконує що то не просто закарлючки. Розкажіть ще про сучасні скульптури і скульптурні композиції, бо ті інколи виглядають як великі закарлючки)))
Надзвичайно цікава тема, дякую вам за неї. Хотілось би більше дізнатися про українських абстракціоністів або дослідників кольорів та форм у мистецтві. Думаю, що окрім найвідоміших імен нас ще є чим здивувати. Успіху вам та каналу загалом. Це ❤
@@kulturtrigger росіяни своїм тупим загарбницьким наступом хотіли нас злякати та знищити, але добилися протилежного ефекту - ми, наче прокинувшись із оціпеніння, що тривало сотні років, усвідомили нашу значущість та крутість, ми почали копати вглиб нашої історії та культури і виявилося, що там такі перли та шедеври, такі масштабні постаті та їх роботи, що самі лише ці знахідки надихають і дають наснаги. Проте, є ще багато творців, згадки про яких рашисти намагалися стерти зі сторінок історії та нашої пам‘яті. Впевнена, зараз ми робимо лише перші кроки і попереду нас та увесь світ чекає ще багато приголомшливих відкриттів! Дякую вам ще раз за вашу працю - вона безцінна!❤️
Спасибо за это видео, я очень люблю абстрактное искусство, но скорее как то.. бессзонательно что ли, но совесем не понимал почему, благодаря вам стало чуть более понятно.
А можна присвятити програму цінності творів мистецтва як історичній так і фінансовій. Як формується ця цінність. Чи можна піддавати сумніву мистецькій цінності Мікеланджело, Вермеєра, Шагала, ван Гога, Герста? Як вони можуть співіснувати і не заперечувати один одного, як однаково важливі автори в критеріях високого мистецтва? Ми рідко коли сприймаємо їх як рівноцінних, переважно ми є частиною прихильників тої чи іншої секти. Як позбутись однобокого сприйняття культури?
Вітаю. Можу це відео визначити як доволі гарна спроба, але ще варто попрацювати над джерелами інформації. В абстрактному мистецтві це часто автори, тобто самі художники, вони залишили теорію створених ними напрямків, часто складні для прочитання Але часто доступні і цікаві. Варто було назвати цих теоретиків, наприклад Ітена з його теорією кольору, тощо. Є звичайно деякі термінологічні неточності. Абстракція це не завжди живопис, не завжди на полотні. Бажаю успіхів!
@@kulturtrigger ви не зрозуміли сенс мого коментаря, й не помітили, що в ньому немає неповаги, щоб відповідати таким чином. У вашому відео багато інформації, але є неточності, які я вказала.
@@fajnavatra перепрошую, але я у свій коментар зовсім не закладала чогось поганого. я лише пояснюю, що не могла навести ще й дані про теоретиків, адже не могла вмістити у відео всього, що хочеться сказати про абстрактне мистецтво)
Мистецтво не обов’язково повинно відтворювати навколишній світ, але обов’язково повинно викликати емоції (і не завжди позитивні). Милування, здивування, іноді - гнів і огиду, бажання вдивлятися і намагання зрозуміти автора, або самого себе…. Щось таке☺️
Мабуть я вузьколобий щодо мистецьких питань, але я все одно абстрактне мистецтво сприймати всерйоз не можу. Мені подобається барокко, рококо, неокласицизм, романтизм, реалізм, роботи деяких митців імпресіонізму та постімпресіонізму, але абстрактне мистецтво.....виглядає як один великий тролінг. Типу "зара як намазюкаю, придумаю потім епічну назву і якесь пояснення зав'язане на неземних стражданнях та переживаннях, які відслідкувати з картини нереально і діло в шляпі". 😔
Несподівано цікаво, щось схоже є в дисципліні "композиція" для фаху "архітектура будівель". 👍 А архітектура - то є культурою, може, і в цю тему заглянете?
11:35 хв. Мондріан у цій картині явно натякає на щось не одне, але ці речі пов'язані. Червоне або з правого верхнього кута, або з центра зайняло правий кут. Вершина або його пік торкається ще в лівому нижньому куті синього прямокутника, і їх зв'язок дає волю для зростання в правому нижньому куті жовтому квадрату, там є місце де жовтий може піднятися. Також зрозуміло що якщо жовтий підніметься то він буде знаходитись під червоним, а не так як синій ніби обережно торкається. Лівий верхній кут залишиться типу пустий бо мабуть на на нього буде претендувати червоний колір, щоб зайняти всю площу з гори, але тоді синій буде під червоним, і якраз це мабуть і зупиняє червоного, аби не казали що червоний над усіма, хоч може це іде натиск і скоро червоний буде над синім, та над жовтим не зможе бути бо не той рівень поки що. Якщо сторони будуть торкатися один одного то можливо це означає що вони тісно пов'язані. Також є зміни у чорних смугах. Ніби білий колір бачить більше чорного, та каже що якщо бути тісно пов'язаним з червоним то чорного буде мінімально. Є такий вислів " проблеми народилися задовго до нас", типу ми живемо у проблемах, або їх вирішенні якщо хтось вирішує. І наче як був чорний квадрат, і його зменшує білий, і мабуть завдяки червоному бо його найбільше. Зараз наче якась історія з'являється. Синій маючи уяву про добро (біле по обидва боки, робить для себе головним (в центрі) любов (червоне), і таким чином намагається ним зменшити зло (чорне яке насувалось з гори). І якщо жовте це щось мале яке теж має уяву про біле (добро), то до уяви про любов ще не доросли. /// Також червоне можна представити як військові дії, і підставити в історію що я виклав трохи вище. Тобто військові дії допомагають щоб чорні лінії не переросли в чорний квадрат.
7:35 хв. Якісь ребуси. Якісь об'єкти утворюють щось нове якщо поєднуються, у розрізі видно нове, сплетіння зближує до якоїсь точки, кулі які мають різне сяйво типу коло кулі яка вже наче має рамки в сяйві та всеодно не на місці, сходи по яким не просто піднятись бо на кожній сходинці типу вже сидить якісь куля або декілька, як біографія нагадує кубік рубіка. У лівому куті. Вийти з своєї точки і стати якоюсь фігурою яка може утворити щось нове треба приєднатися типу до кола мабуть осіб. Трикутник що на лінії який під центром або можна сказати ряд з різних трикутників поєднується з ніби з хвилею, і мабуть можна зрозуміти що трикутники це хвилі які є чіткі типу і вони на фоні великої нечіткої хвилі. Дуже цікаво і мозок задоволений щось шукати.
А як така думка: усі ці митці типу Малевича дійшли до геніальної ідеї - немає потреби працювати над сюжетом, над кольором, над стилем, перейматися тим, щоб нікого не скопіювати часом, от згадаю уроки геометрії, намалюю квадрат, а критики самі цілі книги понаписують, вигадуючи якийсь таємничий зміст, особливі ідеї, особливе мистецтво. Таке собі шахрайство від художника. Бо один десятки років вкладає душу в одну картину, працює над нею, а інший за п'ятнадцять хвилин так сяк махнув пензлем і шедевр готовий.
Дивно , але ці прямокутнички Марка Ротко якось притягують…. Та й ідея посидіти з ними наодинці у спеціальній кімнаті сподобалась. А в цілому , коли дивлюсь на ці картини, відчуваю, що мені хочуть сказати щось дуже важливе для автора , але я не розумію , що саме. Ніби я заглянув у віконце душі людини і побачив, що …… таки правду казали, там потьомки )
Памʼятаю, класі у третьому на уроці малювання була вільна тема. Я запитала тоді чи можу я малювати абстракції. Вчителька сказала «не знаю що воно таке». Я досі не розумію чи зі мною жартували тоді 😅
Саме сенс відокремлює абстракцію від калякі-малякі, і без знання життя художника, час в якому вони жили ці абстракції втрачають цінність. Більшість з нас так само зможе намалювати ,але не зможе продати. Також можна стверджувати, що купують такі картини саме через цінність художника, а не самої картини. Я намалюю чорний квадрат, але всі хочуть його від Малевича, і навіть в моєму чорному квадраті будуть бачити автора першої картини
Ну, кажучи відверто, якщо нинішнє (вже майже 100 років) мистецтво складається з 95% пояснень і 5% роботи, то, даруйте, - це не мистецтво. Повинно бути навпаки - 95% роботи і, можливо, 5% пояснень. Подивіться на роботи класиків, на давні скульптури, тощо. Ми навіть не знаємо пояснень, проте вони вражають. Вони дійсно вражають, і більш того - ані крихти не менш змістовніші. Я ніколи не поважав авангард, і не буду поважати. Це - не мистецтво.
мені подобалися картини Мондріана попри те, що я нічого не знав про його важку працю і вплив першої світової війни на нього. Треба мабуть прочитати книжки, згадані у відео.
От, ніколи Міро не розумів, хібащо декілька робіт (дві з них тут показані, які мені нагадують пару оповідань Лавкрафта). А от, Поллока, Малевича, Ротко, Пікассо, Кунінга - обожнюю. Мондріана - поважаю так само, як Міро, але основні його відомі картини так само для мене складні. Проте Міро - класний скульптор. Хоча, з часом, можливо, я наздожену Міро із Мондріаном, Зате, цікаво, що ті псевдо-археологічні картини Міро, які мені не дуже подобаються, вони мені близькі за колективні візіоністські кольори Мондріана (він у них холодний якийсь, а Міро - теплий). Мондріан мені часом нагадує дадаїстів і Семенка... Дусбург - ще цікава постать, як і Макс Ернст.
Только сейчас подписала на ваш канал . Элла в прекрасно ведущая:эмоционально, внятно, интересная подача материала. Посмотрела некоторые сюжеты "Культуртригер" и очень рада что познакомились с вами.спасибо!
Девушка- ведущая , как с картин художников ренессанса, бледная, без бровей,реденькие волосики пшеничного цвета . Типичный идеал лиц Веласкеса ,Рубенса ,Рафаэля Санти и других. Особенно студийный свет делает ее лицо характернее
Якісний контент Більшість цвєї писанини це просто вміння грамотно продати те що ти накарлякав, переконати що горизонтальна лінія це не просто горизонтальна лінія, а потім сноби і плебеї вже самі ходили і додумували те що хотіли. Вся ця крутість вимірювалась" новизною форм " і описом.
Сучасне мистецтво - це намагання продати будь-що (включаючи просто сміття) одними людьми іншим. Причому ті, хто створюють цей контент дуже часто є просто посередностями, які точно не змогли б створити шедевр. А покупці в більшості просто хочуть показати, що вони побачили якесь таємне значення недоступне масам, а відтак вони вищі за інших. Тому для мене всі ці виставки сучасного мистецтва не мають жодної цінності. А ікспєрди, що намагаються з нічого видобути високий сенс, як на мене просто клоуни. Зрозуміло, що певні форми і набір кольорів може просто подобатися, бо воно гармонійне чи колір приємний чи форми цікаві, такі "картини" можна спостерігати на шпалерах з абстрактним малюнком чи у мозаїках чи на килимах чи навіть у візерунках снігу на вікні чи у хмарах у небі іт.п. Але це зовсім не означає, що за цими формами обов'язково щось криється. Мистецтво не треба аналізувати, його треба просто спостерігати і давати судження - подобається чи ні, от і все
В дечому я з вами згодна. Сьогодні дізналася з фільму "вихід через сувенірну лавку" про існування художника Brainwasher, і його історія це саме те про що ви написали)
Як вам Елла в ролі ведучої? В цьому треді закликаємо ділитися захопленням від Еллиних скілів у подачі інформації :) Ну і загалом, як вам сюжет?
Офігезно, авжеж!
Елла чудо, тема цікава. Продовжуйте 🥺
Очень хорошая ведущая, подача информации на высоте!
Якщо скажу що Богдан кращий, то це буде сексизм? А ви б не могли чередуватись?
Просто цікавезно!!! Крута ведуча😉
Дякую. Було приємно, і навіть трохи несподівано, побачити таке якісне пояснення . Як художниця завжди милуюсь ренесансним обличчям ведучої;)
о так, я просто реінкарнація моделей Кранаха-старшого)) дякуємо за увагу!
"розігнаний донесхочу ....... з гуркотом втелющився в ......." - це прекрасно! треба собі запам'ятати )
Клаааас, це така потрібна тема, буду всім це відео кидати)
П.С. Елла краща ведуча)) вибачте!
Теж так вважаю )) Хоча це й складно назвати батлом ведучих ) особливо на такому етапі розвитку каналу )
Дуже якісний контент. Те , що Ви для нас робите взагалі унікальне , оскільки це не відноситьмя до «прожиткового мінімуму» пересічного хомо сапієнса. Любові та натхнення Вам !
Не все зрозуміла, але насолоджувалася. Елла сама як витвір мистецтва, і це тло, і підсвітка. Дуже якісний контент.
дякую дуже)) тема нелегка, це правда!
Дякуємо, що підняли таку непересічну тему, давно хотілося дізнатися, що такого в тому абстракціонізмі, що з ним так носяться!
Знайшла вас випадково але це те що я так хочу чути
Дуже класна ведуча
Ненав’язливо ерудовано цікаво
Контент української це бомба
Бо московитів дивитися не можу
А інформації хочеться
Продовжуйте все як ви робите
Класс
завжди кажу, що нам потрібен контент українською про ВСЕ. от ми й займаємося нашим маленьким шматочком))
О, і про атональну музику згадали. Атональна та мікротональна музика - куди древніші, аніж сучасна попсова гармонія (якої не дотримувались навіть більшість видатних класиків, але чомусь зараз вважається базою та законом). Було би цікаво більше випусків на музичну тематику, зокрема про атональну, мікротональну, їхні прояви у давній народній музиці, а також у сучасній експериментальній (і не дуже).
Зараз мені з названих/показаних тут найбільше (та й справді) подобається Кандинський, хоча ще років 10 тому, при першому "знайомстві" десь у віденській галереї, враження було типу "ні те, ні се" чи "ну ок, тепер я бачила й таке" ))
На жаль, не переконали. Хоч в картини і закладається щось, у будь якій картині реалізму буде в десятки разів більше інформації та, до речі, можливості впливу на людину, оскільки емпатія у нас включається на людей, а не на абстрактні лінії)
Але
Відео чудове та інформативне. Дуже дякую ) Лайк поставив )
Щиро дякуємо за ваш коментар! І закликаємо поширювати це відео, а також дивитися інші наші сюжети.
Дякую, вам за короткий час вдалось пояснить абстрактне мистецство нам неофітам
Жоден з художників мене не переконав. Це їхні емоції і мені вони недоступні. Як на мене, якщо треба пояснювати, то вже не мистецтво. Але цікаво було послухати. Дякую!
сучасне мистецтво - воно таке)) дякую вам за увагу!
Елла молодець! І як ведуча і молодець і, що не малює і не татуює брови. (вибачте за лукізм)
Давно підписана на канал, але цей випуск якось пропустила. Дуже гарний випуск! Досить зрозуміло про складне. Адже сучасне мистецтво для багатьох - щось незрозуміле і «нахіба воно»)). Мені пощастило бачити «Квадрат» Малевича на виставці. Сильне враження, чорний колір затягував, чомусь хотілося дивитися довго, не відриваючи очей. Ротко дивилася в Вашингтоні. Не могла вийти з залу)). Добре, що навпроти роботи поставили лаву)). Так і сиділа 40 хвилин. Дійсно, медитативні роботи.
Дивишся на Еллу, уявляєш Вас. Схожі ви у подачі матеріалу.😂 Але Елла красуня!
Елла - гарна ведуча!
Дякую за пояснення абстрактного мистецтва! До цього не розумів, як його сприймати
Дякую. Сучасний абстрактний живопис існує для відмивання брудних грошей.
Але ж не лише ) Чимало людей ним залюбки милується ))
Чудова тема.
І Еллачарівна-.іноді повторює жести і інтонації Горобчука.
Я б із задоволенням занурилась у довшу розвідку.
на другій хвилині дуже класно чувак заходить в кадр, поправляє штани і виходить
Це така теж маленька мистецька акція)))
Дякую величезне. Дивився із захватом!
дякую вам!
Елла просто 😍😍😍
Переконала!
почуваю, що нове і незвідане відкрилося мені.
дякую за просвітництво!
З'їв інтелектуальний чизкейк:) Дякую, було смачно!
Просто, цікаво, корисно, професійно!
Дякую!
лайк, коментар та подяка від абстрактної художниці)
Юххуу! Будемо раді лайкам та коментарям і під іншими відео, нам цікава ваша думка й про них! )
Елла, безумовно ведуча на всі 100!!! Мова, вимова, темперамент . . . дуже колоритне явище в медіапросторі!!!
Дякую!
Елла чудова ведуча
Дуже пізнавально!!!! Дякую
Ви молодціі!!!
Дякую! Використаю ваше відео на уроці )
Дуже цікавий випуск. Дякую за вашу роботу!
Хм, живопис доісторичний, але мені дуже сподобався, напевно піду перемалюю 3:50 і буду видавати друзям що це репродукція якогось відомого художника, а потім як відкрию правду...)))
Класна ідея! )
Дякую вам.
Чудесна відуча, прекрасна розповідь, цікаво
Головне- щоб викликало емоції❤️
так, абстрактне мистецтво це може))
Ви у цьому сюжеті дуже гарна. Я вами милувався. Не думайте поганого. Просто такий ваший вираз дуже пасує Вам.
дякую))
Дякую за вашу роботу! Пізнавально і переконує що то не просто закарлючки. Розкажіть ще про сучасні скульптури і скульптурні композиції, бо ті інколи виглядають як великі закарлючки)))
Класна тема. Тепер хоч щось знатиму про цей вид мистецтва.
Ну, а якщо забуду, то знатиму куди піти, щоб оновити свої знання.
файно, доступно, стильно, молодьожно)
Вже підписаний, тому - один "клік" - вподобайка, і Вам приємно!
дякую за підтримку!
Велике дякую, дня мене це було дуже пізнавально
Дякуємо за ваш коментар! І закликаємо поширювати це відео серед друзів!
Хуан Міро! Любов моя!
Красненько дякую вам за відео
Дяка)
Чудово❤
дякую!) діліться з друзями, якщо сподобалось!)
Надзвичайно цікава тема, дякую вам за неї. Хотілось би більше дізнатися про українських абстракціоністів або дослідників кольорів та форм у мистецтві. Думаю, що окрім найвідоміших імен нас ще є чим здивувати.
Успіху вам та каналу загалом. Це ❤
про українських справді було б гарно зробити) та хоча б про Малевича - он уже маємо кілька сюжетів)
@@kulturtrigger росіяни своїм тупим загарбницьким наступом хотіли нас злякати та знищити, але добилися протилежного ефекту - ми, наче прокинувшись із оціпеніння, що тривало сотні років, усвідомили нашу значущість та крутість, ми почали копати вглиб нашої історії та культури і виявилося, що там такі перли та шедеври, такі масштабні постаті та їх роботи, що самі лише ці знахідки надихають і дають наснаги. Проте, є ще багато творців, згадки про яких рашисти намагалися стерти зі сторінок історії та нашої пам‘яті. Впевнена, зараз ми робимо лише перші кроки і попереду нас та увесь світ чекає ще багато приголомшливих відкриттів! Дякую вам ще раз за вашу працю - вона безцінна!❤️
Дякую за потрібний матеріал!
Елла молодець!!! Мені сподобалось!
Спасибо за это видео, я очень люблю абстрактное искусство, но скорее как то.. бессзонательно что ли, но совесем не понимал почему, благодаря вам стало чуть более понятно.
Дуже сподобалося пояснення, що абстракція це інтелектуальне мистецтво.
насправді й емоційне теж, але щоб розкодувати ці емоції, треба хоч трохи розуміти, що відбувається))
Пречудово і дуже цікаво
дякую за коментар!
Ви мене переконaли.)
ура!)
А можна присвятити програму цінності творів мистецтва як історичній так і фінансовій. Як формується ця цінність. Чи можна піддавати сумніву мистецькій цінності Мікеланджело, Вермеєра, Шагала, ван Гога, Герста? Як вони можуть співіснувати і не заперечувати один одного, як однаково важливі автори в критеріях високого мистецтва? Ми рідко коли сприймаємо їх як рівноцінних, переважно ми є частиною прихильників тої чи іншої секти. Як позбутись однобокого сприйняття культури?
Елла неперевершена)))
Абстрактне мистецтво - у своїй більшості це всього лиш мистецтво маркетингу.
Топ
Вітаю. Можу це відео визначити як доволі гарна спроба, але ще варто попрацювати над джерелами інформації. В абстрактному мистецтві це часто автори, тобто самі художники, вони залишили теорію створених ними напрямків, часто складні для прочитання Але часто доступні і цікаві. Варто було назвати цих теоретиків, наприклад Ітена з його теорією кольору, тощо. Є звичайно деякі термінологічні неточності. Абстракція це не завжди живопис, не завжди на полотні. Бажаю успіхів!
та все ж не впхнеш у відео) про абстрацію можна докфільми робити
@@kulturtrigger ви не зрозуміли сенс мого коментаря, й не помітили, що в ньому немає неповаги, щоб відповідати таким чином. У вашому відео багато інформації, але є неточності, які я вказала.
@@fajnavatra перепрошую, але я у свій коментар зовсім не закладала чогось поганого. я лише пояснюю, що не могла навести ще й дані про теоретиків, адже не могла вмістити у відео всього, що хочеться сказати про абстрактне мистецтво)
Дуже цікава тема, давайте ще про сучасне мистецтво!
Дамо, звісно що дамо )) нам самим ой як цікаво! ))
І попереднє наше відео вам може сподобатися відтак ))
Дякую, вже подивилась. Сподіваюсь на подальший розвиток теми
15/57 зацінили👍
15:57 Клас! 🧡🖤
тааак рада що ви зацінили))
Дякую за пояснення на пальцях. Дуже цікаво і професійно. Успіху!
дякую!)
Мистецтво не обов’язково повинно відтворювати навколишній світ, але обов’язково повинно викликати емоції (і не завжди позитивні). Милування, здивування, іноді - гнів і огиду, бажання вдивлятися і намагання зрозуміти автора, або самого себе…. Щось таке☺️
Тобто голуб, який гадить на лобовуху - митець, а його, власне кажучи, "ліпьоха" - мистецтво
Мистецтво повинно сприяти еволюції. В іншому - це гівно, яке повинно перебродити і вже потім перетворитися на перегній.
Перейшла сюди з відео про наївне мистецтво. Елла неперевершена, я б і не здогадалася, що це її дебют!
дебют був про Геловін)) але це одне з перших відео, справді
Мабуть я вузьколобий щодо мистецьких питань, але я все одно абстрактне мистецтво сприймати всерйоз не можу. Мені подобається барокко, рококо, неокласицизм, романтизм, реалізм, роботи деяких митців імпресіонізму та постімпресіонізму, але абстрактне мистецтво.....виглядає як один великий тролінг. Типу "зара як намазюкаю, придумаю потім епічну назву і якесь пояснення зав'язане на неземних стражданнях та переживаннях, які відслідкувати з картини нереально і діло в шляпі".
😔
нічого не зрозуміло, але дуже цікаво
Дякуємо за нього )
Несподівано цікаво, щось схоже є в дисципліні "композиція" для фаху "архітектура будівель". 👍
А архітектура - то є культурою, може, і в цю тему заглянете?
Цілком можливо, Варваро! Це складна, але цікава тема... і у нас уже є заготовки з Барселони ;)
Абстракція це безпредметне мистецтво
Не переконали...) Все одно для мене твір має бути зрозумілим, хоча на смак і колір фломастери різні )
🙏💙
❤❤❤
❤❤❤❤❤❤❤
Нема екання, акання- молодець ,
11:35 хв. Мондріан у цій картині явно натякає на щось не одне, але ці речі пов'язані. Червоне або з правого верхнього кута, або з центра зайняло правий кут. Вершина або його пік торкається ще в лівому нижньому куті синього прямокутника, і їх зв'язок дає волю для зростання в правому нижньому куті жовтому квадрату, там є місце де жовтий може піднятися. Також зрозуміло що якщо жовтий підніметься то він буде знаходитись під червоним, а не так як синій ніби обережно торкається. Лівий верхній кут залишиться типу пустий бо мабуть на на нього буде претендувати червоний колір, щоб зайняти всю площу з гори, але тоді синій буде під червоним, і якраз це мабуть і зупиняє червоного, аби не казали що червоний над усіма, хоч може це іде натиск і скоро червоний буде над синім, та над жовтим не зможе бути бо не той рівень поки що. Якщо сторони будуть торкатися один одного то можливо це означає що вони тісно пов'язані. Також є зміни у чорних смугах. Ніби білий колір бачить більше чорного, та каже що якщо бути тісно пов'язаним з червоним то чорного буде мінімально. Є такий вислів " проблеми народилися задовго до нас", типу ми живемо у проблемах, або їх вирішенні якщо хтось вирішує. І наче як був чорний квадрат, і його зменшує білий, і мабуть завдяки червоному бо його найбільше. Зараз наче якась історія з'являється. Синій маючи уяву про добро (біле по обидва боки, робить для себе головним (в центрі) любов (червоне), і таким чином намагається ним зменшити зло (чорне яке насувалось з гори). І якщо жовте це щось мале яке теж має уяву про біле (добро), то до уяви про любов ще не доросли. /// Також червоне можна представити як військові дії, і підставити в історію що я виклав трохи вище. Тобто військові дії допомагають щоб чорні лінії не переросли в чорний квадрат.
7:35 хв. Якісь ребуси. Якісь об'єкти утворюють щось нове якщо поєднуються, у розрізі видно нове, сплетіння зближує до якоїсь точки, кулі які мають різне сяйво типу коло кулі яка вже наче має рамки в сяйві та всеодно не на місці, сходи по яким не просто піднятись бо на кожній сходинці типу вже сидить якісь куля або декілька, як біографія нагадує кубік рубіка. У лівому куті. Вийти з своєї точки і стати якоюсь фігурою яка може утворити щось нове треба приєднатися типу до кола мабуть осіб. Трикутник що на лінії який під центром або можна сказати ряд з різних трикутників поєднується з ніби з хвилею, і мабуть можна зрозуміти що трикутники це хвилі які є чіткі типу і вони на фоні великої нечіткої хвилі. Дуже цікаво і мозок задоволений щось шукати.
Закручено, незрозуміло, химерно, божевільно. Таак це мені подобається. JFK
Павла Гриценка можна віднести до сучасних Великих українців. Важко уявити, чи може бути йому альтернатива!
А як така думка: усі ці митці типу Малевича дійшли до геніальної ідеї - немає потреби працювати над сюжетом, над кольором, над стилем, перейматися тим, щоб нікого не скопіювати часом, от згадаю уроки геометрії, намалюю квадрат, а критики самі цілі книги понаписують, вигадуючи якийсь таємничий зміст, особливі ідеї, особливе мистецтво. Таке собі шахрайство від художника. Бо один десятки років вкладає душу в одну картину, працює над нею, а інший за п'ятнадцять хвилин так сяк махнув пензлем і шедевр готовий.
Що тут говорити, мене найбільше переконала Елла.
Дивно , але ці прямокутнички Марка Ротко якось притягують…. Та й ідея посидіти з ними наодинці у спеціальній кімнаті сподобалась. А в цілому , коли дивлюсь на ці картини, відчуваю, що мені хочуть сказати щось дуже важливе для автора , але я не розумію , що саме. Ніби я заглянув у віконце душі людини і побачив, що …… таки правду казали, там потьомки )
За цю мазню платятьміліони а скільки людей у світі голодають Та туди гроші не дають Бо це модно
Памʼятаю, класі у третьому на уроці малювання була вільна тема. Я запитала тоді чи можу я малювати абстракції. Вчителька сказала «не знаю що воно таке».
Я досі не розумію чи зі мною жартували тоді 😅
Всі художники-абстракціоністи повпливали на моє сприйняття їх діяльності, знімаю капелюха перед тим «глобальним на-вом» яке вони вигадали😂
Найбільше до мене промовляє Марк Ротко.
Здається, я вперше зрозуміла, якого біса ляпки і крапки так високо ціняться.
Це гарний комплімент нашому контенту, дякуємо! )
Ні, як би мене не намагалися переконати, я за конкретні форми у мистецтві.
кожному своє, я ж не проти) я лише намагалася показати, що абстракція - так само серйозне мистецтво зі своїми правилами, законами й сенсами
Саме сенс відокремлює абстракцію від калякі-малякі, і без знання життя художника, час в якому вони жили ці абстракції втрачають цінність.
Більшість з нас так само зможе намалювати ,але не зможе продати.
Також можна стверджувати, що купують такі картини саме через цінність художника, а не самої картини. Я намалюю чорний квадрат, але всі хочуть його від Малевича, і навіть в моєму чорному квадраті будуть бачити автора першої картини
Мене дуже надихає Поллок і Ротко. Мала нагоду бачити їхні картини вживу, це справді ні з чим не порівняти...
Ну, кажучи відверто, якщо нинішнє (вже майже 100 років) мистецтво складається з 95% пояснень і 5% роботи, то, даруйте, - це не мистецтво. Повинно бути навпаки - 95% роботи і, можливо, 5% пояснень. Подивіться на роботи класиків, на давні скульптури, тощо. Ми навіть не знаємо пояснень, проте вони вражають. Вони дійсно вражають, і більш того - ані крихти не менш змістовніші. Я ніколи не поважав авангард, і не буду поважати. Це - не мистецтво.
Абстрактне мистецтво- елітарне мистецтво, його сприйняття вимагає підготовки та інтелекту, широти поглядів, толерантності.
дуже точно сформульовано!
мені подобалися картини Мондріана попри те, що я нічого не знав про його важку працю і вплив першої світової війни на нього. Треба мабуть прочитати книжки, згадані у відео.
От, ніколи Міро не розумів, хібащо декілька робіт (дві з них тут показані, які мені нагадують пару оповідань Лавкрафта). А от, Поллока, Малевича, Ротко, Пікассо, Кунінга - обожнюю. Мондріана - поважаю так само, як Міро, але основні його відомі картини так само для мене складні. Проте Міро - класний скульптор. Хоча, з часом, можливо, я наздожену Міро із Мондріаном, Зате, цікаво, що ті псевдо-археологічні картини Міро, які мені не дуже подобаються, вони мені близькі за колективні візіоністські кольори Мондріана (він у них холодний якийсь, а Міро - теплий). Мондріан мені часом нагадує дадаїстів і Семенка... Дусбург - ще цікава постать, як і Макс Ернст.
то ж таке, щось може просто суб'єктивно не подобатись да і все. буває) Дусбург так, цікавий, Ернст то взагалі любов)
Вісімнадцять хвилин з відкритим ротом, а потім - "Шо?". Але я працюю над собою.
Только сейчас подписала на ваш канал . Элла в прекрасно ведущая:эмоционально, внятно, интересная подача материала. Посмотрела некоторые сюжеты "Культуртригер" и очень рада что познакомились с вами.спасибо!
дякую вам за теплі слова!
Девушка- ведущая , как с картин художников ренессанса, бледная, без бровей,реденькие волосики пшеничного цвета . Типичный идеал лиц Веласкеса ,Рубенса ,Рафаэля Санти и других. Особенно студийный свет делает ее лицо характернее
@@ellayevtushenko2052 кстати,да. У него тоже тиражные лица героев его картин 👍🏻
Якісний контент
Більшість цвєї писанини це просто вміння грамотно продати те що ти накарлякав, переконати що горизонтальна лінія це не просто горизонтальна лінія, а потім сноби і плебеї вже самі ходили і додумували те що хотіли.
Вся ця крутість вимірювалась" новизною форм " і описом.
Сучасне мистецтво - це намагання продати будь-що (включаючи просто сміття) одними людьми іншим. Причому ті, хто створюють цей контент дуже часто є просто посередностями, які точно не змогли б створити шедевр. А покупці в більшості просто хочуть показати, що вони побачили якесь таємне значення недоступне масам, а відтак вони вищі за інших. Тому для мене всі ці виставки сучасного мистецтва не мають жодної цінності. А ікспєрди, що намагаються з нічого видобути високий сенс, як на мене просто клоуни. Зрозуміло, що певні форми і набір кольорів може просто подобатися, бо воно гармонійне чи колір приємний чи форми цікаві, такі "картини" можна спостерігати на шпалерах з абстрактним малюнком чи у мозаїках чи на килимах чи навіть у візерунках снігу на вікні чи у хмарах у небі іт.п. Але це зовсім не означає, що за цими формами обов'язково щось криється. Мистецтво не треба аналізувати, його треба просто спостерігати і давати судження - подобається чи ні, от і все
В дечому я з вами згодна. Сьогодні дізналася з фільму "вихід через сувенірну лавку" про існування художника Brainwasher, і його історія це саме те про що ви написали)
Аршил Горкі
Сподіваюся на каналі буде більше відео саме про мистецтво 😢