Tak w kwestii wyjaśnienia. Skrzynia jest z tego co się orientuję ta sama co w sierrze, most za to jest mega krótki przełożenie 4,63. Stąd ta zrywność. Vmax mi wyszedł jakieś 130-140, już nie pamiętam, podczas gdy w zwykłej sierrze jest sporo więcej. Silnik OHC jest odprężony po przez wklęsłe tłoki, jest też bez kolizyjny dzięki temu. Koło zamachowe, też jest chyba inne, żeby moment był inny. Naklejka jest od korektora siły hamowania. P 100 tak wyprali ze wszystkiego, że nawet nie posiadało regulacji wysokości fotela i lusterka w słoneczniku. Piszę to ja właściciel P100 od 12 lat.
"Skrzynia ta sama co w Sierrze" niestety niczego nie mówi. Skrzynie T9 występowały w kilku odmianach. Tzn. różne przełożenia do różnych silników, pomimo tego, że wszystko było zamknięte w tej samej obudowie. Do Sierry wkładano 3 różne wersje, a odmian skrzyni T9 było chyba nawet więcej, ponieważ była wkładana do różnych aut (Capri, Granada, Scorpio, Transit itd.). I tak np. Sierra 2.3D miała skrzynię z bardzo krótkimi przełożeniami (różnice były w biegach 1-3). Jedynka miała przełożenie 3,91:1. Efekt był taki, że bieg był ekstremalnie krótki, ale za to moment na kołach był tak duży, że silnik było trudno zdławić - trzeba było dobrze wklepać hamulec. Prawdopodobnie P100 wychodziło z tymi samymi przełożeniami, co diesel.
@pawelniedzielski2157 no tak. Wersja do diesela się różniła od benzyny. Jeśli miała by być w 100% wersja dieselowa w benzynie OHC to by nie podeszła, diesel w tej skrzyni miał dłuższy wałek sprzęgłowy.
@ tak, masz rację - różnice w długości wałków były i to się chyba nawet rozciągało na V-ki. Jak ktoś robił przekładki silników, był to temat do rozwiązania. Natomiast na poziomie fabryki długość wałka nie jest przeszkodą, której nie da się przeskoczyć - prościej (taniej) wykonać jeden zamienny element niż cały komplet przełożeń. Trochę już mi to wszystko uleciało, ponieważ za dużo lat minęło od mojej przygody ze Sierrą, ale wydaje mi się, że te skrzynie miały gdzieś na zewnątrz nabite przełożenia. Albo jakieś numery, po których komplet przełożeń dało się ocenić. Tak mi się kołacze, natomiast nie potrafię sobie przypomnieć szczegółów (równie dobrze mogłem to pomylić z tabliczkami znamionowymi na mostach). Gdyby jednak pamięć nie zawodziła mnie kompletnie, oznaczałoby to, że przełożenia w tym P100 da się sprawdzić.
Aż się prosi odcinek i opowieści o tego typu pickupach w Australii, bo tam my nieznamy że przód z Omegi a silnik Corvetty był wozem roboczym rolniczym. Wszelkie Fordy Falcony i cała seria wyścigowa a my myślimy że znamy tylko DTM i BTCC
W Australii pociągnęli temat jeszcze dalej, z autami typu ute. Fordy Falcony i Holdeny Commodore w nadwoziu pickup i z czterystukonnymi v8 pod maską. Piękna sprawa.
Świetny jest ten p100. Ostatnimi autami w tym stylu na europejskim rynku były Fiat Strada i Dacia Logan pick-up. Chwilę wcześniej Skoda oferowała Felicję z nadwoziem towarowym. No może jeszcze Fiat Doblo WorkUp... ale to nie UTE.
Miałem kiedyś Poloneza Trucka, w wersji z krótką kabiną i krótką paką, w dodatku bez plastikowej budy. Można powiedzieć, że był to taki polski P100. Faktycznie klimat jazdy tym autem był świetny. W dodatku Polonez miał dłuższe drzwi i chyba część pasażerska była dłuższa niż w Fordzie, bo siedzenie dało się odsunąć całkiem daleko i było wygodnie.
O bożu, no teraz to dałeś do pieca. Dawno już nie widziałem P100 na ulicach. Gdzieś w zeszłym roku (nie pamiętam w jakiej miejscowości) widziałem jednego w stanie o krok przed "będę go gnił". Dałbym dwie łapy w górę, gdyby się dało.
Jeżeli chodzi o pick-up'y to nie trzeba od razu do RPA - na greckich wyspach jest ich całkiem sporo, takich elegancko zgraconych. ;-) Nikt nie dba o ich wygląd, mają na sobie wypisaną prawdziwą historię... Może niekoniecznie są to Fordy P100, ale jest wiele ciekawych modeli. Polecam. :-)
Ford Pesto. Pesto to pasta, która tradycyjnie robiona była z bazylii, orzechów piniowych, oliwy z oliwek oraz czosnku. Dawniej składniki miażdżone były w moździerzu, obecnie zwykle blenduje się je na gładką masę. Pastę tą można wykorzystać do makaronów, grzanek, pizzy, a także jako dodatek do past kanapkowych. EDIT Wrzuciłem to w 1:55
Co do naklejki i diagramu; precyzyjnie korektor siły hamowania uzależnionej od obciążenia tylnej osi. Związany z ugięciem/obniżeniem skrzyni ładunkowej/tylnej części nadwozia. Gdzie x oznacza odległość od osi. Pozdrowienia.
Zegarek w takim samochodzie to podstawa. Jak rolnik wyjedzie ze świniaczkami na targ to musi wiedzieć o której ma wrócić do domu nakarmić zwierzęta i przygotować jajka na dzień następny
14:56 to jest regulator siły hamowania zależny od załadunku. Kompensator. Zwiększa przepływ płynu hamulcowego na tylną oś zależnie od załadunku. To raczej służy temu żeby auto nie hamowało zbyt mocno gdy auto jest puste. Na pusto przyblokowuje działanie hamulców żeby auto nie wpadało w poślizg na mokrym. Naklejka informuje o tym jak to prawidłowo wyregulować. M to masa załadunku, a X to długość sprężyny. Most nie jest dokładnie z transita. Różni się kilkoma drobiazgami. Podobnie felgi są mega podobne, ale jednak detalami się różnią. Ciekawostką jest też to, że pod belką przednią znajdują się dystanse podwyższające auto o 2cm. Zrobiono to ze względu na to aby zmieścić koło bo Sierra miała mniejszy obwód koła. Amortyzatory przednie P100 także są dłuższe o 2 cm niż sierra co czyni je ultra rzadkie i właściwie całkowicie niedostępne, tylne amortyzatory także są inne niż w transicie. Ponadto wydaje mi się że jednak popularniejsze były diesle 1.8. W Europie najwięcej ich było w Anglii z kierownicą po niewłaściwej stronie. Światła faktycznie są wspólne z Escortem Van 3 generacji. Nadal są do kupienia jako nowe zamienniki w UK, ale niestety nie można do nich dostać koszyków od żarówek. Zapraszam też na mój kanał na którym widać jak odbudowuje ale też mocno tuninguje takiego Forda :). Aktualnie zakładam mu wywrot. A na koniec filmik jak działa kompensator: ruclips.net/video/Xdg2cQO4-Uc/видео.html
Nakepka jest takim kombo dotyczącym obciążenia i zakresu działania hamulca. Podobne wykresy są na wózkach widłowych, ale dotyczą tylko wagi palet(maxymalne obciążenie) względem pozycji na widłach. Tutaj został w dość ciekawy sposób ujęty jeszcze jeden efekt-zakres działania korektora hamowania. Całość jest graficznym instruktażem rozłożenia ładunku, uwzgledniajacym zakres siły hamowania tylnej osi
To z naklejki to korektor siły hamowania. Im większy nacisk na oś tylną tym większa siła hamowania. Rozwiązanue z czasów przed ABS celem uniknięcia poślizgu tylnej osi podczas hamowania szczególnie w zakręcie.
To nie jest czujnik temperatury. To jest przełącznik podciśnienia sterowany temperarurą. Przełącza z podciśnienia bezpośrednio z kolektora na ciśnienie tzw ported zależnie od tego czy jest niedogrzany, lub gdy przekroczy normalną temperarurę pracy. Podłączony był do dystrybutora i zmieniał krzywą momentu zapłonu. Do gaźnika szedł do portu nad przepustnicą... Pozdrawiam.
Ta naklejka to wykres hałasu, zależnie od prędkości i ilości prosiaków na pace. Oryginalnie montowali to w wersji na Jugosławię oraz, oczywiście, Finlandię.
14:28 1. Diagram i pomiar (X mm): Pozycja ramienia dźwigni i sprężyny (X w milimetrach) określa dopuszczalne obciążenie (M w kilogramach). Wykres poniżej pokazuje, jak zmniejsza się maksymalne obciążenie wraz ze wzrostem wartości X. Na przykład: - Przy 40 mm maksymalne obciążenie wynosi około 1600 kg. - Przy 100 mm maksymalne obciążenie znacznie spada. 2. Regulacja obciążenia: Naklejka wskazuje, jak ustawić naprężenie (najprawdopodobniej w przypadku drążka skrętnego lub mechanizmu sprężynowego). Wymaga to utrzymania określonego zakresu 5-10 mm dla wymiaru “F” (odległość lub siła), co zapewnia prawidłowe działanie zawieszenia.
Jest to korektor siły hamowania, a ta nalepka to wykres regulacji korektora w zależności od obciążenia w transicie też taka nalepka oraz korektor wystepuja
To jest coś jak diagram udźwigu wózkach widłowych. Po załadowaniu samochodu reguluje się tym działanie korektora siły hamowania tylnej osi. Podejrzewam że na pusto tył hamuje bardzo delikatnie a po załadowaniu trzeba po prostu zwiększyć siłę hamowania
6:27 zgadzam się, sam nawet myślałem o sprowadzeniu jakiegoś UTE z Australii Ale teraz, z tymi przepisami o homologacji, to trzeba się wstrzymać z jakimkolwiek sprowadzaniem😅
@Złomnik Ta sprężyna i to coś do czego są przewody hamulcowe to reduktor siły hamowania, nim większy ciężar na pace (im niżej auto) tym bardziej sprężyna ciągnie za reduktor przez co mocniej hamuje przy obciążeniu, to samo rozwiązanie jest np. we Fiacie Uno.
14:40 Wedle mjie ten wykres to jest instrukcja ustawienia korektora hamowania. Przy tonie sto fedra przed montażem ma mieć 30mm naciągu przy wadze auta 1100kg. Luz na dzwigni korektora to 5-10mm
Panie Złomnik , w kwestii obecnego samochodu klasy średniej w wersji pickup, polecam pana uwadze Hyundai Santa Cruz, czyli Tuscon tylko z paką. Jest jeszcze Ford Maverick czyli to samo tylko na focusie i inny przód ma. Oba wozy niestety nie są dostępne w europie ale może ktoś już ściągnął rozbitego.
Olsoł: miałem Sierrę 2.3D i tam poziom wyposażenia był identyczny, więc nie rozumiem, o co chodzi, że kabina jest wypruta z wszelkich dodatków. Normalna Sierra według mnie XD
Ta naklejka oznacza mocowanie ładunku lub haka holowniczego tak aby obciążenie było odpowiednie do odległości zaczepu od osi mocowania. Chodzi o to żeby przy mniejszej odległości stosować większe obciążenie, a przy dalszej mniejsze obciążenie.
Sierra pickup, to odpowiedź Forda na Chevroleta El Camino. Wspaniały. Sztosem jest ten wąziutki wylot za fotelami ala okienko w extended cab w Hiluxach.
Białą Sierrą w 1990 jechałem do ślubu, bzdury do grobowej nie przetrwały, ale sentyment pozostał. Mam aktualnie Focusa MK2 Econetic 1,6 TDCI z przebiegiem 350 kkm i ma się świetnie.
Powalone drewno z lasu można zbierać niemal zawsze, oznaczonych drzew nie można i na pewno nie można też w rezerwatach, parkach narodowych, w krajobrazowych to zależy od miejsca. Można spytać leśniczego co można zebrać. Takiego luźnego drewna do zabrania bez przypału jest zazwyczaj dużo.
16:55 Panie Tymonie, bo wiem, że komentarze są czytane. Jakby się panu nudziło, to taki lite albo short albo filmik zwykły, może studio robur, gdzie opowiedziałby pan o łamakach i innych podobnych sprawach powszechnie stosowanych w latach 90tych, jak to sobie parszywcy 'radzili' plus trochę o realiach tamtych czasów, to powiem tylko że bardzo szybko i mocno klikał bym w powiadomienie. Myślę, że tak mocno, że telefon wystawiłby mi niebieską kartę. Ja wiem, że są to sprawy oczywiste, ale młodsi widzowie mogliby się zainteresować. Teściowa ma starą fiestę po ojcu, przerobiła ją na dostawczaka, bo tutaj mamy zmysł badylarza, ale nieważne i ma tam kawał pręta do blokowania skrzyni biegów. To ja stary dziad nie wiedziałem co to jest i musiałem googlować, wstyd! Weź pan pomóż!
Jeśli na tą pakę zmieści się bez zbędnego kombinowania motocykl, to jeździłbym. 👍 Bo np Navarą to nie jeździłbym, bo jest cholernie wysoki próg załadunku, a dwa lekkie motory enduro z trudem da się upchnąć. Taki pick up z naciskiem na PIC....
Czekam na film w którym nie bedzie video tylko dubbing nad odręcznymi rysunkami z rekonstrukcji wydarzeń
Walaszek to ty?
Boże to jest genialne! :D
Podobno tak powstanie film o Renault 19
Oczywiście rysowany stopami 😂
Rysowane starą myszką w Paint'cie :D
Panie Złomnik, nie martw się jakością. Robisz to dla nas, a nie dla siebie.
Naklejka opisuje siłę działania tylnych hamulców poprzez korektor siły hamowania.
a ja myślałem, że chodzi o korektę zawieszenia w zależności od rozkładu masy (środka masy) na pace...
To jest instrukcja regulacji / kontroli korektora siły hamowania, hamulców osi tylnej!
dokladnie
Tak w kwestii wyjaśnienia. Skrzynia jest z tego co się orientuję ta sama co w sierrze, most za to jest mega krótki przełożenie 4,63. Stąd ta zrywność. Vmax mi wyszedł jakieś 130-140, już nie pamiętam, podczas gdy w zwykłej sierrze jest sporo więcej. Silnik OHC jest odprężony po przez wklęsłe tłoki, jest też bez kolizyjny dzięki temu. Koło zamachowe, też jest chyba inne, żeby moment był inny. Naklejka jest od korektora siły hamowania. P 100 tak wyprali ze wszystkiego, że nawet nie posiadało regulacji wysokości fotela i lusterka w słoneczniku. Piszę to ja właściciel P100 od 12 lat.
"Skrzynia ta sama co w Sierrze" niestety niczego nie mówi. Skrzynie T9 występowały w kilku odmianach. Tzn. różne przełożenia do różnych silników, pomimo tego, że wszystko było zamknięte w tej samej obudowie. Do Sierry wkładano 3 różne wersje, a odmian skrzyni T9 było chyba nawet więcej, ponieważ była wkładana do różnych aut (Capri, Granada, Scorpio, Transit itd.). I tak np. Sierra 2.3D miała skrzynię z bardzo krótkimi przełożeniami (różnice były w biegach 1-3). Jedynka miała przełożenie 3,91:1. Efekt był taki, że bieg był ekstremalnie krótki, ale za to moment na kołach był tak duży, że silnik było trudno zdławić - trzeba było dobrze wklepać hamulec. Prawdopodobnie P100 wychodziło z tymi samymi przełożeniami, co diesel.
@pawelniedzielski2157 no tak. Wersja do diesela się różniła od benzyny. Jeśli miała by być w 100% wersja dieselowa w benzynie OHC to by nie podeszła, diesel w tej skrzyni miał dłuższy wałek sprzęgłowy.
@ tak, masz rację - różnice w długości wałków były i to się chyba nawet rozciągało na V-ki. Jak ktoś robił przekładki silników, był to temat do rozwiązania. Natomiast na poziomie fabryki długość wałka nie jest przeszkodą, której nie da się przeskoczyć - prościej (taniej) wykonać jeden zamienny element niż cały komplet przełożeń. Trochę już mi to wszystko uleciało, ponieważ za dużo lat minęło od mojej przygody ze Sierrą, ale wydaje mi się, że te skrzynie miały gdzieś na zewnątrz nabite przełożenia. Albo jakieś numery, po których komplet przełożeń dało się ocenić. Tak mi się kołacze, natomiast nie potrafię sobie przypomnieć szczegółów (równie dobrze mogłem to pomylić z tabliczkami znamionowymi na mostach). Gdyby jednak pamięć nie zawodziła mnie kompletnie, oznaczałoby to, że przełożenia w tym P100 da się sprawdzić.
A, dziękuję za wzmiankę. Pesto zacne, nie zapomnę go nigdy.
Pan redaktor się nie stresuje, ja i tak na ogół bez dźwięku i w 144p oglądam. Dobrze jest, nie ma co psuć. Jak na Forda, to aż za dobrze wyszło
Do odcinka z fordem wystarczą wyświetlacze o rozdzielczości 2x2 piksele i jeszcze trzy wolne piksele i tak zostaną jak Złomnik wyjdzie z kadru.
"ruszy z nagła " super dawno tego nie słyszałem
Fordo w kolorze bordo, sączył paliwo kręcąc mordą 😁
Aż się prosi odcinek i opowieści o tego typu pickupach w Australii, bo tam my nieznamy że przód z Omegi a silnik Corvetty był wozem roboczym rolniczym. Wszelkie Fordy Falcony i cała seria wyścigowa a my myślimy że znamy tylko DTM i BTCC
Gdybym zatrzasnął sie w windzie z Panem i Joanną Senyszyn krew leciała by mi z uszu
pewnie nie, bo chuj*we audio
pewnie byś umarł
dwa zezole
@@TheKamillosdanny ?
No ZoZol
To jest korektor siły hamowania tylnej osi
Dokładnie,jak w poloneza H.pozdrawiam
Zwany też Regulatorem siły hamowania 😁
dokładnie to jest instrukcja sprawdzenia poprawności ustawienia go
Oni to wiedzą kocie....
Regulacja korektora siły hamowania tylnej osi w zależności od obciążenia na pace ( od ładowności)
W Australii pociągnęli temat jeszcze dalej, z autami typu ute. Fordy Falcony i Holdeny Commodore w nadwoziu pickup i z czterystukonnymi v8 pod maską. Piękna sprawa.
ute rzadzi :)
I koniecznie pies na pace
Świetny jest ten p100. Ostatnimi autami w tym stylu na europejskim rynku były Fiat Strada i Dacia Logan pick-up. Chwilę wcześniej Skoda oferowała Felicję z nadwoziem towarowym. No może jeszcze Fiat Doblo WorkUp... ale to nie UTE.
Tylko że i Strada i Logan chyba nie miały tyłu z dostawczaka, z ramą?
Więc chyba Doblo bardziej się w koncepcję mimo wszystko wpisywał
Posiadam strade 2 generacji i od połowy auta jest rama i z tyłu resory. Kocham ten wóz. @@krlchelm
Dorzuciłbym jeszcze VW saveiro (oczywiście nie oferowany w Europie)
@kotokotokot1982 Czyli teoretycznie dałoby radę zamontować zabudowę na 10 epal i ruszyć na dalekie Niemcy?
Nie no, poziom techniczny filmuff rośnieee!
Miałem kiedyś Poloneza Trucka, w wersji z krótką kabiną i krótką paką, w dodatku bez plastikowej budy. Można powiedzieć, że był to taki polski P100. Faktycznie klimat jazdy tym autem był świetny. W dodatku Polonez miał dłuższe drzwi i chyba część pasażerska była dłuższa niż w Fordzie, bo siedzenie dało się odsunąć całkiem daleko i było wygodnie.
Dokladnie ... tez takiego mialem z 15 lat temu.
O bożu, no teraz to dałeś do pieca. Dawno już nie widziałem P100 na ulicach. Gdzieś w zeszłym roku (nie pamiętam w jakiej miejscowości) widziałem jednego w stanie o krok przed "będę go gnił".
Dałbym dwie łapy w górę, gdyby się dało.
2.0 Pinto ma swój klimat i swoją moc. Świetny odcinek.
Pogłowie zwierzyny leśnej a także podaż chrustu wyraźnie spadło po nielegalnej wizycie Tymona w lesie
Jeżeli chodzi o pick-up'y to nie trzeba od razu do RPA - na greckich wyspach jest ich całkiem sporo, takich elegancko zgraconych. ;-) Nikt nie dba o ich wygląd, mają na sobie wypisaną prawdziwą historię... Może niekoniecznie są to Fordy P100, ale jest wiele ciekawych modeli. Polecam. :-)
1:58 Zlomnik wsiadł "sam za samym sobą" 😀
Pąąąąą 😂😂😂 rewelacja 😁 od razu przypomniał mi się odcinek z Cadillac'em
Ford Pesto.
Pesto to pasta, która tradycyjnie robiona była z bazylii, orzechów piniowych, oliwy z oliwek oraz czosnku. Dawniej składniki miażdżone były w moździerzu, obecnie zwykle blenduje się je na gładką masę. Pastę tą można wykorzystać do makaronów, grzanek, pizzy, a także jako dodatek do past kanapkowych.
EDIT Wrzuciłem to w 1:55
Co do naklejki i diagramu; precyzyjnie korektor siły hamowania uzależnionej od obciążenia tylnej osi. Związany z ugięciem/obniżeniem skrzyni ładunkowej/tylnej części nadwozia. Gdzie x oznacza odległość od osi. Pozdrowienia.
Pitolisz po swojemu, tylko równie pokręceni to rozumieją ale tego chcemy. Jestem graciarzem z miłości do klasyki.
Zegarek w takim samochodzie to podstawa. Jak rolnik wyjedzie ze świniaczkami na targ to musi wiedzieć o której ma wrócić do domu nakarmić zwierzęta i przygotować jajka na dzień następny
Złomnik robi rzeczy w standardzie które polskiemu yt nigdy się nie śniły
No i to jest Prawilny Januszowy Ford.. I na grzyby i na ryby i po drzewo
Po drzewo nie da rady, można tylko po dżewo
14:56 to jest regulator siły hamowania zależny od załadunku. Kompensator. Zwiększa przepływ płynu hamulcowego na tylną oś zależnie od załadunku. To raczej służy temu żeby auto nie hamowało zbyt mocno gdy auto jest puste. Na pusto przyblokowuje działanie hamulców żeby auto nie wpadało w poślizg na mokrym. Naklejka informuje o tym jak to prawidłowo wyregulować. M to masa załadunku, a X to długość sprężyny. Most nie jest dokładnie z transita. Różni się kilkoma drobiazgami. Podobnie felgi są mega podobne, ale jednak detalami się różnią. Ciekawostką jest też to, że pod belką przednią znajdują się dystanse podwyższające auto o 2cm. Zrobiono to ze względu na to aby zmieścić koło bo Sierra miała mniejszy obwód koła. Amortyzatory przednie P100 także są dłuższe o 2 cm niż sierra co czyni je ultra rzadkie i właściwie całkowicie niedostępne, tylne amortyzatory także są inne niż w transicie. Ponadto wydaje mi się że jednak popularniejsze były diesle 1.8. W Europie najwięcej ich było w Anglii z kierownicą po niewłaściwej stronie. Światła faktycznie są wspólne z Escortem Van 3 generacji. Nadal są do kupienia jako nowe zamienniki w UK, ale niestety nie można do nich dostać koszyków od żarówek. Zapraszam też na mój kanał na którym widać jak odbudowuje ale też mocno tuninguje takiego Forda :). Aktualnie zakładam mu wywrot. A na koniec filmik jak działa kompensator: ruclips.net/video/Xdg2cQO4-Uc/видео.html
Nakepka jest takim kombo dotyczącym obciążenia i zakresu działania hamulca. Podobne wykresy są na wózkach widłowych, ale dotyczą tylko wagi palet(maxymalne obciążenie) względem pozycji na widłach. Tutaj został w dość ciekawy sposób ujęty jeszcze jeden efekt-zakres działania korektora hamowania. Całość jest graficznym instruktażem rozłożenia ładunku, uwzgledniajacym zakres siły hamowania tylnej osi
Dowcip o wiatraku 👏👏👏
Złomnik upalający auto! I to Sierre- to jest dobra niedziela :D
Ford Pesto, to jakiś model na rynek włoski?
8:17 obudowa filtra powietrza wskazuje, kto finansował rozwój Forda xd
😂
Tylko, ze Pan Ford byl zapalonym fanem akwarelisty.
Każdy pickup jest zajebisty. A to koło zapasowe wcale nie jest jeszcze takie złe 😂
Pickupy chwalą Ci, których nie stać na DOKĘ :P
Złomnik. Jesteś wielki. Kocham twoje komentarze.
Wentylator na wiskozie ruszy z nagła 😊
Genialny samochód, niestety motoryzacja poszła w złym kierunku. To na słupku to będzie rozrysowany korektor siły hamowania w zależności od obciążenia.
Wreszcie wszystko słyszę i rozumiem. Dźwiękowcy od Wzgórza Psów i Żulczyk niech się uczą.
To z naklejki to korektor siły hamowania. Im większy nacisk na oś tylną tym większa siła hamowania. Rozwiązanue z czasów przed ABS celem uniknięcia poślizgu tylnej osi podczas hamowania szczególnie w zakręcie.
W Australii też bardzo popularne taki rodzaj nadwozia. Była jeszcze favorit i felicia taka, oraz siena/albea którą czasem w okolicy widuję
Mamy jesień,
zbliża się zima,
a ciepłych kubraków
dla Złomnika,
jak nima,
tak nima.
To zee schematu to regulacja korektora siły hamowania. W zależności od obciążenia można regulować siłę hamowania tylnej osi.
To z tyłu to korektor siły hamowania 🎉🎉🎉🎉
15:08 15:08 15:08
😅 15:08
Jak zwykle zajebista jakość dźwięku i obrazu.
To urządzenie to korektor siły hamowania tylnej osi. Na tabliczce jest wykres tej siły w zależności od masy ładunku i oddalenia od tylnej osi.
Ekstra wóz, naprawdę użytkowy
To nie jest czujnik temperatury. To jest przełącznik podciśnienia sterowany temperarurą. Przełącza z podciśnienia bezpośrednio z kolektora na ciśnienie tzw ported zależnie od tego czy jest niedogrzany, lub gdy przekroczy normalną temperarurę pracy. Podłączony był do dystrybutora i zmieniał krzywą momentu zapłonu. Do gaźnika szedł do portu nad przepustnicą... Pozdrawiam.
Wspaniały do driftu
jako miłośnik włoskiej kuchni, słysząc PESTO klikam lajka.
ten rysuneczek to wykres dla Korektora siły hamowania
Ten wykres proste, odległość położenia ładunku względem jego wagi na pace. Coś jak wykres wagi w wózkach widłowych
Jakosc jak zawsze TOP
Obiad z mikrofalówki jest bardzo smaczny i pożywny zdrowy i każdemu zalecam ⛺⛺⛺⛺⛺⛺⛺
Super fura zawsze mi się podobała 😎 miałem Transita, a teraz mam Frontere A i też jest fajnie. Pozdrawiam i zawsze gratem 💪😃
Wreszcie jakaś Strefa Czystego Transportu
Super wóz 😀👍
I teraz wszystkim osobom ,które odpowiedziały e-book się należy.😂
Ta naklejka to wykres hałasu, zależnie od prędkości i ilości prosiaków na pace. Oryginalnie montowali to w wersji na Jugosławię oraz, oczywiście, Finlandię.
Dziwne, że nie pojawiło się żadne porównanie do Poloneza Trucka :P
😂 Ale - JAJA "dżewo" 😊 POZDRO600
Znak od Boha motoryzacji tosztoss cudo ❤
14:28
1. Diagram i pomiar (X mm): Pozycja ramienia dźwigni i sprężyny (X w milimetrach) określa dopuszczalne obciążenie (M w kilogramach). Wykres poniżej pokazuje, jak zmniejsza się maksymalne obciążenie wraz ze wzrostem wartości X.
Na przykład:
- Przy 40 mm maksymalne obciążenie wynosi około 1600 kg.
- Przy 100 mm maksymalne obciążenie znacznie spada.
2. Regulacja obciążenia: Naklejka wskazuje, jak ustawić naprężenie (najprawdopodobniej w przypadku drążka skrętnego lub mechanizmu sprężynowego). Wymaga to utrzymania określonego zakresu 5-10 mm dla wymiaru “F” (odległość lub siła), co zapewnia prawidłowe działanie zawieszenia.
Czemu nie było siadania za samym sobą ?
To jest korektor siły hamowania, im więcej na pace tym większa siła hamowania tylnej osi.
Jest to korektor siły hamowania, a ta nalepka to wykres regulacji korektora w zależności od obciążenia w transicie też taka nalepka oraz korektor wystepuja
To urządzenie przy moście to zapewne korektor siły hamowania tylnej osi 😉
To jest coś jak diagram udźwigu wózkach widłowych. Po załadowaniu samochodu reguluje się tym działanie korektora siły hamowania tylnej osi. Podejrzewam że na pusto tył hamuje bardzo delikatnie a po załadowaniu trzeba po prostu zwiększyć siłę hamowania
Co do klamki wewnątrz, jest identyczna jak w Sierrze po liftach, wiem bo jeździłem Sierrą w kombi 1.8 turbodoładowany diesel z 1991r.
Cudowny odcin. Dubbing daje vibe niemieckich seriali
Wykres działania kolektora siły hamowania
No i to mnie się podoba postarane na 30% tak ma być! Pozdrawiam
6:27 zgadzam się, sam nawet myślałem o sprowadzeniu jakiegoś UTE z Australii
Ale teraz, z tymi przepisami o homologacji, to trzeba się wstrzymać z jakimkolwiek sprowadzaniem😅
@Złomnik Ta sprężyna i to coś do czego są przewody hamulcowe to reduktor siły hamowania, nim większy ciężar na pace (im niżej auto) tym bardziej sprężyna ciągnie za reduktor przez co mocniej hamuje przy obciążeniu, to samo rozwiązanie jest np. we Fiacie Uno.
14:40 Wedle mjie ten wykres to jest instrukcja ustawienia korektora hamowania. Przy tonie sto fedra przed montażem ma mieć 30mm naciągu przy wadze auta 1100kg. Luz na dzwigni korektora to 5-10mm
Po migowemu następny 😂
Złomnik Diesli mi brakuje!
Weź wybieraj więcej Diesli!
A najlepiej R5, R6☺️👍
Nie Gwiazda Dawida, a prędzej pentagram, ale też nie do końca!!!! :)
Panie Złomnik , w kwestii obecnego samochodu klasy średniej w wersji pickup, polecam pana uwadze Hyundai Santa Cruz, czyli Tuscon tylko z paką. Jest jeszcze Ford Maverick czyli to samo tylko na focusie i inny przód ma. Oba wozy niestety nie są dostępne w europie ale może ktoś już ściągnął rozbitego.
Olsoł: miałem Sierrę 2.3D i tam poziom wyposażenia był identyczny, więc nie rozumiem, o co chodzi, że kabina jest wypruta z wszelkich dodatków. Normalna Sierra według mnie XD
dokładnie, poza boczkami drzwi niczym się nie różni.
Fajnie, włączyłem sobie do szykowania obiadu, a tu Ziom dzwięku nie nagrał.
Ta naklejka oznacza mocowanie ładunku lub haka holowniczego tak aby obciążenie było odpowiednie do odległości zaczepu od osi mocowania. Chodzi o to żeby przy mniejszej odległości stosować większe obciążenie, a przy dalszej mniejsze obciążenie.
16:10 owszem, ale przecież tu jest skrzynia z transita 😉
W Danii tego typu nadwozia były bardzo popularne, dużo jeździło tam amerykańskich El Camino.
Sierra pickup, to odpowiedź Forda na Chevroleta El Camino. Wspaniały. Sztosem jest ten wąziutki wylot za fotelami ala okienko w extended cab w Hiluxach.
Białą Sierrą w 1990 jechałem do ślubu, bzdury do grobowej nie przetrwały, ale sentyment pozostał. Mam aktualnie Focusa MK2 Econetic 1,6 TDCI z przebiegiem 350 kkm i ma się świetnie.
Australijskie UTE to ten sam koncept i super fajne fury!
Nagroda "Teraz Polska" w pełni zasłużona.
Oho, Złomnik zaczął białostoczczyzną nawijać 😄
Obrazek to działanie korektora siły hamowania
Nalepka informuje o zależności i regulacji hamowania tylnej osi ( korekor siły hamowania tylnej osi) od masy ładunku w kg na pace
To Reduktor siły hamowania.. im większa masa na pace- tym skuteczniejsze hamowanie było
Powalone drewno z lasu można zbierać niemal zawsze, oznaczonych drzew nie można i na pewno nie można też w rezerwatach, parkach narodowych, w krajobrazowych to zależy od miejsca. Można spytać leśniczego co można zebrać. Takiego luźnego drewna do zabrania bez przypału jest zazwyczaj dużo.
16:55 Panie Tymonie, bo wiem, że komentarze są czytane. Jakby się panu nudziło, to taki lite albo short albo filmik zwykły, może studio robur, gdzie opowiedziałby pan o łamakach i innych podobnych sprawach powszechnie stosowanych w latach 90tych, jak to sobie parszywcy 'radzili' plus trochę o realiach tamtych czasów, to powiem tylko że bardzo szybko i mocno klikał bym w powiadomienie. Myślę, że tak mocno, że telefon wystawiłby mi niebieską kartę. Ja wiem, że są to sprawy oczywiste, ale młodsi widzowie mogliby się zainteresować. Teściowa ma starą fiestę po ojcu, przerobiła ją na dostawczaka, bo tutaj mamy zmysł badylarza, ale nieważne i ma tam kawał pręta do blokowania skrzyni biegów. To ja stary dziad nie wiedziałem co to jest i musiałem googlować, wstyd! Weź pan pomóż!
Korektor siły hamowania. Normalna sprawa.
Jest to wykres regulacji siły hamowania
14:18 już raz miałeś wysłać swoją książkę w zamian za prawidłową odpowiedź i tego nie zrobiłeś, więc.... się... :P poza tym klasa jak zawsze :)
Jeździłem niedawno taką Dacią pickup i szkoda, że na naszym rynku jest mało tych aut bo na wsi do jeżdżenia bardzo zacne auto.
Uchwyty drzwi są jak w sierrze , nie było ukośnych uchwytów, zabezpieczenie klameczka też takie ciekawe było. Miałem 2 mk2 przed- i polift 1.
Jeśli na tą pakę zmieści się bez zbędnego kombinowania motocykl, to jeździłbym. 👍
Bo np Navarą to nie jeździłbym, bo jest cholernie wysoki próg załadunku, a dwa lekkie motory enduro z trudem da się upchnąć. Taki pick up z naciskiem na PIC....
Ta naklejka to jest schemat korektora hamowania. zmiana siły hamowania wraz zmiana masy ładunku