Чому виникає артроз

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 авг 2024
  • Чому виникає артроз
    Сьогодні ми поговоримо про те, що ж таке артроз, остеоартроз, остеоартрит, деформирующий остеоартроз, коксартроз, гонартроз, це все, в принципі, синоніми одного і того ж самого захворювання. Деформирующий остеоартроз - це вже трошки старіша назва, зараз застосовується частіше термін остеоартрит, хоча в принципі це одне і теж . Коксартроз - це є зміни в кульшовому суглобі, гонартроз - це є зміни в колінному суглобі але так само ці зміни можуть бути в будь яких інших суглобах, можуть бути в крупних суглобах, у великих суглобах плечовому, колінному, ліктьовому, гомілково-ступневому, кульшовому та колінному. Можуть бути дрібних суглобах кисті, стопи, тобто вони можуть бути у різних суглобах, можуть бути навіть у суглобах хребта - це буде називатися спондилоартроз. Тобто ці зміни можуть виникати в будь-яких суглобах. Частіше вони виникають в суглобах нижніх кінцівок, тому що зрозуміло, що є більше навантаження на суглобі. Причини цього захворювання є різноманітні. Часто плутають ревматичні ураження суглобів, класичний ревматизм, поліартрит класичний, ревматоїдний артрит з остеоартрозом; вони дуже схожі по своєму перебігу, по тому як вони виглядають клінічно, але відрізняються також по певним ознакам і по своїй причині; тому що ревматичні захворювання у більшості своїх випадків мають аутоімунну причину, тобто це організм сам атакує власними імунними клітинам свої ж тканини суглобів, серця і інших тканин. Це може бути при різних захворюваннях і при певних інфекційних. Це коли іде ураження власним організмом власних суглобів. Але ми сьогодні говоримо саме про остеоартроз, який не має під собою ревматичного чи класичного інфекційного етіологічного чинника, тобто класичної причини у вигляді ревматизму чи якоїсь інфекції суглоба і це захворювання має в собі причину способу життя. Тобто причина цього це є зношуваність суглобів.
    Консультація спеціалістів у Києві, Львові та Івано-Франківську:
    ivr.ua/ua/cont...

Комментарии • 14

  • @ivr_ua
    @ivr_ua  2 года назад

    Консультація спеціалістів у Києві, Львові та Івано-Франківську:
    ivr.ua/ua/contacts?

  • @IgorFreeman-zp9gj
    @IgorFreeman-zp9gj 4 месяца назад

    Дуже дякую за це гарне та дуже корисне відео🙏

  • @user-it5eb6jr7w
    @user-it5eb6jr7w 10 месяцев назад +1

    Дякую за доступне роз'яснення

    • @ivr_ua
      @ivr_ua  10 месяцев назад

      Дякуємо за зворотній зв'язок!
      Будьте здорові💚

  • @yrabas2743
    @yrabas2743 2 года назад +3

    Молодець !!!все в подробностях доступно і зрозуміло!!!

  • @sergeykey6875
    @sergeykey6875 9 месяцев назад

    за 5 хвилин все зрозуміло. Дякую

  • @tatianatreba2805
    @tatianatreba2805 2 года назад

    Дякую, розжували. Аж якось не по собі. 😬 Людина складний механізм

  • @Alex__777
    @Alex__777 2 года назад

    Доброго дня! Маю грижі протрузії в позвоночника, сколіоз. Зробив панорамний рентген нижніх кінцівок так як є признаки укороченої ноги але вона виявилася функціональною, перекіс тазу вправо. Але найбільше тепер турбує проблема колін в яких суглобові щілини звужені. Не маю зайвої ваги, по рентгену конгруентність, структури, форми, осі кісток, все витримано. Як так, що стало причиною? Можливо спина і перекіс тазу? В тазобедренних імпіджмент синдром. Вік 36 років

    • @ivr_ua
      @ivr_ua  2 года назад

      Функціональна асиметрія нижніх кінцівок, яка може бути пов'язана з перекосом тазу у більшості випадків не призводить до виникнення болю в спині та нижніх кінцівках. Різниця в нижніх кінцівках до 1,5см не є клінічно значимою. Однак така асиметрія може мати значення у людей, які займаються професійним спортом, наприклад, бігуни. Тому для того, щоб зрозуміти істині причини вашою проблеми, радимо Вам звернутися до спеціалістів.
      ivr.ua/ua/contacts?

  • @Alex__777
    @Alex__777 2 года назад

    Скажіть будь ласка. Чи можна вважати, що є Кокса вальга, якщо оди із тазостегнових суглобів має кут 135 градусів а інший 130?

    • @ivr_ua
      @ivr_ua  2 года назад

      Якщо Ви маєте на увазі шийково діафізарний кут, то в нормі він складає 120-135 градусів. Кокса вальга характеризується кутом більше 139 градусів.
      Попередньо можна сказати, що такі показники шийково-діафізарного кута можна вважати нормою, хоча насторожує несиметричнісь справа/зліва. Більш детально треба розглянути цю ситуацію на консультації, з оцінкою клінічної картини, оглядом рентгенограм (на стан кульшового суглоба вказують також інші показники, не тільки ШЖК), можливо також потрібні інші додаткові дослідження.
      ivr.ua/ua/contacts?

  • @koliakozyar7466
    @koliakozyar7466 2 года назад

    Привіт! Чи підтримуєте ви ПРП терапію при дегенеративних змінах латерального меніска. Чи не зашкодить вона?

    • @ivr_ua
      @ivr_ua  2 года назад

      Так. ПРП використовується при пошкодженнях меніска, та є ефективною при даній патологіі

    • @koliakozyar7466
      @koliakozyar7466 2 года назад

      @@ivr_ua Я знав, що ви не байдужі, я знав, що ви відповісте. Дякую ВАМ! Одного не розумію. Це якщо мені проколять суглобовий мішок він уже не загоїться і я втрачу синовіальну рідину і прийдеться через цю процедуру ПРП щороку колоти гіалурінову кислоту чи як, чи я помиляюсь. Дуже мало інформації про це лікування. Вам необхідно зробити відео, щоб просвітити людей знаннями. ХТО ЯК НЕ ВИ? Дякую!!!!!