Jak samodzielnie wymienić próg w VW Golf IV/Bora/Octavia/Passat B5. Część 1.
HTML-код
- Опубликовано: 2 дек 2024
- Hej, dzisiaj pierwsza część wymiany progów w moim Golfie IV. Pokażę Wam jak samodzielnie poradzić sobie z wymianą takiego progu z podstawowymi narzędziami bez doświadczenia. Musicie na pewno uzbroić się w dużo czasu i parę narzędzi typu: spawarka, kątówka, przecinak, młotek, wiertarka, rozwiertak do spawów, arkusz blachy, papier ścierny, włosy murzyna.
Zacznij wspierać ten kanał, a dostaniesz te bonusy:
/ @kewinpol - Хобби
Luka robota czekamy na drugą część
@@tomaszkowalski4757 Dzięki wielkie, robiłem to sam pierwszy raz, roboty było naprawdę sporo, ale udało się, efekt dla mnie zadowalający.
Mega film, sam będę musiał zabrać się za wymianę progów u Mnie w aucie, widać, że jest trochę z tym zabawy. Czekam na 2 część.
@@kamilk9635 Jest trochę pracy, ale da się sporo zaoszczędzić kasy i satysfakcja zrobienia tego samemu.
@@kewinpol To na pewno, sporo można zaoszczędzić.
Lux, bedzie chodził 😊
@@ukaszwitkiewicz3960 Jak fachowa ręką, to będzie chodził. Pierwsze koty za płoty z blacharka, trochę było co robić, ale udało się.
Dajesz mój ty bohaterze, dajesz drugą cześć :)
Postaram się w tym tygodniu wrzucić drugą część, trochę materiału jest do przerobienia :)
Ja u Siebie w Borze wymieniałem progi 2 lata temu, widzę, że te same wgniotki mają reperaturki co u mnie. Też z tej samej firmy.
Najważniejsze, to po wycięciu wyczyścić jak najwięcej nam się uda rdzy, dać dobrej jakości chemie na resztę a na końcu zawoskować dobrej jakości woskiem.
Bolla woski bym unikał, szybko wysychają, spływają w dół i kruszą się jakoś. Chyba, że ja ciągle takie lewe kupowałem.
Przeniosłem się na Noxudol 750, no ale on jest pod pistolet i kompresor, ale robi robotę.
Baranek? Noxudol 1600 polecam na zabezpieczenie zewnętrznej części progu.
@@TheNysmo Zgadzam się w 100% reperaturki z tej firmy, to chyba jedne z lepszych. Co do wosku to miałem noxudol i novol oba dobre. Tam gdzie blacha słaba to najlepiej wyciąć, a gdzie się nie da to wyczyścić i zabezpieczyć dobrze.
Super sprawa, czekam na następne części
@@danielgendera797 Dzięki wielkie, trochę jest z tym roboty, ale do ogarnięcia samemu, wiadomo idealnie jak blacharz nie jest zrobione, ale wyszło też sporo taniej.
@@kewinpol uwierz mi, że oddanie do blacharza/lakiernika nie gwarantuje idealnego wykonania :D
@@danielgendera797 Oj wiem dobrze, znajomy wydał sporo kasy za wstawienie progu, po 2 latach już zaczęła rdza wychodzi. Jak te progi wytrzymają te 5 lat to będę zadowolony.
@@kewinpol byś wymienił i u mnie😊
@@karolgoas Haha, sam to robiłem i nie powiem ciężka robota z tym jest, nie ma się co dziwić, że to tyle kosztuje. Jak będziesz wymieniał i będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało.
Jaki rozwiertak kupić? M.. ile
Ja miałem 6mm i jak idealnie się wywierci spaw to puści bez problemu.
@@kewinpol ok a kiedy kolejna 2 część?
@@krystianzieba9907 Postaram się dodać pod koniec przyszłego tygodnia, ale nie obiecuję, bo sporo jest materiału.
@@kewinpol to będą 2 części czy ile?
@@kewinpol to będzie 2 części czy ile będzie części?
To powiem wam że jakosc zabezpieczen w tych vag jest różna pewnie zależy od fabryki/montowni. widziałem leony z hiszpani z zerowa rdza i bardzo ładnie zawoskowanymi progami i podlogą w grubym baranku. a tez widzialem octavie bez baranka ale progi nie idą. W golfie passacie chyba to najgorzej wyglądało. tu nie ma wosku. nie ma po nim śladu
@@StopTeoriomSpiskowym W Hiszpani inny klimat jest, nie ma zimy i nie sypia soli więc i blacharka będzie lepsza. Co do zabezpieczenia to może i zależy od rocznika, kraju skąd pochodzi, ale mój miał dużo wosku i baranka. Zresztą golf 4/passat B5 miała dobre zabezpieczenie, proszę sobie zobaczy jak gnije golf V czy Passat b6.
@@kewinpol Te leony wyprodukowane w hiszpani (pierwszy rok) jeżdzace w niemczech. skody w czechach jeżdzace po polsce rocznik 2002. Progi w golfach i A3 widuje czesto z początkiami rdzy. czy jest jakas korekta konstrukcyjna wzgledem skoda/leon/toledo?
@@StopTeoriomSpiskowym Tak dokładnie to nie wiem, ale można zauważyć, że im nowszy samochód tym gorsze zabezpieczenie i jakoś blach.
Pytanie zasadnicze: na jak długo wymiana progów będzie trwała?
@@TheDevilek1983 Ciężkie pytanie, ale podejrzewam, że może przeżyć auto, które ma już 26 lat. Niestety znam osoby, które wywaliły ponad 2000 zł na wymianę u blacharza, a po 2 latach progi już rdzewiał. Także tutaj nie ma pewności, że odda się do blacharza i wszystko będzie ok, na 10 kolejnych lat.
Tak jak sobie zrobisz tak będzie trwałe. Podstawą jest dobry podkład i konserwacja profili, warto kilka puszek na próg zużyć. I odpływy kondensatu też trzeba zrobić żeby były drożne. Jak zrobisz byle jak to po zimie znowu wyjdzie rdza jak będziesz oszczędzać na materiale. Lepiej kupić więcej chemii niż potem poprawiać.
@@MarkoWY02 Tu się zgadzam, wosku nie oszczędzałem na progi do środka.
Xsara z 2001 kupiona za 5k ma idealne blachy, podwozie i progi. Szkoda czasu na ulepy 😅
U mnie też bez problemu podnosiła sie za progi, ale jak je rozciąłem nie było już tak pięknie.
@@kewinpol Xsara polift ma podwójny ocynk całej budy, a progi i profile konserwowałem woskiem, więc się nie boję 👍
@@p7hyte Jeśli nie było nic skorodowane i dał Pan wosk to powinno jeszcze pojeździć.
niby 1 raz to robisz ale jak fachowiec
@@mr.pomidorek7574 Dzięki za takie dobre słowa, najgorsze to było spawanie, jak jestem totalnym amatorem i pierwszy raz spawałem takim migomatem, wcześniej może 2 razy miałem w ręce spawarkę z elektroda.
@@kewinpol migoamat latwiejszy niz elektroda dasz rade z ustawianiem progow bedzie zabawa ale czekamy na filmy ;)
@@mr.pomidorek7574 Oj no trochę jest zabawy, niestety spawarka bez gazu co też nie pomaga.
@@kewinpol a ja myślałem ze masz na butle no to fakt drut samoosłonowy czsami jak chce idzie
@@mr.pomidorek7574 Niestety tylko taką mam, może kiedyś dorobię się z gazem😅 Ciężko spawa się samoosłonowym taka cienka blachę.