@@attilafarsang4339 Köszi az infót utána nézek... sima flakonos verzióban is van? Mert csak 2 komponensű profi rendszereket találtam amihez szóró gép is kell.
Jó napot! Egy hete cserélték ki a nyílászáróinkat (fáról műanyagra). A ház már vakolva volt és műkő ablakpárkánnyal rendelkezett. Kívülről a purhabot levágva sajnálattal látjuk, hogy 1-2 cm hézag van az ablakok és a párkányok között. hogyan tudnánk megfelelően eltűntetni és megfelelően víz zárózni ezeket a réseket? köszönöm a segítséget!
valamilyen "komolyabb" tömítő paszta is jó lehet, vagy hálóerősítéssel elhelyezett kent szigetelés, vagy a "szokásos" öntapadó epdm szalag... email-em, ha kell: agyogyitohaz@gmail.com
Persze. De èrdemes ràkèrdezni az ablak gyàrtójànàl / szàllítójàn, hogy ô pontosan mit ajànl, mit hasznàl... Mi a gyàri termèk a konkrèt ablakhoz? Vagy fóliàval beèpítve kell kèrni. Ùgy nevezik, hogy RAL-szalagos beèpítès... Àltalànosan is meg lehet fogalmazni: Belsô oldali pàrazàró membràn, pl. epdm anyagù szalag Külsô oldali víz- ès lègzàró membràn, epdm sz. DE: mindig komplexen kell nézni / kezelni az egész èpület mûködèsèt / itt most pàrahàztartàsàt, szellôzèsèt! Egy eredeti vályoghàz egy jól mûködô egysèg. Ha "belepiszkàlunk", akkor nagyon oda kell figyelni! Fenn kell tartani tovàbbra is a negfelelô mûködés egyensúlyát! Tehàt kellenek "ellenintézkedèsek", ha rontunk valamin. Egy új, nagyon jòl zàró ablak (a fólia màr csak hab a tortàn) erôsen lecsökkenti az eddigi, "megszokott" kifelè törtènô lègmozgàst. Ezèrt nekünk is "mòdosítani kell a megszokotton": fokozni a lèlegzô burkolatok mennyisègèt, gyakrabban szellôztetni, csökkenteni a pàratermelèst, odafigyelni a bùtorozàsra, àltalànosan mondva: tudatosabb èpülethasznàlat. De van olyan is, amit biztos ne csinàljunk vàlyoghàz esetèn: mûanyag falfestèk, külsô oldali eps hab hôszigetelès... De mailezhetünk is, mert ez talàn messzebbre vezet: agyogyitohaz@gmail.com
Üdvözlöm, köszönöm szépen a videót! Nekem a párkánnyal kapcsolatban lenne kérdésem. Ha jól látom a rajzon, a parkány nem párkányfogadóba van betolva, hanem az ablaktokhoz rögzítve (csavarozva?). Ebben az esetben nem okoz problémát, hogy a víz befolyhat a tok és a párkány között? A fólia azt a vizet elvezeti? Illetve az nem okoz gondot, hogy az ablaktok sok légkamrával speciálisan kialakított, tokszerkezetébe belefúrunk, ez által nem romlik a szigetelő tulajdonsága, illetve nem okozza a garancia elvesztését? Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Nagyon jók a kérdések! A párkány éltömítése mindig megoldandó: -PE habszalag ragasztva -a felső élnél visszaperemezett párkánylemez -a hézag kitömítve tartósan rugalmas kültéri (időjárásálló, UV-álló) szigetelőmasszával A párkánycsavarozás alapvetően nem ront a hőszigeteltségen. Garanciavesztés nincs ilyentől, de jobb ha az "ablakos csapat" építi be ezt is... Ők figyelnek arra is, hogy a párakivezető nyílások ne kerüljenek eltakarásra (ami szinte minden más esetben bekövetkezik, és "maga alá csorgat" az ablak). A párkány alatt persze van egy másodlagos védelem / vízelvezetés is: EPDM fólia a tok alsó éléhez ragasztva, elöl pedig kivezetve... Fontos a párkányzatok oldalsó védelme is (ide is fel kell hajtani a lemezt és a fóliát)!
Üdvözletem, nagyon jó videó, köszönjük. A tanultakon felbuzdulva mindjárt rákerestem hol lehet venni ilyen párazáró szalagokat, de a sok okosság inkább csak összezavart. Megosztana velünk pár linkez ahol ezeket be lehet szerezni? Előre is köszönöm, további jó munkát! :)
Minden ablakos-ajtós cég használ ilyeneket. Mindegyiknek megvan a saját "kedvence", amit ajánl a saját termékeihez. Sok jó szalag van. Az Illbruck szalagok nagyon jók ebben a témában...
Ezért szeretem mikor egy férfi egy másik férfinak magyaráz el valamit. Lehet nagyon hímsoviniszta, de ezt egy nőnek minimum 15 percig tartott volna elmondani. Fasza, Köszi!
@@DrLecter80 a lényeg, hogy a hőszigetelt hézag védve legyen. Ha már az ablakon folyik a pára, az a belső használat okán keletkezik (túl sok páratermelés, kevés szellőzés).
Pont az a cél, hogy a fólián csapódjon le, és ne a habon belül. Igy nem veszti el a hab a hőszigetelő képességét, ami még több páralecsapódáshoz vezetne.
Ezt nevezem! Átlátható, világos, es értelmes magyarázat! Sok ilyen oktató videót szeretnénk. Gratulálok.
Nagyon örülök, hogy hasznos volt! Köszönet a véleményért!
Továbbra is igyekezni fogok, hogy ilyenek készüljenek!
Végre egy számomra is érthető magyarázat, mely alapján fogom csinálni az ablak beépítést!
Köszönöm.
Köszönet a hasznos infókért!
Nincs esetleg zárt cellás purhab? Vagy valami szórható vízzáró anyag? Kenhető vízzáró, az van azt már használtam.
Van zártcellás purhab... szórható... nedvességre nem érzékeny...
@@attilafarsang4339 Köszi az infót utána nézek... sima flakonos verzióban is van? Mert csak 2 komponensű profi rendszereket találtam amihez szóró gép is kell.
Jó napot!
Egy hete cserélték ki a nyílászáróinkat (fáról műanyagra). A ház már vakolva volt és műkő ablakpárkánnyal rendelkezett. Kívülről a purhabot levágva sajnálattal látjuk, hogy 1-2 cm hézag van az ablakok és a párkányok között. hogyan tudnánk megfelelően eltűntetni és megfelelően víz zárózni ezeket a réseket? köszönöm a segítséget!
valamilyen "komolyabb" tömítő paszta is jó lehet, vagy hálóerősítéssel elhelyezett kent szigetelés, vagy a "szokásos" öntapadó epdm szalag...
email-em, ha kell:
agyogyitohaz@gmail.com
@@attilafarsang4339 köszönöm válaszát!
Ez akkor is kell/működhet, ha a káva 5cm XPS-sel van "szigetelve"?
igen, csak meg kell oldani, hogy ne juthasson az xps mögé pára.... hézagtömítésekkel.
Kenheto vizszigeteles nem jo ?
@@MultiAlice999 de. :-)
Üdvözlöm. Olyan kérdésem lenne hogy a vízzáró fóliát vályogházaknál műanyag ablak beépítéséhez is lehet használni?
Persze. De èrdemes ràkèrdezni az ablak gyàrtójànàl / szàllítójàn, hogy ô pontosan mit ajànl, mit hasznàl...
Mi a gyàri termèk a konkrèt ablakhoz?
Vagy fóliàval beèpítve kell kèrni. Ùgy nevezik, hogy RAL-szalagos beèpítès...
Àltalànosan is meg lehet fogalmazni:
Belsô oldali pàrazàró membràn, pl. epdm anyagù szalag
Külsô oldali víz- ès lègzàró membràn, epdm sz.
DE:
mindig komplexen kell nézni / kezelni az egész èpület mûködèsèt / itt most pàrahàztartàsàt, szellôzèsèt!
Egy eredeti vályoghàz egy jól mûködô egysèg. Ha "belepiszkàlunk", akkor nagyon oda kell figyelni! Fenn kell tartani tovàbbra is a negfelelô mûködés egyensúlyát! Tehàt kellenek "ellenintézkedèsek", ha rontunk valamin. Egy új, nagyon jòl zàró ablak (a fólia màr csak hab a tortàn) erôsen lecsökkenti az eddigi, "megszokott" kifelè törtènô lègmozgàst. Ezèrt nekünk is "mòdosítani kell a megszokotton": fokozni a lèlegzô burkolatok mennyisègèt, gyakrabban szellôztetni, csökkenteni a pàratermelèst, odafigyelni a bùtorozàsra, àltalànosan mondva: tudatosabb èpülethasznàlat.
De van olyan is, amit biztos ne csinàljunk vàlyoghàz esetèn: mûanyag falfestèk, külsô oldali eps hab hôszigetelès...
De mailezhetünk is, mert ez talàn messzebbre vezet:
agyogyitohaz@gmail.com
Üdvözlöm, köszönöm szépen a videót!
Nekem a párkánnyal kapcsolatban lenne kérdésem. Ha jól látom a rajzon, a parkány nem párkányfogadóba van betolva, hanem az ablaktokhoz rögzítve (csavarozva?). Ebben az esetben nem okoz problémát, hogy a víz befolyhat a tok és a párkány között? A fólia azt a vizet elvezeti? Illetve az nem okoz gondot, hogy az ablaktok sok légkamrával speciálisan kialakított, tokszerkezetébe belefúrunk, ez által nem romlik a szigetelő tulajdonsága, illetve nem okozza a garancia elvesztését?
Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Nagyon jók a kérdések!
A párkány éltömítése mindig megoldandó:
-PE habszalag ragasztva
-a felső élnél visszaperemezett párkánylemez
-a hézag kitömítve tartósan rugalmas kültéri (időjárásálló, UV-álló) szigetelőmasszával
A párkánycsavarozás alapvetően nem ront a hőszigeteltségen.
Garanciavesztés nincs ilyentől, de jobb ha az "ablakos csapat" építi be ezt is...
Ők figyelnek arra is, hogy a párakivezető nyílások ne kerüljenek eltakarásra (ami szinte minden más esetben bekövetkezik, és "maga alá csorgat" az ablak).
A párkány alatt persze van egy másodlagos védelem / vízelvezetés is:
EPDM fólia a tok alsó éléhez ragasztva, elöl pedig kivezetve...
Fontos a párkányzatok oldalsó védelme is (ide is fel kell hajtani a lemezt és a fóliát)!
@@attilafarsang4339 hálásan köszönöm az alapos válaszát, meggyőző volt! További jó munkát kívánok, várjuk a további hasznos tartalmakat.
Kedves Attila!
Tanácsot lehet kérni tőled emailben? Köszönöm
@@tivadarbajmoci5175 persze!
email:
agyogyitohaz@gmail.com
Üdvözletem, nagyon jó videó, köszönjük. A tanultakon felbuzdulva mindjárt rákerestem hol lehet venni ilyen párazáró szalagokat, de a sok okosság inkább csak összezavart. Megosztana velünk pár linkez ahol ezeket be lehet szerezni? Előre is köszönöm, további jó munkát! :)
Minden ablakos-ajtós cég használ ilyeneket. Mindegyiknek megvan a saját "kedvence", amit ajánl a saját termékeihez. Sok jó szalag van. Az Illbruck szalagok nagyon jók ebben a témában...
Értem hogy a párkány takarja a fóliát, de mi újság az ablaktok többi oldalainál?
ajánlom ezen videóimat (142db):
ruclips.net/p/PL4EwDemhjIal0ykHtCHR5i-a9-6ysonFN
Csak én érzem úgy, hogy a modern házépítésnél a ragasztó meg a fólia a megoldás kb. mindenre? Nomeg főleg a purhab...
@@robertnagy2456 nem, nem... :-D
Ezért szeretem mikor egy férfi egy másik férfinak magyaráz el valamit.
Lehet nagyon hímsoviniszta, de ezt egy nőnek minimum 15 percig tartott volna elmondani.
Fasza, Köszi!
szívesen! :-D
Akkor tud párásodni az ablak alja ha kifűtetlen a helység
Hôhidak... Hézagzárások... Túlzott páraterhelés... Kis helyiség... Sok bentlévô ember... Alulfûtöttség... Harmatponti táblázat...
Ez egy baromság, akkor a fóliára fog lecsapódni a pára ... ez fizika... meg az ablakod alsó részét is le foliázod? :D
@@DrLecter80 a lényeg, hogy a hőszigetelt hézag védve legyen. Ha már az ablakon folyik a pára, az a belső használat okán keletkezik (túl sok páratermelés, kevés szellőzés).
Pont az a cél, hogy a fólián csapódjon le, és ne a habon belül. Igy nem veszti el a hab a hőszigetelő képességét, ami még több páralecsapódáshoz vezetne.