Bardzo przydatna seria. Brakowało mi tego na Twoim kanale, Panie Bartku. Nawet miałem napisać w tej, sprawie, ale jakoś tak się nie składało. Co prawda ja jestem już zaawansowanym użytkownikiem Linuxa (12 lat na tym systemie zrobiło swoje), ale wielu osobom to pomoże. A i ja w końcu będę miał co polecać osobom początkującym. Mam tylko jedno zastrzeżenie co do filmu - jest bardzo chaotyczny. Miało być o instalacji oprogramowania, a tu zaczynamy od ustawienia kolorków, włączania timeshift i ogólnie ekranu powitalnego. Potem instalację oprogramowania przeplatasz z aktualizacjami. Do tego mówisz coś na zasadzie "tu można inaczej, ale to może innym razem"... i w połowie filmiku już zacząłem się gubić o czym jest odcinek. Ja, a co dopiero jakiś początkujący w tym systemie. Nie zarzucam Ci nieprzygotowania, ale odniosłem wrażenie, że nie za bardzo wiesz co w filmie ma się znaleźć. Zamiast aktualizacji chciałbym obaczyć jak instaluje się oprogramowanie pobrane ze strony internetowej, zamiast ustawiania kolorków bardziej by się przydało używania flatpacków, a zamiast tłumaczenia po co mi timeshift bardzo przydatną informacją by było opowiedzieć co to jest deb lub rpm. Nie wiem, czy roumiesz o co mi chodzi. Chaos nie jest dobry szczególnie dla świeżego użytkownika, który i tak jest zagubiony w swoim nowym systemie. Niech filmiki nawet będą krótsze, ale zawierają jeden temat i najlepiej wyczerpany do końca. Od takie moje przemyślenia odnośnie serii. O ile w przypadku recenzji systemów idzie Ci to świetnie, to tutaj trochę "błędów młodości" jest.
Pierwszy film no i błędy są. Za dużo naraz wszystkiego chciałem no i wyszło jak wyszło ;)) Kilka już mam nagranych i jest lepiej ;))) Nauczyciel że mnie żaden o czym ostrzegałem hehe
taka uwaga dla nowych userow...czasem program jest w sklepie i nie da sie go zainstalowac...moze wywalac bledy polaczenia, lub inne... wtedy wroc do Bartka filmu do momentu: 7:36 i zmien serwery na inne
Cześć po paru latach wkoncu wzialem sie w garsc I wyciaglem z szafy stare lenovo y550 dolozylem troche ramu ( teraz mam 4 XD na tyle karta matka pozwolila) dysk ssd 250 cruciala no I zainstalowalem mint xfce. Jestem w nim zielony ucze sie ale juz widze jego duzy potencjal. Dzis mialem szkolenie na zoom I odpallem drugiego lapka z w11 I jak on mnie zaskoczyl negatywnie szybko zamknalem I znow siedze w linuxie XD dzieki za poradniki jestes super gość
Dzięki za filmik, na początku wszystko okazuje się przydatne. Mam jednak problem. Dysk wielosystemowy z partycją na linux, ale... nie wiem w jakim celu, chyba była to nieprzemyślana decyzja, pozostało 12GB, więc powstała nowa mała partycja. No i .... nie mogę z niej korzystać, bo nie ma systemu linuxowego. Bez sensu pozostawiać taką partycję niewykorzystaną. Chcę na AOMEI "rozszerzyć" istniejącą już partycję z linuxem o tę pozostałą. Nigdy tego nie robiłam, bo w innym przypadku nie zostawiłabym takiej małej partycji. Mogłabym wykorzystać tę wielkość na migawki, ale jak sprawić by zaistniały pliki linuxowe. Jeśli zaś rozszerzę istniejącą już partycję, to czy tę partycję powinnam zdefragmentować i system wgrać na nowo? Też mi się nie uśmiecha. Na razie będę go wypróbowywać, ale ta pozostwiona partycja nie da mi spokoju.
Możesz użyć programu 'wine' ale dużo softu z Windows nie będzie działać. Gry tak. Jest bardzo dużo dobrych zamienników pod Linuxa, lepiej używać natywnych programów. MacOS to jest inna bajka i raczej zostaje VM - maszyna wirtualna.
Fajne takie odświerzające tutki. Nic tylko zrobić serie video od instalacji do modyfikacji minta no i pokazać jak wyjść z ciężkiej sytuacji kiedy trochę przegniemy z ustawieniami.
Witam.Mam linuxa okolo pol roku i juz wiem ze nigdy nie wruce na wind.......sa bo to jest 100 razy lepszey program,moze nie jestem zapoznany w 50 procentach ale wiem ze jest lepszy niz poprzedni,jestem zadowolony nawet nie znajac wszystkiego .Dziekuje za poradnik i czekam na dalszy ciag
Wszystko jest takie proste, to dlaczego mi nie działa. Instalowałem wine i kicha brak programu na liście, a w menadżerze programów pokaż zainstalowane jest i jak klikam w uruchom to się nie uruchamia. Jak odinstalowuję to zwalnia na dysku 197 B - super
Wyjaśnij w następnym filmie jak zrobić sobie skrót programu np firefoksa na pulpicie, bo to też może być istotne. Ja robie to tak że klikam w start, wyszukuję program i klikam prawym a następnie utwórz aktywator na pulpicie czy jakoś tak. Ewentualnie na pulpicie prawym myszy i utwórz aktywator gdzie w oknie wskazujemy program który chcemy dać na pulpit. Dla początkujących też to jest istotne żeby sobie dać skróty do ulubionych programów na pulpit.
A ja mam problem z upgradem starszej wersji minta na nowsza, ta ktorej sie nie da zrobic poprzez zwyczajne klikniecie. Robilem wszystko zgodnie z instrukcja na stronie minta i za cholere. Instalka na nowo heh…
witaj mój linux Mint w macierzy raid 0 na 2 dyskach SSD po 512 gb wivo samsung odpala się w 7 sekund , strony internetowe odpalają się w sekundę to tyle dzięki za naukę ps działam w tym systemie od 3 lat mój system wraz z oprogramowaniem wazy około 116 GB wszystko działa idealnie pozdrawiam cześć AMEN.
Witam Bartku , nie nadmieniłeś instalacji programów w paczkach DEB s stron producencka programu na przykład jak by ktoś potrzebował Microsoft teams , przeglądarkę Microsoft .
Jeśli chodzi o instalacje z .deb to przynajmniej w mincie po kliknięciu w taki plik powinno się pojawić proste okienko tzw gdebi które sprowadza się do kliknięcia instaluj i podania hasła. Flatpak, jest tez w sklepie minta, ale też można sciągnąć pliczek z przeglądarki, i następnie w niego kliknąć i też klikamy zainstaluj. A jak ktoś chce flatpaka w terminalu to flatpak install coś tam, flatpak update do aktualizacji flatpaków i flatpak remove coś tam do odinstalowania programu.
Pokaż jak prosto zainstalować Logitech Options i jak szybko skopiować 20 wybranych plików np MP3 z pośród 200 z 4 podkatalogu do 4 podkatalogu na innym dysku w terminalu i GUI.
Witam, ten film jest Mega na RUclips, dziękuje. Chcę zainstalowac Linuxa ze względu na szybkość jaką oferuje bo mam starszy komputer. Ale.. boje się i pytanie czy normalnie bede mógł rozmawiać za pośrednictwem przeglądarki przez mikrofon na stronie discord oraz czy jakoś da się np. zainstalować LeagueOfLegends? bo czasem gram ze znajomymi. Jak Pan to opowiada i przedstawia wszystko, to wydaje się to takie łatwe i bezpieczne, że aż nie chce się korzystać z Windowsa, podoba mi się! :)
@@SwiatLinuksa Pan naprawdę odpisał :-o Dziękuję serdecznie - nareszcie prawdziwy Gość, który potrafi zadbać o swoich widzów. Jak znajdę wszystko odnośnie rzeczy, które mnie męczą, to podejmę próbę przejścia na Linux Mint.
Linux Mint używam od kilku lat. System migawek to fajna sprawa, wiele razy mnie uratował. Problem w tym że nie jest doskonały i 3 razy po jakichś aktualizacjach nie był w stanie przywrócić systemu. To znaczy, swoje zrobił ale to i tak nie pomogło bo system się nie uruchomił. Z własnego doświadczenia powiem tyle że choć terminala nie specjalnie lubię i gdy tylko mogę to unikam go jak ognia. To uważam że nawet nowy użytkownik świeżo po przesiadce na pingwinka powinien przynajmniej się z nim zapoznać i oswoić. Nie twierdzę że ma w nim często pracować, ale przynajmniej nie powinien się go bać. Bez terminala w pingwinku da się egzystować ale nie żyć.
Mnie ten system migawek w Linux Mint w waznym dla mnie momencie zawiodl. MX Mint z czasem sypal sie i mialem dosc dziwne bledy. Od 2 lat uzywam MX Linux-a i korzystam z kopii MX Zrzut systemu, ktory jest sam w sobie wersja instalacyjna z aktualnie zainstalowanymi programami i ustawieniami. Jest to o wiele lepsze rozwiazanie. 1) Mam wlasna instalke (moge to odpalac z pendriva i pracowac albo ponownie zrobic instalacje na hdd). 2) To zajmuje najmniej miejsca bo to jest silnie pakowane. Korzystam tez z qt-fsarchiver ktory jest w mojej instalacji i z mojej wersji instalacyjnej i robic pakowane zrzuty dowolnych partycji. Co tez zauwazylem to fakt, ze programy ktore dzialaja pod wine na Linux Mint sypia sie.
Powiem tak. Linux ogólnie dla zwykłego użytkownika nie sprawdzi się. Dlaczego ? dlatego, że większość ludzi używa windowsa czyli pliki itp. są po prostu przystosowane do programów z windy. Siedziałem, próbowałem ale do zwykłego zastosowania nie ma sensu windows pomimo swojej ułomności po prostu działa i nie ma problemu z jakimiś plikami. Nie polecam. Po co ??? Linux jest kozak do zastosowań profesionalnych ale nie znajdziecie ich na tym kanale. Pierdu, pierdu.
Co to znaczy " do zwykłego zastosowania"? Odpalenie YT, przeglądarka, pocztą, trochę muzyki....jeżeli to jest zwykle zastosowanie, to jak najbardziej. Tym bardziej, że niejednokrotnie potrafi dać drugie życie laptopom, które są nadal całkiem sensowne.
Jest możliwość zakupu koszulki z logo kanału. Więcej informacji
ruclips.net/video/qH8WqL036t4/видео.html
Dzieki tego brakuje na YTB
Dziękujemy.
Ja także ;) Mam nadzieję że się przyda ;)
Witam witam, super pomysł z tą nową serią, napewno wielu ludziom się to przyda 👍👍👍👍👍👍
bry bry :)
Super, bardzo dziękuję. Właśnie zainstalowałem Minta i zaczynam zabawę po 30 latach na Windowsach i MacOSach.
Bardzo przydatna seria. Brakowało mi tego na Twoim kanale, Panie Bartku. Nawet miałem napisać w tej, sprawie, ale jakoś tak się nie składało. Co prawda ja jestem już zaawansowanym użytkownikiem Linuxa (12 lat na tym systemie zrobiło swoje), ale wielu osobom to pomoże. A i ja w końcu będę miał co polecać osobom początkującym.
Mam tylko jedno zastrzeżenie co do filmu - jest bardzo chaotyczny. Miało być o instalacji oprogramowania, a tu zaczynamy od ustawienia kolorków, włączania timeshift i ogólnie ekranu powitalnego. Potem instalację oprogramowania przeplatasz z aktualizacjami. Do tego mówisz coś na zasadzie "tu można inaczej, ale to może innym razem"... i w połowie filmiku już zacząłem się gubić o czym jest odcinek. Ja, a co dopiero jakiś początkujący w tym systemie.
Nie zarzucam Ci nieprzygotowania, ale odniosłem wrażenie, że nie za bardzo wiesz co w filmie ma się znaleźć. Zamiast aktualizacji chciałbym obaczyć jak instaluje się oprogramowanie pobrane ze strony internetowej, zamiast ustawiania kolorków bardziej by się przydało używania flatpacków, a zamiast tłumaczenia po co mi timeshift bardzo przydatną informacją by było opowiedzieć co to jest deb lub rpm. Nie wiem, czy roumiesz o co mi chodzi. Chaos nie jest dobry szczególnie dla świeżego użytkownika, który i tak jest zagubiony w swoim nowym systemie. Niech filmiki nawet będą krótsze, ale zawierają jeden temat i najlepiej wyczerpany do końca.
Od takie moje przemyślenia odnośnie serii. O ile w przypadku recenzji systemów idzie Ci to świetnie, to tutaj trochę "błędów młodości" jest.
Pierwszy film no i błędy są. Za dużo naraz wszystkiego chciałem no i wyszło jak wyszło ;)) Kilka już mam nagranych i jest lepiej ;))) Nauczyciel że mnie żaden o czym ostrzegałem hehe
Super pomysł z poradnikiem
Trafiłeś ... pomijam, że zaczynam właśnie na Mincie. SUB jak nic leci, dzięki!!
Jutro będzie kolejna część tego ;) dzięki
Świetna sprawa. Dzięki za kilka infor na tematy które mnie interesują. Czekam na kolejne filmiki. Pozdrawiam.
Świetny wybór. Chyba najlepsza dystrybucja na początek. ;)
Witam. Jeszcze nie oglądałem, ale już dałem lajka bo na pewno film bomba! Pozdrawiam wszystkich 🙂
Bardzo dobry pomysł z tą serią.Pozdrawiam
Bardzo potrzebna seria.
Super wybór tematów. Bardzo mi to pomogło, właśnie zainstalowałam Mint na mój 10-letni laptop do nauki :D
Super tylko tak dalej.
bardzo dobrze że bartek nagrałeś ten film :)
Popieram oby wiecej takich filmów z różnymi linuxami .:)
bardzo przydatna seria się szykuje
No wreszcie zaawansowany poradnik dla zaawansowanych użytkowników W... Więcej takich!
Świetna seria! Czekamy na więcej :)
Wiem co nieco jak co robić w linuxie choć jestem użytkownikiem Windowsa. Fajna seria. Lubię oglądać twoje filmiki.
thx :)
Właśnie takiego czegoś potrzebowałem. Dzięki 👍
Chętnie zobaczę instalacje z pliku np takiego wine i omówienie tych plików.
taka uwaga dla nowych userow...czasem program jest w sklepie i nie da sie go zainstalowac...moze wywalac bledy polaczenia, lub inne... wtedy wroc do Bartka filmu do momentu: 7:36 i zmien serwery na inne
Elegancko , dobrze że to zrobiłeś .pzdr
Dzieki :)
wspanialy świat linuxa
Cześć po paru latach wkoncu wzialem sie w garsc I wyciaglem z szafy stare lenovo y550 dolozylem troche ramu ( teraz mam 4 XD na tyle karta matka pozwolila) dysk ssd 250 cruciala no I zainstalowalem mint xfce. Jestem w nim zielony ucze sie ale juz widze jego duzy potencjal. Dzis mialem szkolenie na zoom I odpallem drugiego lapka z w11 I jak on mnie zaskoczyl negatywnie szybko zamknalem I znow siedze w linuxie XD dzieki za poradniki jestes super gość
Kocham terminal. Prosze o wiecej.
Super
Zobaczymy 😊
Super dobry pomysl!!!
super seria się zapowiada :) powodzenia
super pomysł!!!
Zajebiscie
Dzięki za tą serię. Naprawdę się przyda. Będziesz może tez pokazywał podstawy Linuksa na Manjaro?
Też
Pytanie, Jak zmienić ścieżkę instalacyjną przy flatpackach? Fajnie było by mieć kontrolę nad przestrzenią dyskową.
o właśnie taki poradnik potrzebuję,2 dni temu zainstalowałem a, jest dobrze ,jestem zadowoloby ale muszę się go trochę poduczyć
Dobry odcinek.
Używam minta 32 bit
szkoda że już bez wsparcia.
Mam linux Mint 20(jest o.k) i jeśli zainstaluję najnowsze aktualizacje to komp nie widzi pendrive.
Dzięki za filmik, na początku wszystko okazuje się przydatne. Mam jednak problem. Dysk wielosystemowy z partycją na linux, ale... nie wiem w jakim celu, chyba była to nieprzemyślana decyzja, pozostało 12GB, więc powstała nowa mała partycja. No i .... nie mogę z niej korzystać, bo nie ma systemu linuxowego. Bez sensu pozostawiać taką partycję niewykorzystaną. Chcę na AOMEI "rozszerzyć" istniejącą już partycję z linuxem o tę pozostałą. Nigdy tego nie robiłam, bo w innym przypadku nie zostawiłabym takiej małej partycji. Mogłabym wykorzystać tę wielkość na migawki, ale jak sprawić by zaistniały pliki linuxowe. Jeśli zaś rozszerzę istniejącą już partycję, to czy tę partycję powinnam zdefragmentować i system wgrać na nowo? Też mi się nie uśmiecha. Na razie będę go wypróbowywać, ale ta pozostwiona partycja nie da mi spokoju.
a co z programami które są strikte pod Windowsem lub pod Mac np. VirtualDJ lub RecordBox ?
Możesz użyć programu 'wine' ale dużo softu z Windows nie będzie działać. Gry tak. Jest bardzo dużo dobrych zamienników pod Linuxa, lepiej używać natywnych programów.
MacOS to jest inna bajka i raczej zostaje VM - maszyna wirtualna.
Fajne takie odświerzające tutki. Nic tylko zrobić serie video od instalacji do modyfikacji minta no i pokazać jak wyjść z ciężkiej sytuacji kiedy trochę przegniemy z ustawieniami.
Zniknęło mi WiFi w laptopie. Jak to włączyć?
Witam.Mam linuxa okolo pol roku i juz wiem ze nigdy nie wruce na wind.......sa bo to jest 100 razy lepszey program,moze nie jestem zapoznany w 50 procentach ale wiem ze jest lepszy niz poprzedni,jestem zadowolony nawet nie znajac wszystkiego .Dziekuje za poradnik i czekam na dalszy ciag
Mint wygląda spoko ale ilekroć go zainstalowałem to się najpóźniej po trzech dniach wysypał. Na różnych kompach. Taki peszek do Minta.
Wszystko jest takie proste, to dlaczego mi nie działa. Instalowałem wine i kicha brak programu na liście, a w menadżerze programów pokaż zainstalowane jest i jak klikam w uruchom to się nie uruchamia. Jak odinstalowuję to zwalnia na dysku 197 B - super
wine to program konsolowy. Użyj lutris, playonlinux lub bottles
Wyjaśnij w następnym filmie jak zrobić sobie skrót programu np firefoksa na pulpicie, bo to też może być istotne.
Ja robie to tak że klikam w start, wyszukuję program i klikam prawym a następnie utwórz aktywator na pulpicie czy jakoś tak. Ewentualnie na pulpicie prawym myszy i utwórz aktywator gdzie w oknie wskazujemy program który chcemy dać na pulpit.
Dla początkujących też to jest istotne żeby sobie dać skróty do ulubionych programów na pulpit.
Sterowniki do drukarki HP tylko w synapticu. Inaczej nie działa laserjet pro m125a
A ja mam problem z upgradem starszej wersji minta na nowsza, ta ktorej sie nie da zrobic poprzez zwyczajne klikniecie. Robilem wszystko zgodnie z instrukcja na stronie minta i za cholere. Instalka na nowo heh…
Jeżeli masz osobny /home to będzie łatwiej
Pamietam, ze bardzo czesto w MX Mint znikaly mi programy do instalacji z tego sklepu.
witaj mój linux Mint w macierzy raid 0 na 2 dyskach SSD po 512 gb wivo samsung odpala się w 7 sekund , strony internetowe odpalają się w sekundę to tyle dzięki za naukę ps działam w tym systemie od 3 lat mój system wraz z oprogramowaniem wazy około 116 GB wszystko działa idealnie pozdrawiam cześć AMEN.
Witam Bartku , nie nadmieniłeś instalacji programów w paczkach DEB s stron producencka programu na przykład jak by ktoś potrzebował Microsoft teams , przeglądarkę Microsoft .
Dla nowego ? a po co? jest appimage, jest snap i inne. Do tego nie ma flatpaka i wielu innych w tym kompilacji :) To nie na początek serii
@@SwiatLinuksa
Ok . Skoro tak twierdzisz .
Jeśli chodzi o instalacje z .deb to przynajmniej w mincie po kliknięciu w taki plik powinno się pojawić proste okienko tzw gdebi które sprowadza się do kliknięcia instaluj i podania hasła. Flatpak, jest tez w sklepie minta, ale też można sciągnąć pliczek z przeglądarki, i następnie w niego kliknąć i też klikamy zainstaluj.
A jak ktoś chce flatpaka w terminalu to flatpak install coś tam, flatpak update do aktualizacji flatpaków i flatpak remove coś tam do odinstalowania programu.
Kompilacja ze źródeł też będzie?🤔
Pozdrawiam😀
Pokaż jak prosto zainstalować Logitech Options i jak szybko skopiować 20 wybranych plików np MP3 z pośród 200 z 4 podkatalogu do 4 podkatalogu na innym dysku w terminalu i GUI.
Witam, ten film jest Mega na RUclips, dziękuje. Chcę zainstalowac Linuxa ze względu na szybkość jaką oferuje bo mam starszy komputer. Ale.. boje się i pytanie czy normalnie bede mógł rozmawiać za pośrednictwem przeglądarki przez mikrofon na stronie discord oraz czy jakoś da się np. zainstalować LeagueOfLegends? bo czasem gram ze znajomymi. Jak Pan to opowiada i przedstawia wszystko, to wydaje się to takie łatwe i bezpieczne, że aż nie chce się korzystać z Windowsa, podoba mi się! :)
Tak, discord działa także jako aplikacja nie tylko przez przeglądarkę. Co do LOL to był film nas kanale i to pracowało normalnie ;)
@@SwiatLinuksa Pan naprawdę odpisał :-o Dziękuję serdecznie - nareszcie prawdziwy Gość, który potrafi zadbać o swoich widzów.
Jak znajdę wszystko odnośnie rzeczy, które mnie męczą, to podejmę próbę przejścia na Linux Mint.
Linkuję dalej w cyfrowy świat
Sudo snap install sudo snap install firefox :)
Linux Mint używam od kilku lat. System migawek to fajna sprawa, wiele razy mnie uratował. Problem w tym że nie jest doskonały i 3 razy po jakichś aktualizacjach nie był w stanie przywrócić systemu. To znaczy, swoje zrobił ale to i tak nie pomogło bo system się nie uruchomił. Z własnego doświadczenia powiem tyle że choć terminala nie specjalnie lubię i gdy tylko mogę to unikam go jak ognia. To uważam że nawet nowy użytkownik świeżo po przesiadce na pingwinka powinien przynajmniej się z nim zapoznać i oswoić. Nie twierdzę że ma w nim często pracować, ale przynajmniej nie powinien się go bać. Bez terminala w pingwinku da się egzystować ale nie żyć.
Mnie ten system migawek w Linux Mint w waznym dla mnie momencie zawiodl. MX Mint z czasem sypal sie i mialem dosc dziwne bledy. Od 2 lat uzywam MX Linux-a i korzystam z kopii MX Zrzut systemu, ktory jest sam w sobie wersja instalacyjna z aktualnie zainstalowanymi programami i ustawieniami. Jest to o wiele lepsze rozwiazanie. 1) Mam wlasna instalke (moge to odpalac z pendriva i pracowac albo ponownie zrobic instalacje na hdd). 2) To zajmuje najmniej miejsca bo to jest silnie pakowane. Korzystam tez z qt-fsarchiver ktory jest w mojej instalacji i z mojej wersji instalacyjnej i robic pakowane zrzuty dowolnych partycji. Co tez zauwazylem to fakt, ze programy ktore dzialaja pod wine na Linux Mint sypia sie.
Kurs terminala tez by sie przydal.
Każda dystrybucja ma swoje serwery i na nich jest oprogramowanie.Jedynie musimy wiedzieć od czego jest jakiś program.
Szkoła poetów.
Jak już to Stowarzyszenie umarłych poetów - zaje.. .film i bardzo polecam obejrzeć chyba że znasz :D
kiedy jak wchodził Linux to miałem Linux na 12 płytach cd i kosztował 98 zł
Powiem tak. Linux ogólnie dla zwykłego użytkownika nie sprawdzi się. Dlaczego ? dlatego, że większość ludzi używa windowsa czyli pliki itp. są po prostu przystosowane do programów z windy. Siedziałem, próbowałem ale do zwykłego zastosowania nie ma sensu windows pomimo swojej ułomności po prostu działa i nie ma problemu z jakimiś plikami. Nie polecam. Po co ??? Linux jest kozak do zastosowań profesionalnych ale nie znajdziecie ich na tym kanale. Pierdu, pierdu.
Co to znaczy " do zwykłego zastosowania"? Odpalenie YT, przeglądarka, pocztą, trochę muzyki....jeżeli to jest zwykle zastosowanie, to jak najbardziej. Tym bardziej, że niejednokrotnie potrafi dać drugie życie laptopom, które są nadal całkiem sensowne.
@@jerzygrys9186 bzdury piszesz. Ale nie chce mi się tłumaczyć
@@SoulsLiked , chyba w życiu nie miałeś do czynienia z Linuxem jako zwykły użytkownik
@@jerzygrys9186 tak tak nie miałem śpij spokojnie.
jakie urządzenia wielofunkcyjne (DRUKARKI SKANERY) są wspierane przez linuksa ???? Wygląd pulpitu to pierdoła....
Google nie gryzie
Czekam na Szkola BSD (najlepiej OpenBSD/Darwin)
Swiat BSD
Od tego jest kanał Polski Power BSD