Panie Pawle Z taką pasją opowiada Pan o fotografii, że tak naprawdę co by Pan nie mówił, to i tak super się Pana słucha. Świetnie że są tacy ludzie jak Pan na yutobe 👍 Wszystkiego dobrego życzę
Do wywalania ptaków sam doszedłem przy okazji czyszczenia nieba , ale do podmiany nieba jeszcze nie doszedłem :) Świetny materiał jak zwykle. Pozdrawiam
Wielki szacun za ten film. Dodam tylko, ze ustawianie głównego motywu graficznego w tytule publikacji zależy od tego czy czytamy od lewej do prawej czy odwrotnie, I tak np. w Israelu powinien być użyty z prawej strony nagłówka a u nas z lewej.
Świetny odcinek. To się nazywa pełna profeska - w każdym zdaniu słychać zawodowca z wielką praktyką. A za dzielenie się tą wiedzą (powiedzmy szczerze, w zasadzie za darmo) - no to czapki z głów, wielki szacun!
Z przyjemnością dodaję film do kolejki odtwarzania i nie mogę się doczekać kiedy go obejrzę. Dzięki Panu zacząłem sprzedawać swoje fotografie, po obejrzeniu poprzedniego filmu o bankach zdjęć. :)
Gdybysmy mieli tak za kazdym razem myslec o tym zeby grafikom pasowalo to bysmy zabili nasza kreatywnosc :). Material swietny i konkretny. Milo sie slucha. Juz tak sledze kanal od roku i bardzo dziekuje za Pana poswiecenie. Pozdrawiam
To nie kwestia kreatywności tylko warsztatu I cwaniactwa Sprzedając produkt jakich wiele tylko już jak by łatwiejszy do obróbki zyskujesz Polecam „Co się wydarzyło w Madison County” robiąc zdjęcia mostów przewidywał układ okładki
Po pół roku z kawałkiem wystawiania około 400 zdjęć na Adobe mam takie przemyślenie, że obróbka obróbką, ale kluczowe jest rozreklamowanie się. Nie ma co liczyć na samograj, bo to, co wrzucimy to nie są nawet promile masy identycznie dobrych zdjęć, które klient ma do wyboru. Pan Paweł ma wyrobioną markę, pewnie stałych klientów i jest polecany przez nich innym. Natomiast amatorsko to można liczyć razej na kilkanaście dolarów rocznie, niż kilkadziesiąt tygodniowo.
Superaśny materiał! Aż sie chce zapytać o kolejny odcinek o bankowości 😀 Skoro już mamy dobrze przygotowane zdjęcia to co dalej z nim zrobić? Do jakiego banku wysłać? Jak otagować? Pytań chyba więcej niż na jeden odcinek 😉👍
Bardzo dobry materiał to trzeba przyznać ;) A czy możesz opowiedzieć jak wygląda sprawa od strony zarobków? Czy trzeba się z nich potem jakoś rozliczać? Jak to wygląda? Pozdrawiam serdecznie! ;)
Panie Pawle, materiał jak zwykle jest bardzo interesujący, za co bardzo dziękuję. Mam jednak prośbę... Czy mógłby Pan przygotować kiedyś materiał o tym jak wykalibrować w domowych warunkach monitor. Wydaje mi się, że za nim usiądzie się do korekty zdjęcia, to przydałoby się mieć dobrze ustawiony monitor.... Pozdrawiam serdecznie.
Super, to już drugi film w tym temacie, tak jak po poprzednim zapytam, czy mógłby Pan przygotować film, jak to wygląda od strony praktyczno-skarbowej dla amatora/hobbysty fotografii pracującego na etat w innej branży. Wiemy już jak robić zdjęcia, ale nie wiemy, jak się z nich rozliczać. Pozdrawiam:)
Jeśli mogę coś zasugerować - niebko, zapas niebek ;) A tak na poważnie - nie wstawiałem do tej pory zdjęć do banków zdjęć ale chyba spróbuję - nie ukrywam że Pana wykłady mocno mnie motywują ale nadal czuję niedosyt i obawę - gdyby nagrał Pan coś dłuższego i bardziej dogłębnego na ten temat to od razu zapisuję się na listę oczekujących na zakup takiego kursu. Pozdrawiam
Panie Pawle ,moze tak film na temat podmianki nieba , czy mozna to zrobic nie photoshopem i w jaki sposób? Bardzo prosze w imieniu swoim i tych wszystkich ,ktorzy by chcieli ,tak jak ja, sie dowiedziec i tego nauczyć?
@@FotografiajestFajna Dwa zdjecia na zasadzie "czlowieka z lasu" to ok ,ale wyciac lamany fragment zdjecia ,zeby wkleic nowy np .niebo, jakos mi sie nie udaje :(
Paweł, obejrzałem kilkadziesiąt Twoich filmów, ogląda się świetnie. Powziąłem jednak pewną wątpliwość co do mojego aparatu. Jestem posiadaczem Lumix. Ponieważ nigdy nie wymieniasz w swoich filmach marki Panasonic Lumix. W związku z tym mam pytanie . Czy Panasonic Lumix można robić profesjonalne zdjęcia ?
Dane takie wypłat owe to na spokojnie można podać dopiero jak się coś sprzeda prawda ? Narazie mogę porostu dodawać rzeczy na start ? Mam już prawie 100 fotek hehe szał wow. mam w sumie ważne pytanie - używam shutterstock - czym się różni porostu stwierdzone zdjęcie a zdjęcie które ląduje w katalog danych - z jakimś tam licencjonowaniem bla bla ? Na obu typach się zarabia ? Pozdrawiam serdecznie.
Witam panie Pawle. Odradza Pan interpolację. Czy tyczy się to również funkcji Adobe Super Resolution dostępnej w Lightroom? Co donwystrzania, również nie wyostrzam ich w Lightroom. Jednak, gdy fotogradujena dużych czułościach, to stosuję program DxO Pure RAW. On służy do redukcji szumu, lecz także nieco wyostrza zdjęcia.
Witam Panie Pawle. Mam pytanie z prośbą. Jestem, a raczej za chwilę będę posiadaczem Minolty XG-M. Czy będzie Pan może opisywał ten aparat ? 🙏 Dużo jest materiałów na jej temat ale co fachowiec to fachowiec 😉 pozdrawiam 🙂
Panie Pawle - pytanie dot. opisywania zdjęć do banków - korzystam z Adobe Bridge - mogę nadać tytuł zdjęcia / mogę nadać słowa kluczowe - ALE - czy jest opcja z tego poziomu dodawać "Opis zdjęcia" aby nie trzeba było uzupełniać ich ręcznie po wgraniu?
Panie Pawle czy jest szansa, aby Pan wytłumaczył jak w bankach załączyć deklaracje podatkową? Ciągle jakoś to mnie hamuję, aby ruszyć z bankami. Dziękuję za kolejny odcinek, pozdrawiam.
Dzień dobry 🙂 a czy można dodać do banku zdjęć zdjęcie na którym jest np muzeum dokładniej to kawałek muzeum czy trzeba mieć wtedy zgodę jakąś czy wystarczy wpisać co to za budynek?
Jeśli budynek jest tylko częścią zdjęcia i nie jest jego głównym elementem to (przeważnie) nie trzeba zgody właściciela budynku. W razie wątpliwości to bank po prostu takiego zdjęcia nie przyjmie.
Panie Pawle, jak to wyglada z dokumentami ktore sie dolacza do kazdego zdjecia do Adobe Stock? Jezeli zdjecia zostaly zrobione w dzungli lub pod woda to nie ma wlasciciela ani adresu... co Pan wpisuje w takiej sytuacji ?
Wrzuciłam kilka zdjęć do Adobe Stock, jednak jak klikam "profil publiczny" aby zobaczyć jak widzi go potencjalny klient to wyświetla mi się tylko 1 zdjęcie. Dlaczego?
Interesuje mnie tylko taki jeden szczegół, skoro mowa o kadrowaniu i interpolacji jeśli już to jest potrzebne. Mianowicie taki że zdjęcia JPG z aparatów nawet bez względu na markę i model mają takie znormalizowane rozmiary: 8 Mpx - 3264x2448 10 Mpx - 3648x2736 12 Mpx - 4000x3000 16 Mpx - 4608x3456 itd. Tutaj mowa o zdjęciach w formacie 4:3. To ma jakieś znaczenie czy można się tym nie przejmować?
Cześć wszystkim, pytanie trochę nieadekwatne do tematu nagrania ale film jest nowy więc i ruch będzie największy. Mam zamiar kupić pierwszą lustrzankę, coś dla amatora wcześniej miałem styczność w pracy Canonem 77D, ale głownie tryb auto gdy trzeba było szybko coś udokumentować, ew jakiś porter ze znajomymi. Zastanawiam się nad Nikonem 5600D i Canonem 250D cena modeli używanych mocno zbliżona. Czy ktoś kto miał z nimi styczność może mi doradzić co brać. Dodam, że Nikonem bawiłem się chwile w sklepie i bardzo fajnie leży mi w dłoni, 250D jeszcze nie trzymałem, ale gabaryty podobne. Czy może dołożyć trochę i brać 77D (zawsze kiedy go trzymam mam ochotę zacząć sprawdzać wszystkie dostępne opcje :D )
Ja mam Canona 250D i jestem zadowolony. Na początek jest opcja żeby aparat podpowiadał do czego służą poszczególne ustawienia i jak to wpłynie na zdjęcie np. przysłona wpływa na głębię ostrości. Aparat nieduży i lekki.
no to pora zacząć się uczyć, przestać zastanawiać, będzie szybciej :D , a po za tym to wydaję się czasochłonne, bo Paweł lubi 'ooooopoooowiaaaadaaać" , ale miło się go słucha, czasami ;)
Ja ostatnio nie wyostrzyłem zdjęć to mi odrzucili, ze zdjecie jest "nieostre" a było. Natomiast przyjęli mi zdjecia które były mniej ostre i zaszumione. Weź ich tu zrozum....
@@FotografiajestFajna Czy przy okazji filmu z opisywania zdjęć do banków może Pan wytłumaczyć i wyjaśnić jak poprawnie wypełnić deklarację podatkową? Pański kanał o fotografii jest niesamowity :) Pozdrawiam
Co do wyostrzania zdjęć to się nie zgadzam. Mam matryce bez AA i ostre szkła.... I prawdopodobnie na Shutterstock są boty zamiast ludzi do wstępnego oceniania zdjęć. Dużo fotek odpada za nieostre... a są ostre... dodaje jeszcze raz z wyostrzaniem... przechodzą. Trochę się zmieniło na tych giełdach na gorsze. Zresztą nie wszystko musi być mega ostre żeby było dobre w odbiorze.... A na stocku ma aż razić po oczach ostrością dopiero przechodzi....
Wystarczy, że były napisy ale też mogły być znane/zastrzeżone budynki, mógł być pomnik, dużo jest elementów, oprócz oczywiście ludzi przez które zdjęcie może odpaść.
@@FotografiajestFajna To był reportaż z gaszenia pożaru. Tylko śmigłowiec na niebie był dopuszczony. 🤷♂️Stanowczo za dużo jest przepisów które nie dopuszczają zdjęć. 😕 Dobrze że jeszcze aktów własności budynków nie trzeba pokazywać by później oni mogli zatwierdzić zdjęcie.
@@FotografiajestFajna właśnie, jak to jest? W Pana przykładowym zdjęciu z Łodzi jest pomnik. Mógłby Pan przybliżyć jakieś ogólne zasady co można a czego nie można umieszczać w takim "miejskim" zdjęciu? Jakieś zabytki/zamki/pomniki/rzeźby? Wydaje mi się, że odpadają, ale z drugiej strony w paru bankach widnieje nawet kategoria "znane miejsca".
Panie Pawle
Z taką pasją opowiada Pan o fotografii, że tak naprawdę co by Pan nie mówił, to i tak super się Pana słucha.
Świetnie że są tacy ludzie jak Pan na yutobe 👍
Wszystkiego dobrego życzę
Do wywalania ptaków sam doszedłem przy okazji czyszczenia nieba , ale do podmiany nieba jeszcze nie doszedłem :) Świetny materiał jak zwykle. Pozdrawiam
6:37 No tak. Jak mawiają Górale: łatwiej kijek pocienkować, niż go potem pogrubasić. 😎
Wielki szacun za ten film. Dodam tylko, ze ustawianie głównego motywu graficznego w tytule publikacji zależy od tego czy czytamy od lewej do prawej czy odwrotnie, I tak np. w Israelu powinien być użyty z prawej strony nagłówka a u nas z lewej.
Świetny odcinek. To się nazywa pełna profeska - w każdym zdaniu słychać zawodowca z wielką praktyką. A za dzielenie się tą wiedzą (powiedzmy szczerze, w zasadzie za darmo) - no to czapki z głów, wielki szacun!
Gdyby nie Patroni to pewnie dałbym sobie spokój z filmami (patronite.pl/Fotografia-jest-Fajna)
Z przyjemnością dodaję film do kolejki odtwarzania i nie mogę się doczekać kiedy go obejrzę. Dzięki Panu zacząłem sprzedawać swoje fotografie, po obejrzeniu poprzedniego filmu o bankach zdjęć. :)
I jak się sprzedają?
Gdybysmy mieli tak za kazdym razem myslec o tym zeby grafikom pasowalo to bysmy zabili nasza kreatywnosc :). Material swietny i konkretny. Milo sie slucha. Juz tak sledze kanal od roku i bardzo dziekuje za Pana poswiecenie. Pozdrawiam
To nie kwestia kreatywności tylko warsztatu
I cwaniactwa
Sprzedając produkt jakich wiele tylko już jak by łatwiejszy do obróbki zyskujesz
Polecam „Co się wydarzyło w Madison County”
robiąc zdjęcia mostów przewidywał układ okładki
Super kanał. Bardzo do mnie trafia forma tych filmów. Dziękuję za dzielenie się wiedzą i pozdrawiam serdecznie
Po pół roku z kawałkiem wystawiania około 400 zdjęć na Adobe mam takie przemyślenie, że obróbka obróbką, ale kluczowe jest rozreklamowanie się. Nie ma co liczyć na samograj, bo to, co wrzucimy to nie są nawet promile masy identycznie dobrych zdjęć, które klient ma do wyboru.
Pan Paweł ma wyrobioną markę, pewnie stałych klientów i jest polecany przez nich innym. Natomiast amatorsko to można liczyć razej na kilkanaście dolarów rocznie, niż kilkadziesiąt tygodniowo.
Dziękuję.👍
Superaśny materiał! Aż sie chce zapytać o kolejny odcinek o bankowości 😀 Skoro już mamy dobrze przygotowane zdjęcia to co dalej z nim zrobić? Do jakiego banku wysłać? Jak otagować? Pytań chyba więcej niż na jeden odcinek 😉👍
Film o tagowaniu jest w planach, inne o Bankach - pomyślę :)
Bardzo dobry materiał to trzeba przyznać ;) A czy możesz opowiedzieć jak wygląda sprawa od strony zarobków? Czy trzeba się z nich potem jakoś rozliczać? Jak to wygląda? Pozdrawiam serdecznie! ;)
Panie Pawle, materiał jak zwykle jest bardzo interesujący, za co bardzo dziękuję. Mam jednak prośbę... Czy mógłby Pan przygotować kiedyś materiał o tym jak wykalibrować w domowych warunkach monitor. Wydaje mi się, że za nim usiądzie się do korekty zdjęcia, to przydałoby się mieć dobrze ustawiony monitor.... Pozdrawiam serdecznie.
Super, to już drugi film w tym temacie, tak jak po poprzednim zapytam, czy mógłby Pan przygotować film, jak to wygląda od strony praktyczno-skarbowej dla amatora/hobbysty fotografii pracującego na etat w innej branży. Wiemy już jak robić zdjęcia, ale nie wiemy, jak się z nich rozliczać. Pozdrawiam:)
Nie jestem finansistą - taki film musiała by zrobić moja księgowa 😀.
Materiał ok.
Panie Pawle, czy robi Pan kursy fotograficzne ?
Fajny filmik 😁
Dzięki :)
Jeśli mogę coś zasugerować - niebko, zapas niebek ;) A tak na poważnie - nie wstawiałem do tej pory zdjęć do banków zdjęć ale chyba spróbuję - nie ukrywam że Pana wykłady mocno mnie motywują ale nadal czuję niedosyt i obawę - gdyby nagrał Pan coś dłuższego i bardziej dogłębnego na ten temat to od razu zapisuję się na listę oczekujących na zakup takiego kursu. Pozdrawiam
Jak nie jesteś AA to widzisz lepiej, ostrzej, no tak AA, bardzo popularny skrót AA
Panie Pawle ,moze tak film na temat podmianki nieba , czy mozna to zrobic nie photoshopem i w jaki sposób? Bardzo prosze w imieniu swoim i tych wszystkich ,ktorzy by chcieli ,tak jak ja, sie dowiedziec i tego nauczyć?
W tym filmie pokazuję jak w programie który nie jest Photoshopem można łatwo połączyć dwa zdjęcia ruclips.net/video/rpOQ_rXlGuc/видео.html
@@FotografiajestFajna Dwa zdjecia na zasadzie "czlowieka z lasu" to ok ,ale wyciac lamany fragment zdjecia ,zeby wkleic nowy np .niebo, jakos mi sie nie udaje :(
@@FotografiajestFajna Nie da rady w tym programie tego zrobic.
Uszanowanie,
Panie Pawle tak z innej beczki. Zrobi Pan może filmy o alternatywach dla lightrooma chodzi mi o Darktable i rawtherapee?
Pozdrawiam
Paweł, obejrzałem kilkadziesiąt Twoich filmów, ogląda się świetnie. Powziąłem jednak pewną wątpliwość co do mojego aparatu. Jestem posiadaczem Lumix. Ponieważ nigdy nie wymieniasz w swoich filmach marki Panasonic Lumix. W związku z tym mam pytanie . Czy Panasonic Lumix można robić profesjonalne zdjęcia ?
Każdym aparatem można robić profesjonalne zdjęcia. A co do Panasonica to w następny czwartek będę o nim wspominał w filmie i to nawet kilkakrotnie 😀.
Dane takie wypłat owe to na spokojnie można podać dopiero jak się coś sprzeda prawda ? Narazie mogę porostu dodawać rzeczy na start ? Mam już prawie 100 fotek hehe szał wow.
mam w sumie ważne pytanie - używam shutterstock - czym się różni porostu stwierdzone zdjęcie a zdjęcie które ląduje w katalog danych - z jakimś tam licencjonowaniem bla bla ?
Na obu typach się zarabia ?
Pozdrawiam serdecznie.
Witam panie Pawle. Odradza Pan interpolację. Czy tyczy się to również funkcji Adobe Super Resolution dostępnej w Lightroom?
Co donwystrzania, również nie wyostrzam ich w Lightroom. Jednak, gdy fotogradujena dużych czułościach, to stosuję program DxO Pure RAW. On służy do redukcji szumu, lecz także nieco wyostrza zdjęcia.
Witam Panie Pawle. Mam pytanie z prośbą. Jestem, a raczej za chwilę będę posiadaczem Minolty XG-M. Czy będzie Pan może opisywał ten aparat ? 🙏 Dużo jest materiałów na jej temat ale co fachowiec to fachowiec 😉 pozdrawiam 🙂
Nie mam tego modelu :(
@@FotografiajestFajna Pieruna, szkoda. Dziękuję za odpisanie 🙂
Panie Pawle - pytanie dot. opisywania zdjęć do banków - korzystam z Adobe Bridge - mogę nadać tytuł zdjęcia / mogę nadać słowa kluczowe - ALE - czy jest opcja z tego poziomu dodawać "Opis zdjęcia" aby nie trzeba było uzupełniać ich ręcznie po wgraniu?
Panie Pawle czy jest szansa, aby Pan wytłumaczył jak w bankach załączyć deklaracje podatkową? Ciągle jakoś to mnie hamuję, aby ruszyć z bankami.
Dziękuję za kolejny odcinek, pozdrawiam.
O, bardzo dobry pytanie, dołączam się.
Dzień dobry 🙂 a czy można dodać do banku zdjęć zdjęcie na którym jest np muzeum dokładniej to kawałek muzeum czy trzeba mieć wtedy zgodę jakąś czy wystarczy wpisać co to za budynek?
Jeśli budynek jest tylko częścią zdjęcia i nie jest jego głównym elementem to (przeważnie) nie trzeba zgody właściciela budynku. W razie wątpliwości to bank po prostu takiego zdjęcia nie przyjmie.
@@FotografiajestFajna baaaardzo dziękuję za odpowiedź ❤️
Panie Pawle, jak to wyglada z dokumentami ktore sie dolacza do kazdego zdjecia do Adobe Stock? Jezeli zdjecia zostaly zrobione w dzungli lub pod woda to nie ma wlasciciela ani adresu... co Pan wpisuje w takiej sytuacji ?
Tylko do zdjęć wymagających zgody dołącza się dokumenty (np. zgoda modela do wykorzystania wizerunku).
A pokazałby Pan jak czyścić takie zdjęcia w lightroomie np z ewentualnych paproszków ?
Próbowałam 1raz dodać zdjęcia do banku zdjęć odrzucili i napisali ze wystąpiły problemy techniczne i nie bardzo wiem co to znaczy i co poprawić 😔
Panie Pawle, czy warto zacząć z bankami zdjęć używając aparatu średnioformatowego analoga?
Nie, dla kupujących nie ma żadnego znaczenia czym zostało zrobione zdjęcie.
@@FotografiajestFajna Bardzo dziękuję.
Wrzuciłam kilka zdjęć do Adobe Stock, jednak jak klikam "profil publiczny" aby zobaczyć jak widzi go potencjalny klient to wyświetla mi się tylko 1 zdjęcie. Dlaczego?
Interesuje mnie tylko taki jeden szczegół, skoro mowa o kadrowaniu i interpolacji jeśli już to jest potrzebne. Mianowicie taki że zdjęcia JPG z aparatów nawet bez względu na markę i model mają takie znormalizowane rozmiary:
8 Mpx - 3264x2448
10 Mpx - 3648x2736
12 Mpx - 4000x3000
16 Mpx - 4608x3456
itd.
Tutaj mowa o zdjęciach w formacie 4:3. To ma jakieś znaczenie czy można się tym nie przejmować?
Nie przejmować :)
Cześć wszystkim, pytanie trochę nieadekwatne do tematu nagrania ale film jest nowy więc i ruch będzie największy.
Mam zamiar kupić pierwszą lustrzankę, coś dla amatora wcześniej miałem styczność w pracy Canonem 77D, ale głownie tryb auto gdy trzeba było szybko coś udokumentować, ew jakiś porter ze znajomymi.
Zastanawiam się nad Nikonem 5600D i Canonem 250D cena modeli używanych mocno zbliżona.
Czy ktoś kto miał z nimi styczność może mi doradzić co brać.
Dodam, że Nikonem bawiłem się chwile w sklepie i bardzo fajnie leży mi w dłoni, 250D jeszcze nie trzymałem, ale gabaryty podobne.
Czy może dołożyć trochę i brać 77D (zawsze kiedy go trzymam mam ochotę zacząć sprawdzać wszystkie dostępne opcje :D )
Ja mam Canona 250D i jestem zadowolony. Na początek jest opcja żeby aparat podpowiadał do czego służą poszczególne ustawienia i jak to wpłynie na zdjęcie np. przysłona wpływa na głębię ostrości. Aparat nieduży i lekki.
Świetny filmik ale nie wiem czy wystarczy mi życia żeby się tego wszystkiego nauczyć 😜
no to pora zacząć się uczyć, przestać zastanawiać, będzie szybciej :D , a po za tym to wydaję się czasochłonne, bo Paweł lubi 'ooooopoooowiaaaadaaać" , ale miło się go słucha, czasami ;)
Ja ostatnio nie wyostrzyłem zdjęć to mi odrzucili, ze zdjecie jest "nieostre" a było. Natomiast przyjęli mi zdjecia które były mniej ostre i zaszumione. Weź ich tu zrozum....
A ja mam takie pytanko - czy jest szansa że sprzedadzą się zdjęcia zrobione smartfonem?
Taka sama jak najnowszym aparatem pełnoklatkowym - odbiorca patrzy na zdjęcie a nie na sprzęt jakim było zrobione.
To ja mam pytanie czy zdjęcia do banków trzeba jakoś opisywać?
Obowiązkowo - będzie film.
@@FotografiajestFajna Cieszę się bardzo z faktu że ten film to tylko wstęp do dłuższej serii. Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków!
@@FotografiajestFajna Czy przy okazji filmu z opisywania zdjęć do banków może Pan wytłumaczyć i wyjaśnić jak poprawnie wypełnić deklarację podatkową?
Pański kanał o fotografii jest niesamowity :) Pozdrawiam
Czy można sprzedawać jedno zdjęcia wielokrotnie?
Tak
Co do wyostrzania zdjęć to się nie zgadzam. Mam matryce bez AA i ostre szkła.... I prawdopodobnie na Shutterstock są boty zamiast ludzi do wstępnego oceniania zdjęć. Dużo fotek odpada za nieostre... a są ostre... dodaje jeszcze raz z wyostrzaniem... przechodzą. Trochę się zmieniło na tych giełdach na gorsze. Zresztą nie wszystko musi być mega ostre żeby było dobre w odbiorze.... A na stocku ma aż razić po oczach ostrością dopiero przechodzi....
Zanim stracicie czas na szukanie i wrzucenie zdjęć do banków to powiem wam, że 95% sprzedaży jest za 40 groszy - podatek
W Adobe najniższa stawka to 1,44 zł, w Shutterstock 0,1 dolara.
„Pojechałeś suwaczkami” 😆😆😆
Próbowałem kiedyś wrzucić zdjęcia do banku zdjęć i oni napisali że kradnę własność intelektualną😆😆😆
Wystarczy, że były napisy ale też mogły być znane/zastrzeżone budynki, mógł być pomnik, dużo jest elementów, oprócz oczywiście ludzi przez które zdjęcie może odpaść.
@@FotografiajestFajna To był reportaż z gaszenia pożaru. Tylko śmigłowiec na niebie był dopuszczony. 🤷♂️Stanowczo za dużo jest przepisów które nie dopuszczają zdjęć. 😕 Dobrze że jeszcze aktów własności budynków nie trzeba pokazywać by później oni mogli zatwierdzić zdjęcie.
@@FotografiajestFajna właśnie, jak to jest? W Pana przykładowym zdjęciu z Łodzi jest pomnik. Mógłby Pan przybliżyć jakieś ogólne zasady co można a czego nie można umieszczać w takim "miejskim" zdjęciu? Jakieś zabytki/zamki/pomniki/rzeźby? Wydaje mi się, że odpadają, ale z drugiej strony w paru bankach widnieje nawet kategoria "znane miejsca".