Ledwo wspomniałem o sensownie wycenionej Dedrze względem modelu z poprzedniego testu a tu bum, filmik 😍. Myślę że całkiem sensowny wybór dla majsterkowicza z rozsądkiem w kieszeni 👍. Bardzo mi się podoba takie zestopniowanie obrotów 1/2 bieg. Ciekawe czy Dedra by miała coś przeciwko testowi tego modelu i słabszego 😁, coś tak dziwnie wychodzi względem słabszego.
Cześć, gdybyś szukał pomysłów na obiekt do badań, to proponuję wiertarko-wkrętarkę Skil 3065 i wiertarko-wkrętarkę Skil 3080. Skill w Polsce jest ogólnie niszowy - wiem, ale bardzo mu konstrukcyjnie nie daleko do Erbauera, a po drobnej modyfikacji akumulatora można ładować wymiennie aku Skilla w Erbauerze i na odwrót. Erbauer już był, lecz i Skill ma całkiem ciekawy i stale rozwijany system 20V. Pozdrawiam.
Planuje przejście z Einhella na coś bardziej markowego i myślałem o Skilu PWR Core 20V. Ceny niektórych urządzeń wychodzą nawet taniej. Jakie masz zdanie o tym systemie? Erbauer bardzo drogi dlatego go odpuściłem.
Chętnie bym zobaczył porównanie wkrętarek ryobi 95nm i erbauer 120nm. Po filmach w których brały udział można wnioskować że erbauer, wypada tak samo jak niby słabsze ryobi.
W obecnym Black &Decker mam podobny problem, niby na papierze spoko, a odcina prąd przy najmniejszym oporze. Z większością narzędzi jestem w systemie Sas, ale widzę, że gdybym dołożył do kolekcji tą wkrętarkę to bym żałował
Mówiąc prowadnice masz na myśli cały system? Bo jeżeli tak to Wolfcraft FKS 115 pewnie podejdzie. Czy to warte kasy to inna sprawa, nie wiem czy bym nie wolał coś sam kombinować z adapterami do pilarek i szynami Makity. Albo kupić najtańszą zagłębiarkę i nie kombinować. Trudne wybory.
Pierścień trybu pracy jest of wielu lat już standardem więc to był jedyny słuszny kierunek rozwoju. Kibicuję marce Dedra by jej narzędzia były coraz mocniejsze, zgrabniejsze, bardziej ergonomiczne. A widzę, że do tego ciągle zmierza
Panie Krzysztofie czy byłby Pan wstanie doradzić jak najbardziej uniwersalną wkrętarkę z udarem z tego co Pan przetestował ?? 50-60 Nm coś co pozwoli w terenie zbudować podest na evencie terenowym czy poskręcać konstrukcję z palet. Zastanawiam się nad zakupem i wejściem w jakiś system bezprzewodowy. Widziałem Pana testy wkrętarki Kaltmann Titanium 60 Nm i póki co właśnie nad nią się zastanawiam. Kolejne urządzenia to szlifierką kątowa z regulacją obrotów i wyrzynarka. Może mała muliszliferka w stylu dremela.
Mam kaltmana i polecam, jednak nie za takie pieniądze jakie dzisiaj kosztuje. Ja kupiłem za około 220 pln. Teraz juz cena dogoniła dewalta i jej zakup nie ma sensu.
Witam wszystko zależy od portfela , u Krzyśka Kaltmann wypadł dość dobrze, tylko ty wybierzesz odpowiednia firmę dla siebie, Krzysiek preferuje Ryobi, Krzysiek z remont4you Bosh, MarioBudowlaniec Bosh, Inni RUclipsrzy z górnej półki Milwaukee, DeWalt, Festool itp, lub dolna półka parkside,dedra,einhell,graphite itp, Ja używam einhell i nie narzekam (wymienione firmy + - cena nie jakość) jak kogoś obraziłem to przepraszam, wiadomo ze i tak ma lepszej firmy narzędzia
@@xongox No właśnie potrzebuję czegoś względnie taniego ale z drugiej strony niezawodnego bo jak podczas takiego eventu padnie to więcej będzie problemu z szukaniem czegoś innego niż z samą robotą, zakrętarka odpada bo czasem trzeba coś powiercić. Ryob jest fajne szczególnie, że ma sporo sprzętu biwakowego co mi pasuje ale cena odstrasza.
Kaltmann ma tą wkrętarkę bardzo udaną. I kątową z regulacją obrotów. Jednak system jeszcze mały. W cenie wkrętarki Ryobi kupisz wkrętarkę DeWalt, która będzie pewniejsza podczas eventu. Jednak za każde inne narzędzie w systemie DeWalt przyjdzie Ci sporo zapłacić. Nie ma złotej recepty😉
Test spoko, ale sprzęt jakoś tak do końca nie dostarczył, mówiąc po hamerykańsku. Nie wygląda na te 85Nm, chyba że faktycznie elektronika trochę za "agresywna" i odcina. Natomiast na to jeszcze można jakoś tam powiedzmy przymknąć oko, niech nawet będzie faktycznie z 70Nm to i tak sporo we wkrętarce. Większym problemem jest wg mnie cena tego modelu, najtaniej znalazłem 420zł, a to już niebezpiecznie blisko Dewalta czy Makity (sprzętu z tak wysokimi parametrami nie kupimy za te pieniądze, ale DCD796N od Dewalata z momentem 70Nm idzie spokojnie dostać za 450zł, czyli praktycznie te same pieniądze co ta Dedra) . A umówmy się, to jednak nie ta klasa sprzętu. Baterie z Dedry też do najtańszych nie należą, 4Ah sporo powyżej 200zł. Jak ktoś ma system Dedry to wiadomo, jak potrzebuje taką mocną wkrętarkę to pewnie kupi. Ale ten model za takie pieniądze to na pewno nie będzie system seller dla Dedry. Trochę za wysoko się cenią jak za markę dla majsterkowiczów.
Za te pieniadze wybralbym sieciową wretarke Makita! O wiele wieksza moc i niie musiałbym szukać po kilku latach nowych bateri! Baterie to dodatkowy problem dlatego ze sa drozsze od całej wkrętaki! Ale ten wybor pozostwie do zyczenia klientowi! Ogolnie nie jest zle jak na reklamę. Pozdrawiam!
Wszystko zależy, jak używasz wkrętarki raz w miesiącu to jak najbardziej kabel, a jak ktoś ma jakiś warsztat i codziennie korzysta z wkrętarki to kabel po prostu odpada
Kolego Krzyś fajny test , tylko te parametry techniczne 500 na jedynce , 2000 obrotów na dwójce , to chyba coś nie tak, wiertło łopatkowe to na jedynce , a te drugie to 1000 obrotów , pozdrawiam Darek
Jest wszystko tak, kwestia co komu potrzebne, test to test, Krzysiek testuje co sprzęt potrafi, niekoniecznie co jest całkiem rozsądne, takie prawa testu 👍. Te 2000 obr są całkiem ok bardziej pod wiercenie w stali mniejszymi średnicami.
@@darekk8489 Dalej nie rozumiem, ma te 2000 i? Co ma moc do obrotów? Obroty ma takie a nie inne, średnice wierteł względem obrotów prawidłowe są takie a nie inne? Chętnie zrozumiem o co Tobie chodzi? 👍
@@darekk8489 Oczywiście że tak, ale to kanał dla warsztatów, profesjonalistów czy majsterkowiczów? To raz. Dwa, czułość sprzęgła dla inteligentnych ma znaczenie, tłuki i tak wszystko robią na ustawieniu wiercenie. Jakiś majsterkowicz może chcieć kupić jedną wkrętarkę, dobrze żeby wiedział że takie drobiazgi też da radę wkręcić, tak myślę że fajnie to wiedzieć? 😉. Będąc amatorem zawsze masz sprzęt idealnie dobrany pod zadanie? Bo ja nie a mam 6 wkrętarek 😁. I powiedz to Metabo, Fein czy Festool, że taka wkrętarka to jest zła do takich małych średnic wierteł, zgadzam się, ale tam jest dopiero przegięcie, 3600. 3800 a nawet 4000 obr w krowach wielkich. Tyle że je zamontujesz też w stojakach wiertarskich a Dedry nie.
Przetestowalem sporo wkrętarek i czuje po silniku, ze moc ma. Ale zabezpieczenie jest jakby zbyt agresywne i szybko odcina wkrętarkę. Jak ktos potrzebuje wkręcać często coś dużego to minu. Plus jest taki, ze na pewno sprzęt dłużej posłuży
@@KrzysiekRausskąd ta pewność? Wygląda jakby miała się spalic za chwilę,a tak odbiegajac od dedry to dziś byłem świadkiem jak człowiek niósł kilka narzędzi einhela na reklamację do mrówki aż mi go szkoda bylo
@@stefankowalsi5208 Wszystko się psuje, wszystko miewa usterki. Kwestia jak producent podchodzi do takich reklamacji i problemów. We wkrętarce dedry zapewne w elektronice baterii nie będzie dziwnych zabiegów utrudniających serwis, blokad w mikrokontrolerach zaszyfrowanych kluczem. Baterię dedry wymienisz ogniwa, silnik cokolwiek. Natomiast droższy sprzęt jak np. Makita czy Milwaukee to kaplica. Tam nawet serwis autoryzowany nie ma dostępu do kluczy odszyfrowujących. Wymieniają ci całość za srogą kasę.
I tak, i nie. Na pewno dzięki temu dłużej pożyje (tak jak mówiłem na a filmie), ale z drugiej strony jak ktoś potrzebuje i chce wkrętarkę 80NM to może być niezadowolony, że odcina powiedzmy na 60NM
@@thvnzz6948 Nie jedną używkę miałem firmową i biły na głowę nowe chinole. Co kto lubi, jeden tani nowy syf a drugi ryzyko kupna zajechanego sprzętu który najczęściej da się naprawić za grosze. Zadna ztych dróg nie jest lepsza, Ja robię na oba sposoby i najczęściej markowa używka zostaje a chinol idzie w świat bo to przepaść w obcowaniu.
Ledwo wspomniałem o sensownie wycenionej Dedrze względem modelu z poprzedniego testu a tu bum, filmik 😍. Myślę że całkiem sensowny wybór dla majsterkowicza z rozsądkiem w kieszeni 👍. Bardzo mi się podoba takie zestopniowanie obrotów 1/2 bieg. Ciekawe czy Dedra by miała coś przeciwko testowi tego modelu i słabszego 😁, coś tak dziwnie wychodzi względem słabszego.
Panie Krzysztofie może zrobi pan test lamelownicy dedry? Pozdrawiam.
Dal bys rade sprawdzić akumulatory 6ah i 8ah jaka jest roznica do 4ah . Jak sprzet pracuje czas/siła np klucz udarowy itp.
Cześć, gdybyś szukał pomysłów na obiekt do badań, to proponuję wiertarko-wkrętarkę Skil 3065 i wiertarko-wkrętarkę Skil 3080. Skill w Polsce jest ogólnie niszowy - wiem, ale bardzo mu konstrukcyjnie nie daleko do Erbauera, a po drobnej modyfikacji akumulatora można ładować wymiennie aku Skilla w Erbauerze i na odwrót. Erbauer już był, lecz i Skill ma całkiem ciekawy i stale rozwijany system 20V.
Pozdrawiam.
Planuje przejście z Einhella na coś bardziej markowego i myślałem o Skilu PWR Core 20V. Ceny niektórych urządzeń wychodzą nawet taniej. Jakie masz zdanie o tym systemie? Erbauer bardzo drogi dlatego go odpuściłem.
Przecież erbauer jest robiony przez skila
Super :) a jest szansa na test wkrętarki Stanley SFMCD721M2K?
Chętnie bym zobaczył porównanie wkrętarek ryobi 95nm i erbauer 120nm. Po filmach w których brały udział można wnioskować że erbauer, wypada tak samo jak niby słabsze ryobi.
W obecnym Black &Decker mam podobny problem, niby na papierze spoko, a odcina prąd przy najmniejszym oporze. Z większością narzędzi jestem w systemie Sas, ale widzę, że gdybym dołożył do kolekcji tą wkrętarkę to bym żałował
Znacie jakieś prowadnice do piły tarczowej DEDRA na aku? Są jakieś uniwersalne?
Mówiąc prowadnice masz na myśli cały system? Bo jeżeli tak to Wolfcraft FKS 115 pewnie podejdzie. Czy to warte kasy to inna sprawa, nie wiem czy bym nie wolał coś sam kombinować z adapterami do pilarek i szynami Makity. Albo kupić najtańszą zagłębiarkę i nie kombinować. Trudne wybory.
Pierścień trybu pracy jest of wielu lat już standardem więc to był jedyny słuszny kierunek rozwoju.
Kibicuję marce Dedra by jej narzędzia były coraz mocniejsze, zgrabniejsze, bardziej ergonomiczne.
A widzę, że do tego ciągle zmierza
Panie Krzysztofie czy byłby Pan wstanie doradzić jak najbardziej uniwersalną wkrętarkę z udarem z tego co Pan przetestował ?? 50-60 Nm coś co pozwoli w terenie zbudować podest na evencie terenowym czy poskręcać konstrukcję z palet. Zastanawiam się nad zakupem i wejściem w jakiś system bezprzewodowy. Widziałem Pana testy wkrętarki Kaltmann Titanium 60 Nm i póki co właśnie nad nią się zastanawiam. Kolejne urządzenia to szlifierką kątowa z regulacją obrotów i wyrzynarka. Może mała muliszliferka w stylu dremela.
Do skręcania konstrukcji drewnianych kup zakretarke a nie wkrętarkę
Mam kaltmana i polecam, jednak nie za takie pieniądze jakie dzisiaj kosztuje. Ja kupiłem za około 220 pln. Teraz juz cena dogoniła dewalta i jej zakup nie ma sensu.
Witam wszystko zależy od portfela , u Krzyśka Kaltmann wypadł dość dobrze, tylko ty wybierzesz odpowiednia firmę dla siebie, Krzysiek preferuje Ryobi, Krzysiek z remont4you Bosh, MarioBudowlaniec Bosh, Inni RUclipsrzy z górnej półki Milwaukee, DeWalt, Festool itp, lub dolna półka parkside,dedra,einhell,graphite itp, Ja używam einhell i nie narzekam (wymienione firmy + - cena nie jakość) jak kogoś obraziłem to przepraszam, wiadomo ze i tak ma lepszej firmy narzędzia
@@xongox No właśnie potrzebuję czegoś względnie taniego ale z drugiej strony niezawodnego bo jak podczas takiego eventu padnie to więcej będzie problemu z szukaniem czegoś innego niż z samą robotą, zakrętarka odpada bo czasem trzeba coś powiercić. Ryob jest fajne szczególnie, że ma sporo sprzętu biwakowego co mi pasuje ale cena odstrasza.
Kaltmann ma tą wkrętarkę bardzo udaną. I kątową z regulacją obrotów. Jednak system jeszcze mały. W cenie wkrętarki Ryobi kupisz wkrętarkę DeWalt, która będzie pewniejsza podczas eventu. Jednak za każde inne narzędzie w systemie DeWalt przyjdzie Ci sporo zapłacić. Nie ma złotej recepty😉
Test spoko, ale sprzęt jakoś tak do końca nie dostarczył, mówiąc po hamerykańsku. Nie wygląda na te 85Nm, chyba że faktycznie elektronika trochę za "agresywna" i odcina. Natomiast na to jeszcze można jakoś tam powiedzmy przymknąć oko, niech nawet będzie faktycznie z 70Nm to i tak sporo we wkrętarce. Większym problemem jest wg mnie cena tego modelu, najtaniej znalazłem 420zł, a to już niebezpiecznie blisko Dewalta czy Makity (sprzętu z tak wysokimi parametrami nie kupimy za te pieniądze, ale DCD796N od Dewalata z momentem 70Nm idzie spokojnie dostać za 450zł, czyli praktycznie te same pieniądze co ta Dedra) . A umówmy się, to jednak nie ta klasa sprzętu. Baterie z Dedry też do najtańszych nie należą, 4Ah sporo powyżej 200zł. Jak ktoś ma system Dedry to wiadomo, jak potrzebuje taką mocną wkrętarkę to pewnie kupi. Ale ten model za takie pieniądze to na pewno nie będzie system seller dla Dedry. Trochę za wysoko się cenią jak za markę dla majsterkowiczów.
ta jasne jak ten Dewaly kosztuje 700 zł
To kup se DeWalt i nie marudź.
Za te pieniadze wybralbym sieciową wretarke Makita! O wiele wieksza moc i niie musiałbym szukać po kilku latach nowych bateri! Baterie to dodatkowy problem dlatego ze sa drozsze od całej wkrętaki! Ale ten wybor pozostwie do zyczenia klientowi! Ogolnie nie jest zle jak na reklamę. Pozdrawiam!
Wszystko zależy, jak używasz wkrętarki raz w miesiącu to jak najbardziej kabel, a jak ktoś ma jakiś warsztat i codziennie korzysta z wkrętarki to kabel po prostu odpada
Jaki ślnik jest lepszy - szczotkowy czy bezszczotkowy ?
bezszczotkowy mniej prądu pobiera mniej się zużywa i mocniejsze sa
Mam pytanko Kolego odnośnie tej drugiej wkrętarki to ma być podobna do Ryobi
Jesli oytasz o tą małą Dedre compact, to tak - jest podobna rozmiarmi i parametrami do Ryobi
Dzięki za szybką odpowiedź Darek
Moim zdaniem ją za szybko odcina jak na 85nm
Kolego Krzyś fajny test , tylko te parametry techniczne 500 na jedynce , 2000 obrotów na dwójce , to chyba coś nie tak, wiertło łopatkowe to na jedynce , a te drugie to 1000 obrotów , pozdrawiam Darek
Jest wszystko tak, kwestia co komu potrzebne, test to test, Krzysiek testuje co sprzęt potrafi, niekoniecznie co jest całkiem rozsądne, takie prawa testu 👍. Te 2000 obr są całkiem ok bardziej pod wiercenie w stali mniejszymi średnicami.
Kolego ja nie neguje testu wkrętarki tylko parametry , przytej mocy to chyba nie te obroty wkrętarki , w metalu fi 10 to chyba nie 2000 obrotów
@@darekk8489 Dalej nie rozumiem, ma te 2000 i? Co ma moc do obrotów? Obroty ma takie a nie inne, średnice wierteł względem obrotów prawidłowe są takie a nie inne? Chętnie zrozumiem o co Tobie chodzi? 👍
Wiertarko - wkrętarka o takiej mocy i wymiarach ,wadze , do wierteł fi 2 lub 4 , wkrętów 3 na 16 mm to chyba przesada ,
@@darekk8489 Oczywiście że tak, ale to kanał dla warsztatów, profesjonalistów czy majsterkowiczów? To raz. Dwa, czułość sprzęgła dla inteligentnych ma znaczenie, tłuki i tak wszystko robią na ustawieniu wiercenie. Jakiś majsterkowicz może chcieć kupić jedną wkrętarkę, dobrze żeby wiedział że takie drobiazgi też da radę wkręcić, tak myślę że fajnie to wiedzieć? 😉. Będąc amatorem zawsze masz sprzęt idealnie dobrany pod zadanie? Bo ja nie a mam 6 wkrętarek 😁. I powiedz to Metabo, Fein czy Festool, że taka wkrętarka to jest zła do takich małych średnic wierteł, zgadzam się, ale tam jest dopiero przegięcie, 3600. 3800 a nawet 4000 obr w krowach wielkich. Tyle że je zamontujesz też w stojakach wiertarskich a Dedry nie.
Ciekawe jakby wypadła w porównaniu z Ryobi wersją amerykańską 85nm.
ryobi to dziadostwo na dłuższą metę
Kiepsko z tą mocą. 85 nm to chyba nie ma :)
Przetestowalem sporo wkrętarek i czuje po silniku, ze moc ma. Ale zabezpieczenie jest jakby zbyt agresywne i szybko odcina wkrętarkę. Jak ktos potrzebuje wkręcać często coś dużego to minu. Plus jest taki, ze na pewno sprzęt dłużej posłuży
@@KrzysiekRausskąd ta pewność? Wygląda jakby miała się spalic za chwilę,a tak odbiegajac od dedry to dziś byłem świadkiem jak człowiek niósł kilka narzędzi einhela na reklamację do mrówki aż mi go szkoda bylo
@@stefankowalsi5208 Wszystko się psuje, wszystko miewa usterki. Kwestia jak producent podchodzi do takich reklamacji i problemów. We wkrętarce dedry zapewne w elektronice baterii nie będzie dziwnych zabiegów utrudniających serwis, blokad w mikrokontrolerach zaszyfrowanych kluczem. Baterię dedry wymienisz ogniwa, silnik cokolwiek. Natomiast droższy sprzęt jak np. Makita czy Milwaukee to kaplica. Tam nawet serwis autoryzowany nie ma dostępu do kluczy odszyfrowujących. Wymieniają ci całość za srogą kasę.
To teraz film z wkretarka komaktową
Jeśli odcina wkręty ponad specyfikację to dobrze. Jest idioto odporna.
I tak, i nie. Na pewno dzięki temu dłużej pożyje (tak jak mówiłem na a filmie), ale z drugiej strony jak ktoś potrzebuje i chce wkrętarkę 80NM to może być niezadowolony, że odcina powiedzmy na 60NM
Porażka jakas ,jak za te pieniadze to lepiej uzywke dewalta kupic ,to nawet nie jest sprzet dla majsterkowiczów
Nigdy w życiu używek.
@@thvnzz6948 czyżby Cię ktoś oszukał? Moim zdaniem ten producent próbuje oszukac wciskając ludziom kit
@@thvnzz6948 Nie jedną używkę miałem firmową i biły na głowę nowe chinole. Co kto lubi, jeden tani nowy syf a drugi ryzyko kupna zajechanego sprzętu który najczęściej da się naprawić za grosze. Zadna ztych dróg nie jest lepsza, Ja robię na oba sposoby i najczęściej markowa używka zostaje a chinol idzie w świat bo to przepaść w obcowaniu.