Bardzo mądry film. Jako sprzedawca tych szlifierek ( i majsterkowicz) potwierdzam: - nie szlifować "kantem" talerza - doły i zniszczenie tarczy ( wymiana ok. 200zł) - zniszczona tarcza - wysiada łożysko - kolejne parę stów - odkurzacz - trwalsza maszyna i DUŻA oszczędność na papierach (o jakości i komforcie pracy nie wspomnę) Jako sprzedawca profesjonalnych lakierów do drewna potwierdzam: - czytajcie karty techniczne produktu!! Nie ma na rynku złych lakierów. Są tylko źle zastosowane. Naprawdę mądry filmik. Zdrowia wszystkim życzę
Dla mnie przełomem w jakości szlifowania było odkrycie, że pod żadnym pozorem nie wolno przechylać szlifierki lub nawet mocniej dociskać jednego boku. Rysujemy ołówkiem i jedziemy wszystko. Jeśli gdzieś został ołówek, znaczy, że jest dołek. Rysujemy więc jeszcze raz i powtarzamy, aż do momentu gdy nie będzie nigdzie śladu ołówka :) A co do Q&A to super sprawa, chętnie takie odcinki obejrzę :)
Witam bardzo dobry materiał.Wykonałeś kawał dobrej roboty, ale chciałem wspomnieć że jeżeli chodzi o szlifierki to jeat to jedno z najważniejszych narzędzi. Można mieć droższe tańsze sprzęty natpmiast szlifierka powinna być lepszej klasy.Niestety te tanie nie do końca się sprawdzają( mówię na własnym przykładzie).Podsumowując wszyatko wyszło zajebiście👍👌✊👊.Pozdrawiam.
Kurcze!!! W mało którym domu ludkowie mają taki stół gościnny. Jakbym miał taki warsztat to właśnie w nim urządzałbym imprezy... ;) Sama szlifierka sprawia wrażenie bardzo zacnej , no i firma równie zacna.
Panie stół roboczy a wyszedł ładniej niż niektórzy mają w domach, wpadł byś do mnie z tą szlifierką bo będę miał dużo szlifowania w najbliższym czasie. Pozdrawiam serdecznie 👍😁
Cześć, dzięki za ten materiał. Wykonuje obecnie podobny projekt. Odświeżenie blatu stołu dębowego. Stół oczyściłem, pomalowałem dwoma warstwami brązowej bejcy, a następnie pierwszą warstwą lakieru. Użyłem matowego dwuskładnikowego poliakrylowego lakieru Kemichal. W sklepie z lakierami doradzono mi, żebym do pierwszej warstwy dodał więcej rozpuszczalnika (40-50%). Po 48h od pomalowania pierwszej warstwy lakieru zabrałem się za międzyszlif. Warstwa lakieru wydawała mi się niewidoczna, więc obawiałem się, że mogę zeszlifować również bejcę. Użyłem papieru 320. Mając na uwadze moje obawy sprawdziłem blat tuż po włączeniu szlifierki i niestety okazało się, że starłem część bejcy. Po tym jak popełniłem ten błąd spróbowałem ręcznie i również udało mi się zetrzeć bejcę wcale nie trąc zbyt intensywnie. Gdzie popełniłem błąd? Czy użyłem za mało lakieru? Czy tak wysokie rozcieńczenie pierwszej warstwy lakieru rozpuszczlnikiem mogło mieć wpływ? Czy mogłem po tej pierwszej warstwie nałożyć drugą grubszą bez szlifowania i przeszlifować dopiero między drugą a trzecią?
Cześć. Na stronie Canon'a jest od niedawna aplikacja która robi z lustrzanki kamerkę internetową. Ściągaj i dawaj LIVE 😉 Fajny film, masa przydatnych informacji a i buk w tak ciemnej kolorystyce mi się bardzo podoba. Pozdrawiam
kolega malował sobię szafkę kucheną, ale nie wiem jakie to farby kupował, wiem, że pistoletem sprężarką malował i ładnie mu wyszedł biały kolor jak ze sklepu wygładała szafka ta pomalowana jego.
Czesc,super robota,mnie sie pojawiaja te sprezynki na stole mimo ze nie przeskakuje na gradacji,,szlifuje 80/120/150/180 i sprezynki widze pod swiatłem...prosze cie o rade....;)Pozdrawiam
@@tomekporebski6218 to jest temat złożony a wiele kwestii wbrew pozorom ma znaczenie (sam to przeżyłem) 1. Jakość papieru - te lepsze mają lepszy nasyp i nie rysują powierzchni tylko szlifują. 2. Wielkość mimośrodu szlifierki - jak masz np 5mm będziesz szybciej zdzierał ale będa zostawały sprężynki, będziesz miał 3-2.5mm będziesz szlifował wolniej ale dokładniej. 3. Odciąg - bardzo bardzo ważna sprawa. I nie przyciskaj zbyt mocno szlifierki
@@ARGOWoodCraft DZIEKUJE CI BARDZO ZA INFORMACJE BO NAPRAWDE MECZE SIE Z TYM OSTATNIO BARDZO ,ALE MASZ RACJE BO MAM SZLIFIERKE BEZ ODCIAGU I 5 MM MIMISRODU TO JUZ DWA POWODY ZEBY TO ZMIENIC.A JAKA SZLIFIERKRE MI POLECISZ BYKU I JAKIEJ FIRMY PAPIER..? TO SOBIE ODRAZU TO ZMIENIE...;) POZDRAWIAM CIE SERDECZNIE-TOMEK.
No blacik jak tralala. Obejrzałem specjalnie pod kątem szlifierki. Bardzo fajna i zgrabna maszynka. Widać robi robotę. Silnik bezszczotkowy to bajeczka. Skok 2,5? Na wykończenia lepszy? PS Chyba mam taki sam odkurzacz. STARMIX 1635?
I od razu pytanie co to był konkretnie za lakier? I jak to jest z tą bejca olejna. Lakier musi być jakiś specjalnie przeznaczony żeby pokryć bejcę olejna? Powierzchnia nie jest tłusta ? Czy mogę po prostu pokryć dowolnym lakierem poliuretanowym czy akrylowym ?
po dokładnym wyschnięciu bejcy olejnej spokojnie można nakładać lakier akrylowy (sprawdzone, lakier akrylowy chyta sie wszystkiego) a lakierem poli nie wiem bo nie testowałem. Sama powierzchnia zabejcowana bejcą olejną nie jest tłusta
Witam stół roboczy rewelacja ,cały warsztat masz super i projekty świetnie opowiedziane . Mam pytanie odnośnie lakieru Kemichal czy ten lakier mocno śmierdzi , bo mam do odnowienia schody i stoję przed wyborem olejowosku ,,osmo,, który rewelacyjnie podkreśla rysunek drewna lecz nie wiem czy wytrzyma eksploatacje zdaje sobie sprawę że raz w roku trzeba to odświerzyć, głównie chodzi mi o to żeby był bezwonny .
Super filmik, ale proszę wytłumacz mi po co się kładzie bejce, a potem lakier? Nie lepiej od razu użyć lakierobejcy? Jaka jest różnica gdy się osobno go zastosuje zamiast gotowy, zmieszany produkt?
Czy po bejcowaniu bejca olejna można przeszlifować powierzchnię przed nałożeniem wosku twardego ? Podczas bejcowania dobór szmatki okazał się wtopa i pozostawiała od groma pyłków .
Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą polerowania lakierowanych blatów. Lakier nakładam pędzlem,niestety zawsze po wyschnięciu lakieru pojawiają się niedoskonałości w postaci drobnych pyłków, śladów po pęcherzykach powietrza. Jak się ich pozbyć na matowym lakierze, zachowując właściwości ochronne i wizualne lakieru ? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, Rafał.
Część, czy wykonana w ten sposób powierzchnia końcowa zawsze wychodzi Ci idealnie ? Czy nie musisz czasem pozbyć się wtrąceń lub innych nierówności poprzez szlifowanie końcowe po ostatniej warstwie lakieru ?
Witam. Mam zamiar kupić deski debowe na stół 2x 450x2000 mm, zamysł jest taki aby zostawić naturalne kształty pomalować twardym woskiem i postawić na stalowych nogach. Pytanie brzmi, jaką gradacja szlifować ? Chcę podkreśla ze chce to zrobić ręcznie. (Szlifierka obrotowa) Ps. Zaj....sty kanał, gratuluje i podziwiam 💪💪💪 Pozdrawiam.
Mam pytanie. Mam dołki na blacie drewnianym od stołu. Po szpachlowaniu dwukrotnym, wyczyszczeniem i po położeniu pierwszej warstwy lakieru venge widać dołki.
Naprawiałem kiedyś drzwi wejściowe i w kilku miejscach użyłem szpachli, i też przerobiłem ten temat. Dowcip polega na tym że jak wyschnie to... wcale nie jest szpachla sucha. Weźmiesz na drugi dzień czy za dwa dni przeszlifujesz na równo a szpachla w ciągu następnych tygodni naprawdę wyschnie i po odparowaniu zapadnie się tworząc zagłębienie. Jest to tym bardziej widoczne im grubsza warstwa. Zupełnie identycznie jest z gipsem na łączeniach płyt gipsowo-kartonowych. Zeszlifujesz na równo to za tydzień będą widoczne pasy gdzie po porządnym wyschnięciu się zapadł. Rozwiązaniem jest nie szlifować na równo ale z lekkim wybrzuszeniem.
siemka a co do malowania mebli takich zrobionych jeszcze nie malowanych to by ładnie wygłądało to po malowaniu to jakieś specjalne farby do mebli domowych się kupuje czy mogą być takie typu do pomalowania ogrodzenia z desek czy ogrodowej ławki czy to do mebli domowych jakieś specjalne farby się kupuje w spreju by ładny efekt był i beż żadnych zacieków??????
CZEŚĆ MICHAŁ, WYCHODZĄ MI PLAMY NA BLATACH POMALOWANYCH OLEJOWOSKIEM TWARDYM OSMO,COŚ SIĘ WYLEJE TYLKO WODA WYSTARCZY I PLAMY,TAKIE SZORSTKIE MIEJSCA,MALUJĘ DWA RAZY JAKA MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ?.POZDRAWIAM-TONEK...:)
Jestem jednak za gradacją. :) Coś gdzieś dzwoniło ale jednak kościół nie ten. A kwestia jest tego typu że papiery z reguły są produkowane przez producentów zachodnich gdzie po angielsku gradiation oznacza ziarnistość papieru. Lub w dosłownym tłumaczeniu na polski gradację. pl.wikipedia.org/wiki/Gradacja pl.wikipedia.org/wiki/Granulacja pl.wikipedia.org/wiki/Ziarnisto%C5%9B%C4%87
@@ARGOWoodCraft efekt końcowy piękny. Ja się boję bejcować 😑 wszystko wykańczam olejowoskiem bezbarwnym. O ile dąb wygląda ładnie to sosna tak sobie. Jaka bejce byś polecił która się nakłada łatwo, żeby nie zepsuć, nie narobić różnych przebarwień? Czy na tą olejna bejce lakier bez problemu siada? Od nadmiaru produktów i rodzajów bejc mam mętlik a nie mam.funduszy żeby sobie testować... Jeszcze raz: super efekt. Może zacznę nawet z bukiem coś robić 😆
@@gryshie100 no niestety to nie jest do końca takie łatwe i przyjemne - można zepsuć. Bejca olejna o tyle jest dobra że ma długi czas otwarty i można ją po chwili "wyrównać" a później z lakierem olejem lub woskiem nie ma problemu. Szczerze... Jak mam wybór to również wolę nie bejcować ;) ale jak jest taki wymóg to nie ma dyskusji ;) musisz popróbować im wcześniej ogarniesz ten temat tym lepiej dla Ciebie. Rodzajów bejc jest bardzo dużo więc wydaje mi się że najlepiej wyspecjalizować się w 2 -3 rodzajach
Fajna prezentacja, ale.... takie prace powinno wykonywać się najpierw szlifierką tasmową a następnie takie powierzchnie wykanczac ino szlifierka oscylacyjną okrągłą, szkoda czasu i papieru. W zaleznosci od powierzchni i jej twardosci mozna się pokusic o użycie rotexa szlifierki o dwóch modach pracy. Pozdrawiam
@@ARGOWoodCraft Ale chłop ma rację, też liczyłem na to, że pokażesz jak to się robi, tak samo przeszlifowanie pierwszej warstwy lakieru. Ale i tak leci łapka w górę, bo wiedza przekazana w filmie się przyda :D.
@@ARGOWoodCraft tym komentarzem pokazałeś jak bardzo masz w dupie tych co oglądają , nie przyjmujesz krytyki. Czego się spodziewać po kolesiu co tańczy jak sponsorzy grają?
szkoda że nie powiedziałeś dokładnie jaki olej użyłeś.... ja chciałem pomalować blat(jesionowy) na ciemny kolor i kupiłem w sklepie olej do drewna(najciemniejszy jaki był) i po 2 warstwach jest wciąż jasny... a do tegp utworzyłem post na grupie stolarskiej i tam mówą że nie można lakierować lakierem akrylowym zaolejowanego drewna.... dzięki...😠
@@pioterekl Ne możesz dać bejcy na olej. Musisz powtórzyć cały proces szlifowania a wtedy nałożyć bejce, później ewentualnie jakąś powierzchnię lakieru, pozdrawiam
Ja do lakieru bezbarwnego dodawałem zwykły tusz do dlugopisu: niebieski w moim przypadku na spoiny bo takowy projekt miałem 🙂 dalej to już wyobraźnia.. spróbuj
Super. Merytoryka na najwyższym poziomie!!! A tak wykończony stół to do jadalni a nie warsztatu! Efekt SUPER! Pozdr
Michał super pomysł z Q&A
Wielu z nas na pewno będzie miało pytania.
Bardzo mądry film.
Jako sprzedawca tych szlifierek ( i majsterkowicz) potwierdzam:
- nie szlifować "kantem" talerza - doły i zniszczenie tarczy ( wymiana ok. 200zł)
- zniszczona tarcza - wysiada łożysko - kolejne parę stów
- odkurzacz - trwalsza maszyna i DUŻA oszczędność na papierach (o jakości i komforcie pracy nie wspomnę)
Jako sprzedawca profesjonalnych lakierów do drewna potwierdzam:
- czytajcie karty techniczne produktu!! Nie ma na rynku złych lakierów. Są tylko źle zastosowane.
Naprawdę mądry filmik.
Zdrowia wszystkim życzę
Dla mnie przełomem w jakości szlifowania było odkrycie, że pod żadnym pozorem nie wolno przechylać szlifierki lub nawet mocniej dociskać jednego boku. Rysujemy ołówkiem i jedziemy wszystko. Jeśli gdzieś został ołówek, znaczy, że jest dołek. Rysujemy więc jeszcze raz i powtarzamy, aż do momentu gdy nie będzie nigdzie śladu ołówka :) A co do Q&A to super sprawa, chętnie takie odcinki obejrzę :)
L
Witam bardzo dobry materiał.Wykonałeś kawał dobrej roboty, ale chciałem wspomnieć że jeżeli chodzi o szlifierki to jeat to jedno z najważniejszych narzędzi. Można mieć droższe tańsze sprzęty natpmiast szlifierka powinna być lepszej klasy.Niestety te tanie nie do końca się sprawdzają( mówię na własnym przykładzie).Podsumowując wszyatko wyszło zajebiście👍👌✊👊.Pozdrawiam.
Q&A jak najbardziej jestem na tak.
Fajny materiał. Praktyczne porady i dużo cennych informacji. Kurczę przydała by się taka praktyczna lekcja dla hobbysty
Kurcze!!! W mało którym domu ludkowie mają taki stół gościnny. Jakbym miał taki warsztat to właśnie w nim urządzałbym imprezy... ;)
Sama szlifierka sprawia wrażenie bardzo zacnej , no i firma równie zacna.
sam takiego w domu nie mam ;-)
Taki odcinek z pytaniami super pomysł, chciałbym mieć taki stół roboczy stół stolarski ale pojęcia nie mam jak zrobić, masz łapkę w górę i suba.
No Michał rewelacja. Aż szkoda takiego stołu do warsztatu. Pozdrawiam
Panie stół roboczy a wyszedł ładniej niż niektórzy mają w domach, wpadł byś do mnie z tą szlifierką bo będę miał dużo szlifowania w najbliższym czasie. Pozdrawiam serdecznie 👍😁
Mam wrażenie że film powstał po rozmowie ze mną haha :D Ale dobrze bo tego mi było trzeba ! Miło się słucha mądrzejszego od siebie :) Pozdro ✌️
Cześć, dzięki za ten materiał. Wykonuje obecnie podobny projekt. Odświeżenie blatu stołu dębowego. Stół oczyściłem, pomalowałem dwoma warstwami brązowej bejcy, a następnie pierwszą warstwą lakieru. Użyłem matowego dwuskładnikowego poliakrylowego lakieru Kemichal. W sklepie z lakierami doradzono mi, żebym do pierwszej warstwy dodał więcej rozpuszczalnika (40-50%). Po 48h od pomalowania pierwszej warstwy lakieru zabrałem się za międzyszlif. Warstwa lakieru wydawała mi się niewidoczna, więc obawiałem się, że mogę zeszlifować również bejcę. Użyłem papieru 320. Mając na uwadze moje obawy sprawdziłem blat tuż po włączeniu szlifierki i niestety okazało się, że starłem część bejcy. Po tym jak popełniłem ten błąd spróbowałem ręcznie i również udało mi się zetrzeć bejcę wcale nie trąc zbyt intensywnie.
Gdzie popełniłem błąd? Czy użyłem za mało lakieru? Czy tak wysokie rozcieńczenie pierwszej warstwy lakieru rozpuszczlnikiem mogło mieć wpływ? Czy mogłem po tej pierwszej warstwie nałożyć drugą grubszą bez szlifowania i przeszlifować dopiero między drugą a trzecią?
Myślę, że wielu w domu nie ma tak dopieszczonego stołu jak Ty w warsztacie :) haha Wyszło mega:) ..pył zmotywuje Cię do częstego wycierania :) Pozdro!
Jak najbardziej z tymi pytaniami. Bo wyslalem wlasnie zapytanie na massanger nawet ze zdjeciami ale biestety bez odzewu😳
Rewelacyjny filmik - dzięki za pomoc.
Cześć. Na stronie Canon'a jest od niedawna aplikacja która robi z lustrzanki kamerkę internetową. Ściągaj i dawaj LIVE 😉 Fajny film, masa przydatnych informacji a i buk w tak ciemnej kolorystyce mi się bardzo podoba. Pozdrawiam
Ladny stolik wyszedł👌
Super materiał 👍
kolega malował sobię szafkę kucheną, ale nie wiem jakie to farby kupował, wiem, że pistoletem sprężarką malował i ładnie mu wyszedł biały kolor jak ze sklepu wygładała szafka ta pomalowana jego.
Q&A :)
Czesc,super robota,mnie sie pojawiaja te sprezynki na stole mimo ze nie przeskakuje na gradacji,,szlifuje 80/120/150/180 i sprezynki widze pod swiatłem...prosze cie o rade....;)Pozdrawiam
ps.mam szlifierke bez odciagu to chyba powód z tego co Ty mówiłes....
@@tomekporebski6218 to jest temat złożony a wiele kwestii wbrew pozorom ma znaczenie (sam to przeżyłem) 1. Jakość papieru - te lepsze mają lepszy nasyp i nie rysują powierzchni tylko szlifują. 2. Wielkość mimośrodu szlifierki - jak masz np 5mm będziesz szybciej zdzierał ale będa zostawały sprężynki, będziesz miał 3-2.5mm będziesz szlifował wolniej ale dokładniej. 3. Odciąg - bardzo bardzo ważna sprawa. I nie przyciskaj zbyt mocno szlifierki
@@ARGOWoodCraft DZIEKUJE CI BARDZO ZA INFORMACJE BO NAPRAWDE MECZE SIE Z TYM OSTATNIO BARDZO ,ALE MASZ RACJE BO MAM SZLIFIERKE BEZ ODCIAGU I 5 MM MIMISRODU TO JUZ DWA POWODY ZEBY TO ZMIENIC.A JAKA SZLIFIERKRE MI POLECISZ BYKU I JAKIEJ FIRMY PAPIER..? TO SOBIE ODRAZU TO ZMIENIE...;)
POZDRAWIAM CIE SERDECZNIE-TOMEK.
Ale film mi się podoba.
No blacik jak tralala. Obejrzałem specjalnie pod kątem szlifierki. Bardzo fajna i zgrabna maszynka. Widać robi robotę. Silnik bezszczotkowy to bajeczka. Skok 2,5? Na wykończenia lepszy?
PS
Chyba mam taki sam odkurzacz.
STARMIX 1635?
Szlifierka odpalana jak pneumatyczna fajna
Q&A lub live
Dzięki za porady
Cześć, możesz powiedzieć jakie obroty dobierać do poszczególnych gradacji?
Czekam na schody a najbardziej to na stopnie na schodach betonowych
Do blatów najlepsza szlifierka długo taśmowa
Chyba ci chodziło o szeroko taśmową
I od razu pytanie co to był konkretnie za lakier?
I jak to jest z tą bejca olejna. Lakier musi być jakiś specjalnie przeznaczony żeby pokryć bejcę olejna? Powierzchnia nie jest tłusta ?
Czy mogę po prostu pokryć dowolnym lakierem poliuretanowym czy akrylowym ?
po dokładnym wyschnięciu bejcy olejnej spokojnie można nakładać lakier akrylowy (sprawdzone, lakier akrylowy chyta sie wszystkiego) a lakierem poli nie wiem bo nie testowałem. Sama powierzchnia zabejcowana bejcą olejną nie jest tłusta
@@ARGOWoodCraft dzięki mistrzu. Będę testował. Najlepsze że mam bejcę Osmo w kilku kolorach ale nie myślałem żeby to lakierować.
Fajny film👍. Mam pytanie co to za szlifierka i gdzie ja można kupic?
Witam stół roboczy rewelacja ,cały warsztat masz super i projekty świetnie opowiedziane . Mam pytanie odnośnie lakieru Kemichal czy ten lakier mocno śmierdzi , bo mam do odnowienia schody i stoję przed wyborem olejowosku ,,osmo,, który rewelacyjnie podkreśla rysunek drewna lecz nie wiem czy wytrzyma eksploatacje zdaje sobie sprawę że raz w roku trzeba to odświerzyć, głównie chodzi mi o to żeby był bezwonny .
ma średnio intensywny zapach i dość szybko paruje, ogólnie nie ma tragedii
@@ARGOWoodCraft A co według Ciebie będzie lepsze na moje 20 letnie dębowe schody lakier czy olejowosk
Cześć w którym odcinku jest klejenie stołu warsztatowego? Pozdrawiam
Super filmik, ale proszę wytłumacz mi po co się kładzie bejce, a potem lakier? Nie lepiej od razu użyć lakierobejcy? Jaka jest różnica gdy się osobno go zastosuje zamiast gotowy, zmieszany produkt?
No właśnie... mam wlasnie stół do ogarnięcia (tylko blat jest zmasakrowany) i ktos mi polecił lakierobejcę właśnie
Czy po bejcowaniu bejca olejna można przeszlifować powierzchnię przed nałożeniem wosku twardego ? Podczas bejcowania dobór szmatki okazał się wtopa i pozostawiała od groma pyłków .
A zamiast ołówka możesz użyć pudru lakierniczego taka sadzaw kubku z Gąbka.
Piękny wyszedł
Bardzo ta mirka wali po rękach?
Jak halas?
Witam. Proszę o radę, czy można zabejcować stopni z buku ?
Pracowalem przy stopniach i bejcowalem stopnie z buku ale sama bejca a pozniej malowalem lakierem tak ze bez problemu ;)
Czemu skok 2,5 a nie 5 mm?
5 powinna szybciej szlifować
A jaki dokładnie numer lakieru Kemichal używasz?
Można pokryć w takiej sytuacji blat żywicą epoksydową? i spolerować.
Przed olejem warto zwodowac powierzchnię kolor wychodzi równy i nie ma plam
Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą polerowania lakierowanych blatów. Lakier nakładam pędzlem,niestety zawsze po wyschnięciu lakieru pojawiają się niedoskonałości w postaci drobnych pyłków, śladów po pęcherzykach powietrza. Jak się ich pozbyć na matowym lakierze, zachowując właściwości ochronne i wizualne lakieru ?
Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, Rafał.
Część, czy wykonana w ten sposób powierzchnia końcowa zawsze wychodzi Ci idealnie ? Czy nie musisz czasem pozbyć się wtrąceń lub innych nierówności poprzez szlifowanie końcowe po ostatniej warstwie lakieru ?
A czemu lakier a nie wosk olejny?
Teoretycznie wosk łatwiej odnawiać niż lakier jak się coś zarysuje
A właściwie to mam pytanie z czego zrobiony jest ten blat? Kupiłeś go czy zrobiłeś sam.
W pocie czoła go kleiłm ;) drewno jesionowe
@@ARGOWoodCraft pięknie
@@ARGOWoodCraft to wygląda na drewno bukowe
Witam. Mam zamiar kupić deski debowe na stół 2x 450x2000 mm, zamysł jest taki aby zostawić naturalne kształty pomalować twardym woskiem i postawić na stalowych nogach.
Pytanie brzmi, jaką gradacja szlifować ?
Chcę podkreśla ze chce to zrobić ręcznie. (Szlifierka obrotowa)
Ps. Zaj....sty kanał, gratuluje i podziwiam 💪💪💪
Pozdrawiam.
Mam pytanie czym zabespieczycz stół dębowy po bejcowaniu. Co jest zalecene lakierowanie czy woskowanie ?
Przepraszam, poniżej sporo pytań, szkoda że nie odpowiada Pan. Przepraszam
Q&A jestem za
Mam pytanie. Mam dołki na blacie drewnianym od stołu. Po szpachlowaniu dwukrotnym, wyczyszczeniem i po położeniu pierwszej warstwy lakieru venge widać dołki.
Naprawiałem kiedyś drzwi wejściowe i w kilku miejscach użyłem szpachli, i też przerobiłem ten temat. Dowcip polega na tym że jak wyschnie to... wcale nie jest szpachla sucha. Weźmiesz na drugi dzień czy za dwa dni przeszlifujesz na równo a szpachla w ciągu następnych tygodni naprawdę wyschnie i po odparowaniu zapadnie się tworząc zagłębienie. Jest to tym bardziej widoczne im grubsza warstwa. Zupełnie identycznie jest z gipsem na łączeniach płyt gipsowo-kartonowych. Zeszlifujesz na równo to za tydzień będą widoczne pasy gdzie po porządnym wyschnięciu się zapadł. Rozwiązaniem jest nie szlifować na równo ale z lekkim wybrzuszeniem.
Cenna lekcja
siemka a co do malowania mebli takich zrobionych jeszcze nie malowanych to by ładnie wygłądało to po malowaniu to jakieś specjalne farby do mebli domowych się kupuje czy mogą być takie typu do pomalowania ogrodzenia z desek czy ogrodowej ławki czy to do mebli domowych jakieś specjalne farby się kupuje w spreju by ładny efekt był i beż żadnych zacieków??????
Proszę o informację jaki dokładnie jest to lakier firmy Kemichal. Dziękuję
Ile poszło tarczek każdej gradacji na taki blat?
Przepraszam w tytule jest. Jak ona się sprawuje i jak jest z jej serwisem częściami zamiennymi itp?
BEJCĘ jakiej FIRMY zastosowałeś?
osmo ;-)
@@ARGOWoodCraft Dzięki!👍
Bejce olejną osmo nakładałem wałkiem, tak czy inaczej nie lubie wosków twardych/ bejc olejnych Osmo jedna warstwa za mało a dwie za dużo
CZEŚĆ MICHAŁ, WYCHODZĄ MI PLAMY NA BLATACH POMALOWANYCH OLEJOWOSKIEM TWARDYM OSMO,COŚ SIĘ WYLEJE TYLKO WODA WYSTARCZY I PLAMY,TAKIE SZORSTKIE MIEJSCA,MALUJĘ DWA RAZY JAKA MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ?.POZDRAWIAM-TONEK...:)
Coś zepsules :) zadzwoń do mnie jak chcesz to pogadamy 517090602
2,5 w stolarce to chyba mały skok, ja robiąc samochody używam 3,5 i 5 to takie podstawowe
Zgadza się używam 2.5 do dokładnego wyszlifowania
Cześć, super materiał! Mam pytanie, czy na bejcę olejną można nakładać lakier 2K? Dzięki :)
Ja nakładam na olej Lakier po dokładnym wyschnięciu super wygląda
A potem się budzisz
jak można usunąć starą politure ze stołu no połozyć nową
Jakie wymiary ma Twój stół roboczy?
220x110 :)
Zajebisty blat
Z tym pośpiechem przy finiszu to fakt, ciężko się temu oprzeć.
Oj lol jesteś z Krakowa
czemu nie czołgiem? ;-)
Fajna szlifierka ale trzeba wydać 2000zł
CZY MOZNA SZLIFOWAC STOL Z 1700 WIEKU DZIEKUJE
mozna szlifierko z tarczo do szlifowania metalu,abo pumeksem
"szlifowanie kolejną gradacją"
Poprawniej chyba będzie "granulacją". 😜
Albo tak albo tak granulacja również jest poprawnym określeniem
Jestem jednak za gradacją. :) Coś gdzieś dzwoniło ale jednak kościół nie ten. A kwestia jest tego typu że papiery z reguły są produkowane przez producentów zachodnich gdzie po angielsku gradiation oznacza ziarnistość papieru. Lub w dosłownym tłumaczeniu na polski gradację.
pl.wikipedia.org/wiki/Gradacja
pl.wikipedia.org/wiki/Granulacja
pl.wikipedia.org/wiki/Ziarnisto%C5%9B%C4%87
@@ARGOWoodCraft efekt końcowy piękny. Ja się boję bejcować 😑 wszystko wykańczam olejowoskiem bezbarwnym. O ile dąb wygląda ładnie to sosna tak sobie. Jaka bejce byś polecił która się nakłada łatwo, żeby nie zepsuć, nie narobić różnych przebarwień? Czy na tą olejna bejce lakier bez problemu siada? Od nadmiaru produktów i rodzajów bejc mam mętlik a nie mam.funduszy żeby sobie testować... Jeszcze raz: super efekt. Może zacznę nawet z bukiem coś robić 😆
@@gryshie100 no niestety to nie jest do końca takie łatwe i przyjemne - można zepsuć. Bejca olejna o tyle jest dobra że ma długi czas otwarty i można ją po chwili "wyrównać" a później z lakierem olejem lub woskiem nie ma problemu. Szczerze... Jak mam wybór to również wolę nie bejcować ;) ale jak jest taki wymóg to nie ma dyskusji ;) musisz popróbować im wcześniej ogarniesz ten temat tym lepiej dla Ciebie. Rodzajów bejc jest bardzo dużo więc wydaje mi się że najlepiej wyspecjalizować się w 2 -3 rodzajach
Fajna prezentacja, ale.... takie prace powinno wykonywać się najpierw szlifierką tasmową a następnie takie powierzchnie wykanczac ino szlifierka oscylacyjną okrągłą, szkoda czasu i papieru. W zaleznosci od powierzchni i jej twardosci mozna się pokusic o użycie rotexa szlifierki o dwóch modach pracy. Pozdrawiam
Wcieram ściereczką (oczywiście nie pokazane) itd, po za tym co chwilę reklamy. łapa w dół
Popłaczę się :)
@@ARGOWoodCraft Ale chłop ma rację, też liczyłem na to, że pokażesz jak to się robi, tak samo przeszlifowanie pierwszej warstwy lakieru. Ale i tak leci łapka w górę, bo wiedza przekazana w filmie się przyda :D.
włącz sobie adblocka
@@ARGOWoodCraft tym komentarzem pokazałeś jak bardzo masz w dupie tych co oglądają , nie przyjmujesz krytyki. Czego się spodziewać po kolesiu co tańczy jak sponsorzy grają?
szkoda że nie powiedziałeś dokładnie jaki olej użyłeś.... ja chciałem pomalować blat(jesionowy) na ciemny kolor i kupiłem w sklepie olej do drewna(najciemniejszy jaki był) i po 2 warstwach jest wciąż jasny... a do tegp utworzyłem post na grupie stolarskiej i tam mówą że nie można lakierować lakierem akrylowym zaolejowanego drewna.... dzięki...😠
Olej a bejca olejna to 2 różne rzeczy. Ja stosowałem bejcę olejną osmo, jest tylko jeden rodzaj
@@ARGOWoodCraft mogę dać teraz bejce olejną na ten olej?
@@pioterekl Ne możesz dać bejcy na olej. Musisz powtórzyć cały proces szlifowania a wtedy nałożyć bejce, później ewentualnie jakąś powierzchnię lakieru, pozdrawiam
Ja do lakieru bezbarwnego dodawałem zwykły tusz do dlugopisu: niebieski w moim przypadku na spoiny bo takowy projekt miałem 🙂 dalej to już wyobraźnia.. spróbuj
Jaki kolor bejcy dawałeś? Chciałbym zrobić tak samo jak ty.@@ARGOWoodCraft
Płyta OSB. Taniej. Bez filozofowania.
niezgadzam sie z tom opcjom,masz odpowiadac natyhmiast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witam Szefa; 1 pytanie lakier wodny, akrylowy na bejcę olejną - jak to możliwe? Może ja o czymś nie wiem?