Це як: --Треба ходити на роботу --Навіщо? --Заробляти грощі --Навіщо тобі грощі? пауза --Ну... пауза --Ее... тупняк... Це коли в голові мільйон відповідей і не знаєш з якої почати. Странні ви питання задаете, дуже странні... Мабудь уже вся Україна зрозуміла, в момент блекаута, що вся цивілізація працює на електриці. А акумулятор це "переносна електрика". Це як порівнювати стаціонарні телефони(пам,ятаете? нещодавно були такі) з мобілками...це завдяки акумуляторам. У вас пульт є? Часто ви туда купуєте батарейки? Скільки у вас приборів дома які працюють від електро енергії?
Через наявність на корпусі елемента одного з полюсів елементу я б відразу ховав корпус в ізоляцію. Чи термоусадку (якої не маю під такий розмір), чи просто в 1 чи 2 слої скотчем. Бо випадково коротнути на якийс метал чи на якийсь девайс з наслідками не хотілося б.
Маю схожу батарею на 3 елементи від НОУНЕЙМ ноутбуку китайського. Елементи роздулись, хоча ноутбук від батареї в такому неадекватному стані ще може працювать півтори години. Аіда64 вказує що зносу лише 35%. Звісно елементи в такому стані небезпечно використовувати. Проблема головна в тому, що неможу знайти для цього ноутбуку заміну батареї. З ражістю замінив би елементи, але нема розмірного аналогу. Хоч бери купуй нову батарею від якогось Асера і переставляй звідти нові елементи до старого акумулятора...
@@couch-master піджало тачпад і грілися. Те що піджали і не натискались ліва/права не критично, бо єсть одиночний тап замість лівої і тап двома пальцями замість правої, але нагрітий тачпад не реагує на пальці - бо він стає теплішим за наше тіло. Наприклад на холоді від холодних пальців більшість ноутбучних тачпадів не спрацьовує. А взагалі причина виходу з ладу елемкнтів була банальна. Дитина грала в іграшку під час блеакуту до повної розрядки. На кінці заояду споживався завеликий струм. Нааруга ж просіла до межі, відповідно "ноунейм" віддавав потужність за рахунок струму. Через це елементи перегрілись і їх роздуло. Це сталось не з одного епізоду. Разів 5 мабудь в навантаженні розряджалась батарея дитиною. Можливо брендові якісь "шоколадки" витримують такий режим, або контролер обмежує процесор щоб уникнути навантаження на низкій напрузі елементів у більш якісних ноутбуках. . ps - хоча навіть якийсь dell чи hp можна примусово надурити і отримати потужність процесора при низькому заряді батарей деяким софтом, відключивши функцію "bd prohcot"
@@couch-master мені здається що помилка виробника тут не в тому що не правильно вирахували напругу нижної межі для відключення апарату, а в неякісній системі захисту, що до зношеності батареї. Поки батарейкі нові, то внутрішній їх опір дуже малий і вони не гріються при такому струмі. І з часом цей внутрішній опір збільшується. А чим більше опору при тому самому струмі - більше напруги падає на цьому опорі, тобто більше єнергії перетворюється в тепло. А тепло, в свою чергу - зменьшує ресурс батарейки і збільшує її внутрішній опір. Це таке собі експонентне зростання Батарейки як і люди - не полюбляють коли сильно жарко))
2:00 - ємність буде однакова) 3:10 - скоріш за все балансировки там немає, так як провода для балансировки виведені наружу. Це якщо це вони, можуть бути ще, подвийними проводами для живлення, плюс та мінус 14:42 - міліАмпер*час - це не ємність, це струм. В послідовних ячейках струм один і він проходить по всім банкам однаковий, тобто - на кожну банку давить однаковий струм, тобто на них можно дивитися і окремо по одній і струм буде той самий, різниця тільки у напрузі, але в міліампер*час - немає жодної згадки про напругу. Це сила струму яка протікає деякий час, це лише косвений натяк на ємність Приклад: 12в и 1000мАч 1000мА прошло за час с напругою в 12в., тобто 12000мВт*ч 3.7в и 1000мАч 1000мА прошло за час с напругою в 3.7в., тобто 3700мВт*ч Що ми бачемо? І там і там ємність(як шматок єнергії) *однакова* 1000мАч. І там і там ємність(як шматок єнергії) *різна* 12Вт*ч і 3.7Вт*ч. Після такого повино в голові бути як мінімум три питання: 1. як так що емність може бути в супер позиції і однакова і різна? 2. можливо я не правильно розумію що таке ємність? 3. а що таке ємність?
@@couch-master я вас чудово розумію, сам не можу чітко висловлювати свої думки з моїм маленьким словарним запасом. Я написав зі сторони"експерта" який чепляеться до слова і не може читати думок(тобто не помічаючи самого контекста). Я намагався жартома дати вам пораду, наприклад: робити декілька зйомок\дублів, навідь з вимкненою камерою. Для того щоб попрактикуватися, набити руку і язик, як кажуть). Передивлятися все зняти і шукати моменти які потрібно змінити, і потім перезняти з виправленою помилкою.
Хмм, цікаво, але так само цікаво, що потім пробити з цими акумуляторами 🙂
Нууу, як мінімум для живлення світлодіодного саморобного світильника
Це як:
--Треба ходити на роботу
--Навіщо?
--Заробляти грощі
--Навіщо тобі грощі?
пауза
--Ну...
пауза
--Ее...
тупняк...
Це коли в голові мільйон відповідей і не знаєш з якої почати.
Странні ви питання задаете, дуже странні...
Мабудь уже вся Україна зрозуміла, в момент блекаута, що вся цивілізація працює на електриці. А акумулятор це "переносна електрика". Це як порівнювати стаціонарні телефони(пам,ятаете? нещодавно були такі) з мобілками...це завдяки акумуляторам.
У вас пульт є? Часто ви туда купуєте батарейки?
Скільки у вас приборів дома які працюють від електро енергії?
@@realiity ага, варіантів можна придумати багато
Через наявність на корпусі елемента одного з полюсів елементу я б відразу ховав корпус в ізоляцію. Чи термоусадку (якої не маю під такий розмір), чи просто в 1 чи 2 слої скотчем. Бо випадково коротнути на якийс метал чи на якийсь девайс з наслідками не хотілося б.
Маю схожу батарею на 3 елементи від НОУНЕЙМ ноутбуку китайського. Елементи роздулись, хоча ноутбук від батареї в такому неадекватному стані ще може працювать півтори години. Аіда64 вказує що зносу лише 35%. Звісно елементи в такому стані небезпечно використовувати. Проблема головна в тому, що неможу знайти для цього ноутбуку заміну батареї. З ражістю замінив би елементи, але нема розмірного аналогу. Хоч бери купуй нову батарею від якогось Асера і переставляй звідти нові елементи до старого акумулятора...
Я на свій знайшов лише аналог на маркетплейс Розетки (посилання у описі), що возять з Китаю. Можна сказати, пощастило
До речі, від того, що батареї здулися ноутбук якось деформувався?
@@couch-master піджало тачпад і грілися. Те що піджали і не натискались ліва/права не критично, бо єсть одиночний тап замість лівої і тап двома пальцями замість правої, але нагрітий тачпад не реагує на пальці - бо він стає теплішим за наше тіло.
Наприклад на холоді від холодних пальців більшість ноутбучних тачпадів не спрацьовує.
А взагалі причина виходу з ладу елемкнтів була банальна. Дитина грала в іграшку під час блеакуту до повної розрядки. На кінці заояду споживався завеликий струм. Нааруга ж просіла до межі, відповідно "ноунейм" віддавав потужність за рахунок струму. Через це елементи перегрілись і їх роздуло. Це сталось не з одного епізоду. Разів 5 мабудь в навантаженні розряджалась батарея дитиною. Можливо брендові якісь "шоколадки" витримують такий режим, або контролер обмежує процесор щоб уникнути навантаження на низкій напрузі елементів у більш якісних ноутбуках.
.
ps - хоча навіть якийсь dell чи hp можна примусово надурити і отримати потужність процесора при низькому заряді батарей деяким софтом, відключивши функцію "bd prohcot"
@@smaxinfo Ну тут все ж вина виробника ноутбука, гналися за ємністю, певно, і "дозволили" розряджати акумулятор до критично низького рівня
@@couch-master мені здається що помилка виробника тут не в тому що не правильно вирахували напругу нижної межі для відключення апарату, а в неякісній системі захисту, що до зношеності батареї.
Поки батарейкі нові, то внутрішній їх опір дуже малий і вони не гріються при такому струмі. І з часом цей внутрішній опір збільшується. А чим більше опору при тому самому струмі - більше напруги падає на цьому опорі, тобто більше єнергії перетворюється в тепло. А тепло, в свою чергу - зменьшує ресурс батарейки і збільшує її внутрішній опір.
Це таке собі експонентне зростання
Батарейки як і люди - не полюбляють коли сильно жарко))
Я теж диваний майстер, можно я поумнічаю?)
Так, звісно ж 🙂
2:00 - ємність буде однакова)
3:10 - скоріш за все балансировки там немає, так як провода для балансировки виведені наружу. Це якщо це вони, можуть бути ще, подвийними проводами для живлення, плюс та мінус
14:42 - міліАмпер*час - це не ємність, це струм. В послідовних ячейках струм один і він проходить по всім банкам однаковий, тобто - на кожну банку давить однаковий струм, тобто на них можно дивитися і окремо по одній і струм буде той самий, різниця тільки у напрузі, але в міліампер*час - немає жодної згадки про напругу.
Це сила струму яка протікає деякий час, це лише косвений натяк на ємність
Приклад:
12в и 1000мАч
1000мА прошло за час с напругою в 12в., тобто 12000мВт*ч
3.7в и 1000мАч
1000мА прошло за час с напругою в 3.7в., тобто 3700мВт*ч
Що ми бачемо?
І там і там ємність(як шматок єнергії) *однакова* 1000мАч.
І там і там ємність(як шматок єнергії) *різна* 12Вт*ч і 3.7Вт*ч.
Після такого повино в голові бути як мінімум три питання:
1. як так що емність може бути в супер позиції і однакова і різна?
2. можливо я не правильно розумію що таке ємність?
3. а що таке ємність?
@@realiity на 2-й хвилині мова йшла суто про фізичні розміри, у випадку повербанка, на приклад 🙂
Дякую за коментар, загалом, все собі так і розумію, просто думки не завжди легко сформувати правильно "на камеру"
@@couch-master я вас чудово розумію, сам не можу чітко висловлювати свої думки з моїм маленьким словарним запасом.
Я написав зі сторони"експерта" який чепляеться до слова і не може читати думок(тобто не помічаючи самого контекста).
Я намагався жартома дати вам пораду, наприклад: робити декілька зйомок\дублів, навідь з вимкненою камерою. Для того щоб попрактикуватися, набити руку і язик, як кажуть). Передивлятися все зняти і шукати моменти які потрібно змінити, і потім перезняти з виправленою помилкою.