Szia Márton, Köszönöm a videót/tartalmat!!! Nekem, minden szempontól nagyon tetszett. Te is mint "műsorvezető" és Kovács úr is, mint interjú alany. Türelmetlenül várom, az ehhez hasonló tartalmakat. :D Jó lenne Kovács úrral is folytatni a témát, főleg a záró gondolattal kapcsolatban: Adó és értékbizonyítvány... Saját tapasztalat: Örököltem, és az örökség tárgya ingatlan is volt. Önkormányzattól kijött a "hivatalos" értékbecslő. Maga az értékbecslés menete: nem nézett semmit (sem az ingatlanban, sem az ingatlan dokumentációjában), pusztán megkérdezte, mennyit ér az ingatlan. Mi (örököstársammal) mondtunk egy számot, amit ő papírra vetett... Csak így tovább!
@@kovacsbarnabas5901 Kedves Barnabás, Például engem nagyon érdekelne, hogy van-e, és ha van mi a menete, egy esetleges jogorvoslatnak mondjuk egy olyan esetben, amikor a "hivatalos" értékbecslő fars értéket állapít meg, és ebből később akár kárunk származik? Nem kérem, hogy válaszoljon itt a chatben, de ha a folytatásban beszélnének erről (is) Mártonnal, az szerintem nagyon hasznos lenne.
Mint ingatlan értékbecslő, ingatlan szakközgazdász és pénzintézeti kockázatelemző, valamint volt belső ellenőr, aki 20 év után felmondtam az összes banki szerződésemet tudnék mesélni én is cifraságokat.....
@@kovacsbarnabas5901 sajnos amikor sem anyagi (mert az értékbecslés árát a bank akarja meghatározni), sem erkölcsi (az ingatlan értékét a bank akarja meghatározni) megbecsülés nincs a bank részéről, akkor nem sok értelmét látom a szakmának. Az utolsó 4-5 évben (kifejezetten egy bankcsoportnál) azt éreztem, csak fényképezni járok ki.... azt még kifelejtettem, hogy van olyan bank, amely lesarcolja az értékbecslés díját az értékbecslő felé (mondván, hogy ő közvetítette az ügyfelet), majd az elvégzett munka után 30-45 napra fizet....
Egy multi bank európai bankja 8-10 szeres fajlagos profitját termeli ugyanannak a banknak a magyar cége, az értékbecslés díja pedig 8-10 szerese Európában bárhol mint Magyarországon. 5-600 eurónál kezdődnek az értékbecslői díjak, nálunk meg annyi mint 15 évvel ezelőtt, 24-30-esetleg 36 +fa. az üzemanyag 600 x a fizetendő tb minimum 150 ezer. Nem jól van ez így .............................
Nem tartozik szorosan a témához, de szerintem sokunkat érdekelne, egy VOLT ingatlan kárszakértővel történö beszélgetés is, hogy, hogy húzzák le a gyalázatos kifizetésekkel az ügyfeleiket a biztosítók! A múlt héten voltak szívesek fizetni 16500 ft-ot, egy csőtörésért ( nem mai, de szép állapotban lévő, felújított ) magánházban, ahol mestert kellett hívni, a törött cső kicserélésére, külön mestert kell majd hívni, az elázott másfél m2 külső vakolat újravakolásához, majd a fal festéséhez, illetve a kád falazatán lévő törött csempe kicseréléséhez. Plusz ezek anyagköltségére! Mégegyszer: 16500 ft-ot!!!!!!!!!!!!!!
mit vár a szakma azoktól a kárszakértőktől, akiknek a biztosító 8-10 ezer forintot fizet ki céges számlára egy kárszakértés után, saját járművét/benzinét felhasználva, pláne úgy, hogy a biztosító saját rendszerében kell dolgoznia, ami alapvetően torz számokat generál......
Az egész ingatlanbiztosítási rendszer rossz a csóróságunk miatt. A biztosító társaságok évi pár tízezer forintért kínálják szolgáltatásaikat az ingatlanokra, mivel mi magyarok általában ezt a kategóriát tudjuk megfizetni. Amikor aztán jön a baj, csodálkozunk hogy előkerül a sunnyogás, az apróbetűs szerződési részek, s nagy sokára kiszúrják a szemünket valami apróval. Sajnos jóval magasabb szerződési díjakra lenne szükség, s akkor talán korrektebbül működhetne a rendszer.
Furcsának találom, bár értem, hogy az értékbecslő egy-egy tulajdonság kapcsán, ahol lehet, NEM valós számok alapján kalkulál, hanem csak tapasztalati százalékos ármódosítással él. Ez kicsit torzít azért a helyzeten. Ugyanazon környéken lévő ingatlanok összehasonlításakor kíváncsi lennék az értékbecslő által adott különbözeti érték ÉS a valóság közötti különbségre. Jó lenne látni mennyire becsüli az értékbecslő az egymás mellett lévő lepukkant Kádár kockát és a mellé épített 2010-es épületet (vegyünk átlagos állapotot) konkrét elemek tekintetében, pl pont fűtési mód. Eladók 5%-10% különbséget szeretnének érvényesíteni ahogy látom, míg ha ki kell fizetnem a felújítását mindkettőnek lakhatóra, akkor dupla-tripla költség lesz a Kádárkockával... Amikor lakást kerestem 2020-bam, akkor volt egy táblázatom, amiben pont ilyenek ami a videoban is szerepel, hogy konvektoros fűtés cirkóra modernizálása mennyibe kerül (3 helyről kért nm-re számolt ajánlat átlaga) és azt mutattam az eladóknak meg, hogy számomra(!) mennyivel ér kevesebbet a régebbi technológiájú ingatlanuk. Leszarták mind. Pont a héten néztem, hogy van amit azóta (3 év!) is árulnak.
Mérnökként javítanék a mérnökkolléga állításán: A Levegő-víz hőszivattyú alkalmazása nem egy bebetonozott ökölszám alapján történik, hanem nagyban függ attól, hogy mekkora épületet fűtünk. Minnél nagyobb az épület annál jobban megéri a gázkazán helyetti alkalmazása, minnél nagyobb az épület annál nagyobbra nyílik az általa említett olló. Ez így pontos. Sajnos ingatlanos és ingatlan adásvételi körökben nagyon beindult a gáz propagálása, mert szinte minden esetben a biznisz nyélbeütése érdekében jóval nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a bekerülési költségnek, ez nem feltétlen célravezető az ügyfél számára.
Kedves Kolléga. Egy épületet komplett energetikai rendszerként célszerű kezelni, a beruházási összeg egy, az energiaigény kettő, az energia ár egy harmadik az igen sok szempont közül. A magam részéről az elektromos fűtőszállal fűtött padló + napelem rendszer mellett voksolok, a hőszivattyúnál lényegesen kedvezőbb beruházás mellett, gyakorlatilag karbantartás mentesen igen nagy élettartam mellett korrekten számolható a megtérülés, ami lényegesen jobb mint akár gázzal akár hőszivattyúval meghajtott vizes rendszer. A kiegészítést köszönöm, mivel ez egy igen fontos témakör.
Год назад+7
Lehet, hogy tévedek, de a productplacement alapján úgy tűnik, hogy XIXO-tól támogatást fogadsz el, ezzel pedig aláásód a szakértői pozíciódat. Vagy szakértő vagy és a szaktudást azért adod át, hogy egyrészt edukálj, és ezzel maximum saját magadat, mint szakértőt ismertebbé tegyed, vagy "reklámtábla" vagy, de ekkor rögtön adódik a kérdés, hogy miért adod el magad reklámfelületként? A szaktudásodból nem tudsz megélni? Szerintem ezen érdemes lenne elgondolkozz.
Szia @ReichertMiklos! A XIXO egy forinttal sem támogatott minket. Én vagyok a videós, aki felvette az anyagot, kitettem 2 doboz random üdítőt az asztalra, hogy, ha Márton és Barnabás megszomjaznak akkor legyen mit igyanak. Igazad van, túlságosan szimmetrikusra sikeredett, így tényleg azt a feelinget kelti, hogy szponzorizáltak. Máskor ha lesz üdítő, elfordítom. Kösz az észrevételt!
@@egri_ervin 2 random üdítőitalt ha megszomjaznának... pont xixot és pont a képernyő közepére pozícionálva pont a kamera felé fordítva mindekettőt :D oké
Nekem nincs jó véleményem a banki értékbecslőkről, most nézem csak a videót, kíváncsi vagyok, hogy miről szól a dolog. Amikor anno hozzánk jött, akkor egy olyan torz értékbecslést hozott össze, mintha egy vak szerencsétlen majom jött volna ki. Csak pár példa: tető fajtája: lemez, miközben zsindely volt, azt írta, hogy fa nyílászárók, úgy, hogy a saját maga által készített képeken látszódott, hogy műanyagok, de ezen kívül rengeteg tévedést tartalmazott. Akkor beleástam magam, pár hónapos képzés után bárki lehet értékbecslő és iszonyat szubjektíven megállapítható, hogy mi az értéke egy ingatlannak, feljebbviteli fórum pedig nincs, hiába én fizettem, én kaptam a számlát, akkor azt közölte velem a cég, hogy ő a banknak felel, ezután kértem, hogy vizsgálják felül a tagságukat, persze ez után semmi sem történt.
@@Mlinarikmarton Amikor megkérdezik tőlem, hogy nehéz-e a munkám (jelenleg postásként dolgozom Zuglóban), néha kedvem volna azt válaszolni: nem. Könnyű - ha nem csinálod. Ha csinálod, akkor... Mit mond a pincér, mondjuk húsz év tapasztalattal a háta mögött? Én már sokat letettem az asztalra!
Ha a "Rendezési szempont" -nál átállítjátok a legújabb legyen elölre akkor több hozzászólás látszik pl az enyém. Ez egy burkolt törlés, vagy inkább láthatatlanná teszi.
Ezt a szakmát, mint mindent, érezni kell! A legfontosabb az egyik a tájékozottság+szakmaiság! :)
Szuper volt, köszi a tartalmat. Iszok is egy tonikot...
Ő egy valódi szakértője a munkájának!
Ha kellene őt hívnám.
Köszönjük, nagyon érdekes volt
Várjuk a folytatást
Szia Márton,
Köszönöm a videót/tartalmat!!!
Nekem, minden szempontól nagyon tetszett. Te is mint "műsorvezető" és Kovács úr is, mint interjú alany.
Türelmetlenül várom, az ehhez hasonló tartalmakat. :D
Jó lenne Kovács úrral is folytatni a témát, főleg a záró gondolattal kapcsolatban: Adó és értékbizonyítvány...
Saját tapasztalat:
Örököltem, és az örökség tárgya ingatlan is volt.
Önkormányzattól kijött a "hivatalos" értékbecslő.
Maga az értékbecslés menete: nem nézett semmit (sem az ingatlanban, sem az ingatlan dokumentációjában), pusztán megkérdezte, mennyit ér az ingatlan. Mi (örököstársammal) mondtunk egy számot, amit ő papírra vetett...
Csak így tovább!
Már meg is beszéltük, hogy folytatni fogjuk 😉
Az Úr kicsit erős, jó lesz az Barnabásnak is :) Folytatni fogjuk mert számos sarkallatos kérdés nem került még terítékre
@@kovacsbarnabas5901 Kedves Barnabás,
Például engem nagyon érdekelne, hogy van-e, és ha van mi a menete, egy esetleges jogorvoslatnak mondjuk egy olyan esetben, amikor a "hivatalos" értékbecslő fars értéket állapít meg, és ebből később akár kárunk származik?
Nem kérem, hogy válaszoljon itt a chatben, de ha a folytatásban beszélnének erről (is) Mártonnal, az szerintem nagyon hasznos lenne.
Mint ingatlan értékbecslő, ingatlan szakközgazdász és pénzintézeti kockázatelemző, valamint volt belső ellenőr, aki 20 év után felmondtam az összes banki szerződésemet tudnék mesélni én is cifraságokat.....
Szomorúan olvastam e sorokat
@@kovacsbarnabas5901 sajnos amikor sem anyagi (mert az értékbecslés árát a bank akarja meghatározni), sem erkölcsi (az ingatlan értékét a bank akarja meghatározni) megbecsülés nincs a bank részéről, akkor nem sok értelmét látom a szakmának. Az utolsó 4-5 évben (kifejezetten egy bankcsoportnál) azt éreztem, csak fényképezni járok ki.... azt még kifelejtettem, hogy van olyan bank, amely lesarcolja az értékbecslés díját az értékbecslő felé (mondván, hogy ő közvetítette az ügyfelet), majd az elvégzett munka után 30-45 napra fizet....
Egy multi bank európai bankja 8-10 szeres fajlagos profitját termeli ugyanannak a banknak a magyar cége, az értékbecslés díja pedig 8-10 szerese Európában bárhol mint Magyarországon. 5-600 eurónál kezdődnek az értékbecslői díjak, nálunk meg annyi mint 15 évvel ezelőtt, 24-30-esetleg 36 +fa. az üzemanyag 600 x a fizetendő tb minimum 150 ezer. Nem jól van ez így .............................
Nem tartozik szorosan a témához, de szerintem sokunkat érdekelne, egy VOLT ingatlan kárszakértővel történö beszélgetés is, hogy, hogy húzzák le a gyalázatos kifizetésekkel az ügyfeleiket a biztosítók! A múlt héten voltak szívesek fizetni 16500 ft-ot, egy csőtörésért ( nem mai, de szép állapotban lévő, felújított ) magánházban, ahol mestert kellett hívni, a törött cső kicserélésére, külön mestert kell majd hívni, az elázott másfél m2 külső vakolat újravakolásához, majd a fal festéséhez, illetve a kád falazatán lévő törött csempe kicseréléséhez. Plusz ezek anyagköltségére! Mégegyszer: 16500 ft-ot!!!!!!!!!!!!!!
mit vár a szakma azoktól a kárszakértőktől, akiknek a biztosító 8-10 ezer forintot fizet ki céges számlára egy kárszakértés után, saját járművét/benzinét felhasználva, pláne úgy, hogy a biztosító saját rendszerében kell dolgoznia, ami alapvetően torz számokat generál......
Az egész ingatlanbiztosítási rendszer rossz a csóróságunk miatt. A biztosító társaságok évi pár tízezer forintért kínálják szolgáltatásaikat az ingatlanokra, mivel mi magyarok általában ezt a kategóriát tudjuk megfizetni. Amikor aztán jön a baj, csodálkozunk hogy előkerül a sunnyogás, az apróbetűs szerződési részek, s nagy sokára kiszúrják a szemünket valami apróval. Sajnos jóval magasabb szerződési díjakra lenne szükség, s akkor talán korrektebbül működhetne a rendszer.
Furcsának találom, bár értem, hogy az értékbecslő egy-egy tulajdonság kapcsán, ahol lehet, NEM valós számok alapján kalkulál, hanem csak tapasztalati százalékos ármódosítással él. Ez kicsit torzít azért a helyzeten.
Ugyanazon környéken lévő ingatlanok összehasonlításakor kíváncsi lennék az értékbecslő által adott különbözeti érték ÉS a valóság közötti különbségre. Jó lenne látni mennyire becsüli az értékbecslő az egymás mellett lévő lepukkant Kádár kockát és a mellé épített 2010-es épületet (vegyünk átlagos állapotot) konkrét elemek tekintetében, pl pont fűtési mód. Eladók 5%-10% különbséget szeretnének érvényesíteni ahogy látom, míg ha ki kell fizetnem a felújítását mindkettőnek lakhatóra, akkor dupla-tripla költség lesz a Kádárkockával...
Amikor lakást kerestem 2020-bam, akkor volt egy táblázatom, amiben pont ilyenek ami a videoban is szerepel, hogy konvektoros fűtés cirkóra modernizálása mennyibe kerül (3 helyről kért nm-re számolt ajánlat átlaga) és azt mutattam az eladóknak meg, hogy számomra(!) mennyivel ér kevesebbet a régebbi technológiájú ingatlanuk. Leszarták mind. Pont a héten néztem, hogy van amit azóta (3 év!) is árulnak.
Mérnökként javítanék a mérnökkolléga állításán: A Levegő-víz hőszivattyú alkalmazása nem egy bebetonozott ökölszám alapján történik, hanem nagyban függ attól, hogy mekkora épületet fűtünk. Minnél nagyobb az épület annál jobban megéri a gázkazán helyetti alkalmazása, minnél nagyobb az épület annál nagyobbra nyílik az általa említett olló. Ez így pontos. Sajnos ingatlanos és ingatlan adásvételi körökben nagyon beindult a gáz propagálása, mert szinte minden esetben a biznisz nyélbeütése érdekében jóval nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a bekerülési költségnek, ez nem feltétlen célravezető az ügyfél számára.
Kedves Kolléga. Egy épületet komplett energetikai rendszerként célszerű kezelni, a beruházási összeg egy, az energiaigény kettő, az energia ár egy harmadik az igen sok szempont közül. A magam részéről az elektromos fűtőszállal fűtött padló + napelem rendszer mellett voksolok, a hőszivattyúnál lényegesen kedvezőbb beruházás mellett, gyakorlatilag karbantartás mentesen igen nagy élettartam mellett korrekten számolható a megtérülés, ami lényegesen jobb mint akár gázzal akár hőszivattyúval meghajtott vizes rendszer. A kiegészítést köszönöm, mivel ez egy igen fontos témakör.
Lehet, hogy tévedek, de a productplacement alapján úgy tűnik, hogy XIXO-tól támogatást fogadsz el, ezzel pedig aláásód a szakértői pozíciódat. Vagy szakértő vagy és a szaktudást azért adod át, hogy egyrészt edukálj, és ezzel maximum saját magadat, mint szakértőt ismertebbé tegyed, vagy "reklámtábla" vagy, de ekkor rögtön adódik a kérdés, hogy miért adod el magad reklámfelületként? A szaktudásodból nem tudsz megélni? Szerintem ezen érdemes lenne elgondolkozz.
Szia @ReichertMiklos! A XIXO egy forinttal sem támogatott minket. Én vagyok a videós, aki felvette az anyagot, kitettem 2 doboz random üdítőt az asztalra, hogy, ha Márton és Barnabás megszomjaznak akkor legyen mit igyanak. Igazad van, túlságosan szimmetrikusra sikeredett, így tényleg azt a feelinget kelti, hogy szponzorizáltak. Máskor ha lesz üdítő, elfordítom. Kösz az észrevételt!
Legyen legközelebb Vörös Bika ♉ 😂😂😂 de ne forma1 kisautó, hanem 🥤 😅 kíváncsi vagyok arra is jön e kommentár 😅😅
@@egri_ervin 2 random üdítőitalt ha megszomjaznának... pont xixot és pont a képernyő közepére pozícionálva pont a kamera felé fordítva mindekettőt :D oké
Minden annyit ér,amennyit adnak érte.Ennyi.
…és milyen jó lenne ezt előre tudni
Ez csak egy jól hangzó ál demokratikus dogma
Nekem nincs jó véleményem a banki értékbecslőkről, most nézem csak a videót, kíváncsi vagyok, hogy miről szól a dolog. Amikor anno hozzánk jött, akkor egy olyan torz értékbecslést hozott össze, mintha egy vak szerencsétlen majom jött volna ki. Csak pár példa: tető fajtája: lemez, miközben zsindely volt, azt írta, hogy fa nyílászárók, úgy, hogy a saját maga által készített képeken látszódott, hogy műanyagok, de ezen kívül rengeteg tévedést tartalmazott. Akkor beleástam magam, pár hónapos képzés után bárki lehet értékbecslő és iszonyat szubjektíven megállapítható, hogy mi az értéke egy ingatlannak, feljebbviteli fórum pedig nincs, hiába én fizettem, én kaptam a számlát, akkor azt közölte velem a cég, hogy ő a banknak felel, ezután kértem, hogy vizsgálják felül a tagságukat, persze ez után semmi sem történt.
Nem véletlen, hogy az ingatlanos és az értékbecslő rokon szakmák…
Sajnos ez is csak olyan mint a többi szakma, illetve a függetlenség sérülése idéz elő ilyen anomáliákat :(
Mennyibe kerül egy 42nm garzonlakás felértékelése?
Kedves Ágnes, ott a telefonszám a videó leírásában, hívja fel Barnabást, és kérdezze meg.
Köszönjük!
Nagy szakma. Standard adatok felvitele excelbe😂
Ennél lényegesen bonyolultabb. Az excel már csak a vége
A burkoló nagy szakma. Burkolólapok felragasztása a falra. A pék nagy szakma. Tésztát kell kisütni. A taxisofőr is nagy szakma. Vezetni kell.
@@Mlinarikmarton Amikor megkérdezik tőlem, hogy nehéz-e a munkám (jelenleg postásként dolgozom Zuglóban), néha kedvem volna azt válaszolni: nem. Könnyű - ha nem csinálod. Ha csinálod, akkor... Mit mond a pincér, mondjuk húsz év tapasztalattal a háta mögött? Én már sokat letettem az asztalra!
Az "áron alulnál" hagytam abba....
Miért? Ez egy létező kategória… 😂
Ha a "Rendezési szempont" -nál átállítjátok a legújabb legyen elölre akkor több hozzászólás látszik pl az enyém. Ez egy burkolt törlés, vagy inkább láthatatlanná teszi.