5:33 - wkradła się nieścisłość, z którą już nic nie mogłem zrobić. Zasugerowałem, że ogary mogą nie być ssakami mięsożernymi w tym sensie, że nie należą do gromady ssaków mięsożernych o charakterze podobnym do wilków czy kotowatych. Nie ma to nic wspólnego z ich dietą. Chodzi po prostu o to, że ogary mogą nie należeć do rzędu Carnivora, to wszystko. PS. dla tych, którzy pytają gdzie się podział wąż błotny, odpowiadam: zginął w czasie nagrywania scen do filmu, więc go nie będzie. JEDNA BESTIA MNIEJ.
Dodam również, że w 1 części gry w misji z kamieniami ogniskującymi gdy Bezimienny bohater będzie w klasztorze nad klifem szukał jednego z kamieni , natkniemy się na młodego trolla, a Gorn mówi nam „żebyśmy się pospieszyli, bo nie chcielibyśmy trafić na jego rodziców” co sugerować mogłoby, że na pewnym etapie rozwoju fizjologicznego trolla, owe zwierze żyje w stadzie. Dodatkowo w drugiej odsłonie gry za obozowiskiem drwala Engroma przy wieży Dextera występuje zagajnik z bodajże dwoma dorosłymi trollami co sugerować może, że owy gatunek żyje w parach + ewentualnie dziecko po okresie ciąży partnerki. Również w 4 rozdziale gdy będziemy chcieli cofnąć się do Jarkendaru w obszarze ruin pradawnego miasta natkniemy się na kilka trolli, a będąc już w Zapomnianej dolinie dokładnie w wielkim kanionie spotkamy masę trolli. To może być zbieg okoliczności lub celowy zabieg twórców mający na celu „podbicie” doświadczenia bohatera przed wyruszeniem na polowanie na smoki. Pozdrawiam serdecznie
@@etiocontrol5211 Miło mi, że mogłem komuś pomóc po tylu latach z grą :D w każdym rozdziale w każdej lokacji resetują się stwory na mapie. Stopniowo według danego poziomu. W 4 rozdziale w Jarkendarze jest totalna miazga, szczególnie tam w kotlinie i w kanionie. W jaskinii z pełzaczami tam u bandytów również :) polecam bo darmowa kopalnia xp a niedługa droga żeby tam się dostać.
I to uczucie kiedy człowiek uświadamia sobie, ze jeszcze kilka lat temu na zajęciach z biologi z marnym skutkiem opierał się szkolnej ławce, by podczas filmu przyrodniczego podładować sobie bateryjki, a o 02.00 w nocy z zaciekawieniem i błyskiem w oczach słucha o kretoszczurach i cieniostworach xD. P.S. Jestem oburzony brakiem Nadji w kategorii ssaków, uznam to za przeoczenie ;-)
Szczerze to na początku jak już ginąłem to w konfrontacji ze ścierwojadem. Kretoszczura przy zawalonej kopalni odkryłem dopiero gdy przechodziłem G1 poraz trzeci i w moim odczuciu nie jest tak ciężki na początku jak ścierwojad 🙂
Pierwsze kroki z grą jak nie miałem 10 lat nawet to pamiętam jak ścierwojada pod starym obozem nie umiałem pokonać długi czas, tylko biegałem po mapce gadałem z kim się da i często obskakiwałem wpierdol :D
Ja rozumiem, że jesteśmy krajem, w którym Gothic jest - powiedzmy - fenomenem. Ja też pochodzę z pokolenia fascynacji tym tytułem kiedy wychodził. Ale żeby po tylu latach być aż takim fanem, żeby tworzyć takie filmy jak na tym kanale? Menroth, jesteś chyba w Polsce największym fanem - ba, fanatykiem! - tej gry :)
Jeśli chodzi o życie stadne Trolli to w Gothic 2 niedaleko siedziby Dextera można się natknąć na aż kilka trolli w jednym miejscu ,obok obozowiska tego drwala
Ja też bym tak przypuszczał. Żądło raczej nie ma kanalików ssących tylko jadowe. W oryginale bydlak nazywa się "bloodfly", o ile insynuuje to zdolność chłeptania krwi to nie zdradza tego wprost. Dla mnie krwiopijca jest raczej skrzydlatym skorpionem niż owadem, dobrze to pokazuje animacja chodzenia.
@@czapla1024 a tajemnice odkrywa gothic 3 i niekanoniczna arcana gdzie to żądło służy im do plucia trucizną i wstrzykiwania jej, a jak zjada zwłoki swojej ofiary to jest w pozie skorpiona żądłem do góry, a aparat gębowy wydaje mi się przystosowany do jedzenia pokarmów stałych i jedzą też rośliny jak bagienne ziele więc muszą gryźć, a nie ssać.
Jeśli chodzi o pełzacze to raczej przypomina mi to powiększoną wersję stonki kukurydzianej niż mrówkę przynajmniej jeśli chodzi o budowę (nie mówię tu o stadnych zachowaniach i sposobie gniazdowania).
teraz zwróciłem uwagę że w filmie o gadach i ptakach w uniwersum gothic pominąłeś węże błotne, i warto było wspomnieć o rozpruwaczach z G3 które według mnie przypominają Entelodonta
Mógłbyś spróbować odpowiedzieć na pytanie czemu orkowe psy/wargi dobrze żyją z orkami. Pewnie to takie psy tylko wersja dla orków. One też pewnie stały się niebezpieczniejsze by być z orkami. Normalne psy stały dla ludzi bezpieczniejsze. Wargi/Orkowe psy na pewno pochodzą od wilka.
Pełzacze były bardziej wzorowane na termitach wzkazuje na to barwa jak i identyczny wygląd królowej która różni się jedynie rozmiarem ruclips.net/video/8iS5Towp0hE/видео.html
Zrób może kiedyś odcinek o polityce jaką kierowało się Królestwo Myrtany - Myślę że jak na dzisiejsze czasy wyborów, parlamentów i innych dupereł spoko temat
Będzie coś podobnego przy analizie sporu pomiędzy farmerami a królem. Ale ogólnie z takimi tematami trzeba uważać, bo bardzo łatwo nie tylko o awanturę w komentarzach, ale też o podzielenie community w bardzo niezdrowy sposób. Wolałbym tego uniknąć.
@@emsi3020 większy zasięg, ale niekoniecznie dobrą atmosferę. Po prawdzie nie mam ochoty użerać się z ludźmi łamiącymi w komentarzach regulamin Youtuba. A o politykę nie trudno o takie ekscesy. No ale Onar będzie. I paladyni też. I na pewno wywoła to dyskusję.
W przypadku cieniostwora- który, jak to można zaobserwować, poluje za pomocą zębów i pazurów- a wiemy, że róg jest twardy (i może stanowić groźną, prymitywną broń, niby nóż)- czyli "wyprodukowanie" go stanowi spore obciążenie dla organizmu- a nie ma wyraźnego dymorfizmu płciowego(no chyba, że wszystkie cieniostworyw grze to samce, ale wątpię), przy jednoczesnym samotniczym trybie życia i wyraźnie terytorialnym zachowaniu... obstawiam, że róg służy raczej do mocno zrytualizowananych przepychanek o terytorium- duży drapieżniki walczący na serio z innym dużym drapieżnikiem, to bardzo ryzykowna zabawa, zawsze kończy się to źle- a tak większy i silniejszy przepchnie mniejszego, i słabszego, niby jeleń na rykowisku, triumfalnie naszcza na coś wystającego i wszyscy wyszli z tego cało... Co do rozmiarów stawonogów- próbowałem już tak argumentować na discordzie 😀 ale graczy to nie obchodzi. Biologiczne głąby...
Dla mnie wargi zawsze były trudniejsze do pokonania niż cieniostwory. Cieniostwory występują samotnie i łatwo je pokonać w dzień z łuku za to wargi występują w stadach jednego zaatakujesz a reszta się na ciebie rzuca.
Ciekawsze wykłady niż u mnie na uczelni były. Wielkie brawa Edit. Skąd pochodzą kadry z filmów? Gdyż niektóre z wyżej ukazanych scenerii wydają się nie występować oryginalnie w grze? Szczególnie te scenki z pierwszego filmiku na temat morfologii świata gothic.
Bardzo ciekawy materiał. Bardzo chętnie obejrzał bym film mówiący o psychologi autorytetu prowadzonej w Obozie na Bagnie, choć obawiam się, że ten jeden temat nie wystarcza na cały odcinek.
Jest Analiza Obozu Bractwa. Chociaż ja nie jestem z zawodu psychologiem, więc też ściśle nazwanego przez ciebie tematu nie poruszę tak dobrze, jakby tego można wymagać.
Raczej nie. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że TES jest żyłą złota jeśli chodzi o analizy lore, o tyle ja nie czuję się dobrze w tym uniwersum. Pewnie lałbym wodę zamiast mówić z sensem.
Super odcinek jak zawsze. Osobiście zapomniałem o ogarach które sam nie wiedziałem gdzie przydzielić, oraz chrząszczach bo to chrząszcze :( I teraz nie jestem pewien czy z humanistów są tylko: Orkowie Gobliny Ogry Jaszczuroludzie Szraty, o tych dopiero sobie przypomniałem ;) A jeszcze golemy... chyba nie wiem czy je mozna zaliczać Harpie? Ale chyba jest jeszcze coś??? Nie wiem co a nie są to Enty :( i Nwm jak liczyć Wielkiego Krasnoluda z Kosmosu... człowieków jakoś nie liczę ;)
Węże błotne były już w pierwszym Gothicu, ale pominął je pewnie celowo tak jak jaszczury, bo to po prostu większe wersje zwierząt występujących w rzeczywistości. (pomijając fakt, dziwnej budowy paszczy gothicowych węży)
Było dokładnie tak jak Jen Solo wspomniał. Wąż błotny był po prostu nieciekawy. Podobnie polny pełzacz, który jest rodzajem powiększonej modliszki. Nagrałbym 30 sekund o modliszkach, czyli coś co każdy może sobie przeczytać w wikipedii. To by było po prostu niepotrzebne.
W najbliższych 2 tygodniach. Może wcześniej. Obecnie niczego nie mogę zagwarantować, gdyż niedługo się przeprowadzam i będzie mnie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.
Ogólnie „to coś” wygląda tak prehistorycznie, że na dobrą sprawę można by temu przypiąć wiele łatek. Akurat zaproponowałem taką. Pewnie ktoś by mógł powiedzieć o tym coś innego.
To zależy od złożoności materiału. Ten dla przykładu (jak i cały cykl o zwierzętach) jest nieco trudniejszy. Poza montażem, trzeba zrobić badania i dowiedzieć się co nieco o teorii ewolucji, biologii i paleontologii. Jest to upierdliwe. No i też w zależności od tematyki zmienia się charakterystyka montażu. Przy bardziej filozoficznych filmach, mogę bardziej liniowo operować estetycznymi kadrami i filmami ze stocku. W przypadku wyliczanki tak jak tutaj, wszystko się komplikuje. Trzeba ponakładać przejścia, dograć ambient, zmiksować ścieżkę dźwiękową na odpowiedni layer, dodać ramki do obrazków. Kupa z tym roboty. Z tym, że nie jest to jakoś bardzo trudne w sensie ilości wymaganej wiedzy. Po prostu trzeba ogarnąć oprogramowanie z jakiego się korzysta i tyle. Reszta to kwestia pomysłu i montażu.
@@Kkkuc1 Mogą też być endemitami na wyspie Khorinis i po prostu nie występować nigdy nigdzie indziej. Prawdziwe kretoszczury (golce) też żyją tylko w jednym miejscu, na wschodzie Afryki i nigdzie więcej na świecie.
To jest piękne że po takim czasie od premiery Gothica można jeszcze znaleźć taki kanał o zupełnie innym podejściu do Gothica
ciągle pojawiają się nowe rzeczy i to jest piękne, niestety po tym filmie znów ochotę mam zagrać
5:33 - wkradła się nieścisłość, z którą już nic nie mogłem zrobić. Zasugerowałem, że ogary mogą nie być ssakami mięsożernymi w tym sensie, że nie należą do gromady ssaków mięsożernych o charakterze podobnym do wilków czy kotowatych. Nie ma to nic wspólnego z ich dietą. Chodzi po prostu o to, że ogary mogą nie należeć do rzędu Carnivora, to wszystko.
PS. dla tych, którzy pytają gdzie się podział wąż błotny, odpowiadam: zginął w czasie nagrywania scen do filmu, więc go nie będzie. JEDNA BESTIA MNIEJ.
A może to Kreodonty, albo Krewni Anderwzarhusa.
kiedy na pogrzebie przyjaciela mówisz JEDNA BESTIA MNIEJ
Czy będą jeszcze jakieś filmy na tym kanale?
@@BartoszekB Tak. W przygotowaniu jest "Antropologia Świata Gothic".
@@Farathriel Dziękuję za odpowiedź. Kanał ucichł i bałem się że już więcej nie zobaczymy analiz. Kiedy można spodziewać się materiałów?
Opis chrząszcza to czyste złoto. Najważniejsze i najpotężniejsze stworzenie w całym Gothicu w końcu otrzymało należny hołd i szacunek.
Dodam również, że w 1 części gry w misji z kamieniami ogniskującymi gdy Bezimienny bohater będzie w klasztorze nad klifem szukał jednego z kamieni , natkniemy się na młodego trolla, a Gorn mówi nam „żebyśmy się pospieszyli, bo nie chcielibyśmy trafić na jego rodziców” co sugerować mogłoby, że na pewnym etapie rozwoju fizjologicznego trolla, owe zwierze żyje w stadzie. Dodatkowo w drugiej odsłonie gry za obozowiskiem drwala Engroma przy wieży Dextera występuje zagajnik z bodajże dwoma dorosłymi trollami co sugerować może, że owy gatunek żyje w parach + ewentualnie dziecko po okresie ciąży partnerki. Również w 4 rozdziale gdy będziemy chcieli cofnąć się do Jarkendaru w obszarze ruin pradawnego miasta natkniemy się na kilka trolli, a będąc już w Zapomnianej dolinie dokładnie w wielkim kanionie spotkamy masę trolli. To może być zbieg okoliczności lub celowy zabieg twórców mający na celu „podbicie” doświadczenia bohatera przed wyruszeniem na polowanie na smoki. Pozdrawiam serdecznie
O rany nie wiedziałem, że jakieś trolle się pojawiają tam później, dzięki!
@@etiocontrol5211 Miło mi, że mogłem komuś pomóc po tylu latach z grą :D w każdym rozdziale w każdej lokacji resetują się stwory na mapie. Stopniowo według danego poziomu. W 4 rozdziale w Jarkendarze jest totalna miazga, szczególnie tam w kotlinie i w kanionie. W jaskinii z pełzaczami tam u bandytów również :) polecam bo darmowa kopalnia xp a niedługa droga żeby tam się dostać.
12:13 krwiopijcy polują na ścierwojady, na pewno ich krew i mięso stanowią część ich menu :)
I to uczucie kiedy człowiek uświadamia sobie, ze jeszcze kilka lat temu na zajęciach z biologi z marnym skutkiem opierał się szkolnej ławce, by podczas filmu przyrodniczego podładować sobie bateryjki, a o 02.00 w nocy z zaciekawieniem i błyskiem w oczach słucha o kretoszczurach i cieniostworach xD.
P.S. Jestem oburzony brakiem Nadji w kategorii ssaków, uznam to za przeoczenie ;-)
Uwielbiam te e-lekcje z biologii
0:45 Ta kto nigdy nie zginą od kretoszczura w G1 niech pierwszy rzuci kilof.
*rzuca kilof*
Szczerze to na początku jak już ginąłem to w konfrontacji ze ścierwojadem. Kretoszczura przy zawalonej kopalni odkryłem dopiero gdy przechodziłem G1 poraz trzeci i w moim odczuciu nie jest tak ciężki na początku jak ścierwojad 🙂
Proszę bardzo, ale nie mam kilofa.
Pierwsze kroki z grą jak nie miałem 10 lat nawet to pamiętam jak ścierwojada pod starym obozem nie umiałem pokonać długi czas, tylko biegałem po mapce gadałem z kim się da i często obskakiwałem wpierdol :D
Szkoda, że w żadnym odcinku nie było nic o wężu błotnym. Jedna z ciekawszych istot.
Ja rozumiem, że jesteśmy krajem, w którym Gothic jest - powiedzmy - fenomenem. Ja też pochodzę z pokolenia fascynacji tym tytułem kiedy wychodził. Ale żeby po tylu latach być aż takim fanem, żeby tworzyć takie filmy jak na tym kanale? Menroth, jesteś chyba w Polsce największym fanem - ba, fanatykiem! - tej gry :)
Ja bardziej korzystam z Gothica, bo to wdzięczny temat do analiz. Tak samo jak uniwersum Gothica, uwielbiam też Dark Souls.
Mój stary to fanatyk gothica pół mieszkania zajebane płytami najgorsze...
Jeeest doczekałem się, dziękuję panie profesorze xD
Oj chciałbym sobie na ten tytuł zasłużyć, wierz mi xD
@@Farathriel w społeczności Gothica nadamy Ci go honorowo
Bardzo przyjemnie się to ogląda
Jeśli chodzi o życie stadne Trolli to w Gothic 2 niedaleko siedziby Dextera można się natknąć na aż kilka trolli w jednym miejscu ,obok obozowiska tego drwala
O, kolejny odcinek mojego ulubionego programu przyrodniczego.
Brakuje wzmianki o polnych pełzaczach i trutniach z jarkendaru, a także wężach błotnych.
Co do krwiopijcy to wydaje mi się że tak naprawde to taki wymysł, że ma żądło które wbija to pije krew, a tak naprawdę po prostu zjada mięso.
Ja też bym tak przypuszczał. Żądło raczej nie ma kanalików ssących tylko jadowe. W oryginale bydlak nazywa się "bloodfly", o ile insynuuje to zdolność chłeptania krwi to nie zdradza tego wprost. Dla mnie krwiopijca jest raczej skrzydlatym skorpionem niż owadem, dobrze to pokazuje animacja chodzenia.
@@czapla1024 a tajemnice odkrywa gothic 3 i niekanoniczna arcana gdzie to żądło służy im do plucia trucizną i wstrzykiwania jej, a jak zjada zwłoki swojej ofiary to jest w pozie skorpiona żądłem do góry, a aparat gębowy wydaje mi się przystosowany do jedzenia pokarmów stałych i jedzą też rośliny jak bagienne ziele więc muszą gryźć, a nie ssać.
Jaki ja jestem wdzieczny ze rozumiem polski i niemiecki. Content w dwoch jezykach :D
Fajny film! Dziekuje bardzo!
Pozdrowienia z Niemiec.
Brakuje tu jeszcze Bagiennego Trutnia, teoretycznie przypomina Krwiopijce ale jednak jest wypełniony gazem.
Fajny kanał. Nie spodziewałam się że ktoś może jeszcze coś nowego nagrać o tej grze
Jak zwykle super ciekawy materiał
TA GRA MA 20 LAT, A JESZCZE KOMUŚ CHCE SIĘ ROBIĆ O NIEJ FILMY! JAK TAK MOŻNA?!
Cieniostwór i Ogar w moiej klasyfikacji to Neokreodonty (Neocreodonta).
Cienostwór (Rynchofellis korinisis)
Ogar (Eumesonychus lupumimus)
6:53 Świetne nawiązanie :)
Dobra robota bardzo fajnie sie ogląda :)
Jeśli chodzi o pełzacze to raczej przypomina mi to powiększoną wersję stonki kukurydzianej niż mrówkę przynajmniej jeśli chodzi o budowę (nie mówię tu o stadnych zachowaniach i sposobie gniazdowania).
krwiopijce żywią się również roślinami takimi jak bagienne ziele
teraz zwróciłem uwagę że w filmie o gadach i ptakach w uniwersum gothic pominąłeś węże błotne, i warto było wspomnieć o rozpruwaczach z G3 które według mnie przypominają Entelodonta
co do pełzaczy, to jeszcze bardziej, niż mrówki przypominają termity :)
Super odcinek. Seria to powiew świeżości do fandomu Gothica i to spory!
Czekam na kolejne części subik leci :)
10 na 10 ❤️❤️ fantastyczny kontent! Więcej takich twórców na RUclips!!
4:59 Ogar? To łysy cieniostwór bez rogu.
Zajebiste... Rób tego więcej proszę
Materiał super, zresztą jak cały kanał ;)
Mógłbyś spróbować odpowiedzieć na pytanie czemu orkowe psy/wargi dobrze żyją z orkami. Pewnie to takie psy tylko wersja dla orków. One też pewnie stały się niebezpieczniejsze by być z orkami. Normalne psy stały dla ludzi bezpieczniejsze. Wargi/Orkowe psy na pewno pochodzą od wilka.
pełzacz wygląda na mix mrówki i modliszki
Oooo bardzo miły odcinek 😀😀
gothic wiecznie żywy :D
Dzięki za świetny wykład. Pozdrawiam;
Pełzacze były bardziej wzorowane na termitach wzkazuje na to barwa jak i identyczny wygląd królowej która różni się jedynie rozmiarem
ruclips.net/video/8iS5Towp0hE/видео.html
Świetna robota!
Zrób może kiedyś odcinek o polityce jaką kierowało się Królestwo Myrtany - Myślę że jak na dzisiejsze czasy wyborów, parlamentów i innych dupereł spoko temat
Będzie coś podobnego przy analizie sporu pomiędzy farmerami a królem. Ale ogólnie z takimi tematami trzeba uważać, bo bardzo łatwo nie tylko o awanturę w komentarzach, ale też o podzielenie community w bardzo niezdrowy sposób. Wolałbym tego uniknąć.
@@Farathriel awantura w komentarzach daję większy zasięg , fajnie jakbyś stopniowo przechodził najpierw G1 później G2 a na końcu G3 i G4 :)
@@emsi3020 większy zasięg, ale niekoniecznie dobrą atmosferę. Po prawdzie nie mam ochoty użerać się z ludźmi łamiącymi w komentarzach regulamin Youtuba. A o politykę nie trudno o takie ekscesy. No ale Onar będzie. I paladyni też. I na pewno wywoła to dyskusję.
Uwielbiam ten kanał
Czekaliśmy :D
Nie jestem biologiem.
Ale trudno mi opisać ciekawość z jaką obejrzałem obie części :)
Szanuje... cieżko znaleść coś nowego i ciekawego na YT... sub +1 ;)
Podoba mi się odcinek, ale mam pytanie: Gdzie są węże błotne i trutnie?
Moja obserwacja: wilki w G1 i G2 mają ogony przypominające raczej te posiadane przez lwy w naszym świecie, dopiero w G3 dostały "poprawne" :v
W G3 Rasul mówi że krwiopijcy lubią bagienne ziele.
0:23 bek z zaskoczenia XD
Mocno naciągane, aaaale przyjemnie się ogląda
Super gościu😉
Zabrakło rozpruwacza z G3.
Może kolejny odcinek stworzysz o szeroko pojętej kulturze orków, oraz na podstawie jakich zwierząt mogli oni bazować? Pozdrawiam
W przypadku cieniostwora- który, jak to można zaobserwować, poluje za pomocą zębów i pazurów- a wiemy, że róg jest twardy (i może stanowić groźną, prymitywną broń, niby nóż)- czyli "wyprodukowanie" go stanowi spore obciążenie dla organizmu- a nie ma wyraźnego dymorfizmu płciowego(no chyba, że wszystkie cieniostworyw grze to samce, ale wątpię), przy jednoczesnym samotniczym trybie życia i wyraźnie terytorialnym zachowaniu... obstawiam, że róg służy raczej do mocno zrytualizowananych przepychanek o terytorium- duży drapieżniki walczący na serio z innym dużym drapieżnikiem, to bardzo ryzykowna zabawa, zawsze kończy się to źle- a tak większy i silniejszy przepchnie mniejszego, i słabszego, niby jeleń na rykowisku, triumfalnie naszcza na coś wystającego i wszyscy wyszli z tego cało...
Co do rozmiarów stawonogów- próbowałem już tak argumentować na discordzie 😀 ale graczy to nie obchodzi. Biologiczne głąby...
Dla mnie wargi zawsze były trudniejsze do pokonania niż cieniostwory. Cieniostwory występują samotnie i łatwo je pokonać w dzień z łuku za to wargi występują w stadach jednego zaatakujesz a reszta się na ciebie rzuca.
Pierwszym stworzeniem w górniczej dolinie są chrząszcze, dopiero potem kretoszczury :V
Czekamy na kolejny film :/
Będzie coś na temat golemow .
Zdecydowanie lepszy odcinek niż ten o gadach
Błagam więcej!
Złoto !!
Dobry film, naprawde kawał dobrej roboty. P.S Mogłbym zapytać o tekstury pojawiające się w filmie w gothic 2nk?
Są z moda L'Hiver Edition 1.1.
Dziękuję również za to. A przy okazji szczęśliwego nowego roku! :)
Ciekawsze wykłady niż u mnie na uczelni były. Wielkie brawa
Edit. Skąd pochodzą kadry z filmów? Gdyż niektóre z wyżej ukazanych scenerii wydają się nie występować oryginalnie w grze? Szczególnie te scenki z pierwszego filmiku na temat morfologii świata gothic.
Jeśli coś nie jest z gry, pochodzą z Pixabay. To taki stock z darmowymi obrazami, zdjęciami i filmami.
A węże błotne D;?
A to ciekawe
Bardzo ciekawy materiał. Bardzo chętnie obejrzał bym film mówiący o psychologi autorytetu prowadzonej w Obozie na Bagnie, choć obawiam się, że ten jeden temat nie wystarcza na cały odcinek.
Jest Analiza Obozu Bractwa. Chociaż ja nie jestem z zawodu psychologiem, więc też ściśle nazwanego przez ciebie tematu nie poruszę tak dobrze, jakby tego można wymagać.
Zrobisz podobne z uniwersum TES?
Raczej nie. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że TES jest żyłą złota jeśli chodzi o analizy lore, o tyle ja nie czuję się dobrze w tym uniwersum. Pewnie lałbym wodę zamiast mówić z sensem.
Super odcinek jak zawsze.
Osobiście zapomniałem o ogarach które sam nie wiedziałem gdzie przydzielić, oraz chrząszczach bo to chrząszcze :( I teraz nie jestem pewien czy z humanistów są tylko:
Orkowie
Gobliny
Ogry
Jaszczuroludzie
Szraty, o tych dopiero sobie przypomniałem ;)
A jeszcze golemy... chyba nie wiem czy je mozna zaliczać
Harpie?
Ale chyba jest jeszcze coś??? Nie wiem co a nie są to Enty :( i Nwm jak liczyć Wielkiego Krasnoluda z Kosmosu... człowieków jakoś nie liczę ;)
Co z błotnym wężem, bagiennym trutniem i polnym pełzaczem? Wrócisz jeszcze do nich ?
Szkoda, że nie omówiłeś w poprzednim odcinku węży błotnych, a w tym polnych pełzaczy i innych potworów z Nocy Kruka :C
Węże błotne były już w pierwszym Gothicu, ale pominął je pewnie celowo tak jak jaszczury, bo to po prostu większe wersje zwierząt występujących w rzeczywistości. (pomijając fakt, dziwnej budowy paszczy gothicowych węży)
Podbijam
Było dokładnie tak jak Jen Solo wspomniał. Wąż błotny był po prostu nieciekawy. Podobnie polny pełzacz, który jest rodzajem powiększonej modliszki. Nagrałbym 30 sekund o modliszkach, czyli coś co każdy może sobie przeczytać w wikipedii. To by było po prostu niepotrzebne.
A jaki niby mają odpowiednik węże błotne w naturze?
@@maciejkazimierz1508 w sumie to poprostu węża, tyle że ich 3 szczęki budzą wątpliwości
Fajny materiał, niczym program przyrodniczy lecący w porze obiadowej.
pozdrawiam
To gdzie finalny odcinek?
i to jest w Gothicu piękne. To są zwierzęta a nie jakieś tam potwory na kiju.
Kiedy można się spodziewać następnego odcinka?
W najbliższych 2 tygodniach. Może wcześniej. Obecnie niczego nie mogę zagwarantować, gdyż niedługo się przeprowadzam i będzie mnie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.
Prawdę mówiąc Ogar, pomijając nazwę pasuje mi bardziej na gada niż ssaka.
Ogólnie „to coś” wygląda tak prehistorycznie, że na dobrą sprawę można by temu przypiąć wiele łatek. Akurat zaproponowałem taką. Pewnie ktoś by mógł powiedzieć o tym coś innego.
nawet sebastian szwed się pojawil w 1:20
ruclips.net/video/xkrfxkQQfb0/видео.html jak widać istnieją również duże chrząszcze, które potrafią mówić!
Jest w ten sam dzień jak obiecałeś
0:20 omibales chrząszcza
Powiadomienie w 10sec od dodania 😉
Co to za mody graficzne? Bo wygląda to pięknie
Dx11 plus jakiś reshade i sweetfx chyba.
W opisie wszystko masz przyjacielu.
@@Dynamic_4kultraHD dzięki
Dziwi mnie że pominiołeś czarnego trola.
Chrząszcz wygląda jak karaczan madagaskarski
A węże błotne to albo węże z gadów albo glizdy z owadów czemu ich nie ma?
Zrób to samo ale ze Zwierzętami ze Skyrim i Władcy Pierścieni
Will you consider translating those videos as well? They look really interesting!
I will be releasing all of my videos in English but certainly it'll take a bit of time. For now, Sociological Analysis of the New Camp is pending.
@@Farathriel Okay thank you, enjoy your time of!
2:06 konwergencja?
O chollllera
No dobra, muszę w końcu spytać: z jakich modów graficznych korzystasz, że tak ładnie to wygląda?
Trudno zrobić taki materiał? Pytam z ciekawości.
To zależy od złożoności materiału. Ten dla przykładu (jak i cały cykl o zwierzętach) jest nieco trudniejszy. Poza montażem, trzeba zrobić badania i dowiedzieć się co nieco o teorii ewolucji, biologii i paleontologii. Jest to upierdliwe. No i też w zależności od tematyki zmienia się charakterystyka montażu. Przy bardziej filozoficznych filmach, mogę bardziej liniowo operować estetycznymi kadrami i filmami ze stocku. W przypadku wyliczanki tak jak tutaj, wszystko się komplikuje. Trzeba ponakładać przejścia, dograć ambient, zmiksować ścieżkę dźwiękową na odpowiedni layer, dodać ramki do obrazków. Kupa z tym roboty. Z tym, że nie jest to jakoś bardzo trudne w sensie ilości wymaganej wiedzy. Po prostu trzeba ogarnąć oprogramowanie z jakiego się korzysta i tyle. Reszta to kwestia pomysłu i montażu.
@@Farathriel doceniam.
zapomniałeś o polnych pełzaczach (?) z Jarkendaru
Nie. Pamiętałem o nich, po prostu nie chciałem, żeby film trwał ponad 15 minut. Coś trzeba było poświęcić. Padło na „modliszki”.
@@Farathriel kontent o Gothicu może być jak najdłuższy ale jak wolisz
Typie jesteś przechujem dobry materiał pozdro
12:34 dziękuje ,że mrówki a nie pająki XD
1:19 podobna do mojej ex
chociaz ty nie musiales mi o niej przypominac draniu
Zawsze w gothic brakowało mi jakiegoś stwora z wody. Ale wiadomo, gra starsza
A czy nie było to w jakiejś części że gdy odpłynołeś za daleko ,pojawiał się wąż morski i cie pożerał?,mogę się mylić i było tak w Risen.
@@grimmjowespada2422 tak w gothic 2 był morski stwór, ale mi chodzi o jakieś np zęba ze jak w tes
Owszem było - w dwójce bez dodatku;
Co to za modyfikacja grafiki, jakis mod?
Informacje o modach i grafice są w opisie filmu.
Szkoda że pomijasz zwierzęta z nocy kruka
Właśnie gdzie podziały się kretoszczury w g3
Jak tam nawet nie ma prawdziwych orków, a się doszukujesz kretoszczurów :D
Według tego co jest na gothicopedii, kretoszczur miał być, ale ostatecznie się nie pojawił. Jest nawet informacja o nim w plikach gry.
Może zostały wytępione ;)
@@maciejkazimierz1508 Raczej wątpię. Ekspansja ludzi i ogólnie pojęte polowania były wydarzeniami na niską skalę w Myrtanie.
@@Kkkuc1 Mogą też być endemitami na wyspie Khorinis i po prostu nie występować nigdy nigdzie indziej. Prawdziwe kretoszczury (golce) też żyją tylko w jednym miejscu, na wschodzie Afryki i nigdzie więcej na świecie.