РЕМОНТ і ДОРАБОТКА ТРАНСФОРМАТОРНОЇ ЗАРЯДКИ, СВОЇМИ РУКАМИ!!!
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- ПРОШУ ЗВЕРНУТИ УВАГУ!
НА СХЕМІ НОЖКИ 1 і 2 LM317 прономеровано не правильно, їх потрібно змінити місцями, 1 ножка це маса "-", 2 ножка це вихід "+"
цікавий приклад простого лінійного регулятора напруги і сили струму на базі Lm317 і силового транзистора...
Дякую, було весело! 😆
Додотковий коментар на підтримку украінськомовного контенту!🇺🇦👍
Дякую!
Похоже изначально это был блок регулировки поляризованных реле. А так весело. Спасибо! Виктор Храмов.
Здравствуйте! Я старый автоэлектрик шестого разряда. Подобные аппараты попадались в руки. И сам немало сделал зарядных устройств. Делал сварочные аппараты до 4 киловатт. Большинство на торах. Более пятидесяти наверное. Один из подобных сейчас у меня. Сам трансформатор весит 46 кг. Плюс диодно-дроссельный блок с диодами на радиаторах. Выдаёт ток до 400 ампер. Когда после создания этого аппарата его испытывал, электродами "пятёрка" разрезал уголок 120 на 120 толщиной 10 мм. За счёт оригинальной намотки трансформатора без всякой электроники регулируется выходное напряжение от 3,5 вольт до 45 вольт. На моём канале Василий Барышев есть видео о нём. С уважением Василий Барышев.
400 ампер с 4квтт-го трансформатора, серьезно, не ну ещё смешнее чем эта зарядка из ролика
@@СергейЧернецкий-ц4ч на дузі 400А зрозуміло не буде , а от в режимі К.З. дуже може бути ... щоправда режим К.З. не є робочим для електродо-дугового зварювання , а для полуавтоматичного апарата підходить .
@@ВасильНемоскаль в мире чудес именно так
Головне шо трансформатор обмотаний синьою ізолентою,а це дуже надійно😊
Навіщо іспортили зарядку. Там лише провода замінити треба було. А тепер знову перероблять потрібно буде, тому що ця схема з транзистором і лм 317 не витримає зарядку акумуляторів. Якщо зарядка використовується на сто то це на пару днів поки що вона буде стояти в куті під стінкою. Там діоди перебрати і все, вимикач і запобіжник це правильно.
По перше, в зарядка вже не працювала, з робочого був трансформатор і діоди з генератора(підключені в паралель на пів період) в такому стані вони грілися за п'ять хвилин так, що яйця жарити можна, силові ж діоди всі були пробиті(що з ними робили я не знаю)
Регулятор розсипався при першій спробі перепалки їх.
Це не зарядка це пускач на 18,5В, що не допустимо, звісно якщо будь-який кліент на СТО важливий.
А щодо створеної за цією схемою, то вона працює, вже зарядила біля десятка разів повністю розряджені АКБ. Перевірено
😂😂😂😂😂👍👍👍
Якщо таке зарядне, то що за СТО та як там ремонтують?
СТО чудове,машини перебирають як боги, але електрика в них немає
Повчально-розважальне відео...
Я в кінці кіна ржав, як автор на початку - поміняно шило на мило.
Це мило працює навіть як пускозярядне на СТО
🤣🤣🤣 Поржал конечно я знатно.
Зачётный видос 👍
Побольше бы такого контента. И полезно и весело. Спасибо большое ✌️😁
Дякую!!!
@@evmir_diagnostics это Вам спасибо. Сделали мне настроение перед работой 😁
Приїде до них клієнт і під'єднають вони акум 200аг ну або 100аг, в них же зарядка є і працює, і як ви думаєте що станеться з нею просто пшик і все, вже таке проходили.
Тоді купуйте якісні LM317, на основі цієї мікросхеми зібраний мною не один зарядний пристрій, працює й досі, у самого подібна...качає АКБ і 1200А відновлював сам такий
🤣🤣🤣 Не несите чушь. Заряд АКБ 60 и 200 А/ч ничем не отличается. Только занимает разное количество времени, если ток заряда будет 3 Ампера.
В чем суть видео?? Где идея?
Разве что как развлекательное!
Ідея в тому, що будь-який зарядний пристрій можна відремонтувати, а також інтегрувати в нього схему регулювання потужністю заряду, що дуже важливо при зарядці АКБ. Тим паче цей прилад працюватиме краще ніж нові "розумні".
@@evmir_diagnostics это была ваша мысль что не реализовалась в видео
@@aleksandrm5402 старенька замурзана зарядка перетворилась в охайний, регулюючий з активним охолодженням, повноцінний зарядний пристрій. ЧОМУ НЕ РЕАЛІЗУВАЛАСЬ?
@@evmir_diagnostics как минимум нужно было показать процесс, а не играть в игру "найди 10 отличий"😉
Мені завжди було цікаво грати в таку гру.
Ой страшон внутри , но работает да и бес с этим.
Схема гавно, для зарядного краще на тиристорі. А так постоянно буде лмка або транзистор хлопати, 12А він ніяк не потягне довгостроково.
А до чого тут 12А, якщо трансформатор не видає таку силу струму?
А головне навіщо 12А? Хочете уграти АКБ?
Чи головне на СТО віддати машину, а те що ви йому висипали АКБ, так то говно СТО разом з майстром.
@@evmir_diagnostics1. 12А написано на вашій схемі.
2. Ви написали що використовують його як пускозарядне.
3. На авто різні АКБ, не всі 55-60А, є і 95-100.
1.Так АКБ різні, і максимальна сила струму на них відповідно 10%, для 100 10А, навіщо доводити до максимуму, ніхто не скаже як АКБ виготовили, чи всі допуски витримані, чи всі матеріали відповідали нормам, дивлячись з того, що новий акум, наприклад 600 А/г міряєш тестером, дай Бог щоб хоча б 550 там було; тож і все там незрозуміле.
2. Практика показує, що саме на максималках ставляться пластини
3. Так використовують як пускове, хоча я цього не робив би, мабуть не шкода.
12А прямого струму витримує транзистор, тому і написано так
@@evmir_diagnostics можливо але у вас він в лінійному режимі, тут головне скільки він зможе розсіяти тепла а не ампери
делал я такую же зарядку - перегрузка или замыкание по выходу и ваша лм317 вместе с транзистором разорвёт в клочья , потому , что защита в этом случае не работает . поставьте хоть примитивную защиту на реле по выходу и предохранитель.
Не розумію про що ви;
Подивіться даташит по lm317 (УВАЖНО)!
@@evmir_diagnostics посмотрите на схему , которую вы показали - лм317 + транзистор . эта схема , где у лм 317 не работают защиты .
Я більше практик ніж теоретик, так от : зарядний пристрій працює вже біля місяця, були там різні АКБ за станом і ємністю, схема показала себе 4+(звісно вона лінійна і ККД у неї бажає кращого), і все ж працює, навіть без перегріву з силою струму в майже 7 ампер.
Всім зрозуміло, що це не ідеал, але КЗ вона витримує до 8А, це я перевіряв, в такому стані навіть не гріється. Головне, що я помітив, це те, що використовувати потрібно тільки перевіреного виробника і точно не Китай....
Якось так
@@evmir_diagnostics у меня такая схема выдавала 15 а но когда нечаянно замкнул то вылетел силовой транзистор , даже 2 в параллель , а лм осталась целая. без защиты на реле - простейшей такие вещи не запускаю , дорогие нынче транзисторы. кстати нашёл более простую и надёжную схему зарядки на опто тиристоре.
Пересмотрел внимательнее Ваше видео, обратил внимание на диодный мост. Он реально такой маленький и может выдержать 25 Ампер?
Суть вопроса в чем: Делаю сейчас зарядное устройство на базе трансформатора Т180-2. У меня есть старые совдеповские диоды "Д245А", "Д242" и "Д232А". Я погуглил что они все выдерживают 10 Ампер и их можно использовать. Но они намного больше, стоят на радиаторах и греются при нагрузке. Посмотрев Ваш вариант я был удивлен что ваша схема не горячая. С чем это связано? Я просто не могу поверить что большие диоды сильнее нагреваются чем маленькие, не могли бы Вы раскрыть эту тему немного? Возможно я бы тоже не городил большой аппарат, а всё бы вместил в компактный корпус. А то к сожалению сам диодный мост занимает 11*11*4 сантиметров.
Насправді тема дуже актуальна, критерії як підібрати діоди, і на які параметри звернути увагу при підборі діодів.Буде час обов'язково зніму відео, щодо цього.
Уважний глядач, дуже радує і надихає, дякую;)
@@evmir_diagnostics я не думаю что я внимательный. Больше склоняюсь к тому, что простой "смертный" зритель, по-любому задавался этим вопросом. Диоды то есть
Ті що в автомобілі це діоди Шотки, а у них опір переходу значно нижчий ніж у кремнієвих відповідно і гріються менше.
Он скоро сгорит, ха ха