Python + AI w praktyce: Wyciąganie adresów z tekstu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 янв 2025

Комментарии • 22

  • @KacperSieradziński
    @KacperSieradziński  Месяц назад

    Link do instagrama, jeśli chcesz być na bieżąco z tym co u mnie słychać: instagram.com/ksieradzinski/

  • @DanielŚmigiela
    @DanielŚmigiela Месяц назад

    przeczytałem na miniaturce "rapsujemy" - myślałem, że zmieniasz kontent na kanale na jakiś bardziej rapowy :D Kacper i Alinka bend :D

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  Месяц назад

      O, wróciłeś :) Dawno Cię tu nie było Danielu! :) Miło powitać :D Raczej nie będę rapował :)

  • @szymonbytniewski2988
    @szymonbytniewski2988 Месяц назад +2

    Zwróć uwagę, że to ChatGPT deklaruje strukturę odpowiedzi. Można za pomocą odpowiedzi JSON poinstruować model, w jakiej dokładnie strukturze JSON ma być zwracana odpowiedź.

  • @piotrkowal9843
    @piotrkowal9843 Месяц назад

    Ostatnio podobną rzecz zrobiłem, jako projekcik, fajnie się zgraliśmy. Pozdrawiam

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  Месяц назад +1

      Co planujesz robić dalej Piotrze? :) Możemy się zgrywać dalej i porównywać rozwiązania :)

    • @piotrkowal9843
      @piotrkowal9843 Месяц назад

      @KacperSieradziński To ciekawa propozycja, zawsze to człowieka napędza. Pozdrawiam

  • @rewe998
    @rewe998 Месяц назад +1

    zastanawiają mnie 2 rzeczy:
    1. z kazdym wywołaniem funkcji parse_text_to_address, jest tworzona nowa instancja do komunikacji z klientem AI, warto by było to przeniesc gdzies wyzej zeby była ona tworzona tylko 1 raz, a operacje na niej wykonywane kilka razy
    2. zamiast odpywac model X razy, można bylo by to zrobic 1 zapytaniem, zdobywajać szereg danych zamiast jednej, przez co jest mniejsza złożoność i ilośc odpytywanych danych do API

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  Месяц назад +1

      Pewnie! Masz absolutną rację. Myślę, że dodatkowo można by też skorzystać z API Batch i znacznie obniżyć koszt jeśli nie potrzebujemy tych danych na tu i teraz :-) Ogólnie chciałem nagrać taki live coding, ale w pełni się z Tobą zgadzam.

  • @paca3107
    @paca3107 Месяц назад

    Hmm tak sobie myśle to ekstrakcja danych jest dobrym przykładem zastosowania AI. Ciężko by było to zrobić samymi regexami oraz lexerem, chociaż jeśli miałbym jakiś tekst, gdzie losowo by były adresy, to najpierw bym napisał regexa do ekstrakcji potencjalnych adresów, a chata gpt, bym poprosił o uporządkowanie ich.

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  Месяц назад

      To też dobry pomysł :) Właśnie wrzuciłem film w którym parsuje dane z faktur i je pobieram. Zerknij, niezła zabawa jest :)

  • @astronom921
    @astronom921 Месяц назад

    Widzisz Kacper, jak widzę ten filmik to dostrzegam zagrożenie ze strony AI, ponieważ na dobrą sprawę chatgpt jest w stanie sam napisać taki kod,jeżeli dostanie on rzetelną informację od użytkownika co konkretnie chce od niego dostać. Także jest teraz małe zastanowienie nad tym, czy jest sens uczyć się programowania jeżeli AI jest w stanie to zrobić za nas?! Pozdawiam Kuba 🙂

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  Месяц назад +2

      Moim zdaniem wciąż będą potrzebne osoby, które będą operatorami chata, raczej nie spodziewam się prędko sytuacji gdy ktoś będzie na nim polegał bez nadzoru w najbliższej przyszłości. Warto się uczyć i być w obiegu, aby mieć coraz więcej wiedzy.
      Moim zdaniem umiejętność programowania stanie się powszechna jak umiejętność mówienia po angielsku :-)

    • @astronom921
      @astronom921 Месяц назад

      @KacperSieradziński możesz mieć rację z tą powszechnością w przyszłości 🙂

    • @paca3107
      @paca3107 Месяц назад

      Samo AI nie zastąpi żadnego programisty, tylko zrobi to dobry programista używający AI. Prawda jest taka, że będzie się coraz trudniej dostać do branży. To nie to co kiedyś, że wystarczyło pół roku bootcampa Reacta, żeby dostać pracę. Podsumowywując - frameworkerzy stracą na wartości na rynku pracy, a inżynierowie zyskają, bo będą jeszcze bardziej potrzebni do sprzątania po AI.

    • @hovardlee
      @hovardlee Месяц назад

      Praca programisty, to rzadko tylko kodowanie ;) Ja jestem senior data eng. i z ostatnich 2 lat sporo pracy BA, system analysta, wsparcia testów, wsparcia produkcji, designu, architektury, itp. zrobiłem. Samego programowania może 10 procent.
      Czym wyżej tym mniej programowania a więcej myślenia.
      A poza tym ten film i study z tego jak AI zwiększa liczbę błędów o ok 40 procent i pomaga juniorom i midom bardziej może rozjaśni sprawę:
      ruclips.net/video/3A-gqHJ1ENI/видео.html

    • @dawid.s5253
      @dawid.s5253 Месяц назад +1

      @@hovardlee nauka programowania to jeden z mniejszych wysiłków w stawaniu się programistą. Być może za jakiś czas, dłuższy lub krótszy.. będzie jak mówisz - nauka programowania nie będzie miała sensu ale póki co tak nie jest więc po co samemu wydeptywać tę niepewną ścieżkę?

  • @pawe9151
    @pawe9151 Месяц назад

    Zakładam, że te dane są fikcyjne ale wysyłanie danych osobowych do AI to trochę niebezpieczne rozwiązanie. Samo rozwiązanie świetne.