I love your pantry my kitchen space is not that big I want to get one seeing yours convince me it can hold I normally go to pricesmart at the end of the year I never have the space to pack anything thank you for this video beautiful family ❤
Wow, almost $600 usd, is this for 2 weeks? My family spends about $560-$700 usd monthly, but we live in atl and shop at Costco, Kroger and aldis. It’s good to see the comparison but it’s also crazy how expensive things are and it seems we get more kg/llbs of dry good food. We do spend more to buy our wheat berries and mill them ourselves to make our own bread, that wheat flour can last us for 3-4 months. Thank you for sharing.
Davia! I enjoyed the vlog. The bill total stress me though. 😅 My SIL watching with me and said she watches you too and feels like you would be someone I watch and ta-dah lol
I always love ur Pricesmart haul 😊.
DJ is so helpful 🙏
It's amazing how you meticulously do things. You make it seem so easy. I admire you in everything that you do. You inspire me.
Thank you sis
Wow! Your packing skill is amazing!
If the bulk shopping works for your family then keep going..👏👏
Thank u
Mrs Forrest u have wonderful family 🫡 an thks again ❤️
You should use every little space for storage. I bet you save quite a bit. Always good to buy bulk in anything you use often.
With all you have gotten, the total is not bad.
Lovely video again I enjoy them keep them coming 😉🥳😍
Thank you! Will do!
My favorite vlogs, keep em coming
I'll try
I love your pantry my kitchen space is not that big I want to get one seeing yours convince me it can hold I normally go to pricesmart at the end of the year I never have the space to pack anything thank you for this video beautiful family ❤
You are most welcome
I enjoy these videos ❤
I must deffo build a larder to store bulk. Nice tour.
Great Vlog!!!
I love your family❤🎉🙏
Thank you
Happy Saturday ✔️ to lovely Couple
Happy Saturday
Love ur videos keep them coming
Thank u
I love your kitchen cupboards the slide doors, was it done by a carpenter are was it done buy companies that makes the sliding windows?
the entire thing was done by a carpenter and I asked a Fabrication company to measure and put in the sliding doors.
Wow, almost $600 usd, is this for 2 weeks? My family spends about $560-$700 usd monthly, but we live in atl and shop at Costco, Kroger and aldis. It’s good to see the comparison but it’s also crazy how expensive things are and it seems we get more kg/llbs of dry good food. We do spend more to buy our wheat berries and mill them ourselves to make our own bread, that wheat flour can last us for 3-4 months. Thank you for sharing.
This lasts about 2 months. It really is more expensive here
Davia! I enjoyed the vlog. The bill total stress me though. 😅 My SIL watching with me and said she watches you too and feels like you would be someone I watch and ta-dah lol
Awww. You both put a smile on my face. Thank you. Say hi for me
Hi new Subscriber good video ❤haul 🙏🇯🇲
Thanks for subbing
Hello Davia! Great vlog! Where did you buy that pantry? Thanks for responding. 👍🏼
I got it made
De'j he's man , Na lie he's helpful bad,
He really is
Can I shop at pricesmart without a membership card or one is needed?
Membership is required
I thought the receipt said $89k! I didn’t have my glasses on so that’s my poor vision.
I think your eyes are working well without the glasses 😀
Bulk shopping don't necessarily mean savings but may cause waste or over eat
Not for me.
How ppl shop bread in bulk🤨
The amount of bread we bought lasts only 1 week. We buy 4 breads per week.
Bread can be frozen
Gm no live today
Not today. Sorry.