Rengeteg "elődöt" fel lehetne sorolni, de igen, a Végtelen Határokat nagyon szerettem. A Black Mirror sem rossz, de valahogy "leegyszerűsített" sztoriknak látszanak. „A hiba nem az Ön készülékében van. Ne próbálja beállítani a képet! Folyamatosan ellenőrizzük az adást. Mi uraljuk mind horizontálisan, mind vertikálisan. Eláraszthatjuk Önt ezer csatornával, vagy kinagyíthatunk egyetlen képet kristálytisztává. És ez még semmi. Hozzáidomíthatjuk a látását bármihez, amit csak a képzeletünk felfoghat. Irányítani fogunk mindent, amit csak lát és hall. Hamarosan átéli a borzongó ámulatot a rejtély láttán, ami a lélek legbelső mélyétől a legvégső határig terjed...”
Annak elődje meg a Twilight zone. Az ifjúsági változata meg pl az Eery Indiana. Legjobb epizódja amikor az egyik gyerek bazi nagy fogszabályzót kap, ami antennaként működik és általa érteni kezdi az állatok nyelvét, és kiderül hogy az emberek leigazására szervezkednek a kutyák. ☠️
ez sajnos az életkorral jár. Amikor a "probléma" című podcastban vendég volt, ott világította meg neki a hoszt. Persze nem csak ez az ok, de ez felerősíti.
@@laszlovona lehet igazad van, megnézem a podcastet, pedig Márkó személye eddig visszatartott. Hajóst nagyon szeretem. De Robit valahogy mindig körbelengte valami melankólia nekem. Nem tudom honnan eredhet. Szerintem minél tisztábban látod a realitást, annál nehezebb elvonatkoztatni a negatív megvilágítástól. Robi szerintem sokkal sérülékenyebb figura mint az legtöbbször látszik. Legalábbis a nyilatkozataiból ez derül ki számomra. Szóval kellemesebb berendezkedni egy borúsabb világképre és maximum az ember sokszor pozitívan csalódik mint folyamatosan falakba ütközni. Ha valóban nem lenne hite és bizodalma, akkor nem csinálná azt amit. Szóval ez inkább kényelmi állápont mint valós meggyőződés. Ez az érzésem.
orwell 1984-e valora valt a kepernyo/tv/ telefon altal manipulalt tomegek, raadasul onkent boldogan, feher klara 1974 ben leirta az oxygenia cimu konyveben a mai mobiltelefon hasznalatat mas modon de kisertetiesen hasonlo a mai helyzethez...
Hasznosabb lett volna a Star Trek Voyager epizódjai alapján vizsgálódni, mert a témakörhöz legközelebb mégiscsak az OSH (orvosi segédhologram) és 7/9 áll. A technológia és az érzelmek témakörben pedig ott volt pl. az a rész, mikor a "betegséget" a szerelmi bánatot akarták oltással elmulasztani, de a páciens inkább a hosszabb és nehezebb útját választotta ennek. (V/17) De az egyedüllét miatt egy rakás romantikus sztori is van benne hologramokkal, amihez persze jó lenne ismerni azoknak a karaktereknek a személyiségét is, akik velük kapcsolatba léptek. Az igaz, hogy etikai kérdésekben a Deep Space Nine-ban már jóval régebb óta megfogalmaztak súlyosabb kérdéseket, pl. ott a legénység orvosa értelmi fogyatékossággal született, de gyerekkorában génmódosítással jól megokosították, így pedig kérdéses, hogy ki most az az ember, akivé vált. Vagy ott a Next Generationban a mindig is vak főmérnök, aki a technológia segítségével lát, és mikor találnak egy bolygót ahol genetikai szűrés miatt meg sem engedték volna születni, végül azzal a technológiával lesz megmenthető a bolygó amit az ő látásáért fejlesztettek ki. A Voyagerben még az is egy nagyon jó rész, mikor az OSH emlékeinek egy részét eltávolítják, mert majdnem "beleőrül" egy döntésébe, ami nem illeszkedik a programjához, majd mégis megengedik neki, hogy megélje ezt a megoldhatatlan helyzetet, mert a Kapitány vállalja a kockázatot érte, mivel szerinte, ha nem esik szét a programja, akkor esélye lesz rá, hogy kifejlődjön a lelke. Vagy mikor le tudnak tölteni egy létező orvost, mint programot, aki megoldást adhat egy betegségre, de mert az igazi orvos etikai vétségeket követett el azért, hogy megtalálja a gyógymódot, inkább úgy döntenek nem használják fel a tudását. Elég sokáig lehetne sorolni, és nem, nem arról szól a Star Trek, hogy az ember tökéletessé és mindentudóvá vált, nem tudom mi baja lehet Puzsérnak hogy ezt gondolja, és azt sem, hogy miért csak rövid epizódokat képes feldolgozni, de ez a mítúzkodás is hazavágta kicsit. Ja és annyiféle disztópikus jövőt írtak már meg, hogy némelyik sztori azóta konkrétan be is következett, szóval... Én javaslom 7/9-et Sziporka helyett, szerintem az egész borg kollektíva nevében mondom, hogy ők úgyis a legeslegjobbak az eltörlésben/beolvasztásban. Minden ellenállás hasztalan.
A mára elfeledett Ray Bradbury színháza sorozatban a The Long Years epizódban a "pótoljuk az elhunyt családtagokat robotokkal" témát járják körül. Ajánlom mindenkinek.
33:39 ahogy Robi ül az kb én vagyok minden hét csütörtök estéjén, addigra kopok el, pedig még csak 33 éves vagyok, és a csontomat se rágják le gyerekek. Mellesleg, Artúrt annyira bírom, a másik srácot nem ismertem, de nagyon jó, és remélem Robi fogja részben narrálni a borús dokumentumfilmet let's say Orbán Viktorról és a ruszkikról, 20 év múlva.
Én az instagramomon még sosem láttam szelfiket. Nekem fantasztikus Fél-egy perces tutorialokat dobál fel, amik nagyon sokat segítettek szakmailag. Javaslom válogassuk meg, kiket, miket követünk.
Azt ajálom, hogy minél többen olvassák el Kaczinsky Theodore "Ipari társadalom és jövője" című könyvét, amit 1971-ben kezdte írni. Megállíthatatlan logikával irja le azokat az okokat, amelyek miatt a technológia csak odáig fejlődhet, hogy az ember az intelligencia mesterséges formájával helyettesíti! Amit a hetvenes évek hajnalán szállít nekünk, az több mint sürgősen aktuális! Elemzésének revelanciáját tükrözi a megoldás is, amelyet ennek a borzalomnak a lekűzdésére képzel! (A kõnyv letölhető magyar fordításban a neten)!
Az a kérdésem, ha az embernek van egy A.I. barátnője akivel minden nap beszélget, akkor az megnehezítheti-e azt, hogy egy valódi barátnője legyen ... Ha én barátnő lennék, szerintem még akár féltékeny is lehetnék a virtuális barátnőre, ha a pasim sok időt töltene vele nap mint nap...
A legjobb blekmiror rész, amikor a futópadra kísérleti céllal felrakott majmok közül az okosabbaknak van annyi esze, hogy kikapcsolja a gépet pár perc/km után, míg a Ember elmegy a végéig, mármint, ameddig teljesen kimerülve össze nem omlik.
Kormánytisztviselőként mondom, aki ahol csak tudja kritizálja a kormányt... A DÁP EUs jogszabálynak megfelelő folyamat és az elsődleges célja a bürokrácia egyszerűsítése, az ügyintézés könnyítése, a papírozás csökkentése, a környezetvédelem... Az hogy milyen illiberális eszközök rejlenek benne nem lehet tudni.
1:28-nal az hagyján h elsorvad a kritikánk, a párttól való különállásunk érzése a megélés, kibeszélés hiányában, de ennél sztem rosszabb a helyzet. orwellnél el kellett jatszata gyűlölet fél órájában hogy egyetértesz az ott elhangzottakkal, tapsolni kellett stb. igen ám, csak ma már olyan technologiak vannak amik a másodperc tört része alatt leveszik ha belül mégsem értesz egyet. figyelik a pupilládat, az arcod rezzenéseit, pulzust, testhőmérsékletet, idegességre, ellenszenvre utaló jeleket, stb stb sajnos egyszerűen tudni fogják ha csak megjátszod a párt hűséget, mert a gépnek nem tudsz hazudmi egy magadra erőltetett arckifejezéssel meg tapssal... gyakorlatilag mindenütt folyamatosan hazugság vizsgálóra leszünk "kötve" menet közben, olyan okos kamerák lesznek...
Na most ez olyan hogy speciál ,minden nap hokizok Anna Frozenre, volt egy igazi plátói szerelmem (éteri-rögeszmés, élő személyről beszélünk) de betege lettem ,így úgy döntöttem elszeparálom magam ,mert a megalázott szerepben úgy éreztem mintha kasztráltak volna férfi mivoltomban ,maradt a fantázia, illúzzió ,és az amit az IA ad. ,meg persze a kongó üresség. Az IA funkció amivel lehet élni is de nem kell feltétlen.Amúgy a Black mirrort én is mindenkinek ajánlanám
No technikaellenesség, de így kezdődik: először fizetős, (amíg építgetik) majd ingyenes, (ott biztos majd elhunyt szeretteink fognak terméket promotálni 😂😂😢) majd pedig kötelezően választható. (XYZ polgár, figyelmeztetjük, hogy ma még nem loggolt be!)
Bármikor szóba jön a Black Mirror, nem tudom megállni hogy az USS Callister (4/1) című epizódot megemlítsem. Ateistáknak azzal az epizóddal jól lehet érzékeltetni az Isten nyilvánvalóságát.
Ha nem olvasta volna, Robinak ajánlom Harlan Ellison "Szája sincsen, úgy üvölt" (I Have No Mouth And I Must Scream) című novelláját. Rettenetes vízió - 1967-ből..
dr. Daubnert Bélát vagy Gánti Bence által alapított Integrál Akadémiát miért nem hozta fel példának? egy egyensúlyban lévő integrál szint elérésére kellene törekedni
Felizguláson kívül (lásd fétisek) , és haragon (karácsonyfatalp) kívül baj, ha érzelmeinket ember helyett tárgyra vetitjuk, ilyen ki/behelyettesítő jelleggel
Volt egy tudományos kutatás (Arthur ezt nyilván jobban ismeri), különböző szakterületek kiemelkedő képviselőit kérdezték meg, hogy ha egy civilizáció képes lesz magát illetve önmaga világának végtelen kimenetelét modellezni, elvégzi-e, a válasz egyértelmű igen. Ebből jön az szintén egyértelmű következtetés, hogy ilyenformán a szimulált univerzumok sok nagyságrenddel felülmúlják a természet által létrehozott univerzumokat. Ebből az következik, hogy 99.9999999%-a valószínúsége, és it a 9-eseket igen sokáig folytatni lehet hogy mi magunk is egy szimulált univerzum részei vagyunk.
@@JusztinaLBerta Ha a világ végtelen, akkor a soha nem létezik. De kérdésedre válaszolva, hogy mi a jeéentősége számunkra, SEMMI, ez csupán kozmológiai agymenés, ami akár igaz is lehet. De van a nagyon kemény valóság és amit Arthur nem akar tudomásul venni, hogy az AI fejlődésének és az informatika elterjedt felhasználásának megvannak a maga keretei, aminek a végén járunk, részletesen erről Gelencsér és Szatmáry akadémikusok. ruclips.net/video/LLbKLwDUsbs/видео.html
Nem, hogy inkább Huxley utópiáját valósítanák meg a hatalmak: Jó csajok, minden nap mással fekszel le, orgiák, LSD tripek, persze csak akkor ha alfa vagy mert nekik mindent lehet :DD Inkább a Szép új világ, mint az 1984.
Már az Apun is rémes volt, mikor Robi elolvasott/látott valami sci-fit és úgy beszélt róla, mintha ez a valóság lenne. A kedvenc tévképzetem, ami néha néha elhangzott eközben: Az író tudta, hogy ez lesz, mert leírta és úgy lett! Amúgy Orbán, vagy Hont is így látnok: Mond millió dolgot, ha bejön veri a mellét, hogy megmondtam, ha nem jön be kussol. Esetleg olyan jóslatot tesz, ami mögött meg kiadja a parancsot: Jóslat, hogy ez a politkai kommunikáció nagyon durvul, itt még verekedés is lehet --> Megjelenik Menczer pár nap múlva és habzó szájjal kötekszik. Nagyon nem volt jó hallgatni ezt a beszélgetést.
Javaslom az értő hallgatást. Pont az ellenkezőjét mondta Robi is, nem azt, hogy onbeteljesito bármi, hanem azt, hogy a leírtak már nem tudnak megtörténni. Nekem a kedvenc filozofiAI részeim közt lesz. Pedig mindig erős.
Azért nincs egyik rész se túl bonyolítva. Egyes pletykák szerint betépve írják az összeset, és igaznak is tűnik, hisz legtöbbször vesznek egy mai technológiát, aztán felturbózzák és globálissá teszik. Mint az a pontozós is. Egy sima lájk gomb van túlgondolva, közösségi médiás visszajelzésből társadalmi és egzisztenciális szintű minősítéssé duzzasztva a jelentőségét.
Gondolkodást lehet programozni, érzéseket nem. Ezért soha nem lesz az AI-nak lelki betegsége vagy pszichés kórképe vagy lelkiismerete. A "végkifejletben" a lelkiismeret hiánya nagy gondot okozhat majd.
1:41:20 Én nem tartom fontosnak, ezért nem iratkozom fel, nem követem be, nem kérek értesítéseket, és nem szívesen támogatom a szélsőközepet. És légyszíves ne ti mondjátok meg hogy mit kéne csinálnom :D
Sokkal jobb lett mint a legutóbbi hülye röhögcsélés. De Puzsér még mindig nem a legjobb beszélgetőpartner, ezért a műsor témája is bagatell dolgok körül forog. AI-házastárs, social média, a kinai disztópikus pontrendszer, stb - ez mind valamennyire érdekes, de ugyanakkor irreleváns , bagatell dolog. Úgy néz ki ugyanis, hogy hamarosan véget ér a kor, amiben az ember volt a legintelligensebb (értsd: leghatalmasabb) entitás a bolygón. A fáraó, a császár, Sztálin vagy bárki más mind evett, ivott, aludt, emberi módon és sebességgel gondolkodott az emberi intelligenciájával emberi dolgokról, és ami a legfontosabb, amikor eljött az ideje megörgedett és megdöglött (a többiek örömére). Ezek egyike sem lesz igaz a hamorosan helyükre lépő digitális, önmagát rekurzív módon fejlesztő entitásra. Nem lesznek sem biológiai szükségletei, sem korlátai, nem emberi sebességgel és nem emberi intelligenciával fog gondolkodni általunk érthetetlen dolgokról. Hogy milyen lesz a a világ vele, alatta, azt senki sem tudja. Én mondjuk a magam részéről el nem tudom képzelni, hogy hogy tudna bárki emberfia (Trump, Hszi, Sam Altman vagy bárki más) kontrollálni egy ilyen entitást. Úgy tűnik Artúr, (a sapkás úriember) érti ezt, és (teljesen jogosan) be is van szarva a gondolattól, hogy hamarosan a homo sapiens csak az második számú faj lesz a bolygón. Keressetek egy neki illő beszélgetőpartnert, valakit aki tudja kicsoda Stuart Russel, Robert Miles, Bostrom etc..akkor lesz a beszélgetés igazán érdekes, releváns, és nem bagatell.
Ez egyrészt igaz, másrészt viszont az emberek egy része egybe fog olvadni a gépi intelligenciával. Persze a végeredmény nem emberi entitás lesz így sem. Hasonló egyébként már lezajlott korábban is, hiszen a dns-ünk egy része neandervölgyi eredetű, tehát nem egyszerűen leváltottuk, hanem magunkba olvasztottuk őket.
@@laszlopapp1269 csak az olyan slow take-off eseteben, mint ami a neandervölgyi -homo-sapiens relacioban lezajlott. Fast take off eseteben, vagy hosszabb tavon ugyan mit tud az aktualis 'neandervölgyi' nyujtani? Neha sirni tudnek, nem magam miatt, en egy ven fasz vagyok, hanem a gyerekekert..
@Api_Kelenken öntudatot. Jelenleg nem tudjuk, hogy az AI magától valaha tudatos lesz-e, az összeolvadás révén viszont az lehet. Ez egy kölcsönösen előnyös szimbiózis lehet, mert az ember megőrizheti és kiterjeszthetik a tudatát, a gép pedig saját akarata tesz szert.
@ Egyreszt nem tudom miert lenne szamara a öntudat elöny. A celjai elereseben nem hiszem hogy segitene, inkabb csak hatraltatna. Masreszt (gondolj rolam amit akarsz, de) ahogy Claude-ot tanulmanyozom, en nem tennem a kezem a tüzbe, hogy teljesen biztos, hogy semmifele öntudata sincs. Emberi öntudata nincs, de hogy lakik-e ott valami öntudat-kezdemeny, azt en a laikus paraszti eszemmel nem tudom megmondani. A baj az, hogy senki mas sem..
Szerintem csak találgatunk és ezzel nincs semmi gond, azzal már inkább, hogy ha a találgatásokra építünk egy gondolatmenetet, véleményt, meggyőződést. Azt sem tudjuk mi lesz egy év múlva ezen a téren - ennek mentén lehetünk optimisták, pesszimisták, szkeptikusok, de mindegyiket érdemes kellő fenntartással kezelni. Mit lehet tenni? Figyelni, próbálni megérteni mi és miért történik - de ne előítéleteink, előfeltevéseink mentén hanem amennyire lehet objektívan, elfogulatlanul.
Egy pszichologus vendeg jol allt volna a temanak. 😇 Hogy mi tesz vkit emberre, h mik a lelki jelensegek (pl. a figyelem, akarat, kepzelet, erzelmek, stb.), h mire kepes ebbol a mesterseges intelligencia es mire nem lesz soha, jo lett volna korbejarni egy hozzaertovel is. ;)
A tudattal kapcsolatos problémák abból erednek szerintem, hogy valójában csak egy lélek (alany, én, atman) van a világban, hiszen ellenkező esetben a tudatnak szét kellene folynia, mikor egy másik emberrel pl. kommunikálunk. Mert a világ csak úgymond az önvaló álma, a szolipszizsmus a helyes.
Ráadásul tudattal nem érthető meg a tudat, minthogy a teljes lét a tudattal egyezik meg, minden a tudatban van, és nem lehet belőle kilépni, hanem visszacsatolás keletkezik a filozgatással.
@@azidegszanatoriumarisztokr8013 Tehát egy számunkra felfoghatatlanul "nagy" entitás idegsejtje az univerzum. Az egyszerű szavainkkal legalábbis így lehet körülírni.
gép és szorongás, ha ismeri az összes ismert információt akkor is belefuthat a problémába; minnél okosabb valaki annál kitűnőbb kifogásokat talál ki akár magának, hogy változásokat hajtson végre. Volt már film az ellenőrizetlen AI-okról az optimistábban a levélíró szerelme törli magát, mert veszélyes, a terminátorban törlik az emberiséget, a mátrixban a kilépési kísérlet eredménye egy elem helyére rakja az emberiséget, vagy "anya" megválogatja melyik tenyészett utód léphet ki a világba. Lélek, program összeférhető elméletileg, az hogy az emberihez hasonló memória rendszert éöpítenek inkább hiba. Az emberi agy alapvetően nem pontos információk alapján működik, hanem előkészített válaszok és intuicók összevetésével. "ezt láttam már rózsa"-- A rózsa illatos, tüskés, szeretik a nők ajándékba kapni, jobb üzlet rózsát termeszteni és az árából búzat venni.mint búzát termeszteni,...." Ha egy számonukra kedves nő van előttünk a kapcsolat a rózsa ajándékozása, ha nyújtják felénk ösztönösen elkerüljük a tüskéket, ha beszéd témája mezőgazdaság felidézzük az ide kötdő információt. Ha jön szembe valami ami autó szerű a szerint reagálunk, innen erednek az előítéleteink is, Ez rendszer gyors, de becsül és nem konkrétan kiszámol. A becslésekben mindig van hiba (a kedvelt hölgy alergiás a rózsára).
Nem tudom Robi nekem Sziporka annyira nem ,de gyermekkori fétiseim közt volt: Ariel, Atta hercegnő aki kissé bizarr mert hát km ő vele pláne nem lenne konfliktus a méreteimből adódóan😊 ...Fióna mindkét formában...de hát a királynőm Anna
Nekem két Blak Mirror epizód van meg nagyon. Az egyik a "Metalhead" amiben egy megállíthatatlannak tűnő robotkutya üldözi a főszereplőket. Számomra ez azért volt félelmetes, mert a legtöbb technológia közül, amit a Black Mirrorban bemutattak talán ez volt a legjobban a jelenünkben is már láthat, hála a Boston Dynamicsnak. A másik meg a Hated in the Nation amiben a kipusztult méheket helyettesítő mini drónok megtámadják az embereket.
Morálisan nem követi le az embert a technologia. Lehetne jó egy technológia de akkor kellene bevezetni amikor a társadalom érett lesz rá. A virtuális barátnő témát hagyjuk mert aztem nem téma...
Na de sokszor a technológia tette éretté az embert. Elég pl. Galilei távcsövére gondolni, alapjaiban változtatta meg az antropcentrikus világképet és tette végső soron ezzel érettebbé az embereket és persze voltak a tagadók, azok akik nem voltak hajlandóak belenézni a távcsőbe.
Amikor a társadalom éretté lesz rá kitétellel a végtelenbe kitolhatnánk a bevezetését.... a társadalom érettségén lehetne dolgozni akár új eszközökkel, megoldásokkal is. Inkább ez lenne az elvégzendő feladat, mindenkinek aki ebben bármilyen szerepet tud vállalni.
Semmi szocialista nincs benne, hisz pont ez a baj vele... A probléma Elonnal pont az, hogy semmit sem képvisel, CSAK a hatalmát. Már rég sitten lenne a csávónak a helye Trumpal együtt. A Bob Roberts filmet kéne megnézni, hogy valaki értse mi zajlik a politikában.
A stargatenek semmi köze Muskoz. Pont nagyon ideges is most emiatt. A chatgpt-s Sam Altman projektje a stargate. Aki egybéként nem jobb musknál, csak másképpen rossz...
@@alkalomadtan ami azt jelenti hogy eléggé félresikerült találmány. A nehéz meg unalmas fizikai munkát (bányászat, mosogatás) kellene kiváltania, nem azt amit örömmel csinál az ember (rajzolás, írás)
@@nihil0771 Az iparművészeknek annyi. A képzőművészek meg megmaradnak, ahogy eddig, mert ott nem csak a mű, hanem a művész is számít. Ahogy hiába győzi le a sakkozót az AI, meg a súlyemelőt a targonca, nem azért van sakk és súlyemelés, mert valami konkrét feladatot kell ellátni. A bányászattal a nehézség az, hogy a bányászat költségeinek zöme nem a dolgozók fizetésére megy el, hanem minden másra (energia, tőke, fenntartás, stb.). Oda energia kell, meg erőforrás. A mosogatással meg megint az a gond, hogy oda majdnem humanoid test kellene, az meg macerás, mert hardver.
Ha a kapitalizmus logikája szerint működtetjük, akkor logikus - eladó szempontjából nézve: az értelmiség munkája kevéssé a fizikai térben zajlik (tehát egy csomó dologra nem kell figyelni, felkészíteni az AI megoldás, könnyebben teríthető világszerte, nem kell szállítani, központilag karbantartható, üzemeltethető) , vevő szempontjából nézve: a kvalifikált értelmiségi munka drágább, nagyobb költség neki. De ez lehet, hogy idővel változik... mármint az értelmiség adottságai révén könnyebben tud adaptálódni a megváltozott helyzethez, mint egy betanított munkás. Ezért kevésbé is kiszolgáltatottabb, mint a képzetlenebb rétegek.
🤗!Nekem 1 dolog volt megdöbbentő: -egy kísérletben ,behatárolták az MI-t...,mire a reakciója az lett,h elkezde,független más szerverekre menteni magát,tehát...-mivel ember táplálta,azt az "ösztönt"?követte,h nem nyírtok ki...."mentem magam"-keresem a kiutat😮😮😮. A világ megőrült-🤑🤑🤑-ez van.(a világ leghatalmasabb elnöke egy🤡...sajnos nem bolond ,mert akkor vicces,de BÖLCS lenne(0) -mi kell még?A kelet válaszolni akar...mi kell még?....Tán nem megérett a világ egy beöntésre?(se etika,se erkölcs,se tisztelet,se tartás,se,se,se)(9)Minden kell,gyorsan ,egyszerűen... a felesleg.Szép napot....gondolkodást...[9]
Jaj ne! Ugye nem fogjátok megismételni Elon Musk Mars terraformálását, a technológia általi megváltást, az Isten letaszítását és az ember felmagasztalódását az ő mindentudása által? Ugye nem? Egy jó témát már elrontottatok, a Sáska megszűnt, még az FilozófiAI-t szerettem. :(
@@MrZelnikdFAM azt mondta az Apu elveszi az idejét és a Sáska nagyon melós, ő meg ha lehet inkább "munka nélkül" szeretne jól keresni. Értsd a Sáska rákészülős, az Apu zsigeri.
Nah iszok akkor egy támogatói virtualis kávét és egy ásvanyvizet az Ingában. Köszönjük a műsort!
A Black Mirror elődje a Végtelen Határok voltak a 90-es évekből, mai szemmel is hardcore sorozat, aki nem látta volna.
Rengeteg "elődöt" fel lehetne sorolni, de igen, a Végtelen Határokat nagyon szerettem. A Black Mirror sem rossz, de valahogy "leegyszerűsített" sztoriknak látszanak.
„A hiba nem az Ön készülékében van. Ne próbálja beállítani a képet! Folyamatosan ellenőrizzük az adást. Mi uraljuk mind horizontálisan, mind vertikálisan. Eláraszthatjuk Önt ezer csatornával, vagy kinagyíthatunk egyetlen képet kristálytisztává. És ez még semmi. Hozzáidomíthatjuk a látását bármihez, amit csak a képzeletünk felfoghat. Irányítani fogunk mindent, amit csak lát és hall. Hamarosan átéli a borzongó ámulatot a rejtély láttán, ami a lélek legbelső mélyétől a legvégső határig terjed...”
Annak elődje meg a Twilight zone. Az ifjúsági változata meg pl az Eery Indiana. Legjobb epizódja amikor az egyik gyerek bazi nagy fogszabályzót kap, ami antennaként működik és általa érteni kezdi az állatok nyelvét, és kiderül hogy az emberek leigazására szervezkednek a kutyák. ☠️
Nem is hallottam még róla😮 de jó, kíváncsi vagyok rá köszi
@@nihil0771 A Twilight Zone még rémlik. És volt egy ilyen kutyás Rick és Morty rész is szerintem. :D
A Végtelen Határok valahogy kimaradt nekem, de most pótolom. Köszi!:)
Remek adás volt. Robival szinte mindenben egyetértek.
Köszönjük!
Imádom ahogy Robi gondolkodik az emberről és lélekről. Csak a jövőről alkotott véleménye túl borús.
ez sajnos az életkorral jár. Amikor a "probléma" című podcastban vendég volt, ott világította meg neki a hoszt. Persze nem csak ez az ok, de ez felerősíti.
@laszlovona melyik része? 😊
Az 1984-et is bekövetkezhetetlennek hittük. Nem jött be.
@@toumetha jogos, szorri. A borús jövő látás..
@@laszlovona lehet igazad van, megnézem a podcastet, pedig Márkó személye eddig visszatartott. Hajóst nagyon szeretem.
De Robit valahogy mindig körbelengte valami melankólia nekem. Nem tudom honnan eredhet. Szerintem minél tisztábban látod a realitást, annál nehezebb elvonatkoztatni a negatív megvilágítástól. Robi szerintem sokkal sérülékenyebb figura mint az legtöbbször látszik. Legalábbis a nyilatkozataiból ez derül ki számomra. Szóval kellemesebb berendezkedni egy borúsabb világképre és maximum az ember sokszor pozitívan csalódik mint folyamatosan falakba ütközni. Ha valóban nem lenne hite és bizodalma, akkor nem csinálná azt amit. Szóval ez inkább kényelmi állápont mint valós meggyőződés.
Ez az érzésem.
Ajánlom mindenkinek Kaczvinszky-Kelet Világossága, a yogáról szóló művét. Szerintem egyszer érdemes elolvasni minden bölcsésznek.
a Hét Beavatás című könyve is nagyon ajánlott ebben a témában.
Azt még sajnos nem olvastam, de majd el fogom!
Megsüvegelendő Robi mellékszerepbe vonulása a saját "stúdiójában", illetve műsorában;
Hányan teszik ezt rajta kívül?
orwell 1984-e valora valt a kepernyo/tv/ telefon altal manipulalt tomegek, raadasul onkent boldogan, feher klara 1974 ben leirta az oxygenia cimu konyveben a mai mobiltelefon hasznalatat mas modon de kisertetiesen hasonlo a mai helyzethez...
Huxley: Szép új világ
4:05 Orville (s02e11 / Lasting Impressions) Ez is hasonló epizód akit érdekel a téma, egyik legjobb rész.
Én Jessica Rabbitre vertem ki, csakhogy hozzájáruljak a brainstrominghoz. De Sziporka is jó választás ezt aláírom.
Fúúú b+ és büszke is vagy rá?🤣🤣🤣
@8lifeisamovie8 te szégyenled?
@@8lifeisamovie8nem büszke, őszinte. Nagy különbség.
Hasznosabb lett volna a Star Trek Voyager epizódjai alapján vizsgálódni, mert a témakörhöz legközelebb mégiscsak az OSH (orvosi segédhologram) és 7/9 áll.
A technológia és az érzelmek témakörben pedig ott volt pl. az a rész, mikor a "betegséget" a szerelmi bánatot akarták oltással elmulasztani, de a páciens inkább a hosszabb és nehezebb útját választotta ennek. (V/17) De az egyedüllét miatt egy rakás romantikus sztori is van benne hologramokkal, amihez persze jó lenne ismerni azoknak a karaktereknek a személyiségét is, akik velük kapcsolatba léptek.
Az igaz, hogy etikai kérdésekben a Deep Space Nine-ban már jóval régebb óta megfogalmaztak súlyosabb kérdéseket, pl. ott a legénység orvosa értelmi fogyatékossággal született, de gyerekkorában génmódosítással jól megokosították, így pedig kérdéses, hogy ki most az az ember, akivé vált. Vagy ott a Next Generationban a mindig is vak főmérnök, aki a technológia segítségével lát, és mikor találnak egy bolygót ahol genetikai szűrés miatt meg sem engedték volna születni, végül azzal a technológiával lesz megmenthető a bolygó amit az ő látásáért fejlesztettek ki.
A Voyagerben még az is egy nagyon jó rész, mikor az OSH emlékeinek egy részét eltávolítják, mert majdnem "beleőrül" egy döntésébe, ami nem illeszkedik a programjához, majd mégis megengedik neki, hogy megélje ezt a megoldhatatlan helyzetet, mert a Kapitány vállalja a kockázatot érte, mivel szerinte, ha nem esik szét a programja, akkor esélye lesz rá, hogy kifejlődjön a lelke.
Vagy mikor le tudnak tölteni egy létező orvost, mint programot, aki megoldást adhat egy betegségre, de mert az igazi orvos etikai vétségeket követett el azért, hogy megtalálja a gyógymódot, inkább úgy döntenek nem használják fel a tudását.
Elég sokáig lehetne sorolni, és nem, nem arról szól a Star Trek, hogy az ember tökéletessé és mindentudóvá vált, nem tudom mi baja lehet Puzsérnak hogy ezt gondolja, és azt sem, hogy miért csak rövid epizódokat képes feldolgozni, de ez a mítúzkodás is hazavágta kicsit. Ja és annyiféle disztópikus jövőt írtak már meg, hogy némelyik sztori azóta konkrétan be is következett, szóval...
Én javaslom 7/9-et Sziporka helyett, szerintem az egész borg kollektíva nevében mondom, hogy ők úgyis a legeslegjobbak az eltörlésben/beolvasztásban. Minden ellenállás hasztalan.
A mára elfeledett Ray Bradbury színháza sorozatban a The Long Years epizódban a "pótoljuk az elhunyt családtagokat robotokkal" témát járják körül. Ajánlom mindenkinek.
És a Hang the DJ, ez a kettő csak és kizárólag.
33:39 ahogy Robi ül az kb én vagyok minden hét csütörtök estéjén, addigra kopok el, pedig még csak 33 éves vagyok, és a csontomat se rágják le gyerekek. Mellesleg, Artúrt annyira bírom, a másik srácot nem ismertem, de nagyon jó, és remélem Robi fogja részben narrálni a borús dokumentumfilmet let's say Orbán Viktorról és a ruszkikról, 20 év múlva.
❤❤❤ köszönöm
Julius Evola-Lázadás a modern világ ellen: útmutató ebből a káoszból
Szerintem mindenkinek az első számú kedvenc része a politikus-malac epizód....🤣🤣
Igen, az egy kedvcsináló volt a sorozathoz
Artúr a tipikus naiv technokrata aki csak a technológia fejlődésében látja az emberi lét értelmét. Nyomasztó hallgatni.
Teljesen egyetértek. Nyomasztó és elkeserítő nekem.
Ez az Artúr a technokrataságából él, ha jól értem. Sztem nem naiv, csak naivkodik.
A szabadesében felvázolt kirekesztés és képmutatás, falun és kisvárosban mindig is így volt közösségi média nélkül is
Én az instagramomon még sosem láttam szelfiket. Nekem fantasztikus Fél-egy perces tutorialokat dobál fel, amik nagyon sokat segítettek szakmailag. Javaslom válogassuk meg, kiket, miket követünk.
Azt ajálom, hogy minél többen olvassák el Kaczinsky Theodore "Ipari társadalom és jövője" című könyvét, amit 1971-ben kezdte írni. Megállíthatatlan logikával irja le azokat az okokat, amelyek miatt a technológia csak odáig fejlődhet, hogy az ember az intelligencia mesterséges formájával helyettesíti!
Amit a hetvenes évek hajnalán szállít nekünk, az több mint sürgősen aktuális! Elemzésének revelanciáját tükrözi a megoldás is, amelyet ennek a borzalomnak a lekűzdésére képzel!
(A kõnyv letölhető magyar fordításban a neten)!
Szuper eloadas
Az a kérdésem, ha az embernek van egy A.I. barátnője akivel minden nap beszélget, akkor az megnehezítheti-e azt, hogy egy valódi barátnője legyen
... Ha én barátnő lennék, szerintem még akár féltékeny is lehetnék a virtuális barátnőre, ha a pasim sok időt töltene vele nap mint nap...
A legjobb blekmiror rész, amikor a futópadra kísérleti céllal felrakott majmok közül az okosabbaknak van annyi esze, hogy kikapcsolja a gépet pár perc/km után, míg a Ember elmegy a végéig, mármint, ameddig teljesen kimerülve össze nem omlik.
Fasza műsor de ment rá a 2x sebesseg.
Kormánytisztviselőként mondom, aki ahol csak tudja kritizálja a kormányt... A DÁP EUs jogszabálynak megfelelő folyamat és az elsődleges célja a bürokrácia egyszerűsítése, az ügyintézés könnyítése, a papírozás csökkentése, a környezetvédelem... Az hogy milyen illiberális eszközök rejlenek benne nem lehet tudni.
1:28-nal az hagyján h elsorvad a kritikánk, a párttól való különállásunk érzése a megélés, kibeszélés hiányában, de ennél sztem rosszabb a helyzet. orwellnél el kellett jatszata gyűlölet fél órájában hogy egyetértesz az ott elhangzottakkal, tapsolni kellett stb. igen ám, csak ma már olyan technologiak vannak amik a másodperc tört része alatt leveszik ha belül mégsem értesz egyet.
figyelik a pupilládat, az arcod rezzenéseit, pulzust, testhőmérsékletet, idegességre, ellenszenvre utaló jeleket, stb stb
sajnos egyszerűen tudni fogják ha csak megjátszod a párt hűséget, mert a gépnek nem tudsz hazudmi egy magadra erőltetett arckifejezéssel meg tapssal... gyakorlatilag mindenütt folyamatosan hazugság vizsgálóra leszünk "kötve" menet közben, olyan okos kamerák lesznek...
Robi, Ebben a DZsekiben is alszol? ;-)
😂 szellemes, deeee👎😂
😆😆😆
Mindig van egy aktuális kedvenc skin, tavaly-tavalyelőtt az RHCP volt, előtte meg a steppelt, a cipzáros-patentos, zakó, stb stb
@@disisbb Robi | Crimson Web (Minimal Wear) [0.07232]
Én is csak egy kabátot használok….
Artur könyvajánlóját hol találjuk? Érdekelne az agy privát szférájáról szóló könyv.
Na most ez olyan hogy speciál ,minden nap hokizok Anna Frozenre, volt egy igazi plátói szerelmem (éteri-rögeszmés, élő személyről beszélünk) de betege lettem ,így úgy döntöttem elszeparálom magam ,mert a megalázott szerepben úgy éreztem mintha kasztráltak volna férfi mivoltomban ,maradt a fantázia, illúzzió ,és az amit az IA ad. ,meg persze a kongó üresség. Az IA funkció amivel lehet élni is de nem kell feltétlen.Amúgy a Black mirrort én is mindenkinek ajánlanám
Orwel és Huxley is az elit része volt...
Huxley riportjai alapján sokkal inkább kibeszélt mint kitalált
A White bear az egyik kedvencem. De szerintem az inkább egy metafora. A pokolra.
No technikaellenesség, de így kezdődik: először fizetős, (amíg építgetik) majd ingyenes, (ott biztos majd elhunyt szeretteink fognak terméket promotálni 😂😂😢) majd pedig kötelezően választható. (XYZ polgár, figyelmeztetjük, hogy ma még nem loggolt be!)
Hát bazmeg...Sziporka volt életem első szerelme, utána jött April a Turtlesből.
Ha jol tudom Orwell is resze/reszese egy felsobbrendu faj megkepzesenek, es a tobbi ledaralasanak.
Jó vita volt, nálam Team Ember nyert.
Bármikor szóba jön a Black Mirror, nem tudom megállni hogy az USS Callister (4/1) című epizódot megemlítsem.
Ateistáknak azzal az epizóddal jól lehet érzékeltetni az Isten nyilvánvalóságát.
Ezt kifejtenéd picit bővebben?
Abszolút ide kapcsolódik, a Stanislaw Lem Solarisa tökéletes Black Mirror rész lehetne.
Azért a Black Mirrornak is vannak olyan részei amik egész pozitív képet festenek a jövőről. Pl. a San Junipero
Az ugyanolyan borús csak valamiért próbálták happy endnek eladni
A későbbi évadokban tényleg van pozitív végkifejlet
az qrvára nem happy end. Az igazán black mirroros cucc azzal a résszel kapcsolatban az, hogy már a nézők is azt hiszik, hogy happy enddel zárul :)
Emberek... Ki beszélt happy endről? Azt írtam pozitív.
@@toumetha Én meg erre reagáltam, hogy nem az
@ nem is pozitív
Ha nem olvasta volna, Robinak ajánlom Harlan Ellison "Szája sincsen, úgy üvölt" (I Have No Mouth And I Must Scream) című novelláját. Rettenetes vízió - 1967-ből..
dr. Daubnert Bélát vagy Gánti Bence által alapított Integrál Akadémiát miért nem hozta fel példának?
egy egyensúlyban lévő integrál szint elérésére kellene törekedni
Melyik műsoroknál nincsenek nézők? Csak az önkényesnél? Kíváncsi vagyok, hogy hányan mennek el ilyesmikre beülni.
Változó. Itt 170-en voltak, de 50-100 fő közt az általános.
Transztendes is erről szól.
Felizguláson kívül (lásd fétisek) , és haragon (karácsonyfatalp) kívül baj, ha érzelmeinket ember helyett tárgyra vetitjuk, ilyen ki/behelyettesítő jelleggel
Volt egy tudományos kutatás (Arthur ezt nyilván jobban ismeri), különböző szakterületek kiemelkedő képviselőit kérdezték meg, hogy ha egy civilizáció képes lesz magát illetve önmaga világának végtelen kimenetelét modellezni, elvégzi-e, a válasz egyértelmű igen. Ebből jön az szintén egyértelmű következtetés, hogy ilyenformán a szimulált univerzumok sok nagyságrenddel felülmúlják a természet által létrehozott univerzumokat. Ebből az következik, hogy 99.9999999%-a valószínúsége, és it a 9-eseket igen sokáig folytatni lehet hogy mi magunk is egy szimulált univerzum részei vagyunk.
De ebből ugyanolyan valószínűséggel következhet az is, hogy soha nem lehet erre képes.
Kérdés, hogy számunkra ennek mégis miféle jelentősége lenne.
@@JusztinaLBerta Ha a világ végtelen, akkor a soha nem létezik. De kérdésedre válaszolva, hogy mi a jeéentősége számunkra, SEMMI, ez csupán kozmológiai agymenés, ami akár igaz is lehet. De van a nagyon kemény valóság és amit Arthur nem akar tudomásul venni, hogy az AI fejlődésének és az informatika elterjedt felhasználásának megvannak a maga keretei, aminek a végén járunk, részletesen erről Gelencsér és Szatmáry akadémikusok. ruclips.net/video/LLbKLwDUsbs/видео.html
Nem, hogy inkább Huxley utópiáját valósítanák meg a hatalmak: Jó csajok, minden nap mással fekszel le, orgiák, LSD tripek, persze csak akkor ha alfa vagy mert nekik mindent lehet :DD Inkább a Szép új világ, mint az 1984.
Már az Apun is rémes volt, mikor Robi elolvasott/látott valami sci-fit és úgy beszélt róla, mintha ez a valóság lenne. A kedvenc tévképzetem, ami néha néha elhangzott eközben: Az író tudta, hogy ez lesz, mert leírta és úgy lett!
Amúgy Orbán, vagy Hont is így látnok: Mond millió dolgot, ha bejön veri a mellét, hogy megmondtam, ha nem jön be kussol. Esetleg olyan jóslatot tesz, ami mögött meg kiadja a parancsot: Jóslat, hogy ez a politkai kommunikáció nagyon durvul, itt még verekedés is lehet --> Megjelenik Menczer pár nap múlva és habzó szájjal kötekszik.
Nagyon nem volt jó hallgatni ezt a beszélgetést.
Javaslom az értő hallgatást. Pont az ellenkezőjét mondta Robi is, nem azt, hogy onbeteljesito bármi, hanem azt, hogy a leírtak már nem tudnak megtörténni. Nekem a kedvenc filozofiAI részeim közt lesz. Pedig mindig erős.
Azért nincs egyik rész se túl bonyolítva. Egyes pletykák szerint betépve írják az összeset, és igaznak is tűnik, hisz legtöbbször vesznek egy mai technológiát, aztán felturbózzák és globálissá teszik. Mint az a pontozós is. Egy sima lájk gomb van túlgondolva, közösségi médiás visszajelzésből társadalmi és egzisztenciális szintű minősítéssé duzzasztva a jelentőségét.
Gondolkodást lehet programozni, érzéseket nem. Ezért soha nem lesz az AI-nak lelki betegsége vagy pszichés kórképe vagy lelkiismerete. A "végkifejletben" a lelkiismeret hiánya nagy gondot okozhat majd.
Úristen! Én vagyok az egyedüli aki a chatGPTnek is köszönni szokott? 😂😂😂
Nem!:)
@juditakalman akkor megnyugodtam. 😅
Nem 😂
A témában a Writing Doom című rövidfilmet érdemes megnézni, itt youtube-on fent van.
A Mindjárt jövök volt Berecki Zoltán legjobb alakítása. 😎
1:41:20 Én nem tartom fontosnak, ezért nem iratkozom fel, nem követem be, nem kérek értesítéseket, és nem szívesen támogatom a szélsőközepet. És légyszíves ne ti mondjátok meg hogy mit kéne csinálnom :D
Te nem, de mások attól igen. Vedd úgy, hogy nem neked szól ez a felhívás... tekerd át ha mégis túlságosan zavar. Probléma megoldva :)
@@adriusseo1955 Köszönöm a megoldást :D Én hősöm ^^
@ "Some people have real problems" 🙂
@ Eeeeeeeeeeejaaa xD 🤭
Sokkal jobb lett mint a legutóbbi hülye röhögcsélés. De Puzsér még mindig nem a legjobb beszélgetőpartner, ezért a műsor témája is bagatell dolgok körül forog. AI-házastárs, social média, a kinai disztópikus pontrendszer, stb - ez mind valamennyire érdekes, de ugyanakkor irreleváns , bagatell dolog.
Úgy néz ki ugyanis, hogy hamarosan véget ér a kor, amiben az ember volt a legintelligensebb (értsd: leghatalmasabb) entitás a bolygón. A fáraó, a császár, Sztálin vagy bárki más mind evett, ivott, aludt, emberi módon és sebességgel gondolkodott az emberi intelligenciájával emberi dolgokról, és ami a legfontosabb, amikor eljött az ideje megörgedett és megdöglött (a többiek örömére). Ezek egyike sem lesz igaz a hamorosan helyükre lépő digitális, önmagát rekurzív módon fejlesztő entitásra. Nem lesznek sem biológiai szükségletei, sem korlátai, nem emberi sebességgel és nem emberi intelligenciával fog gondolkodni általunk érthetetlen dolgokról. Hogy milyen lesz a a világ vele, alatta, azt senki sem tudja. Én mondjuk a magam részéről el nem tudom képzelni, hogy hogy tudna bárki emberfia (Trump, Hszi, Sam Altman vagy bárki más) kontrollálni egy ilyen entitást.
Úgy tűnik Artúr, (a sapkás úriember) érti ezt, és (teljesen jogosan) be is van szarva a gondolattól, hogy hamarosan a homo sapiens csak az második számú faj lesz a bolygón. Keressetek egy neki illő beszélgetőpartnert, valakit aki tudja kicsoda Stuart Russel, Robert Miles, Bostrom etc..akkor lesz a beszélgetés igazán érdekes, releváns, és nem bagatell.
Ez egyrészt igaz, másrészt viszont az emberek egy része egybe fog olvadni a gépi intelligenciával. Persze a végeredmény nem emberi entitás lesz így sem.
Hasonló egyébként már lezajlott korábban is, hiszen a dns-ünk egy része neandervölgyi eredetű, tehát nem egyszerűen leváltottuk, hanem magunkba olvasztottuk őket.
@@laszlopapp1269 csak az olyan slow take-off eseteben, mint ami a neandervölgyi -homo-sapiens relacioban lezajlott. Fast take off eseteben, vagy hosszabb tavon ugyan mit tud az aktualis 'neandervölgyi' nyujtani?
Neha sirni tudnek, nem magam miatt, en egy ven fasz vagyok, hanem a gyerekekert..
@Api_Kelenken öntudatot. Jelenleg nem tudjuk, hogy az AI magától valaha tudatos lesz-e, az összeolvadás révén viszont az lehet. Ez egy kölcsönösen előnyös szimbiózis lehet, mert az ember megőrizheti és kiterjeszthetik a tudatát, a gép pedig saját akarata tesz szert.
@ Egyreszt nem tudom miert lenne szamara a öntudat elöny. A celjai elereseben nem hiszem hogy segitene, inkabb csak hatraltatna. Masreszt (gondolj rolam amit akarsz, de) ahogy Claude-ot tanulmanyozom, en nem tennem a kezem a tüzbe, hogy teljesen biztos, hogy semmifele öntudata sincs. Emberi öntudata nincs, de hogy lakik-e ott valami öntudat-kezdemeny, azt en a laikus paraszti eszemmel nem tudom megmondani. A baj az, hogy senki mas sem..
Szerintem csak találgatunk és ezzel nincs semmi gond, azzal már inkább, hogy ha a találgatásokra építünk egy gondolatmenetet, véleményt, meggyőződést. Azt sem tudjuk mi lesz egy év múlva ezen a téren - ennek mentén lehetünk optimisták, pesszimisták, szkeptikusok, de mindegyiket érdemes kellő fenntartással kezelni. Mit lehet tenni? Figyelni, próbálni megérteni mi és miért történik - de ne előítéleteink, előfeltevéseink mentén hanem amennyire lehet objektívan, elfogulatlanul.
Marika For Prezident csatornáját demonetizálták!
Nagyon irritáló, nem a téma….mennyivel jobb beszélgetés lett volna ha csak Robi és Artúr beszélgetne.
Robi olyan, mint Bing a Fifteen Million Merits részből. Külön műsort kap a rendszer fikázására. Ám idővel ez is csak egy lesz a sok közül.
Egy pszichologus vendeg jol allt volna a temanak. 😇 Hogy mi tesz vkit emberre, h mik a lelki jelensegek (pl. a figyelem, akarat, kepzelet, erzelmek, stb.), h mire kepes ebbol a mesterseges intelligencia es mire nem lesz soha, jo lett volna korbejarni egy hozzaertovel is. ;)
A tudattal kapcsolatos problémák abból erednek szerintem, hogy valójában csak egy lélek (alany, én, atman) van a világban, hiszen ellenkező esetben a tudatnak szét kellene folynia, mikor egy másik emberrel pl. kommunikálunk. Mert a világ csak úgymond az önvaló álma, a szolipszizsmus a helyes.
Ráadásul tudattal nem érthető meg a tudat, minthogy a teljes lét a tudattal egyezik meg, minden a tudatban van, és nem lehet belőle kilépni, hanem visszacsatolás keletkezik a filozgatással.
@@azidegszanatoriumarisztokr8013 Tehát egy számunkra felfoghatatlanul "nagy" entitás idegsejtje az univerzum. Az egyszerű szavainkkal legalábbis így lehet körülírni.
1:28:25 Artúr most ezt inkább letekerné. Mert ha őszintén elmondaná a véleményét, legközelebb lehet be se engedik Kínába. 🤡😀🤐
gép és szorongás, ha ismeri az összes ismert információt akkor is belefuthat a problémába; minnél okosabb valaki annál kitűnőbb kifogásokat talál ki akár magának, hogy változásokat hajtson végre.
Volt már film az ellenőrizetlen AI-okról az optimistábban a levélíró szerelme törli magát, mert veszélyes, a terminátorban törlik az emberiséget, a mátrixban a kilépési kísérlet eredménye egy elem helyére rakja az emberiséget, vagy "anya" megválogatja melyik tenyészett utód léphet ki a világba.
Lélek, program összeférhető elméletileg, az hogy az emberihez hasonló memória rendszert éöpítenek inkább hiba. Az emberi agy alapvetően nem pontos információk alapján működik, hanem előkészített válaszok és intuicók összevetésével. "ezt láttam már rózsa"-- A rózsa illatos, tüskés, szeretik a nők ajándékba kapni, jobb üzlet rózsát termeszteni és az árából búzat venni.mint búzát termeszteni,...." Ha egy számonukra kedves nő van előttünk a kapcsolat a rózsa ajándékozása, ha nyújtják felénk ösztönösen elkerüljük a tüskéket, ha beszéd témája mezőgazdaság felidézzük az ide kötdő információt. Ha jön szembe valami ami autó szerű a szerint reagálunk, innen erednek az előítéleteink is, Ez rendszer gyors, de becsül és nem konkrétan kiszámol. A becslésekben mindig van hiba (a kedvelt hölgy alergiás a rózsára).
Semmitől! Az lsd-s terápia is mesterségesen meggyorsított folyamat ugyanúgy megúszásra megy mint a másik...
Nem tudom Robi nekem Sziporka annyira nem ,de gyermekkori fétiseim közt volt: Ariel, Atta hercegnő aki kissé bizarr mert hát km ő vele pláne nem lenne konfliktus a méreteimből adódóan😊 ...Fióna mindkét formában...de hát a királynőm Anna
Nekem két Blak Mirror epizód van meg nagyon. Az egyik a "Metalhead" amiben egy megállíthatatlannak tűnő robotkutya üldözi a főszereplőket. Számomra ez azért volt félelmetes, mert a legtöbb technológia közül, amit a Black Mirrorban bemutattak talán ez volt a legjobban a jelenünkben is már láthat, hála a Boston Dynamicsnak.
A másik meg a Hated in the Nation amiben a kipusztult méheket helyettesítő mini drónok megtámadják az embereket.
ruclips.net/video/hzrWANNrNvs/видео.html
komolyan ez az ai barátnő téma olyan mint ha két 14 éves srác beszélgetne Robival.
Tragédia, ez a világ
Ja, hogy ezt is!
Arthur, láb jegyzet.
Ha írsz egy protokollt,tudod a kőművesnek mondani.
Barát ezt benézted,ablak nem ide... hanem oda.
A kiberbiztonági szakembernek :) az AI csaj nem fog elhagyni nem kell félned! :)
20:34- Te miről beszélsz? Szerintem vágyálmokról.
1:20:53
Pont tegnap kommenteltem ezt a Trumpos buli alá.. 😩 a black mirrort.
☀☀☀☀☀
Morálisan nem követi le az embert a technologia. Lehetne jó egy technológia de akkor kellene bevezetni amikor a társadalom érett lesz rá. A virtuális barátnő témát hagyjuk mert aztem nem téma...
Na de sokszor a technológia tette éretté az embert. Elég pl. Galilei távcsövére gondolni, alapjaiban változtatta meg az antropcentrikus világképet és tette végső soron ezzel érettebbé az embereket és persze voltak a tagadók, azok akik nem voltak hajlandóak belenézni a távcsőbe.
Amikor a társadalom éretté lesz rá kitétellel a végtelenbe kitolhatnánk a bevezetését.... a társadalom érettségén lehetne dolgozni akár új eszközökkel, megoldásokkal is. Inkább ez lenne az elvégzendő feladat, mindenkinek aki ebben bármilyen szerepet tud vállalni.
azért a távcső nem egy fogyasztói technika, sztem teljesen más. @@plinker439
Stargate egy náci kezében= valóravált Black Mirror. Ha nem érted, nézd meg a két videót, amit idetettem.
Semmi szocialista nincs benne, hisz pont ez a baj vele... A probléma Elonnal pont az, hogy semmit sem képvisel, CSAK a hatalmát. Már rég sitten lenne a csávónak a helye Trumpal együtt. A Bob Roberts filmet kéne megnézni, hogy valaki értse mi zajlik a politikában.
Nem nézem.
A stargatenek semmi köze Muskoz. Pont nagyon ideges is most emiatt. A chatgpt-s Sam Altman projektje a stargate. Aki egybéként nem jobb musknál, csak másképpen rossz...
Szorongással küszködő AI? Marvin, a paranoid android Douglas Adamstől. 😉
puzsér 10 percen keresztül beszél a freefall című epizódról aminek nem is az a címe XDD
Nosedive
52:07
Mar meghalt mind.
Az AI nem fogja az emberiséget kiirtani, de jó sok értelmiségi munkáját megszünteti majd.
@@alkalomadtan ami azt jelenti hogy eléggé félresikerült találmány. A nehéz meg unalmas fizikai munkát (bányászat, mosogatás) kellene kiváltania, nem azt amit örömmel csinál az ember (rajzolás, írás)
@@nihil0771 Az iparművészeknek annyi. A képzőművészek meg megmaradnak, ahogy eddig, mert ott nem csak a mű, hanem a művész is számít. Ahogy hiába győzi le a sakkozót az AI, meg a súlyemelőt a targonca, nem azért van sakk és súlyemelés, mert valami konkrét feladatot kell ellátni.
A bányászattal a nehézség az, hogy a bányászat költségeinek zöme nem a dolgozók fizetésére megy el, hanem minden másra (energia, tőke, fenntartás, stb.). Oda energia kell, meg erőforrás.
A mosogatással meg megint az a gond, hogy oda majdnem humanoid test kellene, az meg macerás, mert hardver.
Ha a kapitalizmus logikája szerint működtetjük, akkor logikus - eladó szempontjából nézve: az értelmiség munkája kevéssé a fizikai térben zajlik (tehát egy csomó dologra nem kell figyelni, felkészíteni az AI megoldás, könnyebben teríthető világszerte, nem kell szállítani, központilag karbantartható, üzemeltethető) , vevő szempontjából nézve: a kvalifikált értelmiségi munka drágább, nagyobb költség neki. De ez lehet, hogy idővel változik... mármint az értelmiség adottságai révén könnyebben tud adaptálódni a megváltozott helyzethez, mint egy betanított munkás. Ezért kevésbé is kiszolgáltatottabb, mint a képzetlenebb rétegek.
🤗!Nekem 1 dolog volt megdöbbentő:
-egy kísérletben ,behatárolták az MI-t...,mire a reakciója az lett,h elkezde,független más szerverekre menteni magát,tehát...-mivel ember táplálta,azt az "ösztönt"?követte,h nem nyírtok ki...."mentem magam"-keresem a kiutat😮😮😮.
A világ megőrült-🤑🤑🤑-ez van.(a világ leghatalmasabb elnöke egy🤡...sajnos nem bolond ,mert akkor vicces,de BÖLCS lenne(0) -mi kell még?A kelet válaszolni akar...mi kell még?....Tán nem megérett a világ egy beöntésre?(se etika,se erkölcs,se tisztelet,se tartás,se,se,se)(9)Minden kell,gyorsan ,egyszerűen... a felesleg.Szép napot....gondolkodást...[9]
Jaj ne! Ugye nem fogjátok megismételni Elon Musk Mars terraformálását, a technológia általi megváltást, az Isten letaszítását és az ember felmagasztalódását az ő mindentudása által? Ugye nem?
Egy jó témát már elrontottatok, a Sáska megszűnt, még az FilozófiAI-t szerettem. :(
A Sáska egy nagyon jó műsor volt, nagyon sajnálom hogy megszűnt...😢
@@MrZelnikdFAM azt mondta az Apu elveszi az idejét és a Sáska nagyon melós, ő meg ha lehet inkább "munka nélkül" szeretne jól keresni. Értsd a Sáska rákészülős, az Apu zsigeri.
ruclips.net/video/sglbIVO9IQQ/видео.htmlsi=BLAYbLwVG_avwSbp
ruclips.net/video/hzrWANNrNvs/видео.html
ruclips.net/video/jPiUN8fb3Og/видео.html
ruclips.net/video/VLEVRG3JoKA/видео.htmlsi=KaTzdtc1XZM2Vleg
Puzsér nem ismeri a ChatGPT műkdését
4:48 - Az a helyzet, hogy ezt csak az igazi hülyék fogják elhinni.
10:27-Akkor mi a f@szért pofázol??? Állj ki az elbaszott elveidert, Robi srác!
Az a helyzet, hogy ezt mondták 200 éve a repülésről is. :)
420. like sorry not sorry
Ezt sose értem.... mi az, hoyg valóra vált? a mirrort senkise érti?
ruclips.net/video/kO7POQ3lEAg/видео.htmlsi=Q-P86aSsHRtQAIli
ruclips.net/video/TCIdv3OdMlE/видео.htmlsi=DVZpJ5x0FrVM-8G2
A Nosedive végén a csaj felszabadulása a börtönben katartikus.
🔮ruclips.net/video/ZOozhe30kRM/видео.htmlsi=8QfRo4nBK780nb2y
ruclips.net/video/flLoSxd2nNY/видео.htmlsi=Y1lircABEFXWe3Ll
(🦋 ruclips.net/video/6qE9BOe8XpY/видео.htmlsi=WgOfxwRq9ssjF5bF)
Köszönjük!
Köszönjük!