Вітаю Вас! Моя мама завжди варила борщ тільки на буряковому квасі. Я теж робила квас, але заливала буряки не перевареною водою, а сирою з криниці. Через тиждень зливала в окрему банку готовий квас, а буряк знову заливала водою. І його можна стільки разів заливати водою, аж доки буряки не стануть світлими. Швидкість приготування квасу залежить від температури в приміщенні. Чим тепліше, тим швидше приготується квас. Дякую Вам за Український контент і величезна вподобайка!
Не лише раніше так робили, а й зараз всі, хто робив, і зараз так заливають просто водою. В селах всі так квасять буряки. Ми з мамою в Києві і такий самий рецепт з Полтавщини маємо. І борщі варимо зі старим салом, бо з ним смачніше. Так що, всі традиції зберігаються і живуть в сучасному світі.
@@ОлександрСпиридоненко Будь-ласка, це не складно. Свіже, добре просолене сало потрібно зав'язати в кілька шарів марлі і повісити в темному, сухому, прохолодному місці. Але не в холодильнику, а десь типу на балконі в шафі або надворі в якійсь шафі, якщо ви в приватному будинку живете. Десь на місяць-два. Сало повинно стати жовтуватого кольору, мазке, як вершкове масло. Воно буде мати специфічний запах, якщо ви колись їли, то не сплутаєте його з запахом зіпсованого сала. Тому що старе сало, то точно не зіпсоване, не тухле, як дехто думає. Коли у вас получиться зробити таке старе сало, то наступний шматок вийде швидше. Для цього його достатньо положити поруч з маленьким шматочком готового і так само залишити. Тоді воно застаріє за кілька тижнів. Старе сало потрібно зберігати в холодильнику в скляній банці чи в контейнері, і там воно може зберігатися роками. У мене є кількарічне сало і воно досі чудове. Для борщу потрібно взяти зовсім малесенький шматочок, розміром з фалангу мізинця, хоча любителі можуть і добрячий шматок кинути. Цей шматочок потрібно розтерти з часничком і додати за 5 хвилин до готовності борщу. Спробуйте. Якщо не вийде зробити самому, може не застаріти, а зіпсуватися чи засохнути, то попитайте у бабусь на базарі, вони можуть вам принести шматочок і ви зробите з його допомогою, скільки треба.
Моя тітка з Києва варила кулешу зі старим перетертим з часником ( гірким) салом і пшоном! До цих пір пам'ятаю цей кулеш! Смачнішої страви не їла! І розмовляли усі мої родичі, київляни, УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, і ніколи не казали, що то "сільська мова"! І всі були інтелігенцією Києва! Дід був у Спілці письменників, тітка викладач у вузі, інші тітки іикладачі в школах. А мені вже 65. Хто придумав і коли, що наша рідна в Києві стала "сільською"?! Мабудь оті "панаєхавшіе" з Донбасу!😡
Це квас нашого дитинства , пили його і були здорові. А тепер я додаю до порізаних бурячків зо два зубчики часнику та сухого кропу а для прискорення бродіння скоринку чорного хліба ! І така смакота дуже корисна при дизбактеріозі кишківника та після тривалого приймання антибіотиків.
@@lyubovn2008 а я додаю сухе насіння кропу, коли квашу буряки. І ніякого хліба для прискорення. А також додаю насіння кропу коли квашу капусту. І там теж без цукру, оцту. А тільки капуста, морква, сіль, насіння кропу, 15 горошин чорного перцю і 3-4 порваних листків лаврового листа.
Моя бабуся з Вінничини і квасила цукровий буряк і цим квасом закисляла борщ,а буряки додавала і цукровий і червоний. На Вінничині варили дуже смачнючий борщ.Дякую,що нагадали цей рецепт.
Моя мама готувала буряковий квас ще в семидисятих роках і чомусь памятаю, що напровесні, коли вже починав танути сніг, а ми діти випивали його не даючи вкиснути. Дякую Вам за Ваші кулінарні рецепти, згадалося дитинство, згадала про батьків, нажаль уже їх немає з нами. Підписка та лайк.
Дякую. Так у бурякові є речовина-бетаін-входить до складу французького бетаргину-препарату,що відновлює печінку. В Америці робили досліди,виявили,що сік буряка відновлює кров, дуже корисний для печінки,а якщо пити ,то у качків м'язи зростають,краще,ніж на протеіні. Сирий бурячок поліпшує стан жовчного міхура,якщо є пооблеми,а зараз майже в усіх ,добре їсти кожен день с початку, трошечки,поволі збільшуючи . Бо якщо немає жовчі,весь складний процес травлення йде шкереберть -не працюють ферменти, а гній -початок всіх хвороб.
Дякуючи моій матусі,тато прожив після Чорнобиля,де працював в нульовій зоні двічі,більше 30-ти років,хоч і осліп,бо мама постійно готувала йому буряковий квас!!
Бабуся в моєму дитинстві готувала такий квас. А ще вона нарізала шматочки буряків з готового квасу, обкачувала в борошні і обсмажувала їх. Це було дуже смачно.
КОЛОМИЯ МИ З БРАТАМИ ,ВІПИВАЛИ ЩО АШ БУРАК ВЕСЬ БІЛІВ. ПАМ"ЯТАЮ З ДИТИНСТВА В НАС ,КВАСИЛИ НА БОРЩ. АХ І КВАС НЕНЬКІЙ БУВ . НЕНІ ДО БОРЩУ ДОБОВЛЯЛА ВЕЛИКУ КІСТКУ З СВИНЬЙ.
Моя мама завжди робила квас, але там був буряк полосатий і трохи цукрового, квас був смачний і різкий, я завжди пила його і навіть їла буряки. Такого смаку більше не зустрічала та і цукрового буряка вже не знайти. Дякую. Спробую Ваш рецепт.❤❤❤
Буряковий квас ,робила моя бабуся, було це дуже давно.Я сама давно бабуся.Колись спробувала зробити і в мене буряк був м'який і не смачний.Подивилася Ваше відео і думаю спробувати ще.Бо це всетаки корисно.
Дякую Вам за рецепт квасу. Обов'язково приготую і квас і шпундру. Тільки я сала і смальцю не люблю тому приготую на олії. Мирного неба Вам над головою.
Дуже рада, що натрапила на ваше відео 😊👍 Моя свекруня готувала борщ обов’язково з квасом, а я якось не розпитала рецепт приготування, але борщ в неї виходив особливо смачний! Дякую вам за рецепт і бажаю процвітання вашому каналу 😊❤️
Моя бабуся теж варила на "квашених буряках" борщ із свіжого петушка, а я козявка мала не хотіла часто його їсти. Зараз 40+, згадувала, як то зробить. Дякую
А у мене квас виходить коли я роблю капусту по - грузинськи. Це маленькі крижавки капусти розрізані на четверо. І перекладають їх нарізаним буряком. Але на дно кладемо добрий пучок петрушки, часник, перець горошком.Заливаю соленою водою. Через тиждень вже можна спробувати. Коли розсіл перестав тягнутис ь, то все готове. Смакота. Все перекладаю в банки, а залишковий розсіл теж окремо в банки. Заправлю борщ. Духмяний 😋😋😋 А тепер на ньому буду робити Ваш рецепт Верещаки і Таратута.
Сахарний буряк І борщовий з червоним,і не маленькими а можна великими вкидати в банку,і не вкоему разі кіпяченої, тільки сирої води заливати . І ніякого тіста чи ще чогось. І в борщ квас добавляли і буряк соломкою нарізали також в борщ.
Це просто чудовий рецепт. Раніше такого до подробиць мало хто розказував. Але є одне "але" - час переходити від варіанту "руки, що розмовляють" до варіанту "дивіться на мене уважно, а я вам розкажу як правильно..."
Вітаю! Буряковий квас дуже корисний при захворюваннях щитоподібної залози та взагалі для оздоровлення. Вживаю, подобається! Готувати просто, а користь величезна!
Моя бабуся, моя мама... а самим соромно чи западло? І взагалі, всі малосольні овочі - вищий клас, і корисно, і смачно. Сам давно роблю, і Вам рекомендую. Тільки бажано зі свого городу...
Моя мама робила буряковий квас бочками,буряки ложила і червоні і цукрові,це було неймовірно смачно,ми його брали по 10 літрів в поле,як саджали картоплю і нам його не хватало.Всім гарного дня.
Вітаю. Раджу спробувати буряковий квас за таким рецептом. На 2л банку: 1 червоний буряк середнього розміру, 1 морква невеличка, 2-3 зубочки часнику, 1 чайна ложка без гірки солі. Все порізати соломкою, залити водою, накрити марлею і в тінь. В залежності від температури, якщо тепло, в літку готувати, то 3-4 дні, якщо прохолодно, то довше. Можна мішати 1 раз на день, буде швидше. Напій виходить суперовий! І смачний і втоляє спрагу і корисний. Якщо хочете пікантний смак у квасі додайте трішечки хріну або зерна гірчиці.
ЖІНОЧКО ДОБРОГО ВАМ ДНЯ. Я ВАМ СКАЖУ ,ЩО В НАС НА КОЛОМИЙЩИНІ ДО ЧЕРВОНОГО БУРАКА ,КРИШИЛИ ЦУКРОВИЙ БУРЯК . УЖЕ ,ЧЕРЕЗ ТИЖДЕНЬ БОРЩОВИК ,БУВ ГОТОВИЙ. ПИЛИ БОРЩ І ВАРИЛИ. ПРАВДА В НАС БУЛО ,ДВІ ПЯТИ ЛІТРОВІ БУТЛІ. ТАК, ЩО МАСКАЛЯКАМ І НЕ СНИВСІ І ТАКИЙ БОРЩ.
В нас на Стрийщині борщ з квашеного буряка називають польським борщиком В нас такий борщ готуючи тільки н в різдвяний піст і на Святий вечір. Має бути пістий підбитий мукою з часником, засипаний пшоном.
Моя мама дуже гарно вміла псувати продукти. Її буряковий квас не забуду, така вишукана плісняво-смердюча жижа!!!! Казала що це сімейний рецепт, вони дуже любили оте і змушувала нас оту гидоту пити. Я знаю, що кухня то не коник моєї мами (вона, моя мама, чудова жіночка, професорка, відслужила в силових структурах), але до бурякового квасу маю упередженне ставлення. Спробую, все ж! Може, дійсно, не таке воно страшне.
В мене теж, і я вилила цого😢😢😢 У на в атб магазині, буряк вічно з пліснявою. Я вибрала без неї, але ж пори могли, всеодно бути. Як думаєте, це может бути із-за цього?@@kulinarny_vytivky
Я робила все, як Ви радили, мила банку содою, залила чистою водою, але забула через тиждень до буряків глянути і за 2 тижні на поверхні банки утворилась махрова чорна пліснява, яка пахла землею, довелось вилити все. Буду пробувати зробити ще раз, але вже за буряками буду дивитись і знімати пінку.
Взагалі квас робиться з буряків борщовиків і цукрового буряку, і один для кольору можна столовий, тоді смак неперевешений, так робила моя свекруха, бо раніш не було ще таких столових буряків.
Так,моя бабуся колись квасила цукрові буряки в емалірованному чугунному казані і добавляла 1-2 червоних буряка для кольору. Смак того борщу не можу забути, я ще в школу ходила,а мені вже 66 років
Моя мама теж, я зараз просто додаю ложку цукру на 3л, кваситься 3-4 дні, ще мама казала, коли береш частину квасу, то банку можна доливати водою, але не більше ніж подвійна норма води що заливалася при заквасці.
Щиро вдячний. У нас на Святвечір матуся готувала борщ із квашеного буряку з вушками. Матір відійшла у вічність, а рецепту не залишила. Тепер маю надію що ситуацію виправлю. Підписуюсь в очікуванні рецептури шпундри.
Цікаво, вушка в борщі мається на увазі свинячі, чи вироби з борошна? Щодо шпундри - рецепт я вже опублікувала, приємного перегляду ruclips.net/video/OjgoK3Jjh_E/видео.html
Зробив ! Усе як ти це робила !!!....кинув кі--ло нашинкованого буряку ! Залив то джерельною водою ! Пройшов тиждень піна ! Була ..але коли переливав той ! Два рази витік на пол!!!?? Субстація зробилося не як газований квас !! А як кісель ! За смаком неможу казати що кислий ! Скоріш якісь нейтральний ! Але кісель !!! ...роблю зараз ребра !! Так мені цікаво !! Це хочаб у мене вийде .....??????
Моя мама і я так роблю. Борщовий буряк розрізаю на 4-6 частин,складаю у трилітрову банку,заливаю колодязьною водою і додаю на два пальці неповний полустаканчик солі. Бродить у теплі та темноті. Ніколи не тягнеться і квас кислий.
Добридень. Завжди страшенно "всерджуся", коли бачу відеостравописи "СПРАВЖНІЙ український борщ", "СТАРОДАВНІЙ український борщ" і т.п. а поруч з буряком,морквою та цибулею стоїть ТОМАТНА ПАСТА😡!!! От подумав би автор:ДЕ брали наші пращури 500 років тому томатну пасту чи томатний сік??!! Ну що за бздури!!! Та це НЕ український борщик!!!це "борщь з общєпіта"!!! Це ніщо інше,ніж систематичне знищування культури та національної пам'яті. Ось і тут читаю:вперше чую, ніколи такого не їла і т.д....сумно...
У дитинстві мала погане рідке волосся. І моя прабабуся Векла Дорофіївна мила мені голову буряковим квасом. Пам'ятаю глиняну підлогу в хаті і миску з червоним квасом. Волосся росло як із води. І сьогодні після декількох операцій і наркозів мию голову таким квасом і рятую те, що залишилось. Прабабцю Веклу пам'ятаю. Вона народилась 1900 року і прожила 95 років. Я уже студенткою була як вона пішла на той світ. Та рецепт залишила. Може комусь і такий спосіб використання квасу підійде.
Вітаю! Ви надали людям дуже, дуже погану рецептуру, яка реально може вбити людей. Чому? Тому що замість кисло-молочного бродіння, можливо отримати інші види бродіння як то Лимоннокисле бродіння, Пропіоновокисле бродіння, Метанове бродіння, Гліцерінове бродіння, тощо, яки можуть дати існуванню у розчину патогенні флори як кишкова паличка (з вашої дупи яка залишилась на руках), поліформи, клострідії, сальмонели, лістерії, тощо! Для того щоб отримати корисне Кисло-молочне бродіння, треба пригнічувати патогені і надати змогу швидкого розмноження перших поселенців Кисло-молочного бродіння як то бактерії Leuconostoc mesenteroides які вже присутні у буряку. За для цього заливають не "скрепною водою довбнів" а водою яка містить 2% (максимум до 2,5%) розчину харчової солі. Чому ви такі недорозвинені?
Вітаю Вас! Моя мама завжди варила борщ тільки на буряковому квасі. Я теж робила квас, але заливала буряки не перевареною водою, а сирою з криниці. Через тиждень зливала в окрему банку готовий квас, а буряк знову заливала водою. І його можна стільки разів заливати водою, аж доки буряки не стануть світлими. Швидкість приготування квасу залежить від температури в приміщенні. Чим тепліше, тим швидше приготується квас.
Дякую Вам за Український контент і величезна вподобайка!
Дякую за такий теплий відгук ❤️
Було сказано не перевареною водою, а фільтрованою!
@@veratokarchuk9537От і ні .Сказано було ,що фільтрованою кіпяченою водою.
Ні,або фільтрованою,або варено@@galinagala5432
От з такого столового буряка ми вирили борщ.Смак не повторний.
Колись варили борщ тільки на квашеному буряку.
Дякую за рецепт.
В мене бабуся, буряковим квасом заправляла тертий хрін. Мирного неба всім❤
Я теж обожнюю хрін з квасом до холодцю
Не лише раніше так робили, а й зараз всі, хто робив, і зараз так заливають просто водою. В селах всі так квасять буряки. Ми з мамою в Києві і такий самий рецепт з Полтавщини маємо. І борщі варимо зі старим салом, бо з ним смачніше. Так що, всі традиції зберігаються і живуть в сучасному світі.
Розкажіть, будь-ласка, про старе сало у борщу. Бо, коли батько варив, не питав, а зараз вже нема в кого.
Дякую.
@@ОлександрСпиридоненко Будь-ласка, це не складно. Свіже, добре просолене сало потрібно зав'язати в кілька шарів марлі і повісити в темному, сухому, прохолодному місці. Але не в холодильнику, а десь типу на балконі в шафі або надворі в якійсь шафі, якщо ви в приватному будинку живете. Десь на місяць-два. Сало повинно стати жовтуватого кольору, мазке, як вершкове масло. Воно буде мати специфічний запах, якщо ви колись їли, то не сплутаєте його з запахом зіпсованого сала. Тому що старе сало, то точно не зіпсоване, не тухле, як дехто думає.
Коли у вас получиться зробити таке старе сало, то наступний шматок вийде швидше. Для цього його достатньо положити поруч з маленьким шматочком готового і так само залишити. Тоді воно застаріє за кілька тижнів. Старе сало потрібно зберігати в холодильнику в скляній банці чи в контейнері, і там воно може зберігатися роками. У мене є кількарічне сало і воно досі чудове.
Для борщу потрібно взяти зовсім малесенький шматочок, розміром з фалангу мізинця, хоча любителі можуть і добрячий шматок кинути. Цей шматочок потрібно розтерти з часничком і додати за 5 хвилин до готовності борщу.
Спробуйте. Якщо не вийде зробити самому, може не застаріти, а зіпсуватися чи засохнути, то попитайте у бабусь на базарі, вони можуть вам принести шматочок і ви зробите з його допомогою, скільки треба.
@@IrynaChereshnya Щиро дякую!
Дякую вам за зберігання рецептів автентичних українських страв. Діліться ними й далі, щоб не зникли. Будьте здорові!
Моя тітка з Києва варила кулешу зі старим перетертим з часником ( гірким) салом і пшоном! До цих пір пам'ятаю цей кулеш! Смачнішої страви не їла!
І розмовляли усі мої родичі, київляни, УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, і ніколи не казали, що то "сільська мова"! І всі були інтелігенцією Києва! Дід був у Спілці письменників, тітка викладач у вузі, інші тітки іикладачі в школах. А мені вже 65.
Хто придумав і коли, що наша рідна в Києві стала "сільською"?!
Мабудь оті "панаєхавшіе" з Донбасу!😡
Це квас нашого дитинства , пили його і були здорові. А тепер я додаю до порізаних бурячків зо два зубчики часнику та сухого кропу а для прискорення бродіння скоринку чорного хліба ! І така смакота дуже корисна при дизбактеріозі кишківника та після тривалого приймання антибіотиків.
@@lyubovn2008 а я додаю сухе насіння кропу, коли квашу буряки. І ніякого хліба для прискорення. А також додаю насіння кропу коли квашу капусту. І там теж без цукру, оцту. А тільки капуста, морква, сіль, насіння кропу, 15 горошин чорного перцю і 3-4 порваних листків лаврового листа.
@@Любов-е7з Роблю так само які Ви але подобається в капусті насіння тмину .
@@Любов-е7з Суппппер чудовий посіл капусти. Так робили всі жінки наші, без води і сахару!
Моя бабуся з Вінничини і квасила цукровий буряк і цим квасом закисляла борщ,а буряки додавала і цукровий і червоний.
На Вінничині варили дуже смачнючий борщ.Дякую,що нагадали цей рецепт.
Я теж з Вінничини, Ямпільщина,в нас теж готували борщ з цукрового буряка ,заливали сироваткою або кисляком.
Моя мама з Одещини, готувала борщ теж з цукровими буряками, але свіжими і колір був зовсім інший, але борщ був дуже смачним!❤❤❤
Моя мама готувала буряковий квас ще в семидисятих роках і чомусь памятаю, що напровесні, коли вже починав танути сніг, а ми діти випивали його не даючи вкиснути. Дякую Вам за Ваші кулінарні рецепти, згадалося дитинство, згадала про батьків, нажаль уже їх немає з нами. Підписка та лайк.
Моя бабця на цьому бурякові варила борщ...Це найсмачніший борщ який я колись їла.
Чудово! От би ще рецепт борщу на такому квасі відзняли на відео ! Наперед дякую!
Вперше чую про таке диво. Обов'язково спробую зробити!!!
А моя бабуся буряк який гарно вквасився різала на небеличкі кусочки пересипала борошном, можна присолити, і обсмажувала на олії. Це дуже смачно.
Дякую, обов"язково спробую
Давно хтіла спробувати, в мене свекор робив в узимку. Дякую Вам, все гарно розповіли та ще такім приемник голоском
Дякую. Так у бурякові є речовина-бетаін-входить до складу французького бетаргину-препарату,що відновлює печінку. В Америці робили досліди,виявили,що сік буряка відновлює кров, дуже корисний для печінки,а якщо пити ,то у качків м'язи зростають,краще,ніж на протеіні. Сирий бурячок поліпшує стан жовчного міхура,якщо є пооблеми,а зараз майже в усіх ,добре їсти кожен день с початку, трошечки,поволі збільшуючи . Бо якщо немає жовчі,весь складний процес травлення йде шкереберть -не працюють ферменти, а гній -початок всіх хвороб.
Дякуючи моій матусі,тато прожив після Чорнобиля,де працював в нульовій зоні двічі,більше 30-ти років,хоч і осліп,бо мама постійно готувала йому буряковий квас!!
Дуже смачна штука!
Не додавайте нічого окрім води
Нехай бродить! Борщ з ним- смакота!!!!❤❤❤
Бабуся на такому бурякові борш варила і я також зараз квашу для борщу. Смак значно відрізняється
Бабуся в моєму дитинстві готувала такий квас. А ще вона нарізала шматочки буряків з готового квасу, обкачувала в борошні і обсмажувала їх. Це було дуже смачно.
Гарний контпент, чудовий голос, цікава розповідь. Щасти Вам та Вашому каналу!
Дякую.Так, дуже смачний борщ з квашеного буряка, коли він аж побіліє.
Я і сьогодні готую такий борщ.Навчилась у свекрухи його готувати.Мої діти дуже люблять цей борщ ,а тепер і внуки тут (в США)такий борщ у люблять!!!!❤
КОЛОМИЯ
МИ З БРАТАМИ ,ВІПИВАЛИ ЩО АШ БУРАК ВЕСЬ БІЛІВ.
ПАМ"ЯТАЮ З ДИТИНСТВА В НАС ,КВАСИЛИ НА БОРЩ.
АХ І КВАС НЕНЬКІЙ БУВ .
НЕНІ ДО БОРЩУ ДОБОВЛЯЛА ВЕЛИКУ КІСТКУ З СВИНЬЙ.
Ооо! Вчасно ваше відео побачила. Думала, що б то з буряками зробити. Буду робити квас 😁👍❤️
Мої мама та бабуся клали ще цукровий буряк, було дуже, дуже смачно.
3Це самий корисний квас,бо ферментований натурально і допомагає нормалізувати роботу шлунку та тиск.❤❤
Ой, классс....дякую!!! Моя бабуся такий робила і варила з ним борщ, але на той час я була малою і рецепта (процесу) не знаю. ❤❤❤❤❤
Дякую, дякую 🫶
Моя мама завжди робила квас, але там був буряк полосатий і трохи цукрового, квас був смачний і різкий, я завжди пила його і навіть їла буряки. Такого смаку більше не зустрічала та і цукрового буряка вже не знайти.
Дякую. Спробую Ваш рецепт.❤❤❤
З буряковим квасом борщ набагато смачніший.
Буряковий квас ,робила моя бабуся, було це дуже давно.Я сама давно бабуся.Колись спробувала зробити і в мене буряк був м'який і не смачний.Подивилася Ваше відео і думаю спробувати ще.Бо це всетаки корисно.
Дякую вам за вашу роботу.
Тепер і я зроблю цей квас😉
Дякую Вам за рецепт квасу. Обов'язково приготую і квас і шпундру. Тільки я сала і смальцю не люблю тому приготую на олії. Мирного неба Вам над головою.
Дуже рада, що натрапила на ваше відео 😊👍
Моя свекруня готувала борщ обов’язково з квасом, а я якось не розпитала рецепт приготування, але борщ в неї виходив особливо смачний!
Дякую вам за рецепт і бажаю процвітання вашому каналу 😊❤️
Дякуємо за чудові рецепти наших традийійних смачних страв
Спасибо за чудесный рецепт. Обязательно сделаю и спасибо за красивую родную речь. Плачу. Мира и добра
ваша рідна мова руська.
Дякую.Вам👍👍🔥🔥🔥
Вітання з Києва ❤ Колись зробила такий квас і не знала, що він має бути густим, то ж подумала, що напій зіпсований і вилила усе😢
Моя бабуся теж варила на "квашених буряках" борщ із свіжого петушка, а я козявка мала не хотіла часто його їсти. Зараз 40+, згадувала, як то зробить. Дякую
А що таке зі свіжого петрушка??,,🤣
Петушок це півник(курятина)😂
Я знаю, що таке півник.
У нас ще говорять когут.
А ось петушка не чув)))
Дякую, дуже приємна жіночка.
Вау!!! Обов'язково зроблю!!! Дякую! 💙💛
«Вау»😂😂🤣🤣🤣
♥️
А у мене квас виходить коли я роблю капусту по - грузинськи. Це маленькі крижавки капусти розрізані на четверо. І перекладають їх нарізаним буряком. Але на дно кладемо добрий пучок петрушки, часник, перець горошком.Заливаю соленою водою.
Через тиждень вже можна спробувати. Коли розсіл перестав тягнутис ь, то все готове. Смакота. Все перекладаю в банки, а залишковий розсіл теж окремо в банки. Заправлю борщ. Духмяний 😋😋😋
А тепер на ньому буду робити Ваш рецепт Верещаки і Таратута.
Дякую, цікаво!
Зацікавився,обов'язково спробую😊
Дякую за рецепт. Обов'язково спрабую.
Нектар! 👍🏻 ❤
Дякую❤
Мій чоловік казав, що як робили на шахті Засядько, то пили буряковий квас перед зміною, бо знижує тиск. Бо працювали на глибині більш 1 км.
Ага, квас вони там пили, квас)
Привіт землякам)))
Дякую, я теж так готую, мене навчила мати мого чоловіка. А ще добрий квас з терену.
Поділіться рецептом, ніколи про такий квас не чула?
Сахарний буряк І борщовий з червоним,і не маленькими а можна великими вкидати в банку,і не вкоему разі кіпяченої, тільки сирої води заливати . І ніякого тіста чи ще чогось. І в борщ квас добавляли і буряк соломкою нарізали також в борщ.
А я давно ,как мамы не стало ,не вижу сахарный буряк
І моя бабця так готувала квас, білий і червоний бурак добавляла, а потім він стояв у банці у прохолодних сінях на лавці❤
@@СвітланаСереда-ч5л а в нас стояв на столі. но мама часто казала а що на борщ залишиться, його пити любили ми.
@@СветланаРубанчикова якщо поряд сахарний завод . то на кагатному полі він є. і ще сахарний буряк допомогав броженію.
Дякую
Це просто чудовий рецепт. Раніше такого до подробиць мало хто розказував. Але є одне "але" - час переходити від варіанту "руки, що розмовляють" до варіанту "дивіться на мене уважно, а я вам розкажу як правильно..."
Поставила вподобайку.
Поширюю.
Дякую. Пiдписалась :)
Вітаю! Буряковий квас дуже корисний при захворюваннях щитоподібної залози та взагалі для оздоровлення. Вживаю, подобається! Готувати просто, а користь величезна!
Дякую за інфо
Моя мама завжди варила борщ тільки на буряковому квасі.
А я додатою сіль,часник і стебла кропу.На цьому квасі варю борщ і затовкаю салом.
Дякую🙏 Теж хочу спробувати квас. А буряком не віддає ?
Віддає, але не настільки різкий як сирий буряк
Я особисто витримую банку з буряками що квасяться, без переміщення в холодильник, але не в теплій кімнаті а ближче до балкону , 21 день .
❤❤❤❤❤
Резиночка называется канцелярской.
До сих пір в Польщі квасять буряки,і борщ -це сік з квашено буряка..тільки до води додають сіль,часник,перець(як на огірки квашенні
Квас раніше робили із цукрового буряка ,а для кольору два або три буряка чеовоні тоді він дуже добрий ,різкий ,пили кидали в борщ ото настоящий квас
А в борщ заливати на якій стадії готовки, для смаку чи для кольору.
М"ясо заливається не водою, а квасом, одразу. І для смаку, і для кольору
Моя мама постійно квасила буряк для борщу. А мені вже 65!🙂
Бор зiщавелем завжди варили з кислим буряком, бабусi на базарах продавали, а тепер нiхто не зна про буряк,щавель iвсе,
Моя бабуся, моя мама... а самим соромно чи западло? І взагалі, всі малосольні овочі - вищий клас, і корисно, і смачно. Сам давно роблю, і Вам рекомендую. Тільки бажано зі свого городу...
Доброго дня потрібно буряк сирий заливати водою
добрий день, так
Цукор не додається в банку? На якій стадії вливати квас в борщ і скільки ?
Цукор не додається. Щодо борщу я вливаю одразу половину від всієї рідини
Моя мама робила буряковий квас бочками,буряки ложила і червоні і цукрові,це було неймовірно смачно,ми його брали по 10 літрів в поле,як саджали картоплю і нам його не хватало.Всім гарного дня.
А як шо додати на поверхню сухої гірчіці щоб не з'являлась плівка або рослинної олії
Вітаю. Раджу спробувати буряковий квас за таким рецептом. На 2л банку: 1 червоний буряк середнього розміру, 1 морква невеличка, 2-3 зубочки часнику, 1 чайна ложка без гірки солі. Все порізати соломкою, залити водою, накрити марлею і в тінь. В залежності від температури, якщо тепло, в літку готувати, то 3-4 дні, якщо прохолодно, то довше. Можна мішати 1 раз на день, буде швидше. Напій виходить суперовий! І смачний і втоляє спрагу і корисний. Якщо хочете пікантний смак у квасі додайте трішечки хріну або зерна гірчиці.
Цікавий рецепт, не чула про такий раніше, спробую! Дякую, що поділилися!
ЖІНОЧКО
ДОБРОГО ВАМ ДНЯ.
Я ВАМ СКАЖУ ,ЩО В НАС НА КОЛОМИЙЩИНІ ДО ЧЕРВОНОГО БУРАКА ,КРИШИЛИ ЦУКРОВИЙ БУРЯК .
УЖЕ ,ЧЕРЕЗ ТИЖДЕНЬ
БОРЩОВИК ,БУВ ГОТОВИЙ.
ПИЛИ БОРЩ І ВАРИЛИ.
ПРАВДА В НАС БУЛО ,ДВІ ПЯТИ ЛІТРОВІ БУТЛІ.
ТАК, ЩО МАСКАЛЯКАМ І НЕ СНИВСІ І ТАКИЙ БОРЩ.
Мої та жінчині бабуні готували таке. Але ми не запам'ятали що і як.
Виникло питання: що зовсім без солі?
ruclips.net/video/YUXU2mcewZI/видео.htmlsi=1a0g7WAofsIBCj66
так, зовсім без солі
Я украiнка,66рокiв,але впереше чую якiсь страви,що почула спочатеу видео 😂😂😂
В нас на Стрийщині борщ з квашеного буряка називають польським борщиком В нас такий борщ готуючи тільки н в різдвяний піст і на Святий вечір. Має бути пістий підбитий мукою з часником, засипаний пшоном.
А звідки така впевненість що саме так має бути?
Коли була малою, то мама після миття мені голови обов'язково полоскала буряковим квасом волосся...
а де ж посилання на верещаку?
Тільки завантажила) ruclips.net/video/6TlxYU-ZcfI/видео.html
@@kulinarny_vytivky, о, красна дяка!
Моя мама дуже гарно вміла псувати продукти. Її буряковий квас не забуду, така вишукана плісняво-смердюча жижа!!!! Казала що це сімейний рецепт, вони дуже любили оте і змушувала нас оту гидоту пити.
Я знаю, що кухня то не коник моєї мами (вона, моя мама, чудова жіночка, професорка, відслужила в силових структурах), але до бурякового квасу маю упередженне ставлення.
Спробую, все ж! Може, дійсно, не таке воно страшне.
Якщо не секрет, ви з якої області?
Зараз з Одеської)
@kulinarny_vytivky Сусіди, я з Миколаївської)
Дякую, дуже цікаво, але як правильно вживати квас від підвищеного тиску. Якщо знаєте, то відпишіть будь ласка.
Ми вживаємо просто в стравах, на жаль не знаю рекомендацій з приводу лікування ним
А я залила водою і після двух тижнів настоювання на поверхні появилась плівка із зеленими грибками. Підкажіть будь ласка що робити.
Треба ретельно чистити содою банку перед заливанням і після першого тижня чистою ложкою зняти пінку, яка там зібралася
В мене теж, і я вилила цого😢😢😢 У на в атб магазині, буряк вічно з пліснявою. Я вибрала без неї, але ж пори могли, всеодно бути. Як думаєте, це может бути із-за цього?@@kulinarny_vytivky
Я робила все, як Ви радили, мила банку содою, залила чистою водою, але забула через тиждень до буряків глянути і за 2 тижні на поверхні банки утворилась махрова чорна пліснява, яка пахла землею, довелось вилити все. Буду пробувати зробити ще раз, але вже за буряками буду дивитись і знімати пінку.
@@fortuna-l4s і в мене таке було. Я вилила його. Навіть якщо б я зняла цю плісняву то б не змогла його пити. Мене відвернуло від нього
Взагалі квас робиться з буряків борщовиків і цукрового буряку, і один для кольору можна столовий, тоді смак неперевешений, так робила моя свекруха, бо раніш не було ще таких столових буряків.
Так,моя бабуся колись квасила цукрові буряки в емалірованному чугунному казані і добавляла 1-2 червоних буряка для кольору.
Смак того борщу не можу забути, я ще в школу ходила,а мені вже 66 років
Я заливаю буряк в банці сирою водою і ложку цукру кидаю.
Можна і так, але я хотіла щоб лише буряк був)
В холодний період завжди роблю цей квас,але в квартирі то вистачає дві три доби щоб вкисло,потім ставлю в холодильник
Бабуля ще добавляла цукровий буряк для смаку та прискорення бродіння
Моя мама теж, я зараз просто додаю ложку цукру на 3л, кваситься 3-4 дні, ще мама казала, коли береш частину квасу, то банку можна доливати водою, але не більше ніж подвійна норма води що заливалася при заквасці.
Так що, не додавати ні солі ні цукру???
Щиро вдячний. У нас на Святвечір матуся готувала борщ із квашеного буряку з вушками. Матір відійшла у вічність, а рецепту не залишила. Тепер маю надію що ситуацію виправлю. Підписуюсь в очікуванні рецептури шпундри.
Цікаво, вушка в борщі мається на увазі свинячі, чи вироби з борошна? Щодо шпундри - рецепт я вже опублікувала, приємного перегляду ruclips.net/video/OjgoK3Jjh_E/видео.html
👍🌿🌺🌿😊
А де сіль?????
Пити цей квас треба дуже обережно бо він активно знижує тиск.Тому гіпотонікам він протипоказаний.
У нас завжди готують буряковий квас з житніми сухарями- сухарик на дно і зверху банки. Бо як же різдвяний борщик без квасу?
Ой це одна казала що як буряка натруть , сміялась , я так і нічого не зрозумів але це тре нарізати , так ?
так, я нарізаю
Зробив ! Усе як ти це робила !!!....кинув кі--ло нашинкованого буряку ! Залив то джерельною водою ! Пройшов тиждень піна ! Була ..але коли переливав той ! Два рази витік на пол!!!?? Субстація зробилося не як газований квас !! А як кісель ! За смаком неможу казати що кислий ! Скоріш якісь нейтральний ! Але кісель !!! ...роблю зараз ребра !! Так мені цікаво !! Це хочаб у мене вийде .....??????
Моя мама і я так роблю. Борщовий буряк розрізаю на 4-6 частин,складаю у трилітрову банку,заливаю колодязьною водою і додаю на два пальці неповний полустаканчик солі. Бродить у теплі та темноті. Ніколи не тягнеться і квас кислий.
Поганий квас буряки почорніли, його зараз і не роблять тому що буряки чорніють.
Магазинный буряк гниёт, i вимита банка содою не допоможе
Колись робила так, але не вийшов. Буряк завонявся й став як каша. Що не так?
КГАМ
а шо по газам, отрыжка выходит? простите за слово отрыжка
В мене не виходила 😁
@@kulinarny_vytivky значит то кампот а не квас)
@@JIyHoXoD04 компот у вашій голові. Або щі
@@ozina2140 как грубо фу, вы же женщина. я же не говорю что у вас в штанах тут кулинарный канал вроде
Добридень. Завжди страшенно "всерджуся", коли бачу відеостравописи "СПРАВЖНІЙ український борщ", "СТАРОДАВНІЙ український борщ" і т.п. а поруч з буряком,морквою та цибулею стоїть ТОМАТНА ПАСТА😡!!! От подумав би автор:ДЕ брали наші пращури 500 років тому томатну пасту чи томатний сік??!! Ну що за бздури!!! Та це НЕ український борщик!!!це "борщь з общєпіта"!!! Це ніщо інше,ніж систематичне знищування культури та національної пам'яті. Ось і тут читаю:вперше чую, ніколи такого не їла і т.д....сумно...
.
Можно не на суржике а на русском языке,пожалуйста!
Спочатку краще заквасити в каструлі на 4-5 днів, поки не почне бродити, а потім перекласти в банки , бо буряк набухає і може розірвати банку.
сам придумав? скільки я не квасив, ні разу нічого не розірвало...
Я теж роблю квас з буряка,заливаю водою і на трилітрову банку ложку меду та маленькі сухарік хліба чорного, потім п'ю від давления
Потрібно не набивати банку, буде все добре.
А можна додавати мед та родзинки ?
Це класичний рецепт, а так ви звісно можете експериментувати, думаю медом і родзинками ви його не зіпсуєте, буде швидше кваситися
Буде "Гарно"грати! Так кажуть на Чернігівщині.
У дитинстві мала погане рідке волосся. І моя прабабуся Векла Дорофіївна мила мені голову буряковим квасом. Пам'ятаю глиняну підлогу в хаті і миску з червоним квасом. Волосся росло як із води. І сьогодні після декількох операцій і наркозів мию голову таким квасом і рятую те, що залишилось. Прабабцю Веклу пам'ятаю. Вона народилась 1900 року і прожила 95 років. Я уже студенткою була як вона пішла на той світ. Та рецепт залишила. Може комусь і такий спосіб використання квасу підійде.
Ірина Василенко! Ви правду пишете,в моїй сім'ї було також.
у меня всё в плесени на второй день!!!!!!!
Ви обробляли содою банку перед роботою?
@@kulinarny_vytivky уксусом полоскал
Це мабуть тільки жінки так уміють, пробувати квас і при цьому постійно розмовляти.😅😅.
Вітаю! Ви надали людям дуже, дуже погану рецептуру, яка реально може вбити людей. Чому? Тому що замість кисло-молочного бродіння, можливо отримати інші види бродіння як то Лимоннокисле бродіння, Пропіоновокисле бродіння, Метанове бродіння, Гліцерінове бродіння, тощо, яки можуть дати існуванню у розчину патогенні флори як кишкова паличка (з вашої дупи яка залишилась на руках), поліформи, клострідії, сальмонели, лістерії, тощо!
Для того щоб отримати корисне Кисло-молочне бродіння, треба пригнічувати патогені і надати змогу швидкого розмноження перших поселенців Кисло-молочного бродіння як то бактерії Leuconostoc mesenteroides які вже присутні у буряку. За для цього заливають не "скрепною водою довбнів" а водою яка містить 2% (максимум до 2,5%) розчину харчової солі. Чому ви такі недорозвинені?