ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ - потрібна всім, чи лише ОБРАНИМ?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 окт 2024
  • Мільйони українців витрачають свої гроші не роздумуючи
    Але що б змінилося для нас, якби раптом всі стали фінансово грамотними, і почали відповідально витрачати #гроші ? Чи стало б всім від цього краще і чи стали б українці загалом заможнішими?
    Приєднуйся в Телеграм:
    t.me/+GI3AjwmF...
    Монтаж відео:
    @Andr_Kondra
    Підтримати DalebiUA можна тут:
    send.monobank....

Комментарии • 94

  • @andreberezovskiy
    @andreberezovskiy 9 месяцев назад +1

    Дякую Вам за дуже цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Будь ласка, друже 💪🇺🇦
      Заходьте в гості на канал!

  • @АлександрДенисенко-ч1й
    @АлександрДенисенко-ч1й 9 месяцев назад +9

    Молодець цікаво більше відео про фінансову грамотність!
    Державі не потрібні фінансово грамотні люди, їй потрібні раби котрі будуть жити та робити на 200$-400$

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Дякую, друже 💪🇺🇦
      Тут так виходить, що не тільки державі 🤔

  • @ruslankryvenkyi1827
    @ruslankryvenkyi1827 9 месяцев назад +2

    Дякую за цінну інформацію

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Будь ласка, друже 💪🇺🇦

  • @Vitalik_Light
    @Vitalik_Light 9 месяцев назад +1

    Дякую за цікавий випуск!

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Будь ласка, друже 💪🇺🇦

  • @anton9829x
    @anton9829x 9 месяцев назад +1

    Туризм та подорожі це інвестиції у власний досвід, розвиток кругозору

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Якщо це не інклюзив з метою лежати і пити алкоголь - то, можливо й так 🙂

  • @miranda3411
    @miranda3411 8 месяцев назад

    вітаю за першими 10 000 підписниками

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  8 месяцев назад

      Дякую, друже 💪🇺🇦

  • @VitosBodnar
    @VitosBodnar 9 месяцев назад +1

    дякую,цінна інфа

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Будь ласка, друже 💪🇺🇦

  • @SageF1
    @SageF1 9 месяцев назад +1

    Лучший украиноязычный канал! Выходит видос - сразу лайк.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Дякую, друже - безмежно приємно 💪🇺🇦

    • @SageF1
      @SageF1 9 месяцев назад +1

      ​@@DalebiUAПодскажите пожалуйста, какие книги помогут подтянуть финансовую грамотность? Спасибо 🤝

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Почав би з творчості Роберта Кіосакі. В нього іде більше загальної, не вузькоспеціалізованої інформації. Та й написано так, що легко заходить. А далі вже - можна пірнати глибше, залежно від конкретної теми

  • @svitlat
    @svitlat 9 месяцев назад +1

    +😊

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Дякую за статистику, друже 👍🇺🇦

  • @MrLustoff
    @MrLustoff 9 месяцев назад +2

    "Чи хочемо ми, щоб всі були фінансово грамотні?" - це як з погодою. Хочемо ми щоб завтра був дощ, чи не хочемо - від наших бажань нічого не залежить.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Від нашого бажання може залежати, чи будемо ми самі фінансово грамотними 🙂

    • @MrLustoff
      @MrLustoff 9 месяцев назад

      @@DalebiUA і чи візьмемо із собою парасольку)

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      З парасолькою простіше - якщо її взяти, то скоріше за все дощу не буде 😁

  • @JohnEl
    @JohnEl 9 месяцев назад +3

    о) не дарма пройшов мій попередній коментар, що не всім обов'язково бути фінансово грамотними, ціле відео зняв)

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Дослідив тему 🙂

  • @VasylPe
    @VasylPe 9 месяцев назад +1

    Фінансова грамотність важлива, якщо людина хоче бути вільною та незалежною=) Це навіть стосується більше із психологічної точки зору, хоча в наших реаліях і в плані свобод також=)
    До речі, про рівень фінансової грамотності й показує якість життя в країнах. Наприклад, в Скандинавії цей відсоток дуже високий і рівень життя також. Я маю на увазі середній рівень життя населення. Тому, я дотримуюся думки, що чим розумінші люди в країні, чим вони фінансово грамотніші, тим життя в країні стабільніше та спокійніше. Якщо що, то в Швеції вже 200 років не було воєн, це про щось говорить =)
    США, наприклад, хоч і багата країна, але там лише 44% знають хоч трохи щось про накопичення, інвестування і т.п. І читав дослідження, що аж 70% американців мають накопичень менше 1000 доларів або взагалі не мають (в кредитах сидять). Так, це не заважає їм навіть жити досить нормально, в порівнянні із іншими країнами, але там трошки по іншому загалом система побудована (на кредитах і т.п.)
    В нас із фінансовою грамотністю взагалі дуже печально. Особливо в людей, які жили в СРСР. Частина молоді зараз пробує щось там вкладати в крипту і т.п., і думає, що вони типу фінансово грамотні. Так, порівнянно із своїми батьками чи бабусями, точно розумніші, бо вкладають хоч кудись, заробляють, вивчають графіки і т.п. Але крипта це все рівно щось середнє між казино та інвестиціями=) Бо можна гарно заробити, а можна й прогоріти за пару хвилин.
    Як на мене фінансова грамотність - це про гру в довгу. Тобто, ти працюєш і вкладаєш протягом років, щоб мати заощадження та активи для чогось в майбутньому (покупка житла, освіта для дітей, достойна пенсія і т.п)
    На жаль, в нас люди чомусь надіються на державу, а відповідно живуть ще стереотипами часів СРСР =(( І відповідно не хочуть брати відповідальність за своє життя, а покладають це на когось іншого: сім'я, начальник, держава. Звідси й малий відсоток фінансово-грамотних людей і ось таке відношення до нас, як до кріпаків, а не як до собі рівних. До речі, до влади також тоді прихлжять не дуже розумні люди, які живуть не в довгу, а короткими періодами (прийшов на 5 років до корита і треба чим побільше накрасти). І більшість заздрить їм, що от, мають гроші, дорогі авто. Але на ділі, якби більшість були хоч трішки фінансово грамотні, то б і розумніших вибирали до влади. Тут все взаємопов'язано.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      О так, знову повертаємося до віри в розумного і справедливого правителя, який подбає про кожного))
      "Партія подумає за тебе" і все таке. Що й казати - за СРСР підприємців називали спекулянтами за те, що вони купували дешевше, а продавали дорожче (дивина, що ж то за підприємці такі 🙂) і за це піддавали народному осуду, й не тільки народному. Звісно - звідки б нам це вклали в голови наші батьки, якщо й вони самі цього майже не бачили
      Щодо США - так, в них дійсно мало заощаджень. Хоча їх "мало" і наше "мало" - то небо й земля 😁
      А от щодо фінансово щасливих країн - вважаю, що тут більше справа в середньому класі. Він з одного боку рухає країну в бік стабільності і розвитку (бо сам зацікавлений в цьому), а з іншого боку сам є основою здорової економіки. В нас же його майже нема. Є "еліта", що гребе неначе з голодного краю і є біднота. Нікому робити ці потрібні зміни - одні не хотять, а інші не можуть

    • @VasylPe
      @VasylPe 9 месяцев назад

      ​@@DalebiUA так, це також доведено, що добре живеться в країнах, де розвинений середній клас. Ну, і можна так сказати, що в таких країнах хоча б середній клас хоч трішки фінансово грамотний=) Бо треба платити податки, можливо зарплату декільком працівникам, думати як інвестувати чи вкупити нове обладання щоб зростати в майбутньому і т.п. Тому я б сказав, що це виходить одне від одного.
      А на рахунок виховання (те що вклали нам батьки). То я от навіть не знаю. В мене якись резонанс. Мене виховувала мама, яка з одного боку розповідала, що за радянських часів мріяла в соціалізм і що їй подобалася дуже ідея, що колись прийдеш в магазин і не потрібні будуть гроші, щоб купити товар (як в "Незнайко на Місяці"). Також вона поклала гроші "на книжку" і вони "згоріли" із розпадом СРСР. Але на диво, в дитинстві привчала мене, що я маю мати власні гроші, що потрібно відкладати їх, що потрібно робити обдумані покупки і т.п. І я коли дивлюся різні відео із фінансової грамотності, то розумію, що 60% сказаного в мене було закладено із дитинства. Хоча в той же час, я не можу переконати маму поміняти тих нещасних пару гривень, які вона має хоча б на долари. А про депозити, ОВДП, акції і т.п, взагалі мовчу, після розпаду СРСР мама взагалі не довіряє банкам.
      А от батьки дружини навпаки, вони трохи молодші, хоча також молодість припала на СРСР, вони трохи розуміються в інвестиціях (ну, для них це більше або бізнес, або нерухомість), але от свою дочку не вчили фінансовій грамотності, навіть кишенькових грошей не давали і зараз в дружини із цим печаль =) Я трохи вчу, трохи сварю за необдумані покупки чи за покупку якоїсь дешевої речі, яка поламається за 2 дні, коли можна чуть відкласти і купити щось якісне, що прослужить хоча б 2 роки.
      Тому, в плані виховання, я б все не перекладав на батьків. Певний відсоток дитина бере від батьків, а більшість сама вже аналізує і робить як вони або в супереч. Але найкращою інвестицією, як на мене для батьків буде те, що вони навчуть дитину самостійності, самонавчанню (або любові до навчання) і найголовніше логіці та критичному мисленню=) А вже все решта буде із досвідом =)

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Звісно, батьки закладають основу. Якщо вони привчать ще дитину - думати і розуміти наслідки своїх дій - дитина виросте і застосує ці знання в житті в багатьох сферах
      Якщо ж навпаки - весь час оберігатимуть - без власного, нехай місцями й негативного, досвіду - в дорослому житті буде важко
      Часто батьки вважають, що для цього є садочки і школи і "забивають" на виховання. Але найголовніше дають саме батьки, а не вихователі. Бо найголовніше - це не знання, а бажання і вміння їх отримати

    • @Ярослав-в7с7р
      @Ярослав-в7с7р 9 месяцев назад

      Ви серйозно недооцінююєте крипту. Її цінність саме в тому, що це гроші без держави, а отже без контролю, нагляду та регуляцій. Такі гроші потрібні величезній кількості людей в усьому світі. І це не тільки злочинці і корупціонери, але й цілком порядні люди, які обходять несправедливі обмеження та заборони з боку держав (бо ж вважати держави добрими і безгрішними може тільки повний ідіот). Крім того держави періодично включають друкарський станок та знецінюють ваші заощадження. Тоді як вартість крипти з часом тільки росте.
      Основна проблема мамкиних інвесторів в крипту полягає в тому, що вони піддавшись хайпу та жадібності, купують її на максимумі а не на мінімумі. А більшість ще й замість інвестицій на декілька років займаються банальним трейдингом - сьогодні купив, завтра продав. Подібна діяльність майже завжди закінчується провалом та втратою грошей бо ринок на коротких часових проміжках абсолютно непередбачуваний.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Чисто моя думка - важко вірити на всі 100% активу, який більшість використовує для того, щоб заробити на перепродажі. Тут в чомусь SEC праві - багато людей ведуть себе з криптою, як із акціями - купити подешевше, продати подорожче. Як тільки можливість продати дорожче стане значно меншою - попит сильно впаде. А з ним і ціна

  • @YoungAndEnterprising
    @YoungAndEnterprising 9 месяцев назад

    Круто, я підписався, думав я - 10ти тисячний)

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      І 10000, і 9999, і 10001 - всі важливі 💪🇺🇦

  • @ВалерияВалерия-д6т
    @ВалерияВалерия-д6т 3 месяца назад

    Финансовая грамотность напрямую связана с ценностными моральными активами личности.Например,ресайкл,разве не выход из ситуации и возможность сэкономить средства? Но в глазах человека ресайкл должен быть ценностью,а не просто фигнёй.

  • @Amiko8
    @Amiko8 9 месяцев назад +4

    Чувак, ты крут. Будет ли видео о том, куда инвестировать ?

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Дякую за хороший відгук, друже 💪🇺🇦
      Думаю над такою темою 🤔

    • @Amiko8
      @Amiko8 9 месяцев назад +1

      @@DalebiUA На самом деле, было бы очень здорово увидеть такой ролик на вашем канале! А то не понятно куда и как инвестировать, особенно с небольшой суммы

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Дякую за ідею!
      Подивлюся, як краще зробити

  • @ИванИванов-я8щ3й
    @ИванИванов-я8щ3й 9 месяцев назад +3

    Инвестиции - сложная тема. Для начала надо обладать ценной информацией. Во-вторых: понимать что будет дорожать и дешеветь в будущем. И в третьих: какие есть возможности вложений лично у тебя. Если не заморачиваться особо, то лучше всего вкладываться: в своё здоровье и повышение своего профессионального уровня. Даже золото, недвижимость и устаревшие технологии со временем обесцениваются. Поэтому многие стараются вложить деньги в новые технологии, которые в скором будущем будут очень востребованы. А для этого надо уметь собирать информацию, анализировать и делать правильные выводы.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +2

      І ще б додав - в багатьох немає розуміння, що робити після інвестування. Банально - коли виходити з активу, якщо він втрачає
      І що робити, якщо росте)

    • @ИванИванов-я8щ3й
      @ИванИванов-я8щ3й 9 месяцев назад +1

      @@DalebiUA надо постоянно отслеживать тенденции. А это всегда сбор информации. А самый не сложный способ заработка сейчас - это заработок на слабостях других.

  • @Carevan
    @Carevan 9 месяцев назад +1

    Змінили фон 😊

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Придбав хромакей 😁

  • @Гораімрії
    @Гораімрії 9 месяцев назад

    +

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Дякую за статистику, друже 💪🇺🇦

  • @andriiboik523
    @andriiboik523 9 месяцев назад +1

    фінансова грамотність це добре, але на забувайте про українську...
    не може бути більш дорожча акція, може бути більш дорога або дорожча
    слово сама/самий це рус, у нас є лише най-
    вибачте за імпульсивний комент я просто не можу слухати коли хтось каже більш кращий/дорожчий/розумніший і тд..

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +2

      Дякую за хороший розгорнутий відгук!
      Канал маленький, все роблю в одні руки. Майже все)
      Можливо, з часом розживуся на повноцінного сценариста, редактора, оператора.. 🙂
      Поки що - це наполовину творчість, наполовину хобі хлопця, що виріс в звичайному промисловому російськомовному регіоні України і намагається зробити цей світ трішки кращим)
      В будь-якому випадку, завжди радий розумному глядачеві, тож заходьте в гості на канал 😉

  • @Ярослав-в7с7р
    @Ярослав-в7с7р 9 месяцев назад +2

    Ви прирівнюєте фінансову грамотність до звичайного жлобства. Немає нічого поганого в новому айфоні, якщо він коштує 30% від вашої зарплати і купується раз на 3-4 роки. Інша справа, якщо ви заробляєте копійки і берете кредит на 2-3 роки, щоб його купити.
    Насправді фінансова грамотність це не мінімізація споживання, а вміння тримати золоту середину між споживанням з одного боку і заощадженням та інвестиціями з іншого.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Дякую за хороший розгорнутий відгук!
      Я в це вкладаю розуміння "не робити витрати, які можна не робити в принципі"
      Також, одне діло - кредит на дорогий телефон (який сам по собі витратний матеріал), а інше - іпотека
      І тут знову повертаємося до того маленького відсотку українців, які взагалі мали можливість робити заощадження, не кажучи вже про доходи такого рівня, що новий айфон складає менше половини місячної зарплати. Так, такі українці є, але їх відносно небагато

  • @Pakhal84
    @Pakhal84 9 месяцев назад +1

    Я свої бойові інвестував і зараз портфель у хорошому плюсі)))

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +2

      О, це розумний вчинок!
      Наразі багато знайомих, що банально спускають бойові на онлайн - казино. Жах..

    • @Pakhal84
      @Pakhal84 9 месяцев назад +1

      @@DalebiUA нажаль у мне теж є такі знайомі побратими.....(((

    • @Almast2010
      @Almast2010 9 месяцев назад +1

      Теж думаю, куди бойові інвестувати, може порадити куди краще?

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Спочатку потрібно розуміти мету - на що мають бути в перспективі витрачені гроші. Тоді і стратегія з інвестування вибудується
      А так - загалом класика - валюта, ОВДП, нерухомість, золото, власна справа. Головне - розумно диверсифікувати

  • @Mainacc_2015
    @Mainacc_2015 9 месяцев назад

    Якби людський дірявий мозок не мав властивість забувати життєво важливу інформацію, то всім би було відносно комфортно жити

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      В середньому - так

  • @Vitalik_Light
    @Vitalik_Light 9 месяцев назад

    Ваш прогноз на кінець 2024 року гривні до доллару?!

    • @maxpustovoit3175
      @maxpustovoit3175 3 месяца назад

      Нижче 40грн не буде. Максимум 41.50. Можливе невелике просідання до 39.85 в жовтні.

    • @Vitalik_Light
      @Vitalik_Light 3 месяца назад

      @@maxpustovoit3175 буде 42+

  • @ВикторЗарецкий-э7в
    @ВикторЗарецкий-э7в 9 месяцев назад

    Не про що.
    Люди як були так і будуть різні.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Звичайно, люди різні
      Але відео не зовсім про це 🙂

  • @ivanfedak4517
    @ivanfedak4517 9 месяцев назад

    Я так розумію фінансову грамотність в школа для дітей викладати не будуть?
    Але що можна зробити щоб це сталось?

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад +1

      Навіть більше скажу - був сам здивований, але тепер і економіка не є обов'язковою до вивчення в школі
      Щодо фінансової грамотності - хіба що на рівні батьківських комітетів вирішувати питання про факультативи

  • @therealOlexandrUA
    @therealOlexandrUA 8 месяцев назад

    розкажіть будь ласка про конверт від приват оновив додаток а там з'явилась нова послуга

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  8 месяцев назад +1

      Доброго дня
      В мене актуальна версія додатку, але не можу зрозуміти, що саме за конверт?

    • @therealOlexandrUA
      @therealOlexandrUA 8 месяцев назад

      @@DalebiUA ruclips.net/video/x4CER3XjDrI/видео.html

  • @Nastya-fi4eb
    @Nastya-fi4eb 9 месяцев назад

    +. Чи буде відео про тестнети?

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Доброго дня
      Не думав над цим. Чи дійсно цікава буде тема?

    • @Nastya-fi4eb
      @Nastya-fi4eb 9 месяцев назад

      @@DalebiUA Я гадаю, що буде цікаво. 1 - немає нормальних відео на цю тему. 2 - обмінювати час на гроші звучіть дуже круто.

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Дякую, в новому році подумаю над цим 🤔

  • @SageF1
    @SageF1 9 месяцев назад

    Коли наступне відео? Чи буде відео про перегін трафіку?

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Доброго вечора
      А що саме про перегін трафіку цікаво? Бо схожу тему колись вже розкривав в відео

  • @БогданКоломієць-е8б
    @БогданКоломієць-е8б 9 месяцев назад

    +)

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Цікава статистика.. менше відсотка 🙂

  • @sovist_tvoia
    @sovist_tvoia 9 месяцев назад

    Фінансова грамотність це добре, але де поле і кущі??? Я на шо прийшов дивитися??? Треш, дізлайк (

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Поле і кущі в порядку 😁
      Мерзнуть...

  • @СонцеВищеНеба
    @СонцеВищеНеба 9 месяцев назад

    Иаячня якась.

  • @nickpetrichenko8934
    @nickpetrichenko8934 9 месяцев назад

    +

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Дякую 👍
      Менше 1% з Преміумом, які зізналися)

  • @user-fb3q
    @user-fb3q 4 месяца назад

    +

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  4 месяца назад

      Дякую за статистику!
      Насправді по плюсикам преміуму дуже небагато..

  • @igorek_ddk
    @igorek_ddk 9 месяцев назад

    +

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Дякую за статистику 👍

  • @VetalMan_777
    @VetalMan_777 9 месяцев назад

    +

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Дякую. Поки що все одно преміум підписників менше відсотка 🤔

  • @arturmakhno1487
    @arturmakhno1487 9 месяцев назад

    +

    • @DalebiUA
      @DalebiUA  9 месяцев назад

      Ви перший з Преміумом)