Колись давно з'ясував що світлодіоди не обов'язково живити на всю котушку. У кожного діода є такий струм, коли він вже доволі яскраво світить, але майже зовсім не гріється, тобто майже вся енергія перетворюється на світло. Для масштабування яскравості роблю "матриці" з паралельно-послідовним включенням діодів на 6-9-12В. Виходять дуже ефективні ліхтарі на 3-5 Ват світлової потужності. Зарядом-розрядом акумуляторів займається все та сама ТР4056, варіант з захистом.
@@Jackson-dx6du Так, це пастка в яку потрапило розвинене суспільство. Якщо робити якійсь продукт якісним і довговічним, то ринок швидко насититься і попит на той продукт упаде, а шо робити виробнику? От і з'явилась примара "запланованого старіння" що бродить по світу та змушує виробників клепати гівно, яке трохи попрацює, і вийде з ладу, а споживач піде в магазин за новим шматком гівна.
@@androidpasha Діло ваше, але я б обрав таку ж яскраву, трохи дорожчу, але довговічну. Суто технічно це не складно зробити, додати кілька копійчаних діодів і знизити струм у драйвері. Але це не робиться навмисно, щоб лампочки перегорали і ми купували нові.
З розбитих матриць планшетів діставав готові драйвера які працюють від одного акумулятора.Також на ноутбучних матрицях драйвера які можна заживити від двох послідовно з'єднаних акумуляторів.
Класна штука получилась!) Дешево і сердито!) А в переробленій схемі діод в повишайці помилково викинули (на малюнку)? Бо перше не просік як без нього повишає.
Завжди так робив, тільки на ультрадешевих понижайках вирізаних з Т2 тюнерів для 5/10+ ватних 3 вольт світлодіодів від однієї банки літію, єдиний мінус у тому що дільник підганяється до конкретного типу світлодіода, потім доводиться набирати smd резисторами номінали дільника щоб забезпечити потрібні діапазони регулювання струму. Точність підтримання струму така собі, але набагато краща ніж без шунта.
Виходить Ви виставили 2К резистором 540 мілівольт, а на шунті вже впаде 60 мілівольт. То ток ніби повинен бути стабільним при зміні напруги ланцюга світлодіодів... Не вкладається в голові....
Як показала практика, цю плату взагалі не треба переробляти для живлення світлодіодних збірок. Заживлюю нею три паралельно з'єднантх світлодіоди просто виставивши на виході 9 вольт, і струм при такій напрузі автоматично стабілізується на рівні ~150mAh. Це ж діоди в них вольт-амперна характеристика грубо кажучу прямопропорційна. Вся фішка в тому що треба під'єднати послідовно збірці амперметр, і піднімати напругу доки не досягнете потрібного вам струму.
Ну так поміряйте точно струм який буде з прогрівом, при високих температурах у вашому випадку струм може збільшитись в рази. В відео видно як струм змінився з 52 мВ до 60 мВ / 0,33 Ома при тому що світлодіоди були ледь теплі, а якщо зробити ще більший робочий струм з більшим прогрівом то різниця була б ще більша, і це при тому що є зворотній зв'язок по струму, при стабілізації напруги струм і яскравість буде сильно гуляти, в таких випадках послідовно включають ще резистор щоб зайве висаджувалось на ньому і не ґвалтувати світлодіоди.
Чим більше світлодіодів підключено послідовно, тим більш плавна вольт амперна характеристика выходить, але при нагріві світлодіодів при такому методі струм буде значно збільшуватися з нагрівом.
@@UA_Power Cтрум в рази не збільшиться, при дев'яти вольтах це фізично не можливо. Та і 150mAh це половина від їхнього номінального струму, я струм піднімаю доти доки палець терпить температуру, для мене це виявився найоптимальніший спосіб підбору струму світлодіодів.
Так тоді на холодну струм буде в раза два менший, діло ваше, але не просто так ставлять резистори послідовно коли підключають світлодіоди до стабілізаторів напруги а не струму.
@@makoveliprod Ну то не треба вкачуватити в них такий струм, щоб вони аж шкварчали. Збільшуєте струм доки палець терпить температуру, і все буде добре. В мене така система всю минулу зиму пропрацювала просто шикарно.
ти ж міряєш струм шунтом, як від темперетаури світлодіода може залежати струм? (там же тільки температура шунта і мікросхеми сильно може впливати)? Чи я що не зрозумів...
при регуляції струму напруга просто не буде підійматись (ця схема з регуляцією напруги потрібна лише при ненадійному контакті, щоб вихідна ємність не зарядилась до вищої напруги поки вихідне коло розімкнуте)
У послідовному з'єднанні струм єдиний як для шунта так і для нелінійного елемента. Падіння напруги на шунті прямо пропорційне струму цієї ділянки кола. І якою б не була ВАХ діода, ВАХ шунта - лінійна. У даній схемі мікросхемою вимірюється падіння напруги на шунті (це лінійна характеристика по відношенню до струму через шунті, а отже і стосовно струму через світлодіод).
класне рішення, але як показує практика, не має необхідності стабілізувати струм, достатньо підключити світлодіодну матрицю і просто почекати доки він прогріється і потім вже точно виставити потрібний струм при якому не буде перегріву матриці в конкректнихумавах конвекції і тепловідведення, так виходить і тест і наладка, так роблю давно і ще ні одна матриця не вийшла з ладу)
Ну і як ви будете регулювати яскравість напругою?)) Напруга повинна буде дуже точно мінятись в малих межах і ще її треба буде підлаштовувати під різну температуру, так що то все херня, самий надійний метод це стабілізація струму в любих випадках.
Далеко не в усіх освітлювальних приладах так необхідно мати налаштування яскравості. Для більшості випадків дійсно вистачить простого одноразового підбору напруги.
@@KsizaBoid ну раз вам так складно перерізати одну доріжку і кинути одну перемичку, зовнішній резистор вже не потрібен якщо потрібно тільки раз налаштовувати то виставляйте напругу і майте нестабільне освітлення від температури, вам ніхто не забороняє, а ми будемо виставляти струм і мати стабільне освітлення в любих умовах))
@@UA_Power Ви так захищаєтесь, наче я щось погане сказав про вас чи вашу схему. Навпроти: ваша схема класна і багато кому станеться у нагоді, просто багато кому підійде і варіант попростіше.
@@KsizaBoid мені про це вже багато хто написав що стабілізації напруги достатньо і я вже багато разів відповідав на одне й те саме, якщо у вас воно якось там працює з вашими якимись світлодіодами це не означає що так правильно і всім так треба робити з будь-якими світлодіодами, а от стабілізація струму одразу все вирішує для любих світлодіодів.
Я переробляв XL6009 для живлення світлодіодних матриць від автомобільного акумулятора, струм регулював опором шунта без змінних резисторів, раз підібрав все працює і з прогрівом не змінюється, там потужність побільше
Уцелевшие диоды от сдохнувших сетевых ламп как раз подойдут - в них, обычно, от двух до четырёх последовательных диодов в корпусе и если лампа была хорошей и цветовоспроизведение будет хорошим. Изобразив клошара роясь в корзине с лампочками пунктов сбора электронных отходов разного рода техномаркетов, икей, юсков, бриколажей и прочее можно отобрать себе кучу разных дорогих экземпляров, если у самого их не накопилось.
Идиотизм - у них часто потеря яркости до двух трех раз по сравнению с новыми, выгорание цветовой температуры (не естественный противный оттенок), а те что остались нормальными - будут уходить в обрыв по очереди через определенное время, разве что гонять их на мощностях в 10 раз ниже номинальной - идиотизм 2. Брать светодиоды нужно с новых ламп (именно новых, не 15 летней давности, ибо белые светодиоды деградируют даже от хранения) и не заниматься ерундой.
@@makoveliprod - от хранения вряд-ли . А вот цыклы нагрев/охлаждение - там и люминофор трескается и герметичность теряется (что подложка внутри поржавееть может)
2:58 Щось у вас трішки біситься цей перетворювачь. Показники вольтметра сильно скачуть від наводок через палець. Навідь лаболаторний БП показав збільшене споживання
Так любий буде біситись, з не екранованими проводами до підстроєчного резистора який підключається до входу заворотного зв'язку з високоомним дільником.
Це особливість данної схеми і взагалі перетворювачів які працюють на мегагерцових частотах, змінний резистор потрібно розташовувати якомога ближче до плати (і далі від дросселя), інакше робота може бути не зовсім стабільна.
@@makoveliprod я просто здивувався тому що автор відео залишив цей резистор на платі який як антена ловить наводки. І ще недостатком є вихідний конденсатор який можноб було добавити...це с однієї сторони, а з інщої я гадаю що він навмисно не розповідає про це щоб меньше інформації летіло в рашистскі голови, а розповідає про саму суть того як переробити
Краще використати будь-який найдешевший мікроконтролер, трішки математики, і цю платку можна використати на порядок в кращий спосіб для живлення світлодіодів. Я переконаний що якщо щось і робити трохи складніше але якісніше.
@@androidpasha не треба жартувати бо тіньки 13-ї з 64байтами пам'яті стає щоб організувати стабілізацію шести рівнів яскравості від зміни напруги на акумуляторі + нічник на кілька діб, вивести чотири рівня заряду цього акумулятора та ще кілька автоматичних режимів. Я брав їх жменями в Китаї до пандемії по 12 центів за штуку. Ну зараз пів бакса, що вже трохи дорожче але явно дешевше ніж ці танці з аналоговою частиною. Можете переконатися в результаті у моїх відео.
...требаж, сначала випендрится, а потім дочекатися моменту коли ви будете комусь потрібні, коли вас будуть благати, випрашувати, щоб ви, такий розумний, їм допомогли з назвою цього драйвера... Умнічати всі можуть, а ось допомогти і відразу написати назву цих драйверів - слабо...
@@UA_Power ось таке пише в назві: TZT 30-1500MA Adjustable Constant Current LED Driver DC 3.3V 3.7V 4.2V 5V PWM Control Board Buck Power module На платі пише - LD06AJSA
Дякую за відео!
🇺🇦👋. Доброго вам здоров'я .
Щиро дякую за матеріал 😉
Колись давно з'ясував що світлодіоди не обов'язково живити на всю котушку. У кожного діода є такий струм, коли він вже доволі яскраво світить, але майже зовсім не гріється, тобто майже вся енергія перетворюється на світло. Для масштабування яскравості роблю "матриці" з паралельно-послідовним включенням діодів на 6-9-12В. Виходять дуже ефективні ліхтарі на 3-5 Ват світлової потужності. Зарядом-розрядом акумуляторів займається все та сама ТР4056, варіант з захистом.
Я давно дізнався що всі лампи працюють зі значним перевантаженням с/в діодів. Тепер маю лампи які працюють багато років без проблем.
@@Jackson-dx6du Так, це пастка в яку потрапило розвинене суспільство. Якщо робити якійсь продукт якісним і довговічним, то ринок швидко насититься і попит на той продукт упаде, а шо робити виробнику? От і з'явилась примара "запланованого старіння" що бродить по світу та змушує виробників клепати гівно, яке трохи попрацює, і вийде з ладу, а споживач піде в магазин за новим шматком гівна.
@@petrolredmi6857я з вами не згодний. Або ціна буде дороща або менш яскрава лампа. І що ви оберете? Дешеву яскраву чи дорогу і тусклу?
@@androidpasha Діло ваше, але я б обрав таку ж яскраву, трохи дорожчу, але довговічну. Суто технічно це не складно зробити, додати кілька копійчаних діодів і знизити струм у драйвері. Але це не робиться навмисно, щоб лампочки перегорали і ми купували нові.
@@androidpashaпонос чи діарея
Автору респект
З розбитих матриць планшетів діставав готові драйвера які працюють від одного акумулятора.Також на ноутбучних матрицях драйвера які можна заживити від двох послідовно з'єднаних акумуляторів.
цікаво, дякую !
👍👍👍👍
Не підкажете як краще підключити змінний резистор до цієї пліти?
Привіт. Якраз хотів цим зайнятись а тут і інструкція під'їхала.
Класна штука получилась!) Дешево і сердито!)
А в переробленій схемі діод в повишайці помилково викинули (на малюнку)? Бо перше не просік як без нього повишає.
Так на платі видно що він на місці))
@@UA_Power Потім вже уважно глянув і замітив діод на платі).
@@UA_Power , брав на аліке ldo6ajsa для паралельного включення та LD24AJTA для одиничного-послідовного. Гарно працюють та коштують дешевше ніж мтшка
@@DewPrototype так вона від 2.5-4.2 В не буде нормально працювати, високовольтних драйверів вистачає.
Завжди так робив, тільки на ультрадешевих понижайках вирізаних з Т2 тюнерів для 5/10+ ватних 3 вольт світлодіодів від однієї банки літію, єдиний мінус у тому що дільник підганяється до конкретного типу світлодіода, потім доводиться набирати smd резисторами номінали дільника щоб забезпечити потрібні діапазони регулювання струму. Точність підтримання струму така собі, але набагато краща ніж без шунта.
істинно народна платка❤ ще тепешка з тайп сі і можна зробити все що завгодно
У вас на схемі помилка, чи ви справді прибрали діод Шотткі між дроселем та вихідним конденсатором?
Візьміть медальку з полийці за уважність, в відео добре видно плату що там і де припаяно.
@@UA_Power я більше слухав, ніж диився, поки розпаював плати)))
Поділіться назвою або посиланням на такі світлодіоди.
Це звичайні "3535 XPE", є різної якості, але всі досить схожі і досить непогані.
Шукайте світлодіоди Cree, там багато різних і аналогів теж, ці у мене мабуть аналоги.
А куди дівся діод після дросселя на модифікованій схемі?
Миші з'їли, і так зрозуміло що він там є.
👏👏👏👏👏👏💙💙💛💛💪😎
Виходить Ви виставили 2К резистором 540 мілівольт, а на шунті вже впаде 60 мілівольт. То ток ніби повинен бути стабільним при зміні напруги ланцюга світлодіодів... Не вкладається в голові....
@@FreeMinute9 з якого дива йому бути стабільним якщо зворотній зв'язок одночасно по напрузі і струму.
Як показала практика, цю плату взагалі не треба переробляти для живлення світлодіодних збірок. Заживлюю нею три паралельно з'єднантх світлодіоди просто виставивши на виході 9 вольт, і струм при такій напрузі автоматично стабілізується на рівні ~150mAh. Це ж діоди в них вольт-амперна характеристика грубо кажучу прямопропорційна. Вся фішка в тому що треба під'єднати послідовно збірці амперметр, і піднімати напругу доки не досягнете потрібного вам струму.
Ну так поміряйте точно струм який буде з прогрівом, при високих температурах у вашому випадку струм може збільшитись в рази. В відео видно як струм змінився з 52 мВ до 60 мВ / 0,33 Ома при тому що світлодіоди були ледь теплі, а якщо зробити ще більший робочий струм з більшим прогрівом то різниця була б ще більша, і це при тому що є зворотній зв'язок по струму, при стабілізації напруги струм і яскравість буде сильно гуляти, в таких випадках послідовно включають ще резистор щоб зайве висаджувалось на ньому і не ґвалтувати світлодіоди.
Чим більше світлодіодів підключено послідовно, тим більш плавна вольт амперна характеристика выходить, але при нагріві світлодіодів при такому методі струм буде значно збільшуватися з нагрівом.
@@UA_Power Cтрум в рази не збільшиться, при дев'яти вольтах це фізично не можливо. Та і 150mAh це половина від їхнього номінального струму, я струм піднімаю доти доки палець терпить температуру, для мене це виявився найоптимальніший спосіб підбору струму світлодіодів.
Так тоді на холодну струм буде в раза два менший, діло ваше, але не просто так ставлять резистори послідовно коли підключають світлодіоди до стабілізаторів напруги а не струму.
@@makoveliprod Ну то не треба вкачуватити в них такий струм, щоб вони аж шкварчали. Збільшуєте струм доки палець терпить температуру, і все буде добре. В мене така система всю минулу зиму пропрацювала просто шикарно.
ти ж міряєш струм шунтом, як від темперетаури світлодіода може залежати струм? (там же тільки температура шунта і мікросхеми сильно може впливати)? Чи я що не зрозумів...
при регуляції струму напруга просто не буде підійматись (ця схема з регуляцією напруги потрібна лише при ненадійному контакті, щоб вихідна ємність не зарядилась до вищої напруги поки вихідне коло розімкнуте)
Подивіться вольт-амперні характеристики світлодіодів, там напруга не постійна, залежить від струму і температури кристалу.
У послідовному з'єднанні струм єдиний як для шунта так і для нелінійного елемента. Падіння напруги на шунті прямо пропорційне струму цієї ділянки кола. І якою б не була ВАХ діода, ВАХ шунта - лінійна. У даній схемі мікросхемою вимірюється падіння напруги на шунті (це лінійна характеристика по відношенню до струму через шунті, а отже і стосовно струму через світлодіод).
@@-Oleg1 ну так напруга на плюсі не лінійна і залежить як від струму так і температури, а саме напруга на полюсі в даному випадку є опорною.
@@UA_Power9:23 я тут бачу що шунт з боку землі, і опорна напруга +0.6 вольт відносно землі. Я може не знаю чогось елементарного...
Героям Слава!
класне рішення, але як показує практика, не має необхідності стабілізувати струм, достатньо підключити світлодіодну матрицю і просто почекати доки він прогріється і потім вже точно виставити потрібний струм при якому не буде перегріву матриці в конкректнихумавах конвекції і тепловідведення, так виходить і тест і наладка, так роблю давно і ще ні одна матриця не вийшла з ладу)
Ну і як ви будете регулювати яскравість напругою?)) Напруга повинна буде дуже точно мінятись в малих межах і ще її треба буде підлаштовувати під різну температуру, так що то все херня, самий надійний метод це стабілізація струму в любих випадках.
Далеко не в усіх освітлювальних приладах так необхідно мати налаштування яскравості. Для більшості випадків дійсно вистачить простого одноразового підбору напруги.
@@KsizaBoid ну раз вам так складно перерізати одну доріжку і кинути одну перемичку, зовнішній резистор вже не потрібен якщо потрібно тільки раз налаштовувати то виставляйте напругу і майте нестабільне освітлення від температури, вам ніхто не забороняє, а ми будемо виставляти струм і мати стабільне освітлення в любих умовах))
@@UA_Power Ви так захищаєтесь, наче я щось погане сказав про вас чи вашу схему. Навпроти: ваша схема класна і багато кому станеться у нагоді, просто багато кому підійде і варіант попростіше.
@@KsizaBoid мені про це вже багато хто написав що стабілізації напруги достатньо і я вже багато разів відповідав на одне й те саме, якщо у вас воно якось там працює з вашими якимись світлодіодами це не означає що так правильно і всім так треба робити з будь-якими світлодіодами, а от стабілізація струму одразу все вирішує для любих світлодіодів.
Я переробляв XL6009 для живлення світлодіодних матриць від автомобільного акумулятора, струм регулював опором шунта без змінних резисторів, раз підібрав все працює і з прогрівом не змінюється, там потужність побільше
такий же як в мене мультіметр.
Уцелевшие диоды от сдохнувших сетевых ламп как раз подойдут - в них, обычно, от двух до четырёх последовательных диодов в корпусе и если лампа была хорошей и цветовоспроизведение будет хорошим. Изобразив клошара роясь в корзине с лампочками пунктов сбора электронных отходов разного рода техномаркетов, икей, юсков, бриколажей и прочее можно отобрать себе кучу разных дорогих экземпляров, если у самого их не накопилось.
Идиотизм - у них часто потеря яркости до двух трех раз по сравнению с новыми, выгорание цветовой температуры (не естественный противный оттенок), а те что остались нормальными - будут уходить в обрыв по очереди через определенное время, разве что гонять их на мощностях в 10 раз ниже номинальной - идиотизм 2. Брать светодиоды нужно с новых ламп (именно новых, не 15 летней давности, ибо белые светодиоды деградируют даже от хранения) и не заниматься ерундой.
@@makoveliprod - от хранения вряд-ли . А вот цыклы нагрев/охлаждение - там и люминофор трескается и герметичность теряется (что подложка внутри поржавееть может)
Ніколи не чув про схему "C-peak" з двома дросєлями... Що воно таке?
SEPIC
2:58 Щось у вас трішки біситься цей перетворювачь. Показники вольтметра сильно скачуть від наводок через палець. Навідь лаболаторний БП показав збільшене споживання
Так любий буде біситись, з не екранованими проводами до підстроєчного резистора який підключається до входу заворотного зв'язку з високоомним дільником.
Це особливість данної схеми і взагалі перетворювачів які працюють на мегагерцових частотах, змінний резистор потрібно розташовувати якомога ближче до плати (і далі від дросселя), інакше робота може бути не зовсім стабільна.
@@makoveliprod я просто здивувався тому що автор відео залишив цей резистор на платі який як антена ловить наводки. І ще недостатком є вихідний конденсатор який можноб було добавити...це с однієї сторони, а з інщої я гадаю що він навмисно не розповідає про це щоб меньше інформації летіло в рашистскі голови, а розповідає про саму суть того як переробити
Так класна штука, переробляв згорівши лед лампи щоб працювали від повербанку
Краще використати будь-який найдешевший мікроконтролер, трішки математики, і цю платку можна використати на порядок в кращий спосіб для живлення світлодіодів.
Я переконаний що якщо щось і робити трохи складніше але якісніше.
Я думаю краще core i5 підпаяти, у ньго швидкодія ліпша.
@@androidpasha не треба жартувати бо тіньки 13-ї з 64байтами пам'яті стає щоб організувати стабілізацію шести рівнів яскравості від зміни напруги на акумуляторі + нічник на кілька діб, вивести чотири рівня заряду цього акумулятора та ще кілька автоматичних режимів. Я брав їх жменями в Китаї до пандемії по 12 центів за штуку. Ну зараз пів бакса, що вже трохи дорожче але явно дешевше ніж ці танці з аналоговою частиною. Можете переконатися в результаті у моїх відео.
Зробив ліхтарик як на відео. Заміряв токи лспожвання, кпд 90 відсотків. Дуже хороший результат
Слава Україні!
Для чого гратися з таким собі модулем, якщо є спеціальні драйвери які по ціні як цей модуль є і менше
Так давайте відразу назву як його шукати, тому що я ніде не бачив готових лед драйверів з живленням 2.5-4.2 В.
Можна посилання на регульований лед драйвер з роботою від одного літієвого елементу? За ціною цього модуля. Я б придбав жменьку
...требаж, сначала випендрится, а потім дочекатися моменту коли ви будете комусь потрібні, коли вас будуть благати, випрашувати, щоб ви, такий розумний, їм допомогли з назвою цього драйвера...
Умнічати всі можуть, а ось допомогти і відразу написати назву цих драйверів - слабо...
@@realiity Я декілька разів кидав, але ютубу напевно відсікає
@@UA_Power ось таке пише в назві: TZT 30-1500MA Adjustable Constant Current LED Driver DC 3.3V 3.7V 4.2V 5V PWM Control Board Buck Power module
На платі пише - LD06AJSA
Долго пытался въехать что за резистор такой трехлапый на 100к. Причем к резистору на 2к вопросов нет.
Да уж