Просто, дешево та оригінально! А головне - працює, як новий не працював! Теж була подібна проблема на старому компі: іноді просто завмирав і допомогало тільки перезавантаження "чарівною" кнопкою. Тоді у дроселі домотував вітки.
Спочатку я вирішив, що автор скаже додати ще один дроссель, теж саме кільце, тіж самі витки, та сечення (сподіваюсь, правильно написав, російською - сечение) дроту, але тільки для лінії 5V, але я помилився. Цікава ідея. Дякую за відео. З Новим роком.🎉 Glory to Ukraine.
Дякую, друже, за корисну інформацію))) 🤝 Такого "детального" огляду та досить зрозумілого контенту в просторах інтернету я ще не бачив))) 💪🤠👍 Тим більше що контент "україномовний" 💪🇺🇦👍
Цікава інформація, дякую. Зараз мучу свій старий комп. Весь час думав, що він жере електрику як пилосос, 95TPD проца (i5 2500K). А виявилось, що з 3 HDD і без вдеокарти в офісному режимі споживає 50Вт. Це при тому що БП Cheeftec 800Вт :)
Я перемотував трансформатор (викидав зайві обмотки і ставив товщий провід). ДГС перемотував під звичайний дросель а на супервізор дільниками формував потрібні напруги. Для новачків Ваш варіант краще 👍
@romanenot, Хочу побачити процес та схему такого рішення, декому і підвищення напруги потрібне а у вашу випадку зміна вихідної напруги це взагалі не проблема
Идея понравилась. В принципе она лежала на поверхности но не было раньше такой необходимости. А сейчас ноут и смартфон это всё. От системного остался пустой корпус и куча железа по полкам. Одно время хобби было делать зарядные из старых БП на 494. Всех знакомых обеспечил и забросил. Но недавно попался неплохой АТХ на 500 ват на 6105. Решил восстановить, но что то не пошло. Поменял 3 микросхемы но дежурка не заработала. Навешую 431 всё шикарно. Пока забросил до лучших времён.
Когдато перечинил с 2десятка простых бп на sg6105 и укрепился,во мнении, что нестабильная работа внутренних тл431 очень распространённая проблема, видимо на уровне заводского брака. Похоже именно поэтому разработчики бп на её основе во всех бп ставили стабилитрон на 5.6 в 1вт по дежурному питанию, если отказывает обратная связь внутри мс то только он, пробиваясь и спасает вашу материнку от ухода в мир иной...
Доброго дня. Попа до рук один старенький блок, хотів його використовувати для деяких робіт. Але навіть на холосту замість 12, видає ~9,8-9,9 В. Є сенс проглянути і підремонтувати, чи викинути і підшукати нового? Буду вдячний за підказки/рекомендації.
Хз, звідкіля мені знати що з ним і чи воно того варте, потрібно розбиратись в чому причина а вже потім вирішувати чи воно того варте, для початку потрібно навантажити 5 і 12 В.
спасибі за детальний огляд і пояснення. але хотів задати питання -е блок на 45о ват але у него плавае вихідна напруга з 12в до 15-16в а по 5 вольтовій лінії до 7-8 вольт в чому причина не можу знайти поломку
@@ВикторМи-ю6ш По перше це просто приємно. По друге це не колеса жигуля, у мене зараз поки нема натхнення доробити синхронний випрямлювач, але стоїть подібний БЖ , де я вичистив усі холодні кола, тільки допоміжний БЖ з тл494 працює. Коли я це дороблю то матиму лабораторний БЖ з двома вихідними обмотками до 75 і до 150в. Це зовсім інший пристрій, якщо захочеш такий знайти то за нього доведеться викласти зайвих грошей. В принципі вихідні діоди, згладжуючу індуктивність, конденсатор і дільник напруги для зворотнього зв'язку можу поставити хоч уже, але особисто мені цікаво зробити синхронний випрямляч, чого я поки не умію.
Точно так само як і було з заводу, схема просто прибирає збільшену напругу по 5В, ну може якщо буде не достатньо потужний польовик то він може згоріти при КЗ.
@@UA_Power Дозвольте ще запитати. Реалізовав вашу ідею, маю 5.6В та 12.2В на виходах, є подстроєчник на платі він дозволяє зменшити до мінімум 5.4В та 11.8В відповідно. Що маємо - справний блок FSP ATX-250GTX, використав новий польовик IRFU4104, резістори 3.3К 1% нові, нова 0.1 ємність, бу ТЛка, відключений перший(верхній) з 5В резістор дільника напруги на зворотній звязок. Пробував повертати відключений резістор - блок уходить у захист. Хотілося б зменшити напругу по 5В лінії до допустимих значень, не можу зрозуміти що її так занадто підвищує. На всяк випадок, звернув увагу, на виході 3.3В лінії штатно стоїть якийсь баластний резістор і він дуже гріється, чи не заважає він роботі вашої схеми?
@@VideomontageR не зрозумів в чому саме проблема, де саме 5.6 В, уже після стабілізатора на 5 В чи після ДГСа, якщо після стабілізатора то потрібно викрутити загальну напругу на мінімум і потім дільником в стабілізаторі 5 В зробити меншу напругу на виході, при цьому 12 В підросте якщо зворотній зв'язок по сумі напруг, якщо зворотній зв'язок тільки по 12 В, то просто крутити вже дільник стабілізатора на 5В.
@@UA_Power 5.6В на виході стабілізатора, тобто вже після вашої схеми, якщо я вірно розумію. Вибачте за нубство, я тільки вчуся) а "і потім дільником в стабілізаторі 5 В зробити меншу напругу на виході" це верхній резистор на drain виході польовика, вірно?
@@VideomontageR це дільник на виході стабілізатора, з якого напруга йде на тл431, ви окремо перевіряли той стабілізатор, він при подачі на вхід 12 В на вихід так само видавав 5.6 В, чи може він у вас взагалі не поацює і видає на вихід все що приходе на вхід, тоді проблема з тл431
@@ВікторВовк-з6й та вже краще докласти ті гроші що будуть витрачені на пересилку і доробку, та вже одразу купити б/в голдовий сісоник з європи на 450-500 вт і там вже не треба нічого доробляти, хочу буде і сірий не фарбований зато надійна річ з чудовими параметрами. Або відразу вже купити нормальний, шукайте на олх Seasonic SSR-550 можна купити за 1500 грн, зараз щось немає нормальних сірих голдових, а ті що є, то хочуть майже як за Seasonic SSR-550.
@@UA_Power При певних короткострокових флуктуаціях напруги, компи на звичайних блоках живлення (в т.ч. і описаний PNF) виключаються, в той час як "фірмові" компи (HP, Fujitsu,..) продовжують працювати. Чи продаються в наших комп. магазинах БЖ, які не будуть вирубатися у згаданій ситуації? (сілвер, голд?)
Якщо транзистор проб'є то блок буде працювати як до переробки, там 12В приходе тільки на затвор транзистора через 3,3К і ті 2 мА взагалі ніяк не вплинуть на напругу по по 5 В.
Комп БП рассчитаны на импульсную нагрузку, поэтому в них и используется дроссель групповой стабилизации. И групповая стабилизация осуществляется по линии 5в. Как будет работать БП, если ему отключить этот основной принцип регулирования выходной мощности?
Можна, але з DC/DC буде набагато простійше. Потрібно або перемотати трансформатор або зробити ще одну лінію випрямляча на окремих потужних діодах на -12В і ще домотавши потужну обмотку на -12В на вихідний дросель.
можна на існуючий трансформатор намотати декілька витків щоб отримати будь яку напругу за побажанням але вона не буде стабільною, хіба заводити в лінію групової стабілізації на шимку
супер..дякую за інформацію.....авторе мене цікавить питання трішки інше- шунтуючі керамічні конденсатори в паралель до електролітичних -я так зрозумів для захисту останніх від вздуття...було би цікаво подивитись та послухати. ну і саме цікаве і головне- зі старих бп можна зробити зарядні пристрої та лабораторні блоки живлення...якшо у автора є така можливість я та інші глядачі на мою думку з великою радістью подивились би...в мене особисто гора блоків живлення. я їх скупляв на запчастини. за старі я платив більше ніж за сучасні.поясню чому - бо в старих стоять оригінальні запчастини. зараз я таким речами як ремонт не займаюсь -війна в країні -трішки змінив спеціалізацію...але війна не вічна рано чи піздно закінчиться- дай Боже щоб закінчилась в цьому році....і планую займатись ремонтом надалі.
Для LOW ESR кераміка паралельно нічого не міняє в строку служби інакше б її скрізь ставили в дорогі блоки, то тільки трохи допомагає зі звичайними конденсаторами, але їх в імпульсники взагалі ставити не можна, то тільки в совку такой фігньою страждали тому що не було нормальних конденсаторів.
все добре, лайк, підписка, але всеодно вважаю набагато зручніше і вірніше викинути корекцію/фідбек по +5, та додати ДС-ДС 12 -> 5 . навіть простим кітаймодулем на 3-5А.
у мене така ж думка, можна викинути всю начинку від 5 вольтової лінії і видалити з трансформатора обмотки її а на 12 вольтову добавити ще діод шотки та можливо трансформатор перемотати, замінити на товстіший провід по 12 вольтовій лінії на всякий випадок. але 3,3 вольта береться з 5 вольтової лінії, точнуше з одної із обмоток 5 вольтової
@@Sergij1986 на деяких CWT та інших платформах (це корсари, термалтейки, ін.) так і зроблено - єдина лінія 12 і дс-дс на 5 і 3.3В. здається, у дельтах/сісоніках/биквітах так само, отже це лісапед )
Дуже хороша ідея, шкода що виробники своїх комплектуючих не вказують споживання по 3,3в 5в 12 вольтових лініях, тільки на HDD i DVD-ROM може бути вказане споживання по 5 і 12 вольтах і все. Також якщо зробити лінії 5в і 3,3в з стабілізацією від 12 вольтової системи то можна викинути частину компонентів і основне це дросель групової стабілізації, але потрібно вже перераховувати схему і думати що чим замінити
"За крейсером" вже трішки заїжджено. Можна трішки оновитись, наприклад - посилати "за ВДК Новочеркаськ". Надіюсь, і "за кримським мостом" скоро теж з`явиться.😁
ну хороші конденсатори не потрібно хаяти - їх потрібно ставити в замін звичайних і забути - тільки пил продувати в БЖ коли потрібно.ruclips.net/video/7olODJA0Mr8/видео.html
а чому так складно є варіант переробити якщо ми не будемо його використовувати в компютері а як блок 12в не переробляти сильно а тільки 12в лінію в тл431 є 5в стабільні які берутся за ідеал, які не просідають ніколи як стандарт і вивести їх після перемички яку треба зняти чи дросилька в дорогих і там завжди буде 5в які ми не трогаем, так як там менш ніж 1А. а користуемся тільки 12в і не важливо яка там просадка по 12в все буде стабілізуватися , а 5в лінія не буде задіяна і не буде впливати так як у нас там на дільнику завжди 5в. з 13 ножки тл431, а якщо буде потрібно 5в лінія деколи то можна зробити на тумблері щоби там де ми забрали перемичку і подали туди 5в з тл431 це 13ножка вроді і тумблер все повертає назад відключивши 5в стандарт лінію з тл431 подавши як було тумблер відключає 5в. з 13 ноги на дільник і подає 5в лінію звичайну яка буде стабілізуватися правда впливати 12в лінія буде на 5в але нам головне 12в основну лінію ми тумблером зможемо відокремити від 5в. кондинсатори треба буде перепаяти як у відео після дроселя великого і добавити один ..
Ще на 1155 сокеті (можливо і раніше але я не зустрічав) НР робила свої ПК де БЖ видавав тільки 12 В а всі остальні перетворювачі були на материнські платі
вже давно є стандарт ATX12VO там 10 контактний роз'єм де тільки 12В а все інше робить материнка сама, але чомусь досі його не впроваджують в нових материнках і блоках живлення, ще декілька років тому обіцяли але так і продовжують штапувати морально застарілі ATX3.0
@@UA_Power intel його запропонувала наскільки памятаю років з 10 тому, я так думаю що виробники материнок і БЖ не хочуть ні ті ні інші зробити першими крок щоб не втрачати клієнтів
це я хз)) гадаю краще понижайку запилить)в плане кпд . да и обратка будет только по 12 +. и не надо переживать . а мои 5 ссд хвают на мелких файлах по полтора ампера . полная загрузка ссд по 2 ампера + супер чердж если есть он . на пример у меня юсб 2.0 для зарядного дают по 2 ампера .и многим нужная штука)
Якщо є велике навантаження на юзб то взагалі нічого переробляти не треба і так все буде більш менш нормально з напругами, SSD якщо не в синтетичних тестах споживають дуже мало, а так в реальній роботі вони не перекидають постіно купу файлів.
@@UA_Power например проц может в момент подгрузки локации схавать 130 ватт и видюха под 300. думаю догадаетесь что будет с ссд)) там дырки будут если успеет типо стабилитрона сработать .если нет прогорит дыра в контроллере потому что 100% пробьёт на сквозь понижайку . стоит вам отойти от такого и сделать на дц дц . не так уж там сложно
@@UA_Power можно готовый модуль взять на ампер 10 по 5+ для 80% пользователей сойдёт .но если там биполярники качают то не думаю что есть вообще смысл им пользоваться .там кпд 60% в лучшем случае 70. просто людям рассказать это) а то щас начнут
@@ПавелС-ш8м заміри ККД в блоків без коректора що є в інтернетах фуфлові, ні один ватметр не може правильно показувати імпульсний струм кривої форми який споживають такі блоки, тому і такі показники погані, але якщо подивитись на розміри радіаторів то вони ніяк не можуть розсіяти 40% спожитої енергії, реальний ККД в таких блоків 80-85% в залежності від навантаження. Просто ватметри сильно брешуть, можливо колись буде у мене відео про проблеми точного вимірювання змінного струму форма якого відрізняється від синусу, це реально дуже велика проблема.
На компі стоїть Чифтек на кіловат, йому вже 11 років. Майже два роки комп лежить відключеним від ел.мережі, бо мешкаю зараз у Італії. Коли повернусь, щось лячно включати комп після такої перерви та з таким старим Б/Ж. Скоріш за все буду брати новий, бо у компі все залізо нове і якщо щось згорить, то з моєю пенсією новий мені вже не світить(( P.S. З тим блоком живлення навіть ще йшла повна принципова схема!
в трансформаторі 5в обмотку замінити більш тонким проводом а 12в більш товстим - хлопотно но правильно нахрена зараз 25-30А на 5в лінії. - це тільки думка.
Всього навсього перемотати трансформатор, на це підуть менше одного відсотка бажаючих щось переробити в блоці живлення, і ті з матюками)) Перомотувати залитий лаком трансформатор дуже специфічне задоволення))
Крякнет. Автор нульовий. Забув шо загальну потужність має витримувати високовольтний каскад. Там шо би ти не робив на другій стороні, на низьковольті, масу потужності буде рости і на вході. де 220В. А там транзитори і т.д.
@@kinostory не автор нульовий а коментатор мінусовий)) Без доробки не можна в комп'ютері отримати навіть того що заявлено якщо лінія 5В не навантажена, а з такою доробкою можна отримати всю потужність блоку на лінію 12В якщо нема навантаження на 3,3 і 5 лініях, і нічого не крякне так я по входу буде та сама максимальна потужність.
Нужны ли подобные модернизации нормальному БП, пусть даже с групповой стабилизацией? А в дешмане кроме групповой стабилизации будет экономия на всем - дохлый транс, паршивые сердечники на дросселях, убогие кондеры. Его нагрузишь - сам потом пожелеешь, когда на новую начинку системника придется раскошеливаться.
Питаня до автора- а для чого весь цей цирк б.п с перепайкою. І надовго. Двлі з конекторами б.п з м.платой. Чи на переходниках-костелях пидключати до нових плат. Далі де фильтри на струм в душманских і привіт з прошлого. Народ підсоберайте і купить норм. б.п. Він недуже дорого стоє- 2.5к-3к. Повірьте колись спалите п.к . Слез буде
Так уважно послухайте що в відео казав, там вже є відповіді на всі ваші питання. Новий за 2-3К ви купите з точно такими самими проблемами з груповою стабілізацією і які потрібно буде так само допрацьовувати щоб вони стали нормальними, а тут можливість за копійки отримати стабільність вихідних напруг і повну потужність по лінії 12 В як у голдових блоків живлення з DC/DC перетворювачами з любим блоком старим який є або новим недорогим, звичайно якщо руки рівні.
@@UA_Power щановний- значить всі виробники дебіли.І треба срочно в всі б.п с паяльником лізти. Казкові ви люди.Corsair мож в ньому полазити в паяльником
ну так щановний прахфесор візьми сам і протестуй скільки видають ті дешеві блоки живлення з груповою стабілізацією при ненавантаженій лінії 5В з напругами в межах +/- 5%, а потім тут розповідай що кому треба робити, є старі дешеві моделі Corsair з такими самими болячками)) Виробники точно не дебіли, вони просто продають блоки на 600-800 Вт з яких без танців з бубном можна отримати 300-400 Вт з нормальними напругами, а потім хомячки в інтернетах розповідають що потрібний запас потужності в 100% від споживання системи а то буде вирубаця.
@@UA_Power У меня вот такой блок сейчас только 400 ватт,проц i5-2500k на 4.2 пашет видяха rx580 на 8 гиг версия и 32 озу,ну как то это все работает но дальнейшему разгону возможно и блок питания мешает,хотя при тестах по графикам 12 вольт не просаживается
Ерунда это всё... Линейный стабилизатор. Да он нагреваться будет дай боже. Да и не надо такую жёсткую стабилизацию компу. На материнской плате хватает своих стабилизаторов.
З якого дива він буде сильно нагріватись тільки тому що він лінійний чи що?)) Згадуйте фізику звідкіля береться тепло, для тих хто прогулював фізику нагадую що потужність виділена тепло буде напруга на транзисторі помножена на струм через транзистор, а напруга там від 0 до 0,6 В і чим більший струм тим менша напруга. Ну і яким чином стабілізатори на материнці зможуть зробити стабільні 12 В без просадок?
@@UA_Power Так это вам дежурка что ли? Или на материнки потребление по линии 5 вольт очень малюсенькое? У меня видеокарта R9 380 питалась от болка на 450 ватт. Хотя 600 вроде надо. там две линии по 15 ампер на 12 вольт. Хотя источник +12 вольт в этом блоке один. Всё решилось заменой шунта, что мерил ток на этой линии. На одной так и осталось 15 ампер. вторую подогнал на 25. От одной линии питался процессор. Но 15 ампер там никогда не было. зато остальное всё на видеокарту пошло. Блок питания до сих пор жив. Power Men. Тогда на внутрянках не экономили.Качественно сделан.
@@UA_Power Тут я бы опять поспорил. От 5 вольт обычно винчестеры и питаются. Примерно по 0,7 на каждый жёсткий диск. А ещё ЮСби порты. хорошо если ревизии 2.0. А ка же 3.0. Там уж ампераж поболее будет.
@@dimkaBG не по 0,7А а до 0,7А в дуже рідких випадках, у мене взагалі нема жодного HDD у багатьох теж, а SATA SSD теж дуже мало споживають, вказані на корпусі цифри це максимальне споживання яке буває дуже рідко, NVME SSD живляться від 3,3 В. USB порти взагалі нічого не споживають якщо до них нічого не підключено не важливо яка там версія, у багатьох бездротові клавіатура і миша а дротові якщо там нема LED підсвітки теж споживають дуже мало разом буде 0,1-0,2А.
оххх і якої іпатні тупої лишньої. Якщо обидві напруги в групі і одна одній мішають. То що треба зробти?? Правильно. розєднати групу. Резистор шо йде від 5в на ділитель з масою - випаяти нахер. А на 12В лінії підібрати новий бо там зміниться різниця. І все. Бдуе від одної 12В все підлаштовуватись. Причому не буде просідати 12В бо буде ШИМка бачити це і підкручувати ширину імпульсу.. А в відео намудохано. Ппц. без півлітри не розберешся
тоді розкажіть нам прахфесор що буде з лінією 5В якщо лишити стабілізацію тільки по лінії 12В не зробивши там обмеження напруги як у мене?? Я на відміну від вас уроки не прогулював і знаю що там буде замість 5,6 В які були без переробки при повному навантаженні а всі 6 В, фізику не надуриш))
@@UA_Power дурачок.. вони же сумісні.. блін вони і дуть з одного осердя транса!!! ВАСЯ. При піднятті 12В буде підніматись і 5В. НУ шо за вася. А так як ми поставимо щоб було скажімо завжди 12,2 То і по 5В буде в межах. +- в межах 3% вирівняти і буде гуд. Провірено!! Так як шимка зажди буде старатися тримати рівно виставлених нами 12В. То і по 5В буде теж стояти така напруга. Єдиний мінус. що коли навантажиш сильно 5В і там впаде до 4,6 то шимка цього не взнає. бо вона буде в холосту тримати 12В. Алеж падіння до 4,6 не так страшно правдаж? Аніж ріст до 5,6 як в тебе на 19:35. ТОБТО: при сильному навантаженні по 12В -> на 5в буде всеодно рівно 5В !. А при навантаженні 5В лінії, - так вона буде просідати. Алеж це не страшно фізик блін. p.s. А і ще. Ці всі ідіотські доробки. Обійдуться дорожче аніж зараз на ОЛХ купити 400вт блок )) яких по 150грн пруд пруди. І в чому сенс? Щоб собі мозок виносити, час тратити? там з паяльником і цею тархамудією години на 2 роботи. Ну на...
Никогда не понимал как можно стабилизировать все напряжения одновременно в таких БП. В современных компах в основном загружена линия 12 вольт, две другие "гуляют". Видимо делают для того, чтобы люди тратили деньги на киловаттные БП вместо достаточных 300 ватт.
Склефасовский хватитит отчинаш читат ти розказав одне те саме 10 раз і нічого ттлкового люде цікавить мереробити блок зробити послушним тобто регульованим а тебе понесло у космос та ще по декілька раз те саме якщо не здатний обяснити людям до,тупним язиком то краще за це не братись
тоб-то ви вважаєте що якщо прибрати один з резисторів то всі напруги стануть абсолютно стабільними?)) Буде ще гірше, одна напруга буде стабільною резистор якої лишити а інша буде гуляти в два рази більше.
Щиро дякую за прекрасне відео й знання. Ніде подібної інф. не зустрічав! Здоров'я вам та гарної праці, будь ласка, творіть!
Чудова задумка, ніде більше такої інформації не чув і не бачив, реально круто , однозначно лайк, і окремо лайк за Українську мову
Дякую чудола схема блок чудоло працує і дуже стабільна напруга по всім лїниям
Щерас велике Дякую
Просто, дешево та оригінально! А головне - працює, як новий не працював!
Теж була подібна проблема на старому компі: іноді просто завмирав і допомогало тільки перезавантаження "чарівною" кнопкою. Тоді у дроселі домотував вітки.
Це хороший, детальний аналіз проблем із блоками АТХ. 🇺🇦👍 дякую 👍
Гарний аналіз а не "хороший"бл*дь 🤮. Деви відкопуєте, увесь оцей суржиковий гній?
Дуже цікаво! Чекаю наступного відео. З Новим Роком Вас і підписників.
Дякую,дуже корисна інформація!А я думав,що всіх собак з'їв,бо вже більше 10 років переробляю ATX блоки в зарядні пристрої.
Спочатку я вирішив, що автор скаже додати ще один дроссель, теж саме кільце, тіж самі витки, та сечення (сподіваюсь, правильно написав, російською - сечение) дроту, але тільки для лінії 5V, але я помилився.
Цікава ідея. Дякую за відео.
З Новим роком.🎉
Glory to Ukraine.
Перетин. На здоров'ячко.
@@СеменСемен-х7в перерiз
@@СеменСемен-х7в не перетин а переріз, не дякуйте
Переріз@@СеменСемен-х7в
Чудовий огляд, навіть мені зрозуміло, нажаль повторити не зможу. З наступаючим Новим Роком! Перемоги, здоров'я і натхнення.
Дякую за хороший контент. Трохи відео розтягнуте але все гарно пояснено і зрозуміло.
Дякую, друже, за корисну інформацію))) 🤝
Такого "детального" огляду та досить зрозумілого контенту в просторах інтернету я ще не бачив))) 💪🤠👍
Тим більше що контент "україномовний" 💪🇺🇦👍
Круті відео Дякую!
Цим відео ти змінив моє ставлення до твого каналу, дуже хороше і пророблене рішення.
Дякую, друже, за корисну інформацію. З мене лайк (вже поставив і підписавсь)!
Гарна та корисна інфа. Дякую.
Класна ідея, лайк 👍
Дякую вам за мега чудове відео а особливо за чудовий початок цього відео 👍З мене підписка
Оце по нашому!)))Молодець!!!
Цікава інформація, дякую.
Зараз мучу свій старий комп. Весь час думав, що він жере електрику як пилосос, 95TPD проца (i5 2500K). А виявилось, що з 3 HDD і без вдеокарти в офісному режимі споживає 50Вт. Це при тому що БП Cheeftec 800Вт :)
😄 у тебе блок не дуже навантажується??? не гріється??? бо на Cheeftec 800Вт навантаження 50 Вт це багато 😆😁😆 хі хі
томущо слабий б.п -треба 1000в.т +gold. 😁
оце я розумію контент під новий рік, лайк ще до перегляду
Цікаво, логічно і нескладно. Дякую.
Дякую за цікаву ідею
Я перемотував трансформатор (викидав зайві обмотки і ставив товщий провід). ДГС перемотував під звичайний дросель а на супервізор дільниками формував потрібні напруги. Для новачків Ваш варіант краще 👍
Під встановлення DC/DC на 3,3 і 5 В потрібно прекопати майже половину вихідної частини блоку, але так все буде працювати тоді майже ідеально.
@romanenot, Хочу побачити процес та схему такого рішення, декому і підвищення напруги потрібне а у вашу випадку зміна вихідної напруги це взагалі не проблема
Раціонально . Лайк.
Идея понравилась. В принципе она лежала на поверхности но не было раньше такой необходимости. А сейчас ноут и смартфон это всё. От системного остался пустой корпус и куча железа по полкам. Одно время хобби было делать зарядные из старых БП на 494. Всех знакомых обеспечил и забросил. Но недавно попался неплохой АТХ на 500 ват на 6105. Решил восстановить, но что то не пошло. Поменял 3 микросхемы но дежурка не заработала. Навешую 431 всё шикарно. Пока забросил до лучших времён.
Когдато перечинил с 2десятка простых бп на sg6105 и укрепился,во мнении, что нестабильная работа внутренних тл431 очень распространённая проблема, видимо на уровне заводского брака. Похоже именно поэтому разработчики бп на её основе во всех бп ставили стабилитрон на 5.6 в 1вт по дежурному питанию, если отказывает обратная связь внутри мс то только он, пробиваясь и спасает вашу материнку от ухода в мир иной...
@@НикичРешетниковДа. Стабилитрон тоже ушел в мир иной. При детальном рассмотрении вылетел один из ключей. Кинул в угол, пусть валяется пока.
Лайк, підписка, дуже цікаве відео!
Доволі цікаво і пізнавально 👍
Спасибо.Будем экспериментировать.
Доброго дня. Попа до рук один старенький блок, хотів його використовувати для деяких робіт. Але навіть на холосту замість 12, видає ~9,8-9,9 В. Є сенс проглянути і підремонтувати, чи викинути і підшукати нового?
Буду вдячний за підказки/рекомендації.
Хз, звідкіля мені знати що з ним і чи воно того варте, потрібно розбиратись в чому причина а вже потім вирішувати чи воно того варте, для початку потрібно навантажити 5 і 12 В.
Доброго здоров'я. Так це можна зробити з любим шим контролера?
любий блок з груповою стабілізацією, ШІМ конролер взагалі не важливий
Дякую.@@UA_Power
спасибі за детальний огляд і пояснення. але хотів задати питання -е блок на 45о ват але у него плавае вихідна напруга з 12в до 15-16в а по 5 вольтовій лінії до 7-8 вольт в чому причина не можу знайти поломку
розбирав блок и коротнув конденсатором об корпус він розрядився блок тепер не працює.
хто стакався чи є сенс ремонтувати?
Номінали резисторів можуть варіюватися в якихось межах? Чи це найкращі теоретично прораховані?
2-5К думаю нічого не змінять, дільник тільки повинен бути з однакових резисторів або одного підстроєчника
SMD 0603 вистачить по потужності?@@UA_Power
Доброго дня на замовлення можете доробити блок живлення?
зараз немає вільного часу робити щось на замовлення
Буде цікаво подивитись відео по більш глибоких модернізаціях, це дійсно цікаво, навіть тим хто сумнівається чи зможе повторити.
а для чого повторити ці костелі в б.п. Уявіть ви поставите наприклад в жигуль колеса на 16
@@ВикторМи-ю6ш По перше це просто приємно. По друге це не колеса жигуля, у мене зараз поки нема натхнення доробити синхронний випрямлювач, але стоїть подібний БЖ , де я вичистив усі холодні кола, тільки допоміжний БЖ з тл494 працює. Коли я це дороблю то матиму лабораторний БЖ з двома вихідними обмотками до 75 і до 150в. Це зовсім інший пристрій, якщо захочеш такий знайти то за нього доведеться викласти зайвих грошей. В принципі вихідні діоди, згладжуючу індуктивність, конденсатор і дільник напруги для зворотнього зв'язку можу поставити хоч уже, але особисто мені цікаво зробити синхронний випрямляч, чого я поки не умію.
Забув запитати. А як в такій компоновці відпрацьовує захист при кз по 5 чи 12 вольтам?
Точно так само як і було з заводу, схема просто прибирає збільшену напругу по 5В, ну може якщо буде не достатньо потужний польовик то він може згоріти при КЗ.
Вітаю, дякую за ідею, вона шикарна. Підкажіть кондьор 0.1 на затворе номінал в яких одиницях та його тип?
Кераміка 100 нФ
@@UA_Power Дозвольте ще запитати. Реалізовав вашу ідею, маю 5.6В та 12.2В на виходах, є подстроєчник на платі він дозволяє зменшити до мінімум 5.4В та 11.8В відповідно.
Що маємо - справний блок FSP ATX-250GTX, використав новий польовик IRFU4104, резістори 3.3К 1% нові, нова 0.1 ємність, бу ТЛка, відключений перший(верхній) з 5В резістор дільника напруги на зворотній звязок. Пробував повертати відключений резістор - блок уходить у захист.
Хотілося б зменшити напругу по 5В лінії до допустимих значень, не можу зрозуміти що її так занадто підвищує.
На всяк випадок, звернув увагу, на виході 3.3В лінії штатно стоїть якийсь баластний резістор і він дуже гріється, чи не заважає він роботі вашої схеми?
@@VideomontageR не зрозумів в чому саме проблема, де саме 5.6 В, уже після стабілізатора на 5 В чи після ДГСа, якщо після стабілізатора то потрібно викрутити загальну напругу на мінімум і потім дільником в стабілізаторі 5 В зробити меншу напругу на виході, при цьому 12 В підросте якщо зворотній зв'язок по сумі напруг, якщо зворотній зв'язок тільки по 12 В, то просто крутити вже дільник стабілізатора на 5В.
@@UA_Power 5.6В на виході стабілізатора, тобто вже після вашої схеми, якщо я вірно розумію.
Вибачте за нубство, я тільки вчуся) а "і потім дільником в стабілізаторі 5 В зробити меншу напругу на виході" це верхній резистор на drain виході польовика, вірно?
@@VideomontageR це дільник на виході стабілізатора, з якого напруга йде на тл431, ви окремо перевіряли той стабілізатор, він при подачі на вхід 12 В на вихід так само видавав 5.6 В, чи може він у вас взагалі не поацює і видає на вихід все що приходе на вхід, тоді проблема з тл431
З новим роком усіх! Слава Україні! Дякую за вашу працью! А ви на замовленя можете зробити для мене дороботку БЖ?
що за блок і чому вирішили що треба доробляти?
Хочу купити Блок живлденя Xilence Power XP600 600w б/у. Бо мій IQО 4ООW Ьу FSР grоuр (IQО-400) Асtive РFС, 20+4ріn, 8cm FAN, w/Sata, ATX. Создає поміхи. І бува комп сам став перезавантажуватися(
@@ВікторВовк-з6й та вже краще докласти ті гроші що будуть витрачені на пересилку і доробку, та вже одразу купити б/в голдовий сісоник з європи на 450-500 вт і там вже не треба нічого доробляти, хочу буде і сірий не фарбований зато надійна річ з чудовими параметрами. Або відразу вже купити нормальний, шукайте на олх Seasonic SSR-550 можна купити за 1500 грн, зараз щось немає нормальних сірих голдових, а ті що є, то хочуть майже як за Seasonic SSR-550.
@@UA_Power При певних короткострокових флуктуаціях напруги, компи на звичайних блоках живлення (в т.ч. і описаний PNF) виключаються, в той час як "фірмові" компи (HP, Fujitsu,..) продовжують працювати. Чи продаються в наших комп. магазинах БЖ, які не будуть вирубатися у згаданій ситуації? (сілвер, голд?)
@@poman6902 потрібен блок живлення з активним PFC і робочою напругою 100-240В це майже всі бронзові і голдові блоки.
Що буде якщо підключити повишаючий DC-DC перетворюва з 5в на 12в
Можна, тільки для потужного перетворювача ще треба вільне місце, малого на 1-2 А може не вистачити.
Вихід на FB, буде з відки?
як і було, з виходу 5 В
а буде огляд в тому наступному відео по 358 сісі/сіві?
А захист у БЖ спрацює якщо транзистор проб'є і 12В піде в 5В лінію?
Якщо транзистор проб'є то блок буде працювати як до переробки, там 12В приходе тільки на затвор транзистора через 3,3К і ті 2 мА взагалі ніяк не вплинуть на напругу по по 5 В.
Ага, вже додивися, що лінія 12В на вході тільки для тестів.@@UA_Power
Розкажіть, як зробити лаболаторник із ATX, бо українською немає детального відео )
пізнійше буде відео з цим блоком в якості універсальної зарядки, майже той самий лабараторник.
ruclips.net/video/SDymqPkvnT8/видео.html&pp=ygUXbGFib3JhdG9yeSBwb3dlciBzdXBwbHk%3D
Комп БП рассчитаны на импульсную нагрузку, поэтому в них и используется дроссель групповой стабилизации. И групповая стабилизация осуществляется по линии 5в. Как будет работать БП, если ему отключить этот основной принцип регулирования выходной мощности?
А можна переробити БЖ з 12 вольт на 24 без використання DC/DC
Можна, але з DC/DC буде набагато простійше. Потрібно або перемотати трансформатор або зробити ще одну лінію випрямляча на окремих потужних діодах на -12В і ще домотавши потужну обмотку на -12В на вихідний дросель.
добре, а в чому інженерна задумка тої групової стабілзації?
економія
Вважаю що краще позбутися старого бж і не ризикувати .
замість дроселя впаяв запаралелені 2 діода шотки (в одному корпусі) на 30а з падінням 0.55в, налаштував 12.2в, 4.85в, політ нормальний
А ти молодець, дякую
Чудово, зробіть будь-ласка ще також збільшення потужності по лінії -12v щоб отримати стабільних 24v. Дякую.
не вийде. потрібно суттєво змінити схемотехніку починаючи з ДГС. А діоди по -12 та -5 стоять прямо на платі та є практично нікчемними
можна на існуючий трансформатор намотати декілька витків щоб отримати будь яку напругу за побажанням але вона не буде стабільною, хіба заводити в лінію групової стабілізації на шимку
А ще є можливість підвищити потужність БП?
Є але воно того не варте, простіше вже купити більш потужний б/в блок.
супер..дякую за інформацію.....авторе мене цікавить питання трішки інше- шунтуючі керамічні конденсатори в паралель до електролітичних -я так зрозумів для захисту останніх від вздуття...було би цікаво подивитись та послухати. ну і саме цікаве і головне- зі старих бп можна зробити зарядні пристрої та лабораторні блоки живлення...якшо у автора є така можливість я та інші глядачі на мою думку з великою радістью подивились би...в мене особисто гора блоків живлення. я їх скупляв на запчастини. за старі я платив більше ніж за сучасні.поясню чому - бо в старих стоять оригінальні запчастини. зараз я таким речами як ремонт не займаюсь -війна в країні -трішки змінив спеціалізацію...але війна не вічна рано чи піздно закінчиться- дай Боже щоб закінчилась в цьому році....і планую займатись ремонтом надалі.
Для LOW ESR кераміка паралельно нічого не міняє в строку служби інакше б її скрізь ставили в дорогі блоки, то тільки трохи допомагає зі звичайними конденсаторами, але їх в імпульсники взагалі ставити не можна, то тільки в совку такой фігньою страждали тому що не було нормальних конденсаторів.
все добре, лайк, підписка, але всеодно вважаю набагато зручніше і вірніше викинути корекцію/фідбек по +5, та додати ДС-ДС 12 -> 5 . навіть простим кітаймодулем на 3-5А.
у мене така ж думка, можна викинути всю начинку від 5 вольтової лінії і видалити з трансформатора обмотки її а на 12 вольтову добавити ще діод шотки та можливо трансформатор перемотати, замінити на товстіший провід по 12 вольтовій лінії на всякий випадок. але 3,3 вольта береться з 5 вольтової лінії, точнуше з одної із обмоток 5 вольтової
@@Sergij1986 на деяких CWT та інших платформах (це корсари, термалтейки, ін.) так і зроблено - єдина лінія 12 і дс-дс на 5 і 3.3В. здається, у дельтах/сісоніках/биквітах так само, отже це лісапед )
@@ДымонОлбански воно так але це на крутих блоках і нових а колись 10-30 років тому не було таких блоків
Дуже хороша ідея, шкода що виробники своїх комплектуючих не вказують споживання по 3,3в 5в 12 вольтових лініях, тільки на HDD i DVD-ROM може бути вказане споживання по 5 і 12 вольтах і все. Також якщо зробити лінії 5в і 3,3в з стабілізацією від 12 вольтової системи то можна викинути частину компонентів і основне це дросель групової стабілізації, але потрібно вже перераховувати схему і думати що чим замінити
Тобто ви в розрив замість того дроселька-перемички в лінію 5В поставили лінійний стабілізатор на 5В?
так))
Лінійні стабілізатори виконують на біполярних транзисторах, а тут польовий в імпульсному режимі.
@@0000Vlad0000 хто вам таку фігню сказав, в лінійному режимі може працювати любий транзистор, навіть IGBT
@@UA_Power я і не писав що не може.
@@0000Vlad0000 тоді з якого дива ви вирішили що тут він працює в імпульсному режимі тому що не біполярний?
Чудово! Підписався! Запрошую вас на мою сторінку. Там нема електроніки, але моїм підписникам буде цікава ваша тема.
Цікаво чому вироблять досі тих динозаврів з ДГС, а не зроблять дешевий ц сучасний БП за вашою схемою.
Треба поекспериментувати з цим.
Бездротові мишки хоч живляться від окремого джерела, але однак є радіомодулі які живляться від тих самих 5 Вольт в USB, але значно менше споживання.
"За крейсером" вже трішки заїжджено. Можна трішки оновитись, наприклад - посилати "за ВДК Новочеркаськ". Надіюсь, і "за кримським мостом" скоро теж з`явиться.😁
Ще можна на концерт до Кобзону, чи лекції до Бандери😁
В баню до Жирiка :)
@@ВасКо-в2с теж хороший варіант.🤭👍
@@alexvv8592 в баню до жиріка звучить непогано, треба запам'ятати))
Головне що відомий напрямок переміщення😁
ну хороші конденсатори не потрібно хаяти - їх потрібно ставити в замін звичайних і забути - тільки пил продувати в БЖ коли потрібно.ruclips.net/video/7olODJA0Mr8/видео.html
а чому так складно є варіант переробити якщо ми не будемо його використовувати в компютері а як блок 12в не переробляти сильно а тільки 12в лінію в тл431 є 5в стабільні які берутся за ідеал, які не просідають ніколи як стандарт і вивести їх після перемички яку треба зняти чи дросилька в дорогих і там завжди буде 5в які ми не трогаем, так як там менш ніж 1А. а користуемся тільки 12в і не важливо яка там просадка по 12в все буде стабілізуватися , а 5в лінія не буде задіяна і не буде впливати так як у нас там на дільнику завжди 5в. з 13 ножки тл431, а якщо буде потрібно 5в лінія деколи то можна зробити на тумблері щоби там де ми забрали перемичку і подали туди 5в з тл431 це 13ножка вроді і тумблер все повертає назад відключивши 5в стандарт лінію з тл431 подавши як було тумблер відключає 5в. з 13 ноги на дільник і подає 5в лінію звичайну яка буде стабілізуватися правда впливати 12в лінія буде на 5в але нам головне 12в основну лінію ми тумблером зможемо відокремити від 5в. кондинсатори треба буде перепаяти як у відео після дроселя великого і добавити один ..
Це для прикладу взяв блок який не буде більше використовуватись, а переробка якраз для використання в коп'ютері.
👍
при включенні напруга нормальна а потім пливе через секун 5-10
Дивитись що там з резисторами зворотного зв'язку, може якийсь в обриві.
Ще на 1155 сокеті (можливо і раніше але я не зустрічав) НР робила свої ПК де БЖ видавав тільки 12 В а всі остальні перетворювачі були на материнські платі
вже давно є стандарт ATX12VO там 10 контактний роз'єм де тільки 12В а все інше робить материнка сама, але чомусь досі його не впроваджують в нових материнках і блоках живлення, ще декілька років тому обіцяли але так і продовжують штапувати морально застарілі ATX3.0
@@UA_Power intel його запропонувала наскільки памятаю років з 10 тому, я так думаю що виробники материнок і БЖ не хочуть ні ті ні інші зробити першими крок щоб не втрачати клієнтів
🖒
це я хз)) гадаю краще понижайку запилить)в плане кпд . да и обратка будет только по 12 +. и не надо переживать . а мои 5 ссд хвают на мелких файлах по полтора ампера . полная загрузка ссд по 2 ампера + супер чердж если есть он . на пример у меня юсб 2.0 для зарядного дают по 2 ампера .и многим нужная штука)
Якщо є велике навантаження на юзб то взагалі нічого переробляти не треба і так все буде більш менш нормально з напругами, SSD якщо не в синтетичних тестах споживають дуже мало, а так в реальній роботі вони не перекидають постіно купу файлів.
@@UA_Power да я в курсе ) но в 1 игре уже больше терабайта за неделю .игры уже едят по 32 озу . но не столь важно . смысл есть дц дц ставить
@@UA_Power например проц может в момент подгрузки локации схавать 130 ватт и видюха под 300. думаю догадаетесь что будет с ссд)) там дырки будут если успеет типо стабилитрона сработать .если нет прогорит дыра в контроллере потому что 100% пробьёт на сквозь понижайку . стоит вам отойти от такого и сделать на дц дц . не так уж там сложно
@@UA_Power можно готовый модуль взять на ампер 10 по 5+ для 80% пользователей сойдёт .но если там биполярники качают то не думаю что есть вообще смысл им пользоваться .там кпд 60% в лучшем случае 70. просто людям рассказать это) а то щас начнут
@@ПавелС-ш8м заміри ККД в блоків без коректора що є в інтернетах фуфлові, ні один ватметр не може правильно показувати імпульсний струм кривої форми який споживають такі блоки, тому і такі показники погані, але якщо подивитись на розміри радіаторів то вони ніяк не можуть розсіяти 40% спожитої енергії, реальний ККД в таких блоків 80-85% в залежності від навантаження. Просто ватметри сильно брешуть, можливо колись буде у мене відео про проблеми точного вимірювання змінного струму форма якого відрізняється від синусу, це реально дуже велика проблема.
На компі стоїть Чифтек на кіловат, йому вже 11 років. Майже два роки комп лежить відключеним від ел.мережі, бо мешкаю зараз у Італії. Коли повернусь, щось лячно включати комп після такої перерви та з таким старим Б/Ж. Скоріш за все буду брати новий, бо у компі все залізо нове і якщо щось згорить, то з моєю пенсією новий мені вже не світить((
P.S. З тим блоком живлення навіть ще йшла повна принципова схема!
За вступ та українську лайк!
в трансформаторі 5в обмотку замінити більш тонким проводом а 12в більш товстим - хлопотно но правильно нахрена зараз 25-30А на 5в лінії. - це тільки думка.
Всього навсього перемотати трансформатор, на це підуть менше одного відсотка бажаючих щось переробити в блоці живлення, і ті з матюками)) Перомотувати залитий лаком трансформатор дуже специфічне задоволення))
Старі ФСП та Чіфтек то були хорощі БЖ
💪
😅 спасибо, было поучительно. При испытаниях на 26А нагрузки я переживал как бы блок не крякнул 😢
Ці старі ФСПшки дуже живучі, там непоганий запас по всім компонентам))
Крякнет. Автор нульовий. Забув шо загальну потужність має витримувати високовольтний каскад. Там шо би ти не робив на другій стороні, на низьковольті, масу потужності буде рости і на вході. де 220В. А там транзитори і т.д.
@@kinostory не автор нульовий а коментатор мінусовий))
Без доробки не можна в комп'ютері отримати навіть того що заявлено якщо лінія 5В не навантажена, а з такою доробкою можна отримати всю потужність блоку на лінію 12В якщо нема навантаження на 3,3 і 5 лініях, і нічого не крякне так я по входу буде та сама максимальна потужність.
🤝👏👏👏👏👏👏👍💙💛💪😎
отакої
Нужны ли подобные модернизации нормальному БП, пусть даже с групповой стабилизацией? А в дешмане кроме групповой стабилизации будет экономия на всем - дохлый транс, паршивые сердечники на дросселях, убогие кондеры. Его нагрузишь - сам потом пожелеешь, когда на новую начинку системника придется раскошеливаться.
не проводiв-а дротiв
в технічній літературі пишуть провід, від провідник, але можна казати як завгодно.
@@UA_Power Интересно от какого слова по его мнению будет вот это вот дротів?
++
Питаня до автора- а для чого весь цей цирк б.п с перепайкою. І надовго. Двлі з конекторами б.п з м.платой. Чи на переходниках-костелях пидключати до нових плат. Далі де фильтри на струм в душманских і привіт з прошлого. Народ підсоберайте і купить норм. б.п. Він недуже дорого стоє- 2.5к-3к. Повірьте колись спалите п.к . Слез буде
Так уважно послухайте що в відео казав, там вже є відповіді на всі ваші питання. Новий за 2-3К ви купите з точно такими самими проблемами з груповою стабілізацією і які потрібно буде так само допрацьовувати щоб вони стали нормальними, а тут можливість за копійки отримати стабільність вихідних напруг і повну потужність по лінії 12 В як у голдових блоків живлення з DC/DC перетворювачами з любим блоком старим який є або новим недорогим, звичайно якщо руки рівні.
@@UA_Power щановний- значить всі виробники дебіли.І треба срочно в всі б.п с паяльником лізти. Казкові ви люди.Corsair мож в ньому полазити в паяльником
ну так щановний прахфесор візьми сам і протестуй скільки видають ті дешеві блоки живлення з груповою стабілізацією при ненавантаженій лінії 5В з напругами в межах +/- 5%, а потім тут розповідай що кому треба робити, є старі дешеві моделі Corsair з такими самими болячками)) Виробники точно не дебіли, вони просто продають блоки на 600-800 Вт з яких без танців з бубном можна отримати 300-400 Вт з нормальними напругами, а потім хомячки в інтернетах розповідають що потрібний запас потужності в 100% від споживання системи а то буде вирубаця.
@@UA_Power У меня вот такой блок сейчас только 400 ватт,проц i5-2500k на 4.2 пашет видяха rx580 на 8 гиг версия и 32 озу,ну как то это все работает но дальнейшему разгону возможно и блок питания мешает,хотя при тестах по графикам 12 вольт не просаживается
Ерунда это всё... Линейный стабилизатор. Да он нагреваться будет дай боже. Да и не надо такую жёсткую стабилизацию компу. На материнской плате хватает своих стабилизаторов.
З якого дива він буде сильно нагріватись тільки тому що він лінійний чи що?)) Згадуйте фізику звідкіля береться тепло, для тих хто прогулював фізику нагадую що потужність виділена тепло буде напруга на транзисторі помножена на струм через транзистор, а напруга там від 0 до 0,6 В і чим більший струм тим менша напруга. Ну і яким чином стабілізатори на материнці зможуть зробити стабільні 12 В без просадок?
@@UA_Power Так это вам дежурка что ли? Или на материнки потребление по линии 5 вольт очень малюсенькое? У меня видеокарта R9 380 питалась от болка на 450 ватт. Хотя 600 вроде надо. там две линии по 15 ампер на 12 вольт. Хотя источник +12 вольт в этом блоке один. Всё решилось заменой шунта, что мерил ток на этой линии. На одной так и осталось 15 ампер. вторую подогнал на 25. От одной линии питался процессор. Но 15 ампер там никогда не было. зато остальное всё на видеокарту пошло. Блок питания до сих пор жив. Power Men. Тогда на внутрянках не экономили.Качественно сделан.
@@dimkaBG так в більшості сучасних комп'ютерів малюсіньке, в деяких компах може бути менше 1А.
@@UA_Power Тут я бы опять поспорил. От 5 вольт обычно винчестеры и питаются. Примерно по 0,7 на каждый жёсткий диск. А ещё ЮСби порты. хорошо если ревизии 2.0. А ка же 3.0. Там уж ампераж поболее будет.
@@dimkaBG не по 0,7А а до 0,7А в дуже рідких випадках, у мене взагалі нема жодного HDD у багатьох теж, а SATA SSD теж дуже мало споживають, вказані на корпусі цифри це максимальне споживання яке буває дуже рідко, NVME SSD живляться від 3,3 В. USB порти взагалі нічого не споживають якщо до них нічого не підключено не важливо яка там версія, у багатьох бездротові клавіатура і миша а дротові якщо там нема LED підсвітки теж споживають дуже мало разом буде 0,1-0,2А.
оххх і якої іпатні тупої лишньої. Якщо обидві напруги в групі і одна одній мішають. То що треба зробти?? Правильно. розєднати групу. Резистор шо йде від 5в на ділитель з масою - випаяти нахер. А на 12В лінії підібрати новий бо там зміниться різниця. І все. Бдуе від одної 12В все підлаштовуватись. Причому не буде просідати 12В бо буде ШИМка бачити це і підкручувати ширину імпульсу..
А в відео намудохано. Ппц. без півлітри не розберешся
тоді розкажіть нам прахфесор що буде з лінією 5В якщо лишити стабілізацію тільки по лінії 12В не зробивши там обмеження напруги як у мене?? Я на відміну від вас уроки не прогулював і знаю що там буде замість 5,6 В які були без переробки при повному навантаженні а всі 6 В, фізику не надуриш))
@@UA_Power дурачок.. вони же сумісні.. блін вони і дуть з одного осердя транса!!! ВАСЯ. При піднятті 12В буде підніматись і 5В. НУ шо за вася. А так як ми поставимо щоб було скажімо завжди 12,2 То і по 5В буде в межах. +- в межах 3% вирівняти і буде гуд. Провірено!!
Так як шимка зажди буде старатися тримати рівно виставлених нами 12В. То і по 5В буде теж стояти така напруга. Єдиний мінус. що коли навантажиш сильно 5В і там впаде до 4,6 то шимка цього не взнає. бо вона буде в холосту тримати 12В. Алеж падіння до 4,6 не так страшно правдаж? Аніж ріст до 5,6 як в тебе на 19:35.
ТОБТО: при сильному навантаженні по 12В -> на 5в буде всеодно рівно 5В !. А при навантаженні 5В лінії, - так вона буде просідати. Алеж це не страшно
фізик блін.
p.s. А і ще. Ці всі ідіотські доробки. Обійдуться дорожче аніж зараз на ОЛХ купити 400вт блок )) яких по 150грн пруд пруди. І в чому сенс? Щоб собі мозок виносити, час тратити? там з паяльником і цею тархамудією години на 2 роботи. Ну на...
Никогда не понимал как можно стабилизировать все напряжения одновременно в таких БП. В современных компах в основном загружена линия 12 вольт, две другие "гуляют". Видимо делают для того, чтобы люди тратили деньги на киловаттные БП вместо достаточных 300 ватт.
Склефасовский хватитит отчинаш читат ти розказав одне те саме 10 раз і нічого ттлкового люде цікавить мереробити блок зробити послушним тобто регульованим а тебе понесло у космос та ще по декілька раз те саме якщо не здатний обяснити людям до,тупним язиком то краще за це не братись
@@ЮрийКолесник-р7р зроби краще і за один раз
перекос напруг не изза дросселя а изза резисторного сумматора такая же проблема в бп мониторов с применением в обратной связи рез сумматора
тоб-то ви вважаєте що якщо прибрати один з резисторів то всі напруги стануть абсолютно стабільними?))
Буде ще гірше, одна напруга буде стабільною резистор якої лишити а інша буде гуляти в два рази більше.
👍
👍👍👍