Robisz świetne materiały, zwracasz uwagę na wszystkie szczegóły i możliwości danego problemu/przypadku. Jest to coś czego ciągle brakuje w większości innych kanałów
W większości innych polskich kanałów. Na indyjskim, ruskim i amerykańskim jutubie to od dawna standard, więc tym bardziej warto docenić takich twórców jak tatageek, dzięki którym dorównujemy powoli do pierwszego świata😜 A przecież Polacy byli w czołówce światowych internetów. Tracimy czas na kłótnie o PO-PiS, a tu nam świat odjeżdża.
Materiał jak najbardziej przydatny. Duży plus dla HP, że jest dodatkowe zabezpieczenie ramką na około CPU. W DELL Wyse 5070, CPU nie ma żadnej osłony i łatwo ukruszyć CPU. Warto o tym pamiętać, jeśli CPU nie ma czapki.
w każdym z 13 terminali jakie aktualnie posiadam procesory mają rdzeń na wierzchu, bez IHSów. a faktycznie goły pentium j5005 to mi przypomniał czasy wczesnych Pentiumów 3 :)
Super mam t620 ale nie wiedziałem czy w ogóle jest radiator na procesorze i pasta a na zdjęciach w Google nie mogłem znaleźć na weekend wymiana wleci ^^ . Wielkie dzięki super poradnik
Nie jestem fanem HP (uraz po sprzętach z lat 2000) ale jak widzę te instrukcje na kanale to uważam że powinieneś spróbować z jakim patronatem i napisami po angielsku. Świetna robota.
Dzięki ! Napisy staram się dorzucać w miarę możliwości - także po angielsku - docelowo wszystkie filmy o terminalach będą miały zarówno polskie jak i angielskie napisy - tym bardziej że jest kilka modeli o których nikt nic sensownego nie nagrał :) Z współpracami/patronatem to trochę się łamię - z jednej strony to zwiększa możliwości - z drugiej strony teraz sam wybieram co chce nagrać, do tego mogę powiedzieć wszystko - nawet przykrą prawdę że coś jest słabe. A wiadomo że jak ktoś płaci to oczekuje dobrej recenzji i w najlepszej opcji przemilczenia wad... Zobaczymy jak będzie :)
@@tatageek Spoko rozumiem, tworzysz markę swoją markę, szanuję. Chodziło mi o patronite żeby widzowie mogli doceniać, dlatego zasugerowałem napisy EN, na zwiększenie zasięgu.
Nie posiadam żadnego z tych terminali ale to bardzo ciekawe w jaki sposób zostały zaprojektowane. Ciekawe co autor miał na myśli... A sam materiał jak zawsze porządnie zrobiony. Widać profesjonalizację. Jak już będzie 1mln subów to pamiętaj kto był tu od początku 😉
Cokolwiek było powodem musi się sprawdzać bo w najnowszej wersji T640 procek wciąż siedzi z tyłu :) Tak w ogóle to muszę coś fajnego wymyślić dla najbardziej zasłużonych widzów - a wiedz że jesteś w TOPce tej grupy ;)
Też się zastanawiałem jaki jest cel montowanie procesora "od dołu" - ale podejrzewam że w jakiś sposób zaoszczędza to miejsce na tej najważniejszej stronie mobo i dzięki temu że radiator nie zasłania nam 1/3 mobo możemy gdzieś wrzucić mały dysk M.2 SATA np. albo kartę wifi :D
Faktycznie poza HP T620Plus (gdzie jest zastosowany wentylator i radiator jest tam naprawdę mały) to wszystkie HP gdzie procesor znajduje się z tyłu mają naprawdę "rozłożyste" radiatory. Mistrzem świata jest tutaj HP T620 - jeśli jeszcze nie widziałeś - zapraszam do zakładki społeczność - tam zamieściłem zdjęcie tej konstrukcji... jest imponująca !
@@boncboncki89 no ba. materiał do szorta o tym terminalu już nagrany - tylko zmontować. dzisiaj też zaczynam go mielić, żeby było co w recenzji powiedzieć :)
😜😜😜👍 👍 👍 🍀 To się kolega rozpędził! Znów kolejny filmik! Teraz idzie jak z maszyny! 😜 Zabrakło mi momentu, kiedy nakładasz pastę na procesor. Jakoś tak automagicznie pojawiła się sama na procku! Ciekawe, czy tylko ja mam takie wrażenie...? 😜 Co do umieszczenia procka tak nieco dziwnie, to głośno się zastanawiam, czy to nie ma jakoś związku z chłodzeniem. Po jednej stronie masz dużo elementów i ciężko byłoby umieścić duży radiator, a po drugiej jest na niego miejsce. Być może producent jakoś kombinował, że przy małym obciążeniu chłodzenie ma być tylko pasywne... Dodatkowo tu obudowa chyba jest z tworzywa, ale może są też modele metalowe, gdzie przy takim układzie obudowa może robić za drugi radiator (jeśli styka się z tym na procku). Tak do końca nie widać, bo w filmie obudowa po zdjęciu płyty szybko mignęła. Wreszcie na niej jest napylona jakaś srebrna farba (od wewnątrz) i to też może mieć znaczenie. 💀 P.S. Izopropanol to trucizna, więc pewnie należałoby zachować jakieś środki ostrożności. Jak robisz to raz na rok, to może nie ma takiego znaczenia, ale... Podobnie nie wiadomo, co jest w tych wszystkich pastach termoprzewodzących i jak przy częstym kontakcie to wpływa na skórę...
sparafrazuję klasyka " nie ma lipy, trzeba za..ać" ;) część z nakładaniem pasty wyleciała bo raz że nudna i długa a dwa że do rozsmarowania używam ... mojej karty płatniczej ;) żadnej innej łopatki nie miałem pod ręką :D faktycznie przez to mocowanie z drugiej strony te radiatory są bardziej "rozłożyste" niż u konkurencji. to "srebrne" to blacha - obudowa na zewnątrz jest z plastikowa, ale wewnątrz jest warstwa blachy - pełni funkcję ekranu EM ale odbiera też trochę ciepła bo radiatory mają z nią kontakt przez termopady. jakieś tam BHP zachowałem przy zabawach z pastami i IPĄ ;) zobaczymy co będzie jak się wezmę za wybielanie atari - coby się nie popalić wodą utlenioną ;)
Ja też tego fragmentu oczekiwałem. Kto grzebie w komputerach to wie jak to zrobić, ale są mimo wszystko różne metody i różne pasty. Ciekawe, której użyłeś?
@@tatageek Sądzisz, że co niektórzy dokonaliby świątecznych zakupów na Twój koszt ha ha...? 😜 Ja nie jestem miłośnikiem wybielania. Chyba zwykle plastik robi się dużo bardziej kruchy, a i tak często z czasem wraca do pierwotnego stanu. Lepiej solidnie wymyć, wypucować... i w końcu to senior... 😜
Świetny filmik. Czekam teraz na podobną instrukcję w odniesieniu do DELL Wyse, w szczególności model 5070. Wprawdzie mój egzemplarz wygląda na nieużywany, rok prod. chyba 2019, ale wymiana pasty na procesorze na pewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam
thanks! gonna update thermal compound on my t620+ which acts as an opnsense firewall... Curious on wether itll be fine running without the fan. gonna leave out the fan bracket once assembled back and see the temperatures
@@tatageek yes you are right. Thought about it myself when assembling back. So I left fan in place for now. It does seem I "won" a few degrees C off both in idle and load. Not a huge improvement, but won't harm) replaced paste on the pcie network card's chip too while I was at it. Thanks for the guide, once again!
Świetny materiał! Czy może jest jakiś materiał instruktażowy na temat wymiany uszkodzonego gniazda display port w T620? Sprzęt serwisowy (lutownicę precyzyjną, nadmuchową, odsysacz pistoletowy) mam, ale gniazdo w montażu przewlekanym, w cienkich otworach - odessać się raczej nie da. Grzać laminatu w okolicach gniazda nie chcę ponieważ w pobliżu jest sporo drobnicy. Może brutal force? Najpierw wycinka 4 nóg mocujących metalową obudowę gniazda do laminatu, a później samo gniazdo analogicznie noga po nodze i dopiero wtedy wylutować?
Odpowiem sam sobie. Wylutowanie metodą odessania lutu jest raczej mało prawdopodobne, nawet przy użyciu ćwierć-profesjonalnego sprzętu. U mnie zadziałał następujący scenariusz: - podgrzać dwa mocowania obudowy gniazda bliższe krawędzi laminatu i podważając obudowę np. płaskim wkrętakiem podgiąć do góry - analogicznie podgrzać dwa pozostałe mocowania i jeszcze bardziej podgiąć do góry w celu lepszego dostępu do pinów sygnałowych - wyciąć piny sygnałowe jak najbliżej gniazda, coby było je łatwiej wyciągnąć z laminatu - wylutować pin po pinie i udrożnić otwory metodą odessania albo jakkolwiek inaczej Terminal przeżył. Gdyby ktoś miał jakąś alternatywną metodę to chętnie się dowiem.
dzięki za szczegółową instrukcję. czy w przypadku takiego terminala jest sens zmiany pasty fabrycznej (zapewne najzwyklejszej) na coś lepszego (chociażby MX-4)?
Akurat ten model się jakoś szczególnie nie nagrzewa, więc jeśli nie masz ewidentnego problemu z przegrzewaniem typu throttling procesora to nawet bym tego nie ruszał. Natomiast jeśli chcesz zmienić pastę to spokojnie można coś tańszego niż to co ja zastosowałem (Thermal Grizzly Kryonaut) - bo TDP procesorów w cienkich klientach to max 25W, dużo mniej niż procesory desktopach. W moim przypadku jedynym terminalem który naprawdę miał problemy z temperaturą i zmiana pasty zauważalnie pomogła to Wyse 5060.
na ten moment nie. nie posiadam Orange Pi800 - przez chwilę planowałem kupić, ale niestety portfel na wszystko nie pozwala. natomiast nie mówię definitywnie nie - zobaczymy co przyniesie przyszłość ;)
Warto było? Bo wydaje mi się, że nie. Mnie w każdym razie nie chciałoby się tego robić dla... no właśnie, dla ilu stopni? Jak wyjdzie parę to będzie dobrze.
W tym przypadku dla wydajności nie, ale dla możliwości nagrania w sumie unikatowego materiału - tak :) Początkowo nie chciałem się babrać z wymianą pasty - zwłaszcza jak zobaczyłem że w przypadku HPków trzeba wszystko rozbierać. Ale kiedy podczas testów zaczął mi się Wyse 5060 gotować, to mu pastę wymieniłem, a w efekcie żeby te testy stressem i zdjęcia kamerą termowizyjną miały jakiś sens - to wymieniłem pastę w każdym z 13 terminali.... ;) Teraz jest uczciwie :)
różnie - ujęcia z góry, kiedy pokazuję sprzęt - to kamera Panasonic HC-V700, przebitki i shorty telefonem, zdjęcia sprzętu na zbliżenia - lustrzanką nikona, zdjęcia termowizyjne kamerką SeekThermal Compact podłączana do telefonu. W sumie poza telefonem to ten sprzęt ma 10lat i więcej ;) pomimo iż nie inwestowałem w sprzęt tylko nagrywam tym co w szufladzie leżało to efekt wygląda nieźle bo mam dużo światła. w foto i wideo najważniejsze jest światło ;) filmy montuje w Vegasie
no taki materiał to już by był bardzo hardcore'owy ;) na pewno poprawa jest, bo stara pasta była sucha i twarda - pewnie kilka stopni. ale tak naprawdę robotę zrobiła przy tych "cieplejszych terminalach" - taki Wyse 5060 rozgrzewa się o jakieś 10-12 stopni mniej dzięki nowej paście.
Thermal Grizzly kryonaut - ale ona jest przestrzelona do terminali. Użyłem jej żeby mieć pewność że słaba pasta nie wpłynie negatywnie na temperatury i wydajność.
Robisz świetne materiały, zwracasz uwagę na wszystkie szczegóły i możliwości danego problemu/przypadku. Jest to coś czego ciągle brakuje w większości innych kanałów
Dzięki wielkie za tak miłe słowa - dzięki takim reakcjom na moje filmy chce się jeszcze bardziej robić jeszcze więcej :)
W większości innych polskich kanałów. Na indyjskim, ruskim i amerykańskim jutubie to od dawna standard, więc tym bardziej warto docenić takich twórców jak tatageek, dzięki którym dorównujemy powoli do pierwszego świata😜
A przecież Polacy byli w czołówce światowych internetów. Tracimy czas na kłótnie o PO-PiS, a tu nam świat odjeżdża.
Materiał jak najbardziej przydatny. Duży plus dla HP, że jest dodatkowe zabezpieczenie ramką na około CPU. W DELL Wyse 5070, CPU nie ma żadnej osłony i łatwo ukruszyć CPU. Warto o tym pamiętać, jeśli CPU nie ma czapki.
w każdym z 13 terminali jakie aktualnie posiadam procesory mają rdzeń na wierzchu, bez IHSów.
a faktycznie goły pentium j5005 to mi przypomniał czasy wczesnych Pentiumów 3 :)
Super mam t620 ale nie wiedziałem czy w ogóle jest radiator na procesorze i pasta a na zdjęciach w Google nie mogłem znaleźć na weekend wymiana wleci ^^ . Wielkie dzięki super poradnik
między innymi dlatego to nagrałem, bo takiego filmu nie ma (albo nie udało mi się go znaleźć) - cieszę się że mogłem pomóc :)
Nie jestem fanem HP (uraz po sprzętach z lat 2000) ale jak widzę te instrukcje na kanale to uważam że powinieneś spróbować z jakim patronatem i napisami po angielsku. Świetna robota.
Dzięki !
Napisy staram się dorzucać w miarę możliwości - także po angielsku - docelowo wszystkie filmy o terminalach będą miały zarówno polskie jak i angielskie napisy - tym bardziej że jest kilka modeli o których nikt nic sensownego nie nagrał :)
Z współpracami/patronatem to trochę się łamię - z jednej strony to zwiększa możliwości - z drugiej strony teraz sam wybieram co chce nagrać, do tego mogę powiedzieć wszystko - nawet przykrą prawdę że coś jest słabe.
A wiadomo że jak ktoś płaci to oczekuje dobrej recenzji i w najlepszej opcji przemilczenia wad...
Zobaczymy jak będzie :)
@@tatageek Spoko rozumiem, tworzysz markę swoją markę, szanuję. Chodziło mi o patronite żeby widzowie mogli doceniać, dlatego zasugerowałem napisy EN, na zwiększenie zasięgu.
Thanks for this video. I was looking for a detailed guide about how to replace the T620+ thermal paste and with this video it's crystal clear :)
I'm glad I could help :)
Nie posiadam żadnego z tych terminali ale to bardzo ciekawe w jaki sposób zostały zaprojektowane. Ciekawe co autor miał na myśli...
A sam materiał jak zawsze porządnie zrobiony. Widać profesjonalizację. Jak już będzie 1mln subów to pamiętaj kto był tu od początku 😉
Cokolwiek było powodem musi się sprawdzać bo w najnowszej wersji T640 procek wciąż siedzi z tyłu :)
Tak w ogóle to muszę coś fajnego wymyślić dla najbardziej zasłużonych widzów - a wiedz że jesteś w TOPce tej grupy ;)
Nie mam żadnego terminala ale i tak z ciekawością obejrzę :P
Jak mnie to cieszy i dodaje skrzydeł !
Super filmik, wielu osobom na pewno przyda się ta informacja
mam nadzieję :)
Też się zastanawiałem jaki jest cel montowanie procesora "od dołu" - ale podejrzewam że w jakiś sposób zaoszczędza to miejsce na tej najważniejszej stronie mobo i dzięki temu że radiator nie zasłania nam 1/3 mobo możemy gdzieś wrzucić mały dysk M.2 SATA np. albo kartę wifi :D
Faktycznie poza HP T620Plus (gdzie jest zastosowany wentylator i radiator jest tam naprawdę mały) to wszystkie HP gdzie procesor znajduje się z tyłu mają naprawdę "rozłożyste" radiatory.
Mistrzem świata jest tutaj HP T620 - jeśli jeszcze nie widziałeś - zapraszam do zakładki społeczność - tam zamieściłem zdjęcie tej konstrukcji... jest imponująca !
Thank you very much!
Very informative video!
Świetny materiał!
Dzięki :)
Dobrze wiedzieć. Terminal Wyse Dx0q którego kupiłem jako pierwszego na pewno nie będzie moim ostatnim:)
to wciąga jak bagno, wiem coś o tym ;)
dziś trafiła do mnie czternasta sztuka - tym razem rodzynek HP T640 z Ryzenem :]
@@tatageek czyli będzie odcinek? :)
@@boncboncki89 no ba.
materiał do szorta o tym terminalu już nagrany - tylko zmontować.
dzisiaj też zaczynam go mielić, żeby było co w recenzji powiedzieć :)
😜😜😜👍 👍 👍 🍀 To się kolega rozpędził! Znów kolejny filmik! Teraz idzie jak z maszyny! 😜 Zabrakło mi momentu, kiedy nakładasz pastę na procesor. Jakoś tak automagicznie pojawiła się sama na procku! Ciekawe, czy tylko ja mam takie wrażenie...? 😜 Co do umieszczenia procka tak nieco dziwnie, to głośno się zastanawiam, czy to nie ma jakoś związku z chłodzeniem. Po jednej stronie masz dużo elementów i ciężko byłoby umieścić duży radiator, a po drugiej jest na niego miejsce. Być może producent jakoś kombinował, że przy małym obciążeniu chłodzenie ma być tylko pasywne... Dodatkowo tu obudowa chyba jest z tworzywa, ale może są też modele metalowe, gdzie przy takim układzie obudowa może robić za drugi radiator (jeśli styka się z tym na procku). Tak do końca nie widać, bo w filmie obudowa po zdjęciu płyty szybko mignęła. Wreszcie na niej jest napylona jakaś srebrna farba (od wewnątrz) i to też może mieć znaczenie. 💀 P.S. Izopropanol to trucizna, więc pewnie należałoby zachować jakieś środki ostrożności. Jak robisz to raz na rok, to może nie ma takiego znaczenia, ale... Podobnie nie wiadomo, co jest w tych wszystkich pastach termoprzewodzących i jak przy częstym kontakcie to wpływa na skórę...
sparafrazuję klasyka " nie ma lipy, trzeba za..ać" ;)
część z nakładaniem pasty wyleciała bo raz że nudna i długa a dwa że do rozsmarowania używam ... mojej karty płatniczej ;) żadnej innej łopatki nie miałem pod ręką :D
faktycznie przez to mocowanie z drugiej strony te radiatory są bardziej "rozłożyste" niż u konkurencji. to "srebrne" to blacha - obudowa na zewnątrz jest z plastikowa, ale wewnątrz jest warstwa blachy - pełni funkcję ekranu EM ale odbiera też trochę ciepła bo radiatory mają z nią kontakt przez termopady.
jakieś tam BHP zachowałem przy zabawach z pastami i IPĄ ;) zobaczymy co będzie jak się wezmę za wybielanie atari - coby się nie popalić wodą utlenioną ;)
Ja też tego fragmentu oczekiwałem. Kto grzebie w komputerach to wie jak to zrobić, ale są mimo wszystko różne metody i różne pasty. Ciekawe, której użyłeś?
@@tatageek Sądzisz, że co niektórzy dokonaliby świątecznych zakupów na Twój koszt ha ha...? 😜 Ja nie jestem miłośnikiem wybielania. Chyba zwykle plastik robi się dużo bardziej kruchy, a i tak często z czasem wraca do pierwotnego stanu. Lepiej solidnie wymyć, wypucować... i w końcu to senior... 😜
Świetny filmik. Czekam teraz na podobną instrukcję w odniesieniu do DELL Wyse, w szczególności model 5070. Wprawdzie mój egzemplarz wygląda na nieużywany, rok prod. chyba 2019, ale wymiana pasty na procesorze na pewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam
film o wymianie pasty w Wyes 5070 jest już na kanale - co prawda w formie jednominutowego "short", ale powinien wyjaśnić całą procedurę :)
Nigdy mi się nie przyda, ale doceniam wkład pracy (a komentarz jak zwykle: dla statystyk). 🙂 👍
dzięki wielkie, doceniam starych-stałych widzów kanału i aktywność która pomaga mi w wzroście :)
@@tatageek : trzeba się wspierać. 🙂
thanks! gonna update thermal compound on my t620+ which acts as an opnsense firewall... Curious on wether itll be fine running without the fan. gonna leave out the fan bracket once assembled back and see the temperatures
I believe the temperatures will depend on how hot your additional network card gets.
@@tatageek yes you are right. Thought about it myself when assembling back. So I left fan in place for now. It does seem I "won" a few degrees C off both in idle and load. Not a huge improvement, but won't harm) replaced paste on the pcie network card's chip too while I was at it. Thanks for the guide, once again!
dzięki za materiał!
dzięki za oglądanie i aktywność !
@@tatageek robisz fajną robotę i szkoda by szersze grono się o tym nie dowiedziało. Pozdro!
Uwielbiam te serię!💪
a ja uwielbiam czytać takie komentarze pod moimi filmami :)
Bardo dobry kanal
dzięki :)
Świetny materiał! Czy może jest jakiś materiał instruktażowy na temat wymiany uszkodzonego gniazda display port w T620? Sprzęt serwisowy (lutownicę precyzyjną, nadmuchową, odsysacz pistoletowy) mam, ale gniazdo w montażu przewlekanym, w cienkich otworach - odessać się raczej nie da. Grzać laminatu w okolicach gniazda nie chcę ponieważ w pobliżu jest sporo drobnicy. Może brutal force? Najpierw wycinka 4 nóg mocujących metalową obudowę gniazda do laminatu, a później samo gniazdo analogicznie noga po nodze i dopiero wtedy wylutować?
Odpowiem sam sobie.
Wylutowanie metodą odessania lutu jest raczej mało prawdopodobne, nawet przy użyciu ćwierć-profesjonalnego sprzętu.
U mnie zadziałał następujący scenariusz:
- podgrzać dwa mocowania obudowy gniazda bliższe krawędzi laminatu i podważając obudowę np. płaskim wkrętakiem podgiąć do góry
- analogicznie podgrzać dwa pozostałe mocowania i jeszcze bardziej podgiąć do góry w celu lepszego dostępu do pinów sygnałowych
- wyciąć piny sygnałowe jak najbliżej gniazda, coby było je łatwiej wyciągnąć z laminatu
- wylutować pin po pinie i udrożnić otwory metodą odessania albo jakkolwiek inaczej
Terminal przeżył.
Gdyby ktoś miał jakąś alternatywną metodę to chętnie się dowiem.
taka operacja przekracza moje umiejętności - tym bardziej cieszę się że udało ci się :)
dzięki za szczegółową instrukcję. czy w przypadku takiego terminala jest sens zmiany pasty fabrycznej (zapewne najzwyklejszej) na coś lepszego (chociażby MX-4)?
Akurat ten model się jakoś szczególnie nie nagrzewa, więc jeśli nie masz ewidentnego problemu z przegrzewaniem typu throttling procesora to nawet bym tego nie ruszał.
Natomiast jeśli chcesz zmienić pastę to spokojnie można coś tańszego niż to co ja zastosowałem (Thermal Grizzly Kryonaut) - bo TDP procesorów w cienkich klientach to max 25W, dużo mniej niż procesory desktopach.
W moim przypadku jedynym terminalem który naprawdę miał problemy z temperaturą i zmiana pasty zauważalnie pomogła to Wyse 5060.
I dlatego wole swój stacjonarny pc 😂 odkręcam 8 śrubek i już mogę się zająć prockiem ☺️
tutaj w sumie śrubek jest niewiele więcej ;)
Tata dziala...:)
"Coco jambo i do przodu, to moje hasło" ;)
Nagraj jeszcze wymianę pasty w Dell Wyse 5070.
Szczerze mówiąc to tam sprawa jest banalnie prosta. Po zdjęciu obudowy od razu można zdejmować radiator - wszystko jest na wierzchu.
Hej myślisz może przygotować jakiś materiał o Orange pi800?
na ten moment nie.
nie posiadam Orange Pi800 - przez chwilę planowałem kupić, ale niestety portfel na wszystko nie pozwala.
natomiast nie mówię definitywnie nie - zobaczymy co przyniesie przyszłość ;)
Podaj jakieś konto do wsparcia to sypne groszem
Puzzle, trochę jak składanie mebli z IKEA. Niby proste ale bez instrukcji zdarzało mi się składać i rozkładać bo strony pomyliłem :D
ten uczuć, kiedy szukasz czegoś na YT żeby zobaczyć jak to zrobić i ... nie ma.... i widzisz szansę dla siebie ;)
@@tatageek luka wyszukiwania treści :) chyba jakoś tak to youtube określa
Warto było? Bo wydaje mi się, że nie. Mnie w każdym razie nie chciałoby się tego robić dla... no właśnie, dla ilu stopni? Jak wyjdzie parę to będzie dobrze.
W tym przypadku dla wydajności nie, ale dla możliwości nagrania w sumie unikatowego materiału - tak :)
Początkowo nie chciałem się babrać z wymianą pasty - zwłaszcza jak zobaczyłem że w przypadku HPków trzeba wszystko rozbierać.
Ale kiedy podczas testów zaczął mi się Wyse 5060 gotować, to mu pastę wymieniłem, a w efekcie żeby te testy stressem i zdjęcia kamerą termowizyjną miały jakiś sens - to wymieniłem pastę w każdym z 13 terminali.... ;)
Teraz jest uczciwie :)
Jakie powinny byc normalne temp. W terminalu z chłodzeniem pasywnym?
Dell Wyse
Który konkretnie model?
@@tatageek 5010/Dx0D. Po wymianie pasty mam 55st.C bez obciążenia a na działającym Octoprint dochodzi do 60
Jakim sprzętem kręcisz filmy ?
różnie - ujęcia z góry, kiedy pokazuję sprzęt - to kamera Panasonic HC-V700,
przebitki i shorty telefonem, zdjęcia sprzętu na zbliżenia - lustrzanką nikona, zdjęcia termowizyjne kamerką SeekThermal Compact podłączana do telefonu.
W sumie poza telefonem to ten sprzęt ma 10lat i więcej ;)
pomimo iż nie inwestowałem w sprzęt tylko nagrywam tym co w szufladzie leżało to efekt wygląda nieźle bo mam dużo światła.
w foto i wideo najważniejsze jest światło ;)
filmy montuje w Vegasie
szkoda ze nie ma pomiarów temp przed i po
no taki materiał to już by był bardzo hardcore'owy ;)
na pewno poprawa jest, bo stara pasta była sucha i twarda - pewnie kilka stopni.
ale tak naprawdę robotę zrobiła przy tych "cieplejszych terminalach" - taki Wyse 5060 rozgrzewa się o jakieś 10-12 stopni mniej dzięki nowej paście.
miło :-) jakiej pasty używasz?
Thermal Grizzly kryonaut - ale ona jest przestrzelona do terminali. Użyłem jej żeby mieć pewność że słaba pasta nie wpłynie negatywnie na temperatury i wydajność.
@@tatageek Dzięki
Hello bro hp t630 thin clint cpu was upgradeble please bro tell me
No, CPU is soldered to motherboard. Can't be upgraded.
Bro i can run free fire max
My hp t630 thin clint spes : 4 gb ram 128 gb storage 512 mb graphics AMD readon r7e
64 bit
Suggest a Android emulator
Great video, thanks! Repasted my T620 Plus without any problems.
Świetny materiał 👍
Dzięki :)