Nyúlós költésrothadás

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 дек 2024

Комментарии • 41

  • @ezosgk
    @ezosgk 8 лет назад +13

    Nem hiszem hogy a vásárolt család darabszám az ok hanem a tudás hiánya. Én mint kezdő méhész biztos nem fogok 50 család méhet venni, jelenleg pont 3 családdal rendelkezek és próbálom hasznosítani a tanultakat. Ezt a három családot biztonsággal tudom figyelni de ha rögtön 50 családot vennék azt nem bírnám felelősség teljesen nevelni jelenlegi tudásom szerint. Az meg senkitől se várható el hogy rögtön hiba nélkül 30 éves méhész tapasztalattal kezdjen. Személyes véleményem ez, másnak lehet más, ezzel nem akarom az észt osztani, illetve tapasztalt embereket felülbírálni de mindenkinek meg kell adni a lehetőséget. Köszönöm. Köszönöm a videót ebből is tanultam.

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  8 лет назад +1

      +ezosgk
      Szia nem nem félre értetted. Amit
      írtál avval én teljesen egyet is értek. Persze hogy nem lehet egyből 50 100 családdal indulni se pénz se energia nincs rá főleg egy kezdőnek. A probléma ott van hogy nem ért hozzá nem akar tanulni csak megveszi minden előképzés gyakorlás nélkül. És itt jön az hogy nem ért hozzá és nem ismeri fel a betegséget.Ahogy leírtad te 3 mal csinálod de már fel tudod ismerni a bajt.Tehát láthatatlanban is ki merem jelenteni hogy vetted a fáradságot és megismerkedtél a méhészettel.. Tanultad vagy tanítottak. De ahol én vagyok ott csak megveszi mert milyen jó a család méz szükséglete ki van elégítve. Persze csak az a baj hogy a méz elvételén kívül máshoz nem ért. És ha elpusztul a család vesz másikat UGYAN ABBA A KAPTÁRBA TESZI és máris terjed tovább..Lásd a helyzetem nálam a kaptárt is meg a mézteret is elégette az állatorvos. De hiába veszek ujjat és a házra hitelt akkor is a fertőzés terjed és ismét megbetegednek és ismét égetnek. Én erre próbáltam sugallni. Hogy eladás előtt tanítsuk ki mi méhészek vagy szaktudással ha nem is nagy de legalább egy kicsi tudás birtokában lévő embernek adjunk csak el. Kívánom hogy sok családod legyen és te is tudj egyszer eladni méh családokat és remélem hogy nem kell átélned a betegségekkel járó bajokat.

    • @ezosgk
      @ezosgk 8 лет назад +2

      Így már teljesen érhető,egyet értek. Elnézést a félreértésért. Tisztelettel László.

    • @mihalynemeti8657
      @mihalynemeti8657 7 лет назад +1

      Ezért lenn a az a megoldás ha jogszabályt hoznának rá hogy csak képzett méhész méhészkedhessen! mert perpillanat mindenki méhészkedhet! Sokan csak a pénzt és a hirtelen meggazdagodást várja tőle! Fizetés kiegészítésként. De a betegségekkel és egyéb dolgokkal nem foglalkozik mert nem ért hozzá! Tisztelet a kivételnek!

  • @pasztorszilard
    @pasztorszilard 7 лет назад +8

    Gomba spóra , atka vírus , bogár? Jajjj

  • @ataircanopus3791
    @ataircanopus3791 8 лет назад +1

    Szabad kérdeznem, hogy honnan és miáltal, illetve melyek az okozói annak, hogy gomba spóra áldozattá válhatunk.
    Köszönöm a válszt.

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  8 лет назад +1

      Afrikából indult 50 100 évvel ez elött. Amcsik fumidil-B használnak megelőzés céljából de ezt az eu nem engedélyezi. Ezért mi védtelenek vagyunk ellene. Csak az égetés pusztítja el. Odafigyeléssel meg lehetne állítani de ha 1 családnál elnézi a méhész és dolgoztatja tovább a családot az lefertőzi a többit aztán a szomszédot és így tovább. Sajnos cérnaszálon táncolunk

    • @ataircanopus3791
      @ataircanopus3791 8 лет назад

      MrProfesszor81
      Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszát és nagy figyelmet fordítok ezek után, hogy nálam ne terjedhessen az a fene rothadó vírus.
      Nagyon hasznos volt a videó bemutatása, mert idáig erről a rothadó vírusról nem halottam.
      Utána néztem és a német nyelvű méhészet tájékoztatóban azt tanácsolják, hogy nem csak a KERETEKET kell elégetni mint az Ön videójában lehetett látni, hanem az egész kaptárt és a méheket megsemmisíteni (megölni) és úgy szintén a méhész ruháját, kesztyűjét stb., szerszámokat is. Egyszóval mindent elégetni muszáj.
      Üdv.

  • @weberf4
    @weberf4 4 года назад +1

    Hogyan méhészkedjünk? ...ilyen címmel nincs film :(

  • @peterkadar1238
    @peterkadar1238 8 месяцев назад +1

    Nem hiszem hogy ez a jó teória... 1 vagy 2 családos tulajok tehetnek róla... BOCSI ez nettó baromság

  • @balazshegyi7188
    @balazshegyi7188 8 лет назад +1

    Hát ja, még életemben nem voltam méhkaptár közelében. Szeretnék két kaptárt. Azzal kezdtem hogy, elolvastam a Ruff János: Méhészmester könyve c. könyvet. Semmi gond nincs azzal, ha valaki akar két kaptárt, ezzel is diverzifikálva a méheket, viszont a tudás elengedhetetlen. Azok akik hobbiból tartanak méheket, sokkal kevésbé fogják valószínűleg kihasználni az állatokat, mint a "méhész" a profit érdekében. Nem fogja pl költöztetni a méheket, ezzel is elősegíteni a betegségek terjedését és valószínűleg nem cukorral fognak betelelni, hanem hagynak elég mézet a kaptárban. A könyv elolvasása után egyből lejött, hogy bár biztos tudsz méhészkedni, neked sem ártana elővenni megint a könyveket.

    • @bandyel2007
      @bandyel2007 7 лет назад +1

      A méhész nem kihasználja a méheit, hanem azok gyüjtőösztönét irányítva a méztöbbletből vesz el. Amennyiben megfelelően irányítja a folyamatot, valamint bőséges méhlegelő áll rendelkezésre, a méhek jóval többet képesek gyüjteni saját szükségleteiknél.
      A két kaptáras hobbi méhészettel az a baj, hogy aki csak hobbiból, divefzifikálásból tart méhet, nem biztos hogy kellő gondot tud fordítani a méhek egészségére( mondván elvannak azok magukba) és ez sokkal veszélyesebb, mint megfelelően kezelt,tartott állománnyal vándorolni...gondolok itt elsősorban az atkára, mert ha időben nem ismeri fel a "hobbiméhész" a családja legyengül, és az lesz a vége, hogy jobb esetben kipusztul az atkával együtt, rosszab esetben erősebb családok kirabolják, szerte szana széjjel hordva az atkát!

    • @balazshegyi7188
      @balazshegyi7188 7 лет назад

      Ķäśšżâş Đŕãåś Az a baj, hogy ez sem fehér, vagy fekete. Biztos vagyok benne, hogy van ilyen hobbiméhész is, meg olyan profi is, aki a végén mégis csak bebukik, mert nem vigyázott a méheire. Az ember a lényeg, hogy ki van mögötte, nem az, hogy profi, vagy hobbi, vagy hogy hány családja van.

    • @bandyel2007
      @bandyel2007 7 лет назад +1

      +Balázs Hegyi szerintem aki "profi" és valóban elkötelezett méhész, az biztos hogy nem a saját hibájából bukik be, mert még egy akár 10 családos méhészet is milliós tétel....persze kivételek mindig lehetnek ezt nem vitatom. Az viszon biztos hogy azok a szerek, akár bio, akár hagyományos amivel megfelelő egészségi állapotban lehet tartani a családokat, méregdrágák, nem is beszélve az egyébb eszközökről. A méhek pedig szaporodnak, főleg ha alig termelnek, és az új családoknak valahova menni kell... ergo a méhészet, ha csak hobbi, igazán költséges!

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  7 лет назад +2

      Nem láttam ezt a hozzászólást eddig...hmm.. Na de nem baj akkor most válaszolok Kedves Balázs..
      Nem jártál még kaptár közelében sem de a könyv kiolvasása után arra jutottál hogy nekem sem ártana kiolvasni.
      A méhész a méztéri fiókból veszi ki a mézet és nem a fészekből.! Majd év végén a mézből befolyt profitot vissza forgatja gyógyszerre és a vissza etetésre. Ami ezen felül megmarad azt a méhész magára költi. Ez nem volt leírva a könyvbe?? A méhésznek az a feladata hogy jól tartsa az méheket és nem az hogy ki éheztesse!!
      Ja magamra ismertem ám
      meg olyan profi is, aki a végén mégis csak bebukik...
      Álló méhészetet folytatok tehát nappal dolgozok éjjel meg flotil gatyában vissza osonok és direkt lefertőzöm magam.. Tökélets gondolat...
      Pontosan ezért van manapság erős atka és nyúlós fertőzés mert a hozzá nemértés ezt generálja. Mert a főállású méhész egyből észreveszi és cselekszik.
      Én segítettem a kezdőket méhekkel is (ingyen ) meg tudással is.!!!
      Nem buktam bele!!!! Csak váltottam mert megelégeltem azt hogy dolgozok dolgozok majd mindig a nyúlós fertőzést kapok annak ellenére hogy álló méhészetet folytatok...
      Bebizonyított dolog hogy 100% mézzel nem szabad telelni.. Nem én találtam ki!!! 100% os méz telelésnél kimutatott eredmény az volt hogy a családok erősségükből vesztettek legyengültek sőt család elhullásról is beszámoltak. Mert a tiszta méznél pazarolnak majd a tél végére elfogy és éhezni kezdenek. De 50% os cukor szirup és cukor lepény alkalmazásnál nem volt se gyengülés sem elhullás. Mert minőségileg rossz szar a kaja ezért spórol vele tehát beosszák. De gondolom ez is le volt írva...
      Én a videó feltöltéssel csak azt szerettem volna elérni hogy ... mikor a méhész elad egy két családod pl. neked akkor mondja el magyarázza el és fogja a kezedet segítsen ne legyen röst elmenni hozzád és ha baj van akkor elmagyarázza. Ezáltal te megtanulod és nem fogod a fő állású a szavaiddal élve profi méhészeket lefertőzni. Másodrangban meg nem fogod a vagyonod kidobálni az ablakon...az újbóli vételekre...
      De ellentétben veled én azt kívánom hogy 2-ből csinálj 4 et majd így tovább. Mire eléred a 140 családot addigra már biztos hogy nem kezdő leszel hanem és ismét a szavaiddal élve Profi leszel és rádöbbensz hogy értesz hozzá és ebből szeretnél megélni, majd akkor benyalod más hibáiból sorozatosan a nyúlóst a mézedet az állatorvos lezárja a bogaraidat elégetik 3 egymást követő évben na akkor gyere vissza és írd le az érzést... És persze olvasd ám vissza hogy mit írtál....

    • @balazshegyi7188
      @balazshegyi7188 7 лет назад

      MrProfesszor81 Na, nem kell annyira mellre szívni! Elmondom mi a bajom itt. Az, hogy a saját problémád miatt másokat hibáztatsz, és azt mondod, a kevés családdal nem főállásban dolgozó méhészek okozzák a megbetegedéseket. Én eddigi tudásom alapján nem értek ezzel egyet. Amit eddig a méhészetről megtudtam az elszomorító és szégyen. Itt is az emberi tevékenység az oka, hogy baj van a méhekkel. Sok országban addig ki sem adják a vándorlási engedélyt, amíg minden egyes család nincs tesztelve költésrothadásra. Ebből is látszik, hogy az ipari módon termelő vándorméhészek igenis felelősek a betegségek terjesztéséért. Monokultúrákra hurcolják a méheke, utána elveszik a mézet, és újra monokultúrán begyűjtött mézen telel be a család és csodálkozás van, ha hasmenéses és legyengült a család tavasszal és rablás van. Én azt gondolom, a természet jobban kitalálta, hogy min teleljenek a méhek, csak a természetben nem csinál semmit senki a méhekkel. Tehát ezért is az ember a felelős. Az atkákért is az emberi tevékenység a felelős. Lehet azt mondani, hogy a méhek ma Magyarországon emberek nélkül elpusztulnának, de szerencsére van néha kevés ideig szabadban is méhcsalád, és köszönik jól vannak, rajoznak, és nem pusztulnak ki. Ennek is meg van az oka, de ne menjünk bele ilyen mélyen. Én csak azért akarok méheket, hogy a saját bio kertészetemben jobb legyen a termésátlag. Mert, bár Magyarország a második ország a világon, ahol a legtöbb méh van, a kertben mégis alig látok. Az én telkemen nem fognak vegyszerekkel találkozni a méhek. Igen, a mezőgazdaság felelős nagy mértékben a méhek pusztulásáért, de megint csak a vándorméhészek viszik oda őket. Csak azt akarom mondani, hogy az ember aki csinálja az számít. Én konkrétan nagyon szeretnék vigyázni a méhekre, és ahol lehet az hirdetem, hogy az ipari jellegű méhészetet nagyon át kellene gondolni, mert a természetestől nagyon messze áll és a az ilyen méhészetek a mezőgazdaságon kívül is nagymértékben felelősek a mostani állapotokért. Persze valamiből meg kell élni, értem én, de valahol meg meg kell húzni a határt. Én pont abban látom a megoldás, hogy a természethez közelebbi megoldásokat használjanak a méhészek és úgy termeljenek, hogy az a méheknek is jó legyen, persze akkor abból nem lehet nagy pénzt csinálni. Azt, hogy neked is elő kellene venni a könyveket, azt azért írtam, mert gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek bántja a fülét a bogár, meg az atkavírus, meg ilyenek :). Aki infót akar megosztani, az legyen pontos. Ettől függetlenül én is tanulni jöttem ide, és értékelem a belefektetett energiát , köszönöm a feltöltést. Mivel kezdő vagyok a témában, nyilván lehet rosszul gondolom, és szívesen veszem az építő jellegű kritikát.

  • @bencelenard9571
    @bencelenard9571 2 года назад +1

    Jövõre szeretnék én is 2-3 kapàr méhet kezdõként.Senki nem az anyukàja hasàban tanulja a méhéhkedést,biztosan ön is elkezdte valamikor ,valószínû nem profiként.Bàrki aki élôlényt tart maga körül,jobb esetben próbàlja becsülettel ellàtni õket.Aki nem így bànik az àllataival ne tartson semmit!Úgy ahogy az embernek meg Kell tanulni a háztàjival bànni ,etetni,felismerni betegségeket,úgy meg fog tanulni a méhekkel is bànni! Szerintem ne alacsonyítsuk le a hobbi méhészeket.Mindezt teljes tisztelettel mondom a nagy méhészeknek,hiszen olyan tudàs bírtokàban vannak,amit kevés ember tud.

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  2 года назад

      Kedves Bence teljesen egyet értek, de a hobbi méhészek nagyon nagy aránya azt mutatja, hogy nem foglalkozik vele rendesen. Sok sikert kívánok

  • @jozseffrank2643
    @jozseffrank2643 2 года назад +1

    mi az hogy atkavírus?

  • @gergelyszentesi8231
    @gergelyszentesi8231 7 лет назад +2

    A méh az nem bogár.

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  7 лет назад

      Igen rovar ki hogy hívja. Fő fő méhészünk dongónak hívja őket.

    • @gergelyszentesi8231
      @gergelyszentesi8231 7 лет назад +1

      MrProfesszor81 ez nem ki hogy hívja kérdése szerintem. A tehenre sem mondjuk hogy ló :D

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  7 лет назад +2

      Jó persze igazad van. De a méhészek értik a méhész viccet. Ez csak egy szólás

    • @gergelyszentesi8231
      @gergelyszentesi8231 7 лет назад

      MrProfesszor81 engem mint laikust érdekel a méhészet már vagy 3 napja. A videója élvezetes izgalmas lett volna, de így (nem ismerve a viccet) hiteltelenné vált (:

  • @bognaristvan86
    @bognaristvan86 8 лет назад

    ATKAVÍRUS? Azért ez kissé durva!

    • @MrProfesszor81
      @MrProfesszor81  8 лет назад +1

      atka vírus olyan nincs. A nyúlós költésrothadás baktérium okozza lehet hogy rosszul mondtam a videon