Дуже важлива для нашого сьогодення тема! Починаємо цінити, коли втрачаємо, як говорив Стус: "Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість зливається з криком його нації".
Шкільній програмі з української літератури шкодять три речі - забагато творів великих форм, дефіцит часу на їх вивчення і формалізм, тобто надмірна зосередженість на аналізі формальних художніх засобів. Укладачі програм досі бояться зробити рівноцінний обмін - скажімо, два романи на пам'ять віршів, але вартісних. Інерція - страшна річ, а ми ж досі за радянською традицією намагаємося впхати в шкільний курс весь літературний канон. Можна щось лишити на потім, якщо, звісно, не вбити смак до читання
не знаю, як сучасній школоті, а мені дуже подобався Остап Вишня з його "Усмішками", "Тореодори з Васюківки", Котляревського "Енеїда" дуууже подобалася, Шевченка дуже легко вчилися вірші, може тому що, закінчмла школу 15 років тому...
Як допитливий глядач, не бачу де зв'язок між совком, московитськими заборонами - які точно мали негативний вплив на нас - і жаданом? 33 роки маємо незалежність.. то де наша велика література? Вже зараз. За цей час можна щось створити і наразі - при чому тут совок? Є враження, що справа не лише у цьому. До того ж, Жовтий князь і Марія Самчука не є, мяко кажучи, легким чтивом. Князь це не про тугу, плач і журбу - а про цілковитий жах, темряву і зло як таке, чистий кошмар. Тому так собі книги для різноманіття А от Гоголя чомусь не згадали - чи не половина наших діячів все ж були змушені вихваляти систему, переважно нещиро. Микола Васильович - супер яскравий приклад. Його речі це і круто, і захоплююче і реально визнано і бренд у світі
це, насправді, досить велика проблема. укр. літ завжди була за залізною завісою. здається, що ми повинні були проаналізувати усі помилки, але…. пройшло вже більше 30ти років незалежності, але наша українська культура досі на рівні зародка. сподіваємось на сучасне молоде покоління культурної молоді. ви дуже правильно сказали. щоб твою літературу полюбили за кордоном, треба спочатку самим її полюбити!
Джозеф Конрад, народжений у Бердичеві , класик англійської літератури. До 17 року вчився в Одеській гімназії. Відомий у світі письменник на рівні Джойса.
Література згадана у видиві: 1) "Кайдашева сім'я" 7) "Чорна пантера і білий ведмідь" 13) "Мартин Боруля" 2) "Марія" 8) "Записки Кирпатого Мефістофеля" 14) "Тигролови" 3) "Захар Беркут" 9) "Подорож ученого доктора Леонардо..." 15) "Ворошиловград" 4) "Місто" 10) "Дівчинка з ведмедиком" 16) "Месопотамія" 5) "Майстер корабля" 11) "Хіба ревуть воли, як ясла повні" 17) "Депеш мод" 6) "Мина Мозайло" 12) "Жовтий князь" 18) "Амадока" 19) "Фелікс Австрія" 23) "Згори вниз. Книга страхів" 20) "Московіада" 24) "Як я стала святою" 21) "12 обручів" 22) "Забуття" знаю, комусь точно стане в нагоді, бо особисто мене це видиво змусило замислитись і змінити свої плани стосовно списку видань, які б я хотіла прочитати, і я впевнена - не одна така я)
У мене навпаки, "Воли" здалися досить цікавою книжкою, навіть бажання щось читати з'явилось, але, коли прийшла їх черга, аналізи, сенкани й інші подібні штуки нівелювали досягнення "Волів"
Неозброєним оком видно масштабну роботу над відео, прикутий до екрана від початку до кінця😅 Дякую за якісний контент! (зокрема, дякую за твори та книжки, буде що почитати :D) #Хайквітнеукраїнськийютуб
Що за нелюбов до "Волів"? 🥲 Класний роман, мені в підліткові роки зайшло. (Бо його, бляха, читати треба, а не ту кринжу, що в підручнику написана, на вуха собі вішати. У нас в принципі великі романи підлітки тяжко читають, хоч іноземні, хоч українські, хоч які).
Як на мене, то в українській літературі все одно більше творів про важке життя. Як не крути, а це факт. Сучасні автори теж не відстають в цьому плані. Починають масово писати про війну та важке життя людей, які так чи інакше, але мають хоч якесь відношення до війни. Питання:для чого мені це читати, якщо я і так живу під час цієї війни і сам бачу та відчуваю весь цей жах? Воно і так тебе додатково втомлює або ж заганяє в апатію. Тому, коли бачу книгу від українського автора, то розумію, що з імовірністю 80% - то про ой яке трагічне життя у головного героя. Звідси і мало книг українських авторів на поличках(((
Мені ще ніколи не подобалася українська література як зараз. Раніше навіть не задумувався наскільки ж прекрасна вона. Зараз читаю в основному українську класику. Я згоден, що шкільна програма трохи погіршує всю ситуацію, але іноді буває й навпаки, як от це сталося зі мною, звісно я не можу бути прикладом і всі ми різні. Українська література це справа не легка, не завжди кожному подобатиметься ті чи інші творич але не треба ж вважати, що українська література це лише одне село. Сумно, що не всі українці розуміють всю красу української літератури
Ви мотивуєте, пані вчителько!! Дякую за Вашу роботу! Аналіз, презентація- 🔥🔥🔥Ви надихнули мене ініціювати відкриття куточка української літератури у місцевій американській бібліотеці. Тут бібліотеки дуже популярні, але ні у них, ні у книжкових крамницях немає книжок нашою мовою. Хоча діаспора численна! Це підтверджує Ваші тези!!
Я тільки після 55 відкрила для себе українську літературу і була дуже здивована, що є такі цікаві твори як «Тигролови» та « Фелікс Австрія « Після їх прочитання деякі відомі іноземні твори здалися нездалими .
Шкільна програма це смерть. Її можна зробити позитивнішою і з більш динамічними творами. Ось чому я повинен вважати Шевченка сумним дідом? Я хочу знати, що це був крутий гуляка та й тогочасна богема. Дякую за відео!
Вчителька казала,що "Жовтого князя" і "Марію" прибрали,бо ці твори начебто псували психіку дитини. Прикро,що багато перлів було викинуто з програми...(Завдяки Табачнику)
В інтернеті не можу знайти ні відео, ні навіть текстів по темі "Порівняння української і російської літератури". Було б цікаве порівняння, можливо, по жанрам, наприклад "Хіба ревуть воли" еквівалент до "Злочин і кара", творчість Шевченка до творчості Пушкіна, український етап Гоголя до його російського етапу. Так пройти по всім можливим жанрам, темам і т.д , указуючи, де у якої літератури є перевага по якості і кількості творів, а де якась із літератур просідає
Вітання з Одеси! Катерина, я просто випадково натрапила на ваш канал і стільки цікавого ...Дякую. Ви, як бджілка, стільки цікавого, потрібного, особливо зараз. Дай Бог вам здоров!я . Р.с. зараз вивчаю укр. мову, навчайте таких як я, щей граматики.
Дуже прикро все це чути. Особливо враховуючи, що українська література мені подобалася більше, ніж російська, прости Господи. Читаючи Чехова чи кого там ще, я не розуміла "приколу". В чому там я маю ловити кайф? Зарубіжна література мала свої цікаві і відомі твори, але сприймала я їх на рівні з нашою літературою. Я з тих, "хто вижив", як ви кажете. Я читала в школі і читаю та перечитую зараз. Відкриваю для себе нові твори, які в школі ми не проходили.
Я у 7 класі якщо чесно мені ну зовсім не цікава шкільна програма української літератури. Читати про всіх письменників для мене це якось...... нудно чи що? Я люблю читати але якісь сучасні романи і тому подібне, ось українська мова мені дуже цікава це те що я розумію!
Завдяки вчителям у школі, взагалі зненавидів українську літературу. Кожного разу: автор святий мученик, а твір його "святе письмо" і не дай бог ти його не зрозумієш, а тим паче висловиш претензію, до дупа твоя буде горіти у вогні праведного гніву.
Ну не знаю, взагалі для сучасного школяра не буде цікава наша література. Дуже жорстока, доросла та депресивна. На мою думку, до 11 класу повинні бути одні легкі та позитивні книги. І трішки патріотичні, якщо це вітчизняна література.
Чудове відео, воно вартувало ваших зусиль!! Я намагаюся читати нашу літературу (дуже хочеться бути більш освіченою в цьому :)), але досі важко знайти твір який би зачепив до останнього слова.. От з програми 11 класу до душі припали твори Остапа Вишні, Хвильового та Коцюбинського, а також дуже круто написано "Місто" Підмогильного. Але як ви зазначили, після "Волів" спочатку було важко себе змусити знову відкрити укр.літ.. Ваші рекомендації у відео дуже зацікавили, тепер я маю новий привід завітати в бібліотеку! 💗
Я теж про це думала, чому у українських авторів такі маленькі наклади, з такими продажами наврядчи наші українські автори стануть бестселерами. А є дуже багато крутих книг, коміксів і перевидань української класики
А я з тих хто читав Самчука та Барку і скажу, що вони неймовірні. Взагалі інколи дивує шкільна програма і шкода що діти витрачають час на твори які їм ще не дано зрозуміти та припиняють читати взагалі.
Що не так з укр літературою? Та одне не так - що видавництва можуть запропонувати письменникам або нікчемні копійки або дулю з маком. Тому пишуть книги в Україні лише дуже дивні й не дуже адекватні люди. Ну або ті, в кого купа грошей і нічим зайнятись, але таланту в таких осіб майже завжди нуль. Якби Стівену Кінгу так платили, то він би послав до сраки книги й знайшов іншу роботу. Й не було б ні Воно ні Темної Вежі.
Мамзеля, не приписуйте суспільству свої власні ідіосинкразії. Практично у кожному другому українському видавництві запущено серії української класики чи сучасних авторів. В моєму колі протягом тижня тричі різні знайомі повідомляли про анонс нового роману Софії Андрухович. І тільки у Вас - "відстій", "нецікаво" і "не читали". Почніть з нейтрального засновку і буде Вам щастя.
На рахунок шкільної програми повністю згідний. Сам я школяр. І читати ці часом нудні тексти дуже важко, тим паче коли вони йдуть один за одним, що ти не вспіваєш переключити мозок на інший твір, коли вже задають новий. Це повна лажа, і так точно не повинно бути.
до 10 класу не любила укр літ, бо нічого не цікавило, але коли почитала твори Винниченка, Кобелянської (звичайно за шкільною програмою), то просто закохалася 🫶🏻
Єдиний твір на укр. літ який я проковтнув(це було у 6 класі) здається називався незвичайні пригоди Алі в країні Недоландії реально дуже прикольна дитяча література іі... все...
Почитайте цьогорічний роман «Танці з кістками» і потім розкажіть мені що українська література нудна. Такого напруженого кримінального трилера я не пам’ятаю з часів «breaking bad»
О Боже ! Ваші слова - це крик моєї душі. Ви неперевершено погрузили нас у ті жахливі часи , коли справді ні знання мов , ні супер талановитість майже не давали змоги "вийти в маси" . Цим відео ви підштовхнули мене до пізнання нашої літератури. Хоч я підсвідомо розумів все , що ви сказали в цьому відео до його опублікування, але... Коли в такій грамотній , спокійній формі я почув свої думки від вас - я відчув потяг до нашої літератури. Дуже дякую вам за ваше відео, хотілося б щоб його побачив кожен українець 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
"Подорож ученого доктора Леонардо" - бомбезний твір, дуже кумедний. Але я не певна, чи це той рівень гумору, який зчитають школярі. Можливо, уривками чи щось з його коротшої прози.
Коли ще вчилася в школі, моє уявлення про українську літературу сильно спотворилось, зокрема через неадекватну (м'яко кажучи) вчительку. Думаю, дещо треба перечитати із класичної літератури і може навіть щось із сучасного прочитати нарешті.
Побачив це відео у рекомендаціях, скажу по собі що читання - це дууже важко, і я не можу змусити себе прочитати навіть улюбленого Гаррі Поттера, це просто нереально нудний процес бо там нічого немає окрім літер, і таких людей як я багато тому треба розвивати кінематограф на основі тих творів що ви відзначили у відео, інакше зараз ніяк
Українську літературу не читають тому що вона нудна і депресивна, а нібито "смішні та позитивні твори" взагалі не смішні і не дуже позитивні. Я багато книжок прочитав( більшу частину скорочено) і я не можу згадати хоч одну книгу яка мені справді сподобалася, є тільки ті які не визвали приступ нудоти, просто середнячки зі слабким сюжетом і ніякою драматургією. А фантастика це взагалі жах, її читати неможливо. Мабуть тому ніхто і не читає, бо в світовій літературі умовно 20% книжок цікаві, а в українській 5%.
Дякую за коментар, але, можливо, вам досі не вдавалося натрапити на "свій" український текст. Повірте: хороших і цікавих текстів багато! А те, що нам пропонують опрацювати, - це крапля в морі. Не розчаровуйтеся в укр. літ, будь ласка!
Вибачаюсь перед українцями за "свино-собачу".А что не так?Вроде как уничтожение культуры вражеского народа вовремя войны это ну обьектвиная реакция.Да и не делайте из себя невинных.Заходить на територию другой свободной страны и убивать людей и уничтожать культуру страны(в том числе библиотеки музеи) это ваш стиль.
Украина вошла в состав СССР тремя областями. Все остальное было приписано Лениным, Сталиным и Хрущевым. При разводе принято возвращать подарки. Жители Донбасса посмотрели на беснующихся на майдане бандеровцев и на легитимном референдуме проголосовали за отделение от Украины. В ответ из Киева послали танки...
Друзі, вітаю!
Дуже рада вас бачити!
Дякую за вашу активність!!!❤
Як думаєте, які ще проблеми є в нашій літературі? 🧐
Діліться думками в коментарях.
Дуже важлива для нашого сьогодення тема! Починаємо цінити, коли втрачаємо, як говорив Стус: "Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість зливається з криком його нації".
Слава Україні! Героям слава! 💙💛
Шкільній програмі з української літератури шкодять три речі - забагато творів великих форм, дефіцит часу на їх вивчення і формалізм, тобто надмірна зосередженість на аналізі формальних художніх засобів. Укладачі програм досі бояться зробити рівноцінний обмін - скажімо, два романи на пам'ять віршів, але вартісних. Інерція - страшна річ, а ми ж досі за радянською традицією намагаємося впхати в шкільний курс весь літературний канон. Можна щось лишити на потім, якщо, звісно, не вбити смак до читання
не знаю, як сучасній школоті, а мені дуже подобався Остап Вишня з його "Усмішками", "Тореодори з Васюківки", Котляревського "Енеїда" дуууже подобалася, Шевченка дуже легко вчилися вірші, може тому що, закінчмла школу 15 років тому...
Як я люблю дивитися ваші відео...❤️🩹
дуже цікаве відео та неймовірна картинка! ваші відео чудові! дякую за працю!!
Красно дякую за це чудове і дуже потрібне відео!
Підписуюсь під кожним Вашим словом!
Як допитливий глядач, не бачу де зв'язок між совком, московитськими заборонами - які точно мали негативний вплив на нас - і жаданом? 33 роки маємо незалежність.. то де наша велика література? Вже зараз. За цей час можна щось створити і наразі - при чому тут совок? Є враження, що справа не лише у цьому. До того ж, Жовтий князь і Марія Самчука не є, мяко кажучи, легким чтивом. Князь це не про тугу, плач і журбу - а про цілковитий жах, темряву і зло як таке, чистий кошмар. Тому так собі книги для різноманіття
А от Гоголя чомусь не згадали - чи не половина наших діячів все ж були змушені вихваляти систему, переважно нещиро. Микола Васильович - супер яскравий приклад. Його речі це і круто, і захоплююче і реально визнано і бренд у світі
це, насправді, досить велика проблема. укр. літ завжди була за залізною завісою. здається, що ми повинні були проаналізувати усі помилки, але…. пройшло вже більше 30ти років незалежності, але наша українська культура досі на рівні зародка. сподіваємось на сучасне молоде покоління культурної молоді. ви дуже правильно сказали. щоб твою літературу полюбили за кордоном, треба спочатку самим її полюбити!
Дякую за ваші слова, за розуміння.
Справа не у віці. Українці досі не навчилися продавати. Потрібна СИСТЕМА шоу-бізнесу (музика, кіно, література, телебачення...).
Джозеф Конрад, народжений у Бердичеві , класик англійської літератури. До 17 року вчився в Одеській гімназії. Відомий у світі письменник на рівні Джойса.
Література згадана у видиві:
1) "Кайдашева сім'я" 7) "Чорна пантера і білий ведмідь" 13) "Мартин Боруля"
2) "Марія" 8) "Записки Кирпатого Мефістофеля" 14) "Тигролови"
3) "Захар Беркут" 9) "Подорож ученого доктора Леонардо..." 15) "Ворошиловград"
4) "Місто" 10) "Дівчинка з ведмедиком" 16) "Месопотамія"
5) "Майстер корабля" 11) "Хіба ревуть воли, як ясла повні" 17) "Депеш мод"
6) "Мина Мозайло" 12) "Жовтий князь" 18) "Амадока"
19) "Фелікс Австрія" 23) "Згори вниз. Книга страхів"
20) "Московіада" 24) "Як я стала святою"
21) "12 обручів"
22) "Забуття"
знаю, комусь точно стане в нагоді, бо особисто мене це видиво змусило замислитись і змінити свої плани стосовно списку видань, які б я хотіла прочитати, і я впевнена - не одна така я)
Красно дякую! Думаю, що Ваш список припаде багатьом до душі. Від мене - ❤!
Друже, для тебе в Раю окреме місце зарезервовано. Красно дякую. Україна була, є, і буде ❤️🇺🇦
Красно дякую за вашу працю
знаєте що файно, що саме через уроки літератури я з Вами і познайомилась, і я про це не шкодую💝🦔
У мене навпаки, "Воли" здалися досить цікавою книжкою, навіть бажання щось читати з'явилось, але, коли прийшла їх черга, аналізи, сенкани й інші подібні штуки нівелювали досягнення "Волів"
неймовірно крутий контент, дякую!
Неймовірно! Пані Катерина ви як завжди - ТОП🔥🔥 Дякую за якісний україномовний контент!
Ви така молодець! Надзвичайно якісний і цікавий контент😍
Неозброєним оком видно масштабну роботу над відео, прикутий до екрана від початку до кінця😅
Дякую за якісний контент!
(зокрема, дякую за твори та книжки, буде що почитати :D)
#Хайквітнеукраїнськийютуб
Геніально! Вражений! Ви молодчинка!
Що за нелюбов до "Волів"? 🥲 Класний роман, мені в підліткові роки зайшло. (Бо його, бляха, читати треба, а не ту кринжу, що в підручнику написана, на вуха собі вішати. У нас в принципі великі романи підлітки тяжко читають, хоч іноземні, хоч українські, хоч які).
Як на мене, то в українській літературі все одно більше творів про важке життя. Як не крути, а це факт.
Сучасні автори теж не відстають в цьому плані. Починають масово писати про війну та важке життя людей, які так чи інакше, але мають хоч якесь відношення до війни.
Питання:для чого мені це читати, якщо я і так живу під час цієї війни і сам бачу та відчуваю весь цей жах? Воно і так тебе додатково втомлює або ж заганяє в апатію.
Тому, коли бачу книгу від українського автора, то розумію, що з імовірністю 80% - то про ой яке трагічне життя у головного героя.
Звідси і мало книг українських авторів на поличках(((
Так, "Тигролови" Багряного - це шедевр 🇺🇦
Мені ще ніколи не подобалася українська література як зараз. Раніше навіть не задумувався наскільки ж прекрасна вона. Зараз читаю в основному українську класику. Я згоден, що шкільна програма трохи погіршує всю ситуацію, але іноді буває й навпаки, як от це сталося зі мною, звісно я не можу бути прикладом і всі ми різні. Українська література це справа не легка, не завжди кожному подобатиметься ті чи інші творич але не треба ж вважати, що українська література це лише одне село. Сумно, що не всі українці розуміють всю красу української літератури
Дякую! Дякую за Вашу працю! Натхнення Вам!
Ви мотивуєте, пані вчителько!! Дякую за Вашу роботу! Аналіз, презентація- 🔥🔥🔥Ви надихнули мене ініціювати відкриття куточка української літератури у місцевій американській бібліотеці. Тут бібліотеки дуже популярні, але ні у них, ні у книжкових крамницях немає книжок нашою мовою. Хоча діаспора численна! Це підтверджує Ваші тези!!
Це було б чудово! Сподіваюся, вам вдасться це зробити. Ідея - 🔥.
Дякую за такий чудовий коментар!❤❤❤
Дякую вам за відео! ❤
Дякую, за інформативне і цікаве відео
Я тільки після 55 відкрила для себе українську літературу і була дуже здивована, що є такі цікаві твори як «Тигролови» та « Фелікс Австрія «
Після їх прочитання деякі відомі іноземні твори здалися нездалими .
божеко, це прекоасний канал, де ви були раніще, тобто де я був, монтаж, подача, як емоційно і образно подана інформачія!! з захопленням дивився!!
ще будуть нові відео??
Шкільна програма це смерть. Її можна зробити позитивнішою і з більш динамічними творами. Ось чому я повинен вважати Шевченка сумним дідом? Я хочу знати, що це був крутий гуляка та й тогочасна богема. Дякую за відео!
Дякую за коментар!😊
Захар Беркут це база 😎
Вчителька казала,що "Жовтого князя" і "Марію" прибрали,бо ці твори начебто псували психіку дитини.
Прикро,що багато перлів було викинуто з програми...(Завдяки Табачнику)
В інтернеті не можу знайти ні відео, ні навіть текстів по темі "Порівняння української і російської літератури". Було б цікаве порівняння, можливо, по жанрам, наприклад "Хіба ревуть воли" еквівалент до "Злочин і кара", творчість Шевченка до творчості Пушкіна, український етап Гоголя до його російського етапу. Так пройти по всім можливим жанрам, темам і т.д , указуючи, де у якої літератури є перевага по якості і кількості творів, а де якась із літератур просідає
Навіщо порівнювати померанці та огірки?...
прекрасне відео, дякую за вашу роботу!
Дякую🤗.
Дякую
Дякую ! Дуже цікаво 🥰🥰🥰
Хороший ролик дякую, за контент рідною мовою , ти молодець)
шикарні мемні вставки 😂
😉😎
Дуже цікава та важлива тема наразі! Дякую вам за ваші влучні слова та мотивацію, продовжуйте створювати дійсно якісний український контент❤
Дякую!
Відсилка на Мадяра топчик, з першого відео я ваш прихильник)))
Вітання з Одеси! Катерина, я просто випадково натрапила на ваш канал і стільки цікавого ...Дякую. Ви, як бджілка, стільки цікавого, потрібного, особливо зараз. Дай Бог вам здоров!я .
Р.с. зараз вивчаю укр. мову, навчайте таких як я, щей граматики.
Дякую, обов'язково врахую ваше побажання)).
@@pani_vchytelka ооо, від уроків граматики і я б не відмовилась 😍
Гарний контект, дякую.
Дякую🤗.
Неймовірна робота!
Дякую!
Мне кажется, только Гоголь из украинских писателей вышел в топ классики
Дякую❤️
Будь ласка, рада, що вам сподобалося.
Ви неймовірна вчителька. Я дуже хотіла б , щоб у моїх онукїв була саме така вчитель.
Дуже прикро все це чути. Особливо враховуючи, що українська література мені подобалася більше, ніж російська, прости Господи. Читаючи Чехова чи кого там ще, я не розуміла "приколу". В чому там я маю ловити кайф? Зарубіжна література мала свої цікаві і відомі твори, але сприймала я їх на рівні з нашою літературою. Я з тих, "хто вижив", як ви кажете. Я читала в школі і читаю та перечитую зараз. Відкриваю для себе нові твори, які в школі ми не проходили.
5:05 я зовсім не згоден, в 15 років саме таке криваве оповідання мені сподобалось найбільш за інші
Аналогічно, до речі
Я у 7 класі якщо чесно мені ну зовсім не цікава шкільна програма української літератури. Читати про всіх письменників для мене це якось...... нудно чи що? Я люблю читати але якісь сучасні романи і тому подібне, ось українська мова мені дуже цікава це те що я розумію!
6:10 ні ні ні, і ще раз ні, саме про кріпаків саме цікаве
Завдяки вчителям у школі, взагалі зненавидів українську літературу. Кожного разу: автор святий мученик, а твір його "святе письмо" і не дай бог ти його не зрозумієш, а тим паче висловиш претензію, до дупа твоя буде горіти у вогні праведного гніву.
Ну не знаю, взагалі для сучасного школяра не буде цікава наша література. Дуже жорстока, доросла та депресивна. На мою думку, до 11 класу повинні бути одні легкі та позитивні книги. І трішки патріотичні, якщо це вітчизняна література.
Наша література прекрасна.Треба її знати.У 13:34 поляків і чехів теж практично немає своїх Шекспіра і Данте,але вони тим не 13:34 13:34 переймаються
Чому так мало переглядів 🤯 таке класне відео. Дякую😍
Дякую за коментар і щирість😍.
Натрапила на Ваш канал випадково. Дякую за вашу працю.
Дякую! Рада, що Вам сподобалося.
Навіть вилучення цікавих українських творів для дітей зі шкільної програми -це інформаціяна війна проросійських для знищення нашої культури.
Чудове відео, воно вартувало ваших зусиль!! Я намагаюся читати нашу літературу (дуже хочеться бути більш освіченою в цьому :)), але досі важко знайти твір який би зачепив до останнього слова.. От з програми 11 класу до душі припали твори Остапа Вишні, Хвильового та Коцюбинського, а також дуже круто написано "Місто" Підмогильного. Але як ви зазначили, після "Волів" спочатку було важко себе змусити знову відкрити укр.літ..
Ваші рекомендації у відео дуже зацікавили, тепер я маю новий привід завітати в бібліотеку! 💗
Дуже рада, що змогла допомогти! Спробуйте "Чорну Пантеру..." В.Винниченка. Думаю, вам сподобається.💗
Я теж про це думала, чому у українських авторів такі маленькі наклади, з такими продажами наврядчи наші українські автори стануть бестселерами. А є дуже багато крутих книг, коміксів і перевидань української класики
А я з тих хто читав Самчука та Барку і скажу, що вони неймовірні. Взагалі інколи дивує шкільна програма і шкода що діти витрачають час на твори які їм ще не дано зрозуміти та припиняють читати взагалі.
Катюшо, чудово, енспресивно! Прослухала із величезним задоволенням
Дякую!
Бердник мій улюблений письменник
Що не так з укр літературою? Та одне не так - що видавництва можуть запропонувати письменникам або нікчемні копійки або дулю з маком. Тому пишуть книги в Україні лише дуже дивні й не дуже адекватні люди. Ну або ті, в кого купа грошей і нічим зайнятись, але таланту в таких осіб майже завжди нуль. Якби Стівену Кінгу так платили, то він би послав до сраки книги й знайшов іншу роботу. Й не було б ні Воно ні Темної Вежі.
Щоб багато платили, потрібно писати англійською. Та писати не про Україну.
Мамзеля, не приписуйте суспільству свої власні ідіосинкразії.
Практично у кожному другому українському видавництві запущено серії української класики чи сучасних авторів.
В моєму колі протягом тижня тричі різні знайомі повідомляли про анонс нового роману Софії Андрухович.
І тільки у Вас - "відстій", "нецікаво" і "не читали".
Почніть з нейтрального засновку і буде Вам щастя.
"укладачі" програми укрліт для школи не поважні люди, а ледарі. 32 роки з відновлення незалежності пройшло, а вони досі від совка не позбавились.
На рахунок шкільної програми повністю згідний. Сам я школяр. І читати ці часом нудні тексти дуже важко, тим паче коли вони йдуть один за одним, що ти не вспіваєш переключити мозок на інший твір, коли вже задають новий. Це повна лажа, і так точно не повинно бути.
до 10 класу не любила укр літ, бо нічого не цікавило, але коли почитала твори Винниченка, Кобелянської (звичайно за шкільною програмою), то просто закохалася 🫶🏻
Єдиний твір на укр. літ який я проковтнув(це було у 6 класі) здається називався незвичайні пригоди Алі в країні Недоландії реально дуже прикольна дитяча література іі... все...
Мені подобається читати вірші Шевченка
зараз підручники зовсім не відкриваються.Здають їх діточки новенькими
Джалапіту!
Почитайте цьогорічний роман «Танці з кістками» і потім розкажіть мені що українська література нудна. Такого напруженого кримінального трилера я не пам’ятаю з часів «breaking bad»
я читав україньску літературу всю христоматію , навіть ті твори, котрі вже не були за програмою
перший!
О Боже ! Ваші слова - це крик моєї душі. Ви неперевершено погрузили нас у ті жахливі часи , коли справді ні знання мов , ні супер талановитість майже не давали змоги "вийти в маси" . Цим відео ви підштовхнули мене до пізнання нашої літератури. Хоч я підсвідомо розумів все , що ви сказали в цьому відео до його опублікування, але... Коли в такій грамотній , спокійній формі я почув свої думки від вас - я відчув потяг до нашої літератури. Дуже дякую вам за ваше відео, хотілося б щоб його побачив кожен українець 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Нам розказували про те що Семенко спалив кобзаря і ми навіть читали еротичні його вірші, за це дякую нашій вчителька з укр. Літ
Це ж чудово! Ви навіть не уявляєте, як вам пощастило!
"Подорож ученого доктора Леонардо" - бомбезний твір, дуже кумедний. Але я не певна, чи це той рівень гумору, який зчитають школярі. Можливо, уривками чи щось з його коротшої прози.
Коли ще вчилася в школі, моє уявлення про українську літературу сильно спотворилось, зокрема через неадекватну (м'яко кажучи) вчительку. Думаю, дещо треба перечитати із класичної літератури і може навіть щось із сучасного прочитати нарешті.
Мені навпаки дуже нудна світова література не подобається стилі, а от українська література мені більш ближче
Цікава фахова думка небайдужого експерта.
Ваші вставки трохи не в тему
У нас є чимало українських фантастив
Порадьте декількох у sci-fi.
Побачив це відео у рекомендаціях, скажу по собі що читання - це дууже важко, і я не можу змусити себе прочитати навіть улюбленого Гаррі Поттера, це просто нереально нудний процес бо там нічого немає окрім літер, і таких людей як я багато тому треба розвивати кінематограф на основі тих творів що ви відзначили у відео, інакше зараз ніяк
Думаю, можливо, Вам допоможуть деякі мої поради. Перегляньте останнє відео на каналі!
Чому ж тоді він улюблений, якщо ви його навіть не читали?! :D Я прочитав тричі. Одного разу англійською.
Українську літературу не читають тому що вона нудна і депресивна, а нібито "смішні та позитивні твори" взагалі не смішні і не дуже позитивні. Я багато книжок прочитав( більшу частину скорочено) і я не можу згадати хоч одну книгу яка мені справді сподобалася, є тільки ті які не визвали приступ нудоти, просто середнячки зі слабким сюжетом і ніякою драматургією. А фантастика це взагалі жах, її читати неможливо. Мабуть тому ніхто і не читає, бо в світовій літературі умовно 20% книжок цікаві, а в українській 5%.
Дякую за коментар, але, можливо, вам досі не вдавалося натрапити на "свій" український текст. Повірте: хороших і цікавих текстів багато! А те, що нам пропонують опрацювати, - це крапля в морі. Не розчаровуйтеся в укр. літ, будь ласка!
Згоден. Було фізично боляче читати це ниття
Недавно на Украине уничтожили два миллиона книг на русском языке. Гитлеровцы тоже сжигали книги.
Так, і шо?
Останні два роки росія вбила сотні тисяч цивільних , фашисти так само робили.
Вибачаюсь перед українцями за "свино-собачу".А что не так?Вроде как уничтожение культуры вражеского народа вовремя войны это ну обьектвиная реакция.Да и не делайте из себя невинных.Заходить на територию другой свободной страны и убивать людей и уничтожать культуру страны(в том числе библиотеки музеи) это ваш стиль.
Украина вошла в состав СССР тремя областями. Все остальное было приписано Лениным, Сталиным и Хрущевым. При разводе принято возвращать подарки.
Жители Донбасса посмотрели на беснующихся на майдане бандеровцев и на легитимном референдуме проголосовали за отделение от Украины. В ответ из Киева послали танки...
У школі потрібно читати ДИТЯЧУ літературу. До 15 років точно!