МАСЛО чи НІ. Так казав ДСТУстра. Національний Стандарт України.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 июл 2024
  • Відео знайомить з Державним Стандартом на Масло та Масло Вершкове. Містить відповіді на найбільш поширені питання та міти.
    0:00 Вступ. Філософський;)
    1:45 ДСТУ - основне джерело відповідей про СТАНДАРТИ
    4:15 Переможець Вікторини про реакцію Маяра
    5:43 Ідея Нового продукту від Каналу Сир Назавжди
    6:33 Зразу ДВА питання Вікторини
    8:15 Вивчаємо Державний Стандарт на Масло (ДСТУ4399-2005)
    14:00 Висновки й відповіді на поширені питання

Комментарии • 101

  • @user-hx5id2qw2g
    @user-hx5id2qw2g 11 дней назад +11

    Дякую за цікаві і пізнавальні випуски, Ви молодець та ще й такий розумничка!

  • @igorpochepetsky895
    @igorpochepetsky895 11 дней назад +8

    Вітаю. Дякую за Вашу роботу з просвітництва!

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Дякую за Вашу постійну підтримку, пане Ігор!

  • @user-dx4sp8tm1n
    @user-dx4sp8tm1n 10 дней назад +5

    Дякую за мудрі поради ❤, дуже корисно.

  • @lewas42
    @lewas42 11 дней назад +6

    Демотивує покарання невинних, нагородження непричетних).
    Я так гадаю що більше демотивує коли пообіцяли премію, підвищення тощо і скасували, не виконали обіцянку.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +1

      Вітаю! Все по суті. все важливо. Оберіть щось одне;) Дякую

    • @lewas42
      @lewas42 11 дней назад

      @@MAXforewer ок. Тоді невиконання обіцянок. Тобто скасування раніше обіцяної премії, підвищення, відпустки тощо.

  • @sergiyostap
    @sergiyostap 8 дней назад +3

    Дякую за огляд! Хотілось би побачити дегустацію Українського сгущеного молока ,якість якого на сьогодні під великим питанням.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  8 дней назад +1

      Пане Сергій, буде. Я заракз регулярно споживаю Сладосвіт - питань не маю. Із попередніх - лідирував Первомайськ з хлопчиком.

  • @Alla-wk4vr
    @Alla-wk4vr 10 дней назад +2

    ДобрИдень, пане Максиме. 1) Демотивує відношення менеджера до підлеглих, як до рабів, від цього низькі виплати, і, навіть, зовсім затримка виплат на декілька місяців, також скорочення штатних працівників, перекладання об'єму робіт на зоставшихся без підвищення зарплати і матеріальних премій. Багато можна ще інше написати, а саме: винесення усної чи письмової догани не по призначенню відповідальності за даний вид робіт, та щей на нараді привселюдно.Були такі методи управління, щонеділі влаштовувати збори, щоб кого-небуть почмурити - це при комуністах. При Перебудові різне зневажання на виплату робітникам. 2) Без заквасок кисломолочки не буває, бо молоко пастерізується, також може стерилізуватись, і всі бактерії вбиваються. А так хочеться натурального сквашування - дуже сумую, куплене в лавках кип'ячу. Прощавай природа, привіт цивілізація.//Новина для мене, що бува солодковершкове з сіллю.ДСТУ інше? Дякую за відео, Вам мій файник і комент.🎉)))

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      Вітаю! За перше - так, це демотивує, але питання було на швидку відповідь. Як правильно написав один глядач: - більше за несправедливу кару, демотивує несправедлива винагорода. Стосовно питання про закваски - ТАК, саме ПАСТЕРИЗАЦІЯ! Далі зрозуміло. Вже Вікторія Дрозд про це згадала, але Вам СПЕЦІАЛЬНИЙ ПРИЗ від мене - за точність і лаконічність відповіді. Дякую. Напишіть на сайт;) zolota-liniya.com.ua/

  • @user-vo1ch4bu1k
    @user-vo1ch4bu1k 11 дней назад +2

    Доброго вечора.Адекватного працівника демотівує відсутність перспектив(роста або зп),а більшість працівників дємотивує відсутність реакції керівництва на результати роботи.з свого опиту розумію що дуже часто люді готові працювати за меншу зарплатню там де є добрі відносини між робітником та роботодавцем ( робітник має камбек від керівника)
    А саме більше демотивує- не подобається-звільняйся(це як удар під дих)

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      Вітаю! Все приймається - так і є. Насправді в Менеджменті часто описують БЕЗКОШТОВНІ методи мотивації, і вони якраз базуються на добрих відносинах з (до) працівників. А протилежні дії, які Ви описали - демотивують. Але відповідь на питання інша - її вже кілька раз прописали глядачі. Вона просто "напрошується";)

  • @user-kd7uq5fg3p
    @user-kd7uq5fg3p 11 дней назад +7

    випуск кисломолочної продукції без закваски неможливий. Закваска містить специфічні молочнокислі бактерії, які відповідають за ферментацію молока та надають продукту характерний смак, текстуру та консистенцію. Без закваски цей процес не відбудеться, і продукт не набуде потрібних властивостей. ще, дуже важливий фактор - стабільність якості (смаку, та інше) продукції, ми цього не досягнемо, коли процесси кожного разу будуть йти самі по собі

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +3

      Вітаю! Все написане відповідає дійсності. але ще щось забули вказати;)

    • @user-hx5id2qw2g
      @user-hx5id2qw2g 11 дней назад +2

      Вітаю, вибачте, будь ласка, Ви мали на увазі ще відповідний pH, який не можна досягнути без додавання мол.кисл.бактерій😊

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +1

      @@user-hx5id2qw2g Так. І це. Але важливо зазначити ЩОСЬ ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ, що я повторюю з відео до відео;)

    • @user-hx5id2qw2g
      @user-hx5id2qw2g 11 дней назад

      @@user-kd7uq5fg3p як по мені, то закваски, які використовуються при виробництві безпечні, "потрібні"бактерії спеціально культивують, вони пригнічують ріст небажаних м/о, які викликають псування продукту з відповідними наслідками

  • @user-nn4vu1ug8c
    @user-nn4vu1ug8c 11 дней назад +1

    Дякую за подарунок! Вже пробу зняла) Смакота! Золотий резерв - 💪!

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Вітаю! Смачного! Щиро дякую, що Ви з нами)

  • @user-nn4vu1ug8c
    @user-nn4vu1ug8c 11 дней назад +3

    Виготовляти якісну кисломолочну продукцію без заквасок неможливо. Оскільки від виду бактерій (термофільні, мезофільні чи їх кооперація) буде залежати який кінцевий продукт отримаємо та який у нього буде смак, консистенція та інші органолептичні властивості. Саме тому пастеризують, нормалізують молоко, а потім додають до нього той вид бактерій, який є необхідним (+трансглютаміназа для кисломолочного сиру для збільшення виходу 🤫). Бо саме бактерії їдять лактозу (процес ферментації), тим самим утворюючи новий продукт - молочну кислоту. Під впливом якої не лише змінюється рН, а й відбувається денатурація казеїну. Це все зумовлює виникнення кисломолочного продукту

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Дякую! Зафіксував)

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      В цілому ситуація наступна. Вам знову приз, але не за довгий повчальний і цікавий текст, а за ЄДИНЕ слово в ньому - ПАСТЕРИЗАЦІЯ!!! Адже з умовно "мертвого" без мікрофлори молока нічого живого і якісного зробити неможливо. Дивно, що ніхто цього не написав, хоч всі писали правильні речі. Дякую.

    • @user-nn4vu1ug8c
      @user-nn4vu1ug8c 10 дней назад +1

      Вау!! Як приємно! Дякую. Як же ж без неї, без пастеризації?? Продукт кисломолочний на виході з сучасного підприємства має бути ж сталим за складом, смаком та без хвороботворних бактерій.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      @@user-nn4vu1ug8c ТАК ОТОЖ!))) Після пастеризації - без ЗАКВАСОК ніяк! Решта - нюанси;) Дякую Вам)

  • @denfidel728
    @denfidel728 11 дней назад +3

    дякую.

  • @user-kd7uq5fg3p
    @user-kd7uq5fg3p 11 дней назад +6

    демотивує низька зарплата).
    робітник повинен бачити результат своєї праці, це повинно виражатись віщуально (я зробив три тони морозива), або видно в грошовій формі

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +1

      Вітаю! Так, про зарплату зрозуміоло, приймається. Хоч є дослідження психологів і Закон Залізняка))) Не вистачає стільки грошей в зарплаті, скільки ВЖЕ отримуєш. Звідси наслідок: ЧИМ БІЛЬШЕ отримуєш, тим БІЛЬШЕ НЕ ВИСТАЧАЄ! Діє для небагатих людей. Плюс доведено, що гроші є ПОТУЖНИМ мотиватором, але КОРОТКОТЕРМІНОВИМ!!! Тому вважається, що краще ЗП піднімати ЧАСТО, але потрошку. Така теорія;)

  • @dmytrokotliar9687
    @dmytrokotliar9687 10 дней назад +2

    Дякую за предметний контент, цікавлюся стандартами по своїй сфері діяльності, тож трохи впав у ступор. Переглянув наведені у стандарті ДСТУ4399:2005 посилання на повязані стандарти, практично більше 90% є відміненими та недіють. Питання, як стандарт керується стандартами, які вже не діють? Чому вже майже 10 років він не оновлювався? Поясніть як експерт, хто займається оновленням сиро-молочних стандартів і чому така прірва, адже технології, пакування, логістичні процеси змінилися з 2005 року. Гадаю саме передові експерти накшталт Вас промисловців та інших профільних керівників сиромолочних заводів розроблять такі стандарти та подають їх в УААН на затвердження. На вашу думку, як часто треба переглядати такі стандарти? Дякую.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      Вітаю! " ... Державні стандарти України затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання, а державні стандарти в галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів - спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з будівництва та архітектури.
      Державні стандарти України підлягають державній реєстрації в центральному органі виконавчої влади з питань технічного регулювання і публікуються українською мовою...". Відповідно, згідно до назви - це таки питання до державних чиновників.
      Якщо Вас цікавить конкретно моя позиція - то це ідея Наково-Дослідного Центру Стандартів і Технологій. Незалежного і укомплектованого. Держава, є його Замовником робіт і фінансує згідно з обсячгами виконаних робіт. Я про це періодично говорю. Поки - в пустоту

    • @dmytrokotliar9687
      @dmytrokotliar9687 8 дней назад +1

      @@MAXforewer Дякую за пояснення щодо затвердження. Всеж таки, на вашу думку "як може стандарт керуватися стандартами, які вже не діють? Чому вже майже 10 років він не оновлювався?" (може нема потреби оновлення, не актуально, бурократична затримка, немає замовлення від держави і якщо ця причина, то за яких умов, на вашу думку, це замовлення може або має з'явитися?)

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  8 дней назад

      @@dmytrokotliar9687 Маю кілька думок. З приводу стандартів, як таких. Завжди встановлювали ВНУТРІШНІ Стандарти, що зазвичай були суворіші за діючі Державні. В цьому випадку "діючі застарілі" заважали в частині комерційної діяльності (терміни, застарілі комплектуючі чи методи дослідження), але не впливали на ОПЕРАЦІЙНУ (виробничу) діяльність компанії. Хіба що опосередковано. Стосовно "замовлення" на Державні Стандарпти - це на разі прераготива саме Держави. Зверніть увагу - пишуть державні інституції. І так, вони давно не в авангарді технологічного прогресу. Тому потрібна певна РЕФОРМА, коли Держава-замовник буде наймати самих КВАЛІФІКОВАНИХ і професійних виконавців. Моя пропозиція - Окрема установа, Центр Стандартів і Технологій, що фінансується спільно Державою і Виробниками. Яка задовільняє потреби і Держави та громадян, і Виробників. За рахунок чого і ФІНАНСУЄТЬСЯ. Дякую

  • @anatoliiyatsenko3269
    @anatoliiyatsenko3269 9 дней назад +1

    Обов'язкова вподобайка каналу та подяка за контент, за для розвитку україномовного ютубу та особисто автора.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  9 дней назад

      Дякую, пане Анатолій! І Вам всього найкращого)

  • @ViktorMatveenko
    @ViktorMatveenko 10 дней назад +2

    1. Безглузда робота
    2. Ні, бо навряд то можна буде назвати кисломолочним продуктом, бо ніби за визначенням то передбачає роботу мікроорганізмів у його творення. Так, бо теоретично якщо незважати на кінцеву ціну можна завдяки сучасному обладнанню та сучасній харчовій хімії (ферметів, загусники, стабілізатори, синтитично синтизована молочна кислота та інші) досягти подібності до деяких кисломолочних продуктів, але поки про наявні продукти не чув, лише про дослідження ферментів для цього.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад +1

      Дякую, принято.

  • @user-op6xz6gi3m
    @user-op6xz6gi3m 11 дней назад +1

    Дякую за випуск! Які ж давні у нас гости! Чи часу не було переписати чи потреби? Адже прогрес іде вперед! Дякую за просвіту!❤

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +1

      Вітаю! Я про це постійно віщаю. Але по ситуації - дякуємо розробниками, що хоч такі є.

  • @Keeperius
    @Keeperius 11 дней назад +2

    1) демотивує, коли керівництво не дослується до порад на основі досвіту працівника
    2) можна без додавання закваски, якщо молоко вже містить в собі потрібні бактерії, але тоді буде треба більше часу для розвитку бактерій, що не вигідно підприємствам, але це не точно. сир кисломолочний в селах же якось роблять без додавання закваски.

    • @Keeperius
      @Keeperius 11 дней назад +1

      Взагалі, демотивує багато що) Але працювати з ідіотам - найбільше

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Вітаю! Зафіксував! Питання трохи обмежує список "демотиваторів" - більше ніж...;) Але так, варіантів вистачає. Хоч відповідь досить логічна і очевидна. Стосовно закваски - відповідь зрозуміла. Хоч Ви трохи протирічете собі, як для промислових підприємств. Вам так не здається;) Щиро дякую)

    • @Keeperius
      @Keeperius 11 дней назад +2

      @@MAXforewer я так і написав, що для виробництва то не вигідно, але фізично можливо)

    • @Keeperius
      @Keeperius 11 дней назад +1

      @@MAXforewer а взагалі для звичайного свіжого кисломолочного сиру додають закваску?

    • @Keeperius
      @Keeperius 11 дней назад +1

      Я експерт тільки з поїдання молочних продуктів, так що всі мої знання отримані з вашого каналу)

  • @nickborzov4521
    @nickborzov4521 9 дней назад

    Спасибі вам за вашу важливу роботу !

  • @mylana4972
    @mylana4972 11 дней назад +3

    Думаю, що працівника може демотивувати низька зарплата.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Дякую! Я тут вже написав таке: -Так, про зарплату зрозуміоло, приймається. Хоч є дослідження психологів і Закон Залізняка))) Не вистачає стільки грошей в зарплаті, скільки ВЖЕ отримуєш. Звідси наслідок: ЧИМ БІЛЬШЕ отримуєш, тим БІЛЬШЕ НЕ ВИСТАЧАЄ! Діє для небагатих людей. Плюс доведено, що гроші є ПОТУЖНИМ мотиватором, але КОРОТКОТЕРМІНОВИМ!!! Тому вважається, що краще ЗП піднімати ЧАСТО, але потрошку. Така теорія;

  • @phoenus1
    @phoenus1 10 дней назад +2

    👍

  • @Vlad038
    @Vlad038 11 дней назад +3

    Вітаю! Без закваски можна виробляти індійський сир панір 😊. Не знаю, чи вважається він офіційно кисломолочним продуктом, але звичний споживач - думаю, таким його сприймає.
    А ще розкажіть, будь ласка, про копчений плавлений сир. Його реально коптять, чи просто рідкий дим додають?

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +1

      Панір швидше відноситься до групи "Гриль-сирів" (типу Халумі). І Рікотта, і Брюност ніби як сири... Але окрема група і не підходять під загальне визначення "молочного згустку". Стосовно ковбасного плавленого сиру, то використовують обидва методи. Звичайно, натуральне копчення менш шкідливк і більш смачне. Але зараз ніби одна українська фірма зробила щось посередині - ми тестували, непогані результати. Ніби як не "чиста хімія", а щось типу "натуральних смол і ароматів". Застосовують в основному так само, як хімічні (вимочують).

  • @jezzza
    @jezzza 11 дней назад +4

    Про мотивацію думка буде така. Більше за несправедливу кару демотивує несправедлива винагорода.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Зафіксовано) Дякую

  • @viktorsmorodynskyi7017
    @viktorsmorodynskyi7017 7 дней назад +1

    Добрий день! Можливо, Ви вже про це розповідали, а я пропустив: що таке мікробна трансглютаміназа, або "м''ясний клей", чи зафіксовано випадки її використання українськими виробниками та в чому полягає її небезпека для організму? Прочитав, що в деяких країнах її використання, зокрема в кисломолочному сирі, збільшується кожного року, й це викликає занепокоєння у медиків.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  7 дней назад

      Вітаю! Є відео. Використовують в значних обсягах. Просто раніше в мясній (шинки...) та рибній (крабові палички), а зараз дійсно в сирі кисломолочному та деяких інших молочних продуктах. "Клеє" білки сивораткові до казеїну - таким чином +20% виходу... Проблеми із здоров*ям - це питання до лікарів. Просто констатуємо, що вони є. Як мінімум для деяких людей. Проблема з розумінням - ніхто не вказує її застосування, а методики в Україні взагалі не існує. Така ситуація. Можете переглянути це: ruclips.net/video/Ww7w4CgZY08/видео.html

    • @viktorsmorodynskyi7017
      @viktorsmorodynskyi7017 7 дней назад

      @@MAXforewer Красно дякую за оперативну фахову відповідь!

  • @alexdovgan2594
    @alexdovgan2594 10 дней назад +2

    Вітаю. Мабуть більше демотивує відсутність зворотного зв'язку

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      Вітаю! Так, дуже демотивує. Але відповідь практично у питанні;)

  • @user-ov3hm6mf3d
    @user-ov3hm6mf3d 8 дней назад +1

    Якщо масло відсепароване з 100% натуральних вершків, то немає значення 67%, 72%, чи 82% буде отримане масло - воно буде натуральним! І навпаки, ,,масло 82%" з домішками різних жирів є не натуральним 😊

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  8 дней назад

      Вітаю! Питання "натуральності" найбільш складне для визначення в сучасному харчовому виробництві. Масло з домішками інших жирів не буде МАСЛОМ взагалі, згідно ДСТУ. Це просто і зрозуміло. А от натуральне=природнє можна обговорювати нескінченно. Від ГМО рослин до генетично модифікованих тварин. Наскільки це "природньо"???

    • @user-ov3hm6mf3d
      @user-ov3hm6mf3d 8 дней назад +1

      @@MAXforewer Не було мети залазити в "нетрі" натуральності, бо там безліч нюансів. Я акцентувала на іншому: якщо прийняти натуральність високожирних вершків за аксіому, то не має значення жирність виготовленого вершкового масла (від найнижчої до найвищої). Масло буде маслом!
      Бо дуже розповсюджена помилка пересічного споживача, що чим більша жирність масла, тим більше воно повинно бути справжнім. Але то не завжди так, бо є більший "простір" для фальсифікації.😊
      Масло (а-ля спред) будь-якої жирності можуть фальсифікувати рослинними жирами🤷

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  7 дней назад +1

      @@user-ov3hm6mf3d Ясно! Вибачте, не зорієнтувався. Тоді швидше навпаки, можна ще додати таке: - Чим вища ЖИРНІСТЬ МАСЛА, тим більший ПРИБУТОК отримує фальсифікатор. Очевидно. Дякую за допис

  • @utin-ujlo
    @utin-ujlo 10 дней назад +2

    Мабуть, на сучасних підприємствах виробництво молочних продуктів без закваски можливе, але процес виробництва не дозволяє мати стабільну якість.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      ... тобто - неможливо, згідно Ваших слів. Свідомо неякісне ніхто сьогодні випускати не буде. Чому, можете деталізувати?

    • @utin-ujlo
      @utin-ujlo 10 дней назад +1

      @@MAXforewer можливо, будь-яка сировина має тільки їй притаманні відмінності (навіть, якщо вона постійно надходить з однієї ферми), тому неможливо заздалегідь прогнозувати (планувати) процес виробництва продукції з визначенними параметрами якості, смаку тощо.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      @@utin-ujlo Все написали по суті, все так. Але правильна відповідь така проста... Вже хтось в довгому-довгому дописі згадав;) Та і я кільканадцять раз про це говорив. ПАСТЕРИЗАЦІЯ!!! Вона вбиває практично 99% мікроорганізмів. Без неї не можна забезпечити ні безпеки, ні якості. А тільки закваска може "заново" оживити продукт. Без неї - ніяк. Дякую

  • @Mr._Xi
    @Mr._Xi 8 дней назад +2

    Пане Максиме, скажіть будьласка, якої фірми Ви вживаете молоко? Дякую за пораду.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  8 дней назад +1

      Вітаю! Хороше питання. Із магазинного надавав перевагу місцевим локальним виробникам. В Обухівському районі жив - ТМ Лукавиця. Пояснення - у них не було потреби ПЕРЕПАСТЕРИЗОВУВАТИ молоко для довших термінів зберігання. Воно навіть нормально скисало часто. Серед великих комбінатів - брав різне, і Ферма (Біла Лінія), і Молокія, і Галичина, Яготинське... Більше подобалось на смій смак - Злагода з Дніпра. Чому? Суб*єктивно. Ну і Т-Молока пакет завжди тримав, щоб було на кашу завжди. Селянське від Люстдорф брав частіше. Як на духу)

    • @Mr._Xi
      @Mr._Xi 8 дней назад +2

      @@MAXforewer дякую за пораду. Хай щастить.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  8 дней назад +1

      @@Mr._Xi На взаєм!

  • @alsu341
    @alsu341 11 дней назад +3

    лично меня демотивировало отношение руководства, когда полгода подготавливаешь проектную документацию, предлагаешь свои видения на технологический процесс, что нужно где исправить - на что руководство идет в отказ, а потом заказчик (а соответственно работодатель) требует внести бесплатно эти изменения.
    а это уже потерянное время, денег за это больше не заплатят, руки опускаются, такая ситуация повторяется вновь и вновь - это было печально.
    по второму вопросу - тут для правильного ответа надо быть знатоком в молочной технологии

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад +1

      Вітаю! Так, проектувальників і в молочній галузі часто "кидають" на гроші за зроблену роботу. Про безкоштовні зміни - по типу "само собою". Сумно(((

  • @utin-ujlo
    @utin-ujlo 10 дней назад +2

    Мабуть, більше, ніж несправедливий штраф, робітника може демотивувати, наприклад, несправедливо призначені премії).

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      Занотував;)

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  4 дня назад

      До речі, Вам ПРИЗ!

    • @utin-ujlo
      @utin-ujlo 4 дня назад +1

      @@MAXforewer так нема за що: я не знав правильної відповіді, тому написав коментар як жарт та для трендів ютубу).

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  4 дня назад

      @@utin-ujlo ))) Так теж буває! В кожному жарті, тільки частка жарту;) Дякую

  • @user-tj4jx4se3w
    @user-tj4jx4se3w 5 дней назад +1

    Доброго дня! Скажіть будь ласка чи потрібно маслу солодковершковому дозрівати, якщо його будуть в подальшому зберігати в камері при режимі -12 мінус 18°С

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  5 дней назад +1

      Термін "дозрівати" не використовують, але обов*язково ТРЕБА витримати після виробництва до 24 годин в камері з помірною плюсовою температурою (+6 - +10), щоб продукт структурувався-кристалізувався. Тільки потім перевозити в камеру мінус 20 (чи близько того). Я за 30 років два рази стикався з таким порушенням технології і обидва рази масло було бракованим. Дефект полягав у "МРАМОРНОСТІ", на колір таке масло виглядає неоднорідним, було жовтим з жовто-помаранчовими лініями. Очевидно, що нерівномірно застигав недокристалізований жир.

    • @user-tj4jx4se3w
      @user-tj4jx4se3w 5 дней назад +1

      @@MAXforewer Підскажіть будь ласка, як рахувати кінцеву дату "Вжити до" після дати розливу масла в ящики у моноліті, чи після того як витримали 24 години в плюсовій камері?

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  5 дней назад +1

      @@user-tj4jx4se3w Це тонке питання. Як правило визначають тою датою, яка стоїть у ЗВІТІ про ВИРОБНИЦТВО. Це документ внутрішній, який акцептує бухгалтерія підприємства. Як вони провели, так дату і виставляють. Це з практики.

    • @user-tj4jx4se3w
      @user-tj4jx4se3w 5 дней назад +1

      @@MAXforewer Щиро дякую)

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  4 дня назад +1

      @@user-tj4jx4se3w Будь ласка

  • @starik_Evgenych
    @starik_Evgenych 10 дней назад +1

    Здравствуйте.
    1)Думаю, низкая оплата труда демотивирует, недоверие и скотское отношение.
    2) Скорее всего невозможно, пока что. Иначе все бы давно уже повадились упрощать технологию производства. Ну и само понятие кисломолочного продукта подразумевает процесс заквашивания, брожения с использованием бактерий, что отражено в ДСТУ на эти продукты.
    А теперь о птичках. Ходят ( туды-сюды ) слухи, что то, что у нас продают под видом сухого молока не молоко и не сухое. Может, как-то по настроению, сделаете на эту тему выпуск, возможно, даже, с конкретными производителями?
    Вот я, например, покупал молоко от одного и того же производителя. Весной 22 года ( само молоко было произведено ещё в 21 году ) оно было, как мука, вкусное, ароматное и облепляло весь рот, как цемент, что не прожуешь...вообщем вкусное было. Летом того же года оно уже стало не таким ароматным и чуток подгоревшее на вкус. Летом 23 года оно уже стало, словно очень мелкий песок, а не мука, потеряло аромат и вкус, перестало таять во рту и облеплять его, на вкус подгоревшее...вообщем это было что-то непонятное. Вот теперь и думаю, а что это было? С тех пор я его больше не покупаю. Пачка у этого производителя жёлто-голубая. Возможно, хоть и крайне маловероятно, это была подделка под того производителя, но что-то же туда насыпали под видом сухого молока.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  10 дней назад

      Вітаю, і дякую за відповіді - зафіксовано. Стосовно сухого молока. "Підгоріле" - практично самий розповсюджений брак виробництва. По ситуцації в Україні. В літній період сушать практично ВСЕ ПІДРЯД - і кисле, і забруднене, і, і, і... Потім відбирають кращі партії на закладки (зиму) і на експорт. Те, що залишилось - пробують продати в Україні. Для чогось серйозного (відновити на сир), таке сухе молоко не підійде. Але для пекарень чи плавленого сиру - з натяжкою підійде. В цілому - все. Ну і про саме фальсифікації. Їх два види - мішають порощки сухого молока і сухої сироватки. Стає більше цукру і менше білка. Буває - змішують обрат з обратом і потім сушать. Треба міряти білок. Якось так. Доброї ночі

    • @starik_Evgenych
      @starik_Evgenych 9 дней назад +1

      @@MAXforewer Благодарю за развёрнутый ответ.

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  9 дней назад

      @@starik_Evgenych Хорошого дня! Із задоволенням Вам відповідаю. Дякую

  • @Val73.
    @Val73. 8 дней назад +1

    А шоуоладне масло- то що за масло, його можна взагалі вживати?)

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  7 дней назад +1

      Вітаю! Шоколадне масло - це масло з цукром і какао (різних видів). Вживати можна, якщо любите. АЛЕ! Як і з морозивом чи плавленим сиром, наповнювачі можуть маскувати різні дефекти сировини.

    • @Val73.
      @Val73. 7 дней назад

      @@MAXforewer дякую!

  • @majestif
    @majestif 11 дней назад +3

    Цікаво звідки пішли такі назви як "селянське" та "бутербродне"? Це так історично склалось?

    • @MAXforewer
      @MAXforewer  11 дней назад

      Абсолютно! Може є якісь конкретні легенди, але мені то невідомо. Точно знаю, що з тих пір "Бутербродне" - це щось дешевше, а "селянське" - щось найбільш традиційне.